» »

Operacija oči

Operacija oči

1 2
3
»

Lonsarg ::

Garancije jaz nisem vzel, saj se super sliši da če se ti dioptrija vrne da ti zastonj popravijo. Ampak ker dvakrat Smile ne delajo ti v drugo delajo navadni PRK, kar ne mislim it.

gansta ::

Lonsarg je izjavil:

Garancije jaz nisem vzel, saj se super sliši da če se ti dioptrija vrne da ti zastonj popravijo. Ampak ker dvakrat Smile ne delajo ti v drugo delajo navadni PRK, kar ne mislim it.


A si bil v Pragi ali Zlin-u ?

Anamarie ::

@Lonsarg super, hvala! Ja, saj, jaz tudi ne bi šla potem na PRK.
Se pravi, prvi kontrolni pregled je 3 dni po operaciji?
Pa koliko kapljic dobiš za seboj? Moraš potem še kaj dokupiti?

gansta ::

gansta je izjavil:

A mogoče kdo ve kateri laser uporabljajo, zadnji model kot Morela in Vidim ali še "tastarega", razlika je samo v večji frekvenca laserja, kar pomeni malce hitrejši postopek.



PS: zadnji model laserja je "ZEISS VISUMAX 800": https://www.zeiss.com/content/dam/z/med...

Tega imata oba v SLO (Smile Pro), ne vem pa kaj ima Gemini, lahko še predhodni model kot ga je imel do marca tudi Vidim...

Lonsarg ::

V Pragi, kapljice dobiš za kak teden ali dva, se ne spomnim več. Navadne vlažilne kaplijce se potem dokupuje še več mesecev, pač kolikor dolgo ti paše, jaz sem striktno vsak dan dajal kak mesec, potem pa pač še sem pa tja kdaj ko mi je zapasalo.

Nov model laserja mislim da je prišel šele mesece nazaj. Jaz vem da ga še ni bilo ko sem jaz šel, ampak kolikor sem bral gre bolj ali manj zgolj za zvišanje hitrosti laserskega dela operacije iz 30 na 10 sekund.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Anamarie ::

OK, super! Imam mehke leče, je dovolj, če jih neham nositi 5 dni prej? Nekateri pišejo, da mora biti 7-10 dni oko brez leče.
A ti si dobil oz. vzel bolniško?

Lonsarg ::

Pravilo je čimdlje brez, če ne drugega zaradi testa suhosti, tak da definitivno vsaj 7 dni brez leč. Kot omenjeno sem jaz padel test suhosti in so me poslal nazaj. Sem moral čez en mesec še enkrat prit in biti cel mesec brez leč in še kapljice dajat. Menda se to zgodi samo sem pa tja, sem bil pač en od srečnežev, ampak dobro tudi dvojni prevoz v Prago je še vedno drastično ceneje kot so v Sloveniji cene.

Za bolniško sem dobil z Češkim izvidom pri svoji osebni, ampak sem vzel samo en dan (gotovo bi dobil več če bi rekel), ker sem namreč dan po operaciji kar iz Prage že delal remote, enostavno sem tako dobro že videl, da sem pač rekel ajde bom delal, ko je bila ravno gužva na šihtu. V bistvu sem že 8 ur po operaciji lahko računalnik čisto normalno uporabljal, tale Smile ima res noro hitro okrevanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

miko22 ::

Ali je kdo imel kake negativne stranske učinke pri zamenjavi očesnih leč?
Nikjer nisem zasledil, da bi kdo reko kaj slabega, vsi samo pozitivne stvari.

Lonsarg ::

Menjava leče ima kolikor se jaz raziskoval statistično še manj stranskih učinkov kot najboljši laser (Relex Smile). Edino zaradi invazivnosti je priporočeno to delat samo enkrat v življenju), zato se menjavo leč na mladih ne dela. Če pa si menjaš lečo pri recimo 45 (to omejitev sem videl v eni kliniki) pa na en mah rešiš dioptrijo pa še hkrati si vnaprej rešiš problem sive mrene na stara leta (tudi če bi se ti pojavila se ti zaradi te menjave skoraj gotovo ne bo).

Tak da jaz bi pri 45+ vsekakor raje izbral menjavo leče in ne laser.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

miko22 ::

Ja, najdem samo dobre komentarje. Verjetno bom šel....

feryz ::

Kr pejd. Jaz sem tudi zelo zadovoljen.
Z laserjem nisem bil niti najmanj. Škoda da ti rinejo po očesih za tistih par let.

miko22 ::

feryz je izjavil:

Kr pejd. Jaz sem tudi zelo zadovoljen.
Z laserjem nisem bil niti najmanj. Škoda da ti rinejo po očesih za tistih par let.


Vstavili so ti leče?

feryz ::

Eno, ja.
Ta uč imam za na daleč, drugega, brez, za na blizu. Tako kombinacijo sem si izbral in je ok. Če bo treba, bom menjal še na drugem.
Ampak to laufa, če nimaš preveč dioptrije na drugem. Jaz imam 1.5, tam nekje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

miko22 ::

meni so predlagali v optical express v zagrebu, da mi eno oko naredijo na blizu eno pa na daleč. Nisem šel, ker je blo tveganje, da možgani ne sprejmejo tega. V Žalcu pa bi mi zamenjali leče, saj ono v zagrebu je začasno, leče pa do smrti.
Super, da tebi ta varianta deluje. Si se dolgo navajal na tole?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

feryz ::

Jej, ne verjemi verjemi forumom.
Možgani rabijo uro ali dve, da se prilagodijo. Vsekakor mnogo manj, kot se tebi uč celi. Čeprav tudi ta rabi zgolj uro ali dve.
Jaz sem šel v Ljubljano na poseg in naročil šoferja za nazaj. Tudi če ga ne bi. Dovolj je, da počakaš, da popustijo kapljice za širitev zenice in si kot nov. Lahko bi šel v oštarijo za 5 ur, požrl 5 pirov in bi se sam odpeljal domov.
Naslednji dan pa itak nisem vedel, da je karkoli bilo. Če zanemarim boljši vid.

MPM ::

Feryz torej si dobil monofokalno lečo? Nisi želel multi al nisi bil primeren kandidat zanjo?

feryz ::

Multi. Ampak ni nič do neskončno. Neke kompromise moraš sprejeti.
Itak da sem vzel najdražjo, ni pa to primerljivo s človeško lečo. Ta je vseeno živa, gibljiva zadeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Gagatronix ::

> Lahko bi šel v oštarijo za 5 ur, požrl 5 pirov in bi se sam odpeljal domov.

Wow, taprav SLOVENCELJ.

V-i-p ::

@Gagatronix: a to pa ni res. Taprav SLOVENCELJ bi teh 5 pirov požrl v eni uri :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Gagatronix ::

Ja, saj zato pa trdim da so slovenclji opice. In take vecinoma srecas po kakih zabacenih vukojebinah.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: negot ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kontaktne leče (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Loža
1398290815 (2650) TheTrick
»

Laserska operacija oči (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
809269491 (21665) trancer01
»

Očala: ZA ali PROTI ?

Oddelek: Loža
409316 (1418) Eliaz
»

Keratokonus oči

Oddelek: Loža
133254 (1730) cebelar123
»

Laserska korekcija vida

Oddelek: Loža
247523 (6270) gnss

Več podobnih tem