» »

Keratokonus oči

Keratokonus oči

cebelar123 ::

Torej zanimajo me izkušnje ljudi, kateri imate keratokonus.
Ali so leče rešile problem, ali samo operacija in če kakšna in kje. Skratka rad bi čim več informacij glede tega , da vidim kaj me čaka.

TehDucky ::

Od žene stric in teta imata. Stric že od mladosti nosi leče in sedaj pri 50ih še vedno vidi brez dioptrije normalno, medtem ko teta pa ni hotela nositi leč, ima pa hudo dioptrijo pri 40ih.
Kaj več ti ne morem povedati, ker se nismo o tem kaj veliko pogovarjali, vem le to, da stric veliko nosi sončna očala, tudi ko ni pretirano sončno in tudi v zaprtih prostorih z veliko okni.

bobby ::

Kako močno pa že imaš?
Jaz sem eden izmed teh srečnežev.
Ne operiral te ne bo nihč razen če nimaš konkreten extrem na obeo očeh.
Koliko si star?

Koliko imaš še debelo povrhnjico očesa?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

cebelar123 ::

Sploh nevem ali že imam podatek o povrhnjici. Ker zgodba je taka da sem bil na pregledu za očala, kjer so to ugotovili. Tako da imam za 1x samo napotnico za bolnico " Kabinet za kontaktne leče". Predvidevam da bodo tam opravili kakšne meritve.

Zgodovina sprememb…

tonis ::

Problem "rešijo" poltrde leče - mislim, da se največkrat predpisuje dvoletne K2 Rose. So pa na splošno poltrde leče kar težavne, ampak s časom se navadiš.
Če bi rad ustavil napredovanje bolezni, poguglaj: oparacija crosslinking
Pri Moreli košta jurja na oko, pri Irmanu konkretno ceneje - zakaj taka razlika ne vem.
Po operaciji en dan reže v očesu, jemlješ protibolečinske, ki delno pomagajo, vsak naslednji dan pa je potem bolje.
Baje Hrvati prakticirajo tudi eno drugo operacijo, katere imena se trenutno ne spomnim, gre pa za kombinacijo crosslinkinga in pa laserja. Torej, naj bi utrdilo roženico in hkrati poravnalo krivino -> t.j. korekcija vida. Ni pa vsak primeren za to

V najhujših primerih je potrebna keratoplastika. Kaj to pomeni - guglaj.


Toliko v nekaj stavkih...

cebelar123 ::

Malo sem poguglal in celo poklical kliniko Dr. Pfeifer , čakam še na email iz klinike svjetlost. Skratka v štartu bi rad čim prej opravil začetni pregeld, da vidim sploh pri čem sem.

damian ::

Tudi jaz eden od srečnežev - na srečo samo na eno oko. Da ga imam so ugotovili nekje pri 18 letih, poltrdih leč nisem prenašal, vid je hitro padel na 5%, zato so me dali na čakalno listo za presaditev roženice (pogoj je bil vid pod 10%). Po kakih 10 letih sem prišel na vrsto (pokličejo v službo: a si kaj bolan? Ok, nisi, pridi sem čez pol ure...). Na optični kliniki vse skupaj kak teden, kasneje moraš koristiti še Lotemax kaplice da se ne vname oko. Plus po kakem letu/dveh vzamejo šive ven - Mikekova od Morele potrebovala eno pinceto in 5 minut :)
Po operaciji sedaj vidim nekje 60-70%, pri čemer stanje zelo niha (ponoči/v tunelu katastrofa; pri lepi sončni svetlobi bolje).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damian ()

cebelar123 ::

Precej zanimivo da si imel samo na enem očesu. Ker povsod piše da je keratokonus zmeraj na obeh.
Pri meni je za 1x stanje tako da imam koenc tega meseca pregled za leče. Sem pa šel že konev avgusta v samoplačniški pregled, da se ugotovi točno stanje keratokonusa. Pa glede na to da nisem več najmlajši so mi rekli naj z crosslinkingom počakam saj se keratokonus po 40 letu sam od sebe ustavi ali zelo upočasni.
Kar se pa leč tiče ša tudi jaz nisem optimističen, da jih bom prenaša. Za 1x z očali še vse dobro delam.
Zdaj pa bomo vidli kaj bo, januarja grem spet na samoplačniški pregled.

Zgodovina sprememb…

bobby ::

Koliko si atar in pa koliksen defekt imas? Koliko imas se debelo povrhnjico?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

cebelar123 ::

Nevem točno kaj na gledam na izvidih. Je polno nekih grafov in podatkov. Drugače pa je rekla doktorca, da ni pod tisto mejo ko je še možna operacija.
Star pa sem 39, kako dolgo imam keratokonus pa nevem, ker očala nosim nekje 6 let.

bobby ::

List, kjer imas slike oci in njih izohipse, spodaj imas neke številke, recimo na unem ocesu,, ki je najslabsi, imas vresnost pod 500 in upam da nad 400.
Ce imas okoli 450 ali visje,, pejdi delat croslinking, moje priporocilo.
Ce vidis 10%brez lec bos z lecam prisel na okoli 80. Upam, da imas vsaj drugo oko nad 50, tega lahko spimpajo na 100.
Ce bi seenkat imel opcijo pei mojih 36letih, bi sel na crosslinking, denar ni vprasljiv.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

cebelar123 ::

Edino kar bi lahko bilo glede debeline je Thinest location 465 in 478. Vid na slabo oko je pa nekje 60% do 65% se mi zdi. Bom videl konec tega meseca kaj bodo rekli v bolnici na oddelku za leče.
Drugače pa bom spet šel Januarja na test za keratokonus da vidim, če so kakšne spremembe.
Če bodo bom šel delati crosslink.
Ker koliko sem razumel doktorco je rekla, da moramo najprej spremljati kaj se bo dogajalo.
Ker mi ne priporoča glede na stanje in leta v tem trenutku operacije. Ter da v vsakem primeru je predhodno potrebna neka spremljava.

Zgodovina sprememb…

damian ::

si se odločil za crosslink? Rezultat?

cebelar123 ::

damian je izjavil:

si se odločil za crosslink? Rezultat?

Nisem se. Saj bolj ko se priblizujes 40 letu bolj se vse skupaj upocasni. Po 40 pa naj bi se v vecini primerov celo ustavilo. Saj oko samo po sebi otrdi. Tako da za 1x spremljamo situacijo
Nekaj poizkusam z lecami ampak je zanimiv primer, ko na nekje do 3 metre z lecami ne morem sploh brati z ocali pa normalno. Tako da zdaj tole nekako resujemo dobim neke malo vecje lece decembra pa bom pol vido kako se bodo odnesle.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laserska operacija oči (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
809269116 (21290) trancer01
»

Okulist

Oddelek: Loža
336159 (5137) VelkBla
»

leče os

Oddelek: Loža
101785 (1543) tech n9ne
»

Laserska korekcija vida

Oddelek: Loža
247510 (6257) gnss
»

Kontaktne leče?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12213247 (11013) RobyRob

Več podobnih tem