Prijavi se z GoogleID

» »

Keratokonus oči

Keratokonus oči

cebelar123 ::

Torej zanimajo me izkušnje ljudi, kateri imate keratokonus.
Ali so leče rešile problem, ali samo operacija in če kakšna in kje. Skratka rad bi čim več informacij glede tega , da vidim kaj me čaka.

TehDucky ::

Od žene stric in teta imata. Stric že od mladosti nosi leče in sedaj pri 50ih še vedno vidi brez dioptrije normalno, medtem ko teta pa ni hotela nositi leč, ima pa hudo dioptrijo pri 40ih.
Kaj več ti ne morem povedati, ker se nismo o tem kaj veliko pogovarjali, vem le to, da stric veliko nosi sončna očala, tudi ko ni pretirano sončno in tudi v zaprtih prostorih z veliko okni.

bobby ::

Kako močno pa že imaš?
Jaz sem eden izmed teh srečnežev.
Ne operiral te ne bo nihč razen če nimaš konkreten extrem na obeo očeh.
Koliko si star?

Koliko imaš še debelo povrhnjico očesa?
~ ~ ~ ~
~ ~ ~ ~
~ ~ ~ ~ ~

Zgodovina sprememb…

• spremenil: bobby ()

Sploh nevem ali že imam podatek o povrhnjici. Ker zgodba je taka da sem bil na pregledu za očala, kjer so to ugotovili. Tako da imam za 1x samo napotnico za bolnico " Kabinet za kontaktne leče". Predvidevam da bodo tam opravili kakšne meritve.

Zgodovina sprememb…

tonis ::

Problem "rešijo" poltrde leče - mislim, da se največkrat predpisuje dvoletne K2 Rose. So pa na splošno poltrde leče kar težavne, ampak s časom se navadiš.
Če bi rad ustavil napredovanje bolezni, poguglaj: oparacija crosslinking
Pri Moreli košta jurja na oko, pri Irmanu konkretno ceneje - zakaj taka razlika ne vem.
Po operaciji en dan reže v očesu, jemlješ protibolečinske, ki delno pomagajo, vsak naslednji dan pa je potem bolje.
Baje Hrvati prakticirajo tudi eno drugo operacijo, katere imena se trenutno ne spomnim, gre pa za kombinacijo crosslinkinga in pa laserja. Torej, naj bi utrdilo roženico in hkrati poravnalo krivino -> t.j. korekcija vida. Ni pa vsak primeren za to

V najhujših primerih je potrebna keratoplastika. Kaj to pomeni - guglaj.

Toliko v nekaj stavkih...

Malo sem poguglal in celo poklical kliniko Dr. Pfeifer , čakam še na email iz klinike svjetlost. Skratka v štartu bi rad čim prej opravil začetni pregeld, da vidim sploh pri čem sem.

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kontaktne leče (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Loža
1341224915 (132) Domobrancek
»

Laserska operacija oči (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

628159112 (5326) Veron
»

leče os

101176 (934) tech n9ne
»

očala ali leče?

223156 (2536) mkk20
»

Kontaktne leče?! (strani: 1 2 3 )