» »

Evropska komisija predlaga ogljične carine

Evropska komisija predlaga ogljične carine

Slo-Tech - Evropska komisija je v sredo predlagala uvedbo ogljičnih carin, ki bi jih EU izrekala na nekatere vrste uvoženih izdelkov iz držav, kjer se ogljični izpusti niso obdavčeni na enak način kakor v EU. Komisija meni, da te države oziroma proizvajalci izvajajo okoljski damping, saj nadpovprečno onesnažujejo z izpusti ogljikovega dioksida, česar v ceno ne vračunajo. Zaradi tega potem evropski proizvajalci, ki morajo spoštovati višje okoljske standarde in ki jih tepejo dragi kuponi za izpuste ogljikovega dioksida, niso konkurenčni.

Komisija zato predlaga, da bi leta 2026 uvedli ogljične carine na uvoz jekla, aluminija, cementa, gnojil in električne energije, s čimer bi vzpodbujali spoštovanje okoljskih standardov in zaščitili domače proizvajalce, ki se jih že držijo. Z novo ureditvijo bi bili najbolj prizadeti Rusija, Turčija, Kitajska in Velika Britanija, medtem ko ZDA niti ne. V Komisiji pričakujejo, da bo z dvigom okoljske zavesti v ZDA tudi tam uvedena podobna ureditev.

Toda tudi evropski proizvajalci niso brez pomislekov. Napoveduje se namreč znižanje števila brezplačnih kuponov za izpuste CO2, do katerih so posamezni proizvajalci upravičeni. V Bruslju namreč menijo, da bi hkratna uvedba ogljičnih carin za uvoz in podeljevanje brezplačnih kuponov za izpuste CO2 evropskim podjetjem predstavljala nepošteno konkurenco in kršitev pravil Svetovne trgovine organizacije. Po drugi strani bi uvedba ogljičnih carin lahko predstavljala prvi korak k rešitvi problema na svetovni ravni, kot je na primer univerzalni ogljični davek.

43 komentarjev

fikus_ ::

Življenje v EU bo postalo drago.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

D3m ::

Z novo ureditvijo bi bili najbolj prizadeti Rusija, Turčija, Kitajska in Velika Britanija, medtem ko ZDA niti ne.


Niti ne?

Koliko so donirali?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Jebomir ::

A pol če proizvajaš tu in izvažaž ven, dobiš povrnjeno carino, da lahko ostaneš konkurenčen?
Al nas to ne zanima, ker itak vse samo kupujemo in ustvarjamo pufe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jebomir ()

JaVonTech ::

D3m je izjavil:

Z novo ureditvijo bi bili najbolj prizadeti Rusija, Turčija, Kitajska in Velika Britanija, medtem ko ZDA niti ne.


Niti ne?

Koliko so donirali?


Niti ne zato, ker ZDA v EU ne izvaža veliko jekla, aluminija, cementa, gnojil in električne energije.

gus5 ::

komisija meni, da te države oziroma proizvajalci izvajajo okoljski damping
Mnoge države/proizvajalci izvajajo tudi socialni dumping. Naj EK uvede carine tudi za izdelek iz držav/podjetij, kjer zaposlovalci ne plačujejo socialno-varstvenih prispevkov v enakem obsegu, kot jih zaposlovalci v EU, oz. jih sploh ne plačujejo.

D3m ::

JaVonTech je izjavil:

D3m je izjavil:

Z novo ureditvijo bi bili najbolj prizadeti Rusija, Turčija, Kitajska in Velika Britanija, medtem ko ZDA niti ne.


Niti ne?

Koliko so donirali?


Niti ne zato, ker ZDA v EU ne izvaža veliko jekla, aluminija, cementa, gnojil in električne energije.


Električne energije?
|HP EliteBook|R5 6650U|

ales85 ::

D3m je izjavil:

JaVonTech je izjavil:

D3m je izjavil:

Z novo ureditvijo bi bili najbolj prizadeti Rusija, Turčija, Kitajska in Velika Britanija, medtem ko ZDA niti ne.


Niti ne?

Koliko so donirali?


Niti ne zato, ker ZDA v EU ne izvaža veliko jekla, aluminija, cementa, gnojil in električne energije.


Električne energije?

Napolnjene baterije? :D

starfotr ::

S kakimi bedarijami se ukvarjajo te birokrati.

Nafto bomo črpali dokler bo. Ko je ne bo več, je ne bomo več črpali.

Če 50 let prej ali pa kasneje načrpamo vse, who cares.

To je to.

jshadlsa232 ::

Lol, pred mesecem dni sem pisal o davkih na "ogljicne izpuste" pa mi je nekdo rekel da sem idiot. Prosim lepo, zeleni komunizem.

c00L3r ::

fikus_ je izjavil:

Življenje v EU bo postalo drago.


Če gledamo rastoče cene nepremičnin, je že zdaj drago.

Še bolj drago pa bo, ker trenutna naselja niso tehnično pripravljena na posledice podnebnih sprememb https://www.24ur.com/novice/tujina/groz...

Ampak hej, do 2050 bomo baje c02 nevtralni. Do takrat bo vsako leto stanje slabše, milijarde bodo šle za odpravo posledic podnebnih pojavov. Potem po 2050 pa bo vsako leto še vedno totalna katastrofa, saj ne bomo uspeli nazaj ulovit c02 kaj smo sproščali 2 stoletji. Te ogljikove spojine v fosilnih gorivih so se tvorile milijone let.

Silici ::

Prazna slama, CO2 je resna stvar, to je delo Coca Cole sometimes war.

zmaugy ::

Pravilno in skrajni čas. Verjetno že celo malce pozno. Seveda bo butast profil, ki je enak profilu antivaxxerja pri cepivih, tudi pri GW "našel" zaroto Rotschildov, Bilderbergov, Billa Gatesa in podobno navlako in pa seveda svetovno komunistično zaroto, po možnosti vse to naenkrat.

Drugače je pa to edina logična možnost. Človeštvo se bo ali prilagodilo in ustrezno spremenilo ali pa bo šlo skupaj z večino flore in favne na planetu v mega resetu na smetišče geologije. Po resetu se bo v roku nekaj 10 milijonov let spet cel cikel evolucije pognal na novo, s tem da ima Zemlja še približno 500 milijonov let, ko bojo na njej pogoji primerni za življenje, tako da bo šlo kar na tesno, da bi spet prišli do nečesa po inteligenci podobnega človeku (lahko poči še kakšen kataklizmičen asteroid - pač po verjetnosti zagotovo bo vsaj enkrat v tem času).
Jap boyz and girlz, obstaja precej velika možnost (ogromna v primerjavi s hudimi stranskimi učinki cepiva proti covidu), da si bomo z lastno neumnostjo naredili reset, po katerem naslednji razmišljujoči prebivalci ne bodo vedeli, da smo bilo kaj drugega kot pokončne opice.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Silici ::

Pasivna represija na velike narode ni v prid časa.
V mojem zgornej postu manjka ZA "delo za"

mtosev ::

Meni se zdi ideja dobra in jo tudi podpiram.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

nekikr ::

Tudi jaz. Od kar imamo CO2 kupone se je stanje precej izboljšalo. Globalnemu segrevanju smo se super izognili z njimi.

zmaugy ::

Ko bomo zaradi tega zaprli šoštanjsko sramoto in bojo zaradi CO2 carin morali ukrepati tudi največji svetovni onesnaževalci, se bo poznalo. Celo ti bi to lahko opazil. Seveda če ne bo preveč GW flateartharjev, ki bojo rekli, da je GW izmišljen, da je zarota Bilderbergov... in podobno sranje, ki ga itak producirajo že 40 let, da se bi ohranil ststus quo, ki je podlaga za svinjanje in bo status quo ostal.
V temu primeru, katerega uresničitev si tudi ti po mojem zelo želiš, bojo pa potem solze in jamranje "pa zakaj mi nihče ni povedal?!" Smo, že večkrat.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

multivac ::

gus5 je izjavil:

komisija meni, da te države oziroma proizvajalci izvajajo okoljski damping
Mnoge države/proizvajalci izvajajo tudi socialni dumping. Naj EK uvede carine tudi za izdelek iz držav/podjetij, kjer zaposlovalci ne plačujejo socialno-varstvenih prispevkov v enakem obsegu, kot jih zaposlovalci v EU, oz. jih sploh ne plačujejo.


Že, ampak koliko časa še misliš, da se bo lahko šla Evropa ekonomskega bulija?

Silici ::

Dokler DE ne skuri premoga.

D3m ::

Ni problema. Severni Tok 2 bo kmalu zalaufal. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

zmaugy ::

Boljše plin kot premog.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

D3m ::

To vsekakor samo kaj, ko ni drugim playerjem to všeč. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mr.B ::

https://www.world-nuclear.org/informati...
Nuclear power capacity worldwide is increasing steadily, with about 50 reactors under construction.
Most reactors on order or planned are in the Asian region, though there are major plans for new units in Russia
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

c3p0 ::

starfotr je izjavil:

S kakimi bedarijami se ukvarjajo te birokrati.

Nafto bomo črpali dokler bo. Ko je ne bo več, je ne bomo več črpali.

Če 50 let prej ali pa kasneje načrpamo vse, who cares.

To je to.


Peak oil se omenja že 40 let. Nafta pa še kar teče.

FireSnake ::

In eni še kar sanjajo o nizkih cenah.
Zadevo bo plačal končni kupec.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mtosev ::

Zaščita narave je zame malo bolj pomembno kot to, da bo povprečen janezek plačal nekaj več.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluefish ::

Janezki, ki jih financirajo starši, so vsekakor tovrstnega mnenja.

zmaugy ::

bluefish je izjavil:

Janezki, ki jih financirajo starši, so vsekakor tovrstnega mnenja.

Modeli, ki ne vidijo dlje od lastnega nosu za 14 dni v naprej, so vsekakor proti kaznovanju onesnaževalcev.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

bluefish ::

Eno je kaznovanje onesnaževalcev, drugo pa ustvarjanje vedno novih lijakov brez dna, kamor se zliva denar malega človeka.

Stra ::

Kdo od vas zelenih bo torej šel v Indijo in na Kitajsko in jim ukazal naj nehajo graditi nove termoelektrarne (najmanj po eno na teden) in naj na stotine milijonov ljudi pustijo s slabo oz. brez elektrike, kar pomeni naj jih pustijo v revščini?

Vse carine plača končni potrošnik, kar najbolj škodi najrevnejšim.

NASA poroča, da planet zeleni kot še nikoli. (Išči Trend in annual average leaf area 2000-2017)

zmaugy ::

bluefish je izjavil:

Eno je kaznovanje onesnaževalcev, drugo pa ustvarjanje vedno novih lijakov brez dna, kamor se zliva denar malega človeka.

Ni point v pobiranju kazni ampak v spremembi obnašanja, da se izognejo kazni.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

zmaugy ::

Stra je izjavil:

Kdo od vas zelenih bo torej šel v Indijo in na Kitajsko in jim ukazal naj nehajo graditi nove termoelektrarne (najmanj po eno na teden) in naj na stotine milijonov ljudi pustijo s slabo oz. brez elektrike, kar pomeni naj jih pustijo v revščini?

Vse carine plača končni potrošnik, kar najbolj škodi najrevnejšim.

NASA poroča, da planet zeleni kot še nikoli. (Išči Trend in annual average leaf area 2000-2017)


Daj potegni glavo iz lastne riti. Proizvodnja v EU je povsem možna - če izdelek stane recimo dvakrat več in je uporaben recimo pet krat dlje, je računica pozitivna tudi za potrošnika. In vemo, da narediti trajnejše izdelke ni problem, ker zdaj delajo takšne, ki so narejeni z namenskimi šibkimi členi, da se pokvarijo čimprej po poteku garancije. Ker to poganja potrošnjo (in to je mimogrede še en prispevek k zmanjšanju emisij).
Vzami to iz enačbe in imaš novo stvarnost, ki omogoča proizvodnjo izven vukojebin s pomočjo dobro plačane delovne sile. In nato lahko s carino pojahaš CCP & Co. Ki se bojo hudičevo potrudili, da postanejo spet konkurenčni.
Vsi zadovoljni, le da boš moral isti izdelek imeti v rokah precej dlje kot do zdaj. A boš zmogel to trpljenje? Boš preživel brez bebavega hiperpotrošništva s katerim potrjuješ lastno vrednost?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

bluefish ::

zmaugy je izjavil:

Ni point v pobiranju kazni ampak v spremembi obnašanja, da se izognejo kazni.
Pa se ji bodo res? Ali bodo le prevalili breme na potrošnike? Bo konkurenca z investiranjem v zeleno cenejša za potrošnika, da bo lahko kaznoval umazance s svojo izbiro?

zmaugy ::

bluefish je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Ni point v pobiranju kazni ampak v spremembi obnašanja, da se izognejo kazni.
Pa se ji bodo res? Ali bodo le prevalili breme na potrošnike? Bo konkurenca z investiranjem v zeleno cenejša za potrošnika, da bo lahko kaznoval umazance s svojo izbiro?

To bi moral biti cilj in ukrepi narejeni tako, da je to edina možnost.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

bluefish ::

E, točno to. In pridemo do preteklih izkušenj s takimi in drugačnimi dajatvami, ki kažejo, da slednje enostavno ne služijo zastavljenemu namenu.

Saj veš, avtocestni tolar, krizni davek in podobne floskule.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

ajdov2 ::

eu postaja parodija sebe

D3m ::

V kakšnem smislu?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

IL_DIAVOLO ::

V stilu slovenske politike, ko tako obdavči bogataše, da ti preprosto grejo drugam.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

zmaugy ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

V stilu slovenske politike, ko tako obdavči bogataše, da ti preprosto grejo drugam.

V bistvu bi ti takole odgovoril - naj grejo. Ampak bi poskrbel, da tudi fizično dejansko zapustijo državo, ne pa da proforma grejo in skrivajo prihodke v drugih državah, tukaj ne plačujejo davkov, oni in njihove družine pa še vedno tukaj uporabljajo storitve države in infrastrukturo, za kar moramo plačati tisti, ki davke plačujemo.
Nočeš plačati davkov in imaš firmo in prihodke drugje? Izvoli in spizdi.

bluefish je izjavil:

E, točno to. In pridemo do preteklih izkušenj s takimi in drugačnimi dajatvami, ki kažejo, da slednje enostavno ne služijo zastavljenemu namenu.

Saj veš, avtocestni tolar, krizni davek in podobne floskule.

Pri vsem omenjenemu je smisel v pobranem denarju, pri carinah na CO2 je pa stvar v tem, da so carine način, na katerega prisiliš države, ki hočejo nastopati na tvojem trgu, da se ravnajo po nekih za tvojo državo pomembnih načelih. Če to sprejmejo, ne pobereš nobenih carin, ker carine niso cilj.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

zmaugy ::

ajdov2 je izjavil:

eu postaja parodija sebe


Floskula.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Mr.B ::

zmaugy je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

V stilu slovenske politike, ko tako obdavči bogataše, da ti preprosto grejo drugam.

V bistvu bi ti takole odgovoril - naj grejo. Ampak bi poskrbel, da tudi fizično dejansko zapustijo državo, ne pa da proforma grejo in skrivajo prihodke v drugih državah, tukaj ne plačujejo davkov, oni in njihove družine pa še vedno tukaj uporabljajo storitve države in infrastrukturo, za kar moramo plačati tisti, ki davke plačujemo.
Nočeš plačati davkov in imaš firmo in prihodke drugje? Izvoli in spizdi.

bluefish je izjavil:

E, točno to. In pridemo do preteklih izkušenj s takimi in drugačnimi dajatvami, ki kažejo, da slednje enostavno ne služijo zastavljenemu namenu.

Saj veš, avtocestni tolar, krizni davek in podobne floskule.

Pri vsem omenjenemu je smisel v pobranem denarju, pri carinah na CO2 je pa stvar v tem, da so carine način, na katerega prisiliš države, ki hočejo nastopati na tvojem trgu, da se ravnajo po nekih za tvojo državo pomembnih načelih. Če to sprejmejo, ne pobereš nobenih carin, ker carine niso cilj.

Jeklo ki ti ga dostavim v EU se dela samo z elektriko iz CO nevtralnih virov. Torej na nivoju države moraš samo paziti da seštevek vseh porabnikov ne presega povprečja, ki ti ga te "bio" viri magar jederski ne presežejo. Do takrat pa lahko EU reši samo tako da na nivoju cele države obdavči.
Ampak potem ti pomagam, kako bo nemčija zagotovila da je v času, ko je proizvodnja "eko" energije prkatično na nuli, proizvode delel na osnovi CO nevtralnih virov ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

zmaugy ::

Mr.B je izjavil:

zmaugy je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

V stilu slovenske politike, ko tako obdavči bogataše, da ti preprosto grejo drugam.

V bistvu bi ti takole odgovoril - naj grejo. Ampak bi poskrbel, da tudi fizično dejansko zapustijo državo, ne pa da proforma grejo in skrivajo prihodke v drugih državah, tukaj ne plačujejo davkov, oni in njihove družine pa še vedno tukaj uporabljajo storitve države in infrastrukturo, za kar moramo plačati tisti, ki davke plačujemo.
Nočeš plačati davkov in imaš firmo in prihodke drugje? Izvoli in spizdi.

bluefish je izjavil:

E, točno to. In pridemo do preteklih izkušenj s takimi in drugačnimi dajatvami, ki kažejo, da slednje enostavno ne služijo zastavljenemu namenu.

Saj veš, avtocestni tolar, krizni davek in podobne floskule.

Pri vsem omenjenemu je smisel v pobranem denarju, pri carinah na CO2 je pa stvar v tem, da so carine način, na katerega prisiliš države, ki hočejo nastopati na tvojem trgu, da se ravnajo po nekih za tvojo državo pomembnih načelih. Če to sprejmejo, ne pobereš nobenih carin, ker carine niso cilj.

Jeklo ki ti ga dostavim v EU se dela samo z elektriko iz CO nevtralnih virov. Torej na nivoju države moraš samo paziti da seštevek vseh porabnikov ne presega povprečja, ki ti ga te "bio" viri magar jederski ne presežejo. Do takrat pa lahko EU reši samo tako da na nivoju cele države obdavči.
Ampak potem ti pomagam, kako bo nemčija zagotovila da je v času, ko je proizvodnja "eko" energije prkatično na nuli, proizvode delel na osnovi CO nevtralnih virov ?

1. Vsako kreativno računovodstvo se lahko prekontrolira. Ne dovoliš kontrole? Spokaj svojo kramo iz moje unije.
2. Nemci so že imeli težave s presežno eko elektriko. Morda se to da kaj optimizirati? Vsekakor se pa na tej osnovi lahko zastavi strategijo, kjer postaviš nekaj jedrskih elektrarn, ki so brez izpustov CO2 (večinoma).
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Mr.B ::

zmaugy je izjavil:

Mr.B je izjavil:

zmaugy je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

V stilu slovenske politike, ko tako obdavči bogataše, da ti preprosto grejo drugam.

V bistvu bi ti takole odgovoril - naj grejo. Ampak bi poskrbel, da tudi fizično dejansko zapustijo državo, ne pa da proforma grejo in s-...

1. Vsako kreativno računovodstvo se lahko prekontrolira. Ne dovoliš kontrole? Spokaj svojo kramo iz moje unije.
2. Nemci so že imeli težave s presežno eko elektriko. Morda se to da kaj optimizirati? Vsekakor se pa na tej osnovi lahko zastavi strategijo, kjer postaviš nekaj jedrskih elektrarn, ki so brez izpustov CO2 (večinoma).




1. Imaš kapaciteto Sončne + HE + JE = X TW Če rečeš da proizvajaš jeklo in porabiš 2X TW potem. Nima tu kreativno računovodsvo nič, razen da ti na vse nabijejo taxe, če nisi spsoben dokazati...
2. Nemci gradijo veliko plicksih in ugasajo na premog.. Ter uvažajo prin ter elektriko iz slovaške in Češke. Težka jim bo, da se bo Slovaška in Češka odpovedala da bo prodajala izdelke brez dodatnega davka na račun nemčije.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

zmaugy ::

Mr.B je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Mr.B je izjavil:

zmaugy je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

V stilu slovenske politike, ko tako obdavči bogataše, da ti preprosto grejo drugam.

V bistvu bi ti takole odgovoril - naj grejo. Ampak bi poskrbel, da tudi fizično dejansko zapustijo državo, ne pa da proforma grejo in s-...

1. Vsako kreativno računovodstvo se lahko prekontrolira. Ne dovoliš kontrole? Spokaj svojo kramo iz moje unije.
2. Nemci so že imeli težave s presežno eko elektriko. Morda se to da kaj optimizirati? Vsekakor se pa na tej osnovi lahko zastavi strategijo, kjer postaviš nekaj jedrskih elektrarn, ki so brez izpustov CO2 (večinoma).


1. Imaš kapaciteto Sončne + HE + JE = X TW Če rečeš da proizvajaš jeklo in porabiš 2X TW potem. Nima tu kreativno računovodsvo nič, razen da ti na vse nabijejo taxe, če nisi spsoben dokazati...
2. Nemci gradijo veliko plicksih in ugasajo na premog.. Ter uvažajo prin ter elektriko iz slovaške in Češke. Težka jim bo, da se bo Slovaška in Češka odpovedala da bo prodajala izdelke brez dodatnega davka na račun nemčije.


Lej, čist simpl. Včasih si jeklo lahko proizvajal, če si imel premog in železovo rudo in znanje, po novem bo naravna danost še nekaj JE za elektriko.
Če tega ne boš imel, piši kući propalo.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Škoti skoraj vso elektriko dobijo iz obnovljivih virov

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
497248 (4245) gruntfürmich
»

KLM: Letite odgovorno, letite manj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6213059 (10123) zmaugy
»

Prvi dogovor o omejevanju izpustov ladijskega prometa

Oddelek: Novice / Tožbe
357525 (5883) J.McLane

Več podobnih tem