» »

Vstop v Italijo, Covid

Vstop v Italijo, Covid

GregiB ::

Pozdravljeni... Kolega potuje ta teden na NL, leti pa iz Benetk. Cepil se je prejšni teden, 2/2. Od zadnjega cepljenja do potovanja bo 7 dni. Če sem prav razumel zahteve Italijanov, se bo moral kljub temu pred vstopom v Italijo (hitro) testirati, kljub temu, da gre za tranzit skozi Italijo, ne? Vračal pa se bo tudi prej, kot tednu dni, torej bo moral tudi na NL na hitri test za povratek? Hvala vsem za info...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

snezak21 ::

GregiB ::

snezak21 je izjavil:

https://www.salute.gov.it/portale/nuovo...


Ja, sem prebral tole... Je pa izjema za tranzitne potnike... Verjetno pa se meja-letališče ne smatra kot tranzitni prehod države, ali pač?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

snezak21 ::

Zares se, ampak a ne bi bilo lazje to vprasati tistega, ki zares ve to? Imas ustrezno sluzbo tako na nasem zunanjem ministrstvu, kot tudi na italjanskem veleposlanistvu v Ljubljani. 1min telefonskega pogovora pa je vse jasno, ce ti iz tega dokumenta ni.

neskoncno ::

snezak21 je izjavil:

Zares se, ampak a ne bi bilo lazje to vprasati tistega, ki zares ve to? Imas ustrezno sluzbo tako na nasem zunanjem ministrstvu, kot tudi na italjanskem veleposlanistvu v Ljubljani. 1min telefonskega pogovora pa je vse jasno, ce ti iz tega dokumenta ni.


Italijansko veleposlanistvo v Ljubljani je za Italijane in ne obratno.

Tebe zanima kaj pravi Slovensko veleposlanistvo v Italiji => Veleposlanistvo RS v Rimu. Tukaj imas vse potrebne informacije.

feryz ::

Klicati nekam je popolnoma brez veze.
Ali oni ne vejo kaj bo policaj mislil, ali kasneje policaj ne ve kaj so oni mislili.
Vsedeš se v avto in greš.

Test bi pa jaz vseeno naredil. 100 ljudi, 100 čudi. Videl na lastne oči.

snezak21 ::

neskoncno je izjavil:

Italijansko veleposlanistvo v Ljubljani je za Italijane in ne obratno.

Aja? To je od danes ali kako? Ker ponavadi gres po vizo za v drzavo kam? Na slovensko veleposlanistvo v Pekingu ce rabis vizo za na Kitajsko? Jaz sem to do sedaj urejal na kitajskem veleposlanistvu v Ljubljani, ampak ok mogoce bom od sedaj naprej, ker si mi to povedal, sel na slovensko v Peking.

Yossarian ::

V četrtek grem v Francijo. Iz spletnih strani naše ambasade v Italiji sem prebral, da v primeru tranzita ne rabim ničesar (vsi smo cepljeni). Je vseeno kakšen obrazec za izpolnit? dPLF?
Za vstop v Francijo pa ne rabimo ničesar, razen izpolnjenega Statement of Honor?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

koli99 ::

Mi smo trenutno na Korziki in ladjar nam je poslal dokument kjer podpises da si ali testiran ali cepljen. Drugega ne rabis.

Aja dPFL sem izpolnil za tranzit cez Italijo in testiral starejso hci (6 let) ker smo spali en dan v Pisi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koli99 ()

DamijanD ::

Kaj bi pa moral naredit, če bi šel recimo v Log pod Mangrtom, kamor najhitrejša pot naredi ovinek čez Italijo?

CoolBits ::

Na mejah sploh ni nikogar na kontroli, na maloobmejnih pa že celo leto in več ni nikogar. Saj smo v EU.

borutz ::

trenutno se v Franciji.
obrazca PLF za tranzit ne rabis.

rkobarov ::

Jaz sem letel 5.7 na sardinijo in včeraj 12.7 vrnil. Nihče me ni nič vprašal.
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

buttcrack ::

koli99 je izjavil:

Mi smo trenutno na Korziki in ladjar nam je poslal dokument kjer podpises da si ali testiran ali cepljen. Drugega ne rabis.

Aja dPFL sem izpolnil za tranzit cez Italijo in testiral starejso hci (6 let) ker smo spali en dan v Pisi.

Za 6-letnike potrebuješ test?

Smo v Španiji preko Benetk in otrok nisem nič testiral, midva sva pa cepljena. Spletni obrazec imamo za tja in nazaj…

mancini ::

CoolBits je izjavil:

Na mejah sploh ni nikogar na kontroli, na maloobmejnih pa že celo leto in več ni nikogar. Saj smo v EU.


Ne na pamet.
Od kdaj pa si lahko sel recimo na Hrvasko, ki je v EU, kje si hotel.

Ravno ta in prejsnji teden je bilo v medijih, da policija pise kazni zaradi nepravilnih prehodov meje. In to turistom iz EU.

koli99 ::

buttcrack je izjavil:

koli99 je izjavil:

Mi smo trenutno na Korziki in ladjar nam je poslal dokument kjer podpises da si ali testiran ali cepljen. Drugega ne rabis.

Aja dPFL sem izpolnil za tranzit cez Italijo in testiral starejso hci (6 let) ker smo spali en dan v Pisi.

Za 6-letnike potrebuješ test?

Smo v Španiji preko Benetk in otrok nisem nič testiral, midva sva pa cepljena. Spletni obrazec imamo za tja in nazaj…


Ce nisi v tranzitu da. So pa v Italiji dvignili mejo na 6 let. Ko smo bili konec maja v Toskani sem testiral obe hceri (6; 2) ker je bila meja 2 leti. Sva ravno tako oba z zeno cepljena.

Aja punce niso niti cutile testa oziroma so rekle da jih je le malce pozeckalo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koli99 ()

WizzardOfOZ ::

mancini je izjavil:

CoolBits je izjavil:

Na mejah sploh ni nikogar na kontroli, na maloobmejnih pa že celo leto in več ni nikogar. Saj smo v EU.


Ne na pamet.
Od kdaj pa si lahko sel recimo na Hrvasko, ki je v EU, kje si hotel.

Ravno ta in prejsnji teden je bilo v medijih, da policija pise kazni zaradi nepravilnih prehodov meje. In to turistom iz EU.


V ponedeljek sem šel čez mejo v italijo. Pa ne čez kak majhen prehodek, ampak čez Vrtojbo (avtocesta). Na meji ni nikogar, ne na naši, ne na italjanski strani. Pelješ se skozi, kot v časih pred korono.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

mancini ::

Zakaj pa so konstantno zastoji na mejnih prehodih s Hrvasko, ce ni nikogar na meji!

Zakaj vsako jutro poslusam da je na Sentilju guzva za vstop v A!

Tako da zgornja trditev da ni nikjer na mejah nikoga smesna.

tikitoki ::

snezak21 je izjavil:

Zares se, ampak a ne bi bilo lazje to vprasati tistega, ki zares ve to? Imas ustrezno sluzbo tako na nasem zunanjem ministrstvu, kot tudi na italjanskem veleposlanistvu v Ljubljani. 1min telefonskega pogovora pa je vse jasno, ce ti iz tega dokumenta ni.


Ne zavajaj, ce nisi probal. Klices na veleposlanistvo in ti izjavijo, da oni niso pristojni.

WizzardOfOZ ::

mancini je izjavil:

Zakaj pa so konstantno zastoji na mejnih prehodih s Hrvasko, ce ni nikogar na meji!

Zakaj vsako jutro poslusam da je na Sentilju guzva za vstop v A!

Tako da zgornja trditev da ni nikjer na mejah nikoga smesna.


Ne vem zakaj na hrvaško in avstrijo gužva, ampak na italjsnaki meji v ponedeljek ni bilo nikogar ne na naši in ne na njihovi strani.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

DamijanD ::

Morate tudi ločiti šengen on EUja - torej meja s Hrvaško ima drug status, kot meja z Italijo in Avstrijo. Zakaj pa Avstrijci izvajajo zdaj kontrole pa ne vem....

snezak21 ::

tikitoki je izjavil:

snezak21 je izjavil:

Zares se, ampak a ne bi bilo lazje to vprasati tistega, ki zares ve to? Imas ustrezno sluzbo tako na nasem zunanjem ministrstvu, kot tudi na italjanskem veleposlanistvu v Ljubljani. 1min telefonskega pogovora pa je vse jasno, ce ti iz tega dokumenta ni.


Ne zavajaj, ce nisi probal. Klices na veleposlanistvo in ti izjavijo, da oni niso pristojni.

Priznam da za to nisem klical na veleposlanistvo, ker imam IQ dovolj visok, da mi je web ki sem ga linkal vec kot dovolj razumljiv in jasen in nisem potreboval dodatne razlage le-tega. Glede kitajske vize pa imam osebne izkusnje in verjel ali ne, je kitajsko veleposlanistvo v Ljubljani kar ustrezen naslov, ceprav nekateri pravite da to ni za nas ampak za Kitajce v Sloveniji. Bi pa verjetno v primeru, da bi se obrnil na slovensko veleposlanistvo v Pekingu dobil odgovor, da niso pristojni.

buttcrack ::

koli99 je izjavil:

buttcrack je izjavil:

koli99 je izjavil:

Mi smo trenutno na Korziki in ladjar nam je poslal dokument kjer podpises da si ali testiran ali cepljen. Drugega ne rabis.

Aja dPFL sem izpolnil za tranzit cez Italijo in testiral starejso hci (6 let) ker smo spali en dan v Pisi.

Za 6-letnike potrebuješ test?

Smo v Španiji preko Benetk in otrok nisem nič testiral, midva sva pa cepljena. Spletni obrazec imamo za tja in nazaj…


Ce nisi v tranzitu da. So pa v Italiji dvignili mejo na 6 let. Ko smo bili konec maja v Toskani sem testiral obe hceri (6; 2) ker je bila meja 2 leti. Sva ravno tako oba z zeno cepljena.

Aja punce niso niti cutile testa oziroma so rekle da jih je le malce pozeckalo...

Sem menil da otrokom tega ni potrebno, če bi, bi mu itak tisto palčko v nos dali.
Glede na to da je pa v bistvu le tranzit do Španije pa očitno še vedno OK.

Kar se pa MP Vrtojba tiče, v nedeljo ni bilo žive duše na nobeni strani. Hrvati so šengen in je zato narod na meji, jodlarji se pa samih sebe bojijo in jih imajo še iz časa grimsovih migrantov polno na meji.

tikitoki ::

snezak21 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

snezak21 je izjavil:

Zares se, ampak a ne bi bilo lazje to vprasati tistega, ki zares ve to? Imas ustrezno sluzbo tako na nasem zunanjem ministrstvu, kot tudi na italjanskem veleposlanistvu v Ljubljani. 1min telefonskega pogovora pa je vse jasno, ce ti iz tega dokumenta ni.


Ne zavajaj, ce nisi probal. Klices na veleposlanistvo in ti izjavijo, da oni niso pristojni.

Priznam da za to nisem klical na veleposlanistvo, ker imam IQ dovolj visok, da mi je web ki sem ga linkal vec kot dovolj razumljiv in jasen in nisem potreboval dodatne razlage le-tega. Glede kitajske vize pa imam osebne izkusnje in verjel ali ne, je kitajsko veleposlanistvo v Ljubljani kar ustrezen naslov, ceprav nekateri pravite da to ni za nas ampak za Kitajce v Sloveniji. Bi pa verjetno v primeru, da bi se obrnil na slovensko veleposlanistvo v Pekingu dobil odgovor, da niso pristojni.


Iz tvojega odgovora lahko sklepam, da nisi ravno inteligenten. Vsekakor pa nimas pojma o cem govoris.

snezak21 ::

Za razliko od tebe in parih ostalih dovolj inteligenten, da mi je bil preprost dokument na webu, za povrhu celo v angleskem jeziku vec kot dovolj razumljiv, da sem uspel pravilno priti v Italijo ter preziveti 3 tedne tam (celo z eno policijsko kontrolo ustreznih listin), brez da bi potreboval dodatno pomoc pri razumevanju tega dokumenta in protokolov potrebnih za potovanje v in po Italiji, kar kot kaze za nekatere ni cisto tako.

tikitoki je izjavil:

snezak21 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

snezak21 je izjavil:

Zares se, ampak a ne bi bilo lazje to vprasati tistega, ki zares ve to? Imas ustrezno sluzbo tako na nasem zunanjem ministrstvu, kot tudi na italjanskem veleposlanistvu v Ljubljani. 1min telefonskega pogovora pa je vse jasno, ce ti iz tega dokumenta ni.


Ne zavajaj, ce nisi probal. Klices na veleposlanistvo in ti izjavijo, da oni niso pristojni.

Priznam da za to nisem klical na veleposlanistvo, ker imam IQ dovolj visok, da mi je web ki sem ga linkal vec kot dovolj razumljiv in jasen in nisem potreboval dodatne razlage le-tega. Glede kitajske vize pa imam osebne izkusnje in verjel ali ne, je kitajsko veleposlanistvo v Ljubljani kar ustrezen naslov, ceprav nekateri pravite da to ni za nas ampak za Kitajce v Sloveniji. Bi pa verjetno v primeru, da bi se obrnil na slovensko veleposlanistvo v Pekingu dobil odgovor, da niso pristojni.


Iz tvojega odgovora lahko sklepam, da nisi ravno inteligenten. Vsekakor pa nimas pojma o cem govoris.

Yossarian ::

Jutri zjutraj gremo na pot. Bom poročal.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

marsovcek ::

Ravnokar smo se vrnili iz Grčije preko Italije.
Na italijanskem letališču zahtevali PLF za Grčijo in covid teste/potrdila o cepljenju za vse (najmlajši otrok ima 7 let). Dokumente so preverili na check in-u in nato še pred vkrcanjem, v Grčiji pa za vsakega potnika ponovno zelo natančno preverili vse dokumente.
Ob povratku so Grki prav tako dvakrat pregledali PLF in teste za vse potnike. Nekaj ljudi, ki so čakali na istem okencu, je bilo brez testov in so jih dosledno zavračali oz. pošiljali na testno točko. Na italijanskem letališču pa ob povratku ni bilo nikakršne kontrole.

buttcrack ::

Pa verjetno na meji tudi ni sam glanzkopf na kontroli ane, samo še PCT imajo vstop z zahoda, preverja pa sam gospod zrak :)

Yossarian ::

Evo, današnje novice. Pri vstopu v Italijo (Vrtojba) ni bilo nikjer nobenega carinika, le nekaj karabinjerjev se je mrko dolgočasilo, stara šengenska meja, nihče ni nikogar ustavljal in pregledoval papirje. Povsem enako pri vstopu v Francijo (ITA prehod Ventimiglia), nikjer nobenega, le table in navigacija te spomnijo, da je tu meja.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Johnny QJ ::

kako je trenutno za AVSTRIJO?

v soboto grem na poslovno pot, za kakšnih 6 ur? berem ta navodila na spletu pa še zdaj ne vem ali rabim hitri test ali ne, ter ali mora biti v ANG?


nisem pa cepljen

Zgodovina sprememb…

stratosD ::

ITA danes,prehodi Škofije - nikogar nikjer, Rožna dolina GO tudi nikogar - 2x tja in nazaj - je pa globinska kontrola od vrtojbenskega bloka proti Trstu - 2x polizia 1x karabinjerji na 2km...po moje bolj kombije merkajo za transport human source...imeli pa COVID potrdila o cepljenju in 2x HAT teste sprintane za 2eur v lekarni za vsak slučaj - ker ne bi lih z karabinjerji preveč debatiral na suho o antivax teorijah...

DamijanD ::

A ima kdo izkušnje kako je trenutno pri prehodih v Italijo (bi imel samo tranzit Rateče - Predel)? So kakšne kontrole na meji ali jih ni? Oz. Ali to, če se samo peljem čez velja za tranzit in spadam pod izjemo (iz strani http://www.rome.embassy.si/index.php?id... ):
Med izjeme, ki za vstop v Italijo ne potrebujejo opravljenega negativnega testa na Covid-19, odlok med drugim uvršča:
- prevoznike in spremljevalno osebje, vstop zaradi nujnih delovnih obveznosti, ki ne smejo trajati več kot 120 ur, tranzit v 36 urah z lastnim osebnim vozilom (op. brez kombiniranja z javnim prevozom), obmejni delavci, študenti in šolarji, ki mejo prehajajo dnevno ali najmanj enkrat tedensko zaradi udeležbe pri šolskih oz. študijskih obveznostih, osebe iz obmejnega območja, ki se v Italijo odpeljejo do 60 km od kraja prebivanja in se v Italiji zadržijo največ do 48 ur.

Sem cepljen, samo ni minilo še 14 dni od zadnje doze...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

DamijanD ::

Če koga zanima: MP Rateče in Predel - nikjer nobenega na meji. Je pa na Predelu postavljen nek šotor + kontejner, kar verjetno aktivirajo ko je kakšen resen lockdown

SVGA ::

30.7. bi rad šel v Milano in ponoči nazaj domov (obisk prireditve). Kaj potrebujem, hitri test narejen pri nas ter nek izpolnjen obrazec? Ali to zadostuje da me Italjani spustijo čez mejo in na prireditev ter potem naši nazaj v Slovenijo?
Torej samo to da naredim hitri test pri nas + izpolnim tisti obrazec ki ga zahteva Italija? Ali še kaj? Hvala.

gddr85 ::

SVGA ::

Ne razumem tega "Izpolnjena digitalna registracija - dPLF (Digital Passenger Locator Form) https://app.euplf.eu/#/" - kaj je to, nek certifikat? Ali ne morem samo z negativnim potrdilom in obrazcem čez?

gddr85 ::

ne moreš, sej ti piše, to je digital passenger locator, vsak se mora prijavit/izpolnit, če imaš še koga zraven, pa še te dodaš, dobiš na konc na mail qr kodo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Yossarian ::

Včeraj sem prečkal mejo pri Vrtojbi, v Slovenijo. V nobeno smer nikjer nikogar.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

ginekk ::

mancini je izjavil:

Zakaj pa so konstantno zastoji na mejnih prehodih s Hrvasko, ce ni nikogar na meji!

Zakaj vsako jutro poslusam da je na Sentilju guzva za vstop v A!

Tako da zgornja trditev da ni nikjer na mejah nikoga smesna.


V zadnjem tednu sem se 2x peljal čez Fernetiče (Milje) in 1x čez Vrtojbo (Gorica). Enkrat za tranzit, dvakrat za izlet. Absolutno nikogar nikjer, nisem videl niti enega carinika, niti enega policista, razen DARS kombi je preverjal vinjete.

Invictus ::

Na italijanski strani na mejah ni nikogar. Baje je pa ful sranje, če te policaj v Italiji ustavi in nimaš testa... Kazen visoka...

Avstrijci dajejo vedno več policajev na mejne prehode in gledajo ali imaš teste.

Naših ni nikjer, so zgleda vsi na meji s Hrvaško...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SVGA ::

gddr85 je izjavil:

ne moreš, sej ti piše, to je digital passenger locator, vsak se mora prijavit/izpolnit, če imaš še koga zraven, pa še te dodaš, dobiš na konc na mail qr kodo..


Torej potrebujem kaj, posebno aplikacijo? Ali lahko z eno aplikacijo (eno pametno napravo) prijavim več ljudi in potem pokažem samo to pametno napravo ob pregledu? Ve kdo?

ThinkPad ::

SVGA je izjavil:

gddr85 je izjavil:

ne moreš, sej ti piše, to je digital passenger locator, vsak se mora prijavit/izpolnit, če imaš še koga zraven, pa še te dodaš, dobiš na konc na mail qr kodo..


Torej potrebujem kaj, posebno aplikacijo? Ali lahko z eno aplikacijo (eno pametno napravo) prijavim več ljudi in potem pokažem samo to pametno napravo ob pregledu? Ve kdo?



Ti vse piše kle.

SVGA ::

OK, zgruntal da se da vse vnest preko spletne strani in potem natisnit PDF ki ga vzameš s seboj poleg negativnega testa (ki mora biti v ANG ali ITA). Torej ne, ni potrebna nobena aplikacija. Hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Meja z avstrijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11815887 (4846) kamiKaZaA

Vstop v avstrijo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42163222 (34168) PrihajaNodi
»

Vstop v Italijo

Oddelek: Loža
172070 (1322) Motion
»

Roadtrip v Nemčijo in korona

Oddelek: Loža
303483 (1577) -žiga-
»

Prijava TRR v tujini?

Oddelek: Loža
255872 (4792) BlaY0

Več podobnih tem