» »

Prijava TRR v tujini?

Prijava TRR v tujini?

neutronium ::

Sicer zgolj neka razmišljanja trenutno kaj in kako in če ima smisel...recimo, da bi z ženo odprla en skupni račun v njeni državi izven EU (poleg že osebnih obstoječih). Pač, da bi polagala gor za kake skupne zadeve, otrok itd. Kar se tiče obdavčenja prilivov jih zame tam ni dokler so viri iz tujine. Kako pa je s slovensko davkarijo, je treba tak skupen račun prijavit pri nas? Jaz sem žal še davčni rezident Slovenije, ona ni. Sicer med državama ni poročanja, pa tudi nobenih diplomatskih in gospodarskih vezi.

Invictus ::

Če ni davčni rezident Slovenije, potem naš FURS nima kaj početi s tistimi podatki.

Pač ni skupni račun. Ne kompliciraj. Če ženi ne zaupaš, imaš večji problem ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

otago ::

Kot nerezident slovenije imas v mnogih drzavah(avstrija npr.) moznost odprtja racuna s tajno kodo. Ne-slo-rezident odpre racun, bancne storitve pa lahko opravlja tudi zena s kodo.

telexdell ::

Invictus je izjavil:

Če ni davčni rezident Slovenije, potem naš FURS nima kaj početi s tistimi podatki.

Pač ni skupni račun. Ne kompliciraj. Če ženi ne zaupaš, imaš večji problem ;).

Seveda pa je treba preveriti, kako je z davkarijo v državi, katere je žena rezident, da ne bi prišla iz dežja pod kap>:D

Torej- žena odpre račun in tebe pooblasti nanj. Tvoja davkarija nima nič s tem, saj ti nimaš nobenega računa v tujini. Kaj in kako pa je z davkarijo žene pa prej preveri, da ne bo potem imela kaj z davkarijo žena.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

neutronium ::

Ne, ženi povsem zaupam :) Samo razmišljala sva kje se nama bolj splača živet dolgoročno. Sedaj sem jaz še povezan s Slovenijo in sem razmišljal ali poleg svojih računov odpreva še skupnega (to je legalna opcija, oba imena na računu) in če to vpliva na moje davčne obveznosti bolj pozitivno kot če račun odprem le na svoje ime in imam potem več sitnosti kot koristi...ja to se moram še pozanimat kako je glede njene davkarije, zase že vem, da moji prilivi iz tujine niso predmet obdavčitve

BlaY0 ::

Slovenski davčni zavezanec (ima SLO davčno številko) tudi če trenutno ni davčni rezident mora glede na SLO Zakon o finančni upravi dacarjem prijaviti vsak račun. Če ni Slovenka oziroma ni SLO davčna zavezanka potem ni panike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

telexdell ::

BlaY0 je izjavil:

Slovenski davčni zavezanec (ima SLO davčno številko) tudi če trenutno ni davčni rezident mora glede na SLO Zakon o finančni upravi dacarjem prijaviti vsak račun. Če ni Slovenka oziroma ni SLO davčna zavezanka potem ni panike.


Vprašanja in odgovori FURS (vprašanje 1 odgovor f)

Lastnika računa sta zavezanec in njegova soproga, ali morata oba prijaviti račun? DA
(Potrebno je izpolniti dva obrazca DR-02, v katerih se navede isti plačilni račun iz tujine.
To pa ne velja, kadar je lastnik računa eden, drugi pa je samo pooblaščen za ta račun. V
tem primeru prijavi plačilni račun le lastnik računa.)
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

BlaY0 ::

To drži. Mene zanima če je ona SLO davčni zavezanec oz SLO državljanka. Ker potem ga more v vsakem primeru, četudi trenutno ni davčni rezident.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

PandaFlow2 ::

BlaY0 je izjavil:

Slovenski davčni zavezanec (ima SLO davčno številko) tudi če trenutno ni davčni rezident mora glede na SLO Zakon o finančni upravi dacarjem prijaviti vsak račun. Če ni Slovenka oziroma ni SLO davčna zavezanka potem ni panike.


BS.

SLO davčno številko ima bolj ali manj vsak državljan Republike Slovenije, ni pa vsak državljan tudi davčni rezident. Dokler si davčni nerezident, se lahko FURS pod nosom obriše za podatke o bančnih računih v tujini. Zakaj bi jih sicer to zanimalo ne vem, ker tako ali tako Sloveniji davčni nerezident ne plačuje nobenih davkov, pa tudi odprtje bančnega računa npr. na Kajmanskih otokih ne bi smelo vplivati na status nerezidenta.

BlaY0 ::

Ej, pojma nimaš.

Mešaš dva pojma... davčni rezident in davčni zavezanec.

Če boš recimo hotel da ti FURS nek denar izpred petih let vrne, ti pa že 4 leta nisi SLO davčni rezident, jim boš lepo moral prijaviti svoj račun v tujini. In ta račun bo vpisan v davčni register. Več kot 5 let nazaj se je še dalo, da so ti nakazali kar na račun tretje osebe potem je pa folk to preveč izkoriščal pri izvršbah in so vrgli iz Zakona o davčnem postopku.

In ne, davčni rezident ne pomeni da ne plačuješ drugje nobenih davkov. Če imaš apartma v SLO in ga oddajaš, si pa Nemški davčni rezident, boš še vedno za to početje plačal davek v SLO.

PandaFlow2 ::

Delno drži, ampak precej (večina?) davčnih nerezidentov SLO ne plačuje v Sloveniji nobenih davkov (od najemnin, ipd.), čeprav imajo slovensko davčno številko.

In tudi če bi imel kakšne nerešne stvari s FURS, kot davčni nerezident ne rabiš sporočati sprememb o TRRjih v tujini v 8 dneh (kot velja za davčne rezidente RS), temveč šele preden bi pri FURS zahteval kakšno povračilo. To pa je velika razlika.

BlaY0 ::

Po zakonu ko si enkrat v davčnem registru (in to definitivno si če si SLO državljan), moraš sam sporočati spremembe in ko se izseliš te na tvojo veliko žalost ne bodo kar izbrisali iz njega. In ja, de facto bi te lahko oglobili, če ne bi pravočasno sporočil sprememb (v osmih dneh po nastanku), saj jim to zakon dovoljuje oziroma nalaga.

Davek moraš v SLO plačati takoj ko v SLO kaj zaslužiš oziroma v kolikor je to določeno z zakonom... pa je to lahko najemnina, obresti od depozitov pri SLO bankah, prodaje SLO vrednostnih papirjev, dividende. V praksi pa kot nerezident spremembe sporočiš v osmih dneh od poziva, oziroma pred pozivom (zaprtje recimo). Če ti bodo kaj dolžni te ne bodo nič pozivali, če jim boš pa ti kaj dolžen pa lahko hitro pričakuješ poziv, odvisno od davčnega kontrolorja pa tudi kakšno globo (računaj minimalno, to je 200 EUR).

telexdell ::

BlaY0 je izjavil:

Po zakonu ko si enkrat v davčnem registru (in to definitivno si če si SLO državljan), moraš sam sporočati spremembe in ko se izseliš te na tvojo veliko žalost ne bodo kar izbrisali iz njega. In ja, de facto bi te lahko oglobili, če ne bi pravočasno sporočil sprememb (v osmih dneh po nastanku), saj jim to zakon dovoljuje oziroma nalaga.

Davek moraš v SLO plačati takoj ko v SLO kaj zaslužiš oziroma v kolikor je to določeno z zakonom... pa je to lahko najemnina, obresti od depozitov pri SLO bankah, prodaje SLO vrednostnih papirjev, dividende. V praksi pa kot nerezident spremembe sporočiš v osmih dneh od poziva, oziroma pred pozivom (zaprtje recimo). Če ti bodo kaj dolžni te ne bodo nič pozivali, če jim boš pa ti kaj dolžen pa lahko hitro pričakuješ poziv, odvisno od davčnega kontrolorja pa tudi kakšno globo (računaj minimalno, to je 200 EUR).

Kvasiš neumnosti. Če nisem rezident Slovenije si lahko davčne številke FURS v svojem registru nekam vtakne. Ko odjavim rezidentstvo se lahko preselim kamor hočem izven Sloveniji. Kako me bodo za karkoli pozvali, če niti mojega naslova ne vedo?
Če imaš bančni račun v Avstriji plačuješ davek na obresti v Sloveniji in ne tam, kjer je odprt račun. Vse to urejajo sporazumi o preprečevanju dvojnega obdavčevanja. Če pa oddajaš nepremičnine pri nas, moraš do konca februarja oddati davčno napoved. Za to napoved ne potrebuješ nobenega računa, saj ti denarja ne vrnejo, ampak moraš doplačati.

Če pa ti je FURS kaj dolžen pa tudi rezidentom ne vrnejo, če jih ne pozoveš.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

PandaFlow2 ::

BlaY0 je izjavil:

Po zakonu ko si enkrat v davčnem registru (in to definitivno si če si SLO državljan), moraš sam sporočati spremembe in ko se izseliš te na tvojo veliko žalost ne bodo kar izbrisali iz njega. In ja, de facto bi te lahko oglobili, če ne bi pravočasno sporočil sprememb (v osmih dneh po nastanku), saj jim to zakon dovoljuje oziroma nalaga.


Se pravi nekdo, ki se je pred 25 leti izselil iz SLO, mora ob vsakem odprtju novega TRR sporočati to FURS. Yea, right. Me prav zanima, katero sodišče bi potrdilo kakršnokoli kazen v tem primeru.

BlaY0 ::

Da.

Sploh nima veze kdaj si se ti izselil, če si bil pred selitvijo SLO državljan, si bil tudi SLO davčni zavezanec in si v SLO davčnem registru, ker so te takrat tja vpisali po uradni dolžnosti.

Kaj ima pa zdaj sodišče tu zraven??? Daj, ne da se mi več s tabo, preberi si relevantno zakonodajo, pokliči na FURS in se potem vsajaj...

BlaY0 ::

telexdell je izjavil:


Kvasiš neumnosti. Če nisem rezident Slovenije si lahko davčne številke FURS v svojem registru nekam vtakne. Ko odjavim rezidentstvo se lahko preselim kamor hočem izven Sloveniji. Kako me bodo za karkoli pozvali, če niti mojega naslova ne vedo?
Če imaš bančni račun v Avstriji plačuješ davek na obresti v Sloveniji in ne tam, kjer je odprt račun. Vse to urejajo sporazumi o preprečevanju dvojnega obdavčevanja. Če pa oddajaš nepremičnine pri nas, moraš do konca februarja oddati davčno napoved. Za to napoved ne potrebuješ nobenega računa, saj ti denarja ne vrnejo, ampak moraš doplačati.


Kakšne neumnosti pa zdaj ti streljaš??? Kako pa odjaviš rezidentstvo??? A si ga že kdaj odjavil da tako vehementno tule pametuješ o tem? Eden od pogojev za odjavo je odjava stalnega prebivališča in prijava prebivališča v tujini! In ja vsakič ko se preseliš bi jim moral to sporočiti, če ne si v prekršku! Danes celo že znajo potegnit podatke iz CRP-ja in tako spremeniš naslov samo na upravni enoti in potem vsi ki dostopajo do CRP-ja (tudi FURS) lahko pridobijo oziroma ažurirajo ta podatek v svoji bazi.

In ne, davke plačuješ tam kjer nastanenejo, sporazumi o izogibanju dvojnega obdavčevanja pa omogočajo, da tam kjer si rezident ne plačaš vsega skupaj še enkrat ampak samo razliko. V določenih primerih pa so zadeve urejene tako da so zate transparentne.

telexdell je izjavil:

Če pa ti je FURS kaj dolžen pa tudi rezidentom ne vrnejo, če jih ne pozoveš.

Spet neumnost... vrnejo vse kar je nad 10 EUR, če je pa pod 10 EUR pa na poziv. Če pa nimajo tvojega računa pa jasno da ti ne vrnejo saj ti nimajo kam, takoj pa ko jim sporočiš kam naj ti vrnejo, pa ta "kam" pristane v davčnem registru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

telexdell ::

Da lahko odjaviš rezidentsvo je pogoj odjava stalnega prebivališča imaš v edino prav. Ko pa enkrat odjaviš stalni naslov in rezidentstvo v Sloveniji pa ima Slovenija toliko s tabo, kot s kakšnim Kubancem, Inuitom, Grmičarjem... Tudi ti niso zavedeni v CRP.
Imaš odpret račun v Avstriji in plačuješ davek od obresti tam ali le tako male na pamet? Pa decembra je delalo v naši firmi tam 6 delavcev iz Avstrije pa nekako nihče ni vložil napoved dohodnine pri nas, če se davki plačajo tam, kjer nastanejo?

PS- da veš, kako nekaj deluje, ne rabiš tega sam narediti. Po tvoji logiki, ne bi vedel kaj je kaznivo dejanje, če ga ne bi sam izvršil? Zares logika, da te na rit vrže.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

jype ::

telexdell je izjavil:

Ko pa enkrat odjaviš stalni naslov in rezidentstvo v Sloveniji pa ima Slovenija toliko s tabo, kot s kakšnim Kubancem, Inuitom, Grmičarjem...
A si državljan RS?

BlaY0 ::

telexdell je izjavil:

Da lahko odjaviš rezidentsvo...

Pojma nimaš pa še pomešal si vse skupaj.

Ko se govori o davku od obresti, se govori o davku od obresti na depozite. Meja v SLO je postavljena na 1000 EUR/leto. Zdaj mi pa prosim povej kateri od teh 6ih je imel v SLO banki minulo leto vezanih 100.000+ EUR?

Da odjaviš rezidentstvo je EDEN od pogojev ta, da odjaviš stalno prebivališče v SLO! Samo eden! Če boš v svoji vlogi za odjavo rezidentstva navedel samo to, boš zavrnjen preden ti bo uspelo reči piksna!

Ko na upravni enoti odjaviš stalno prebivališče, moraš navesti prebivališče v tujini!

Te slučajno zanima še kaj? Ni problema, ti lahko vse razložim, samo ne streljaj kozlov tukaj samo zato ker ti je dolgčas...

telexdell ::

jype je izjavil:

telexdell je izjavil:

Ko pa enkrat odjaviš stalni naslov in rezidentstvo v Sloveniji pa ima Slovenija toliko s tabo, kot s kakšnim Kubancem, Inuitom, Grmičarjem...
A si državljan RS?

In kakšne so obveznosti državljana Slovenije, kateri živi v tujini v državi Sloveniji? Ima pravico, da gre na volitve v veleposlaništvo v tujini če hoče. Dokler ne dobi tujega državljanstva lahko podaljšuje dokumente (potni list, vozniška...) na veleposlaništvu v tujini. Je še kaj drugega?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

telexdell ::

BlaY0 je izjavil:

telexdell je izjavil:

Da lahko odjaviš rezidentsvo...

Pojma nimaš pa še pomešal si vse skupaj.

Ko se govori o davku od obresti, se govori o davku od obresti na depozite. Meja v SLO je postavljena na 1000 EUR/leto. Zdaj mi pa prosim povej kateri od teh 6ih je imel v SLO banki minulo leto vezanih 100.000+ EUR?

Da odjaviš rezidentstvo je EDEN od pogojev ta, da odjaviš stalno prebivališče v SLO! Samo eden! Če boš v svoji vlogi za odjavo rezidentstva navedel samo to, boš zavrnjen preden ti bo uspelo reči piksna!

Ko na upravni enoti odjaviš stalno prebivališče, moraš navesti prebivališče v tujini!

Te slučajno zanima še kaj? Ni problema, ti lahko vse razložim, samo ne streljaj kozlov tukaj samo zato ker ti je dolgčas...


Dejal si:
In ne, davke plačuješ tam kjer nastanenejo, sporazumi o izogibanju dvojnega obdavčevanja pa omogočajo, da tam kjer si rezident ne plačaš vsega skupaj še enkrat ampak samo razliko. V določenih primerih pa so zadeve urejene tako da so zate transparentne.

Tu ni nič govora o 1000€ obresti na depozite ampak o plačilu davka. Meni od plače poberejo 54%, tujcem niso pa nič.
Če moram navesti prebivališče v tujini in se čez mesec dni preselim, kaj pa potem. Me bodo zaprli? Kje me bodo pa našli:):):)

PS- a sploh veš kaj pišeš ali pač nekaj pritiskaš na tipkovnico pa pride ven, kaj pač pride:):):)
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

BlaY0 ::

telexdell je izjavil:


Dejal si:
In ne, davke plačuješ tam kjer nastanenejo, sporazumi o izogibanju dvojnega obdavčevanja pa omogočajo, da tam kjer si rezident ne plačaš vsega skupaj še enkrat ampak samo razliko. V določenih primerih pa so zadeve urejene tako da so zate transparentne.

Tu ni nič govora o 1000EUR obresti na depozite ampak o plačilu davka. Meni od plače poberejo 54%, tujcem niso pa nič.
Če moram navesti prebivališče v tujini in se čez mesec dni preselim, kaj pa potem. Me bodo zaprli? Kje me bodo pa našli:):):)

PS- a sploh veš kaj pišeš ali pač nekaj pritiskaš na tipkovnico pa pride ven, kaj pač pride:):):)

A si ti idiot al se samo delaš idiota? Z vsakim postom zgubiš 15% kredibilnosti.

To kar zgoraj pišem vse drži. Davkov za plačilo katerih so zavezane fizične osebe je več. Plačujejo se pa v prvi fazi vedno tam kjer nastanejo. Eden od davkov je davek na obresti od depozitov in plačaš ga v državi kjer si te obresti "zaslužil" in to je v SLO za ves zaslužek nad 1000 EUR. Drugi davek, ki si ga zdaj privlekel na plano je dohodnina, ki je davek od dohodkov fizičnih oseb se pravi na tvoj zaslužek zmanjšan za socialne prispevke in olajšave. Slovenski delodajalec za vse svoje zaposlene plačuje akontacijo za dohodnino v Sloveniji. Tako da dokler mi ne poveš na kakšen način so ti tuji delavci pri vas "zaposleni" (če dejansko sploh so, po moje glede na napisano itak ne veš) se itak nimava kaj menit.

Če spremeniš prebivališče moraš spremembo naslova (ja tudi če se seliš v tujini) sporočiti našim dacarjem. Če ne sporočiš si pač v prekršku (enako kot če z avtom voziš brez izpita pa te na tvojo srečo nihče ne ustavi). Iskali te ne bodo, dokler se jim to ne bo vsaj približno "izplačalo". Drugače pa kot rečeno FURS svoje baze in registre po uradni dolžnosti ažurira tudi iz CRP-ja. V tvojem interesu pa je, da je v SLO CRP-ju tvoj pravi naslov v tujini, če ni, potem recimo ne boš dobil poziva sodišča recimo v zapuščinskem postopku in pač ne boš imel niti možnosti, da bi po teti tvoje mame podedoval 100 ha prvovrstnega gozda.

telexdell je izjavil:


In kakšne so obveznosti državljana Slovenije, kateri živi v tujini v državi Sloveniji? Ima pravico, da gre na volitve v veleposlaništvo v tujini če hoče. Dokler ne dobi tujega državljanstva lahko podaljšuje dokumente (potni list, vozniška...) na veleposlaništvu v tujini. Je še kaj drugega?

In v teh dokumentih mora biti veljaven naslov v tujini, ki pa se "prebere" iz CRP-ja. Če ga tam ni, se na noben način ne bo mogel znajti v tvojem (slovenskem) potnem listu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

PandaFlow2 ::

Če spremeniš prebivališče moraš spremembo naslova (ja tudi če se seliš v tujini) sporočiti našim dacarjem.


FURS dobi podatke direktno iz CRP in jim ni treba sporočati nič, še posebej če nisi davčni rezident. Jasno je sicer napisano, da jim moraš sporočati vse spremembe statusa, ki bi lahko vplivale na spremembo rezidentskega statusa, ampak odprtje še enega TRR v tujini ali selitev iz Nemčije v Avstralijo nima popolnoma nobene veze z rezidentskim statusom v Sloveniji, in tega ni treba sporočati.

Eden od pogojev za odjavo je odjava stalnega prebivališča in prijava prebivališča v tujini!


Ta pogoj obstaja šele zadnjih nekaj let. Kar precej slovenskih državljanov živi v tujini s stalnim prebivališčem v SLO in so hkrati davčni nerezidenti.

BlaY0 ::

PandaFlow2 je izjavil:


FURS dobi podatke direktno iz CRP in jim ni treba sporočati nič, še posebej če nisi davčni rezident. Jasno je sicer napisano, da jim moraš sporočati vse spremembe statusa, ki bi lahko vplivale na spremembo rezidentskega statusa, ampak odprtje še enega TRR v tujini ali selitev iz Nemčije v Avstralijo nima popolnoma nobene veze z rezidentskim statusom v Sloveniji, in tega ni treba sporočati.

Prosim link na nek zakon ali podzakonski akt, ki nerezidenta odveže od sporočanja spremeb! Zgoraj odebeljeno ne pomeni, da v ostalih primerih pa to ni potrebno. Davčni register je register vseh davčnih zavezancev za kateri koli davek, ne pa register davčnih rezidentov.

FURS lahko dobi iz CRP-ja bore malo kar potrebuje za davčni register. Eden od podatkov ki jih lahko tako pridobijo je naslov v tujini (sem tudi že večkrat omenil zgoraj). Amapak če ga ti ne daš spremeniti v CRP-ju potem se posredno ne bo spremenil niti v davčnem registru torej ga posredno nisi sporočil FURS-u, torej si po našem zakonu o finančni upravi v prekršku.

PandaFlow2 je izjavil:


Eden od pogojev za odjavo je odjava stalnega prebivališča in prijava prebivališča v tujini!


Ta pogoj obstaja šele zadnjih nekaj let. Kar precej slovenskih državljanov živi v tujini s stalnim prebivališčem v SLO in so hkrati davčni nerezidenti.

Ne. Ta pogoj je v bistvu opredeljen v zakonu o dohodnini že od samega začetka, dobesedno pa v drugi inkarnaciji zakona in sicer od konca leta 2006. Zakaj se ta pogoj dejansko ni izvajal že od takrat mi ni jasno (oziroma eni kontrolorji so ga striknto upoštevali drugi pa ne), vem pa da če bi imel FURS čas in ljudi za to, bi vsi ti ljudje ki jih omenjaš in ki ne živijo in delajo v neki drugi državi nepretrgoma vsaj zadnjih 5 let (oziroma ki tega ne bi mogli dokazati), lahko že jutri spet "postali" slovenski davčni rezidenti. FURS lahko namreč po uradni dolžnosti kadarkoli ponovno presoja status rezidentstva za katerega koli zavezanca! Poznam primer (lahko poiščeš na internetsih), ko je model že bil nerezident dobre tri leta, po treh letih pa so ponovno presojali njegov status in na podlagi enakih okoliščin kot v prvem primeru (na njegovi strani se ni nič spremenilo) odločili, da je rezident. Skratka enako bi lahko naredili s temi ki jih ti omenjaš. Imajo zgolj srečo, da FURS nima ne ljudi ne časa ne denarja, da bi to izpeljal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

PandaFlow2 ::

Zakon o FURS je navadno skropucalo.

50. člen
(obveznost vpisa v davčni register)
V davčni register se vpišejo:
1. subjekti vpisa v sodni register,
2. fizične osebe s stalnim prebivališčem v Republiki Sloveniji,
3. fizične osebe z začasnim prebivališčem v Republiki Sloveniji,
4. samostojni podjetniki posamezniki,
5. pravne in fizične osebe, ki opravljajo dejavnost in so vpisane v drug register oziroma drugo predpisano evidenco na območju Republike Slovenije in niso osebe iz 1. ali 4. točke tega člena,
6. pravne in fizične osebe, ki nimajo sedeža ali druge registrirane oblike v Republiki Sloveniji in opravljajo dejavnost na območju Republike Slovenije,
7. združenja oseb po tujem pravu, ki so brez pravne osebnosti,
8. neposredni uporabniki državnega ali občinskega proračuna,
9. osebe, ki niso zajete v prejšnjih točkah.


Pod točko 9 lahko torej FURS vpiše v davčni register vse prebivalce Zemlje in od njih zahteva sprotno obveščanje o spremembah. Right. Kot povprečen izseljenec brez obveznosti/premičnin/nepremičnin ne padeš v nobeno izmed teh kategorij (razen točke 9 seveda) in zato ni nobene obveznosti, da si vpisan v davčni register. Če te pa FURS ne izbriše, ko preneha davčna obveznost osebe na področju RS, je pa to njihov problem.

BlaY0 ::

Kakšne nesmisle pa pišeš? Če v Avstriji oddajaš, potem v Avstriji plačuješ davek na najemnino ki jo pobereš skladno z njihovo zakonodajo. Če imaš stanovanje v Sloveniji potem ta davek plačuješ v Sloveniji. Če imaš hišo v Avstriji in jo prodaš, potem davek od prodaje plačaš v Avstriji glede na njihovo zakonodajo ki/če to ureja. Če pa je hiša v Sloveniji pa skladno z zakonom o davku na promet z nepremičninami in zakonom o dohodnini ta davek plačaš v Sloveniji. Nima veze kje si rezident. Še kaj ni jasno?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davki in potovalni nacin zivljenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9219194 (6344) karafeka
»

Davčno svetovanje - delo/selitev v tujino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12130575 (15211) SmeskoSnezak
»

Odjava stalnega naslova in pa davcnega rezidenstva - iz tujine

Oddelek: Loža
194593 (4040) Kaboom
»

Delo v tujini nasveti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18749911 (20047) DOOM_er
»

Zaposlitev v dveh drŽavah

Oddelek: Problemi človeštva
4510041 (8889) black ice

Več podobnih tem