» »

Referendum 11. 7. 2021

Referendum 11. 7. 2021

Temo vidijo: vsi
««
9 / 27
»»

mtosev ::

Ti kr vedi več o ljudeh, ki jih nisi nikoli srečal in si misli, da si jih naštudiral in da več veš o njih kot oni sami. Moj glas pa je enako pomemben kot vsak drugi. Se nabere počasi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

VelkBla ::

ajdov2 je izjavil:

ta referendum sploh ni o vodi, večina bo šla glasovat proti, ker je proti hkrati tudi glas proti vladi





No ja, ko spomin ravno ne funkcionira pravilno. Ponavadi je glih SDS vpil, da je referendum pokazitelj demokracije v drzavi. Bi bilo zanimivo videti katera stranka je najveckrat sklicala oz. dala pobudo za referendum.


Kot je Top Gear rekel: Oh no! Anyway...

kuall ::

mtosev je izjavil:

Moj glas pa je enako pomemben kot vsak drugi. Se nabere počasi.

Ti itak vedno narobe glasuješ. Saj si še sam priznal, da si na zadnjih volitvah glasoval narobe. So te levičarji pretentali hehe.

D3m ::

Če te mama ne bo vzdrževala bi hitro tistega jurja pograbil.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mtosev ::

Nisem jaz zvest nobeni stranki. SMC na parlamentarnih, pol pa lmš na EU. Če se pojavi kdo boljši pa bom za njega glasoval. Pogrešam G Viranta. Za njega bi takoj glasoval.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

LeQuack ::

Si prestavljate da referendum uspe, kako bo Janša kaznoval jeseni vse državljane z še bolj strogimi lockdowni. Zdaj je že kolegom obljubil da bodo lahko gradili o obali, če pa zakon pade pa bodo morali na črno.
Quack !

D3m ::

@mtosev Pol si pa isto volil, kot moj fotr.

SMC in LMŠ.

Pri obeh mu je žal tako, da bo na naslednjih volil SDS. xDDDDDD

LeQuack je izjavil:

Si prestavljate da referendum uspe, kako bo Janša kaznoval jeseni vse državljane z še bolj strogimi lockdowni. Zdaj je že kolegom obljubil da bodo lahko gradili o obali, če pa zakon pade pa bodo morali na črno.


Aja? A bo uspelo.

Glede na lep vreme bi rekel, da ne bo. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Mare2 ::

LeQuack je izjavil:

Si prestavljate da referendum uspe, kako bo Janša kaznoval jeseni vse državljane z še bolj strogimi lockdowni. Zdaj je že kolegom obljubil da bodo lahko gradili o obali, če pa zakon pade pa bodo morali na črno.


To je itak že grozil, da bo jeseni vse zaprto. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Hypathia ::

aerie je izjavil:

Za 35EUR, sendvič in Pingo se v povprečju glasuje za SDS.

Levaki ste še bolj poceni, se vam zlažejo "Janša bo pitno vodo ukradu", pa derete na volišča kot ovce na pašnik.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

VeganCyclist ::

Ta ni nič drucga ko draga anketa in primitivno nagajanje, ki ga plačujemo državljani. Nakonc bodo levakarji ugotovil, da majo kake 15% podpore med ljudstvom in to bo to. Pa če za njih referendum uspe al pa ne. Se pa vidi, da z uvažanjem Jugosranja, "slovencu" IQ pada.

aerie ::

Koprive še migajo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Ben Dover ()

PrimoZ_ ::

Jaz grem glasovat malo pred zaprtjem volišč, ko gremo z družino en krog s kolesom.

Ima kdo kae pametne razloge ZA ali PROTI ? Brez pluvanja po komerkoli.

Sam sem bolj v smeri PROTI, ker:
- po prebranem novem in starem zakonu ne vidim kake prednosti naj bi prinesel novi
- prestavljanje odločanja o spremembah se premika iz parlamenta na direkcijo -> kar se mi zdi da je lažje manipulirat da ti izjemo požegna ena direkcija, kot pa parlament
- ni mi všeč sam pristop oz. odnos, kako so podtaknili še en člen notri pa ga potem umaknili češ naj vam bo, pa vso to sprejemanje po hitrem postopku, da bi šlo pod radarjem. Vse skupaj meče slabo luč na namene zakona.

To so moji pogledi zakaj PROTI, bom pa vesel tudi nasprotnih mnjen, brez pluvanja.

nagobčnik ::

kuall je izjavil:

aerie je izjavil:

Za 35€, sendvič in Pingo se v povprečju glasuje za SDS.

SDS volilci bolj ostajajo doma kot levičarji. Udeležba je najmanjša tam, kjer SDS dobi veliko, največja tam, kjer levičarji dobijo veliko. Gre se za to, da se SDS volilci ne ukvarjajo toliko s politiko kot levi fanatiki.

Tak da SDS volilcev je v resnici več kot SDS dobi, ne pa manj.


SDS dobi veliko pri manjši udeležbi, ker SDS volivec skoraj vedno pride na volišče ne glede na vse in ga pri manjši udeležbi ostali pač ne preglasujejo, pri večji udeležbi pa ga preglasujejo. Torej ravno obratno, kot si naumil. Tisti, ki ne gre na volitve, pa sicer sploh ni volivec nobene sorte, kaj šele SDS volivec.

Massacra ::

PrimoZ_ je izjavil:

Jaz grem glasovat malo pred zaprtjem volišč, ko gremo z družino en krog s kolesom.

Ima kdo kae pametne razloge ZA ali PROTI ? Brez pluvanja po komerkoli.

Sam sem bolj v smeri PROTI, ker:
- po prebranem novem in starem zakonu ne vidim kake prednosti naj bi prinesel novi
- prestavljanje odločanja o spremembah se premika iz parlamenta na direkcijo -> kar se mi zdi da je lažje manipulirat da ti izjemo požegna ena direkcija, kot pa parlament
- ni mi všeč sam pristop oz. odnos, kako so podtaknili še en člen notri pa ga potem umaknili češ naj vam bo, pa vso to sprejemanje po hitrem postopku, da bi šlo pod radarjem. Vse skupaj meče slabo luč na namene zakona.

To so moji pogledi zakaj PROTI, bom pa vesel tudi nasprotnih mnjen, brez pluvanja.


Kolega (zgodovinar in popotnik) je zapisal pred par dnevi:

"Dans sem za dostop do tele mlakuže na severni strani Pece, ki smo jo plebiscitarno zgubili pred 101 leti, plačal vstopnino."

To je en od argumentov, zakaj proti. V nasprotnem se čez par let lahko zgodi, da boš ob kolesarjenju, če boš želel dostopati do kakšne "mlakuže" na poti, moral nekomu plačati vstopnino!

Massacra ::

Hypathia je izjavil:

aerie je izjavil:

Za 35EUR, sendvič in Pingo se v povprečju glasuje za SDS.

Levaki ste še bolj poceni, se vam zlažejo "Janša bo pitno vodo ukradu", pa derete na volišča kot ovce na pašnik.


Koprive, sadni jogurti, tretji kamni od sonca, svinjeb in biseri, presstitutke in kandidati za psihiatrijo... se vsebolj oglašajo...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Ben Dover ()

PrimoZ_ ::

To velikokrat preberem, ampak iz samega zakona pa ne vidim kateri člen bi to omogočal.
Direktno nobeden.
Problematično je pa kake izjeme bodo zlobirali skozi pri direkcija kasneje.

WhiteAngel ::

Massacra je izjavil:


"Dans sem za dostop do tele mlakuže na severni strani Pece, ki smo jo plebiscitarno zgubili pred 101 leti, plačal vstopnino."

To je en od argumentov, zakaj proti. V nasprotnem se čez par let lahko zgodi, da boš ob kolesarjenju, če boš želel dostopati do kakšne "mlakuže" na poti, moral nekomu plačati vstopnino!


Po drugi strani pa dostopa do mlakuže sploh bilo ne bi, ker se nikomur ne bi splačalo kolesarske potegnit?

Sicer pa kot je PrimoZ že povedal - ne vem, kaj ima to veze z novim zakonom...

Zgodovina sprememb…

PrimoZ_ ::

Jaz ne polagam upov da bo zasebnik šel graditi kolesarsko stezo.
Mogoče promenado kot ob zbiljskem jezeru kjer je potem 100m brezveznih kaficev.
Ne vidim pa tega kot neko dodatno vrednost.

Massacra ::

WhiteAngel je izjavil:

Massacra je izjavil:


"Dans sem za dostop do tele mlakuže na severni strani Pece, ki smo jo plebiscitarno zgubili pred 101 leti, plačal vstopnino."

To je en od argumentov, zakaj proti. V nasprotnem se čez par let lahko zgodi, da boš ob kolesarjenju, če boš želel dostopati do kakšne "mlakuže" na poti, moral nekomu plačati vstopnino!


Po drugi strani pa dostopa do mlakuže sploh bilo ne bi, ker se nikomur ne bi splačalo kolesarske potegnit?

Sicer pa kot je PrimoZ že povedal - ne vem, kaj ima to veze z novim zakonom...


Nobene kolesarske, normalna cesta, zgrajena iz javnih sredstev (in nekaj gozdnih poti) do jezera. In nek kamp tam.

Privat kamp, vse okrog "mlakuže" table s prepovedjo pristopa (razem ob plačilu "vstopnine").

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

IL_DIAVOLO ::

Sem mislil voliti proti, zdaj ko vem, da sploh ne vem o cem je govora...
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

c3p0 ::

VeganCyclist je izjavil:

Ta ni nič drucga ko draga anketa in primitivno nagajanje, ki ga plačujemo državljani. Nakonc bodo levakarji ugotovil, da majo kake 15% podpore med ljudstvom in to bo to. Pa če za njih referendum uspe al pa ne. Se pa vidi, da z uvažanjem Jugosranja, "slovencu" IQ pada.


Glas proti ni podpora zapohani Levici.

PrimoZ_ ::

Žaljenje se razume, kot:"mačka zacvili ko ji stopiš na rep"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

Truga ::

WhiteAngel je izjavil:

Po drugi strani pa dostopa do mlakuže sploh bilo ne bi, ker se nikomur ne bi splačalo kolesarske potegnit?



hecno, kolesarska zgleda ze obstaja ceprav se je ne splaca potegnit

ubermensch ::

30% udeležba do 16.00. Kar solidno.

sbawe64 ::

2020 is new 1984
Corona World order

PrimoZ_ ::

Očitno jih res skrbi.

PrimoZ_ je izjavil:

Jaz grem glasovat malo pred zaprtjem volišč, ko gremo z družino en krog s kolesom.

Ima kdo kae pametne razloge ZA ali PROTI ? Brez pluvanja po komerkoli.

Sam sem bolj v smeri PROTI, ker:
- po prebranem novem in starem zakonu ne vidim kake prednosti naj bi prinesel novi
- prestavljanje odločanja o spremembah se premika iz parlamenta na direkcijo -> kar se mi zdi da je lažje manipulirat da ti izjemo požegna ena direkcija, kot pa parlament
- ni mi všeč sam pristop oz. odnos, kako so podtaknili še en člen notri pa ga potem umaknili češ naj vam bo, pa vso to sprejemanje po hitrem postopku, da bi šlo pod radarjem. Vse skupaj meče slabo luč na namene zakona.

To so moji pogledi zakaj PROTI, bom pa vesel tudi nasprotnih mnjen, brez pluvanja.


Torej v uri in pol niti enega proti argumenta oz. argumenta ZA ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

D3m ::

Če glasuješ proti se bo gradilo dalje na priobalnem. :)

Samo, da ti levi tega ne bodo povedali. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

IL_DIAVOLO ::

Ce ne znajo predstaviti zakona, si niti ne zaslužijo da je le ta sprejet.

Lp
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

PrimoZ_ ::

D3m je izjavil:

Če glasuješ proti se bo gradilo dalje na priobalnem. :)

Samo, da ti levi tega ne bodo povedali. :D


Čaki, čaki...
Tu eni pišejo Za podporo novega, ker bo zasebnik lažje ob vodi zgradil lokal in kolesarsko stezo.
Mal se zmenite zdej med sabo...

Poleg tega sedaj izjeme obravnava parlament, potem pa jih bo ena direkcija.

Torej?

aerie ::

PrimoZ_ je izjavil:

Očitno jih res skrbi.

PrimoZ_ je izjavil:

Jaz grem glasovat malo pred zaprtjem volišč, ko gremo z družino en krog s kolesom.

Ima kdo kae pametne razloge ZA ali PROTI ? Brez pluvanja po komerkoli.

Sam sem bolj v smeri PROTI, ker:
- po prebranem novem in starem zakonu ne vidim kake prednosti naj bi prinesel novi
- prestavljanje odločanja o spremembah se premika iz parlamenta na direkcijo -> kar se mi zdi da je lažje manipulirat da ti izjemo požegna ena direkcija, kot pa parlament
- ni mi všeč sam pristop oz. odnos, kako so podtaknili še en člen notri pa ga potem umaknili češ naj vam bo, pa vso to sprejemanje po hitrem postopku, da bi šlo pod radarjem. Vse skupaj meče slabo luč na namene zakona.

To so moji pogledi zakaj PROTI, bom pa vesel tudi nasprotnih mnjen, brez pluvanja.


Torej v uri in pol niti enega proti argumenta oz. argumenta ZA ?

Volilni molk je. Od SDS volilcev seveda ni pričakovati, da bi se tega držali.

MrStein ::

mtosev je izjavil:

Nisem jaz zvest nobeni stranki. SMC na parlamentarnih, pol pa lmš na EU. Če se pojavi kdo boljši pa bom za njega glasoval.

SMC in LMŠ sta se ti zdela kot vrh ponudbe? Po kakih kriterijih?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

D3m ::

PrimoZ_ je izjavil:

D3m je izjavil:

Če glasuješ proti se bo gradilo dalje na priobalnem. :)

Samo, da ti levi tega ne bodo povedali. :D


Čaki, čaki...
Tu eni pišejo Za podporo novega, ker bo zasebnik lažje ob vodi zgradil lokal in kolesarsko stezo.
Mal se zmenite zdej med sabo...

Poleg tega sedaj izjeme obravnava parlament, potem pa jih bo ena direkcija.

Torej?


Čaki čaki.

Levaki hočejo bajte. Kakšen lokal ali stezo neki?

Heh še jaz bi, če bi imel parcelo doli.
|HP EliteBook|R5 6650U|

MrStein ::

VeganCyclist je izjavil:

Ta ni nič drucga ko draga anketa in primitivno nagajanje, ki ga plačujemo državljani.

Včasih se oglasi kdo, da je škoda teh milijonov. Ponavadi tisti, ki mu vprašanje (in pričakovan odgovor) ni všeč.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Utk ::

PrimoZ_ je izjavil:

Očitno jih res skrbi.

PrimoZ_ je izjavil:

Jaz grem glasovat malo pred zaprtjem volišč, ko gremo z družino en krog s kolesom.

Ima kdo kae pametne razloge ZA ali PROTI ? Brez pluvanja po komerkoli.

Sam sem bolj v smeri PROTI, ker:
- po prebranem novem in starem zakonu ne vidim kake prednosti naj bi prinesel novi
- prestavljanje odločanja o spremembah se premika iz parlamenta na direkcijo -> kar se mi zdi da je lažje manipulirat da ti izjemo požegna ena direkcija, kot pa parlament
- ni mi všeč sam pristop oz. odnos, kako so podtaknili še en člen notri pa ga potem umaknili češ naj vam bo, pa vso to sprejemanje po hitrem postopku, da bi šlo pod radarjem. Vse skupaj meče slabo luč na namene zakona.

To so moji pogledi zakaj PROTI, bom pa vesel tudi nasprotnih mnjen, brez pluvanja.


Torej v uri in pol niti enega proti argumenta oz. argumenta ZA ?

Po novem se ne bo moglo gradit tovarn in privat hiš ob vodi. Pika, nobenih izjem. Po starem se lahko.
Ne prenaša se iz parlamenta na direkcijo, ampak iz VLADE na direkcijo.
Hitrost postopka je tu zelo relativna stvar... Če bi bile stranke resne, bi imele za skoraj vsak zakon pripravljen seznam dopolnitev, in ob priliki za to ne bi potrebovale več kot pol ure, da jih najdejo v predalu in pokažejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

MrStein ::

PrimoZ_ je izjavil:


Sam sem bolj v smeri PROTI, ker:
- prestavljanje odločanja o spremembah se premika iz parlamenta na direkcijo -> kar se mi zdi da je lažje manipulirat da ti izjemo požegna ena direkcija, kot pa parlament

Vlada, ne parlament, kot že rečeno.

Odločitev se premakne od drugod na vlado --> vlada si grabi oblast!
Odločitev se premakne od vlade drugam --> vlada se izogiba odgovornosti!

(in vsi spregledajo, da ima vlada omejen rok trajanja. Trenutna manj kot leto.)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

D3m ::

Referendum je zato, da lahko vložilci dokončajo svoje hiše na obali. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mike_Rotch ::

Po novem se ne bo moglo gradit tovarn in privat hiš ob vodi. Pika, nobenih izjem. Po starem se lahko.


Link plz.

D3m ::

LOL.

A tega nisi vedel. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mike_Rotch ::

Zanima me kako si prišel do tega zaključka.

Utk ::

Poglej si 14. člen trenutnega zakona. Še bolje pa, če si pogledaš tovarne, ki stojijo na vodi praktično.

Koraaz ::

Utk je izjavil:


Po novem se ne bo moglo gradit tovarn in privat hiš ob vodi. Pika, nobenih izjem. Po starem se lahko.


Nikjer v novem predlogu zakona nisem zasledil, da bi bila prepovedana gradnja tovarn in hiš.

Sem pa zasledil veliko izjem. Tako, da če si vlada zamisli novo Magno, ki spada pod "javno dobro", lahko po novem zakonu to komot zgradi, tako, da tale izjava, da je kakršnokoli gradnja industrije po novem zakonu prepovedana težko drži kako vodo.

Utk ::

Tovarna ni javno dobro. Še manj privat hiša.

D3m ::

Ahhhh, daj no.

Saj je vseeno kak bo izzid.

Ta glasni morajo čimprej končati gradbena dela.

Najbolj hecno je, da so folk napsihirali, da bodo brez vode ostali. xD

Čeprav se vsak dan umivajo z njo.

Ahaahahahhahhahahahaah
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Mike_Rotch ::

Utk je izjavil:

Poglej si 14. člen trenutnega zakona. Še bolje pa, če si pogledaš tovarne, ki stojijo na vodi praktično.


Zanima me, kako si prišel do zaključka, da bo novi zakon preprečil gradnjo.

HitraSperma ::

JJ obljubil višjegrajcem da bodo lahko gradili po mili volji ob vodi, sedaj se pa trese da ga ne bo ljudstvo zajebalo :))
fgdsfjk

Utk ::

Mike_Rotch je izjavil:

Utk je izjavil:

Poglej si 14. člen trenutnega zakona. Še bolje pa, če si pogledaš tovarne, ki stojijo na vodi praktično.


Zanima me, kako si prišel do zaključka, da bo novi zakon preprečil gradnjo.

Gradnjo tovarn in privat hiš.

D3m ::

Za javno dobro. :D

Sedaj bodo pa zmagali levaki, da hitro dokončajo hiše pol bodo pa ENAKI zakon sprejeli, ko bodo izvoljeni.

xDDDDDDDDDDD
|HP EliteBook|R5 6650U|

_Sajmon_ ::

Mah, gledam trenutno volilno udeležbo in sem po eni strani presenečen, kako visoka je, po drugi strani pa ne, sploh če pomislim na "mobilizacijo" zadnjih tednov. In presenečen bi bil, če bi da zmagal, torej da bi predlagatelji izgubili. Jaz rečem, da bo 35 za, 65 proti, lahko tudi več za proti. Bi pa si želel drugače obraten rezultat. Ne glede na rezultat pa bi si želel mirno nadaljevanje predsedovanja EU in normalne volitve.

Utk ::

HitraSperma je izjavil:

JJ obljubil višjegrajcem da bodo lahko gradili po mili volji ob vodi, sedaj se pa trese da ga ne bo ljudstvo zajebalo :))

Jaz sem slišal, da bojo potegnli vodovod iz izvira Save direkt do Budimpešte in naprej do Varšave.

floyd1 ::

A hojs si je pol na tisti na pol zastonj parceli z razgledom na morje že postavil kako sušilnico sadja?
Popovič vem da jo je hotel amo preprodat za ca 100k več.
««
9 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi Zakon o arhivih (?!) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10913764 (10421) GregiB
»

Vzroki za propad referendumov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
32044478 (37395) Karaya 52
»

Sprememba zakona o RTV SLO (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
35362651 (55888) noraguta

Več podobnih tem