» »

Referendum 11. 7. 2021

Referendum 11. 7. 2021

Temo vidijo: vsi
««
26 / 27
»»

Bwaze6 ::

Še enkrat, v Janševih lastnih besedah. Pa ni problem le en referendum, kjer so ljudje baje spet nasedli "lažnjivemu MSMju in je le dokaz, da pri nas mediji niso svobodni", kot zavaja in laže:

Janša je že glasoval: Trikrat proti slabim zakonom in slabi vladi

Glasoval sem trikrat proti in proti trem slabim zakonom, pa tudi proti slabi vladi, ki nadaljujejo delo, ki Slovenijo vodi proti propadu," je dejal Janez Janša.

Janša meni, da je skrajni čas, da se ta agonija konča in da Slovenija ponovno zadiha. "Skrajni čas je, da dokažemo, da Slovenija zmore bistveno več," je še zatrdil predsednik SDS.

Po padcu vseh treh predlogov zakonov, med katerimi vsaj za enega vlada razglaša, da je ključen, Janša pričakuje, da bo vlada sama odstopila. SDS pa ne misli predlagati njenega odstopa. "Vsaka drugačna odločitev vlade bi namreč lahko pomenila norčevanje iz volivk in volivcev in to bi lahko imelo nepredvidljive posledice."


Kaj bi zdaj Janša rekel, če bi bil v opoziciji, vlada pa bi takole izgubila ne le referenduma, pač pa tudi sprejem vseh zakonov odtlej?

Sploh še imamo vlado?

Vsakič, ko kaj ne gre po Janševo, začne namigovati na neke "nepredvidljive posledice". Ali zdaj na "državljansko vojno". Brez vsakršne podpore. Ampak ljudstvo po SDSovsko itak ni pomembno, ne?

TheBlueOne ::

111111111111 je izjavil:


če prav razumem tvojo logiko, ker menim da nimaš prav, sem v stranki SDS?

Povej katero stranko bi ti volil če bi bile volitve jutri.


Ni nujno, da si v stranki SDS. Imas pa sigurno zelo visoko toleranco za gnile politike.

Drugace se ne vem koga bi volil, kako pa naj vem, ce se ni volilni cas? Bodo morale stranke prej malo razloziti kako si kaj predstavljajo. Morda ti lahko razlozim drugace. Imas vernike SDS, ki so vedno za SDS, kakor tudi za vse ostale stranke, samo pri SDS vas je najvec takih, ki vas nic kar naredi SDS ne moti. Jaz sem med tistimi, ki jih v statistiki videvas kot neopredeljene.

Sigurno ne bom volil: SDS (pokvarjeni), SMC(prelomili meni zelo pomembno predvolilno obljubo), Desus(prelomili meni zelo pomembno predvolilno obljubo). Vse ostalo bi znalo priti v postev.

Zgodovina sprememb…

TESKAn ::

Kaj bi zdaj Janša rekel, če bi bil v opoziciji, vlada pa bi takole izgubila ne le referenduma, pač pa tudi sprejem vseh zakonov odtlej?

Sej smo videli, kaj bi rekel, ko je (pro)padala Šarčeva vlada. Mislim, da je bilo noter ohlajajoče politično truplo al nekaj takega.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

MrStein ::

TheBlueOne je izjavil:

111111111111 je izjavil:


če prav razumem tvojo logiko, ker menim da nimaš prav, sem v stranki SDS?

Povej katero stranko bi ti volil če bi bile volitve jutri.


Ni nujno, da si v stranki SDS. Imas pa sigurno zelo visoko toleranco za gnile politike.

Drugace se ne vem koga bi volil, kako pa naj vem, ce se ni volilni cas? Bodo morale stranke prej malo razloziti kako si kaj predstavljajo. Morda ti lahko razlozim drugace. Imas vernike SDS, ki so vedno za SDS, kakor tudi za vse ostale stranke, samo pri SDS vas je najvec takih, ki vas nic kar naredi SDS ne moti. Jaz sem med tistimi, ki jih v statistiki videvas kot neopredeljene.

Sigurno ne bom volil: SDS (pokvarjeni), SMC(prelomili meni zelo pomembno predvolilno obljubo), Desus(prelomili meni zelo pomembno predvolilno obljubo). Vse ostalo bi znalo priti v postev.

Torej boš spet volil SDNJ? In potem spet jamral nad rezultatom? No ja, 87% vas je baje takih. Hvala za to svetlo prihodnost.

zmaugy je izjavil:

MrStein je izjavil:

Ja, ko hočeš izvoliti ene, pa pomotoma izvoliš druge. Saj s tem imaš izkušnje, ne?

Ne. Nekaj si pomešal.

Nisi rekel, da si hotel DD, volil pa eno od teh, ki so zdaj?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

zmaugy ::

MrStein je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

111111111111 je izjavil:


če prav razumem tvojo logiko, ker menim da nimaš prav, sem v stranki SDS?

Povej katero stranko bi ti volil če bi bile volitve jutri.


Ni nujno, da si v stranki SDS. Imas pa sigurno zelo visoko toleranco za gnile politike.

Drugace se ne vem koga bi volil, kako pa naj vem, ce se ni volilni cas? Bodo morale stranke prej malo razloziti kako si kaj predstavljajo. Morda ti lahko razlozim drugace. Imas vernike SDS, ki so vedno za SDS, kakor tudi za vse ostale stranke, samo pri SDS vas je najvec takih, ki vas nic kar naredi SDS ne moti. Jaz sem med tistimi, ki jih v statistiki videvas kot neopredeljene.

Sigurno ne bom volil: SDS (pokvarjeni), SMC(prelomili meni zelo pomembno predvolilno obljubo), Desus(prelomili meni zelo pomembno predvolilno obljubo). Vse ostalo bi znalo priti v postev.

Torej boš spet volil SDNJ? In potem spet jamral nad rezultatom? No ja, 87% vas je baje takih. Hvala za to svetlo prihodnost.

zmaugy je izjavil:

MrStein je izjavil:

Ja, ko hočeš izvoliti ene, pa pomotoma izvoliš druge. Saj s tem imaš izkušnje, ne?

Ne. Nekaj si pomešal.

Nisi rekel, da si hotel DD, volil pa eno od teh, ki so zdaj?


Ampak ne "pomotoma". In volil eno od teh, ki so zdaj v opoziciji, by the way.
PS: A me spet stalkaš?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

MrStein ::

Seveda. Ker nimam razloga ali pravice sodelovati v popularni temi, niti odgovarjati na pisanje drugih.
Če ti mali glasovi pravijo, da stalkam, potem tako je. Pika.

> eno od teh, ki so zdaj v opoziciji

Torej ena od tistih, ki ni sposobna oblikovati "dobre države" ?

Razen tega sem v temi precej dlje kot ti, tako da če kdo koga stalka, si to ti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

zmaugy ::

MrStein je izjavil:

Seveda. Ker nimam razloga ali pravice sodelovati v popularni temi, niti odgovarjati na pisanje drugih.
Če ti mali glasovi pravijo, da stalkam, potem tako je. Pika.

> eno od teh, ki so zdaj v opoziciji

Torej ena od tistih, ki ni sposobna oblikovati "dobre države" ?

Razen tega sem v temi precej dlje kot ti, tako da če kdo koga stalka, si to ti.


Ja ne vem, nimam izkušenj z “malimi glasovi”, do tell more.
Anyway, whatever makes you happy, samo ne me spet spemat na ZS, to je precej creepy…8-O
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

UganiKdo ::

Bwaze6 je izjavil:

Še enkrat, v Janševih lastnih besedah. Pa ni problem le en referendum, kjer so ljudje baje spet nasedli "lažnjivemu MSMju in je le dokaz, da pri nas mediji niso svobodni", kot zavaja in laže:

Janša je že glasoval: Trikrat proti slabim zakonom in slabi vladi

Glasoval sem trikrat proti in proti trem slabim zakonom, pa tudi proti slabi vladi, ki nadaljujejo delo, ki Slovenijo vodi proti propadu," je dejal Janez Janša.

Janša meni, da je skrajni čas, da se ta agonija konča in da Slovenija ponovno zadiha. "Skrajni čas je, da dokažemo, da Slovenija zmore bistveno več," je še zatrdil predsednik SDS.

Po padcu vseh treh predlogov zakonov, med katerimi vsaj za enega vlada razglaša, da je ključen, Janša pričakuje, da bo vlada sama odstopila. SDS pa ne misli predlagati njenega odstopa. "Vsaka drugačna odločitev vlade bi namreč lahko pomenila norčevanje iz volivk in volivcev in to bi lahko imelo nepredvidljive posledice."


Kaj bi zdaj Janša rekel, če bi bil v opoziciji, vlada pa bi takole izgubila ne le referenduma, pač pa tudi sprejem vseh zakonov odtlej?

Sploh še imamo vlado?

Vsakič, ko kaj ne gre po Janševo, začne namigovati na neke "nepredvidljive posledice". Ali zdaj na "državljansko vojno". Brez vsakršne podpore. Ampak ljudstvo po SDSovsko itak ni pomembno, ne?

Saj bodimo posteni, operativne vlade spl9h nimamo vec. Padel je zakon o vodah, sami sebi so morali zavrnit zakon o nalezljivih, ker ga niso mogli umaknit z dnevenega reda; zamaknili so zakon o demografskem skladu; naslednji bo padel zakon avdiovizuelnih in medijskih vsebinah. Prakticno do naslednjih volitev ne bo mozno sprejet nobenega resnega zakova, vkljucno z proracunom. Zdaj je sam vprasanje abomo to agonijo res gledal se celo leto. Kakorkoli bil Sarec bedak, je vsaj vedel kdaj je je zavozil. Jansa se tega ni sposoben dojet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

MrStein ::

No, lagat ni treba. Šarec je "odstopil", ker je mislil, da bo takoj "nazaj stopil".

O resnih zakonih pa ne bi. Katere je US spoznalo za neustavne?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

UganiKdo ::

Kaj ima US pri tem, ce ze par mesecev cez parlament ne more nic kar rabi 46 glasov?

Kaj je sarec mislil ali bolje receno kaj si je domisljal je precej brezpedmetno, ampak vseeno je muka gledat kako se JJ oklepa oblasti, pri cemer niti predsednika DZ ne morejo zamenjat.

MrStein ::

Pol pa ga naslednjič ne volit. Kaj naj rečem?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

UganiKdo ::

Od kje ti ideja da sem ga volil? Nisi sposobed debatirat brez tako brezveznih podtikanj?

MrStein ::

Bralno razumevanje. Nisem rekel, da si ga ti volil.

Pa tudi če si, je irelevantno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

111111111111 ::

TheBlueOne je izjavil:


Ni nujno, da si v stranki SDS. Imas pa sigurno zelo visoko toleranco za gnile politike.

Drugace se ne vem koga bi volil, kako pa naj vem, ce se ni volilni cas? Bodo morale stranke prej malo razloziti kako si kaj predstavljajo. Morda ti lahko razlozim drugace. Imas vernike SDS, ki so vedno za SDS, kakor tudi za vse ostale stranke, samo pri SDS vas je najvec takih, ki vas nic kar naredi SDS ne moti. Jaz sem med tistimi, ki jih v statistiki videvas kot neopredeljene.

Sigurno ne bom volil: SDS (pokvarjeni), SMC(prelomili meni zelo pomembno predvolilno obljubo), Desus(prelomili meni zelo pomembno predvolilno obljubo). Vse ostalo bi znalo priti v postev.

Moje vprašanje je bilo zelo konkretno. Koga bi volil, če bi bile volitve jutri.

MrStein je izjavil:

Bralno razumevanje. Nisem rekel, da si ga ti volil.

Pa tudi če si, je irelevantno.

Lep zasuk. :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Ni zasuk ampak tako delujejo volitve.
Je pa zgleda ogromno ljudi, ki tega ne ve.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Smrekar1 ::

MrStein je izjavil:


O resnih zakonih pa ne bi. Katere je US spoznalo za neustavne?


Zakon o nalezljivih boleznih.

Zdaj je PTTM ukazal, da ga je potrebno potopiti in stopamo v 4. val epidemije brez veljavnega Zakona o nalezljivih boleznih. Le kaj bi lahko šlo narobe.

feryz ::

Nič, zakaj bi pa šlo? Kakšen 4. val? Preveč forume berete.

s1m0n ::

Smrekar1 je izjavil:


Zdaj je PTTM ukazal, da ga je potrebno potopiti in stopamo v 4. val epidemije brez veljavnega Zakona o nalezljivih boleznih. Le kaj bi lahko šlo narobe.


Ni kaj... Dobro nam je šlo v prvem, drugem pa tretjem kljub malo morja prepovedim, zakonom! Kaj ti pomaga zakon, če pa ga vlada pogrne na celi črti pri hitrem ukrepanju, da zaščiti te, ki jih je bilo potrebno.

Smrekar1 ::

s1m0n je izjavil:


Ni kaj... Dobro nam je šlo v prvem, drugem pa tretjem kljub malo morja prepovedim, zakonom! Kaj ti pomaga zakon, če pa ga vlada pogrne na celi črti pri hitrem ukrepanju, da zaščiti te, ki jih je bilo potrebno.


Zdaj določenih ukrepov, ki so bili po besedah 'stroke' (Krava Beovićka, ne kdo, ki se s tem dejansko ukvarja) ključni za zajezitev 2. in 3. vala, niti pod razno ne bodo smeli sprejemati. Rok za odpravo neustavnosti je potekel pred šestimi dnevi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

TESKAn ::

To je opozicija kriva, ker noče podelit diktatorskih pooblastil.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

TheBlueOne ::

111111111111 je izjavil:


Moje vprašanje je bilo zelo konkretno. Koga bi volil, če bi bile volitve jutri.



Kako ves koga bos volil se preden je jasna izbira in plan strank?

SDSovcem, ki ne glede na to kaj se zgodi in kaj SDS pocne vedno veste koga volit, je tezko jasno, ce kdo se ne ve koga bi volil.

Volitve jutri ne morejo biti. Ce pa bi jutri padla vlada in bi se zacela kampanija pa bi pogledal kaj je na voljo, kaksno je ravnotezje moci. Zame je pac poanta demokraticnega sistema, da poslusas, potem pa se odlocis. Ce pa tako ali tako ves, da bos vedno SDS pa si tip cloveka za diktaturo, ker ti izbira ne pomeni nic.

MrStein ::

Večina bo volila tisto, ki ima v programu najvišje in z najbolj debelimi črkami napisano "smo proti Janši".

En dan kampanje je dovolj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

feryz ::

Pri takih proti kandidatih, niti en dan ni treba. Dve besedi sta dovolj. Oz. 3, po tvoje.

TheBlueOne ::

MrStein je izjavil:

Večina bo volila tisto, ki ima v programu najvišje in z najbolj debelimi črkami napisano "smo proti Janši".

En dan kampanje je dovolj.


Ce to receta SMC ali pa Desus, verjetno ne bo delovalo. :)

MrStein ::

Ja saj, večina bo volila enako kot prej. Kot vedno. Potem pa jamrajo, zakaj je tako kot je.

Mediji bodo objavili, kdo je letošni antijanša, oziroma SDNJ, in... zgodovina se bo ponovila.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Bwaze6 ::

Pod "enako kot prej" verjetno šteje tudi glas za novo ime nekje na levi sredini, za katetega pa iz SDS takoj pride razlaga, da gre za "Kučanove podtaknjence", "globoko državo", "komuniste", "udbomafijo", in zatorej je edona primerna in zveličavna izbira SDS? Ki so vas razočarali v koliko vladah že?

Aja, niso imeli dovolj visoke podpore za udejanjenje prave SDS politike - vzpostavitev enopartijskega sistema pod pretvezo boja proti komunizmu. Takrat se bosta pa cedila med in mleko. In kri, ma pustmo stat.

TheBlueOne ::

MrStein je izjavil:

Ja saj, večina bo volila enako kot prej. Kot vedno. Potem pa jamrajo, zakaj je tako kot je.

Mediji bodo objavili, kdo je letošni antijanša, oziroma SDNJ, in... zgodovina se bo ponovila.


Sej v demokraciji ni za pricakovati neke revolucije. Bo pa lahko prislo do kar velikih sprememb, ker ce me obcutek ne vara je vedno vec ljudi aktivno proti JJ, kar se ne cudim glede na to koliko ideoloskih tem pogreva in kako rusi medije in pravno drzavo. Zna biti, da je JJ na zadnjih volitvah imel toliko podpore, ker je velik del neopredeljenih dal zausnico neSDSovskim strankam z bojkotiranjem volitev, kar pa je aranje JJ verjetno spremenilo.

Jaz si mislim, da bo izpadla SMC, morda Desus in upam, da SNS. Potem pa bi bilo idealno da ostali minud SDS, minus Levica naredijo koalicijo. Potem dobimo mir.

Se mi pa na vsak nacin smilijo revezi, ker zanje pa v nobeni konstelaciji ne vidim koraka na boljse.

Mato989 ::

Težava pri "koga bi volil" je v osnovi v tem da kar nekaj folka je desničarjev po gospodarskem prepričanju in bi manj davkov in več svobodne odločitve ampak organsko ne prenesejo/mo JJa...

Recimo jaz bi komot kdaj volil desničarje na podlagi programa, ker sem v osnovi raje za to da sam upravljam z lastno plačo kot pa prisilni kolektivizem vplačevanja v penzije itd. ampak ko vidim face JJa grem in obkrožim nekoga iz levosredinskih strank...



Najbolje za SLO bi bilo sledeče:

1. vsi ki so bili v prejšnji državi stari več kot 18 let in vsi ki so do leta 2012 kdajkoli bili v parlamentu ali izvoljeni bi morali bit LUSTRIRANI VEN IZ POLITIKE
2. Uvedemo OBVEZNO VOLILNO UDELEŽBO (razen če maš zdr. potrdilo da si bolan) drugače kazen 100€
3. Uvedemo 10% volilni prag
4. Ukinemo volilno pravico ljudem ki niso prihodnost Slovenije (opcijsko, jaz sem za, ker kaj ma 85 letnik za odločat kako bo če je samo še vzdrževani član, on je mel čas odločat ko je bil 18 zdaj naj le še prejema kaj mu namenimo)

Že če bi prve 3 uvedli bi naredili OGROMNO za državo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Razen neustavnosti, verjetno neskladnosti z EU zakoni, neskladnosti s principi demokracije itn. imas se problem, da verjetno ne bi bilo neke razlike v koncnem rezultatu.

Mato989 ::

Kaj je neustavno točno? Torej vsepovsod kjer so lustracijo izvedli je bilo to neustavno? v Vseh državah?

V končnem rezultatu bi bilo veliko razlik, sploh če bi uveljavili točko 4.

Aja druga varianta je pa to, da imamo aktivni glas, torej glede na to da smo v DIGITALNEM SVETU bi morali volilci sproti izražat voljo koga podpirajo.

Enostavno bi naredili ene volitve in potem bi vsak volilec lahko na spletu spremenil podporo, ko stranki pade podpora pod nek delež izgubi enega poslanca... tako bi bilo tudi konec teh 4 leta delamo kar nam paše...



Princip demokracije je ravno odločitev ljudstva... to bi moral bit VRH principa demokracije, karkoli odloči LJUDSTVO se izvede... ta naša demokracija je bolj fake, ker ljudem sploh ne omogoča POLNE oblasti nad lastno državo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

perci ::

Ukinemo volilno pravico ljudem ki niso prihodnost Slovenije (opcijsko, jaz sem za, ker kaj ma 85 letnik za odločat kako bo če je samo še vzdrževani član, on je mel čas odločat ko je bil 18 zdaj naj le še prejema kaj mu namenimo)

Pravzaprav bi kar vsak upokojencem lahko vzeli volilno pravico, saj so vzdrževani člani. Ampak to za prvi korak, v drugem, tretjem pa še ...ne vem...pravico do obstoja? ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Mato989 ::

perci je izjavil:

Ukinemo volilno pravico ljudem ki niso prihodnost Slovenije (opcijsko, jaz sem za, ker kaj ma 85 letnik za odločat kako bo če je samo še vzdrževani član, on je mel čas odločat ko je bil 18 zdaj naj le še prejema kaj mu namenimo)

Pravzaprav bi kar vsak upokojencem lahko vzeli volilno pravico, saj so vzdrževani člani. Ampak to za prvi korak, v drugem, tretjem pa še ...ne vem...pravico do obstoja? ;((


Dejansko so upokojenci na ravni vzdrževanih članov družbe to imaš prav...

Obstoj pa naj kar imajo, samo ne na povišane stroške zdravstva, ampak to je druga debata. Govora je o volitvah. To da odloča nek staršek pri 91tih kam naj se obrača država naslenjih nekaj desetletij je absurd volilne pravice ja.

17 letnik ne sme, čeprav je višja verjetnost da bo doživel ta desetletja kot 91 letnik
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Smrekar1 ::

TheBlueOne je izjavil:


Jaz si mislim, da bo izpadla SMC, morda Desus in upam, da SNS. Potem pa bi bilo idealno da ostali minud 55-80, minus Levica naredijo koalicijo. Potem dobimo mir.


Sem za, ampak NSi se je izkazala kot krilo 55-80 za verske blazneže, ki ne bi volili preoblečenega komunista PTTM. V vlado gredo samo z njim, sicer se gredo državne viceprvake v metanju polen pod noge.

Posledično rabiš še minus NSi, brez Levice v tem primeru nimaš vlade.

111111111111 ::

TheBlueOne je izjavil:

111111111111 je izjavil:


Moje vprašanje je bilo zelo konkretno. Koga bi volil, če bi bile volitve jutri.



Kako ves koga bos volil se preden je jasna izbira in plan strank?

SDSovcem, ki ne glede na to kaj se zgodi in kaj SDS pocne vedno veste koga volit, je tezko jasno, ce kdo se ne ve koga bi volil.

Volitve jutri ne morejo biti. Ce pa bi jutri padla vlada in bi se zacela kampanija pa bi pogledal kaj je na voljo, kaksno je ravnotezje moci. Zame je pac poanta demokraticnega sistema, da poslusas, potem pa se odlocis. Ce pa tako ali tako ves, da bos vedno SDS pa si tip cloveka za diktaturo, ker ti izbira ne pomeni nic.

Vprašanje je preprosto. Poznaš stranke, poznaš njihove programe in se opredeli na podlagi tega. neko izmikanje in metanje peska v oči z neko pokončno držo, je patetično.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

perci ::

Mato989 je izjavil:

perci je izjavil:

Ukinemo volilno pravico ljudem ki niso prihodnost Slovenije (opcijsko, jaz sem za, ker kaj ma 85 letnik za odločat kako bo če je samo še vzdrževani član, on je mel čas odločat ko je bil 18 zdaj naj le še prejema kaj mu namenimo)

Pravzaprav bi kar vsak upokojencem lahko vzeli volilno pravico, saj so vzdrževani člani. Ampak to za prvi korak, v drugem, tretjem pa še ...ne vem...pravico do obstoja? ;((


Dejansko so upokojenci na ravni vzdrževanih članov družbe to imaš prav...

Obstoj pa naj kar imajo, samo ne na povišane stroške zdravstva, ampak to je druga debata. Govora je o volitvah. To da odloča nek staršek pri 91tih kam naj se obrača država naslenjih nekaj desetletij je absurd volilne pravice ja.

17 letnik ne sme, čeprav je višja verjetnost da bo doživel ta desetletja kot 91 letnik

Stvari je treba dati v višjo prestavo - vsem, ki ne predstavljajo prihodnosti Slovenije, je treba vzeti volilno pravico. Invalidom, nepokretnim, neumnim, gayem, črncem....?

Konec koncev ne vedo, kaj je dobro za njih - bo Mato povedal.

111111111111 ::

TheBlueOne je izjavil:


Jaz si mislim, da bo izpadla SMC, morda Desus in upam, da SNS. Potem pa bi bilo idealno da ostali minud SDS, minus Levica naredijo koalicijo. Potem dobimo mir.

Vsaj v nečem se strinja, ker drugače pa itak pišeš budalaštine.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Smrekar1 ::

perci je izjavil:


Stvari je treba dati v višjo prestavo - vsem, ki ne predstavljajo prihodnosti Slovenije, je treba vzeti volilno pravico. Invalidom, nepokretnim, neumnim, gayem, črncem....?

Konec koncev ne vedo, kaj je dobro za njih - bo Mato povedal.


Za začetek bi bilo smelo razmisliti o tem, da ima volilna pravica spodnjo in zgornjo mejo. Spodnjo tako ali tako že ima (18 let, 16 če si zaposlen), zgornja tako ne bi smela biti sporna. Predlagam 70 let ali 5 let po upokojitvi, kar je kasneje.

43. člen Ustave, druga alineja se spremeni iz:

Vsak državljan, ki je dopolnil 18 let, ima pravico voliti in biti voljen
Zakon lahko določi, v katerih primerih in pod katerimi pogoji imajo volilno pravico tujci.


v:

Vsak državljan, ki je dopolnil 18 let in še ni dopolnil 70 let, ima pravico voliti in biti voljen.
Zakon lahko določi, v katerih primerih in pod katerimi pogoji imajo volilno pravico tujci in ostali državljani.


Na ta način se tudi učinkovito postavi zgornjo starostno mejo za udejstvovanje v politiki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

perci ::

Ja, lepo si rekel. Za začetek. Demografskega sklada pa tudi ne rabimo, ker bomo za upokojence rajši šli v smeri končne rešitve.

Smrekar1 ::

perci je izjavil:

Ja, lepo si rekel. Za začetek. Demografskega sklada pa tudi ne rabimo, ker bomo za upokojence rajši šli v smeri končne rešitve.


Demografski sklad obljublja 50 do 100 milijonov evrov na leto. Pokojninska blagajna je težka dobre 4,7 milijarde evrov na leto. A se ti zdi, da demografski sklad tu predstavlja omembe vreden doprinos k blagajni?

Iz takih demografskih skladov je ponekod denar rad izpuhtel. V Venezueli so bili pred nekaj leti na tak način ob 500 milijard dolarjev. Omenjam, ker ima naša trenutna vlada mnogo podobnosti s tisto vlado.

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:

Kaj je neustavno točno? Torej vsepovsod kjer so lustracijo izvedli je bilo to neustavno? v Vseh državah?

V končnem rezultatu bi bilo veliko razlik, sploh če bi uveljavili točko 4.

Aja druga varianta je pa to, da imamo aktivni glas, torej glede na to da smo v DIGITALNEM SVETU bi morali volilci sproti izražat voljo koga podpirajo.

Enostavno bi naredili ene volitve in potem bi vsak volilec lahko na spletu spremenil podporo, ko stranki pade podpora pod nek delež izgubi enega poslanca... tako bi bilo tudi konec teh 4 leta delamo kar nam paše...



Princip demokracije je ravno odločitev ljudstva... to bi moral bit VRH principa demokracije, karkoli odloči LJUDSTVO se izvede... ta naša demokracija je bolj fake, ker ljudem sploh ne omogoča POLNE oblasti nad lastno državo...


Ravno tocka 4 je verjetno neustavna, predvsem, ker ljudi izlocas po svojih kriterijih. Takoj, ko pocnes to nise vec v demokraticni druzbi.

Konstantno spreminjanje moci pa bi verjetno naredilo sistem disfunkcionalen.

Meni se te ideje zdijo kakor pametovanje nekoga, ki dejanske materije sploh ne pozna in z njo sploh ne dela.

111111111111 je izjavil:


Vprašanje je preprosto. Poznaš stranke, poznaš njihove programe in se opredeli na podlagi tega. neko izmikanje in metanje peska v oči z neko pokončno držo, je patetično.


Niti ne poznam vseh strank in programov. Se je kar veliko spremenilo od volitev.

111111111111 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Jaz si mislim, da bo izpadla SMC, morda Desus in upam, da SNS. Potem pa bi bilo idealno da ostali minud SDS, minus Levica naredijo koalicijo. Potem dobimo mir.

Vsaj v nečem se strinja, ker drugače pa itak pišeš budalaštine.


Kaj ti pa pises strokovne eseje v poljudnih temah? Ali te nebudalastnega naredi samorefleksija tvoje samopredvidene inteligence? Kaj to je nivo tvojega dialoga, da za samopocutje zmerjas ostale?

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

TheBlueOne je izjavil:

Razen neustavnosti, verjetno neskladnosti z EU zakoni, neskladnosti s principi demokracije itn. imas se problem, da verjetno ne bi bilo neke razlike v koncnem rezultatu.

Ne morem verjet, da se že v dveh trditvah strinjam s tabo. Zakaj sva se že midva kregala?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

TheBlueOne ::

111111111111 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Razen neustavnosti, verjetno neskladnosti z EU zakoni, neskladnosti s principi demokracije itn. imas se problem, da verjetno ne bi bilo neke razlike v koncnem rezultatu.

Ne morem verjet, da se že v dveh trditvah strinjam s tabo. Zakaj sva se že midva kregala?


Ker ti ne znam povedati koga bi volil in ker menda pisem budalascine, ki si jih pa ocitno pozabil.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Mato989 je izjavil:


Princip demokracije je ravno odločitev ljudstva... to bi moral bit VRH principa demokracije, karkoli odloči LJUDSTVO se izvede... ta naša demokracija je bolj fake, ker ljudem sploh ne omogoča POLNE oblasti nad lastno državo...

Problem je da smo ljudje ovce in če nam nekaj ni všeč, še ne pomeni da je slabo. Naprimer: Sprejetje kakšnega zakona s strani EU, ki ga moraš sprejeti če si v zvezi in javno mnenje ni temu naklonjeno. Boš kar izstopil iz povezave?

Smrekar1 je izjavil:

Na ta način se tudi učinkovito postavi zgornjo starostno mejo za udejstvovanje v politiki.

Mato je še precej mlad. Z leti pride modrost. JAz se z omejitvami ne strinjam. Večkrat kakšen 70 letnik bolje razmišlja kot 50 letnik.

TheBlueOne je izjavil:

Ker ti ne znam povedati koga bi volil in ker menda pisem budalascine, ki si jih pa ocitno pozabil.

Aja točno, ker je bil tvoj argument, samo da ne bo Janša.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

111111111111 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Princip demokracije je ravno odločitev ljudstva... to bi moral bit VRH principa demokracije, karkoli odloči LJUDSTVO se izvede... ta naša demokracija je bolj fake, ker ljudem sploh ne omogoča POLNE oblasti nad lastno državo...

Problem je da smo ljudje ovce in če nam nekaj ni všeč, še ne pomeni da je slabo. Naprimer: Sprejetje kakšnega zakona s strani EU, ki ga moraš sprejeti če si v zvezi in javno mnenje ni temu naklonjeno. Boš kar izstopil iz povezave?

Smrekar1 je izjavil:

Na ta način se tudi učinkovito postavi zgornjo starostno mejo za udejstvovanje v politiki.

Mato je še precej mlad. Z leti pride modrost. JAz se z omejitvami ne strinjam. Večkrat kakšen 70 letnik bolje razmišlja kot 50 letnik.


Ja ampak če dovolj ljudem ni všeč, kako je še nekaj demokracija če se jim vsili ne glede na voljo? Tu pride do tega paradoksa kajne... Seveda, če EU hoče nek zakon ga naj potrdi večina LJUDSTVA v EU, tu je catch... če ga bo, naj bo sprejet, če ga ne bo, naj ne bo... po tem več ni dileme ali si prebivalci EUja tega večinsko želijo ali ne (ob predpostavki obvezne volilne udeležbeseveda)

Ja in večkrat 17 letnik razmišlja bolje kot 70 letnik kaj pa zdaj, zakaj omejit 17 letnika 70 pa ne?

Ravno tocka 4 je verjetno neustavna, predvsem, ker ljudi izlocas po svojih kriterijih. Takoj, ko pocnes to nise vec v demokraticni druzbi.

Konstantno spreminjanje moci pa bi verjetno naredilo sistem disfunkcionalen.

Meni se te ideje zdijo kakor pametovanje nekoga, ki dejanske materije sploh ne pozna in z njo sploh ne dela.


Točka 4 je neustavna toliko kot je neustavno to da volilne pravice nima 17 letnik... kaj točno je manjvreden 17 letnik 2 dni pa 18tim kot 72 ali 92 letnik ki je dementen in ima pravico?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

TheBlueOne ::

111111111111 je izjavil:


TheBlueOne je izjavil:

Ker ti ne znam povedati koga bi volil in ker menda pisem budalascine, ki si jih pa ocitno pozabil.

Aja točno, ker je bil tvoj argument, samo da ne bo Janša.


Ni tocno. Pravim, da absolutno ne maram nacina, ki ga pici Jansa in bi volil za spremembe. Je pa tako, da v primeru, da ne bo nihce dal garancij okoli izogibanja ideoloskim temam, absolutne podpore pravni drzavi in podpori medijem, potem pa ne grem na volitve.

Ce pa se Slovenija vseeno spremeni v neko mehko SDS JJ diktaturo, kjer se zatre medije in je sranje ala Nova24 in podobnih nov zlati standard, ki ga zaradi podrejenosti medijev prakticno ni mogoce spreminjati pa zamenjam drzavljanstvo.

Mato989 ::

Konstantno spreminjanje moci pa bi verjetno naredilo sistem disfunkcionalen.


To pomeni da sistem ŽE JE disfunkcionalen v svoji moralni osnovi... moja sprememba bi to bedo samo razgalila, ker to pomeni da bi SMC letel s parlamenta ven isto sekundo ko bi šli v JJu enako Desus... zdaj pa pač niso, in vladajo brez legitimne podpore v trenutnem času ampak se šlepajo na podpori preteklosti ki je legitimna izključno zaradi oblike parlamentarne demokracije...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:


Točka 4 je neustavna toliko kot je neustavno to da volilne pravice nima 17 letnik... kaj točno je manjvreden 17 letnik 2 dni pa 18tim kot 72 ali 92 letnik ki je dementen in ima pravico?


In to ves ker? Kaj dejansko nisi samo vrhunski pozanvalec podjetnistva ampak celo poznavalec eksoticnih ustavnopravnih vprasanj. Verjetno tezek milionar in vplivnez, ker znas realizirati tako radikalne spremembe?

Mato989 je izjavil:

Konstantno spreminjanje moci pa bi verjetno naredilo sistem disfunkcionalen.


To pomeni da sistem ŽE JE disfunkcionalen v svoji moralni osnovi... moja sprememba bi to bedo samo razgalila, ker to pomeni da bi SMC letel s parlamenta ven isto sekundo ko bi šli v JJu enako Desus... zdaj pa pač niso, in vladajo brez legitimne podpore v trenutnem času ampak se šlepajo na podpori preteklosti ki je legitimna izključno zaradi oblike parlamentarne demokracije...


Zakaj je sistem disfunkcionlen? Zakaj bi bilo potem boljse? Kaj pa bi bilo potem, ko ga z morda slabsim razgalis? Kaj potem bi ljudje uvideli, da moras ti zavladati kot diktator? Lahko je unicevati kar deluje, tezko pa narediti kaj novega.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Točka 4 je neustavna toliko kot je neustavno to da volilne pravice nima 17 letnik... kaj točno je manjvreden 17 letnik 2 dni pa 18tim kot 72 ali 92 letnik ki je dementen in ima pravico?


In to ves ker? Kaj dejansko nisi samo vrhunski pozanvalec podjetnistva ampak celo poznavalec eksoticnih ustavnopravnih vprasanj. Verjetno tezek milionar in vplivnez, ker znas realizirati tako radikalne spremembe?

Mato989 je izjavil:

Konstantno spreminjanje moci pa bi verjetno naredilo sistem disfunkcionalen.


To pomeni da sistem ŽE JE disfunkcionalen v svoji moralni osnovi... moja sprememba bi to bedo samo razgalila, ker to pomeni da bi SMC letel s parlamenta ven isto sekundo ko bi šli v JJu enako Desus... zdaj pa pač niso, in vladajo brez legitimne podpore v trenutnem času ampak se šlepajo na podpori preteklosti ki je legitimna izključno zaradi oblike parlamentarne demokracije...


Zakaj je sistem disfunkcionlen? Zakaj bi bilo potem boljse? Kaj pa bi bilo potem, ko ga z morda slabsim razgalis? Kaj potem bi ljudje uvideli, da moras ti zavladati kot diktator?


Poglej, če ni neustavno da izločimo 1 skupino, po kateri logiki bi bilo neustavno izločit drugo skupino? Sploh če obojne izločimo na podlagi istega kriterija torej STAROSTI...

Sistem je disfunkcionalen ker govorimo o demokraciji ki bi v OSNOVI in svojem bistvu naj bila VLADAVINA LJUDSTVA... mi smo pa to dejansko nekako zmaličili na to da folk misli da ima ljudstvo oblast v resnici pa je nima... iluzija izbire in moči vsake 4 leta pač niso vladavina ljudstva, za mene je vladavina ljudstva to, da vlada vpraša mene in ljudstvo KAJ želimo mi se pa odločimo in večina zmaga...

Pogoj za to je seveda obvezna volilna udeležba, da daš legitimnost takim odločitvam.

To da pa meni nekdo reče da jaz in cela država nima za odločat o sprejetju zakonov na podlagi katerih me lahko brez kriminalnega dejanja kar prestavijo v taborišče je pač neposredna žalitev za demokracijo kot tako.

Enako je z ukrepi proti Covidu, zakaj ne bi večina odločala kaj želi, manjšina se pa prilagodila ali zavarovala, če bi večina rekla nočemo omejitev jih pač ne bi blo, če bi večina rekla da jih hočemo pač naj bodo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Poglej, če ni neustavno da izločimo 1 skupino, po kateri logiki bi bilo neustavno izločit drugo skupino? Sploh če obojne izločimo na podlagi istega kriterija torej STAROSTI...


Lahko gremo malo primitivno po gostilnisko. Mej hitri protiargument bi bil, da noben otrok ne zmore presoditi koga volit in je nekje treba potegniti crto. Ce je to 18 ali morda 15 bi lahko diskutirali.

Med tem pa ni vsak nad 85 nerazsoden, kakor imas tudi razlicne odtenke demence. Kjer ti povem podatek iz prakse in sicer, da dementni praviloma nimajo zelje po participaciji na volitvah. Tako, da bi bilo kar neumno odpirati pandorino skrinjo omejevanja participacije.

Takoj pa je jasen se en problem tvoje fantazije in sicer, da bi bilo zelo veliko opravicil, vrednostenja opravicil, dodatne birokracije, kar pa bi verjetno potem zopet ti demantiral, ko bi bentil kako tvoja nova zakonodaja rezultira v dodatni birokraciji, kar pa ti ni vsec in da bi morda morali imeti kar vsi volilno pravico...

Mato989 je izjavil:



Sistem je disfunkcionalen ker govorimo o demokraciji ki bi v OSNOVI in svojem bistvu naj bila VLADAVINA LJUDSTVA... mi smo pa to dejansko nekako zmaličili na to da folk misli da ima ljudstvo oblast v resnici pa je nima... iluzija izbire in moči vsake 4 leta pač niso vladavina ljudstva, za mene je vladavina ljudstva to, da vlada vpraša mene in ljudstvo KAJ želimo mi se pa odločimo in večina zmaga...


Ti enostavno ne razumes, da potrebujes delujoc sistem, ne pa takega, ki tebi doticno filozofsko ustreza in se ti zdi, da najboljse opise tvoja pricakovanja. Vprasanje ni kaj zadovolji neka tvoja predvidevanja in nacin razumevanja trenutnega politicnega sistema ampak kaj bi lahko naredil, da bi deloval boljse. Za tvoje razumevanje pa si mislim, da je dokaj povrsinsko, ker povzemas zelo osnovnosolsko in poenostavljeno razlago nasega politicnega sistema.

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

111111111111 je izjavil:


Mato je še precej mlad. Z leti pride modrost. JAz se z omejitvami ne strinjam. Večkrat kakšen 70 letnik bolje razmišlja kot 50 letnik.


Tudi 17-letnik včasih razmišlja bolje od 18-letnika ali od 81-letnika, ampak 17-letnik ne bo imel volilne pravice, če ni zaposlen.

Če imamo lahko volilno pravico omejeno s starostjo navzdol je lahko tudi navzdol. Niso vsi tako vitalni kot jaz.
««
26 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi Zakon o arhivih (?!) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10913059 (9716) GregiB
»

Vzroki za propad referendumov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
32042552 (35469) Karaya 52
»

Sprememba zakona o RTV SLO (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
35360385 (53622) noraguta

Več podobnih tem