» »

Furiosa (Mad Max)

Furiosa (Mad Max)

1 2 3
4
5

BaTeMaN ::

Seveda bo REMAKE... ker to ni isti universe (vsaj zame ne). Miller al pa kdorkoli drug... vseeno. Saj ne znajo drugega, remake, sequel, prequel... v vsakem slučaju ne bom gledal. Ne tega, ne unga. Sem pa vesel, da je furiosa ok film kolk Vas berem.
less then zero

2dark ::

BaTeMaN je izjavil:

v vsakem slučaju ne bom gledal. Ne tega, ne unga. Sem pa vesel, da je furiosa ok film kolk Vas berem.


Ne vem kaj te točno ovira? Če ti tematika ne sede potem pač ne pogledaš. Drugače pa pogledaš. Tako Fury Road in sedaj Furiosa sta odlična.

Edini slab je Mad MAx 3. Tisto je bilo še Millerju žal, da ga je šel posnet.

meho7 je izjavil:

2dark je izjavil:

Ganon je izjavil:

2dark je izjavil:

če bo vse po planu oz,. če bo Furiosa dovolj azslužila


Box Office Meltdown: ‘Furiosa’ or ‘Garfield’ to Win Memorial Day With Worst No. 1 Opening in Three Decades


:))



Žalostno. Očitno folk noče vrhunskih akcijskih filmov pač pa 100 novih filmov iz Dc in marvela pa se 20 nadaljevanj fast and furious.


Garfield pa tako ni za starejše občinstvo , pac pa za otroke in družine

Ma ni to razlog.
Streaming je vse unicil.
Digitalizacija je pocasi ubila glasbeno, filmsko ter igricarsko industrijo.


To ni razlog, ker folk veselo hodi gledat v kino bedarijo do F&F, ki bi pa realno že zdavnaj morala delat minus. Pa vse super junaške filme, ki so slabi.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

oo7 ::

BaTeMaN je izjavil:

Seveda bo REMAKE... ker to ni isti universe (vsaj zame ne). Miller al pa kdorkoli drug... vseeno. Saj ne znajo drugega, remake, sequel, prequel... v vsakem slučaju ne bom gledal. Ne tega, ne unga. Sem pa vesel, da je furiosa ok film kolk Vas berem.


Kaj pa je narobe s sequelom ali prequelom ? :)

meho7 ::

2dark je izjavil:

BaTeMaN je izjavil:

v vsakem slučaju ne bom gledal. Ne tega, ne unga. Sem pa vesel, da je furiosa ok film kolk Vas berem.


Ne vem kaj te točno ovira? Če ti tematika ne sede potem pač ne pogledaš. Drugače pa pogledaš. Tako Fury Road in sedaj Furiosa sta odlična.

Edini slab je Mad MAx 3. Tisto je bilo še Millerju žal, da ga je šel posnet.

meho7 je izjavil:

2dark je izjavil:

Ganon je izjavil:

2dark je izjavil:

če bo vse po planu oz,. če bo Furiosa dovolj azslužila


Box Office Meltdown: ‘Furiosa’ or ‘Garfield’ to Win Memorial Day With Worst No. 1 Opening in Three Decades


:))

Zadnji FF je bil box office bomb zaradi ogromnega budgeta.

Žalostno. Očitno folk noče vrhunskih akcijskih filmov pač pa 100 novih filmov iz Dc in marvela pa se 20 nadaljevanj fast and furious.


Garfield pa tako ni za starejše občinstvo , pac pa za otroke in družine

Ma ni to razlog.
Streaming je vse unicil.
Digitalizacija je pocasi ubila glasbeno, filmsko ter igricarsko industrijo.


To ni razlog, ker folk veselo hodi gledat v kino bedarijo do F&F, ki bi pa realno že zdavnaj morala delat minus. Pa vse super junaške filme, ki so slabi.


Zadnji FF je bil box office bomb zaradi ogromnega budgeta - 350m
https://screenrant.com/fast-x-box-offic...

oo7 je izjavil:

BaTeMaN je izjavil:

Seveda bo REMAKE... ker to ni isti universe (vsaj zame ne). Miller al pa kdorkoli drug... vseeno. Saj ne znajo drugega, remake, sequel, prequel... v vsakem slučaju ne bom gledal. Ne tega, ne unga. Sem pa vesel, da je furiosa ok film kolk Vas berem.


Kaj pa je narobe s sequelom ali prequelom ? :)

Fury Road ter Furiosa se dogajata v drugem svetu in nimata cisto nic skupnega z verzijo Mel Gibsona razen Maxa, ki so ga pac morali notr fuknt zaradi naslova filma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

BaTeMaN ::

Ne me razumet narobe, jaz se samo malo šalim.. vse je super.

1979 film je pač razred zase.. ni še tega post-apokaliptičnega "vejstlend" scenarija.

Zato me zanima, kak bi bil moderen remake.



kot bi bilo včeraj, kak gre čas o moj bog...
less then zero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaTeMaN ()

delavec44 ::

Moderen remake kjer bi bil(a) Max močna črna lezbijka :D Čak, da Miller umre, še pride.

Scaramouche3 ::

c3p0 je izjavil:



To je gotovo umetniško delo.

Kurzweil ::

Meni je fascinantna razlika v budgetu.

Mad Max 1
350.000 dolarjev

Furiosa
168.000.000 dolarjev

Pa mislim, da tudi inflacija in podobne zadeve tu nimajo prav veliko veze...

kuglvinkl ::

Kurzweil je izjavil:

Meni je fascinantna razlika v budgetu.

Mad Max 1
350.000 dolarjev

Furiosa
168.000.000 dolarjev

Pa mislim, da tudi inflacija in podobne zadeve tu nimajo prav veliko veze...


Zakaj? Mislim, kaj ti je tolk fascinantno? Sej tut MM1 bi verjetno stal drobiž, če bi ga danes snemali z no name igralci - sej ni nobenih kaboom scen? Kolk misliš, da je stala scena na želežniški postaji?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Kurzweil je izjavil:

Meni je fascinantna razlika v budgetu.

Mad Max 1
350.000 dolarjev

Furiosa
168.000.000 dolarjev

Pa mislim, da tudi inflacija in podobne zadeve tu nimajo prav veliko veze...



$350,000 in 1979 is roughly $1.8 million in 2020

Ko so snemali Mad Max so bili zelo na tesnem z denarjem. Ko jim je zmanjkovalo denarja in so morali marsikaj črtati iz scenarija. Geroge Miller je celo uporabil svoj osebni avtomobil in ga popolnoma uničil.

Millerjev avto






Ali pa na koncu filma sprednji del tovornjaka je bil iz kartona, da ne bi poškodovali tovornjaka.




Kaskaderji so bili tudi čisto divji



Motorista res ob padcu zadane motor v glavo.

Kurzweil ::

@kuglvinkl, to, kolk denarja je stala klasika in koliko stane mediokriteta, ki bi šla hitro v pozabo...

@oo7, poznam vse to... kot sem napisal, razlika v vrednosti dolarja takrat in sedaj še vedno ne igra skoraj nobene vloge...

Nikec3 ::

Pogledal Furioso. Precej drugačen film od prvega - vizualno in akcijsko manj impresiven, je pa zato boljša zgodba. Meni je bil zelo všeč - tudi scenarij zelo na nivoju.

8/10
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Kurzweil ::

Nikec3 je izjavil:

Pogledal Furioso. Precej drugačen film od prvega - vizualno in akcijsko manj impresiven, je pa zato boljša zgodba. Meni je bil zelo všeč - tudi scenarij zelo na nivoju.

8/10


Mi gremo gledat konec tedna... mi je pa zanimiv tvoj komentar, ker večinoma sem zasledil, da je ravno vizualno dober oz. da je veliko CGIja, tako da nekako med vrsticami berem, da je CGI slab(ši)?

Nikec3 ::

Kurzweil je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

Pogledal Furioso. Precej drugačen film od prvega - vizualno in akcijsko manj impresiven, je pa zato boljša zgodba. Meni je bil zelo všeč - tudi scenarij zelo na nivoju.

8/10


Mi gremo gledat konec tedna... mi je pa zanimiv tvoj komentar, ker večinoma sem zasledil, da je ravno vizualno dober oz. da je veliko CGIja, tako da nekako med vrsticami berem, da je CGI slab(ši)?

Meni je CGI v zgodovini filmov bbil dober samo v Avatarju :D
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

dronyx ::

Dober film, ravno pravi za pogledat v kinu. Ta film je nekaj podobnega, kot na področju glasbe koncert AC/DC. Thunder...Ne razumem pa zakaj tak konec. Precej čudaški. Mogoče ima kakšno biblično sporočilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

2dark ::

Kurzweil je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

Pogledal Furioso. Precej drugačen film od prvega - vizualno in akcijsko manj impresiven, je pa zato boljša zgodba. Meni je bil zelo všeč - tudi scenarij zelo na nivoju.

8/10


Mi gremo gledat konec tedna... mi je pa zanimiv tvoj komentar, ker večinoma sem zasledil, da je ravno vizualno dober oz. da je veliko CGIja, tako da nekako med vrsticami berem, da je CGI slab(ši)?


Mislim, da se preveč obremenjuješ s CGI-jem. Prav navdušen boš prišel iz kina in si rekel, da bi ta film morla biti daljši za kakšne pol ure. :)

CGI je odlično vključen v film , v akcijske prizore, kjer bi bilo prenevarno, da bi snemali z igralci in kaskaderji in verjemi, da se boš posvetil samem filmu, užival boš v njem. Še preveč.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Horas ::

kuglvinkl je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

Meni je fascinantna razlika v budgetu.

Mad Max 1
350.000 dolarjev

Furiosa
168.000.000 dolarjev

Pa mislim, da tudi inflacija in podobne zadeve tu nimajo prav veliko veze...


že pred mad maxom je bil mel gibson že zvezda.

Zakaj? Mislim, kaj ti je tolk fascinantno? Sej tut MM1 bi verjetno stal drobiž, če bi ga danes snemali z no name igralci - sej ni nobenih kaboom scen? Kolk misliš, da je stala scena na želežniški postaji?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

c3p0 ::

Kurzweil je izjavil:

@kuglvinkl, to, kolk denarja je stala klasika in koliko stane mediokriteta, ki bi šla hitro v pozabo...

@oo7, poznam vse to... kot sem napisal, razlika v vrednosti dolarja takrat in sedaj še vedno ne igra skoraj nobene vloge...


Original je bil bolj low budget film s takrat neznanim igralcem, saj to ni nobena skrivnost. Dvojka je dobila resnejši denar.

2dark je izjavil:


Žalostno. Očitno folk noče vrhunskih akcijskih filmov pač pa 100 novih filmov iz Dc in marvela pa se 20 nadaljevanj fast and furious.
Garfield pa tako ni za starejše občinstvo , pac pa za otroke in družine


Če bi bil success, bi me že malo skrbelo, da je film šablonski CGI fest, kot večina box office successov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

oo7 ::

Zanimivo kako je Mel Gibson prišel, do glavne vloge v filmu Mad Max 1979.

Mel Gibson in Steve Bisley sta bila prijatelja.

Steve Bisley je šel na avdiciojo za film mad Max, Mel Gibson pa je šel z njim.

Mel Gibson se je en dan prej stepel v nekem baru in je bil ves razbit :))

No zaradi izgleda je mel Gibson dobil glavno vlogo v filmu Mad Max in njegov prijatelj Steve Bisley pa je dobil vlogo policijaja na motorju Jim Goose.

Steve Bisley / Jim Goose




Kot kaže je bil tisti barovski pretep najbolj ključen moment v Mel Gibosonovem življenju :)

brett ::

Kako smo si različni...
Meni je bil od prvotne trilogije najboljši drugi del, nato dolgo nič, nato trojka in šele nato enka. Za enko sploh ne bi rekel, da se dogaja v nekem postapokal. svetu, ampak tam nekje v eni vukojeb... Film mi je bil amatersko narejen, nič posebnega. Razen žara igralcev in entuziazma vseh vpletenih! Tukaj kapo dol. Ocene: 1. del - 4/10, 2. del 7,5/10, 3. del 5/10.
Mad Max iz leta 15 mi je neprimerno boljši od tistih od Gibsona v vseh aspektih. Čisti roller-coaster 2h. CGI efekti ravno v pravi meri, več praktičnih, oldschool efektov. Odbita glasba, odlična igra, odštekane fore, vizualno impresiven. Scenarij oz. zgodba je v takem filmu postranskega pomena. Se pa strinjam, da bi ne bilo treba notri tlačiti Maxa, ampak samo lepo bi vzeli njegov Universe, in to je to. Ampak to so marketinške fore.
Ocena 10/10.

Če bo Furiosa vsaj 8/10, bom zadovoljen. Grem danes zvečer s kolegom. Jutri pa povem svoje mnenje.

D3m ::

Ja. Pejt pa poročaj. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Miki N ::

Enka za trenutno Časovnico počasi izgleda že bolj utopija kot distopija. Dokaj mir, noben se kaj dosti ne vtika, včasih kdo sicer teži samo ga počiš z uno svojo šibrovko, prometni in ostali predpisi so zrelaksirani, dost svobode, še narava izgleda okidoki.

opeter ::

Enka in dvojka razen glavnega igralca nimata kaj dosti povezav. Drugi del se začne s tem, da je prišlo do X-dogodka, zaradi česar je svet opustošen.


V prvem delu je svet bil še okej, samo družba je (počasi) razpad(a)la. Saj nekaj podobnega se dogaja sedaj tudi v naši resničnosti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

oo7 ::

Timeline of events (original trilogy)


The Persian Gulf War (Pre-Mad Max)

"Zakon in red, tako kot vsi drugi vidiki zahodne družbe, sta bila pometena - postavljena na baklo nekega zgodnjega jutra, ko so iranske čete, ki so poskušale izvoziti revolucijo, udarile globoko v srce Savdske Arabije." Vojna med Iranom in Savdsko Arabijo je Perzijski zaliv pustila opustošen v samo dveh dneh. Naftna polja so zažgali in izvoz nafte se je skoraj takoj ustavil. Cene nafte so se podvojile, nato štirikratile in spet štirikratile. Severozahodni in transperzijski cevovod sta bila kmalu zatem uničena. Sedem največjih zahodnih naftnih podjetij z Exxonom na čelu (The 7 Sisters Petroleum - kot vidimo na tankerju v Mad Max 2) je nemudoma objavilo, da ne bodo mogle več izpolnjevati svojih dobavnih pogodb, kar je vodilo v njihov kasnejši stečaj.


Vpliv na Avstralijo

Cena zlata je skokovito rasla skupaj z inflacijo. Da bi rešili gospodarstvo in ohranili vire, je bilo po vsem svetu uvedeno vojno stanje. Italijo in Španijo je zavzela vojska. Avstralsko gospodarstvo je propadlo, podjetja pa so drugo za drugim propadla. Množična odpuščanja so povzročila zaustavitev težke industrije. V Sydneyju in Melbournu se je panika spremenila v izgrede. Politiki v Canberri so naročili, da se okoli mesta zgradi titanova pregrada za maksimalno zaščito. Ljudje so poskušali dvigniti prihranke iz bank, le da bi videli bančna vrata zaklenjena. Bencinske črpalke so posrkale ljudi, ki so se kregali za zadnje kapljice bencina. Navadni državljani so se začeli oboroževati. Outback so počasi zavzele motoristične tolpe. Preostali naftni tankerji so bili nenehno napadeni. Na cestah so bila zapuščena vozila, ki jim je zmanjkalo goriva. Medkrajevna komunikacija je prekinjena.



Mad Max

Main Force Patrol (MFP) je bil ustanovljen kot zadnji poskus podpore zakonu o cestah.







Further Decay (Pre-Mad Max 2)

Generatorji na premog in gorivo so se ustavili, zaradi česar so luči ugasnile. Vse električne naprave so prenehale delovati. Nenadoma je hrana postala dragocena dobrina. Podnevi je postalo običajno ropanje, ponoči pa plen na šibke. Postalo je očitno, da bodo šibki propadli, močni pa preživeli. Posledično so osamljeni mrhovinarji začeli ustanavljati tolpe, ki so tavale po divjini v svojih doma narejenih vozičkih za sipine, predelanih avtomobilih in kolesih.

Ljudje so bežali iz mest. Papagallo, nekdanji uslužbenec naftne družbe, je vzel zemljevide, ki vodijo do kompleksa, in se napotil tja skupaj z drugimi. Max je odtaval v Wasteland. Lord Humungus - nekdanji vojaški član, čigar obraz je bil iznakažen v nesreči je skupaj z Wezom ustanovil tolpo. Manjše tolpe je združil v eno, sestavljeno iz bivših vojakov, pankerjev, skinheadov in drugih voljnih posameznikov.

Na tej točki je MFP prenehal obstajati in nekdanji častniki so se pridružili tolpam, kot je tista, ki jo je vodil Lord Humungus. Tolpe so vozile MFP počistile in spremenile, da so postala hitrejša in bolje prilagojena težkemu okolju v divjini.




Mad Max 2

Tri leta po dogodkih v Pobesnelem Maxu je bila družba v popolnem propadu, gospodarstva ni bilo, ljudje so pobegnili v divjino zaradi varnosti, da bi ugotovili, da tam romajo Roparji po gorivo in vire. Tolpe so začele premetavati divjino, da bi napadle katero koli naselje, vključno s Papagallovim naftnim kompleksom.

Vsak poskus kopičenja blaga in virov v stalnih naselbinah je postal zaman, ker bi jih sčasoma odkrile in napadle potepuške tolpe. Edini način za preživetje je bil ostati mobilen. To je pripeljalo do oboroževalne dirke vozil, kjer so samo najhitrejša in najmočnejša vozila lahko zagotovila varnost tako, da so prehitela roparje ali se ubranila pred njimi. To je posledično prisililo ljudi, da so spremenili obstoječa vozila ali izdelali popolnoma prilagojena iz nič. Ustvaril je novo vrsto vozil po meri, kot sta Humungusov tovornjak ali Lone Wolf Machine, trend, ki se bo nadaljeval.





Nuclear Apocalypse (Post-Mad Max 2)

Po propadu gospodarstva in razpadu družbenega tkiva po vsem svetu so preostale vlade še vedno poskušale zagotoviti zadnje zaloge nafte. To je vodilo do globalne jedrske izmenjave. Ni znano, kdo je prvi udaril, a trpeli so vsi. Kmalu zatem je sledila jedrska zima. Po jedrskem napadu je pilot kapitan Walker poskušal odpeljati ljudi na varno iz Sydneyja na krovu boeinga 747. Letalo je strmoglavilo zaradi turbulence in preostali preživeli so ustanovili pleme. Prišlo je jedrsko poletje in podnebje se je znova spremenilo, postalo je suho in vroče, začele so nastajati puščave.




Mad Max Beyond Thunderdome

Petnajst let po dogodkih v Pobesnelem Maxu 2 družba, kot jo poznamo, ne obstaja več. Edini preostali delci civilizacije živijo od starega sveta ali pa so se odločili začeti znova. Voda je redka in radioaktivna. Pokrajina se je spremenila v puščavo. Olja ni nikjer. Bartertownu je uspelo ustvariti obliko vira energije s proizvodnjo metana iz prašičjih iztrebkov. Zdi se, da oddaljene rafinerije nafte še vedno obstajajo, kot je pokazal Gastown.


https://madmax.fandom.com/wiki/Timeline...

meho7 ::

brett je izjavil:

Kako smo si različni...
Meni je bil od prvotne trilogije najboljši drugi del, nato dolgo nič, nato trojka in šele nato enka. Za enko sploh ne bi rekel, da se dogaja v nekem postapokal. svetu, ampak tam nekje v eni vukojeb... Film mi je bil amatersko narejen, nič posebnega. Razen žara igralcev in entuziazma vseh vpletenih! Tukaj kapo dol. Ocene: 1. del - 4/10, 2. del 7,5/10, 3. del 5/10.
Mad Max iz leta 15 mi je neprimerno boljši od tistih od Gibsona v vseh aspektih. Čisti roller-coaster 2h. CGI efekti ravno v pravi meri, več praktičnih, oldschool efektov. Odbita glasba, odlična igra, odštekane fore, vizualno impresiven. Scenarij oz. zgodba je v takem filmu postranskega pomena. Se pa strinjam, da bi ne bilo treba notri tlačiti Maxa, ampak samo lepo bi vzeli njegov Universe, in to je to. Ampak to so marketinške fore.
Ocena 10/10.

Če bo Furiosa vsaj 8/10, bom zadovoljen. Grem danes zvečer s kolegom. Jutri pa povem svoje mnenje.

1ka je origin story - kako Max, takrat se clovek z druzino, izgubi vse ter postane Mad Max.
Sej ze imas hinte kako se svet spreminja.
Fury Road ter Furiosa sta risanki v primerjavi z Mel Gibson filmi. Prva 2 sta brutalna medtem ko je 3. ze tako neumen kot ti novi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

oo7 ::

George Miller pravi, da bo izdal tudi črno belo verzijo filma Furiosa. Enaka verzija kot pri filmu Fury Road.

brett ::

D3m je izjavil:

Ja. Pejt pa poročaj. :)


Ravno s kina ;)

Na kratko pro & con:
+ velikooo več zgodbe kot pri prejšnjem (in prvotni)
+ še vedno ogromno praktičnih efektov. CGI samo v pomoč
+ igra
+ vidiš vsa tri mesta (Citadela, Rafinerija in Farma Streliva), ki so v filmu iz leta 15, v drobovje
+ zelo dobri pregoni, dodelana akcija

- kakih 20min predolg in en bolj očiten plot hole
- odločno premalo glasbene podlage
- kljub dobri, zanimivi zgodbi, bi si želel veeeč akcije. Take konkretno daljše sekvence. Kot v predhodniku. Saj je je kar nekaj, samo nobena ne traja več kot par minut. Kot, da bi se Müller držal nazaj, oziroma bi ga nekdo dal na povodec;)

Če sem dal prejšnjemu 10/10, je tale zame 8,5/10.
Kolegu pa je bil ta boljši kot prejšnji. On bi moji oceni obrnil, hehehe.
-

BaTeMaN ::

Evo prepričali ste me... včeraj sem šel gledat zadnjo prestavo in hvala fantje, ne spomnim se kdaj sem šel dobre volje iz kina. :D

Film je preprosto zabaven.. zanimiv in igralci,.. veš tisto, ko si prepričan, da Chris Hemsworth nima širine in te potem tako preseneti... kakor tudi vsi ostali.

... ali z besedami mojega sina (ki me ima za obsedenca z DUNE knjigami, ki jih vem na-pamet in se norca dela iz mene po PART 1 in po PART 2, ker sem bil slabe volje po obeh...) hej ati, a ta DUNE part 3: Furiosa je pa ful boljši od unih Denis Villeneuve prvih dneg delov a ne?

Priporočam ogled. Ocene pa ne dam.. niti primerjave niti nič. Vredno karte, kokic in coca cole.. edino un album za nalepke za fuzbal .. sem dal random frocu.


Edini minus in morda spoiler: un war boy ni vklopil buzdovan-a na war rigu... :)

George Miller ostaja pri svojem že dobrih 45 let.. in še vedno deluje.

Celo WOKE shit DONE right!

na kratko - hvala za priporočilo
less then zero

oo7 ::

Potem pa res ni slabo če vsi po vrsti hvalite film :)

Brett in Bateman v tistem času, ko sta vidva gledala je bila dvorana polna ali prazna ?

brett ::

Šel za 21h. Ta velika dvorana v LJ. 80% prosto.

2dark ::

BaTeMaN je izjavil:



Film je preprosto zabaven.. zanimiv in igralci,.. veš tisto, ko si prepričan, da Chris Hemsworth nima širine in te potem tako preseneti... kakor tudi vsi ostali.



Priporočam ogled. Ocene pa ne dam.. niti primerjave niti nič. Vredno karte, kokic in coca cole..




Če Hemsworthu ne bi dodal protetičnega nosu in ne bi spremeneil glasu bi izpadlo slabo. Zelo slabo.

Hensworth ima podobno omejeno igralsko širino kot Jared Letto, ki je bil zaradi maske ne prepoznaven v Hiši Gucci in je zadeva delovala.


Nam so dali pa velik poster za na steno.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

2dark ::

oo7 je izjavil:

Potem pa res ni slabo če vsi po vrsti hvalite film :)



Očitno boš moral pocakat na 10 slabih kritik, kako je film slab.

Skoz pritoževanja, da ima večina filmov slabo igralsko izbiro, nezanimivo zgodbo, dialoge za mašilo, slabe akcijske scene ali jih je prevec, veliko woke elementov...

Ko pride odličen film pa folk ne rine v kino.

Sploh se ne morem spomnit, če je kakšen črnc ali pa azijc v ospredju pri filmu.

Miller ne more zakrit, da je avstralskega porekla.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

BaTeMaN ::

Kino je bil zaseden 1/3.
Poleg je blo še nekaj MILKA nekaj nekaj neki.. browniji, sem jih prepustil sinu in ta žogobrc album.
less then zero

oo7 ::

2dark je izjavil:

oo7 je izjavil:

Potem pa res ni slabo če vsi po vrsti hvalite film :)



Očitno boš moral pocakat na 10 slabih kritik, kako je film slab.

Skoz pritoževanja, da ima večina filmov slabo igralsko izbiro, nezanimivo zgodbo, dialoge za mašilo, slabe akcijske scene ali jih je prevec, veliko woke elementov...

Ko pride odličen film pa folk ne rine v kino.

Sploh se ne morem spomnit, če je kakšen črnc ali pa azijc v ospredju pri filmu.

Miller ne more zakrit, da je avstralskega porekla.



Zakaj bi pa čakal slabe kritike če je film dober je dober. Ga bom z veseljem pogledal.

Kayzon ::

Glede na slabo prodajo in ocene,ne verjame nubenmu ki hvali tole :|

2dark ::

Kayzon je izjavil:

Glede na slabo prodajo in ocene,ne verjame nubenmu ki hvali tole :|


Sej ne rabiš. Saj lahko greš gledat boljše "vrhunske izdelke " kot so
Civil War,
Fall Guy ,
Road House,
Ghostbusters Frozen Empire,
The Ministry of Ungentlemanly Warfare,
Rebel Moon - Part Two: The Scargiver,
Kingdom of the Planet of the Apes.

Izbire imaš ogromno.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

2dark ::

Spoiler.. Ne gledat, če še niste filma gledal. Samo za tiste, ki smo film gledal.

FURIOSA (2024) BREAKDOWN! Mad Max Easter Eggs & Details You Missed!

(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Kayzon ::

2dark je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Glede na slabo prodajo in ocene,ne verjame nubenmu ki hvali tole :|


Sej ne rabiš. Saj lahko greš gledat boljše "vrhunske izdelke " kot so
Civil War,
Fall Guy ,
Road House,
Ghostbusters Frozen Empire,
The Ministry of Ungentlemanly Warfare,
Rebel Moon - Part Two: The Scargiver,
Kingdom of the Planet of the Apes.

Izbire imaš ogromno.


Ne gledam modernega srota sinko moj.

meho7 ::

2dark je izjavil:

Spoiler.. Ne gledat, če še niste filma gledal. Samo za tiste, ki smo film gledal.

FURIOSA (2024) BREAKDOWN! Mad Max Easter Eggs & Details You Missed!


Caki mal a tip resno bluzi o easter eggs za MM trilogy filme? :))

2dark ::

meho7 je izjavil:

2dark je izjavil:

Spoiler.. Ne gledat, če še niste filma gledal. Samo za tiste, ki smo film gledal.

FURIOSA (2024) BREAKDOWN! Mad Max Easter Eggs & Details You Missed!


Caki mal a tip resno bluzi o easter eggs za MM trilogy filme? :))


Spoiler: MAd MAx je v Furiosi. ZDaj sem ti ubil celoten film. Ne it gledat.

Kayzon je izjavil:

2dark je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Glede na slabo prodajo in ocene,ne verjame nubenmu ki hvali tole :|


Sej ne rabiš. Saj lahko greš gledat boljše "vrhunske izdelke " kot so
Civil War,
Fall Guy ,
Road House,
Ghostbusters Frozen Empire,
The Ministry of Ungentlemanly Warfare,
Rebel Moon - Part Two: The Scargiver,
Kingdom of the Planet of the Apes.

Izbire imaš ogromno.


Ne gledam modernega srota sinko moj.


Želel sem ti samo pomagat očka in sem ti dal seznam najnovejših , veliko boljših filmov od Furiose. :))
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

meho7 ::

2dark je izjavil:

meho7 je izjavil:

2dark je izjavil:

Spoiler.. Ne gledat, če še niste filma gledal. Samo za tiste, ki smo film gledal.

FURIOSA (2024) BREAKDOWN! Mad Max Easter Eggs & Details You Missed!


Caki mal a tip resno bluzi o easter eggs za MM trilogy filme? :))


Spoiler: MAd MAx je v Furiosi. ZDaj sem ti ubil celoten film. Ne it gledat.

Kayzon je izjavil:

2dark je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Glede na slabo prodajo in ocene,ne verjame nubenmu ki hvali tole :|


Sej ne rabiš. Saj lahko greš gledat boljše "vrhunske izdelke " kot so
Civil War,
Fall Guy ,
Road House,
Ghostbusters Frozen Empire,
The Ministry of Ungentlemanly Warfare,
Rebel Moon - Part Two: The Scargiver,
Kingdom of the Planet of the Apes.

Izbire imaš ogromno.


Ne gledam modernega srota sinko moj.


Želel sem ti samo pomagat očka in sem ti dal seznam najnovejših , veliko boljših filmov od Furiose. :))

Ocitno ne dojames kaj zelim povedati.
MM v Furiosi ni isti Max, ki ga je igral Mel Gibson.
Fury Road ter Furiosa se dogajata v alternativnerm svetu in nimata cisto nic skupnega z og trilogijo razen postapokalipticnega wastelanda.

2dark ::

meho7 je izjavil:


Ocitno ne dojames kaj zelim povedati.
MM v Furiosi ni isti Max, ki ga je igral Mel Gibson.
Fury Road ter Furiosa se dogajata v alternativnerm svetu in nimata cisto nic skupnega z og trilogijo razen postapokalipticnega wastelanda.


V stirpu je vse lepo razloženo. AMpak bi treba it brat.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

meho7 ::

Kaj ma tle strip veze, ce ti ze trailer za Furioso retconna Mad Max trilogijo?

2dark ::

meho7 je izjavil:

Kaj ma tle strip veze, ce ti ze trailer za Furioso retconna Mad Max trilogijo?


Si prebral strip, kjer je opisana predzgodba , ki pelje do Fury Roada?
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

meho7 ::

2dark je izjavil:

meho7 je izjavil:

Kaj ma tle strip veze, ce ti ze trailer za Furioso retconna Mad Max trilogijo?


Si prebral strip, kjer je opisana predzgodba , ki pelje do Fury Roada?

Upam da nimas v mislih Fury Road stripa?
V Furiosa trailerju imas '45 years after the collapse a young Furiosa is taken from her family'
Zdej mi pa prosim razlozi koliko je star Max ? Ker je cisto skregano z logiko tole.

https://www.polygon.com/23984150/furios...

With the change in actors and in Max's apparent age, the series had to be changed slightly, too. So Fury Road is essentially set in an alternate timeline from the original movies, where key events happen at slightly different times.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

Kayzon ::

Hool up..

Furiosa 's box office earnings - $25.6 million (EUR23.6 million) - marked it as the lowest opening since the release of Casper in 1995.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kayzon ()

Bezukhoff ::

Mogoče je pa zato že na travnikih.

meho7 ::

Tist je cam.

Bezukhoff ::

Pa res, se bo pač gledalo ko pride ven webrip.

Nikonja ::

Pogledal včeraj in iskreno ne razumem navdušenje enih, ta prejšnji del je bil nekaj novega, nekaj drugačnega, tukaj pa je samo copy paste, muzike skoraj da ni tko da so akcijske scene kr čudne - vizualno ok ampak brez glasbene podlage je vse skupaj zelooo čudno.

Spoiler:
Pa da ne omenjam malo morje UBER nelogičnosti, Dementusov gang, ko je v tistem camp-u jih je, tko na oko, par sto motorjev, potem ko gre na Citadelo jih je naenkrat cca 10t če ne več - plus to da, ne vem kako, živijo normalno sred puščave brez hrane in vode, ampak si želijo Citadelo zaradi hrane in vode??? Pa še tisti Furiosin raj je cca par ur stran ampak teh 10t motoristov jih enostavno ne vidi? Od kje Dementusu gorivo?.... Sej vem da je scifi ampak vsaj neke logike že pričakuješ...
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mad Max 4 Fury Road (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
23856977 (1767) oo7
»

Stripi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
14722320 (1788) Outcast
»

The Revenant (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5720547 (6748) oo7
»

Mad Max: The Wasteland (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
559594 (3606) oo7

Več podobnih tem