» »

Kateri program za risanje

Kateri program za risanje

«
1
2 3

Laki_ laik ::

Vprašal bi če mi kdo lahko svetuje kot laiku keri program za risanje je dokaj lahek za začetnika.Izrisal bi namreč rad eno retro igro človek ne jezi se kot na priloženi fotografiji.
https://ibb.co/L8wgXCW
Vsak nasvet dobrodošel.
LP

acookook ::

Krita FTW oz. vse kar ni Inkscape.

The Player ::

Nisi omenil kako boš risal? Rastrsko ali vektorsko?

Za zgornji primer "človek ne jezi se", bo še najbolje kak vektorski program. Najbolj komercialna sta Corel Draw in Adobe Illustrator. Inkscape je tudi OK kot opensource rešitev.

Tale Krita pa izgleda kot nek photoshop, kar pa je rastrsko risanje, tako, da bi se jaz držal kar vektorske grafike.

@šanji a tale Krita je opensouce al kaj bolj komercialnega? Je dost znan program? Prvič slišim zanj.

errhec ::

Inkscape.
dd

DamijanD ::

Krita je OS in je odlična, ampak ni kot photoshop (tist je bolj Gimp) bolj kot sketchbook

HotBurek ::

Na Debian-u je to package.

krita - pixel-based image manipulation program

https://packages.debian.org/buster/krita
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

anketar ::

inkscape

TheBlueOne ::

Risanje je moj hobi. Lahko samo ponovim in potrdim kar pravijo predhodniki:
OpenSourse:
- Kritaza risanje (Jaz jo imam za risalno tablico)
- Inkscape za vektorske zadeve
- GIMP za razne Photoshopovske zadeve
Placljivo:
- Praviloma Adobejeve resitve imajo tudi dokaj human nacin obracunavanja
- Corel kot alternativa za vektorske zadeve

acookook ::

Kolko mi je znano je glede Krite tudi za vektorje.


Jaz sicer uporabljam Affinity Designer, ki je neke vrste vektorski / rastrski program (much like Krita), mogoče mi je malo žal, ker sem kupil ob koncu 1.x ere in se približuje 2.x, ki jo bom res kupil, če bom res advanced, je pa 1.x še dovolj dobra zame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: acookook ()

Laki_ laik ::

Hvala vsem za predloge.Sem nekaj poskušal v corel drawu in illustratorju pa je to zame "too much".Sem mislil da so ti programi za risanje nekaj podobnega kod autocad kjer je vse enostavno.Tu pa je vse komplicirano.Sedaj bom poskušal to izrisat v autocadu in shranit kot pdf in nato importirat v illustrator in tam poskušal urejat če bo šlo seveda.
Hvala vseeno za vse nasvete.

TheBlueOne ::

Inkscape je vektorski in verjetno kar isces, ce bos lahko zivel z exportom iz AutoCADa. Je dosti bolj enostaven kot AutoCAD, je pa res, da ni ravno primerljiv in se bos deloma ucil na novo. :)

Zodiac ::

Tudi Photoshop ima orodja, ki rišejo z vektorji, recimo Pen Tool kot tudi Rectangle, Elipse tool. S Corel Draw-em ali Inkscapom se nariše primer kot ga je objavil OP v nekaj minutah, brez Trace-anja. Konec dneva, pa seveda niso to tako lahki programi, lažji kot Maya, 3ds Max itd. pa definitivno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zodiac ()

Laki_ laik ::

Bom še poskušal inkscape pa bom videl.Sem pa z postopkom kot sem ga opisal prej prišel to te točke na sliki.Se mi pa pojavi problem ker "stroke"-a ne morem širšat na zunaj ampak samo obojestranskokar pa mi posledično spremeni mere objekta(problem je viden tudi na priloženi sliki).Drugi problem pa je da ne morem "fill"-at(pobarvat) likov ki so še beli.Se mogoče kdo spozna na illustrator da mi da glede tega kak nasvet?

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Stroke daj za tocne zadeve na 0. Drugace bos vedno imel polovico navzven. Ce delas vektorsko raje daj krog na krog brez stoka, potem je spodnji obroba. Drugace se ti ne bo lepo skaliralo.

Ce pa zelis samo obrobo in znotra transparentno, pa odstejes zgornji krog od spodnjega. Ne vem pa tocno kje to naredis v Kriti, ker v njej nisem dosti delal z vektroji. Ce bos delal brez strokov naceloma lahko izreze tvoj design tudi plotter.

Zgodovina sprememb…

Zodiac ::

Bele like za fill-at misliš "lunce" in sredinski del?.

TheBlueOne ::

Ne bele, brez. Pri inkscapu imas pri barvah bliznjico. Prva barva je X, tam das desni klik in izberes "Set as stroke", ce se prav spomnem na pamet. Belo bi bilo belo in ti ne deluje takoj ko menjas ozadje.

Laki_ laik ::

Zodiac te lunice sem mislo in one sredinske.
Sem pa one lunice in stroke porihtal tako da mi sedaj preglavice dela le ta sredinski del.Če vsak posamičen del dam join in pobarvam pri enem gre ostale pa potem ne gredo več ker avtomatsko pobarva potem cel lik.

Zgodovina sprememb…

Zodiac ::

Verjetno niso vsi objekti zaprti. Uporabi tistega, ki si ga lahko pobarval in poskusi z
Object > Path > Offset path
narediti ostale, da boš imel lepo razmerje med objekti.

anketar ::

upam, da si si naštimu kkšen grid nevem kako v ilustratorju sam v inkcapu bi narisu ta sredinski del pa sam stroku, pod njim pa povečaš pa daš plast spodaj in tako nadaljuješ, da maš 4 te like

Laki_ laik ::

Nekako mi ne uspeva.Kaj delam narobe?Ta predmet/oblika je sestavljena iz 4 delov kot je na sliki(dele sem raztegnil da se bo videlo kako je)

Laki_ laik ::

Tudi če pobarvam največjega se avtomatično pobarvajo vsi.

anketar ::

Laki_ laik ::

Hvala vsem za potrpežljivost.Sem rešil problem.Še enkrat sem dal "join" pa je čudežno šlo naredit.Sem pač dal iner stroke na željeno širino pa je.

Zodiac ::

Kot jih imaš na sliki prikazane, če enega pobarvaš se vsi obarvajo?. Rabiš jih razširiti ne povečati, ker če jih povečuješ bo prišlo kot je naredil anketar, brez zamere. Samo razmerje med objekti ne pride pravilno.

Edit: Zgleda dobro. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zodiac ()

mirator ::

Da se kar dobro izrisati tudi v excelu z vgrajenim risarkim orodjem.

acookook ::

mirator je izjavil:

Da se kar dobro izrisati tudi v excelu z vgrajenim risarkim orodjem.

To govoriš of excelu iz MS Office paketa? Please do tell more.

Laki_ laik ::

Da ne odpiram nove teme bom vprašal tukaj saj se navezuje na moja prejšnja vprašanja.Torej ali obstaja kak način da se da iz te slike izrezat le te dve šahovski figurici in ju nato nekako konvertirat da jo bo možno obdelovat.https://ibb.co/LvZmysC
rad bi v glavne te figure spravil v illustratorja brez večjih muk.Vem da se da v illustratorju odpret sliko in jo potem z pen toolom obrisovat ampak mi ta način ni glih posrečen.Prosim ponovno za pomoč.
Hvala

acookook ::

AI ima tudi tracing opcijo, ki muke s pen toolom naredi namesto tebe, je pa zelo odvisno od nastavitev orodja, kako dobro ti bo zrihtalo.

Laki_ laik ::

šanji@ hvala bom poskušal pa da vidimo.Če bo kak problem bom vprašal kako naprej.Za sedaj hvala

Zodiac ::

Jaz bi figure izrezal v recimo Photoshopu in potem Trace-nu v Ai-u.

Laki_ laik ::

Zodiac je izjavil:

Jaz bi figure izrezal v recimo Photoshopu in potem Trace-nu v Ai-u.

Hvala za nasvet ampak photoshop ni glih moja "jača strana".Lahko pa poskušam.Saj malce izobraževanja ne škodi :)

Zodiac ::

Sem na hitro obrezal in poskusi Trace-at.
https://ibb.co/6vPFz5d
Ni pa tako enostavno tudi s Trace-om, še vedno bo potrebno urediti. Obdržal sem tudi črno obrobo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zodiac ()

SeMiNeSanja ::

Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

mirator ::

acookook je izjavil:

mirator je izjavil:

Da se kar dobro izrisati tudi v excelu z vgrajenim risarkim orodjem.

To govoriš of excelu iz MS Office paketa? Please do tell more.

Jaz rišem v escelu že od kar excel obstaja, vendar bolj sheme. Sedaj ga imam res v Office paketu. Greš v vstavljanje - ilustracije - oblike. Tole sem izrisal iz firbca, če gre, pa je še kar. Sliko sem potem iz excela sprintal v pdf na format A2.
Upam, da bo slika vidna, "shrani.mi" mi nekaj nagaja.
http://www.mediafire.com/file/4gtxxlvhq...

acookook ::

Wow, šit. Gledam ko tele na nova vrata. Hvala!

Zimonem ::

mirator je izjavil:

acookook je izjavil:

mirator je izjavil:

Da se kar dobro izrisati tudi v excelu z vgrajenim risarkim orodjem.

To govoriš of excelu iz MS Office paketa? Please do tell more.

Jaz rišem v escelu že od kar excel obstaja, vendar bolj sheme. Sedaj ga imam res v Office paketu. Greš v vstavljanje - ilustracije - oblike. Tole sem izrisal iz firbca, če gre, pa je še kar. Sliko sem potem iz excela sprintal v pdf na format A2.
Upam, da bo slika vidna, "shrani.mi" mi nekaj nagaja.
http://www.mediafire.com/file/4gtxxlvhq...

No ql ker se vidi vsa rasterizacija. Vsaj na jpegu, ki je prilepljen. Pustimo kaj vse ne omogoča.

SeMiNeSanja ::



Tudi to se da kar lepo konvertirati v svg... samo je treba potem še malo dodelati.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Zgodovina sprememb…

Laki_ laik ::

SeMiNeSanja je izjavil:



Tudi to se da kar lepo konvertirati v svg... samo je treba potem še malo dodelati.

Predvidevam da si upprabil mojo zgornjo sliko in jo konvertiral?Z katerim programom pa si jo konvertiral?Izgleda da si jo tudi urejal ali pa so se barve med konvertiranjem porihtale.

Laki_ laik ::

Zopet imam eno vprašanje in upam da je res zadnje :) .Kako bi se dalo odrezat pravikotnike po teh črtkanih delih kot so odzgoraj v desni strani in kako to potem še fillat te prazna polja z rdečo barvo?
Vem da vas sedaj že utrujam z temi vprašanji pa vseeno bi se rad naučil delat te stvari.
Hvala za potrpežljivost
Lp
https://ibb.co/g6r8GBD

Zodiac ::

Ali si "perforacijo" sam naredil ali si izbral kakšen template?. Jaz bi čez narisal objekte v rdeči in potem natisnil, obrnil papir in čez natisnil "perforacijo", če me razumeš. Domnevam, da misliš iz tega narediti škatlo/pokrov škatle?.

Laki_ laik ::

Zodiac je izjavil:

Ali si "perforacijo" sam naredil ali si izbral kakšen template?. Jaz bi čez narisal objekte v rdeči in potem natisnil, obrnil papir in čez natisnil "perforacijo", če me razumeš. Domnevam, da misliš iz tega narediti škatlo/pokrov škatle?.

Tako je to je za pokrov.Perforacijo sem sam naredil le da se vidi kje bi se morala oblika obrezat.
Jaz te razumem kaj misliš ampak bi ti dal tiskat na karon v tiskarni in nevem koliko bi mi šli na roko ali pa več zaračunali kot bi bilo potrebno.Nevem nisem toliko še skapiral da bi to naredil kot je treba.Zato sprašujem če obstaja varianta da se objekti pobarvajo rdeče in čez potem nekako te perforacije zarišem.Pa rad bi da bi se koti odrezali do te zunanje perforacije pa mi ne uspeva.

Zgodovina sprememb…

Zodiac ::

Vprašanje kako se vidi recimo na PDFu, ker razne križe za porezavo in barvno tabelo naredi program avtomatsko na koncu ko delaš PDF. Če boš dal v tiskarno tiskati bi jaz naredil tako kot sem omenil, ni problem dvojno natisniti, narediš še končno skico eni skici pa odstraniš like, barve itd. jim rečeš eno stran tako, drugo tako, hitreje kot, da jim razlagaš za perforacijo, ker če si sam naredil linije, recimo z Line orodjem, se bo v vsakem primeru videla linija. Razen, če ga bodo oni odstranili, rabiš še dodatek za porezavo itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zodiac ()

Laki_ laik ::

Nevem bom malce še premislil in malce možgančke zaposlil pa bomo videli.V končni fazi lahko vedno naredim tako kot si predlagal.
Hvala
Lp

Zgodovina sprememb…

mirator ::

Iskreno, sedaj pa res pojma nimam,kaj je tvoja težva.

SeMiNeSanja ::

Laki_ laik je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:



Tudi to se da kar lepo konvertirati v svg... samo je treba potem še malo dodelati.

Predvidevam da si upprabil mojo zgornjo sliko in jo konvertiral?Z katerim programom pa si jo konvertiral?Izgleda da si jo tudi urejal ali pa so se barve med konvertiranjem porihtale.

Barve sem najprej zreduciral, da je preostalo le 5 ali 6 barv. Od teh dve (rumena in modra) nista bili optimalni, zato sem popravil barvno paleto, da sta barvi postali bolj podobni originalu.

Nato pa uporabiš nek outline trace tool. Jaz sem uporabil CorelDraw, imaš pa podoben tool tudi v Inkscape. Po 'samodejni' predelavi v krivulje pa potem moraš še malo prečistiti zadeve, odstraniti kakšne odvečne node ipd.

seveda vsako orodje deluje malenkost drugače, tako da se ponavadi držiš tistega, s katerim si se enkrat navadil delati...
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Laki_ laik ::

mirator je izjavil:

Iskreno, sedaj pa res pojma nimam,kaj je tvoja težva.

Več ni tega problema sedaj je drugi kako najti keri font pisave.Se vedno kaj najde :)) o čem je treba spraševat.

SeMiNeSanja @ hvala za razlago

Sedaj pa res zadnje vprašanje glede tega.Obljubim!!!!Kako naj najdem keri font je uporabljen na teh pisavah?A obstaja kak program za prepoznavo pisave/fontov?

Zgodovina sprememb…

shemish ::

https://www.myfonts.com/WhatTheFont/

Bezen pogled na spodnjega daje slutiti da gre za klasicno Helvetico, ki je komercialni type torej kaksen Arial bo zelo blizu.

Prvi, Biserka pa je po mojem skromnem mnenju skript narejen kar na roko torej bo potreben priblizek. Script fonti so ... no ja, zgodba zase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shemish ()

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

rado7rado, me malo radovednost daje... Želiš narediti novo škatlo za star komplet "človek ne jezi se / šah"? Ker slike škatle kot tudi igralnega polja so me spomnile, da sem takšnega dobil nekje v sredini sedemdesetih let... Moram hčerko vprašati, če je še mogoče pri njej...

Lp

Jože

Laki_ laik ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav

rado7rado, me malo radovednost daje... Želiš narediti novo škatlo za star komplet "človek ne jezi se / šah"? Ker slike škatle kot tudi igralnega polja so me spomnile, da sem takšnega dobil nekje v sredini sedemdesetih let... Moram hčerko vprašati, če je še mogoče pri njej...

Lp

Jože

Tako je to izrisujem vse komplet to staro igro.

Laki_ laik ::

Ker se to vprašanje nanaša na moj projekt izdelave te "retro" družabne igre bom kar tu vprašal.Ostalo je vse končano in sem z vsem zadovoljen le barve me morijo.Kako naj dobim pravilen odtenek teh barv (rdeča,modra,zelena rumena)?Sem poskeniral in pofotkal z tremi različnimi aparati/mobiteli pa je odtenek barve vedno drugačen in nikoli tak kot na originalu.Jaz pa želim točno isti odtenek barve tako da ko bo to natisnjeno da bo res enak kot original.A obstaja kaka varianta ki bi bila res natančna glede teh barv?
Prosim vas da razrešimo še to dilemo.
Hvala
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

enostavna alternativa Photoshopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
322258 (778) Zimonem
»

Kateri program za risanje?

Oddelek: Zvok in slika
151776 (1186) acookook
»

Autocad in vektoriziranje oblik iz bitne slike

Oddelek: Pomoč in nasveti
222966 (2405) mulc007
»

vstavljanje vektorskega logotipa v word (dopis)

Oddelek: Programska oprema
154564 (4385) Limit-sky
»

Oblikovanje

Oddelek: Programska oprema
262467 (2190) opeter

Več podobnih tem