» »

OstaniZdrav - neposodobljena slovenska aplikacija za sledenje stikom (VI)

OstaniZdrav - neposodobljena slovenska aplikacija za sledenje stikom (VI)

Minister za javno upravo Boštjan Koritnik.

Slo-Tech - Saga s počasnim posodabljanjem vladne aplikacije za sledenje stikov #OstaniZdrav se kot kaže nadaljuje. Medtem ko je nemški izvirnik (Corona-Warn-App oz. CWA) prilezel že do verzija 2 (različica 2.3 je tik pred izidom), naš prevod ostaja pri različici 1.10 iz meseca januarja. Zaostanka je torej že za skoraj 10 različic (1.11, 1.12, 1.13, 1.14, 1.15, 2.0, 2.1, 2.2, 2.3).

Nadgradnja bi sicer bila še kako dobrodošla, saj zadnje verzije vključujejo številne novosti. Ena glavnih je vsekakor možnost uporabe aplikacije za prikaz dokazila o testiranju oziroma cepljenju, kar pri nas npr. pogoj posedanje v notranjosti gostinskih lokalov, pri čemer pa nihče ne ve čisto, kako naj to na hiter, enostaven in zanesljiv način preverja. Prav tako je tu opcija organizacije sledenja stikov na javnih dogodkih oz. krajih po check-in modelu, s skeniranjem QR kod. Vsekakor zelo korisnto ob ponovnem dovoljevanju javnih dogodkov.

Pri vsem tem ni povsem jasno, zakaj se MJU tako zelo obira. Kot pravijo, naj bi naša aplikacija "v celoti sledila odprtokodni aplikaciji, ki jo je razvila Nemčija", tako da posodabljanje resnično ne bi smelo biti preveč zahtevno. Skoraj vse namreč za njih naredijo Nemci. Poleg tega več niso odvisni zgolj od lastnih sil, saj so januarja sklenili šestmesečno vzdrževalno pogodbo s podjetjem RSTeam, ki jim očitno tudi redno plačujejo. Ob vsem naj dodamo le, da tudi izvorne kode MJU ne zmore objaviti sproti. Na GitHubu je objavljena koda s posodobitvami, ki so jih naredili v januarju, od takrat pa novih objav ni. Na Google Play je sicer objavljena zadnja verzija iz marca letos (seveda brez dviga verzije in opisa sprememb).

Je ena nadgradnja na šest mesecev res največ, kar zmore naše MJU, kljub dvigu plače za ministra in raznoraznim dodatkom za njegove zaposlene?

Dodatek (20.5.2021): MJU je kmalu po objavi našega članka pripravil popravek na verzijo 1.14.3. Kdaj bo na voljo verzija 2, še niso sporočili.

88 komentarjev

«
1
2

m0LN4r ::

Aplikacije vec tako ali tako ni potrebna.

Razen, ce mislijo v ozadju se kaj drugega o stikih izvedeti. "kdo se skom druzi"
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Malcolm_Y ::

Glede na to, da se je po aplikaciji pljuvalo od prvega dne, in da je mnogo ljudi, tudi anonimneži na S-T aktivno hujskalo proti uporabi, me slabo vzdrževanje ne preseneča.

WhiteAngel ::

Malcolm_Y je izjavil:

Glede na to, da se je po aplikaciji pljuvalo od prvega dne, in da je mnogo ljudi, tudi anonimneži na S-T aktivno hujskalo proti uporabi, me slabo vzdrževanje ne preseneča.



Če bi aplikacijo resno vzdrževali, bi bilo pljuvanja po njej manj.

Vzdrževanje aplikacije bi lahko zaupali ekipi sledilnika. Očitno bi imeli dovolj znanja za redne posodobitve, prevod in objavo na GH.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Odstranil nekaj mesecev nazaj. Izgubljena priložnost - glede na to, kdo vlada, ni to nič presenetljivega...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: schurda ()

Hemi426 ::

Malcolm_Y je izjavil:

Glede na to, da se je po aplikaciji pljuvalo od prvega dne, in da je mnogo ljudi, tudi anonimneži na S-T aktivno hujskalo proti uporabi, me slabo vzdrževanje ne preseneča.


Oprosti, ampak tvoje mnenje je totalni BS.
Ker se je pokazal nek odpor do aplikacije, je pa sedaj opravičljivo, da se je ne vzdržuje...

Ta aplikacija je bila kar nekaj na pol. Nikoli ni dobro delovala.

Ergo, če ljudje pokažejo odpor do npr plačevanja davkov, jih pa ni treba vzdrževati?

win64 ::

Ena glavnih je vsekakor možnost uporabe aplikacije za prikaz dokazila o testiranju oziroma cepljenju, kar pri nas npr. pogoj posedanje v notranjosti gostinskih lokalov, pri čemer pa nihče ne ve čisto, kako naj to na hiter, enostaven in zanesljiv način preverja.

A lahko avtor novice še razkrije kaj je potrebno v zalednih sistemih urediti, da bi taka funkcionalnost delovala. Bi bilo potrebno tudi posodobiti postopke ob cepljenju/testiranju? Izobraževanje zdravstvenih delavcev?
Ne verjamem, da se to samo "vklopi" in je zadeva rešena.

kow ::

Vlada bi morala odstopiti ze zaradi tega. 4k za tak projekt? Vsak developer se je naglas smejal ze prvi dan ob napovedi.
Realna cena je verjetno vsaj 100x vec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

feryz ::

A res? A toliko se cenite? En tim informatikov, ki trenutno škakljajo jaja nekje v JU, bi z lahkoto to podelal med delovnim časom.
Tukajšnji supermani verjetno celo v dnevu ali dveh.
In to niti pod razno ne košta pol milijona. Prej koristno porabljene ure nekoga, ki ga, tako ali tako, plačujemo. Če pa ne zna, pa nogica.

fikus_ ::

Ni toliko vprašanje (z)možnosti posodabljanja aplikacije in uporabnosti, kot pa to, da nekdo ima za to vzdrževalno pogodbo (vprašanje kaj vsebuje) in za to dobi plačano.
Tipično za JS in prikoritnike, ta prvi minimalno mešajo zrak v svojih pisarnah, ta drugi pa za minimalno/nič dela vlečejo denar.

driver_x ::

zmaugy je izjavil:

Odstranil nekaj mesecev nazaj. Izgubljena priložnost - glede na to, kdo vlada, ni to nič presenetljivega...


Jaz isto. Nekajkrat sem opazil, da je imela kar precejšen delež pri porabi baterije. Druge koristi od nje ni bilo. Namestil sem si jo med prvimi.

WhiteAngel ::

feryz je izjavil:

A res? A toliko se cenite?


Jap.

feryz je izjavil:

En tim informatikov, ki trenutno škakljajo jaja nekje v JU, bi z lahkoto to podelal med delovnim časom.


Lahko bi. Pa ni. Ker tim informatikov v JU je zato, da kable vleče, PC-je čisti, Windowse namešča in kliče na support od dvornih dobaviteljev hardvera/softvera, ko nekaj ne dela. Za ostalo zmanjka časa (in volje). Torej komu "nekje v JU" bi ti naprtil prilagoditev tele aplikacije (kar zahteva znanje programiranja in marsikatero sitnost, ko boš gumbek premaknil na drugo stran, ker imajo Nemci predolgo besedo za nekaj in boš imel konflikte ob naslednji izdaji)? Pa še podpora - kaj boš naredil, ko bo Google Play iz neznanega razloga zavrnil novo verzijo. Ali pa na dotični Motoroli dotičnega letnika na dotični podizdaji Androida ne bo deloval bluetooth? Ali boš to naprtil kar Nemcem?

Zgodovina sprememb…

alternative ::

Je skompajlana aplikacija še vedno obfuskirana?
https://slo-tech.com/novice/t776835/p69...

poweroff ::

Pri meni je aplikacija letela dol. Ker jo praktično nihče ne uporablja več, in ker nesposobna vlada ni bila sposobna aplikacije ustrezno poštimat, spromovirat, itd.
sudo poweroff

Ghost7 ::

Če bi se vsaj videlo kje, koliko si imel kontaktov. Tko pa pomoje še v trgovini ni nikogar z aplikacijo. Pomoje se moj telefon sam s seboj pogovarja :)

Ko/Če se cepim, bo pomoje dol letela.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

kow ::

feryz je izjavil:

A res? A toliko se cenite? En tim informatikov, ki trenutno škakljajo jaja nekje v JU, bi z lahkoto to podelal med delovnim časom.
Tukajšnji supermani verjetno celo v dnevu ali dveh.
In to niti pod razno ne košta pol milijona. Prej koristno porabljene ure nekoga, ki ga, tako ali tako, plačujemo. Če pa ne zna, pa nogica.


Da. Ocitno je, da se nemska ni bila narejena do konca, ni bila zanesljiva itd. Pa tudi ljudje je niso hoteli v zadostnih stevilkah namestiti. V bistvu bi morali verjetno vloziti vsaj 100 milijonov evrov, ker mora delati tudi na feature telefonih, drugace si avtomatsko excludal ogromno ljudi. Izredno komplicirano, ce hoces resevati dejanski problem. Pa ljudi izobrazevati kaj aplikacija dela, kaj je to odprta koda itd. Ce pa si politika hoce samo oprati roke, sure, potem najames par studentov, in jim nakazes nekaj tisocakov. Ze prevod je realna cena vsaj x5 vec, ker moras syncati, komunicirati s drugimi ekipami (streznik nisi postavil ti itd.)

Dejansko je to lepa priloznost, da se vrze kaksno milijardo evrov v odprtokodne knjiznice, ki jih potem lahko uporabijo/prilagodijo v prihodnjih epidemijah. Ampak, evropski denar gre kam? Kmetom za subvencije traktorjev, hehe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

xeon ::

Kdo pa je to za ena firma RSTeam? Prvič slišim...

LeQuack ::

Za to ceno zdravnik še vstal ne bi zjutraj, to podjetje naj bi pa vzdrževalo celo leto aplikacijo.
Quack !

Markoff ::

WhiteAngel je izjavil:

Če bi aplikacijo resno vzdrževali, bi bilo pljuvanja po njej manj.
Vzdrževanje aplikacije bi lahko zaupali ekipi sledilnika. Očitno bi imeli dovolj znanja za redne posodobitve, prevod in objavo na GH.

Zelo naiven način razmišljanja. Pljuvanje po aplikaciji je premo sorazmerno z nezadovoljstvom z delom vlade. Koliko članov Levice meniš, da podpira aplikacijo in koliko članov SDS?

Mar resno verjameš, da raja, katere domet uporabe IT je drajsanje po tačskrinu in klikanje na lajk gumbe, razume karkoli na temo varstva osebnih podatkov, varnosti aplikacije, vzdrževanja, ...?
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Mercier ::

Aplikacijo sem imel takoj, ko je bila na voljo. Par dni nazaj sem jo dal dol. Popolnoma nič nima z zadovoljstvom nad delom vlade, oziroma ima zgolj s tistim delom, ki se tiče aplikacije. Bi jo imel in poganjal za vsako ceno, če bi karkoli pripomogla, tako pa dela točno nič. Na začetku sem imel nekaj nizointenzitetnih stikov, pa je bilo bistveno manj okuženih. Potem pa 100 let nikakršnega zabeleženega stika. Torej: stvar ne dela. Sploh.

Mercier ::

Oziroma, takole, če se javi tule kdo, ki mu prisojam par posto kredibilnosti, da ima kak stik zabeležen, jo dam nazaj.

HupChup ::

Posodabljanje aplikacije je sinonim odnosa in dela vlade. Me sploh ne preseneča. Apatični in leni.

GupeM ::

Mercier je izjavil:

Na začetku sem imel nekaj nizointenzitetnih stikov, pa je bilo bistveno manj okuženih. Potem pa 100 let nikakršnega zabeleženega stika. Torej: stvar ne dela. Sploh.

Enako pri meni. V prvih cca 14 dneh uporabe je bilo nekaj low-risk stikov, potem pa nikoli več. Je letela dol nekaj tednov nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

facepalm ::

GupeM je izjavil:

Mercier je izjavil:

Na začetku sem imel nekaj nizointenzitetnih stikov, pa je bilo bistveno manj okuženih. Potem pa 100 let nikakršnega zabeleženega stika. Torej: stvar ne dela. Sploh.

Enako pri meni. V prvih cca 14 dneh uporabe je bilo nekaj low-risk stikov, potem pa nikoli več. Je letela dol nekaj tednov nazaj.

Jaz sem jo imel od samega zacetka. Obcasno sem imel kak low risk. Od nekje sredine decembra pa do odstranitve (februarja) pa nic.
Sem preizkusil in zato lahko iz prve roke recem, da je bila ta aplikacija en velik fail.

Reycis ::

Pričakujem, da bo aplikacija šla v pokoj, nadomestila pa jo bo aplikacija "zeleno potrdilo". V tujini ponekod tudi že imajo infrastrukturo (t.j. bralnike QR kod) za avtomatično preverjanje le-teh. Predviodevam, da bo enako tudi pri nas.
Diversity is our greatest strength

MrStein ::

LeQuack je izjavil:

Za to ceno zdravnik še vstal ne bi zjutraj, to podjetje naj bi pa vzdrževalo celo leto aplikacijo.

Zakon najnižje ponudbe?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

Markoff je izjavil:

Mar resno verjameš, da raja, katere domet uporabe IT je drajsanje po tačskrinu in klikanje na lajk gumbe, razume karkoli na temo varstva osebnih podatkov, varnosti aplikacije, vzdrževanja, ...?

Ne podcenjuj ljudi.
sudo poweroff

MrStein ::

driver_x je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Odstranil nekaj mesecev nazaj. Izgubljena priložnost - glede na to, kdo vlada, ni to nič presenetljivega...


Jaz isto. Nekajkrat sem opazil, da je imela kar precejšen delež pri porabi baterije. Druge koristi od nje ni bilo. Namestil sem si jo med prvimi.

Delež ima, porabe pa niti ne:




(seveda se o porabi baterije prereka več kot o religijah, tako da...)

poweroff je izjavil:

Markoff je izjavil:

Mar resno verjameš, da raja, katere domet uporabe IT je drajsanje po tačskrinu in klikanje na lajk gumbe, razume karkoli na temo varstva osebnih podatkov, varnosti aplikacije, vzdrževanja, ...?

Ne podcenjuj ljudi.

Se družim z "ljudi" vsak dan. Ni to nobeno podcenjevanje ampak realnost.

Ampak da ne bo spet nepotrebne debate: v Sloveniji smo vsi nadpovprečno dobri vozniki!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Rupa ::

Mercier je izjavil:

Aplikacijo sem imel takoj, ko je bila na voljo. Par dni nazaj sem jo dal dol. Popolnoma nič nima z zadovoljstvom nad delom vlade, oziroma ima zgolj s tistim delom, ki se tiče aplikacije. Bi jo imel in poganjal za vsako ceno, če bi karkoli pripomogla, tako pa dela točno nič. Na začetku sem imel nekaj nizointenzitetnih stikov, pa je bilo bistveno manj okuženih. Potem pa 100 let nikakršnega zabeleženega stika. Torej: stvar ne dela. Sploh.

Jaz sem jo imel od začetka. Imel sem manj rizične stike, največ naenkrat je pisalo, da sem jih imel 7 (najverjetneje vezano na obisk urgence).
Po zadnji večji posodobitvi aplikacije nisem imel več nobenih zabeleženih stikov. Tako da sem tudi sam mnenja, da zadeva ne deluje najbolje, če sploh še deluje.
Aplikacijo je uporabljala tudi žena, ki je prav tako imela nekaj nizko rizičnih stikov, po updejtu pa nikoli več nobenega.

flameir ::

Dobro, da me je tale članek spomnil, da odstranim tole pijavko energije. :)
Imel sicer od prvega dne.

Markoff ::

poweroff je izjavil:

Markoff je izjavil:

Mar resno verjameš, da raja, katere domet uporabe IT je drajsanje po tačskrinu in klikanje na lajk gumbe, razume karkoli na temo varstva osebnih podatkov, varnosti aplikacije, vzdrževanja, ...?

Ne podcenjuj ljudi.

Saj jih ne. Povprečni državljan je ena velika intelektualna in razumska žalost.

Na vsakega udeleženca naravoslovne olimpijade imaš 1.000 (pod)povprečnežev.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

roscha1 ::

Izjemno koristen app. NOT!
Imam ga v bistvu od začetka. Dokler so sledili stikom sem jo zaradi narave dela imel
ker kdo bi se spomnil s kom vse sem bil v stiku. Pri 10-50 stikih dnevno po 1 tednu nimaš več pojma s kom si bil.
"Odgovoren državljan" Imam app -> vpišem kodo in potencialno ogroženi so obveščeni. V teoriji. AMPAK.
V lockdownu +Šolanje na domu (nov.- feb.) niti enega opozorila, s tem da sem se službeno gibal ne samo po celo SLO,
ampak tudi v "rdečih conah", žena ki je bila tačas dobesedno DOMA,pa je imela par "rdečih" alertov.

Brezveze. Leti dol, ker nima smisla. Oba sva cepljena (pa ne ker bi se bala virusa ampak zaradi komoditete
- PTC finte) Za ostale me pa dobesedno B0LI KURA7Z. Ali se cepite ali se pa je8ite. Dost je blo zajebavanja.

GupeM ::

roscha1 je izjavil:

žena ki je bila tačas dobesedno DOMA,pa je imela par "rdečih" alertov.

Si kaj podvomil v njeno zvestobo?

Evolve ::

wow kateri raziskovalci ste kle na st-ju... zihr vas glava boli k take "novice" pišete

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

AgiZ ::

Meni pa je pokazala high risk kak mesec nazaj (in je velika verjetnost da sem bil res blizu take osebe takrat), tako da kar se mene tiče deluje. Nisem pa zbolel, na srečo.

Phantomeye ::

WhiteAngel je izjavil:

feryz je izjavil:

A res? A toliko se cenite?


Jap.

feryz je izjavil:

En tim informatikov, ki trenutno škakljajo jaja nekje v JU, bi z lahkoto to podelal med delovnim časom.


Lahko bi. Pa ni. Ker tim informatikov v JU je zato, da kable vleče, PC-je čisti, Windowse namešča in kliče na support od dvornih dobaviteljev hardvera/softvera, ko nekaj ne dela. Za ostalo zmanjka časa (in volje). Torej komu "nekje v JU" bi ti naprtil prilagoditev tele aplikacije (kar zahteva znanje programiranja in marsikatero sitnost, ko boš gumbek premaknil na drugo stran, ker imajo Nemci predolgo besedo za nekaj in boš imel konflikte ob naslednji izdaji)? Pa še podpora - kaj boš naredil, ko bo Google Play iz neznanega razloga zavrnil novo verzijo. Ali pa na dotični Motoroli dotičnega letnika na dotični podizdaji Androida ne bo deloval bluetooth? Ali boš to naprtil kar Nemcem?



Ne vem - pri nas je deljeno na sistemce, ki delajo to, kar si rekel, in programerje, kjer 90 % zadev delajo in-house. V bistvu so nam sistemce pobrali, ker se je eno od ministerstev odločilo, da bodo sistemce in infrastrukturo centralizirali. Kar pa pomeni omejen dostop do serverjev, ki uradno ne smejo bit več "noter" in en kup birokracije.

Pol pa neki ne dela in sistemci, ki niso formalno več zaposleni pri nas rečejo, da se ne da oz. ne znajo in ti rečejo kontaktiraj ministrstvo. In potem na ministrstvu vrnejo task sistemcem. Sama žurka.

Vuli ::

lih danes je pršu 1 update in sicer na v1.14
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

FastWIND ::

NE poznam nikogar ki bi to aplikacijo uporabljal...

harvey ::

To je lep primer kako nefunkcionalna družba postajamo, en predlog do podna sesuvamo, potem jamramo, zakaj ne zaživi, potem se oglasi xy poklicanih in dolžnih dežurnih kritikov brez boljšega predloga in tako je krog sklenjen - se ne splača. Takih 'aplikacij' in reševanje problemov je malo morje...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

FastWIND ::

Tisto skupino oseb, ki bi jih mogla najbolj varovat ta aplikacija ali ne uporabljajo pametnih telefonov ali jih niso vešči uporabe.

joze67 ::

MrStein je izjavil:

Ampak da ne bo spet nepotrebne debate: v Sloveniji smo vsi nadpovprečno dobri vozniki!
Ne vem če res: euroadsafetydata

nekikr ::

Ne razumeš sarkazma in statistike? Hint: tudi v Javni upravi so po dolgem raziskovanju ugotovili, da imajo zgolj zelo in ultra nadpovprečne posameznike. Povprečnih ali slabših od povprečja sploh ni bilo. Boš razumel :)

Gogo ::

Aleluja, naša JU je naredila pomemben korak: imamo novo posodobitev 1.14.3.:D
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Mercier ::

AgiZ je izjavil:

Meni pa je pokazala high risk kak mesec nazaj (in je velika verjetnost da sem bil res blizu take osebe takrat), tako da kar se mene tiče deluje. Nisem pa zbolel, na srečo.

Ajde, naj bo. Nazaj je.

BBB ::

A ta aplikacija deluje tudi za hepatitis, sifilis in gonorejo? Ne zazna nobenih rizičnih stikov.

Invictus ::

Če za AIDS ni potrebna ta aplikacija, in ostale STD, zakaj bi jo rabil za prehlad ?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GupeM ::

Ker AIDS in ostale STD (Sexually Transmitted Diseases) se prenašajo precej, precej drugače kot prehlad. Kot že STD pove, se prenašajo s spolnostjo.

Nek neznanec me v trgovini ne more okužiti z AIDS-om ali kakšno drugo STD. Medtem ko me s prehladom lahko.

Če pa ti fukaš z vsem kar leze in gre, pa bi ti zelo svetoval kakšno podobno aplikacijo.

spegli ::

Ni stvari, ki jih ta vlada naredila prav

ajdov2 ::

GupeM je izjavil:

Ker AIDS in ostale STD (Sexually Transmitted Diseases) se prenašajo precej, precej drugače kot prehlad. Kot že STD pove, se prenašajo s spolnostjo.

Nek neznanec me v trgovini ne more okužiti z AIDS-om ali kakšno drugo STD. Medtem ko me s prehladom lahko.

Če pa ti fukaš z vsem kar leze in gre, pa bi ti zelo svetoval kakšno podobno aplikacijo.

Te pa lahko okuži z gripo pa vseeno ni nobene aplikacije za gripo.

GupeM ::

Res je. Ampak zaradi gripe ne umre 4000+ ljudi na leto. Saj se bo tudi to umirilo. Nekaj najbolj ranljivih je letos neslo, nekaj jih bo v naslednjih letih. Nekaj se jih bo cepilo, nato bo covid z nami ostal kot je zdaj gripa. 200 smrti na leto, 95 % bo 80+ letnikov, pa vmes kakšen mlajši s pridruženimi boleznimi. Do takrat bi pa aplikacija lahko zmanjšala širjenje, če bi bili sposobni zadevo normalno skomunicirat, reklamirat, posodabljat in kodo objavit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

#OstaniZdrav - posodobljena, a le malo uporabljana slovenska aplikacija za sledenje s (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
6916956 (9984) weasel
»

OstaniZdrav - slovenska aplikacija za sledenje stikom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
11524414 (12699) DeeJay
»

OstaniZdrav - neposodobljena slovenska aplikacija za sledenje stikom (IV) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
8320118 (13092) Karen
»

Aplikacija #OstaniZdrav preimenovana v #pojdiZMenojVToplice (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / NWO
34755752 (34928) MrStein
»

OstaniZdrav - slovenska aplikacija za sledenje stikom (II) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
36445151 (30083) darkolord

Več podobnih tem