» »

Povprečna plača v Sloveniji

Povprečna plača v Sloveniji

«
1
2 3

zaposleni111 ::

Pozdravljeni,

imam vprašanje glede povprečne plače v Sloveniji.

Ne me držati za besedo, a rečeno mi je bilo, da naj bi npr fizioterapevtke pri nas npr. v Ljubljani z diplomo imele neto plačo okoli 1.300 evrov in to tudi po več 10 letih dela (s stroški prevoza in hrane lahko to okvirno znese npr. nekje 1.500 evrov mesečno).

Medicinske sestre po drugi strani naj bi imele plačo 800 ali 900 evrov, kar bi pomenilo nekje blizu minimalne plače.
.................................

Zanima me kako to, da so fizioterapevtke, ki so dokaj izobražene šele nekje v povprečju? In kako naj medicinske sestre sploh preživijo, če imajo v najemu stanovanje v ljubljani?

Povprečna mesečna neto plača pri nas naj bi znašala 1.253,71 EUR
https://www.stat.si/StatWeb/Field/Index...

Apofis ::

Seveda

rejven ::

Za povprecno placo v slo je zanimivo pogledat graf, kako v marcu lansko leto in letos oktobra lepo skoci gor, le zakaj :)

Drugace pa ja, srednje medicinske sestre zacnejo nekje med 19-25 placnim razredom (odvisno od naziva dm) in lahko napredujejo za 10 razredov. Fizio zacnejo tam nekje z 31 in ce se ne motim lahko napredujejo v nazive, se pravi vseskup 12 razredov.
V praksi je tako, da vecina stednjih sester (razen ambulantnih), presega ali dosega placo fizio, zaradi manj ugodnih delovnih pogojev in s tem povezanih dodatkov. Zdej je blo fizio kolk hoces, ko je bil covid in so bile terme ipd zaprte, drugace pa kot fizio moras delat nekje v gospodarstvu ce hoces dober denar.


Do 21 razreda je pod minimalcem, 30 razred je cca 970€, 36 pa tam cca 1200€ neto place (mal za orentacijo)

LeQuack ::

Inflacija bo zdaj 10+% letno, tako da plače gredo hitro dol realno.
Quack !

spam321 ::

zaposleni111 je izjavil:

Pozdravljeni,

imam vprašanje glede povprečne plače v Sloveniji.

Ne me držati za besedo, a rečeno mi je bilo, da naj bi npr fizioterapevtke pri nas npr. v Ljubljani z diplomo imele neto plačo okoli 1.300 evrov in to tudi po več 10 letih dela (s stroški prevoza in hrane lahko to okvirno znese npr. nekje 1.500 evrov mesečno).

Medicinske sestre po drugi strani naj bi imele plačo 800 ali 900 evrov, kar bi pomenilo nekje blizu minimalne plače.
.................................

Zanima me kako to, da so fizioterapevtke, ki so dokaj izobražene šele nekje v povprečju? In kako naj medicinske sestre sploh preživijo, če imajo v najemu stanovanje v ljubljani?

Povprečna mesečna neto plača pri nas naj bi znašala 1.253,71 EUR
https://www.stat.si/StatWeb/Field/Index...


Diplomirane medicinske sestre imajo takšne plače, da se ti zvrti od teh številk, ko jih vidiš. Res da kar delajo ampak nadure imajo pa mastno plačane, zdaj ko je COVID dodatek si pa itak vse gradijo bajte, kupujejo stanovanja, če jih še nimajo... Denarja na pretek.

Kayzon ::

Ce smo videli da ima navaden policaj s 4 letno srednjo solo,in eno-letnim izobrazevanjem v Tacnu lahko 1700neto place. Bog ve koliko imajo medicinske sestre in ucitelji,posebej sedaj ko je korona panic.

A110 ::

spam321 je izjavil:

zaposleni111 je izjavil:

Pozdravljeni,

imam vprašanje glede povprečne plače v Sloveniji.

Ne me držati za besedo, a rečeno mi je bilo, da naj bi npr fizioterapevtke pri nas npr. v Ljubljani z diplomo imele neto plačo okoli 1.300 evrov in to tudi po več 10 letih dela (s stroški prevoza in hrane lahko to okvirno znese npr. nekje 1.500 evrov mesečno).

Medicinske sestre po drugi strani naj bi imele plačo 800 ali 900 evrov, kar bi pomenilo nekje blizu minimalne plače.
.................................

Zanima me kako to, da so fizioterapevtke, ki so dokaj izobražene šele nekje v povprečju? In kako naj medicinske sestre sploh preživijo, če imajo v najemu stanovanje v ljubljani?

Povprečna mesečna neto plača pri nas naj bi znašala 1.253,71 EUR
https://www.stat.si/StatWeb/Field/Index...


Diplomirane medicinske sestre imajo takšne plače, da se ti zvrti od teh številk, ko jih vidiš. Res da kar delajo ampak nadure imajo pa mastno plačane, zdaj ko je COVID dodatek si pa itak vse gradijo bajte, kupujejo stanovanja, če jih še nimajo... Denarja na pretek.


To definitivno ni res. Mama je diplomirana medicinska sestra (15 let delovne dobe kot navadna medicinska sestra, 10kot diplomirana), delovnik samo zjutraj v eni izmed ambulant in ima plačo nižjo kot srednja sestra na oddelku. Okoli 1200neto z že vključenim prevozom (malico poje). Tako da osnovna plača diplomiranih sester je dokaj žalostna. Se pa res da (če si na takem delovnem mestu) dobiti dosti več z nočnimi, vikendi,... Korona dodatkov tu nisem upošteval.

janezvalva ::

Povprečna plača v Sloveniji

minimalc
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

kow ::

Prvo se izjasnite kaj mislite z besedo "povprecna". Matematicno ali pogovorno. Ce ste resni, se ne boste pogovarjali o povprecni placi.

spam321 ::

Kayzon je izjavil:

Ce smo videli da ima navaden policaj s 4 letno srednjo solo,in eno-letnim izobrazevanjem v Tacnu lahko 1700neto place. Bog ve koliko imajo medicinske sestre in ucitelji,posebej sedaj ko je korona panic.


Pod 3000€ neto (jasno z vključenim covid dodatkom) jih nima prav dosti (kar je bruto 5000-6000€). Ampak o tem se očitno ne sme govoriti. Sestre so pa ja "boge" revce, ki morajo delati.

A110 je izjavil:

spam321 je izjavil:

zaposleni111 je izjavil:

Pozdravljeni,

imam vprašanje glede povprečne plače v Sloveniji.

Ne me držati za besedo, a rečeno mi je bilo, da naj bi npr fizioterapevtke pri nas npr. v Ljubljani z diplomo imele neto plačo okoli 1.300 evrov in to tudi po več 10 letih dela (s stroški prevoza in hrane lahko to okvirno znese npr. nekje 1.500 evrov mesečno).

Medicinske sestre po drugi strani naj bi imele plačo 800 ali 900 evrov, kar bi pomenilo nekje blizu minimalne plače.
.................................

Zanima me kako to, da so fizioterapevtke, ki so dokaj izobražene šele nekje v povprečju? In kako naj medicinske sestre sploh preživijo, če imajo v najemu stanovanje v ljubljani?

Povprečna mesečna neto plača pri nas naj bi znašala 1.253,71 EUR
https://www.stat.si/StatWeb/Field/Index...


Diplomirane medicinske sestre imajo takšne plače, da se ti zvrti od teh številk, ko jih vidiš. Res da kar delajo ampak nadure imajo pa mastno plačane, zdaj ko je COVID dodatek si pa itak vse gradijo bajte, kupujejo stanovanja, če jih še nimajo... Denarja na pretek.


To definitivno ni res. Mama je diplomirana medicinska sestra (15 let delovne dobe kot navadna medicinska sestra, 10kot diplomirana), delovnik samo zjutraj v eni izmed ambulant in ima plačo nižjo kot srednja sestra na oddelku. Okoli 1200neto z že vključenim prevozom (malico poje). Tako da osnovna plača diplomiranih sester je dokaj žalostna. Se pa res da (če si na takem delovnem mestu) dobiti dosti več z nočnimi, vikendi,... Korona dodatkov tu nisem upošteval.


Torej nima nobenih nadur, jutranji delovnik. 1200€ je več kot dovolj! Zdaj pa še priznaj koliko imam zadnje leto covid dodatka&koliko bi ga lahko imela, če bi se malo podvizala (kolegice?). Si upaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

spam321 ::

Tole nategovanje z "osnovno" plačo je malo bolano. Povej, koliko neto dobi na račun! Pa že o 1200€ neto osnovne plače lahko v gospodarstvu mnogi le sanjajo.

A110 ::

Na račun dobi 1200e že vključeno z prevozom. Covid dodatka je zdaj cca 500e ampak to nima veze ker v splošnem tega ni. Om. Super dodatnih skupno 5ke ampak na dolgi rok je to zanemarljivo. Ja, delo je samo jutranje in brez nadur kot večina položajev za diplomirane ljudi. Meni se zdi malenkost preko 1000e neto za diplomiranega človeka s skoraj 30 let delovne dobe hudo malo in nič kaj sanjsko.

scipascapa ::

janezvalva je izjavil:

Povprečna plača v Sloveniji

minimalc


DEJSTVO in ŽALOSTNA REALNOST.

Glede plače prosi štejte takole:

BRUTO OSNOVA - samo to vam/nam gre v jebeno penzijo, ki bo ničelna.
malica in prevoz posebej in ne šteti tega.

Zgodovina sprememb…

jocoj ::

A110 je izjavil:

Na račun dobi 1200e že vključeno z prevozom. Covid dodatka je zdaj cca 500e ampak to nima veze ker v splošnem tega ni. Om. Super dodatnih skupno 5ke ampak na dolgi rok je to zanemarljivo. Ja, delo je samo jutranje in brez nadur kot večina položajev za diplomirane ljudi. Meni se zdi malenkost preko 1000e neto za diplomiranega človeka s skoraj 30 let delovne dobe hudo malo in nič kaj sanjsko.

Če hoče več in ne biti tako komot, se pač mora malo podvizati in/ali zamenjati službo. Oboje s to izobrazbo ni nek hud zalogaj.

spam321 ::

jocoj je izjavil:

A110 je izjavil:

Na račun dobi 1200e že vključeno z prevozom. Covid dodatka je zdaj cca 500e ampak to nima veze ker v splošnem tega ni. Om. Super dodatnih skupno 5ke ampak na dolgi rok je to zanemarljivo. Ja, delo je samo jutranje in brez nadur kot večina položajev za diplomirane ljudi. Meni se zdi malenkost preko 1000e neto za diplomiranega človeka s skoraj 30 let delovne dobe hudo malo in nič kaj sanjsko.

Če hoče več in ne biti tako komot, se pač mora malo podvizati in/ali zamenjati službo. Oboje s to izobrazbo ni nek hud zalogaj.


V zdajšnji naj dela malo več in komot pride na 2000€+ neto.

m0LN4r ::

spam321 je izjavil:

zaposleni111 je izjavil:

Pozdravljeni,

imam vprašanje glede povprečne plače v Sloveniji.

Ne me držati za besedo, a rečeno mi je bilo, da naj bi npr fizioterapevtke pri nas npr. v Ljubljani z diplomo imele neto plačo okoli 1.300 evrov in to tudi po več 10 letih dela (s stroški prevoza in hrane lahko to okvirno znese npr. nekje 1.500 evrov mesečno).

Medicinske sestre po drugi strani naj bi imele plačo 800 ali 900 evrov, kar bi pomenilo nekje blizu minimalne plače.
.................................

Zanima me kako to, da so fizioterapevtke, ki so dokaj izobražene šele nekje v povprečju? In kako naj medicinske sestre sploh preživijo, če imajo v najemu stanovanje v ljubljani?

Povprečna mesečna neto plača pri nas naj bi znašala 1.253,71 EUR
https://www.stat.si/StatWeb/Field/Index...


Diplomirane medicinske sestre imajo takšne plače, da se ti zvrti od teh številk, ko jih vidiš. Res da kar delajo ampak nadure imajo pa mastno plačane, zdaj ko je COVID dodatek si pa itak vse gradijo bajte, kupujejo stanovanja, če jih še nimajo... Denarja na pretek.
Itak ja. Moja seka je dip.med.sestra in ni tako kot pravis.
Nadure lahko delas, ce si med izbranimi. Ce si med mlajsimi sestrami si izkoriscen 24/7, stare kokosi pa sedijo v kabinetu in trackajo. Nadure ne delajo kr vse sestre avtomatsko.
In ne ne gradi, ker po oceni banke, s trenutno placo ni kreditno sposobna.
Bolj je odvisno kje si sestra in kje se nahajas v hierarhiji.

Se malo iz druge perspektive. Ja na oddelku je 15 sester, od tega so samo 3, nekje med 40-50 let, tak kot pravis. Ostalih 12 mlajsih pa prst in mobbing v rit.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jabe ::

Saj se uči... Bi ravno taka ko bo sama 40-50let in se ji bo zdelo povsem prav. Takrat bo tudi kako izkušnjo več imela, ne samo pamet na suho, pa bo vedela in razumela, zakaj je tako.

m0LN4r ::

Povprecna placa je BS:
V 2019 je imelo kar 63,2 % zaposlenih oseb povprečno mesečno neto plačo nižjo od slovenskega povprečja. Mediana mesečne neto plače, ki deli populacijo na dva enaka dela, je v letu 2019 znašala 1.026 EUR

- Po domace povedano je mediana 1050 za ca. 200 evrov manj kot povprecna. Mediana pa vemo kaj pomeni.

Pa se dve kosti za glodat:
- Na ravni statističnih regij so imeli v 2019 povprečno mesečno bruto plačo višjo od slovenskega povprečja samo zaposleni v osrednjeslovenski statistični regiji, in sicer za 11,1 %
- Povprečna mesečna bruto plača se je v 2019 glede na 2018 povišala v vseh starostnih skupinah; najbolj v starostni skupini 45–54 let (za 4,7 %), najmanj pa v starostni skupini 65 let ali več (za 0,5 %).
**Daleč najvišjo povprečno mesečno bruto plačo so v 2019 imeli ravno zaposleni v nazadnje omenjeni starostni skupini, in sicer 3.181 EUR ali za 71,9 % višjo od povprečne mesečne bruto plače v Sloveniji

Zdaj ti je jasno zakaj si 45 letna med.sestra z srednjo zida bajturino, mlada dipl.med sestra pa niti kredita ne dobi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

borut_p ::

Stari ej, pises kot da bi moral biti svez iz faxa in imeti vse privilegije nekoga ki je tam ze 20 let. Valda da se mlade bolj izkoristi. Tako se mladi lahko dokazejo in pokazejo kaj znajo, da znajo delat pod pritiskom. Malo pozabljas, da so te 'stare kure'sle cez enak postopek 'uvajanja'.
Snowflake generacija. Jao jao

Bwaze6 ::

borut_p je izjavil:

Snowflake generacija. Jao jao


Tako, ignorirajmo, da povprečna plača plača vedno manj kredita za stanovanje, računov, kruha, smrkavci naj se delati spravijo. Če tega ne dobijo s plačo za 40 urni delovnik, bodo pač delai 80 ur na teden!

m0LN4r ::

Mene to nic ne briga, naj se placa na efektivnost in ne "jaz sem pa tu ze 20 let" zato si za manj/skoraj nic dela zasluzim 2x vec.
Malo pozabljas, da so te 'stare kure'sle cez enak postopek 'uvajanja'.
Ja in? A smo 1980?
Ta anomalija v sistemu danes vec nebi smela obstajati.
Stare sestre so prav storaste z moderno tehnologijo in se izogibajo tehniki, nocejo delati, se ne izobrazujejo naprej, ostale so pri srednji soli in mesajo luft in lobirajo.

Malo bi tu trebalo z kapitalizmom na efektivnost prevetriti situacijo. Imas en kup mladih, ki si visjo placo zasluzijo zaradi znanja in sposobnosti in ne zaradi starosti oz. kilogramov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Alien123 ::

borut_p je izjavil:

Stari ej, pises kot da bi moral biti svez iz faxa in imeti vse privilegije nekoga ki je tam ze 20 let. Valda da se mlade bolj izkoristi. Tako se mladi lahko dokazejo in pokazejo kaj znajo, da znajo delat pod pritiskom. Malo pozabljas, da so te 'stare kure'sle cez enak postopek 'uvajanja'.
Snowflake generacija. Jao jao


Malo smo nerazgledani kaj? Če oseba dela isto delo, je prav da dobi isto plačano. Pa mene boli kurac, če je tista oseba 20 let že tam.
Pri nas je čisto isto, ko ima starejša generacija večjo plačo, čeprav imam sam večjo odgovornost in delo. Pa sem začel delat toliko, za koliko me plačajo.

m0LN4r ::

borut_p je izjavil:

Stari ej, pises kot da bi moral biti svez iz faxa in imeti vse privilegije nekoga ki je tam ze 20 let. Valda da se mlade bolj izkoristi. Tako se mladi lahko dokazejo in pokazejo kaj znajo, da znajo delat pod pritiskom. Malo pozabljas, da so te 'stare kure'sle cez enak postopek 'uvajanja'.
Snowflake generacija. Jao jao
Jao jao, marsikje danes je tako, ker si placan glede na to kaj znas in delas in ne koliko si star in kako oster jezik mas do nadrejenega.

Anyway - ON Topic, torej mediana v slo je ca. 1050 evrov, stari prdci pa dobijo skoraj duplo, ker pac nevem, sentimentalni kapitalizem?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zobnik ::

Te dodatke se bo vračal v prihodnjih letih, bo pač dražja hrana in gorivo in ostalo pa bodo notri dobil 10x več

borut_p ::

Alien123 je izjavil:

borut_p je izjavil:

Stari ej, pises kot da bi moral biti svez iz faxa in imeti vse privilegije nekoga ki je tam ze 20 let. Valda da se mlade bolj izkoristi. Tako se mladi lahko dokazejo in pokazejo kaj znajo, da znajo delat pod pritiskom. Malo pozabljas, da so te 'stare kure'sle cez enak postopek 'uvajanja'.
Snowflake generacija. Jao jao


Malo smo nerazgledani kaj? Če oseba dela isto delo, je prav da dobi isto plačano. Pa mene boli kurac, če je tista oseba 20 let že tam.
Pri nas je čisto isto, ko ima starejša generacija večjo plačo, čeprav imam sam večjo odgovornost in delo. Pa sem začel delat toliko, za koliko me plačajo.


ne ni ... ker oseba ne dela isto delo. to se zdi samo tistim, ki mislijo, da jim nekaj pripada. Isto delo delajo samo zaposleni za tekočim trakom.

Hatchback678 ::

Sem CNC operater in imam plačo 1350 evrov bruto...

m0LN4r ::

borut_p je izjavil:

Alien123 je izjavil:

borut_p je izjavil:

Stari ej, pises kot da bi moral biti svez iz faxa in imeti vse privilegije nekoga ki je tam ze 20 let. Valda da se mlade bolj izkoristi. Tako se mladi lahko dokazejo in pokazejo kaj znajo, da znajo delat pod pritiskom. Malo pozabljas, da so te 'stare kure'sle cez enak postopek 'uvajanja'.
Snowflake generacija. Jao jao


Malo smo nerazgledani kaj? Če oseba dela isto delo, je prav da dobi isto plačano. Pa mene boli kurac, če je tista oseba 20 let že tam.
Pri nas je čisto isto, ko ima starejša generacija večjo plačo, čeprav imam sam večjo odgovornost in delo. Pa sem začel delat toliko, za koliko me plačajo.


ne ni ... ker oseba ne dela isto delo. to se zdi samo tistim, ki mislijo, da jim nekaj pripada. Isto delo delajo samo zaposleni za tekočim trakom.
Mas prav, ne delajo isto. Preverjeno delajo manj, manj zahtevno in delo v katero se vec ne spoznajo "digitalne kartoteke" prelagajo na tiste, ki znajo.
Tu ti dam prav, ne delajo isto.

Hatchback678 je izjavil:

Sem CNC operater in imam plačo 1350 evrov bruto...
Koliko imas delovne dobe?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

spam321 ::

Alien123 je izjavil:

borut_p je izjavil:

Stari ej, pises kot da bi moral biti svez iz faxa in imeti vse privilegije nekoga ki je tam ze 20 let. Valda da se mlade bolj izkoristi. Tako se mladi lahko dokazejo in pokazejo kaj znajo, da znajo delat pod pritiskom. Malo pozabljas, da so te 'stare kure'sle cez enak postopek 'uvajanja'.
Snowflake generacija. Jao jao


Malo smo nerazgledani kaj? Če oseba dela isto delo, je prav da dobi isto plačano. Pa mene boli kurac, če je tista oseba 20 let že tam.
Pri nas je čisto isto, ko ima starejša generacija večjo plačo, čeprav imam sam večjo odgovornost in delo. Pa sem začel delat toliko, za koliko me plačajo.


Pa saj mi imamo to že v zakonu. Dodatek na delovno dobo. Zakaj že? Sem takoj za, da se ga ukine!

borut_p ::

seveda, izkušnje tudi nekaj štejejo. "stare kure" so zanesljive, saj imajo že dolg staž in se na njih lahko zaneseš ... na mlade se pa lahko zaneseš samo za jamranje. podobno kot na forumu.
me zanima kako boš komentiral, ko boš 50let star in bo imel neki zeleni iz faksa isto plačo kot ti.

v javnem sektorju so plače bolj ali manj znane ... ve se v kateri razred sodi začetnih in kako se po tej lestvici vzpeti.

jabe ::

@m0LN4r
Ne ne delajo isto, delajo tlako, ki jo zna vsak in niti slučajno ne zna (še), kar zna njena starejša kolegica, ki trenutno kofetka. Za to bo preteklo še nekaj Save.
Digitalne kartoteke so administracija ne zdravstvena nega. Ta postavka je nepomembna.

Gre za vse poklice, če bo zdaj bolj jasno, zakaj marsikaj prosijo stare, naj ne gredo v penzijo in ne želijo blazno mladih, ki so ravnokar vso pamet sveta požrli. Močni na gobcu, drugje pa šepa.

z0mbie ::

spam321, m0LN4r:

Zanimivo, spet se je zacel fasizem po forumu in spravljanje na najsibkejse. Zakaj pa se recimo ne spravite na delodajalce, ki jim od malo manj denarja ne bo hudega? Zakaj se spravljate na tiste, ki imajo ze tako ali tako malo? Vas fovsija daje ali bi radi samo zaposlene se bolj odirali?

jabe je izjavil:

Gre za vse poklice, če bo zdaj bolj jasno, zakaj marsikaj prosijo stare, naj ne gredo v penzijo in ne želijo blazno mladih, ki so ravnokar vso pamet sveta požrli. Močni na gobcu, drugje pa šepa.


+1

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

m0LN4r ::

borut_p je izjavil:

seveda, izkušnje tudi nekaj štejejo. "stare kure" so zanesljive, saj imajo že dolg staž in se na njih lahko zaneseš ... na mlade se pa lahko zaneseš samo za jamranje. podobno kot na forumu.
me zanima kako boš komentiral, ko boš 50let star in bo imel neki zeleni iz faksa isto plačo kot ti.

v javnem sektorju so plače bolj ali manj znane ... ve se v kateri razred sodi začetnih in kako se po tej lestvici vzpeti.
Res nevem kaj naj komentiram? Imam vecjo placo, kot 50 letnik in moja zena tudi. Imamo mi tudi neformalne placilne razrede glede na starost, ampak so se tu drugi parametri v igri, ki te razrede gladko preskocijo.

Sem od dohtarce sam slisal, da SO mlajse sestre sposobnejse in dosti stvari znajo BOLJSE in marsikatera starejsa izgine na potrebno ali malico, ko je kriticno.
Sem dovolj slisal, da vem zelo dobro kako in kaj te starejse dejansko delajo.

Na faksu med prakso v UKC naberes vec znanja in izkusenj, kot ce stara sestra fura status quo cel lajf. Prosim te ne rabiva o tem razpravljat.

zakaj marsikaj prosijo stare, naj ne gredo v penzijo in ne želijo blazno mladih, ki so ravnokar vso pamet sveta požrli. Močni na gobcu, drugje pa šepa.
Kurac. Daj ne seri, tocno ta stari mi je rekel, da on pa ze nebo sel v penzijo, ce pa ma tak fino placo, se par let bo jo cuzal. Iz oci v oci direkt na malici med pavzo eno leto pred penzijo (JS).
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Alien123 ::

borut_p je izjavil:

Alien123 je izjavil:

borut_p je izjavil:

Stari ej, pises kot da bi moral biti svez iz faxa in imeti vse privilegije nekoga ki je tam ze 20 let. Valda da se mlade bolj izkoristi. Tako se mladi lahko dokazejo in pokazejo kaj znajo, da znajo delat pod pritiskom. Malo pozabljas, da so te 'stare kure'sle cez enak postopek 'uvajanja'.
Snowflake generacija. Jao jao


Malo smo nerazgledani kaj? Če oseba dela isto delo, je prav da dobi isto plačano. Pa mene boli kurac, če je tista oseba 20 let že tam.
Pri nas je čisto isto, ko ima starejša generacija večjo plačo, čeprav imam sam večjo odgovornost in delo. Pa sem začel delat toliko, za koliko me plačajo.


ne ni ... ker oseba ne dela isto delo. to se zdi samo tistim, ki mislijo, da jim nekaj pripada. Isto delo delajo samo zaposleni za tekočim trakom.


Imaš prav, delajo manj.

Hatchback678 ::

m0LN4r je izjavil:

borut_p je izjavil:

Alien123 je izjavil:

borut_p je izjavil:

Stari ej, pises kot da bi moral biti svez iz faxa in imeti vse privilegije nekoga ki je tam ze 20 let. Valda da se mlade bolj izkoristi. Tako se mladi lahko dokazejo in pokazejo kaj znajo, da znajo delat pod pritiskom. Malo pozabljas, da so te 'stare kure'sle cez enak postopek 'uvajanja'.
Snowflake generacija. Jao jao


Malo smo nerazgledani kaj? Če oseba dela isto delo, je prav da dobi isto plačano. Pa mene boli kurac, če je tista oseba 20 let že tam.
Pri nas je čisto isto, ko ima starejša generacija večjo plačo, čeprav imam sam večjo odgovornost in delo. Pa sem začel delat toliko, za koliko me plačajo.


ne ni ... ker oseba ne dela isto delo. to se zdi samo tistim, ki mislijo, da jim nekaj pripada. Isto delo delajo samo zaposleni za tekočim trakom.
Mas prav, ne delajo isto. Preverjeno delajo manj, manj zahtevno in delo v katero se vec ne spoznajo "digitalne kartoteke" prelagajo na tiste, ki znajo.
Tu ti dam prav, ne delajo isto.

Hatchback678 je izjavil:

Sem CNC operater in imam plačo 1350 evrov bruto...
Koliko imas delovne dobe?

Kakšnih 6 let.

m0LN4r ::

Ta pa je kruta. Sem ti napisal ZS. Meni je to res zalostno.
Tolko dobis, kot vajenec prvo leto v tujini. Z 5 let pa si takoj nad 3000 brutto, kar je 2000 netto. Pr dobrih nisnih firmah pa se vec.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

showsover ::

z0mbie ::

Mimogrede, tisti, ki mislijo, da bojo delo v JU dobili zato ker se bojo starejsi upokojili, se motijo. Ce ni nujno novih ne zaposlujejo, ko gredo zaposleni v pokoj, soft
zmanjsevanje javne uprave.

m0LN4r je izjavil:

Ta pa je kruta. Sem ti napisal ZS. Meni je to res zalostno.
Tolko dobis, kot vajenec prvo leto v tujini. Z 5 let pa si takoj nad 3000 brutto, kar je 2000 netto. Pr dobrih nisnih firmah pa se vec.


Seveda, pa ne zato ker "stari" zazirajo sistem ampak zato ker pri nas delodajalci bolj odirajo delavce. Prodajajo pa potem izdelke tja kjer je sicer 2000 neto, razliko pa poberejo v svoj zep.

mujek ::

Porazdelitev povprečne mesečne bruto plače, Slovenija, 2019
Druga slikica. Sicer je ne razločna, saj je razpon zelo velik.

"surovi" podatki

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mujek ()

kuall ::

m0LN4r je izjavil:

Povprecna placa je BS

pač videt je treba graf, koliko ljudi dobi 1000EUR nakazano, koliko 1100EUR itd (pač vse vključeno, vožnja, malica, dodatki, ker to za moje pojme spada pod plačo, ker tudi firme se razlikujejo, kako radodarno dajejo za vožnjo in malico). zaokroženo na 100EUR. pol pa ko se z miško pomakneš na svojo pozicijo, npr 2100EUR, ti graf iziše 20% ljudi dobi več kot ti, 80% manj.
gledat bruto plačo je idiotizem, ker ima dosti firm bazirano plačo na stimulacijah in dodatkih, kar je na koncu koncev tudi denar. gledat je treba SAMO to, koliko dobiš nakazano na kartico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

mujek ::

Pri neto plači neveš koliko olajšav ima nekdo.

jabe ::

m0LN4r je izjavil:




Sem od dohtarce sam slisal, da SO mlajse sestre sposobnejse in dosti stvari znajo BOLJSE in marsikatera starejsa izgine na potrebno ali malico, ko je kriticno.
Sem dovolj slisal, da vem zelo dobro kako in kaj te starejse dejansko delajo.

Na faksu med prakso v UKC naberes vec znanja in izkusenj, kot ce stara sestra fura status quo cel lajf. Prosim te ne rabiva o tem razpravljat.


Res nimava kaj razpravljati, če je eden od naju samo nekje nekaj slišal. A sestrica potoži, pa zdaj vse veš... Ko se bo lahko na njo zaneslo, ko bo kuzla v rit skakala, ji bo tudi spregledano, da bo malo kofetkala. Do takrat bo pa tudi ona malo delala, kot so poprej te njene starejše kolegice, da se bo kaj naučila. Čez 10 let ji bodo šle na organ, take mlade pametne po njihovem zatirane, medtem ko se bo sama našla, da bo kaj povprašala svoje 10 leta starejše kolegice, ki kofetkajo, ko bo uvidela da marsičesa ne ve, kar tiste v napol snu naredijo (kar jim danes ne priznava), čez 20 let se bo pa situacija obrnila. Pa ti bo drugače razlagala kot sedaj. Vsi, ne glede na branžo, smo dali to skozi, pa bo tudi ona. Samo nikoli do sedaj se še ni tok zahtevalo, da je aroganca mladih tako slišana in upoštevana.

Bwaze6 ::

mujek je izjavil:

Porazdelitev povprečne mesečne bruto plače, Slovenija, 2019
Druga slikica. Sicer je ne razločna, saj je razpon zelo velik.

"surovi" podatki



To je sicer graf za 2016, ko je bila povprečna mesečna bruto plača od 1500 do 1600 EUR:



In je jasno razvidno, da kar lep del prebivalstva dobi le polovico "povprečne plače".

Povprečna mesečna bruto plača je zdaj 1946 EUR. Minimalna bruto mesečna plača je 1024 EUR. Po mojem je današnji graf še bolj stisnjen v levo - zato ga Statistični urad v tej ločljivosti prikladno ne objavlja več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

m0LN4r ::

jabe je izjavil:

m0LN4r je izjavil:




Sem od dohtarce sam slisal, da SO mlajse sestre sposobnejse in dosti stvari znajo BOLJSE in marsikatera starejsa izgine na potrebno ali malico, ko je kriticno.
Sem dovolj slisal, da vem zelo dobro kako in kaj te starejse dejansko delajo.

Na faksu med prakso v UKC naberes vec znanja in izkusenj, kot ce stara sestra fura status quo cel lajf. Prosim te ne rabiva o tem razpravljat.


Res nimava kaj razpravljati, če je eden od naju samo nekje nekaj slišal. A sestrica potoži, pa zdaj vse veš... Ko se bo lahko na njo zaneslo, ko bo kuzla v rit skakala, ji bo tudi spregledano, da bo malo kofetkala. Do takrat bo pa tudi ona malo delala, kot so poprej te njene starejše kolegice, da se bo kaj naučila. Čez 10 let ji bodo šle na organ, take mlade pametne po njihovem zatirane, medtem ko se bo sama našla, da bo kaj povprašala svoje 10 leta starejše kolegice, ki kofetkajo, ko bo uvidela da marsičesa ne ve, kar tiste v napol snu naredijo (kar jim danes ne priznava), čez 20 let se bo pa situacija obrnila. Pa ti bo drugače razlagala kot sedaj. Vsi, ne glede na branžo, smo dali to skozi, pa bo tudi ona. Samo nikoli do sedaj se še ni tok zahtevalo, da je aroganca mladih tako slišana in upoštevana.
Ko bi le bila bla sam sestrica.
da je aroganca mladih tako slišana in upoštevana.
Temu se rece marsikje efektivnost in se belezi, ter ocenjuje interno. Starost ne igra vloge.
Ampak sistem v JS je relikt iz prejsnjega stoletja in se efektivnosti ne belezi, ne ocenjuje, ni nobenih merljivih faktorjev, je pac najlazje na tak nacin manipulirat in izkoriscat.

Verjamem pa, da je en kup takih, ki skup drzijo, saj kaj bi blo, ce bi se zacelo placevati po merljivih faktorjih ne pa samo po placilnih razredih in starosti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

GR2 ::

Hatchback678 je izjavil:

Sem CNC operater in imam plačo 1350 evrov bruto...

Saj to je pa veliko. Tako mi je šef zrihtal sredi 2015, sicer za programiranje CNC, 4 leta po tem ko sem začel delat. Operater mislim da potrebuje precej manj znanja, tako da si lahko precej vesel, jaz bi na tvojem mestu danes naredil kar eno veliko fešto.
Ko bi ti vedel kaj je hotel direktor razvoja, da naredim nek Powerpoint z razlago kaj delam in ne vem čim še. Potem je počasi šef zrihtal brez tega.
Da podam mojo začetno plačo za prvo leto od sredi 2011: 674,44EUR neto brez prevoza, 945,00EUR bruto
Prej kot študent sem dobival 600-630EUR.
Pa nisem sedaj rekel da je to malo, ker sem komaj začel. To si sploh lahko vesel, da ima kdo čas in voljo se ukvarjat z nekom povsem brez izkušenj.
Tisto veliko povišanje se mi zdi primerno še danes, saj od tistega nisem neki napredoval po znanju, čeprav sem vmes dobil še nekaj več.

m0LN4r je izjavil:

Ta pa je kruta. Sem ti napisal ZS. Meni je to res zalostno.
Tolko dobis, kot vajenec prvo leto v tujini. Z 5 let pa si takoj nad 3000 brutto, kar je 2000 netto. Pr dobrih nisnih firmah pa se vec.

Kot sem rekel, povsem dobro dobi. Če bi zaposloval jaz, bi mu verjetno dal še precej manj. Kaj pa veš kako marljiv je. Pri nas vsi operaterji samo neki posedajo, narejenega pa ni nič. Za take je šiba, ne pa 1500EUR neto plače.
Pa 1500EUR imajo pri nas (pod)vodje, ki imajo pod sabo 10-20 ljudi, tisti s 100 ljudmi (vodja celega dela proizvodnje) pa 2000EUR. Prvih je nekje do 20 na firmo, drugih 2-3. Direktor proizvodnje verjetno kakih 3000EUR. Kaki operater neki bo zdaj dobival več kot 1000EUR neto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

borut_p ::

Jaz sem startal konec y2006. Gledam placno listo. 909eur izplacilo, brez malice in prevoza 725 eur. Obracunski na gradbiscu.

Phantomeye ::

Ja valda nekdo, ki je nov ne more dobiti enake plače kot tisti, ki je tam ze 20 let, ceprav je manj sposoben. K pol nimaš občutka napredovanja - če štartaš na max :D

nurmaln ::

Bwaze6 je izjavil:



Povprečna mesečna bruto plača je zdaj 1946 EUR. Minimalna bruto mesečna plača je 1024 EUR.


Samo dopolnil bi te... Minimalna bruto plača je 1024 EUR plus dodatki. Dodatkov je seveda več, nekaj tudi odvisno od kolektivne pogodbe, ampak že neka blagajničarka v trgovini z 20 let delovne dobe, ima 10% dodatka samo za delovno dobo. Potem so dodatki za popoldansko imeno, etc.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

GR2 ::

S tem da vsi ti dodatki niso vredni tolk kot pa če bi delal samo 8 ur samo dopoldansko. Tako da če imaš vse te dodatke, ne moreš primerjat plače s tistim, ki jih nima in reči da imaš ti bolje, ker nimaš.

facepalm ::

nurmaln je izjavil:

Bwaze6 je izjavil:



Povprečna mesečna bruto plača je zdaj 1946 EUR. Minimalna bruto mesečna plača je 1024 EUR.


Samo dopolnil bi te... Minimalna bruto plača je 1024 EUR plus dodatki. Dodatkov je seveda več, nekaj tudi odvisno od kolektivne pogodbe, ampak že neka blagajničarka v trgovini z 20 let delovne dobe, ima 10% dodatka samo za delovno dobo. Potem so dodatki za popoldansko imeno, etc.

In po 20 letih, z dvema tednoma na mesec popoldanskih izmen, dobi malo pod 1200€ bruto.
Nedelje pa itak ne sme vec delati.
Torej cca 850€ neto. Glede na trenutne obcutne (niti malo prikrite) podrazitve hrane in ostalih dobrin, bo ta cifra kmalu pod pragom tveganja revscine, saj predvidevam, da "prave" podrazitve se pridejo.

nurmaln ::

Slovenska minimalna plača v primerjavi s povprečno plačo je itak ena najvišjih.
Poleg tega je od letos dalje odvisna od življenjskih stroškov.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plače v javni upravi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35550494 (32270) feryz
»

Javno objavljene plače MNZ (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Problemi človeštva
1018117289 (63651) sbawe64
»

Radikalna transparentnost (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / NWO
40751406 (32702) Mato989
»

Razmere tako hude, da jemljejo vse ki želijo delat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10425443 (20809) Mato989

Več podobnih tem