» »

Povprečna plača v Sloveniji

Povprečna plača v Sloveniji

1 2
3
»

kriptobog ::

feryz je izjavil:

Mogoče vam bo celo užgalo, zakaj ima folk svoje nepremičnine. Letni stroški za manjšo bajto, moderno, nekje na deželi, ne dosežejo dveh najemnin dvosobnega stanovanja v močvirju. Slabega stanovanja, na slabi lokaciji. O malo boljših niti ne bi.


Ne bo. Se bodo še naprej tolažili kako oh in sploh je dobro biti v najemu.

3p ::

dexterboy je izjavil:

Sorry, ampak kaj ti to pohaš?
Ker to bi tudi jazst ;)




Sorry, to je bilo to? To je bil tvoj komentar? Utemeljeno, ni kaj. >:D

m0LN4r ::

kriptobog je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

jabe je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Mislis, da je v privat zdravstvu tudi tako?


Brez skrbi. Kjer so funkcionalni timi veliki, je hierarhija zelo jasna in brezkompromisna. Če so timi mali, neke silne hierarhije ne more biti, vendar če bo za neko delo znano plačilo, ki se ne spreminja, bo delo dobila izkušenejša kolegica. To ti pa garantiram. Marsikje v privat zdravstvu pa je diplomirana medicinska sestra povsem nepotreben kader (razen če ni zakonsko obvezen). Če pride še en pameten z večvrednostnim kompleksom, pa tudi nezaželen.
Aha, zato imam jaz visjo od starejsih z vec "izkusenj" - zena isto... mhm, sicer ni zdravstvo, ampak lahko bi bilo tako kot pravis, ampak ni. Starost nazalost dostikrat ne pomeni, da imas vec izkusenj, celo nasprotno lahko izpade, ce bolj malo delas zadnjih 15 let recimo, si vec pozabil, kot se priucil.

kriptobog je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Plače so itak katastrofa v kokoški, ker nimajo nobene zdrave osnove.
Kar se pa cen tiče, pa pričakujte hiperinflacijo. Cene bodo šle gor ne samo za 10 procentov, ampak bo četrtina najmanj, če ne prej polovica... Bo pa mati država poskrbela, da dvignemo minimalca in posledično pokopljemo še par sto firm, ki so do sedaj lahko shajale z glavo nad vodo. Za upokojence se pa ni bati. Oni so preskrbljeni ;)



Plače v kokoški so čisto ok. Problem je, ker nekateri pričakujete direktorske plače za delov proizvodnji ali pa kar za nedelo. Če si priden se čisto lepo da priti do lepe plače.
1000-1200 je direktorska placa? V drzavi, kjer je benz 1,2e in kila kruha 2 evra in povprecna najemnina za enosobno po novem 500eur? OK
https://www.metropolitan.si/aktualno/na...




Nihče ni rekel, da je 1000-1200 direktorska plača. To še povprečna ni.
Ja ampak ti si rekel na tak nacin, da so place cisto OK in da hocejo direktorske. Hkrati pa reces potem, da 1000-1200 niti povprecna ni. Pozabljas pa na realnost, da polovica ljudi niti 1000eur ne dobi in 3/4 te place izpuhti takoj, najemnina+stroski+hrana, kje je se vse ostalo.
Pac z jurja, ce nisi v mama hotelu, zivljenje ne gre nikamor. Tudi ce bi hotel, so najvecja ovira pri tem, dodaten strosek.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ginekk ::

feryz je izjavil:

Mogoče vam bo celo užgalo, zakaj ima folk svoje nepremičnine. Letni stroški za manjšo bajto, moderno, nekje na deželi, ne dosežejo dveh najemnin dvosobnega stanovanja v močvirju. Slabega stanovanja, na slabi lokaciji. O malo boljših niti ne bi.


Odvisno kje. Kaj pa nakupni stroški?
Trenutno je kar lep nepremičninski balonček v LJ, sega že konrektno v okolico tudi, po drugi strani vozit se vsakdnevno v konicah po zabasanih vpadnicah terja čas in živce.

Za jurja mesečno dobiš kar dober flet znotraj obvoznice. To je 12k/letno. Koliko bi stal nakup takega stanovanja? Če si sam, sveže ločen in imaš pred sabo še 15-20 let aktivne delovne dobe, a se res splača kupit?

Smrekar1 ::

m0LN4r je izjavil:

Bi pa zelo rad videl tole, brez zacasnih podatkov in za 2020:



Ce kdo najde kaj podobnega, aktualnejsega.


Garantiram ti, da se v letu 2020 razmerja niso kaj dosti spremenila.

m0LN4r je izjavil:



Kot zanimivost, 7300 deljeno z 12 je 608 :|


Kot zanimivost, očitno gre za vsoto plač, deljenost s številom prebivalcev. Družina dveh zaposlenih staršev, dveh otrok in enega upokojenega starega starša bo morala za neto dohodek 608 evrov na osebo na leto imela dve plači po 1500 evrov neto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

m0LN4r ::

ginekk je izjavil:

feryz je izjavil:

Mogoče vam bo celo užgalo, zakaj ima folk svoje nepremičnine. Letni stroški za manjšo bajto, moderno, nekje na deželi, ne dosežejo dveh najemnin dvosobnega stanovanja v močvirju. Slabega stanovanja, na slabi lokaciji. O malo boljših niti ne bi.


Odvisno kje. Kaj pa nakupni stroški?
Trenutno je kar lep nepremičninski balonček v LJ, sega že konrektno v okolico tudi, po drugi strani vozit se vsakdnevno v konicah po zabasanih vpadnicah terja čas in živce.

Za jurja mesečno dobiš kar dober flet znotraj obvoznice. To je 12k/letno. Koliko bi stal nakup takega stanovanja? Če si sam, sveže ločen in imaš pred sabo še 15-20 let aktivne delovne dobe, a se res splača kupit?
Upam, da se zavedate, da je jurja za stanovanje v Sloveniji kriminal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mato989 ::

m0LN4r je izjavil:

Mato989 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:



Kot zanimivost, 7300 deljeno z 12 je 608 :|


Lahko tole obrazložiš malo bolj?
Razlago imas tu: https://www.stat.si/StatWeb/news/Index/...



Skratka to je leto 2018, torej skor 3 leta že nazaj, hkrati pa so to prihodki NETO, namesto všteti dodatki itd... mirno lahko zaključimo da je tu gor še v povprečju vsaj 300€ dodatkov =)

Pac z jurja, ce nisi v mama hotelu, zivljenje ne gre nikamor. Tudi ce bi hotel, so najvecja ovira pri tem, dodaten strosek.


Daj ne laži prosim... sam dobivam plačo 1.150€ NETO delam od doma, dobim še zraven cca 120€ malice in nekaj 10€ za delo od doma, pa moja punca ma 900€ na mesec NETO + dodatke pa vsak mesec prihraniva GLADKO 800€! Pa ne životariva... je pa res da mam jaz samo 130€ kredita mesečno, ampak jaz pač nisem šel v nakup fleta kr na pamet ampak sem varčeval par let itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

hipertija ::

Zapomniti si je potrebno, da je zasebni sektor bog i batina gospodarstva. Sem štejemo podjetja, kmetije, storitveno dejavnost, turizem itd. Vsi ti dejansko ustvarjajo, dodajajo vrednost in so gonilo gospodarstva. Oni so v večjem delu tisti, ki vsem vam v državnem aparatu zagotavljajo: plače, socialno varnost, relativno stabilne službe itd.
Ko se boste javnosektorjaši tega zavedali, bo morda kakšen preskok miselnosti. Vse to govorim iz smisla gospodarstva. Če gospodarstva ni, vas ni - ljudje in gospodarstvo so vaš "šef".

Javni sektor bi moral biti samo podpora gospodarstvu in biti del javne blaginje. Ne vem od kod in od kje ideja, da bi si javni sektor na kakršen koli upravičen do višjih plač kot zasebni. Ne vem zakaj si je javni sektor v tem času zaslužil neke covid in podobne dodatke. Če je v zasebnem sektorju povečan obseg dela, delavci redko dobijo nagrade ali stimulacije, če pa že, pa sigurno ne v takšnih bajnih vsotah, kot javni sektor te mesece. Morda so končno določeni začeli delati. Policisti so mel k večjemu manj dela na cestah, prvič po ne vem kolkem času, da ni bilo nobenih smrtnih žrtev na cestah npr.

Dejstvo je tudi, da z vsemi dodatki in nekaj nočnimi nek delavec v JS dobi višjo plačo kot nek delavec v ZS in nehajte že enrkat s temi blesavimi bruto neto itd. nihče pa ne pove bajnih dodatkov na nočno delo in delo covid in prazniki in nevarno delo in pripravljenost itd.
Prekle za kurnk

kriptobog ::

ginekk je izjavil:

feryz je izjavil:

Mogoče vam bo celo užgalo, zakaj ima folk svoje nepremičnine. Letni stroški za manjšo bajto, moderno, nekje na deželi, ne dosežejo dveh najemnin dvosobnega stanovanja v močvirju. Slabega stanovanja, na slabi lokaciji. O malo boljših niti ne bi.


Odvisno kje. Kaj pa nakupni stroški?
Trenutno je kar lep nepremičninski balonček v LJ, sega že konrektno v okolico tudi, po drugi strani vozit se vsakdnevno v konicah po zabasanih vpadnicah terja čas in živce.

Za jurja mesečno dobiš kar dober flet znotraj obvoznice. To je 12k/letno. Koliko bi stal nakup takega stanovanja? Če si sam, sveže ločen in imaš pred sabo še 15-20 let aktivne delovne dobe, a se res splača kupit?


Jurja mesečno daš za kredit pa imaš bajto...

m0LN4r ::

Mato989 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Mato989 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:



Kot zanimivost, 7300 deljeno z 12 je 608 :|


Lahko tole obrazložiš malo bolj?
Razlago imas tu: https://www.stat.si/StatWeb/news/Index/...



Skratka to je leto 2018, torej skor 3 leta že nazaj, hkrati pa so to prihodki NETO, namesto všteti dodatki itd... mirno lahko zaključimo da je tu gor še v povprečju vsaj 300€ dodatkov =)

Pac z jurja, ce nisi v mama hotelu, zivljenje ne gre nikamor. Tudi ce bi hotel, so najvecja ovira pri tem, dodaten strosek.


Daj ne laži prosim... sam dobivam plačo 1.150€ NETO delam od doma, dobim še zraven cca 120€ malice in nekaj 10€ za delo od doma, pa moja punca ma 900€ na mesec NETO + dodatke pa vsak mesec prihraniva GLADKO 800€! Pa ne životariva... je pa res da mam jaz samo 130€ kredita mesečno, ampak jaz pač nisem šel v nakup fleta kr na pamet ampak sem varčeval par let itd...
Povzetek:
- 1150 NETO
- 120 malice
- 10eur drobiza
= To ni jurja na mesec
- 900 NETO
- + dodatki
= Pa to je tudi ziher vec kot jurja na mesec.
Skatka je to dalec od jurja na mesec.
Jurja na mesec je ko vidis na TRR stevilko 9xx za vse in taknih je ogromno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mato989 ::

m0LN4r je izjavil:

Mato989 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Mato989 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:



Kot zanimivost, 7300 deljeno z 12 je 608 :|


Lahko tole obrazložiš malo bolj?
Razlago imas tu: https://www.stat.si/StatWeb/news/Index/...



Skratka to je leto 2018, torej skor 3 leta že nazaj, hkrati pa so to prihodki NETO, namesto všteti dodatki itd... mirno lahko zaključimo da je tu gor še v povprečju vsaj 300€ dodatkov =)

Pac z jurja, ce nisi v mama hotelu, zivljenje ne gre nikamor. Tudi ce bi hotel, so najvecja ovira pri tem, dodaten strosek.


Daj ne laži prosim... sam dobivam plačo 1.150€ NETO delam od doma, dobim še zraven cca 120€ malice in nekaj 10€ za delo od doma, pa moja punca ma 900€ na mesec NETO + dodatke pa vsak mesec prihraniva GLADKO 800€! Pa ne životariva... je pa res da mam jaz samo 130€ kredita mesečno, ampak jaz pač nisem šel v nakup fleta kr na pamet ampak sem varčeval par let itd...
Povzetek:
- 1150 NETO
- 120 malice
- 10eur drobiza
= To ni jurja na mesec
- 900 NETO
- + dodatki
= Pa to je tudi ziher vec kot jurja na mesec.
Skatka je to dalec od jurja na mesec.
Jurja na mesec je ko vidis na TRR stevilko 9xx za vse in taknih je ogromno.


Saj tudi tisto zgoraj ni NA MESEC NA TRR od SURSa ampak piše lepo NETO DOHODEK... pa še za skor 3 leta nazaj... danes je vsaj 150€ če ne 200€ višje...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

3p ::

hipertija je izjavil:

Zapomniti si je potrebno, da je zasebni sektor bog i batina gospodarstva. Sem štejemo podjetja, kmetije, storitveno dejavnost, turizem itd. Vsi ti dejansko ustvarjajo, dodajajo vrednost in so gonilo gospodarstva. Oni so v večjem delu tisti, ki vsem vam v državnem aparatu zagotavljajo: plače, socialno varnost, relativno stabilne službe itd.
Ko se boste javnosektorjaši tega zavedali, bo morda kakšen preskok miselnosti. Vse to govorim iz smisla gospodarstva. Če gospodarstva ni, vas ni - ljudje in gospodarstvo so vaš "šef".


To so buče, ki se ponavljajo kot zlajnana plošča, da jim še naivneži brez lastne agende verjamejo.

Miselni eksperiment, ki so ga sposobni tudi osnovnošolci:
Javi sektor v celoti sprivatiziramo. Tako kot smo recimo del zdravstvene zavarovalnice. Ali pa de-facto velik del zobozdravstva.
Skratka, vse storitve, ki se zdaj plačujejo iz skupne malhe, postanejo plačljive. Ker so zdaj to podjetja, cene privijejo toliko, da poleg plač ostane še kapital za lastnike.

Vprašanje: so ta podjetja zdaj naenkrat začela ustvarjati nekaj, česar takrat, ko smo jih plačevali iz skupne malhe, niso? Razloži ta mehanizem.

2 miselni eksperiment (iz zgodovine): ves zasebni sektor podržavimo (kot dobro vemo kdaj in kdo v zgodovini). So zdaj vsi zgoraj navedeni naenkrat prenehali ustvarjati? Kako?

Razlika med JS in ZS je le v vreči, iz katere storitve plačujemo. Pri JS pač tisti, ki plačujemo več davka, sofinanciramo storitve tistim, ki plačujejo manj davkov. Pasulj / arašidi.

m0LN4r ::

Nema veze, ampak v glavnem ti si blizje povprecni, kot mediani. Repliko si podal v stilu, kot da imas jurja v resnici pa imas veliko vec %.
V resnici pa imata vidva skupaj, bistveno vec, kot dva ki imata 2 jurja z dodatki vred.

To je ogromna razlika.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ginekk ::

kriptobog je izjavil:

ginekk je izjavil:

feryz je izjavil:

Mogoče vam bo celo užgalo, zakaj ima folk svoje nepremičnine. Letni stroški za manjšo bajto, moderno, nekje na deželi, ne dosežejo dveh najemnin dvosobnega stanovanja v močvirju. Slabega stanovanja, na slabi lokaciji. O malo boljših niti ne bi.


Odvisno kje. Kaj pa nakupni stroški?
Trenutno je kar lep nepremičninski balonček v LJ, sega že konrektno v okolico tudi, po drugi strani vozit se vsakdnevno v konicah po zabasanih vpadnicah terja čas in živce.

Za jurja mesečno dobiš kar dober flet znotraj obvoznice. To je 12k/letno. Koliko bi stal nakup takega stanovanja? Če si sam, sveže ločen in imaš pred sabo še 15-20 let aktivne delovne dobe, a se res splača kupit?


Jurja mesečno daš za kredit pa imaš bajto...


Pri jurju mesečno za 30let kredita dobiš ven največ 265k pri čemer te bo kredit stal 350k (brez ostalih tveganj).
Za 265k boš nardil bajtico morda 50km iz LJ, ker so enostavno že cene zemljišč v radiju 25km prenapihnjene.

Sem bil zidal pred 15 leti, takrat se je še dalo dobit zazidljivo parcelo za 50EUR/m2.

Mato989 ::

3p je izjavil:

hipertija je izjavil:

Zapomniti si je potrebno, da je zasebni sektor bog i batina gospodarstva. Sem štejemo podjetja, kmetije, storitveno dejavnost, turizem itd. Vsi ti dejansko ustvarjajo, dodajajo vrednost in so gonilo gospodarstva. Oni so v večjem delu tisti, ki vsem vam v državnem aparatu zagotavljajo: plače, socialno varnost, relativno stabilne službe itd.
Ko se boste javnosektorjaši tega zavedali, bo morda kakšen preskok miselnosti. Vse to govorim iz smisla gospodarstva. Če gospodarstva ni, vas ni - ljudje in gospodarstvo so vaš "šef".


To so buče, ki se ponavljajo kot zlajnana plošča, da jim še naivneži brez lastne agende verjamejo.

Miselni eksperiment, ki so ga sposobni tudi osnovnošolci:
Javi sektor v celoti sprivatiziramo. Tako kot smo recimo del zdravstvene zavarovalnice. Ali pa de-facto velik del zobozdravstva.
Skratka, vse storitve, ki se zdaj plačujejo iz skupne malhe, postanejo plačljive. Ker so zdaj to podjetja, cene privijejo toliko, da poleg plač ostane še kapital za lastnike.

Vprašanje: so ta podjetja zdaj naenkrat začela ustvarjati nekaj, česar takrat, ko smo jih plačevali iz skupne malhe, niso? Razloži ta mehanizem.

2 miselni eksperiment (iz zgodovine): ves zasebni sektor podržavimo (kot dobro vemo kdaj in kdo v zgodovini). So zdaj vsi zgoraj navedeni naenkrat prenehali ustvarjati? Kako?

Razlika med JS in ZS je le v vreči, iz katere storitve plačujemo. Pri JS pač tisti, ki plačujemo več davka, sofinanciramo storitve tistim, ki plačujejo manj davkov. Pasulj / arašidi.


Point je v tem, da če cel JS sprivatiziramo, bova ugotovila da 90% agencij ti kot posameznik NIKOLI NE RABIŠ, plačeval pa si jih danes vseeno... tu je catch... Povej mi zakaj že rabim jaz RKC? Plačuje jih državni proračun, ZA JKOJI K jih ne plačujejo tisti ki se okarakterizirajo za vernike?

Enako velja za dohtarje... medicinski faks jim plačamo vsi delavci, pol pa spizdijo v tujino ali pa tu izsiljujejo celo državo z višanjem plač? Naj si pol vsaj PLAČAJO FAKS iz lastnega žepa... oz. še bolje, če greš študirat morš se zavezat da boš delal v SLO 20 delovnih let ali pa vrnil ceno faksa + zamudne obresti + kazen itd...

Skratka, ogromno je nelogičnega, in JU in JS velikokrat dobiva denar ki ga na trgu nihče ne bi plačal za njih, sploh pa ne v tem obsegu... seveda je pa nekaj storitev (kot je zobozdravnik) ki jih je folk pripravljen plačat več!

m0LN4r je izjavil:

Nema veze, ampak v glavnem ti si blizje povprecni, kot mediani. Repliko si podal v stilu, kot da imas jurja v resnici pa imas veliko vec %.
V resnici pa imata vidva skupaj, bistveno vec, kot dva ki imata 2 jurja z dodatki vred.

To je ogromna razlika.



Bistvo je bolj tu, nekdo ima lahko neto 700€ in dodatkov 700€, kdo drug pa ima 900€ neto in komaj prileze na TRR čez 1.000€ ker pač nima potnih in dela 7-15

Zato je takšno primerjanej plač neproduktivno in zavajajoče... še več, nekdo izplačuje max malico drugi minimalno, razlike je takoj od oka 50€ na mesec ali kar 600€ na leto, da ne začenjam niti z regresom!

Recimo moja ima 900€ neto in 85€ malice... nima potnih, moj kolega ima pa 770€ neto in dobi na TRR 1.150€... dobi max malico, pa še neke dodatke itd...

ginekk je izjavil:

kriptobog je izjavil:

ginekk je izjavil:

feryz je izjavil:

Mogoče vam bo celo užgalo, zakaj ima folk svoje nepremičnine. Letni stroški za manjšo bajto, moderno, nekje na deželi, ne dosežejo dveh najemnin dvosobnega stanovanja v močvirju. Slabega stanovanja, na slabi lokaciji. O malo boljših niti ne bi.


Odvisno kje. Kaj pa nakupni stroški?
Trenutno je kar lep nepremičninski balonček v LJ, sega že konrektno v okolico tudi, po drugi strani vozit se vsakdnevno v konicah po zabasanih vpadnicah terja čas in živce.

Za jurja mesečno dobiš kar dober flet znotraj obvoznice. To je 12k/letno. Koliko bi stal nakup takega stanovanja? Če si sam, sveže ločen in imaš pred sabo še 15-20 let aktivne delovne dobe, a se res splača kupit?


Jurja mesečno daš za kredit pa imaš bajto...


Pri jurju mesečno za 30let kredita dobiš ven največ 265k pri čemer te bo kredit stal 350k (brez ostalih tveganj).
Za 265k boš nardil bajtico morda 50km iz LJ, ker so enostavno že cene zemljišč v radiju 25km prenapihnjene.

Sem bil zidal pred 15 leti, takrat se je še dalo dobit zazidljivo parcelo za 50EUR/m2.


Zakaj bi SAMSKI človek moral zidat bajturino veliko 150m2+ vredno 265k?

Zdaj pa naredi še en preračun, če je to par in ima vsak 1.000€ NETO ali 1.200€ neto in nič otrok? Koliko dobita kredita na 30 let?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Sparkxl ::

So pa zanimive številke iz tiste tabele zgoraj iz vidika centralizacije države, o kateri tako radi govirimo.
Razlika med najrevnejšo in najbogatejšo regijo je dobrih 20%. Kar je smešno, če pogledamo države vzhodno od nas. Bratislava, Praga, Bukarešta,..., so razvite regije na nivoju najbogatejših v zahodni evropi, vse izven teh mest pa nekaj krat nižje razvito.

m0LN4r ::

Bistvo je bolj tu, nekdo ima lahko neto 700EUR in dodatkov 700EUR, kdo drug pa ima 900EUR neto in komaj prileze na TRR čez 1.000EUR ker pač nima potnih in dela 7-15

Zato je takšno primerjanej plač neproduktivno in zavajajoče... še več, nekdo izplačuje max malico drugi minimalno, razlike je takoj od oka 50EUR na mesec ali kar 600EUR na leto, da ne začenjam niti z regresom!

Recimo moja ima 900EUR neto in 85EUR malice... nima potnih, moj kolega ima pa 770EUR neto in dobi na TRR 1.150EUR... dobi max malico, pa še neke dodatke itd...
Kaj zdaj hoces s tem povedati v enem stavku? Da je tako zelo zavajujoce in v resnici spodnja polovica slovencev blizje luksusu, kot revscini? Zaradi zavajujocih dodatkov?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mato989 ::

m0LN4r je izjavil:

Bistvo je bolj tu, nekdo ima lahko neto 700EUR in dodatkov 700EUR, kdo drug pa ima 900EUR neto in komaj prileze na TRR čez 1.000EUR ker pač nima potnih in dela 7-15

Zato je takšno primerjanej plač neproduktivno in zavajajoče... še več, nekdo izplačuje max malico drugi minimalno, razlike je takoj od oka 50EUR na mesec ali kar 600EUR na leto, da ne začenjam niti z regresom!

Recimo moja ima 900EUR neto in 85EUR malice... nima potnih, moj kolega ima pa 770EUR neto in dobi na TRR 1.150EUR... dobi max malico, pa še neke dodatke itd...
Kaj zdaj hoces s tem povedati v enem stavku? Da je tako zelo zavajujoce in v resnici spodnja polovica slovencev blizje luksusu, kot revscini? Zaradi zavajujocih dodatkov?


S tem hočem povedat, da ko ti vidiš neko tako cifro kot si jo zdelil zgoraj, se da občutit, kot da je katastrofa, v resnici pa je toliko mahinacij v našem plačnem sistemu da običajnoti ljudje ob neki NETO plači prejemajo tudi do 50% prihodka te neto plače še zraven kot DODATKI ki so neobdavčeni od mahinacij do zakonskih zadev...

Zato sem pa jaz za to da UKINEMO VSE DODATKE in izplačujemo višje bruto plače, ker bo statistika končno primerna.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

m0LN4r ::

Se vedno so po mojem mnenju te mahinacije v primerjavi z vsesplosnim povprecjem, le posamezni primeri.
V mojem krogu ljudi, ki so povedali kako je s placo, nazalost ni niti eden iz tega kroga mahinacij in je realnost kr kruta.
Ves kak je, "ja on dobi, mi pa ne"

To, da ukinemo dodatke, se povsem strinjam. Bi bila vsesplosna statistika veliko preglednejsa in place transparentnejse.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

3p ::

Mato989 je izjavil:

Point je v tem, da če cel JS sprivatiziramo, bova ugotovila da 90% agencij ti kot posameznik NIKOLI NE RABIŠ, plačeval pa si jih danes vseeno... tu je catch... Povej mi zakaj že rabim jaz RKC? Plačuje jih državni proračun, ZA JKOJI K jih ne plačujejo tisti ki se okarakterizirajo za vernike?

Enako velja za dohtarje... medicinski faks jim plačamo vsi delavci, pol pa spizdijo v tujino ali pa tu izsiljujejo celo državo z višanjem plač? Naj si pol vsaj PLAČAJO FAKS iz lastnega žepa... oz. še bolje, če greš študirat morš se zavezat da boš delal v SLO 20 delovnih let ali pa vrnil ceno faksa + zamudne obresti + kazen itd...


Še ena taka fama. Seveda ti, osebno, mogoče ne potrebuješ 90% "agencij", ki skupaj morda štejejo 5-10% JS.
Zakaj ti osebno potrebuješ, ne vem, agencijo za letalstvo. Ne voziš letala. Na dopuste se voziš z avtomobilom.
Tudi celotnega zdravstva ne potrebuješ. Ginekologa, recimo. A nekdo ga potrebuje, in odločili smo se, da gre za tako pomemben servis, katerega stroškov ne moremo prevaliti na tistega, ki ga v trenutku T potrebuje.

S privatizacijo takih "agencij", ki jih uporablja le 10% prebivalcev, bojo seveda tiste, ki pa jih ti osebno uporabljaš, zate postale 10x dražje.

Imamo seveda tudi "agencije", za katere bomo vsi prisegli, da jih ne potrebujemo. Kdo rabi vlado? Živi bog ne. :)) Ampak ja, to je nivo debate za po par pirih za šankom.
---
Kako bi ti, Mato, rešil problem v tujino bežečih zdravnikov? Izobraževal bi jih manj in bi jih raje uvažal iz Romunije ali kako? Ali pa zdravstvo ukinemo, pa če stakneš hemeroide, se pač zapelješ v Švico skupaj s svojim "mastercardom"?
---
Še tole. Ja, seveda imaš v JS mogoče rahlo povišano količino "fikusov". Ampak tudi količina neproduktivnih zaposlenih v ZS se blazno podcenjuje. (Za Slo, ki temelji predvsem na malem gospodarstvu, lahko temu rečemo zaposleno sorodstvo, ki je plačano bistveno boljše za skoraj nič učinka.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

c3p0 ::

JaVonTech je izjavil:

Skratka normirance je trebo konkretno prevetriti, ampak pri nas politiki gledajo vse z vidika osebnih interesov. Ker pa skoraj vsak politik ima prijatelja ali pa sorodnika, ki dela preko normiranca, pa je pri nas že to dovolj, da bo zadeva še dolgo časa ostala takšna kot je. Sploh ne potrebujemo lobijev v naši državi, dovolj je že to kaj si bodo v gostilni mislili o lokalnem poslancu, če jim boš bonitete vzel.


Gotovo delaš v JS, da razmišljaš tako ozko. V navadnem s.p. se da plačevat manj davka, kot pri normirancu. Je pa malce težje, ker rabiš več finančne telovadbe. Boš zdaj tudi proti s.p.-jem?

Sicer pa, tisti ki zdaj dobro služimo kot normiranci, misliš, da bo podjetju iz tujine, ki mi vsak mesec nakaže recimo 5k€, problem ta isti denar nakazovat recimo na Ciper, Delaware? Niti najmanj. In država bo iz tega naslova dobila precej manj kot 4%, recimo 0%.

Bwaze6 ::

Mato989 je izjavil:



S tem hočem povedat, da ko ti vidiš neko tako cifro kot si jo zdelil zgoraj, se da občutit, kot da je katastrofa, v resnici pa je toliko mahinacij v našem plačnem sistemu da običajnoti ljudje ob neki NETO plači prejemajo tudi do 50% prihodka te neto plače še zraven kot DODATKI ki so neobdavčeni od mahinacij do zakonskih zadev...

Zato sem pa jaz za to da UKINEMO VSE DODATKE in izplačujemo višje bruto plače, ker bo statistika končno primerna.


Bullshit. V gospodatstvu še zakonsko predpisanih dodatkov pogosto ne izplačujejo - "če to ni všeč, pa pojdi drugam". Lep primer je minimalna urna postavka za terensko delo v Avstriji - po končanem delu se lepo priredi, koliko ur je delo trajalo, da se izide navadna plača, problem rešen. Primerov je še nič koliko, 50% dodatkov ob NETO plači si se gladko izmislil.

c3p0 ::

3p je izjavil:


Še tole. Ja, seveda imaš v JS mogoče rahlo povišano količino "fikusov". Ampak tudi količina neproduktivnih zaposlenih v ZS se blazno podcenjuje. (Za Slo, ki temelji predvsem na malem gospodarstvu, lahko temu rečemo zaposleno sorodstvo, ki je plačano bistveno boljše za skoraj nič učinka.)


Če Janko Kovač s.p. ima zaposlenega vratarja, ki 7h/dan na šihtu spi, to mene bolj malo, oz. nič ne zanima. Ker ga plačuje on, z denarjem, ki ga zasluži na trgu. Če ga. Če ga ne, propade. Nima pa interesa propast.

Če isti vratar na kaki občini isto počne, me to že malo bolj zanima, ker njega plačujejo moji davki. Če enako dela kak direktorček, ki je tam le na papirju, pa me še precej bolj zanima.

Vetrolov ::

Bwaze6 je izjavil:

Mato989 je izjavil:



S tem hočem povedat, da ko ti vidiš neko tako cifro kot si jo zdelil zgoraj, se da občutit, kot da je katastrofa, v resnici pa je toliko mahinacij v našem plačnem sistemu da običajnoti ljudje ob neki NETO plači prejemajo tudi do 50% prihodka te neto plače še zraven kot DODATKI ki so neobdavčeni od mahinacij do zakonskih zadev...

Zato sem pa jaz za to da UKINEMO VSE DODATKE in izplačujemo višje bruto plače, ker bo statistika končno primerna.


Bullshit. V gospodatstvu še zakonsko predpisanih dodatkov pogosto ne izplačujejo - "če to ni všeč, pa pojdi drugam". Lep primer je minimalna urna postavka za terensko delo v Avstriji - po končanem delu se lepo priredi, koliko ur je delo trajalo, da se izide navadna plača, problem rešen. Primerov je še nič koliko, 50% dodatkov ob NETO plači si se gladko izmislil.


V naši firmi je plača minimalna, dodatki ne obstajajo, malica ni plačana, prevoz 80% mesečne karte najcenejšega javnega prevoza. Božičnice ni. Korona dodatkov ni. Regres minimalni. Če hočeš višjo plačo je odgovor če dva nista za skup so tamle vrata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrolov ()

3p ::

c3p0 je izjavil:

Če Janko Kovač s.p. ima zaposlenega vratarja, ki 7h/dan na šihtu spi, to mene bolj malo, oz. nič ne zanima. Ker ga plačuje on, z denarjem, ki ga zasluži na trgu. Če ga. Če ga ne, propade. Nima pa interesa propast.

Če isti vratar na kaki občini isto počne, me to že malo bolj zanima, ker njega plačujejo moji davki. Če enako dela kak direktorček, ki je tam le na papirju, pa me še precej bolj zanima.


To drži le, dokler ne rabiš okovati konja.

Ja, lahko bi šel k Joeju Smithu konja kovat, ampak to je daleč, in moraš plačati še prevoz. Janko Kovač pa je v tvoji vasi. Poleg tega ima vsaj slovenski Jure Kovič ravno tako zaposlene sorodnike, tako da so cene celo primerljive.

In takole gre na vseh nivojih.

Smiselno bi bilo počistiti fikuse v JS in ZS. Tako bi prišli do najcenejših storitev. Problem pa je, da bi imeli namesto par procentov naenkrat 20% brezposelnih. Ja, vem, liberalci bi jih pustili crkniti, vsem se nam pa to ne zdi tako dobra ideja.

kriptobog ::

ginekk je izjavil:

kriptobog je izjavil:

ginekk je izjavil:

feryz je izjavil:

Mogoče vam bo celo užgalo, zakaj ima folk svoje nepremičnine. Letni stroški za manjšo bajto, moderno, nekje na deželi, ne dosežejo dveh najemnin dvosobnega stanovanja v močvirju. Slabega stanovanja, na slabi lokaciji. O malo boljših niti ne bi.


Odvisno kje. Kaj pa nakupni stroški?
Trenutno je kar lep nepremičninski balonček v LJ, sega že konrektno v okolico tudi, po drugi strani vozit se vsakdnevno v konicah po zabasanih vpadnicah terja čas in živce.

Za jurja mesečno dobiš kar dober flet znotraj obvoznice. To je 12k/letno. Koliko bi stal nakup takega stanovanja? Če si sam, sveže ločen in imaš pred sabo še 15-20 let aktivne delovne dobe, a se res splača kupit?


Jurja mesečno daš za kredit pa imaš bajto...


Pri jurju mesečno za 30let kredita dobiš ven največ 265k pri čemer te bo kredit stal 350k (brez ostalih tveganj).
Za 265k boš nardil bajtico morda 50km iz LJ, ker so enostavno že cene zemljišč v radiju 25km prenapihnjene.

Sem bil zidal pred 15 leti, takrat se je še dalo dobit zazidljivo parcelo za 50EUR/m2.


In ti na stara leta ostane hiša v kateri boš živel ali pa prodaš in kupiš manjšo stanovanje. Ali pa si v najemu pa v penziji jokaš kako je draga najemnina.

feryz ::

3p je izjavil:

Še tole. Ja, seveda imaš v JS mogoče rahlo povišano količino "fikusov". Ampak tudi količina neproduktivnih zaposlenih v ZS se blazno podcenjuje. (Za Slo, ki temelji predvsem na malem gospodarstvu, lahko temu rečemo zaposleno sorodstvo, ki je plačano bistveno boljše za skoraj nič učinka.)
A da se podcenjuje praviš, količina fikusov v JS? Tudi jaz pravim, da se podcenjuje. Čez prst, naj bi bilo okrog 30% zaposlenih v javnem sektorju, ki ne delajo popolnoma nič ali opravljajo popolnoma nepotrebno delo brez koristi za kogarkoli.
Jaz bi rekel, da je veliko več. Z racionalizacijo, nekje do polovice.

Zamisli si, da greš v generalštab MORS-a in začneš spraševati ljudi, kaj so pametnega postorili v službi, odkar jo opravljajo. Makar v vseh tridesetih letih.
Misliš, da, če odštejemo vojake o katerih koristnosti kao ne bomo ali ne smemo podvomiti, je tam, v pisarnah, 10% takih, ki sploh kaj dela?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Mato989 ::

Še ena taka fama. Seveda ti, osebno, mogoče ne potrebuješ 90% "agencij", ki skupaj morda štejejo 5-10% JS.
Zakaj ti osebno potrebuješ, ne vem, agencijo za letalstvo. Ne voziš letala. Na dopuste se voziš z avtomobilom.
Tudi celotnega zdravstva ne potrebuješ. Ginekologa, recimo. A nekdo ga potrebuje, in odločili smo se, da gre za tako pomemben servis, katerega stroškov ne moremo prevaliti na tistega, ki ga v trenutku T potrebuje.

S privatizacijo takih "agencij", ki jih uporablja le 10% prebivalcev, bojo seveda tiste, ki pa jih ti osebno uporabljaš, zate postale 10x dražje.


No, prvo je potrebno POUDARIT, da sem jaz predvsem repliciral FAMI, da bomo plačevali VEČ; če ukinemo JS... morda pavšalno ta trditev delno drži ampak hudič se skriva v podrobnostih, kot si tudi sam ugotovil...

Vprašanje ki je odlično je zakaj sploh kdorkoli v SLO potrebuje AGENCIJO ZA LETALSTVO (če sploh obstaja nisem pregledal)... za tisto eno letališče in 40 letov v tujino na leto (to zdaj pač karikiram) bi lahko tudi najeli Avstrijsko za tiste par ur dela =)

Boldano pa je ravno tisto kar mene najbolj dvigne... kdo se je to odločil? A imamo kak referendum o tej "ODLOČITVI"? To isto da ne rečem nebulozo, mi mečejo naprej tudi zagovorniki PONZI piramidnega sistema državnih penzij... da smo se ODLOČILI, ampak nihče se ni tega masovno kaj šele DEMOKRATIČNO ODLOČIL...

Bi razumel, da smo naredili nek REFERENDUM o teh vprašanjih z obvezno udeležbo, da bi dejansko videli koliko ljudi se pa je za karkoli sploh odločilo? Ampak ga nismo, dejansko vsi ves čas ponavljate neko javno laž, da smo se vsi državljani (ali večina) odločili za tak način masovnega financiranja, čeprav nas noben to ni na referendumu vprašal, niti naših očetov ali dedkov v bivši državi...

S privatizacijo takih "agencij", ki jih uporablja le 10% prebivalcev, bojo seveda tiste, ki pa jih ti osebno uporabljaš, zate postale 10x dražje.


Osebno ne vidim te težave, dokelr ne gre za zdravje... vse ostalo je stvar lastne odločitve, nihče nas ne sili uporabljat karkoli za hobije ipd...

Kako bi ti, Mato, rešil problem v tujino bežečih zdravnikov? Izobraževal bi jih manj in bi jih raje uvažal iz Romunije ali kako? Ali pa zdravstvo ukinemo, pa če stakneš hemeroide, se pač zapelješ v Švico skupaj s svojim "mastercardom"?


Kako bi jaz tole rešil? Enostavno... odločit se je potrebno ali bodo DAVKOPLAČEVALCI plačali študije in bodo zato študenti ki končajo študij ODSLUŽILI državljanom ta študij v obliki dela v SLoveniji, ali pa ukinemo "zastojn" (brezplačen) študij za "vse"...

Rešitev ki jo je možno takoj uvest je tale:

Vsak študent ki dobi brezplačen študij PODPIŠE pogodbo z državo da bo v državi oddelal XY delovnih let polnega delovnega časa (ta XY je odvisen kako nujno ga potrebujemo) ali pa bo plačal vso ceno študija, + zamudne obresti + kazen (kazen bi bila enaka dvojni ceni študija)

Trenutno prihajamo do ABSURDA ko vsi državljani plačujemo študij medicinski fakulteti katere kader potem odhaja v tujino preostali nas pa izsiljujejo za višje plače in zaradi njih imamo težave z kadrom...

Še tole. Ja, seveda imaš v JS mogoče rahlo povišano količino "fikusov". Ampak tudi količina neproduktivnih zaposlenih v ZS se blazno podcenjuje. (Za Slo, ki temelji predvsem na malem gospodarstvu, lahko temu rečemo zaposleno sorodstvo, ki je plačano bistveno boljše za skoraj nič učinka.)


Bistvena razlika je, da je zaposleni v PS na plečih lastnika podjetja ki niso vsi davkoplačevalci, fikus v JS ali JU pa je na plečih vsakega izmed davkoplačevalcev... Briga mene če lastnik XY firme plačuje tajnici da fafa cel dan njegovega kurca za 5k bruto, če je to njegov denar, zelo me pa zanima če dobi nek policist s srednjo šolo 6k bruto plače čeprav je v PS nikoli ne bi dobil toliko, ali pa nek zdravnik ki nikoli ni z covid pacientom v stiku dobi covid dodatek katerega kredite plačujemo vsi?

See the difference?

Bwaze6 je izjavil:

Mato989 je izjavil:



S tem hočem povedat, da ko ti vidiš neko tako cifro kot si jo zdelil zgoraj, se da občutit, kot da je katastrofa, v resnici pa je toliko mahinacij v našem plačnem sistemu da običajnoti ljudje ob neki NETO plači prejemajo tudi do 50% prihodka te neto plače še zraven kot DODATKI ki so neobdavčeni od mahinacij do zakonskih zadev...

Zato sem pa jaz za to da UKINEMO VSE DODATKE in izplačujemo višje bruto plače, ker bo statistika končno primerna.


Bullshit. V gospodatstvu še zakonsko predpisanih dodatkov pogosto ne izplačujejo - "če to ni všeč, pa pojdi drugam". Lep primer je minimalna urna postavka za terensko delo v Avstriji - po končanem delu se lepo priredi, koliko ur je delo trajalo, da se izide navadna plača, problem rešen. Primerov je še nič koliko, 50% dodatkov ob NETO plači si se gladko izmislil.


Da, da, seveda sem si izmislil, zato pa mi je kolega pokazal plačilko kjer je dobil BRUTO plačo 1.000€ in dodatkov 400€ ker je delal 2 tedna nočnih, in max malico itd... in to je že 40% bruto plače zraven dodatkov.

Kot pravim, da se, niso vsi delodajalci sleparji, zdaj pa sploh ko v bruto grejo vsi dodatki... Kakorkoli, napisal sem DO 50% NETO plače... kar je povsem možno, nekdo na minimalcu pa dobi dnevnice ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Sparkxl ::

Seveda je teh mahinacij še pa še. 2 največji imamo tudi v zakonu: malica in prevoz. Tukaj se obračajo tapravi €. In to ni v nobeni statistiki. Zato pa zgledamo v statistikah socialni problem, realnost pa je drugačna

gar15 ::

3p je izjavil:

hipertija je izjavil:

Zapomniti si je potrebno, da je zasebni sektor bog i batina gospodarstva. Sem štejemo podjetja, kmetije, storitveno dejavnost, turizem itd. Vsi ti dejansko ustvarjajo, dodajajo vrednost in so gonilo gospodarstva. Oni so v večjem delu tisti, ki vsem vam v državnem aparatu zagotavljajo: plače, socialno varnost, relativno stabilne službe itd.
Ko se boste javnosektorjaši tega zavedali, bo morda kakšen preskok miselnosti. Vse to govorim iz smisla gospodarstva. Če gospodarstva ni, vas ni - ljudje in gospodarstvo so vaš "šef".


To so buče, ki se ponavljajo kot zlajnana plošča, da jim še naivneži brez lastne agende verjamejo.

Miselni eksperiment, ki so ga sposobni tudi osnovnošolci:
Javi sektor v celoti sprivatiziramo. Tako kot smo recimo del zdravstvene zavarovalnice. Ali pa de-facto velik del zobozdravstva.
Skratka, vse storitve, ki se zdaj plačujejo iz skupne malhe, postanejo plačljive. Ker so zdaj to podjetja, cene privijejo toliko, da poleg plač ostane še kapital za lastnike.

Vprašanje: so ta podjetja zdaj naenkrat začela ustvarjati nekaj, česar takrat, ko smo jih plačevali iz skupne malhe, niso? Razloži ta mehanizem.

2 miselni eksperiment (iz zgodovine): ves zasebni sektor podržavimo (kot dobro vemo kdaj in kdo v zgodovini). So zdaj vsi zgoraj navedeni naenkrat prenehali ustvarjati? Kako?

Razlika med JS in ZS je le v vreči, iz katere storitve plačujemo. Pri JS pač tisti, ki plačujemo več davka, sofinanciramo storitve tistim, ki plačujejo manj davkov. Pasulj / arašidi.


Sprenevedanje. Javni sektor je (oz. naj bi bil) nekaj kar trg ne uravnava ustrezno (kakršnkoli pravila si pač postavimo). Javni sektor je tudi podpora, žal je postal skoraj izključno podpora samemu sebi, bi pa moral biti vsaj gospodarstvu. In točno kar je opisano v '2 miselni eksperiment' se trenutno dogaja - JU v Sloveniji postaja YU v malem. In vemo kam je pripeljala. Trenutno je masa plač v javnem sektorju uravnavana veliko slabše, kot bi jo uravnaval trg. Samo zaradi tega, ker si jo uravnava sama JU s pomočjo (ironija - kapitalistično nastrojenih) posameznikov, ki imajo znanje in hočejo sredstva zase, s tem ko JU-ju višajo plače preko sindikatov, to uspeva zaradi sistema kakor je nastavljen. Normalno da so ga naštudirali v nulo. Če ne drugače, ko imaš sredstva si kupiš znanje.
Problem je, ker gospodarstvo nima vzvoda, da bi prekinilo dotok (oziroma omejilo) denarnih sredstev javni upravi. JU opravičuje svoje poslanstvo s tem, da gospodarstvo je 'hudobno do delavcev', trenutno pa je samo največji sovražnik delavcev (vsaj v gospodarstvu). Milo rečeno.
Edini, ki lahko odloča o plačah v JU je gospodarstvo. Pa naj zveni še tako naivno. Vse ostalo je 'legalna' kraja.

m0LN4r ::

Ze ze, ampak nazalost pa malice in prevoza ne dobi vsak, kr tko te bajne dnarce. Razen, ce si na "ti" z sefom, drugace pa kr pozabi.

Najvecji problem so JS fikusi z dodatki in od tu navzdol. V ZS, ce je kdo fikus z dodatki, si dela sef sam sebi skodo. V JS te bojazni ni, ce zmanjka, bo drzava dala, ce pa ne pa gremo na en expressni protest, pa bo po tistem dala.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gar15 ::

m0LN4r je izjavil:

Bi pa zelo rad videl tole, brez zacasnih podatkov in za 2020:



Ce kdo najde kaj podobnega, aktualnejsega.


Kdo je plačal te grafe? JU ali neko podjetje?

m0LN4r ::

Ja sej zelo prirocno pise, da so "zacasni" podatki, drugih podatkov pa nasel ne bos. Irony.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zobnik ::

Vetrolov je izjavil:

Bwaze6 je izjavil:

Mato989 je izjavil:



S tem hočem povedat, da ko ti vidiš neko tako cifro kot si jo zdelil zgoraj, se da občutit, kot da je katastrofa, v resnici pa je toliko mahinacij v našem plačnem sistemu da običajnoti ljudje ob neki NETO plači prejemajo tudi do 50% prihodka te neto plače še zraven kot DODATKI ki so neobdavčeni od mahinacij do zakonskih zadev...

Zato sem pa jaz za to da UKINEMO VSE DODATKE in izplačujemo višje bruto plače, ker bo statistika končno primerna.


Bullshit. V gospodatstvu še zakonsko predpisanih dodatkov pogosto ne izplačujejo - "če to ni všeč, pa pojdi drugam". Lep primer je minimalna urna postavka za terensko delo v Avstriji - po končanem delu se lepo priredi, koliko ur je delo trajalo, da se izide navadna plača, problem rešen. Primerov je še nič koliko, 50% dodatkov ob NETO plači si se gladko izmislil.


V naši firmi je plača minimalna, dodatki ne obstajajo, malica ni plačana, prevoz 80% mesečne karte najcenejšega javnega prevoza. Božičnice ni. Korona dodatkov ni. Regres minimalni. Če hočeš višjo plačo je odgovor če dva nista za skup so tamle vrata.


Take firme bi morale takoj pocrkat.

hipertija ::

zobnik je izjavil:

Vetrolov je izjavil:

Bwaze6 je izjavil:

Mato989 je izjavil:



S tem hočem povedat, da ko ti vidiš neko tako cifro kot si jo zdelil zgoraj, se da občutit, kot da je katastrofa, v resnici pa je toliko mahinacij v našem plačnem sistemu da običajnoti ljudje ob neki NETO plači prejemajo tudi do 50% prihodka te neto plače še zraven kot DODATKI ki so neobdavčeni od mahinacij do zakonskih zadev...

Zato sem pa jaz za to da UKINEMO VSE DODATKE in izplačujemo višje bruto plače, ker bo statistika končno primerna.


Bullshit. V gospodatstvu še zakonsko predpisanih dodatkov pogosto ne izplačujejo - "če to ni všeč, pa pojdi drugam". Lep primer je minimalna urna postavka za terensko delo v Avstriji - po končanem delu se lepo priredi, koliko ur je delo trajalo, da se izide navadna plača, problem rešen. Primerov je še nič koliko, 50% dodatkov ob NETO plači si se gladko izmislil.


V naši firmi je plača minimalna, dodatki ne obstajajo, malica ni plačana, prevoz 80% mesečne karte najcenejšega javnega prevoza. Božičnice ni. Korona dodatkov ni. Regres minimalni. Če hočeš višjo plačo je odgovor če dva nista za skup so tamle vrata.


Take firme bi morale takoj pocrkat.


ok, kr naj crkne 70% zasebnega sektorja :) :)
Prekle za kurnk

zobnik ::

Če na njivi plevel populiš raste zelenjava naprej. Če pa plevel pustiš pa tud zelenjava ne raste oz. na koncu maš plevela 80% zelenjeva pa skoraj nič

ampak kivi so pa ljudje, ki podpirajo take firme....poglej facebook k en ponuja delo za čiščenje, maš 50 ponudb za delavce.,...njih ne zaniam plača, ne del.pogoji, sam da dela se pa tud če za pest riža

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Mato989 ::

m0LN4r je izjavil:

Ze ze, ampak nazalost pa malice in prevoza ne dobi vsak, kr tko te bajne dnarce. Razen, ce si na "ti" z sefom, drugace pa kr pozabi.

Najvecji problem so JS fikusi z dodatki in od tu navzdol. V ZS, ce je kdo fikus z dodatki, si dela sef sam sebi skodo. V JS te bojazni ni, ce zmanjka, bo drzava dala, ce pa ne pa gremo na en expressni protest, pa bo po tistem dala.


No ja, glede na to da delađ v tujini naj ti povem en primer razgovora za službo ko je pogovor nanesel na plači (ta primer velja za vsaj 40% mojih razgovorov za šiht od 2018, pa jih je bilo preko 20)

"No zanima me pa še kako je z plačo?"

"Koliko pa bi pričakovali?"

"Pričakujem tam okrog 1.400 BRUTO"

"Aha ok, veste to je malo preveč, kaj pa če se dogovorimo takole, dobili boste 1.100 BRUTO, hkrati pa maksimalno malico, maksimalen neobdavčen prevoz in maximalen regres izplačilo bo seveda praktično identično kot če vam damo 1.400 BRUTO in vse minimalno ampak mi kot firma bomo pa nekaj prihranili...."
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

c3p0 ::

3p je izjavil:


Smiselno bi bilo počistiti fikuse v JS in ZS. Tako bi prišli do najcenejših storitev. Problem pa je, da bi imeli namesto par procentov naenkrat 20% brezposelnih. Ja, vem, liberalci bi jih pustili crkniti, vsem se nam pa to ne zdi tako dobra ideja.


Ne sliši se zdravo nekoga plačevat, čeprav ga ne rabiš, le zato, da ni nezaposlen. Saj, če bi teh "30-50%" nepotrebnih šlo na borzo, še vedno dobijo svojo socialno podporo. Za davkoplačevalce je tako še vedno ceneje.

Nekateri so že tako izgubili stik z realnostjo, da gospodarstvo vidijo kot problem in svoje urade kot zgled urejene poslovne strukture. V stilu, kot je en zadnjič napisal: "dajmo posekat vsa drevesa, saj je gibanje krošenj znak močnega vetra, ki odnaša rodovitno zemljo".

3p ::

c3p0 je izjavil:

3p je izjavil:


Smiselno bi bilo počistiti fikuse v JS in ZS. Tako bi prišli do najcenejših storitev. Problem pa je, da bi imeli namesto par procentov naenkrat 20% brezposelnih. Ja, vem, liberalci bi jih pustili crkniti, vsem se nam pa to ne zdi tako dobra ideja.


Ne sliši se zdravo nekoga plačevat, čeprav ga ne rabiš, le zato, da ni nezaposlen. Saj, če bi teh "30-50%" nepotrebnih šlo na borzo, še vedno dobijo svojo socialno podporo. Za davkoplačevalce je tako še vedno ceneje.


Ceneje že. Kratkoročno. Če misliš, da je borza rešitev.

Drugače se pa strinjam. Mešalce megle je v JS in ZS potrebno prekvalificirati. Avtomatizirati, kar se da. In po 100 letih spet skrajšati delavnik.

JaVonTech ::

c3p0 je izjavil:

JaVonTech je izjavil:

Skratka normirance je trebo konkretno prevetriti, ampak pri nas politiki gledajo vse z vidika osebnih interesov. Ker pa skoraj vsak politik ima prijatelja ali pa sorodnika, ki dela preko normiranca, pa je pri nas že to dovolj, da bo zadeva še dolgo časa ostala takšna kot je. Sploh ne potrebujemo lobijev v naši državi, dovolj je že to kaj si bodo v gostilni mislili o lokalnem poslancu, če jim boš bonitete vzel.


Gotovo delaš v JS, da razmišljaš tako ozko. V navadnem s.p. se da plačevat manj davka, kot pri normirancu. Je pa malce težje, ker rabiš več finančne telovadbe. Boš zdaj tudi proti s.p.-jem?

Sicer pa, tisti ki zdaj dobro služimo kot normiranci, misliš, da bo podjetju iz tujine, ki mi vsak mesec nakaže recimo 5k€, problem ta isti denar nakazovat recimo na Ciper, Delaware? Niti najmanj. In država bo iz tega naslova dobila precej manj kot 4%, recimo 0%.


Ne, ne delam v JS, daleč od tega pravzaprav. Nimam pa SPja, takšnega ali drugačnega. Jaz govorim o stopnji obdavčitve zaslužka oz. o normiranju stroškov. Ti pa kar mlati slamo o utajevanju davkov v Sloveniji, jaz tega nisem omenjal. S.p. je primerno obdavčen, utajevanja davkov pa tudi tam seveda ne podpiram.

Tudi podjetja v HU imajo obdavčitev dobička 9%, pa ne bomo zaradi tega jo v SI spustili na toliko ali manj. Kvečjemu zaradi tega jo ne bomo dvigali na npr. 25%. V SI ne moremo spreminjati obdavčitve v Cipru ali Delawaru.

gar15 ::

zobnik je izjavil:

Če na njivi plevel populiš raste zelenjava naprej. Če pa plevel pustiš pa tud zelenjava ne raste oz. na koncu maš plevela 80% zelenjeva pa skoraj nič

ampak kivi so pa ljudje, ki podpirajo take firme....poglej facebook k en ponuja delo za čiščenje, maš 50 ponudb za delavce.,...njih ne zaniam plača, ne del.pogoji, sam da dela se pa tud če za pest riža


Se ne strinjam z drugim odstavkom. Trg dela ne deluje za navadnega delavca, saj se vsak lahko znajde na dnu plačilne lestvice. V smislu preživetja ga preveč stisne, sploh v recesijah. Zato je treba imeti JU (ok, to je neskončno poenostavljeno). Ampak ne tako kot jo imamo v SLO. Ta deluje načeloma za delavce in prikrito jemlje veliko več, kot je vedno bolj razvidno. Najbrž je problem sistemski in izvira iz YU.

MonoPattern ::

Mato989 je izjavil:

3p je izjavil:

c3p0 je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Za upokojence se pa ni bati. Oni so preskrbljeni ;)


Upokojence, učitelje, ves javni sektor. The list goes on.


Joj, že spet grejo enim v nost JS in penzionisti.

1) Pri nas so penzije mizerne. Kot delež povprečne plače. Kaj šele upoštevaje našo mizerno povprečno plačo, posebej v primerjavi z življenjskimi stroški. Upokojence imamo mi, "domoljubni narod" ki "ceni svoje prednike", v resnici kar lepo na dieti.
2) JS prinaša dodatno varnost, plače pa razen ekscesov niso prav nič bajne. So pa zato zaposlitve bolj zanesljive. Če smo vsi v "privat" sektorju tako sposobni, kako to, da nam grejo vedno v nos JS in penzionisti? Koliko, pa mislite, ima plačo povprečni učitelj? In koliko nekdo s 7. stopnjo izobrazbe v zasebnem sektorju? Koliko je zgornja meja zaslužka učitelja? Koliko je zgornja meja zaslužka zaposlenega v ZS?
3) ZS pri nas v dobršnji meri deluje po principu "delamo iste izdelke kot v 'stari' EU, ampak za pol cene". Ta sektor je seveda najbolj občutljiv na plače in tudi uspešno "drži navzdol" statistiko plač v ZS. Zanimivo bi bilo videti kako drugo statistično metriko kot le povprečje, za plače v ZS.


1. Ni problem toliko višina penzij, kot število upokojencev napram število delovno aktivnega prebivalstva... Penzije sploh ne bi bile problem, če bi ljudje ki so se rodili leta 1940, dejansko živeli toliko kot jim je bilo leta 1940 "prerokovano" torej tam od 70tega leta... ne pa do 90tega... tu tiči težava... Če hipotetično jutri umrejo vsi nad 75 let, težav z penzijami naenkrat več ni. Večina penzičev ki dobiva penzijo več kot 15 let, je NETO negativna bilanca za državne finance... pa še zdravstvo za njih je dvojno dražje kot povprečnega 40 letnika... Da niti ne začnem ko so eni v penziji dalj časa kot so delali.


Predvsem ženske so se lahko upokojile kmalu po petdesetem letu in seveda je potem problem s penzijami. Taka oseba je plačevala 30 let prispevke, dobiva jih pa tudi nekje toliko časa in seveda ne more biti potem penzija niti blizu povprečne plače. Da ne govorim o borčevskih penzijah, kjer še danes prejemajo bajne vsote. Če bi se te ukinile in razdelile med ostale bi bil tudi kak evro več.

Mato989 ::

gar15 je izjavil:

zobnik je izjavil:

Če na njivi plevel populiš raste zelenjava naprej. Če pa plevel pustiš pa tud zelenjava ne raste oz. na koncu maš plevela 80% zelenjeva pa skoraj nič

ampak kivi so pa ljudje, ki podpirajo take firme....poglej facebook k en ponuja delo za čiščenje, maš 50 ponudb za delavce.,...njih ne zaniam plača, ne del.pogoji, sam da dela se pa tud če za pest riža


Se ne strinjam z drugim odstavkom. Trg dela ne deluje za navadnega delavca, saj se vsak lahko znajde na dnu plačilne lestvice. V smislu preživetja ga preveč stisne, sploh v recesijah. Zato je treba imeti JU (ok, to je neskončno poenostavljeno). Ampak ne tako kot jo imamo v SLO. Ta deluje načeloma za delavce in prikrito jemlje veliko več, kot je vedno bolj razvidno. Najbrž je problem sistemski in izvira iz YU.



Trg dela ne deluje za delavca zato ker se ljudje množijo bolj kot jih trg dela rabi, tu je osnovna težava... vseeno pa dajemo subvencije in doklade za razmnoževanje, čeprav defakto državai n trg ne rabita več ljudi
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

facepalm ::

Mato989 je izjavil:

Trg dela ne deluje za delavca zato ker se ljudje množijo bolj kot jih trg dela rabi, tu je osnovna težava... vseeno pa dajemo subvencije in doklade za razmnoževanje, čeprav defakto državai n trg ne rabita več ljudi

se ne strinjam. domačinov, ki bi delali za drobiž primanjkuje in zato uvažajo poceni delovno silo iz juga. država pa to podpira.
tudi Slovenec bi prejel za lopato in odkorakal delati na gradbisce, ce bi za to bil primerno placan.

Mato989 ::

facepalm je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Trg dela ne deluje za delavca zato ker se ljudje množijo bolj kot jih trg dela rabi, tu je osnovna težava... vseeno pa dajemo subvencije in doklade za razmnoževanje, čeprav defakto državai n trg ne rabita več ljudi

se ne strinjam. domačinov, ki bi delali za drobiž primanjkuje in zato uvažajo poceni delovno silo iz juga. država pa to podpira.
tudi Slovenec bi prejel za lopato in odkorakal delati na gradbisce, ce bi za to bil primerno placan.


Seveda, govorim na globalni ravni ljudi je pač overall preveč, če bi jih vsepovsod manjkalo ne bi nihče k nam hodil =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gar15 ::

Mato989 je izjavil:

gar15 je izjavil:

zobnik je izjavil:

Če na njivi plevel populiš raste zelenjava naprej. Če pa plevel pustiš pa tud zelenjava ne raste oz. na koncu maš plevela 80% zelenjeva pa skoraj nič

ampak kivi so pa ljudje, ki podpirajo take firme....poglej facebook k en ponuja delo za čiščenje, maš 50 ponudb za delavce.,...njih ne zaniam plača, ne del.pogoji, sam da dela se pa tud če za pest riža


Se ne strinjam z drugim odstavkom. Trg dela ne deluje za navadnega delavca, saj se vsak lahko znajde na dnu plačilne lestvice. V smislu preživetja ga preveč stisne, sploh v recesijah. Zato je treba imeti JU (ok, to je neskončno poenostavljeno). Ampak ne tako kot jo imamo v SLO. Ta deluje načeloma za delavce in prikrito jemlje veliko več, kot je vedno bolj razvidno. Najbrž je problem sistemski in izvira iz YU.



Trg dela ne deluje za delavca zato ker se ljudje množijo bolj kot jih trg dela rabi, tu je osnovna težava... vseeno pa dajemo subvencije in doklade za razmnoževanje, čeprav defakto državai n trg ne rabita več ljudi


Verjetno večna dilema. Po gausu z večjo populacijo dobiš vsega malo več. Tudi ta odličnih. Če bi se potem rad znebil ta ne-odličnih, je pa treba uvesti Šparto ali kaj podobnega... Torej 'no go'...
Bi se rad držal teme, torej menim, da plače v JU niso primerne. In da mejijo na krajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gar15 ()

Uranij ::

Mene je pa predvsem to zbodlo:

 Stevilo oseb nad 6000 E place

Stevilo oseb nad 6000 E place


vir: Ostro.si

Ce jaz ta graf prav razumem, imamo v Sloveniji populacijo priblizno 7000 ljudi, ki zasluzi vec kot 6000 EUR

To je priblizno 0.8%. Hm, to pa je obupno malo.

edit: Ok, ta podatek pomirja: Podatki sicer vključujejo le zaposlene, ki so vse leto opravljali isti poklic s polnim delovnim časom pri istem delodajalcu, ne pa tudi samozaposlenih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uranij ()

kljhjkhkjh ::

A kdo ve kakšna je resnična plača v sloveniji? Taka ki vljučuje vse ki delajo na črno ali pa prek s.p. brez davkov?
Osebno predvidevam da je povprečna plača v sloveniji cca. 4000 neto, ker to je edina vrednost z kataero si lahko ljudje privoščijo kar si.

kriptobog ::

kljhjkhkjh je izjavil:

A kdo ve kakšna je resnična plača v sloveniji? Taka ki vljučuje vse ki delajo na črno ali pa prek s.p. brez davkov?
Osebno predvidevam da je povprečna plača v sloveniji cca. 4000 neto, ker to je edina vrednost z kataero si lahko ljudje privoščijo kar si.


Še višje. Ne vem kaj delaš, da nimaš tuditi take plače.

telexdell ::

kriptobog je izjavil:

kljhjkhkjh je izjavil:

A kdo ve kakšna je resnična plača v sloveniji? Taka ki vljučuje vse ki delajo na črno ali pa prek s.p. brez davkov?
Osebno predvidevam da je povprečna plača v sloveniji cca. 4000 neto, ker to je edina vrednost z kataero si lahko ljudje privoščijo kar si.


Še višje. Ne vem kaj delaš, da nimaš tuditi take plače.

Saj- on potegne jurja in jaz devet jurjev. Povpreček je 4 jurje. Vse OK.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plače v javni upravi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35549930 (31706) feryz
»

Javno objavljene plače MNZ (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Problemi človeštva
1018116613 (62975) sbawe64
»

Radikalna transparentnost (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / NWO
40750897 (32193) Mato989
»

Razmere tako hude, da jemljejo vse ki želijo delat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10425332 (20698) Mato989

Več podobnih tem