» »

Možna tožba bolnišnice in zaposlenih?

Možna tožba bolnišnice in zaposlenih?

utts ::

Že velikokrat sem slišal, da je osebje v Splošni bolnišnici MS izredno nesposobno. Mislil sem, da mogoče znanci in prijatelji malo pretiravajo, ampak sedaj, ko imam nekoga tam, vidim, da je popoln kaos.

Skozi leta sem tudi večkrat slišal, da so ljudje trdili, da so izgubili nekoga zaradi malomarnosti zaposlenih. Ne toliko zaradi doktorjev, kot zaradi vmesnih členov med doktorji in pacienti.

Prepričan sem, da je to popolna resnica, ker sam vidim, da oseba, ki je trenutno tam, ne dobiva zdravil, ki bi jih morala, pretoka informacij med izmenami ni (ali pa se izgubijo) in delajo se res grobe napake.

Zanima me, če ima kdo izkušnje ali nasvet, ali je možno tožiti posamezne zaposlene in bolnišnico? Za tožbo bi lahko porabil nekaj deset tisoč EUR, ampak ima sploh smisel?
  • predlagal izbris: nejcek74 ()

bluefish ::

Še najbolj relevanten vir, ostalo bo forumsko trabunjanje: https://www.gov.si/teme/pacientove-prav...

utts ::

Super, hvala za link.

Massacra ::

Pozdravljem avtor teme!

Naša družina ima takšno izkušnjo v SB MS. S pomočjo Zastopnika pacientovih pravic (za Pomursko regijo) smo sprožili postopek krsitve pacientovih pravic.

Na 1. stopnji (v SB MS) seveda nismo bili uspešni.

Na 2. stopnji pred Komisijo MZZ, smo bili uspešni v enem delu, v drugem, najbolj poglavitnem, pa ne!

Sprožili smo upravni spor in Upravno sodišče RS je v delu, kjer nismo bili uspešni, sklep razveljavilo in ga poslalo v ponvno odločanje na Komisijo MZZ (zahtevali smo sicer spor polne jurisdikcije, a se je temu Upravno sodisče izognilo).

Naj povem, da gre za smrt očeta, ki je po pbl. 10 mesečni obravnavi, umrl!

BREEZ PRAVILNO PPSTAVLJENE DIAGNOZE OSNOVNE BOLEZNI!

PS: očetovo truplo sem "ukradel" in ga dal prepeljatu na Patološki inšitut MF v Ljubljani. Končno obdukcijsko poročilo pa je bilo popolen šok, saj primarnega vzroka bolezni (in posledično smrti) ni moč najti na nobenem izvidu obravnav in hospitalizacij v SB MS, interni oddelek!

Za kaj več lahko na ZS!

Ponovna obravnava je razpisana za 25.5.2021.

Ker je obravnava javna, se je lahko udeleži kdorkoli (ni potrebno izkazati nekega "pravnega interesa").

Je pa pravdanje z zdravstvom "križeva muka". Nikoli si nebi mislil, da so sposobni tako zavajati in lagati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

utts ::

Pozdravljen,

hvala, da si delil svojo izkušnjo. Hudo mi je to slišati in res grozno, da se kaj takšnega lahko zgodi. :( Resnično upam, da dosežete pravico. Prepričan sem, da je veliko takšnh primerov, ampak ljudje se ne upajo spuščati v pravdanje z javnimi ustanovami. Tudi zelo stresno je vse skupaj iz takšnih in drugačnih razlogov.

Število napak in stopnja malomarnosti v SB MS je neverjetna. Pred kratkim je prijatelju umrl oče, ki je bil zdravljen v omenjeni bolnici in je tudi brez najmanjšega dvoma prepričan, da so oni krivi za očetovo smrt. To, kar mi je razlagal je zelo podobno temu, kar se sedaj dogaja z našim družinskim članom. Nekatere napake so tako osnovne, da sploh ne moreš verjeti, da so resnične. Pa žal so. Ne moreš si pomagati, da se začneš spraševati, ali so nekatere od "napak" namenoma narejene? V končni fazi se o takšnih stvareh bere vsako leto. Ali pa je enostavno kriva nesposobnost kadra, tudi vodilnega, da se to ne opazi in ukrepa.

Massacra ::

V spor z zdravstvom se je smiselno spustiti zgolj ob dejstvu, da področje medicine/farmacije dovolj dobro obvladaš in da si sposoben v sporu predočiti relevantne strokovne članke (iz PubMed recimo).

Ker izvedenci (stanovski kolegi zdravniki) bodo najprej spisali takšno izvedensko mnenje, da bodo prikazali, kako požrtvovalno so delali zdravniki in kakšno mnoštvo preiskav so naredili.

Zgolj s strokovno literaturo (ustretna področja in s klinik s pbl. istim nivojem zdravstvene oskrbe, kot je v SLO) se jim lahko zoperstaviš.

Pa ne pozabit na dobrega odvetnika!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

satfinder ::

Dobil tozbo proti ministrstvu ... na prvi in drugi stonji (po razsojeni tozbi na prvi
stopnji) - brez odvetnika, ves postoek sem izeljal sam (na dolocenem sodiscu je to mozno - zakon to omogoca). Aroganca, ... nasprotne strani je bila 'neskoncna'. ...
Pri tozbi sem se skliceval na primer sodne prakse RS* (preveril zadevo tudi na primerih sodne prakse VS RS) in mi je uspelo dobiti tozbo.
*Google: sodna praksa RS (pregleda se analogne primere sodne prakse RS dolocenega sodisca in pa se VS RS, ki pa je lahko razsodilo drugace - potem pa tozniku preostane
se pritozba na US RS in pa na sodisce EU za clovekove pravice (pr. toznika iz Litije,
ki so mu za nekaj EUR dolga prodali hiso, ...).
Za na VS RS bi pa tudi sam moral imeti odvetnika ... Nekdo, ki nima sredstev, znanstev, ... si to ne more 'privosciti'.
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

mgermo ::

Očetu so postavili napačno diagnozo in ga v skladu z njo več let niso zdravili (levkemija, ne zdraviš dokler eritrociti ne presežejo kritično mejo). Ko so ugotovili zmoto, je že imel infarkt vranice in pod nujno na kemoterapijo. Tam so mu dali premočno dozo, kar je poškodovalo živčevje. In sedaj je na invalidskem vozičku. V USA bi bila to miljonska tožba, pri nas si krijejo hrbte. Če poguglaš koliko odškodninskih tožb zoper zdravstvo je uspelo pri nas, ti je jasno, da imamo očitno same strokovnjake, ki napak ne poznajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mgermo ()

utts ::

@satfinder
Dobro slišati, da ti je uspelo!

@mgermo
Težko si je predstavljati, kakšen bes in razočaranje mora človek prenašati, ko se takšne stvari dogajajo.

opeter ::

utts je izjavil:

@mgermo
Težko si je predstavljati, kakšen bes in razočaranje mora človek prenašati, ko se takšne stvari dogajajo.


Poglej ta slovaški film in ti bo vse jasno:

Z OSTRIM NOŽEM (OSTRÝM NOZOM / BY A SHARP KNIFE / SLOVAKIA / 2019)
https://4d.rtvslo.si/arhiv/tuji-filmi/1...

@saftinder: je to potem dokončno in pravnomočno ali so se/se bodo še pritožili?
Sicer pa čestitke!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

satfinder ::

Pravnomocno (pritozili so se na drugo stopnjo). Na VS se niso
- sodna praksa RS bi bila v temu pr. na moji strani.
Bila pa je to brezkompromisna 'bitka' z njihove strani.
Korak do konca in Naprej :).

Apofis ::

Jah, če bi človek imel dovolj denarja bi se gladko odločil za tožbo, tko pa se bodo pač napake zarad malomarnosti oz jebivetrstva skoz in skoz ponavljale, ker pač dohtarji niso nikomur odgovorni...jbtg, to se ne bo spremenilo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delovna nesreča - prošnja za nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
515266 (3057) MadMicka
»

Cenzura ali nesposobnost? Kako je FURS želel "zapreti" Facebook (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
9431546 (24953) Furbo
»

Mobbing (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9214038 (12250) Mare2
»

Izselitev podnajemnika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14926888 (15242) 49106

Več podobnih tem