» »

Delovna nesreča - prošnja za nasvet

Delovna nesreča - prošnja za nasvet

«
1
2

poweroff ::

Znanec je zaposlen v proizvodnji v znanem slovenskem podjetju. Je sicer tujec, brez državljanstva, ampak ima dovoljenje za delo in bivanje. V podjetju ima pogodbo za določen čas - do konca leta.

Delodajalec jim je začel povečevati čas izmene (na 10 ur) in pred kratkim je ravno ob koncu izmene prišlo do delovne nesreče. Poškodba, urgenca, in tam so znancu rekli, da mora od delodajalca prinesti nek obrazec o tej nesreči.

Delodajalec pa ga noče dati. Še več, pravi, da delavcu ne bo priznal bolniške in da naj znanec kar vzame dopust.

Seveda je bila prva moja reakcija: "delovna inšpekcija", vendar se znanec boji za službo. Kar je pravzaprav glavni problem, če se nekdo ne želi izpostaviti, je težko ukrepati. Morda kakšen nasvet kakšne so še druge možnosti? Obstaja kakšna možnost, da se delavca zaščiti? Verjetno pri nas ni kakšne sheme, da se delavcu skuša najti alternativno zaposlitev...?
sudo poweroff

Lonsarg ::

Glede bolniške delodajalec ne more nič ker to odloča osebni zdravnik. Razlika med poškodbo na delo in poškodbo izven je pač da pri delu dobiš 100% nadomestilu če pa izven pa 80%.

Za tistih 20% se mu najbrž ne splača inšpekcijo, vsekakor pa si naj za vsaj tistih 80% uredi preko zdravnika kar mu pripada.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

borut_p ::

na urgenci je moral povedati, kje je prišlo do nesreče. če je povedal, da je prišlo do nesreče pri delu, bo inšpektor sam prišel v firmo, če ne bodo dobili potrebne dokumentacije. na bolniško naj kar gre, osebni zdravnik mu jo odpre.

delodajalec lahko tišči glavo v pesek, na koncu bo moral plačati kazen tako ali drugače.

Vuli ::

obvestiti delovnega inšpektorja!
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

K0l1br1 ::

O poškodah na delu mora delodajalec izpolniti obrazec, ki ga mora podpisati od varstva pri delu, ki se ga potem nese osebnemu zdravniku. Če je bolniški stalež daljši od 4 dni, je potrebno o poškodbi obvestiti inšpektorat pri delu. Ta obrazec ponavadi zahtevajo zdravniki.

dripac ::

@Matthai; ja kako naj bo delavec zaščiten, če niti jasne kršitve zakonodaje ne prijavi inšpekciji? Zakon je jasen - nesreča se je zgodila na delovnem mestu, zato delodajalec MORA ta obrazec izpolnit, kot želi zdravnik. To da je delodajalec pizda (ali pa nima vsega urejenega po regulativi kar bi se lahko potem tekom postopkov razkrilo) in tega noče storit ga ne odreši te obveze. In v takem primeru je edina inštanca ki bo tega delavca zaščitila delovna inšpekcija. Bolniška, nadomestilo, vse to.

Delodajalec jasno, poskuša, po balkansko "ako prođe prođe. Ako prođe jednom, proći će još kada". Sem bil zaposlen pri enem takem, pa dokler ga en z malo bolj slabimi živci ni dobesedno zabil v zemljo se izkoriščanje ni nehalo. Zaradi strahu zaposlenih, jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dripac ()

Kvinta ::

Idite lepo k enemu odvetniku ti imajo zelo radi sploh take ,ko nočejo sodelovat v tem primeru tega delodajalca bo že on zrihtal da bojo na koncu vsi papiri pa ne glede na to al je ta tvoj frend slovenec al ne.

Jaz sem pred leti dolgo nazaj v Avstriji šel tankat pa sem na pumpi pado na olju si zlomo gležnj pa so bli podobni problemi pumpa ni hotla sodelovat sem šel k enemu odvetniku v Graz me je bil zelo vesel pa čez pol leta sem dobil denar oz. neke vrste poravnava pa ni blo malo tak ,da jaz bilokaj se zgodi grem k odvetniku pa on rešuje naprej.....lahko pa tud sama pametujeta naprej samo nebota daleč prišla.

Dandanes tud če maš dve levi roki je služb dovolj.
A.C.A.B

FrRoSt ::

Kvinta je izjavil:

Idite lepo k enemu odvetniku ti imajo zelo radi sploh take ,ko nočejo sodelovat v tem primeru tega delodajalca bo že on zrihtal da bojo na koncu vsi papiri pa ne glede na to al je ta tvoj frend slovenec al ne.

Jaz sem pred leti dolgo nazaj v Avstriji šel tankat pa sem na pumpi pado na olju si zlomo gležnj pa so bli podobni problemi pumpa ni hotla sodelovat sem šel k enemu odvetniku v Graz me je bil zelo vesel pa čez pol leta sem dobil denar oz. neke vrste poravnava pa ni blo malo tak ,da jaz bilokaj se zgodi grem k odvetniku pa on rešuje naprej.....lahko pa tud sama pametujeta naprej samo nebota daleč prišla.

Dandanes tud če maš dve levi roki je služb dovolj.

TAKO!

Do odvetnika in naj on ureja zadeve! Bo imela firma čisto drugačen pristop, ko bodo dobili zahtevek uradno od odvetnika! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

poweroff ::

Ja, samo problem je, da ko se znancu pogodba izteče, mu je delodajalec skoraj gotovo ne bo več podaljšal.

Zato se upravičeno boji in tukaj ga razumem.

Me pa zanima nekaj drugega borut_p: ali morda veš, ali na delovni inšpekciji obstaja seznam podjetij, kjer so a) imeli delovne nesreče in b) delodajalec ni hotel posredovati potrebne dokumentacije in jo je morala inšpekcija sama pridobiti?

V primeru b) sklepam, da gre za poseben prekršek, se pravi bi se dalo verjetno dobiti seznam podjetij, ki jim je bil izrečen ta prekršek?

Ker verjetno sta a) in b) informacija javnega značaja... bi bilo zanimivo narediti analizo koliko je tega v Sloveniji.
sudo poweroff

borut_p ::

sem se zdajle malo bolj pozanimal pri boljši polovici. iz urgence ne bodo nič sporočali, delavec mora podati prijavo na inšpektorat, saj mu drugače zdravnik ne bo mogel odpreti polne bolniške - potrebuje tisti obrazec.

tak da ... če mu zdravnik ne da polne bolniške, potem mora prijavo dat, zapisnik urgence ter izjavo nekoga, ki ga je videl, da se je poškodoval.

bolj zapleteno, kot sem mislil :)

aerie ::

Še dobro, da je podjetje znano. Kaj bi bilo, če bi bil znanec zaposlen v slovenskem neznanem podjetju.
Ne razumem čemu in zakaj ne napišete konkretno naziva podjetja? Bi bilo dosti lažje pomagat.

Vuli ::

A misliš, da pol ne bo mogu dobit drugega šihta, če mu pa kasneje ne podaljša? To ni noben odnos, navadna šlamparija. To podjetje bi mogli dat na "Wall of shame"
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Baja ::

Kaj pa če mu zmanjka dopusta? bo na cesti še pred novim letom.

poweroff ::

Če napišem ime podjetja, pa kdaj se je zgodila nesreča, bo takoj jasno kdo je ta oseba. Ta oseba pa je v strahu za službo in zato želi anonimnosti.
sudo poweroff

hojnikb ::

vprasanje kolk je pri firmi s taksnim odnosom in pogodbo za dolocen cas stabilna sluzba za vnaprej...
#brezpodpisa

mahoni ::

poweroff je izjavil:

Če napišem ime podjetja, pa kdaj se je zgodila nesreča, bo takoj jasno kdo je ta oseba. Ta oseba pa je v strahu za službo in zato želi anonimnosti.

Ce je v strahu za sluzbo, pol mora pri sebi malo bolj razcistiti. Vcasih je treba bit pogumen v zivljenju.

IL_DIAVOLO ::

Ene bi tepli in se mu rekli tu delaj, plačan itak ne bos. In on bi delal, zakaj? Ker je hlapec brez hrbtenice.

Kvinta ::

Pa tud nisi napisal za kako poškodbo se gre pa če tudi je šel na urgenco .... na urgenco se gre v vsakem primeru tud ,če se samo vrežeš na delovnem mestu ali nerodno stopiš ali pa nič od tega pa greš tja luft prodajat ,da te je kao vsekalo v križu dokazat ti ne morjo papir pa dobiš....mogoče ravno zato malo cvikate ker mu nič kaj extra ni delodajalec pa seveda ni nor in ne bo podpisal papirja za nekaj kar ni omembe vredno pa vrjetno ma že iskušnje s temu podobnimi.

Jaz prvo kar pomislim ko se poškodujem je odvetnik za to so oni na tem svetu al pa tiste firme kak se jim že reče poravnava d.o.o so tud samo zato na svetu ,da sučejo take primere.

Lahko pa grete tud malo na PoP TV da malo razbobnajo glede na situacijo bi tudi Fox news zgrabo :))
A.C.A.B

Invictus ::

Prijava na policijo je pravi korak. To bi morali narediti že na urgenci.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zimonem ::

Seveda je bila prva moja reakcija: "delovna inšpekcija", vendar se znanec boji za službo.

Pa kaj odgovor potem pričakuješ. sicer pa če gre za kakršnokoli resno poškodbo mora obstajat policijski zapisnik.

Furbo ::

poweroff je izjavil:

Če napišem ime podjetja, pa kdaj se je zgodila nesreča, bo takoj jasno kdo je ta oseba. Ta oseba pa je v strahu za službo in zato želi anonimnosti.

Ta tvoj kolega je naiven, takoj po bolniški bo itak letel.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

acookook ::

poweroff je izjavil:

Če napišem ime podjetja, pa kdaj se je zgodila nesreča, bo takoj jasno kdo je ta oseba. Ta oseba pa je v strahu za službo in zato želi anonimnosti.

Napiši, tak ali drugače bo slabo za njega. Tak delodajalec si ne zasluži imeti firme.Naj propade...

donvito ::

poweroff je izjavil:

Če napišem ime podjetja, pa kdaj se je zgodila nesreča, bo takoj jasno kdo je ta oseba. Ta oseba pa je v strahu za službo in zato želi anonimnosti.

Lahko napišeš samo ime podjetja, da se sploh ve kaj se dela tam. Drugače pa, danes, ko ima vsak pameten telefon, nesrečo vedno kdo poslika, če ne sam, če si v šoku.
Je to gradbeno podjetje, trgovsko ali kaj tretjega. Ne vem kaj bi izdal, če bi povedal podjetje, pa tudi najbrž vsak ni na tem portalu.

Slopek ::

Ali lahko izdas, koliko.ljudi zaposluje ta firma?

r3dkv1c4 ::

mahoni je izjavil:

poweroff je izjavil:

Če napišem ime podjetja, pa kdaj se je zgodila nesreča, bo takoj jasno kdo je ta oseba. Ta oseba pa je v strahu za službo in zato želi anonimnosti.

Ce je v strahu za sluzbo, pol mora pri sebi malo bolj razcistiti. Vcasih je treba bit pogumen v zivljenju.

Se boji za službo, ne maram se tožit, ne bi rad klical inšpektorja, ker me bo delodajalec hebal, itd....
To so izgovori jamračev, ki vrtijo jezik po oštarijah, ko pa je treba kaj storit in se za svojo rit potegnit, pa rep med noge in jokat naprej.

Edino, kar si napisal, podpiram.
Bo za vse boljše.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

fikus_ ::

Imam znanca, kateremu so za neplačilo odškodnine obljubljali da bo obdržal delo. Na koncu se je za oboje obrisal pod nosom. Sedaj je 4 ure v invalidski, 4 ure dela pri svojem prijatelju. Toliko o solidarnosti firm.

acookook ::

Davajte ime firm, drugače pa niti ne sitnarite tu več na forumu, kak vas ali koga vam blizu, zatirajo v firmah. Še enkrat: tvoj kolega je svoje že oddelal, ne glede na to ali bo koga izdal ali ne.

mahoni ::

acookook je izjavil:

Davajte ime firm, drugače pa niti ne sitnarite tu več na forumu, kak vas ali koga vam blizu, zatirajo v firmah. Še enkrat: tvoj kolega je svoje že oddelal, ne glede na to ali bo koga izdal ali ne.

Tocno to. Kako pa bi zeleli ljudje spremembe, ce ne z revolucijo, samo kako naj se izvede revolucija, ce ste samo glasni na forumu, pa se tle ste na pol posrani.

MadMicka ::

Predlagam, da delavec shrani vse dokumente, t.i. vse bolniške izvide, še zlasti je pomemben tisti prvi izvid iz urgence, kjer je zapisano, kdaj je bil tam, itd.

Verjamem, da mu delodajalec v nobenem primeru ne bo podaljšal pogodbe, ampak vseeno, naj čaka, če mu jo podaljša, super, če pa ne, pa ima tako ali tako časa tri leta od nezgode dalje, da uveljavlja zoper delodajalca odškodnino za nezgodo ter razliko v plači. Tako se v takšnih primerih dela (govora je seveda o lažjih poškodba, če gre za kake težke, potem tako ali tako delodajalec obvesti inšpekcijo, saj so kazni hude).

Kar se tiče imena podjetja, niti ni toliko pomembno, saj pri lažjih poškodbah bi rekel tako delajo v več kot polovici podjetji, bistveno je, da delavec pozna svoje pravice in da ve, da lahko terja kar mu gre, tudi kasneje, če misli, da bo tako obdržal službo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

wajdujc ::

poweroff je izjavil:

Ja, samo problem je, da ko se znancu pogodba izteče, mu je delodajalec skoraj gotovo ne bo več podaljšal.


To se bo zgodilo tudi če ne prijavi. Ali je opuščanje vseh pravic tudi ob nesreči na delu neke sorte potreben ognjeni krst, zakar mu bo delodajalec za vedno hvaležen in zvest?

Highlag ::

Denar je velikokrat stimulacija, da se nečesa ne naredi. Samo a res hoče delat pri takšnem podjetju, ki mu pljuva v skledo... Danes nesreča, jutri bo delal brez zaščitne opreme, pojutrišnjem mu ne bodo plačali dela, nadur.....
Never trust a computer you can't throw out a window

acookook ::

Zdravniki tudi ne delajo tako kot bi trebali.

solatko ::

Invictus - Delovne nesreče obravnava delovna inšpekcija, šele ob težjih, sodeluje tudi policija.

Matthai - Če ga je tako strah za ničvredno službo, potem naj ne stori nič in brez veze, da karkoli spršuješ v njegovem imenu. Če je iz LJ je naslov inšpektorat za delo, prijava delodajalca in potem čakanje, kaj bo. V vsakem primeru pa ima delodajalec izključno pravico odločanja ali ga še zaposli po izteku pogodbe ali ne.

Sicer bi naj bil za take primere sindikat, vendar se delavci v SLO nočejo organizirat, ne člani pa veselo pljuvajo, kako zanič sindikate imamo.

Tebi predlagam, da v nobenem primeru ne igraš odvetnika za kolega, saj boš pozneje ravno ti kriv, ker si se vmešaval. Če pa znaš, te lahko imenuje za svojega sindikalnega zaupnika in greš zadeve urejat "službeno", izbira sindikalnega zastopnika je namreč prosta in čisto osebna odločitev, zastopa ga lahko katerikoli družinski član ali popolni neznanec s ceste (v pogovorih ali pogajanjih pri delodajalcu).
Včasih je dovolj razgovor z delodajalcem s pomočjo neobremenjene zunanje osebe, ki delodajalca (seveda moraš vsaj delno poznat delovno zakonodajo) opozori na stroške, ki mu grozijo, če se bo obnašal svojeglavo (znajo bit kar visoki, če se zadeva vleće na sodišče ali inšpekcijo).
Delo krepa človeka

Mato989 ::

poweroff je izjavil:

Ja, samo problem je, da ko se znancu pogodba izteče, mu je delodajalec skoraj gotovo ne bo več podaljšal.

Zato se upravičeno boji in tukaj ga razumem.

Me pa zanima nekaj drugega borut_p: ali morda veš, ali na delovni inšpekciji obstaja seznam podjetij, kjer so a) imeli delovne nesreče in b) delodajalec ni hotel posredovati potrebne dokumentacije in jo je morala inšpekcija sama pridobiti?

V primeru b) sklepam, da gre za poseben prekršek, se pravi bi se dalo verjetno dobiti seznam podjetij, ki jim je bil izrečen ta prekršek?

Ker verjetno sta a) in b) informacija javnega značaja... bi bilo zanimivo narediti analizo koliko je tega v Sloveniji.


Pa sploh hoče nekdo delat v podjetju kjer niti ne skrbijo da si na nivoju da lahko kvalitetno naprej delaš?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Okapi ::

poweroff je izjavil:

Seveda je bila prva moja reakcija: "delovna inšpekcija", vendar se znanec boji za službo. Kar je pravzaprav glavni problem, če se nekdo ne želi izpostaviti, je težko ukrepati. Morda kakšen nasvet kakšne so še druge možnosti?.?

Omeni mu rek, da ne more imeti i ovce i novce, mogoče se bo potem lažje odločil.

MadMicka ::

Ni mi jasno, zakaj nekateri sploh razlagate kaj in kako, če nimate pojma. Tujec, verjetno BIH ali Srbija, mora biti eno leto pri istem delodajalcu, sicer adijo Slovenija. In tudi ne more tak človek dobiti kadarkoli, kjerkoli v RS službe. Tako da, taka služba še zdaleč ni ničvredna, temveč je bistvena za preživljanje tega delavca in njegove družine.

harvey ::

acookook je izjavil:

Zdravniki tudi ne delajo tako kot bi trebali.

Nihče ne dela tako kot je potrebno :) Sicer pa je prijava nezgode obvezna, če je prišlo do smrtnega izida, če je bilo poškodovanih več delavcev in če traja nezmožnost dlje časa ali pa če je prišlo do okoliščin za nastanek nevarnega pojava, kjer je možen nastanek večje premoženjske škode, ogroženo zdravje ali bi lahko prišlo do nesreče.

Povzetek nekaj ravnanj ob poškodbi pri delu


Prijava poškodbe pri delu in ukrepi, ki jih je potrebno izvajati, ko za posledico delovne nesreče utrpite telesne poškodbe;
Če to lahko, jasno in glasno opozorite najbližje sodelavce, da se vam je zgodila nesreča,
o dogodku, nemudoma obvestite nadrejeno osebo ali osebo, ki je zadolžena za varnost in zdravje pri delu,
osebe, ki so naj bližji oškodovancu, so dolžne oškodovancu nuditi prvo pomoč po svojih najboljših zmožnostih, poklicati nujno medicinsko pomoč ter zavarovati kraj neseče,
oškodovancu neposredno nadrejena oseba je o nastali nezgodi in telesnih poškodbah dolžna obvestiti direktorja podjetja in strokovnega delavca, ki je zadolžen za varstvo pri delu,
naloga strokovnega sodelavca za varstvo pri delu je, da opravi ogled poškodbe, ugotovi vzroke za nastalo nezgodo, ter predlaga ukrepe za preprečevanje podobnih nesreč,
poskrbimo, da tako mesto nesreče, kot poškodbe na oškodovancu ostanejo nespremenjene do prihoda Republiškega inšpektorja za delo,
vsi očevidci, neposredni vodja, direktor, ter pooblaščeni strokovni delavec za varnost in zdravje pri delu, morajo počakati vse do prihoda inšpekcijske službe oziroma policije, če ste jih poklicali,
lahko se najprej izpolne interni obrazec za prijavo nezgode pri delu (potrebno je natančno napisati kje, kdaj, kako in zakaj je prišlo do delovne nesreče),
nujno izpolniti ER8 obrazec, ki je izključno namenjen prijavi nezgode pri delu,
obrazec izpolne nadrejeni, oziroma neposredni vodja del in oseba, ki je opravila strokovni ogled
izpolnjen obrazec je potrebno poslati osebnemu zdravniku ter na Inšpektorat Republike Slovenija za delo, Parmova 33, 1000 Ljubljana,
po vseh opravljenih formalnostih obiščite svojega ali urgentnega zdravnika, da se vaš primer evidentira (četudi menite, da niste utrpeli resnejših poškodb ali ne čutite nobenih bolečin).


Če se ravno boji za delo in ne želi prijaviti, potem naj pa tole vse skupaj ustrezno evidentira - osebni zdravnik, opis v karton in mehanizem poškodbe ter okoliščine, priče, izjave sodelavcev o dogodku.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

simoncek ::

Sam sem imel delovno nesrečo, in sicer padec z višine ( iz 80 - 100 cm). Takoj sem bil odpeljan na urgenco v zdravstveni dom in tam napiše zdravnik tudi kje se je zgodila nesreča. Iz zdravstvenega doma me je poslal na urgenco v klinični center. Tam spet podaš izjavo kaj se je zgodilo in kje (na srečo sem imel le zlom rebra in lahko bi bilo veliko huje). Če se lahko premakneš greš potem k osebnemu zdravniku in ti tam odpre bolniško. Če podjetje noče dati zapisnika naj zdravnik sam pokliče podjetje in pristojne institucije, da podjetje izda zapisnik.

Pri delovni nesreči so lahko posledice tudi dolgoročne in zato se mi zdi pomembna prijava. Ko si na bolniški ti delodajalec ne sme podati odpovedi v času bolniškega staleža. Vseeno je iz kje si in za kakšno vrsto zaposlitve gre (saj imaš pogodbo). Če pa se podjetje tako obnaša je pa predlog ostalih glede odvetnika na mestu, ker te bodo zaje*** če ga ne boš imel.

Podjetje glede prijave pa mora nakaj tudi narediti, da se taka nesreča v prihodnje naj ne bi več zgodila.
simoncek

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: simoncek ()

Zimonem ::

O tem razpravljati je tudi malo pozno. Ker tudi delavci ne uporabljajo vedno zaščitne opreme , niti se ne držijo navodil. Spotegnjen šiht v nadure ni razlog za nesrečo.oz nebi smel biti. Sedaj ugotavljati kdo je kriv je spet malo ..

poweroff ::

MadMicka je izjavil:

Ni mi jasno, zakaj nekateri sploh razlagate kaj in kako, če nimate pojma. Tujec, verjetno BIH ali Srbija, mora biti eno leto pri istem delodajalcu, sicer adijo Slovenija. In tudi ne more tak človek dobiti kadarkoli, kjerkoli v RS službe. Tako da, taka služba še zdaleč ni ničvredna, temveč je bistvena za preživljanje tega delavca in njegove družine.

Točno to je problem tukaj.

Oseba ima več šoloobveznih otrok za katere skrbi. Če izgubi službo, izgubi pravico do bivanja tukaj. Delodajalec to ve, zato pritiska nanj in ga izkorišča. Normo so zelo navili, zaščitna oprema je po mojem mnenju manj ustrezna (ampak OK, nisem strokovnjak za to področje). Oseba ima srednje veliko poškodbo, mislim da bi rabila vsaj teden ali 14 dni bolniške, če ne bo verjetno potrebna operacija, ampak delodajalec pravi, da naj pride že v ponedeljek delat ali pa naj vzame max. 2 dni dopusta.

Jaz osebno bi šel v full attack mode, ampak ta oseba je žal v precej slabem položaju.

Sicer nima neposredne veze s temo, ampak imamo bicikliste okrog parlamenta, ki so imeli včeraj nekakšno zasedanje ljudske skupščine. Tam je bilo kup nakladanja, konkretnih primerov kot je tale pa nihče ne vidi.

In če se bo tale oseba javno izpostavila, bo kaj? Malo zgražanja po Facebooku, malo pizdenja nad to firmo, potem pa bo oseba ostala brez dohodkov, enako njena družina, prisiljeni se bodo predčasno vrniti v svojo izvorno državo (sem so prišli za par let, ker je ekonomska situacija boljša kot pri njih - isto kot Slovenci hodimo v Avstrijo in Nemčijo), in zgodba bo zaključena.

V resnici se mi ta nasvet s 3 leti do civilne tožbe zdi še najbolj v redu.
sudo poweroff

mahoni ::

poweroff je izjavil:

MadMicka je izjavil:

Ni mi jasno, zakaj nekateri sploh razlagate kaj in kako, če nimate pojma. Tujec, verjetno BIH ali Srbija, mora biti eno leto pri istem delodajalcu, sicer adijo Slovenija. In tudi ne more tak človek dobiti kadarkoli, kjerkoli v RS službe. Tako da, taka služba še zdaleč ni ničvredna, temveč je bistvena za preživljanje tega delavca in njegove družine.

Točno to je problem tukaj.

Ja in kaj si potem hotel sploh s to bedno temo doseci???

IL_DIAVOLO ::

poweroff je izjavil:

MadMicka je izjavil:

Ni mi jasno, zakaj nekateri sploh razlagate kaj in kako, če nimate pojma. Tujec, verjetno BIH ali Srbija, mora biti eno leto pri istem delodajalcu, sicer adijo Slovenija. In tudi ne more tak človek dobiti kadarkoli, kjerkoli v RS službe. Tako da, taka služba še zdaleč ni ničvredna, temveč je bistvena za preživljanje tega delavca in njegove družine.

Točno to je problem tukaj.

Oseba ima več šoloobveznih otrok za katere skrbi. Če izgubi službo, izgubi pravico do bivanja tukaj. Delodajalec to ve, zato pritiska nanj in ga izkorišča. Normo so zelo navili, zaščitna oprema je po mojem mnenju manj ustrezna (ampak OK, nisem strokovnjak za to področje). Oseba ima srednje veliko poškodbo, mislim da bi rabila vsaj teden ali 14 dni bolniške, če ne bo verjetno potrebna operacija, ampak delodajalec pravi, da naj pride že v ponedeljek delat ali pa naj vzame max. 2 dni dopusta.

Jaz osebno bi šel v full attack mode, ampak ta oseba je žal v precej slabem položaju.

Sicer nima neposredne veze s temo, ampak imamo bicikliste okrog parlamenta, ki so imeli včeraj nekakšno zasedanje ljudske skupščine. Tam je bilo kup nakladanja, konkretnih primerov kot je tale pa nihče ne vidi.

In če se bo tale oseba javno izpostavila, bo kaj? Malo zgražanja po Facebooku, malo pizdenja nad to firmo, potem pa bo oseba ostala brez dohodkov, enako njena družina, prisiljeni se bodo predčasno vrniti v svojo izvorno državo (sem so prišli za par let, ker je ekonomska situacija boljša kot pri njih - isto kot Slovenci hodimo v Avstrijo in Nemčijo), in zgodba bo zaključena.

V resnici se mi ta nasvet s 3 leti do civilne tožbe zdi še najbolj v redu.


Postavi se naj zase ali pa naj bo suženj. Kaj to neko faking jokanje, pa jaz imam kredit, pa froce, pa baba je brezposelna. Change something jebemoboga.

Seveda delodajalci držijo take revčke za jajca, če pa so taki kekci.

Žiiiga ::

Znanec je zaposlen v proizvodnji v znanem slovenskem podjetju.


Še več, pravi, da delavcu ne bo priznal bolniške in da naj znanec kar vzame dopust.


I call bulshit.

Kvinta ::

Sam sem imel delovno nesrečo, in sicer padec z višine ( iz 80 - 100 cm). Takoj sem bil odpeljan na urgenco v zdravstveni dom in tam napiše zdravnik tudi kje se je zgodila nesreča.


Tisi vrjetno Slovenec maš državljanstvo redno zaposlitev itd to je drugače lahko bi pado iz drugega štuka pa tud če ti nič ne bi blo bi ti vse napisali kar bi rabo.

iz 80 - 100 cm


to si iz mize pado al kaj:O
A.C.A.B

Beli_Zajcek ::

poweroff je izjavil:


In če se bo tale oseba javno izpostavila, bo kaj? Malo zgražanja po Facebooku, malo pizdenja nad to firmo, potem pa bo oseba ostala brez dohodkov, enako njena družina, prisiljeni se bodo predčasno vrniti v svojo izvorno državo (sem so prišli za par let, ker je ekonomska situacija boljša kot pri njih - isto kot Slovenci hodimo v Avstrijo in Nemčijo), in zgodba bo zaključena.


Točno to. Firma je lahko popolnoma v kurcu, bolj toksično okolje kot meduzina noga v Černobilu, ampak, če se boš v Sloveniji izpostavil in povedal, da je Cesar nag, boš ostal sam samcat. Mogoče se bodo vsake nekaj spomnili unega, ki se je pa upal nekaj povedat. Sej povedal je prav, ampak v firmi ga pa ni več. S tabo ne bo pa itak nihče stal, vsaj ne javno. Trepljanje po hrbtu na samem ti pa ne nahrani družine.

xx23 ::

Kontaktirajte Delavsko svetovalnico. Tam se veliko ukvarjajo s tujimi delavci, bodo najbolj vedli, kakšne so vse možnosti.

http://www.delavskasvetovalnica.si/

poweroff ::

mahoni je izjavil:

poweroff je izjavil:

MadMicka je izjavil:

Ni mi jasno, zakaj nekateri sploh razlagate kaj in kako, če nimate pojma. Tujec, verjetno BIH ali Srbija, mora biti eno leto pri istem delodajalcu, sicer adijo Slovenija. In tudi ne more tak človek dobiti kadarkoli, kjerkoli v RS službe. Tako da, taka služba še zdaleč ni ničvredna, temveč je bistvena za preživljanje tega delavca in njegove družine.

Točno to je problem tukaj.

Ja in kaj si potem hotel sploh s to bedno temo doseci???

Dobiti informacijo če je še kakšna opcija. In sem jo. Od MadMicke. Hvala mu.
sudo poweroff

MadMicka ::

simonček, tole, kar si zapisal "Ko si na bolniški ti delodajalec ne sme podati odpovedi v času bolniškega staleža.", zagotovo ne drži. Lahko dobiš odpoved, tako iz poslovnega razloga, kot tudi iz krivdnega razloga, edino pri poslovnem razlogu, če si v času odpovednega roka v bolniški, se ti delovno razmerje podaljša dokler traja bolniška, vendar največ za 6 mesecev. Nadalje, če si zaposlen za določen čas, ti pogodba tudi tekom bolniške preneha na dan, kot je določeno v pogodbi. Neverjetno, kako so takele gostilniške pogruntavščine trdo zakoreninjene.

krho ::

Ah poznamo mi take.. prid prej iz porodniške, če hočeš, da ti podaljšamo pogodbo za določen čas.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

satfinder ::

Za izpostavit se, je potreben pogum in vsaj minimalna materialna osnova (imeti na strani nekaj €) in pa narediti plan B, v kolker
stvari ne gredo po planu A.

Pred casom sem dobil tozbo na prvi in na drugi stopnji - brez odvetnika (delovno in socialno sodisce), nasprotna stran se ni
pritozila na vrhovno sodisce RS. Po treh mesecih se zame spremenilo
ni nic - ko sem pa poslal dopis in v njem samo omenil znano odvetnisko
ime (sva si na ti), drugega cloveka parlamentarne stranke (sva si na ti) ... - 3. dan je bilo urejeno tisto, kar je nalozilo sodisce.

Potem sem pa moral podati se prijavo na Banko Slovenije v zvezi s
krsitvijo 9. clena EU uredbe, št. 260/2012, ki sem jo 3. dan preklical, ker so zadevo uredili.

Treba je poznati zakone, primere sodne prakse RS, procesni postopek ... - kar vecina ne zmore. Zato je bolje najti ustreznega odvetnika,
...

Je pa dejstvo, da se velika vecina ljudi ustrasi in ne gre do konca.
Korak do konca in Naprej :).
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4 ure na bolniški, 4 ure dela, določila?

Oddelek: Loža
4614754 (12946) val46
»

Ni plače (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10414631 (9359) Daliborg
»

Odskodnina od prometne na delovnem mestu

Oddelek: Na cesti
273464 (2018) Furbo
»

Delodajalec je me ogoljufal (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13519161 (14161) bambam20
»

Sankcije zaposlitvene agencije ker nisem šel na delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5413958 (10965) Mare2

Več podobnih tem