» »

Znižanje krvnega pritiska

Znižanje krvnega pritiska

«
1
2

Grizzly ::

Kadarkoli merim krvni pritisk, imam nekoliko povišanega. Spodnji mi pogosto preseže 90, zgornji pa je lahko tudi čez 150. Obisk zdravnika zna te vrednosti še malo povišati in me na kakšnem pregledu obravnavajo kot da imam resne probleme s pritiskom. Star sem malo čez 30 let. Opravljam pisarniško delo, kar pomeni 8 ur sedenja za mizo. Če imam še kakšne svoje opravke, se ta čas sedenja lahko zavleče tudi na 11 ur. Zvečer pa itak ni kaj delati kot lažati pred TV-jem. Po službi imam navado, da grem za kakšno uro ali dve ven in odhodim kakšen krog (recimo 2, 3 kilometre). Kavo pijem le občasno (morda 2-krat mesečno, če sem v družbi), hrane pa si dodatno ne solim (kolikor pač dobim soljeno).

Zanima me, kako krvni pritisk znižati in ga potem znižanega tudi obdržati? Idealno bi bilo, da ga spravim nekje na 75/135 - se pravi, da je povprečje meritev nekje blizu teh vrednosti. Vem da na pritisk v veliki meri vpliva življenjski slog, vendar služba od mene zahteva 8 ur sedenja in tu nimam kaj.

carovnik1900 ::

Če imaš kakšno kg preveč izgubi težo. Če nimaš in ješ veliko sladkorja zmanjšaj tudi to... Pri meni je sladkor (pa ga nisem veliko jedel nikol) najbolj vplival na pritisk.

DarwiN ::

Težka bo.. Eni imamo "po genih" zvišan pritisk. Lahko shujšaš, prakticiraš postenje.. Telovadba, zelenjava.. Česen in rdeča pesa dokazano znižata pritisk..

Ampak to so velike spremembe, ki se jih ljudje držijo nekaj časa, potem pa vse pade v vodo in YOLO. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

sunshine403 ::

Grizzly je izjavil:

Vem da na pritisk v veliki meri vpliva življenjski slog, vendar služba od mene zahteva 8 ur sedenja in tu nimam kaj.

Dan ima 24h ;) Vecina nas ima (vsaj) 8h sluzbe, pa vsaj nekateri brez tezav najdemo cas za redno sportno aktivnost. Je pa stvar prioritet, volje in predvsem tega kaksen zivljenski stil zelis ziveti. Kolikor vidim ti do tega ni, tako da je verjetno res edina stvar obisk zdravnika, ki ti bo rade volje predpisal tablete za znizevanja pritiska.

Zgodovina sprememb…

martincek1 ::

Jaz jem zelo zdravo, sem suh in športam vsak dan 1 uro, čez vikend tudi več, pa imam podoben problem kot OP. Čisto tako, za food for thought...

Zgodovina sprememb…

carovnik1900 ::

martincek1 je izjavil:

Jaz jem zelo zdravo, sem suh in športam vsak dan 1 uro, čez vikend tudi več, pa imam podoben problem kot OP.


ješ veliko OH? (žita (vsi tipi), škrob, sladkor)?

IL_DIAVOLO ::

Dan ima 24 ur, sedis 8 ur, včasih tudi 10, prelezis 2 uri, prespis pa 8 ur.

Le kaj bi lahko bilo narobe :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Grizzly ::

Teža me ne ovira, saj imam nekaj čez 80 kg (višina malo čez 180 cm). Trudim se zaužiti čim več sadja in zelenjave. Zjutraj imam navado pojesti kakšen kos namazanega kruha (margarina & marmelada, ribji namaz, sirni namaz) ali kosmiče z mlekom, zvečer pa zadnje čase delam mešano solato, v katero ponavadi stresem konzervo rib. Na delovnem mestu pijem vodo (pazim da spijem vsaj 1 liter). Športno aktiven nisem, se pa trudim dnevno narediti vsaj 10.000 korakov (nastavljen cilj na telefonu) in kadar je možno kakšen vzpon na bližnji hrib.

Bottomline: Veliko ljudi poznam, ki imajo 100+ kg, spijejo ogromno alkohola, ne športajo, peš ne prehodijo niti kilometra (se bi najraje z avtom zapeljali še v dnevno sobo) in prav tako po 10+ ur sedijo za računalnikom. Razlika je v tem, da nimajo nobenih težav s pritiskom. Če je pritisk stvar narave in genov, zakaj ga zdravniki tako kontrolirajo, če potemtakem vedo, da sam nimaš kaj narediti?

GrX ::

Grizzly je izjavil:

Kadarkoli merim krvni pritisk, imam nekoliko povišanega. Spodnji mi pogosto preseže 90, zgornji pa je lahko tudi čez 150. Obisk zdravnika zna te vrednosti še malo povišati in me na kakšnem pregledu obravnavajo kot da imam resne probleme s pritiskom. Star sem malo čez 30 let. Opravljam pisarniško delo, kar pomeni 8 ur sedenja za mizo. Če imam še kakšne svoje opravke, se ta čas sedenja lahko zavleče tudi na 11 ur. Zvečer pa itak ni kaj delati kot lažati pred TV-jem. Po službi imam navado, da grem za kakšno uro ali dve ven in odhodim kakšen krog (recimo 2, 3 kilometre). Kavo pijem le občasno (morda 2-krat mesečno, če sem v družbi), hrane pa si dodatno ne solim (kolikor pač dobim soljeno).

Zanima me, kako krvni pritisk znižati in ga potem znižanega tudi obdržati? Idealno bi bilo, da ga spravim nekje na 75/135 - se pravi, da je povprečje meritev nekje blizu teh vrednosti. Vem da na pritisk v veliki meri vpliva življenjski slog, vendar služba od mene zahteva 8 ur sedenja in tu nimam kaj.

Zvečer lahko delaš marsikaj. Jaz se tudi ob 22 uri spravim na bližnji hrib, občasno grem tečt, ipd... S kolegi v zimskem času enkrat na teden najamemo telovadnico, ter dve uri mečemo na koš. Potem pa na pivo. :)

Meni se zdi škoda večera, da bi visel pred TV, ampak kakor komu paše, se mi pa zdi, da premalo migaš. Pripočam hitro hojo, 4x tedensko, po 1 uro. Črtaj tudi vso hrano z OH, sladkorjem, ipd..!

Good luck!

GrX ::

martincek1 je izjavil:

Jaz jem zelo zdravo, sem suh in športam vsak dan 1 uro, čez vikend tudi več, pa imam podoben problem kot OP. Čisto tako, za food for thought...

Tudi stres je lahko faktor za povišan krvni pritisk. Jaz sem imel pred leti povišan pritisk, ter povišan holesterol. Sicer nič alarmantnega, ampak sem se brncil v rit. Spremenil sem prehranjevalne navade, ter pričel malo več športati. Zdaj imam vse v okvirih normalnega!

Ben Dover ::

Ko prilezeš do 30 hitro dobiš reality check za vso lenobo in slabo prehrano, mene je kar streznilo. Sem 185 in imam 75kg, kadilec in sem dojel, da bo treba začet migat, ker je počutje vedno slabše, zdaj tečem, dvigam uteži, jem prehranska dopolnila in delam vaje 6x tedensko po eno uro in se počutim fenomenalno. Pri zdravniku nisem bil že dolgo, ma nima veze je že telo povedalo samo od sebe. OP začni migat, lepo počasi vsak dan malo več, ne pozabi na vitamine in zdravo hrano. Good luck!

P.S. sprehod ni miganje, to je za penziče, če ne švicaš in dihaš na škrge bo bolj malo efekta. :D
Ni lepšega se poknit v posteljo po dobrem treningu, best feeling ever.

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

Metoda po Wim Hofu je meni bistveno znižala visok pritisk. Toplo priporočam.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

darkolord ::

Grizzly je izjavil:

Če je pritisk stvar narave in genov, zakaj ga zdravniki tako kontrolirajo, če potemtakem vedo, da sam nimaš kaj narediti?
Ker je tudi prirojena hipertenzija škodljiva.

koyotee ::

Zato, da te filajo s tabletami, farmacija ima rada take.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Cristofori ::

Vsa zdravila za nižanje krvnega tlaka so otoksična- škodljiva za sluh. Tako da če ti jih predpišejo brez kakšnega resnega posvetovanja, bi se v velikem loku izognil takemu zdravniku.

darkolord ::

Ne drži.

Cristofori ::

Kaj ne drži? Da niso vsa ta zdravila ototoksična?

Scorpy84 ::

Sam imam isto probleme, pomagalo je, da si doma večinoma kuham skoraj brez soli in čisto malo olja, kruha minimalno. Meso in mlečne izdelke sem skoraj čisto izločil iz prehrane. Sem pa tja še pojem meso, pa mlečne izdelke, ampak to je res enkrat na teden ali dva, ko sem na obisku pri starših, sam ne kupujem več tega. Prej sem imel spodnji blizu 90 zgornji pa 150, zdaj pa 70/120-130. Pa nisem imel viška kg, telovadim pa redno, zadnje čase 6-8 ur na teden fitnes + kolo ene 4-5 ur na teden.

darkolord ::

Cristofori je izjavil:

Kaj ne drži? Da niso vsa ta zdravila ototoksična?
Tako je.

Cristofori ::

Misliš da jim v stranskih učinkih na piše da so, ali da dejansko ne uničujejo sluha?

Potem pa te bojo tu zelo veseli:

https://hearinglosshelp.com/blog/which-...

satfinder ::

Podobno-pozitivni stranski ucinek: iz 145-165, 82-95 zdaj na 118-123, 75-82 (genetika & ...). Znormaliziral z radikalno vegansko makrobioticno dieto, ko sem 'zazdravil' ... (za zraven pa je se dermatitis ... 30+ let trajajoc 'poniknil'). Prehrane ne bi tu razlagal, soli pa ne uzivam 2 leti nobene (nekajminutno grgranje sode bikarbone maybe
organizem oskrbi z nekaj Na, v cebuli naj bi ga bilo menda tudi nekaj malega ... -).
Rjavi integralni riz, ajdova kasa naj bi 'dilatirala' ozilje, pripomogla k nizjemu
krvnemu tlaku ... med drugim (ju ne konzuiram, omenjal pa ju je Svicar Dr. A. Vogel, ze leta pokojni).

Scorpy84 je izjavil:

Sam imam isto probleme, pomagalo je, da si doma večinoma kuham skoraj brez soli in čisto malo olja, kruha minimalno. Meso in mlečne izdelke sem skoraj čisto izločil iz prehrane. Sem pa tja še pojem meso, pa mlečne izdelke, ampak to je res enkrat na teden ali dva, ko sem na obisku pri starših, sam ne kupujem več tega. Prej sem imel spodnji blizu 90 zgornji pa 150, zdaj pa 70/120-130. Pa nisem imel viška kg, telovadim pa redno, zadnje čase 6-8 ur na teden fitnes + kolo ene 4-5 ur na teden.
Korak do konca in Naprej :).

filip007 ::

Zdravnik te pošlje še na jeterne teste, če je kaj alkohola, kadim pa ne.

Meni so predpisali Amlessa in Concor, oboje najmanjše doze se mi zdi, sem imel 160/120, zdaj normalen ali manj kot to.

Ko zmanjka tablet in težiti, da se mi vrti občasno, verjetno jih ne rabim več.
Trevor Philips Industries

darkolord ::

Cristofori je izjavil:

Misliš da jim v stranskih učinkih na piše da so, ali da dejansko ne uničujejo sluha?

Potem pa te bojo tu zelo veseli:

https://hearinglosshelp.com/blog/which-...
Kje je kakšen preverljiv vir?

Grizzly ::

Ali ni bistvo telesne aktivnosti, v kakršni koli obliki že je, da se preznojiš? Ker potem je isto ali greš fuzbalirat ali pa se podaš na kak vzpon. Nogometa ali odbojke si ne morem privoščiti, ker je to timski šport in tudi ob interesu bi težko spravil celo ekipo skupaj. Lahko pa sem telesno aktiven na drugačne načine: hoja, tek, kolesarjenje, dvigovanje uteži ipd. Ravno prejšnji teden sem skočil na ljubljanski grad... ubral sem srednji tempo pa sem vseeno prišel vsa zašvican in zadihan na vrh. Tako da ne vidim razlike.

IL_DIAVOLO ::

Nimas kondicije, to je težava, pa preveč kil.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Cristofori ::

darkolord je izjavil:

Cristofori je izjavil:

Misliš da jim v stranskih učinkih na piše da so, ali da dejansko ne uničujejo sluha?

Potem pa te bojo tu zelo veseli:

https://hearinglosshelp.com/blog/which-...
Kje je kakšen preverljiv vir?


Zelo preprosto. Vzemi generično ime svojega zdravila za krvni tlak in poišči kaj je aktivna substanca. Potem pa za to na netu poišči škodljive stranske učinke.

slodreamer ::

Po mojih izkušnjah se da precej "enostavno" znižat pritisk - težava pa je tak način življenja potem vzdrževat.

- dovolj spanja
- meditacija (umiritev misli ali nadzorovano dihanje) - recimo tudi po 2x 10 min na dan, zjutraj ali popoldan, in potem pred spanjem
- gibanje na zraku, verjetno še boljše v naravi
- zdrava prehrana itak
- vsaj ne jest 3 ure pred spanjem

Gagatronix ::

Pomembno je tudi da zauzijes dovolj vode cez dan.

darkolord ::

Cristofori je izjavil:

darkolord je izjavil:

Cristofori je izjavil:

Misliš da jim v stranskih učinkih na piše da so, ali da dejansko ne uničujejo sluha?

Potem pa te bojo tu zelo veseli:

https://hearinglosshelp.com/blog/which-...
Kje je kakšen preverljiv vir?


Zelo preprosto. Vzemi generično ime svojega zdravila za krvni tlak in poišči kaj je aktivna substanca. Potem pa za to na netu poišči škodljive stranske učinke.
Daš primer - za naprimer katerikoli ACE inhibitor - s preverljivim virom?

NiggerBob ::

Grizzly je izjavil:

Teža me ne ovira, saj imam nekaj čez 80 kg (višina malo čez 180 cm). Trudim se zaužiti čim več sadja in zelenjave. Zjutraj imam navado pojesti kakšen kos namazanega kruha (margarina & marmelada, ribji namaz, sirni namaz) ali kosmiče z mlekom, zvečer pa zadnje čase delam mešano solato, v katero ponavadi stresem konzervo rib. Na delovnem mestu pijem vodo (pazim da spijem vsaj 1 liter). Športno aktiven nisem, se pa trudim dnevno narediti vsaj 10.000 korakov (nastavljen cilj na telefonu) in kadar je možno kakšen vzpon na bližnji hrib.

Bottomline: Veliko ljudi poznam, ki imajo 100+ kg, spijejo ogromno alkohola, ne športajo, peš ne prehodijo niti kilometra (se bi najraje z avtom zapeljali še v dnevno sobo) in prav tako po 10+ ur sedijo za računalnikom. Razlika je v tem, da nimajo nobenih težav s pritiskom. Če je pritisk stvar narave in genov, zakaj ga zdravniki tako kontrolirajo, če potemtakem vedo, da sam nimaš kaj narediti?


Jaz sem 50+, pa se trudim držati pritisk v mejah, ker nočem na tablete.
Tvoje napake iz zgornjega sestavka, ki ti dvigujejo pritisk:
- kruh z margarino in marmelado, ribji namaz, sirni namaz, kosmiči z mlekom. Margarina je smrt, same umetne maščobe, raje maslo. Kruhu se izogni, marmelada = sladkor = dviguje pritisk. Namazi imajo ponavadi čudne sestavine, raje naredi namaz sam iz sveže sesekljane zelenjave in 1/2 žličke domačega jogurta iz domačega nehomogeniziranega mleka.
- konzerva rib. V konzervah so običajno konzervansi, da ohranijo hrano svežo. Poskusi se izogniti.

Nasplošno pa: idi dol s težo, izogni se sladkorju v kakršnikoli obliki. Izogni se kruhu in maščobam, izogni se mesu, sploh rdečemu in svinjskemu. Stres je tudi zelo pomemben faktor, najdi si konjiček in ventil za sproščanje.
Z leti postajajo žile manj prožne, pritisk začne naraščati. Nismo vsi ljudje enaki, eni pridejo skozi bolje, drugi slabše. 100% zdrav ni nihče :)
So pa zadnja leta spustili mejo, kjer se smatra previsok pritisk, da bi čimveč ljudi spravili na tablete. Dokler si pod 150/90, se ne obremenjuj preveč.
P.S.: Jaz sem ga s spremembo prehrane spravil iz 185/105 na 145/85
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Zgodovina sprememb…

kuall ::

jaz sem 15 kg pretežak, vsak dan popijem pol litra coca cole, dosti sladkarij, mesa kar dosti, res pa da je bio domač in zdrav. pritisk imam normalen.

je pa res, da imam tudi zelo zdrave elemente v življenju:

jem dosti zdravega, npr danes vse domače: jajca, mlade surove redkvice (zelo okusne), mlada domača solata, pesa. vsak dan jem korenje. kruha skoraj nič ne jem, ni to načrtno ampak nikoli ne pride na vrsto, prej sem ga imel rad, zdej pa sem zgubil veselje za njega, ker ga nisem jedel toliko časa, mi ni več dober, razen kakšne vroče žemljice so še dobre.

pa steram se fizično vsak dan že celo življenje, tako da diham kot konj, ne zmerno kot povprečni loleki. vsak dan šprint, celo mau sem pretiraval danes, da mi je srce neredno bilo en cajt, kriva je misel na sosede, da me gledajo in nisem pazil na dihanje. 100 počepov s ceglom in 100 počepov na eni nogi. včeraj pa 100 sklec in 100 dvigov nog, ko visim na drogu. to je dost bolj intenzivno, kot če greš na ljubljanski grad.

se imam za zdravega debelinkota. kile sigurno gor ne smejo več iti, zdaj sem še v mejah normale, trebuh ni ekstremen kot pri enih tisti sodi.

digitalcek ::

Praktično vsi govorite o "pravi" hrani in o rekreaciji, hoji, teku. Seveda
je to pomembno.
Nikakor me zanikam vpliva v prvem stavku navedenih dejavnikov. Ampak praktično nihče pa ni omenil PSIHE.

Moja izkušnja je precej drugačna. Previsok pritisk imam kakih 20 let, zadnjih 5 let pa ga "zdarvim", reguliram na svoj način, ga poskušam bolj kot z gibanjem in prehrano, nižati - z meditacijo.

Ter z namernim izogibanjem "senzacij" na internetu (kabelsko televizijo sem odpovedal pred sedmimi leti), s selekcioniranjem znancev na bedake, ki mi z njihovimi stališči dvigajo pritisk in na druge znance, s katerimi sem skoraj na isti frekvenci.

Povprečni tlak dopoldne je 80/135, pozno popoldne pa naraste na povprečno 100/160. Takega krvnega tlaka si seveda ne želim in (kompromis, tablete dobesedno sovražim) vzamem okoli 16 ali 17 ure pol ali eno tableto Concorja.
Treba je vedeti, da je to pri 70+ EDINA tableta, ki jo jemljem, pa še to jemljem z odporom.

Če pa grem na hrvaški otok za 10, ali 20 dni, (manjši kraj, sprehodi, meditacija, knjige, glasba, NIČ politike), mi pa pritisk po treh, štirih dneh kakšen dan precej pade.

Lansko leto sem imel tam dvakrat tako nizek pritisk, da sem se ustrašil, ker sem mislil, da bom umrl. Na srečo se bil v hiši (ne na kolesu) in sem ravno sedel za mizo, ampak sem dejansko pomislil, da bom padel dol, da je konec.
Meritev je pokazala 55/95.
Kar je za hipertonika "šokantno" (pre)nizek pritisk. Od takrat si v takem primeru takoj skuham močno kavo.

Torej priporočam, če se le da, čim manj sekiracije. In, kakor pravijo, toksične ljudi okoli sebe je treba od sebe odmakniti, ali celo odstraniti (menjava službe, ker šefa pač ne moreš odstraniti)...

In UMIRITI psiho, ne pa se pehati (za koji kuratz?) od jutra do večera za lastno hišo in obvezna dva avta...

P.S.
Na WC-ju imam nasproti školjke na vratih napis (če verjamete): Nič interneta na dan, odžene psihiatra stran.

Dodal bi: ne samo psihiatra, tudi visok pritisk...

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Vsak ima svoj pritisk, le dohtarji ga hočejo ukalupiti. Ker jim drugače jebe sistem.
Ko prideš k njim, je zdravljenje podobno kot pri testerju za stroje.
Se pravi daš vhodne podatke, kri, voda, blato, pritisk... in potem brskajo po spominu ali internetu, kaj bi to lahko bilo. Opcija, da imaš privzeto višje obrate, pri njih ne obstaja.

Jaz ga imam že zadnjih 30 let okrog 145/95. S tem ni nič narobe in ne vidim problemov. Tudi s kilami ali kardio vajami, se ne spreminja. Tako je in tako bo. Dokler ne bo 000/00. Takrat bom imel pa problem.

Netrunner ::

Kot so že drugi omenili je poleg hrane in telesne aktivnosti dejavnik tudi psihično stanje posameznika. Dodal bi še, da poleg pravilne prehrane in rekreacije še največ kar lahko storite za vaše ožilje in pritisk je tuširanje z hladno vodo. Hladna voda "obudi" ožilje in s tem izboljša prekrvavitev.

Ni potrebno da se stalno s hladno ampak vsakodnevno tuširanje zaključite z hladno vodo. Metodo ki sem jo omenil par postov nazaj lepo obrazloži delovanje našega telesa in kako le ta vpliva na naše zdravje in počutje.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

feryz ::

Nikoli v življenju se še nisem tuširal ali zaključil tuširanje z mrzlo vodo, pa funkcioniram popolnoma BP.

Kot sem že zgoraj napisal, kar enemu paše ni nujno da bo tudi drugemu. Ukalupljanje je nič drugega kot tiranija.
Te vzamem enkrat s sabo, pa probaj moje knajpanje. Me zanima, kako bi se obneslo na tebi.

fikus_ ::

Nisem vsega bral. Poskusi z belo omelo za uravnavanje pritiska, jo dobiš v lekarni.

https://www.gorenjske-lekarne.si/artike...

FoxKnox ::

Visok krvni tlak je bolezen modernega načina življenja.
Vzroki :
- Stres
-premalo gibanja
-procesirana hrana = nepravilna prehrana
-prevelika telesna teža = premalo gibanja
Z raznoliko in uravnoteženo prehrano in redno telesno rekreacijo, vsaj pol ure dnevno, lahko tudi telovadba, se tudi pritisk zmanjša.
Preverjeno

D3m ::

Grizzly je izjavil:

Kadarkoli merim krvni pritisk, imam nekoliko povišanega. Spodnji mi pogosto preseže 90, zgornji pa je lahko tudi čez 150. Obisk zdravnika zna te vrednosti še malo povišati in me na kakšnem pregledu obravnavajo kot da imam resne probleme s pritiskom. Star sem malo čez 30 let. Opravljam pisarniško delo, kar pomeni 8 ur sedenja za mizo. Če imam še kakšne svoje opravke, se ta čas sedenja lahko zavleče tudi na 11 ur. Zvečer pa itak ni kaj delati kot lažati pred TV-jem. Po službi imam navado, da grem za kakšno uro ali dve ven in odhodim kakšen krog (recimo 2, 3 kilometre). Kavo pijem le občasno (morda 2-krat mesečno, če sem v družbi), hrane pa si dodatno ne solim (kolikor pač dobim soljeno).

Zanima me, kako krvni pritisk znižati in ga potem znižanega tudi obdržati? Idealno bi bilo, da ga spravim nekje na 75/135 - se pravi, da je povprečje meritev nekje blizu teh vrednosti. Vem da na pritisk v veliki meri vpliva življenjski slog, vendar služba od mene zahteva 8 ur sedenja in tu nimam kaj.


Znižaj sladkor, povečaj hojo (hitra hoja) ali kombinirani tek (5 min hoje 1 minuta teka), da malo prepucaš žile.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Netrunner ::

feryz je izjavil:

Nikoli v življenju se še nisem tuširal ali zaključil tuširanje z mrzlo vodo, pa funkcioniram popolnoma BP.


Saj nisem rekel da je to edini način da si zdrav, ampak da je to ena izmed opcij ki jih imaš na voljo če imaš težave.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

FoxKnox ::

feryz je izjavil:

Vsak ima svoj pritisk, le dohtarji ga hočejo ukalupiti. Ker jim drugače jebe sistem.
Ko prideš k njim, je zdravljenje podobno kot pri testerju za stroje.
Se pravi daš vhodne podatke, kri, voda, blato, pritisk... in potem brskajo po spominu ali internetu, kaj bi to lahko bilo. Opcija, da imaš privzeto višje obrate, pri njih ne obstaja.

Jaz ga imam že zadnjih 30 let okrog 145/95. S tem ni nič narobe in ne vidim problemov. Tudi s kilami ali kardio vajami, se ne spreminja. Tako je in tako bo. Dokler ne bo 000/00. Takrat bom imel pa problem.


S to opcijo o višjih obratih nekaterih se popolnoma strinjam.Zdravniki imajo radi linearno krivuljo, ki je postavljena na 120\80 , vse kar je nad tem, še posebno nad 140\90 je hipertenzija, ki jo je, taka imajo navodila, potrebno zdraviti, se ve čigav interes to je.Že nekaj časa se govori, da bi tudi mejo 140\90 še spustili.Ko padeš v ta sistem potem hodiš iz lekarne z vrečo tablet do konca življenja, ker se ne odpravlja vzroka ampak posledice.
Ne rabiš tega.Pomaga pa gibanje in samo gibanje.Sedežne se izogibaj.

feryz ::

Gibanje ne pomaga, preverjeno.
Takisto ne pomaga izogib cukru, preverjeno.
Knajpanje ne pomaga, preverjeno.

Ajde, naštevajte dalje. Sem probal že praktično vse. Ne zato, da bi zbil pritisk, ampak ker preprosto pogosto menjam navade.

c3p0 ::

Jaz sem si doma meril tlak (Omron, manšeta), pa je bil vedno tam 110/70, pa tudi 100/60. Se mi je zdel nizek. Nato sem mašinco dal kolegici med. sestri, da ga v zdr. domu primerja s tamkajšnjimi, ki jih redno umerjajo.

Rezultat: moj kaže še za nekje 10 VIŠJE kot njihov. Tudi srčni utrip mi, ko sem v kondiciji precej, precej pade, najmanj sem ga imel tam 38. Počutje drugače odlično, so zgleda odstopanja od "ideale" v obe smeri, s tem da raje vzamem nižjo.

Netrunner ::

feryz je izjavil:

Gibanje ne pomaga, preverjeno.
Takisto ne pomaga izogib cukru, preverjeno.
Knajpanje ne pomaga, preverjeno.

Ajde, naštevajte dalje. Sem probal že praktično vse. Ne zato, da bi zbil pritisk, ampak ker preprosto pogosto menjam navade.


Tehnike dihanja in mrzel tuš pomaga po omenjeni metodi pomaga, preverjeno.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

darkolord ::

Sami pametnjakoviči.

Laiku te številke ne pomenijo nič, krvni tlak bi lahko bil 280/120, pa itak tega ne vidiš in bi bilo vse "OK".

Isto za sladkorno. Sladkorna ne boli, zato bi lahko nekdo imel cukr 42 in bi se mu zdelo vse "OK".

Ampak tukaj pametnjakoviči nimate za burek, raziskave na tem področju se delajo že več kot 100 let in spremljanje na STOTISOČE ljudi skozi njihova življenja - od tega mnogih prav od rojstva do smrti v visoki starosti - je pokazalo jasno vzročnost med visokim krvnim tlakom in pojavom več drugih srčno-žilnih bolezni ter krajšo življenjsko dobo.

Kolikšna je optimalna vrednost se seveda z več podatki (več časa = več podatkov) da bolje določiti, zato se smernice tudi spreminjajo.

Drži sicer, da je pred zdravljenjem treba izključiti sekundarno hipertenzijo (posledica druge bolezni oz. stanja), ampak za precej ljudi vzroka pač ni mogoče najti in je treba - če želi živeti dlje - zadevo pač zdraviti. Korenček, gibanje itd. seveda lahko vsak zase najprej sproba.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Visok tlak ne bo škodil vsakemu (v mejah normale), je pa ga več kot pametno znižat.

Podobno kot kajenje, imaš redne kadilce 90+ letnike. Pa bi se zanašal na to, da si enak kot on, ki je "statistična napaka"? Zelo verjetno nisi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Kurzweil ::

Stvari so kar preproste načeloma...

- če kadiš... nehaj...
- manjši intake soli in sladkorja...
- zbij morebitne odvečne kilograme...
- če piješ alkohol, pij manj... recimo belo vin že ni kul...
- pri hrani pa vemo kako gre...
- ultimate rešitev za marsikateri problem, pa je seveda dovolj gibanja,... kar je sicer seveda fino še za 1001 drugo stvar, praktično vse...

fikus_ ::

Pomaga tudi manj oz. praktično nič soli.

Kurzweil ::

fikus_ je izjavil:

Pomaga tudi manj oz. praktično nič soli.


... in to zelo! Če dodam še to, da ko se enkrat navadiš, da ne soliš skoraj nič oz. nič... dejansko začneš v polni meri okušat samo hrano... podobna zgodba velja tudi za sladkor... dejansko tista fraza, da sta oba tiha ubijalca, še kako drži!

Utk ::

Ampak tukaj pametnjakoviči nimate za burek, raziskave na tem področju se delajo že več kot 100 let in spremljanje na STOTISOČE ljudi skozi njihova življenja - od tega mnogih prav od rojstva do smrti v visoki starosti - je pokazalo jasno vzročnost med visokim krvnim tlakom in pojavom več drugih srčno-žilnih bolezni ter krajšo življenjsko dobo.

Korelacija ne pomeni kavzalnosti. Baje.

IL_DIAVOLO ::

Pritisk preverjeno imajo tisti, ki se preveč razburjajo. Moj deda ima normalnega 150, ko se razjezi ga ima 200 :D

Jaz ga imam recimo idealnega med 115 in 125.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaspanost ali kronična utrujenost?

Oddelek: Loža
494589 (2410) c3p0
»

Temperatura in potenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5610187 (6115) Ganon
»

Zaspanost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7012468 (9273) c3p0
»

Ultrazvočni senzor v obližu

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
176608 (4989) unreal4
»

Visok pritisk (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5510763 (8529) kingsix

Več podobnih tem