» »

Znižanje krvnega pritiska

Znižanje krvnega pritiska

1
2
»

hruske<> ::

Grizzly je izjavil:

Kadarkoli merim krvni pritisk, imam nekoliko povišanega. Spodnji mi pogosto preseže 90, zgornji pa je lahko tudi čez 150. Obisk zdravnika zna te vrednosti še malo povišati in me na kakšnem pregledu obravnavajo kot da imam resne probleme s pritiskom. Star sem malo čez 30 let. Opravljam pisarniško delo, kar pomeni 8 ur sedenja za mizo. Če imam še kakšne svoje opravke, se ta čas sedenja lahko zavleče tudi na 11 ur. Zvečer pa itak ni kaj delati kot lažati pred TV-jem. Po službi imam navado, da grem za kakšno uro ali dve ven in odhodim kakšen krog (recimo 2, 3 kilometre). Kavo pijem le občasno (morda 2-krat mesečno, če sem v družbi), hrane pa si dodatno ne solim (kolikor pač dobim soljeno).

Zanima me, kako krvni pritisk znižati in ga potem znižanega tudi obdržati? Idealno bi bilo, da ga spravim nekje na 75/135 - se pravi, da je povprečje meritev nekje blizu teh vrednosti. Vem da na pritisk v veliki meri vpliva življenjski slog, vendar služba od mene zahteva 8 ur sedenja in tu nimam kaj.


Vitamin D baje pomaga če imaš pomanjkanje (večina folka ima baje pomanjkanje). Sicer pa če si pretežak shujšaj, pa tudi če ne redna telesna aktivnost pomaga. Bodi pa pozoren da ko meriš da si popolnoma sproščen, ker boš drugače dobil večjo vrednost kot je v resnici.

Netrunner ::

Izogib slo tech foruma tudi pomaga proti visokemu pritisku
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

darkolord ::

Utk je izjavil:

Ampak tukaj pametnjakoviči nimate za burek, raziskave na tem področju se delajo že več kot 100 let in spremljanje na STOTISOČE ljudi skozi njihova življenja - od tega mnogih prav od rojstva do smrti v visoki starosti - je pokazalo jasno vzročnost med visokim krvnim tlakom in pojavom več drugih srčno-žilnih bolezni ter krajšo življenjsko dobo.

Korelacija ne pomeni kavzalnosti. Baje.
Ja, govoril sem o kavzalnosti (=vzročnost), ne korelaciji.

Zgodovina sprememb…

hipertija ::

Ne vem... jaz sem si ga s športom - vsaj 2-3x tedensko 40 minut hriba in nazaj dol, ali pa kolo. Sem imel ves čas 90/140, zdaj pa šolskega 120-125/80-85
Prekle za kurnk

Ben Dover ::

Kurzweil je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Pomaga tudi manj oz. praktično nič soli.


... in to zelo! Če dodam še to, da ko se enkrat navadiš, da ne soliš skoraj nič oz. nič... dejansko začneš v polni meri okušat samo hrano... podobna zgodba velja tudi za sladkor... dejansko tista fraza, da sta oba tiha ubijalca, še kako drži!


Točno to. Zadnjič sem sladkor kupil 2 leti nazaj, ko daš na kup cuker, ki gre v kavice ipd. zadeve, se malo zamisliš..

dexterboy ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Nimaš kondicije, to je težava, pa preveč kil.

In koliko naj bi jih imal na 180 cm višine? 45?
Ljudje so različne konstrukcije, ta fama z BMI je res nateg na suho.

Netrunner je izjavil:

Izogib slo tech foruma tudi pomaga proti visokemu pritisku

:) :D :))
Zmagovita!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

70kg, ce ne liftas.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

sbawe64 ::

Tv skozi okno tudi pomaga.
In ne kupiš drugega.
2020 is new 1984
Corona World order

Ben Dover ::

Ste vedeli, da mačke nižajo krvni tlak? Ko predejo pa oddajajo frekvence, ki pozitivno vplivajo na telo, s tem se mačka zdravi.. ( ravno zdaj me zdravi moj debel muc XD)

Stress Soothers. Petting your cat or dog feels good. It can lower your blood pressure, helps your body release a relaxation hormone, and cuts down on levels of a stress hormone.

t's thought that the vibrations from the activity are physically rejuvenating - a way for the cat to 'heal' itself after stress. One hypothesis is that the purr is a powerful healing action. It's thought that the vibrations from the activity are physically rejuvenating - a way for the cat to 'heal' itself after stress


Catz are d best.

Zgodovina sprememb…

sbawe64 ::

Krvodajalska akcija garantirano zmanjša pritisk.
Pijavke ?
2020 is new 1984
Corona World order

Grizzly ::

Recimo če spremenim določene navade (spijem več vode, zaužijem še več zelenjave, sadja in sadnih izdelkov, športno aktivnost (hoja, tek, vzponi) podaljšam še za 1 uro dnevno, zmanjšam količino sladkorja in soli) v kolikšnem času bi se morala videti razlika? Govorimo o enem tednu, enem mesecu, pol leta ali več let? In ja, navade ni problem obdržati... probem je, ko ne veš kdaj bo opaziti razliko in medtem ko jo čakaš, ponavadi obupaš.

D3m ::

Minimalno pol leta, da se nekaj opazi.
Drugače pa več, kot eno leto sigurno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Morison ::

Pa mal je odvisno, koliko si star. Če je to 50+ je to čist normalno, če pa je to že pri 30ih bi se pa malo zamislil, ja.

GrX ::

Grizzly je izjavil:

Recimo če spremenim določene navade (spijem več vode, zaužijem še več zelenjave, sadja in sadnih izdelkov, športno aktivnost (hoja, tek, vzponi) podaljšam še za 1 uro dnevno, zmanjšam količino sladkorja in soli) v kolikšnem času bi se morala videti razlika? Govorimo o enem tednu, enem mesecu, pol leta ali več let? In ja, navade ni problem obdržati... probem je, ko ne veš kdaj bo opaziti razliko in medtem ko jo čakaš, ponavadi obupaš.

Nekako takole gre.. dlje si pacal telo, dlje ga boš čistil. Pozabi na težave in popolnoma spremeni stil življenja. Vse drugo pride z leti.

fikus_ ::

Zmanjšanje količine soli (če si sedaj "pretiraval") se bi moralo hitro opazit, teden-dva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Kvinta ::

Kurzweil je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Pomaga tudi manj oz. praktično nič soli.


... in to zelo! Če dodam še to, da ko se enkrat navadiš, da ne soliš skoraj nič oz. nič... dejansko začneš v polni meri okušat samo hrano... podobna zgodba velja tudi za sladkor... dejansko tista fraza, da sta oba tiha ubijalca, še kako drži!


To so vam možgane oprali :))
A.C.A.B

fikus_ ::

In ti si stal prvi v vrsti!

https://www.nijz.si/sl/prekomeren-vnos-...

Saj vem, da boš rekel, da vir ni OK.

feryz ::

Vir ni OK. To vemo vsi, dokazov je nešteto.

Najbrž veste, da je pri rekreaciji, intenzivni, ključna težava ravno pomanjkanje soli?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaspanost ali kronična utrujenost?

Oddelek: Loža
494589 (2410) c3p0
»

Temperatura in potenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5610187 (6115) Ganon
»

Zaspanost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7012468 (9273) c3p0
»

Ultrazvočni senzor v obližu

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
176608 (4989) unreal4
»

Visok pritisk (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5510763 (8529) kingsix

Več podobnih tem