» »

Stanovanjski problem, ne-pomoč staršev

Stanovanjski problem, ne-pomoč staršev

««
8 / 8
»
»»

Gagatronix ::

pirat je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Jaz sicer direktnih potomcev nimam, imam pa sorodnike. Za te je lepo v oporoki zapisano da dobijo vsak 1 eur (prej sem imel napisano 1 dinar), ostalo pa naj gre dobrodelnim organizacijam. Ce se mislijo okrog tega jajcat po tistem ko bom jaz ze lepo spal 2 metra spodaj ni moj problem.

To je pa neumno.


Ti vrnem v tvojem slogu. Argumentiraj zakaj.

pirat ::

Ker namen dati vse dobrodelnim organizacijam kaze na to, da vsaj v osnovi zelis, da premozenje nekomu koristi. Dobrodelne organizacije:
1] del tega porabijo zase in za svoj ustroj
2] ce premozenje ni v obliki denarja, potem ga zelo verjetno ne bodo optimalno unovcile - ce jim zapuscas denar potem OK, ce bodo dobrodelne organizacije dobile tvojo nepremicnino, avto, delnice.. potem nekega pravega gospodarjenja ne bo, bolj prodaja po liniji najmanjsega odpora.
Bolj ucinkovito je, ce sam ze danes razmislis komu lahko to najbolj koristi / pomaga in ... doniraj / podari / ustanovi fundacijo....

z0mbie ::

feryz je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Amazon had sales income of EUR44bn in Europe in 2020 but paid no corporation tax.
https://www.theguardian.com/technology/...

Lakaji kot je Mato, bodo seveda hiteli pisat, da podjetje samo optimizira davke po veljavni zakonodaji in da je vse pošteno.
Kakšna nagravžna laž je pa zdaj to spet!? Amazon v Evropi plača ogromno davkov, vsaj moj račun je vedno z davkom. Verjamem, da tudi črnci v Nemčiji ne delajo za skorjo kruha, ampak za obdavčene plače.
Davek na dobiček pa vsaka firma plača tam, kjer ima sedež oz. kjer se odloči, da bo delala dobiček. V tem ni popolnoma nobene goljufije.
Koliko pa Samsung plača dobička v Evropi?
Honda?
Intel?
Koliko pa Krka plača "corporate tax" v Rusiji?


Vidim, da si ekspert, mi lahko razlozis tole? Res me zanima. Meni se zdi cisti kretenizem, ampak cisto mozno, da necesa ne razumem, tebi je pa ocitno v cemu je stos?

z0mbie je izjavil:


Vsak cent, ki ga amerisko podjetje zasluzi v EU in placa davke v ZDA, so izgubljeni davki za EU, kakor tudi precej posla (ker pac opravlja posel v EU z boljsimi pogoji kot domaca podjetja). Skratka, zaradi tega so nasi davki visji, zasluzki nasih podjetij trpijo, pa se brezposlenost je visja.

Ne vem, morda za tem stoji kaksno visje razmisljanje ampak meni se zdi taksno bedasto navijastvo, sebi v skodo naravnost neumno. Ne vem, lahko kdo razlozi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

Gagatronix ::

pirat je izjavil:

Ker namen dati vse dobrodelnim organizacijam kaze na to, da vsaj v osnovi zelis, da premozenje nekomu koristi. Dobrodelne organizacije:
1] del tega porabijo zase in za svoj ustroj
2] ce premozenje ni v obliki denarja, potem ga zelo verjetno ne bodo optimalno unovcile - ce jim zapuscas denar potem OK, ce bodo dobrodelne organizacije dobile tvojo nepremicnino, avto, delnice.. potem nekega pravega gospodarjenja ne bo, bolj prodaja po liniji najmanjsega odpora.
Bolj ucinkovito je, ce sam ze danes razmislis komu lahko to najbolj koristi / pomaga in ... doniraj / podari / ustanovi fundacijo....


Ti si odlicen primer za "zgresil je bistvo". Meni bo vseeno ko bom 2 metra spodaj. Vsak dedic dobi eno enoto valute, zato da se zadovolji neumnim zakonom, ostalo pa lahko gre v vetrove zaradi mene.

Ben Dover ::

Če že razmišljaš tako egoistično, pol vsaj spičkaj ves denar zase preden se stegneš. :))

Ali pa pojdi v Kongo in meči denar iz kabriota po cesti, boš vsaj kakšen kip dobil po smrti. Bo šel vsaj denar tja kamor je treba, jebeš dobrodelne organizacije, ki pol denarja požrejo zase.

Zgodovina sprememb…

pirat ::

Gagatronix je izjavil:

pirat je izjavil:

Ker namen dati vse dobrodelnim organizacijam kaze na to, da vsaj v osnovi zelis, da premozenje nekomu koristi. Dobrodelne organizacije:
1] del tega porabijo zase in za svoj ustroj
2] ce premozenje ni v obliki denarja, potem ga zelo verjetno ne bodo optimalno unovcile - ce jim zapuscas denar potem OK, ce bodo dobrodelne organizacije dobile tvojo nepremicnino, avto, delnice.. potem nekega pravega gospodarjenja ne bo, bolj prodaja po liniji najmanjsega odpora.
Bolj ucinkovito je, ce sam ze danes razmislis komu lahko to najbolj koristi / pomaga in ... doniraj / podari / ustanovi fundacijo....


Ti si odlicen primer za "zgresil je bistvo". Meni bo vseeno ko bom 2 metra spodaj. Vsak dedic dobi eno enoto valute, zato da se zadovolji neumnim zakonom, ostalo pa lahko gre v vetrove zaradi mene.

Tudi prav. To, da gre "ostalo lahko v vetrove", ampak šele potem, ko boš six feet under, pravzapra tudi nekaj pove o tebi. In ja, sem res zgrešil bistvo pri svojem prvem postu. Očitno ni bistvo nekaj prispevati nekomu, na način da bo koristno.... Bolj kaže, da je bistvo tvojega življenja "še zadnjič zaje*ati žlahto"... Sigurno si zelo priljubljen na družinskih srečanjih. Si vabljen?

tikitoki ::

energetik je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

Če si priden in zamudiš vse dobre stvari v mladosti, pol gre ja, se strinjam. :))
Nora mladost ali mirna starost? Tough decision, na koncu pa raka fašeš.. zajeban lajf.
Ravno zato je smiselno načrtovati prej odhod v penzijo, če je možnost. Ne pa na koncu delat do 70 leta, da se greš v penzijo le še stegnit.
Kot omenjeno, 100EUR mesečno rednega vlaganja ni ravno zadeva, zaradi katere bi zamudil vse dobre stvari v mladosti. Obrestno obrestni račun pa deluje. Na 40let ratajo velike cifre.


Obresti? SEm zadnjic gledal kolk so obresti, ce vezes denar. 0.1%! Dejansko imas vsako leto manj, ko upostevas inflacijo.

energetik ::

Od kje si zdaj potegnil depozit, jasno ni bilo govora o depozitu...

FrRoSt ::

A110 je izjavil:


Čez 25 let ko nebo nikogar, da bi delal in vplačeval denar za penzije zdajšnje generacije boš pa kaj? umrl od lakote?


:)):)):))

Menda bodo takrat vsi živeli od UTDja!! :|
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.
««
8 / 8
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prepis nepremičnine iz starša na sina - najboljše opcije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6114561 (7818) Mato989
»

Oporoka - dedovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13715551 (11828) sekvoja
»

Izplačilo denarja od Hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
659039 (7053) Arzen28
»

Dediščina in izkoriščevalski dedek (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17734240 (29354) erkgheoruugh
»

Odpoved dedovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9331234 (29394) Okapi

Več podobnih tem