» »

Stanovanjski problem, ne-pomoč staršev

Stanovanjski problem, ne-pomoč staršev

3p ::

Mato989 je izjavil:

Največja moč pri pogajanju za plačo ne leži v sindikatu ampak v MANJKU DELOVNE SILE!


Da, ampak za tako enostavna opravila, kot je pucanje WCjev imaš vedno dovolj delovne sile, celo za minimalca. Zato pa mora sindikat poskrbeti, da delovne sile ni, dokler niso pogoji dela in plača ustrezni.

Ja, pucanje WCjev je en tak zanimiv primer. Pomen za družbo: velikanski. (Kaj nam pomaga, če imamo dober finačni inženiring, če pa nam ***** podgane pojejo.) Plača: mizerna.
Podobno se je pokazalo v najbolj napetih covid časih. Prodajalci v trgovinah, poštarji, kmeti: plače: mizerno. Pomen za vse nas: kar spomnite se, če ste drli v trgovine ali k strokovnjakom za blokchain.

m0LN4r ::

Kako bos pa ustvaril manjko delovne sile? Jih posljes v tem teoreticnem svetu na zavod ali v javno upravo ali pa prekvalificiras vse v inzenirje?

In ne, nekateri ti ne bodo sli skret pucat, ne glede na to kaksna je placa, ker jim je izpod casti, se ti ne sanja kako je v resnici s tem, ko res pride do taksne priloznosti. Ni vse v denarju. Vecina populacije, rajsi sedi za dobrega jurja v pisarni, kot pa za 3 jurje vlece kable po gradbiscu ali pa menjava plenice 8 ur na dan 100kg osebam.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

c3p0 ::

energetik je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Dedovanje je tudi orodje za vedno večje kupčkanje premoženja znotraj družine, da so nekateri forever bogataši, ne glede na razvajenost in nesposobnost. Oz. vsaj dokler premoženja ne sfižijo.
Ne vem, zakaj ti gre v nos, da imajo nekateri več kot drugi. So pač bolj sposobni (lahko tudi njihovi starši in stari starši), morda bolj upravljajo s premoženjem, manj zagonijo za nepotrebne stvari ali pa imajo tudi več sreče.
Ti bi potegnil uravnilovko, in jim večino pobral? Ne ga srat. Bajto sem kupil in dokončal s svojim denarjem, od katerega sem plačal ogromno davka pri plači. Potem pa še pri dokončanju bajte z DDV. Noben mi nima pravice očitati, da "kopičim bogastvo" ali kaj podobnega.

Vzgoja otrok pa je nekaj drugega kot pomoč pri postavljanju na noge. Ne vem, zakaj bi podaritev stanovanja otroku škodila, če je sicer normalno vzgojen. Je pa lahko zelo koristno, če se ukvarja s čim produktivnejšim, kot z garanjem in kreditiranjem za stanovanjsko luknjo.


Nič takega ne govorim, le da ima vsak medalja dve plati. Visoka obdavčitev dedovanja tudi nič ne reši. Ker bogati pač imajo... denar, mnogo njega, ki lahko marsikaj kupi in obstaja 100 načinov, kako ta denar nekam plasirati, da ti nisi uradni lastnik, se pa lahko iz njega napajaš. Ti in tvoji potomci.

tikitoki ::

Mato989 je izjavil:

z0mbie je izjavil:

Mato989 je izjavil:

100k je recimo za marsikoga life changing money, eni bi ga pa obdavčili za dobro skupnosti in to pa je že manj fer...

Drugo je 10 milijard


Torej ti je cisto ok, ce se rodis reven, se nikoli ne dokopljes do racunalnika (ki ti ga nima kdo placati), v solo ne gres, ker ti je nihce ne more placati in crknes na ulici?


Ni ok, ampak krivda leži na starših ki so te spočeli brez ustrezne finančne slike pred tem, ne pa v 10 milijardnemu bogatašu kajne =)


Preseli se v ZDA ali Afriko, tam so tebi blizje po mentaliteti.

3p ::

m0LN4r je izjavil:

Kako bos pa ustvaril manjko delovne sile? Jih posljes v tem teoreticnem svetu na zavod ali v javno upravo ali pa prekvalificiras vse v inzenirje?


Uf, pa ravno je bil prvi maj. Kako misliš, da smo sploh dobili 5-dnevni delavnik dolg ~8 ur in plačan dopust, namesto ~6*12?

Ja, včasih so stavkokaze tudi prebutali, če ni šlo drugače.

c3p0 je izjavil:

Nič takega ne govorim, le da ima vsak medalja dve plati. Visoka obdavčitev dedovanja tudi nič ne reši. Ker bogati pač imajo... denar, mnogo njega, ki lahko marsikaj kupi in obstaja 100 načinov, kako ta denar nekam plasirati, da ti nisi uradni lastnik, se pa lahko iz njega napajaš. Ti in tvoji potomci.


Imaš prav. Ampak to drži tudi, ali predvsem zato, ker ostali dopuščamo, da denar "plasirajo" tudi v krivljenje zakonodaje. Sicer bi bilo zgoraj opisano enostavno nelegalno. Kazen za to pa še občutno višja obdavčitev tega prikritega premoženja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

Mato989 ::

m0LN4r je izjavil:

Kako bos pa ustvaril manjko delovne sile? Jih posljes v tem teoreticnem svetu na zavod ali v javno upravo ali pa prekvalificiras vse v inzenirje?

In ne, nekateri ti ne bodo sli skret pucat, ne glede na to kaksna je placa, ker jim je izpod casti, se ti ne sanja kako je v resnici s tem, ko res pride do taksne priloznosti. Ni vse v denarju. Vecina populacije, rajsi sedi za dobrega jurja v pisarni, kot pa za 3 jurje vlece kable po gradbiscu ali pa menjava plenice 8 ur na dan 100kg osebam.


Enostavno samo 2 zadevi uredimo:

1. Prepovemo kot EU uvoz delovne sile izven držav EU
2. Nehamo sofinancirat razploda (ukinemo subvencije vrtcev doklade itd... zakone o velikih družinah bla bla bla)

V 2-5 letih se stanje uredi samo od sebe zaradi točke 1, ostalo pa pride z zamikom čez 18-25 let...

Poglej, ja večina raje sedi za jurija v pisarni kot pa menjava plenice za 3k na dan... kaj pa za 7k? Mogoče za 7k jih bi pa več bilo pripravljeno vlečt kable ali menjavat plenice... ali pa za 10k? ali pa za 20k...

Jaz tudi za 3k vs 1,2k raje sedim v pisarni, za 10k bi pa 2x premislil če ne bi raje stisnil in šel vlečt kable, =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

zobnik ::

Najbolj vse trasferje ukinit in ljudi prisilit da grejo pucat skrete pa tud če samo za 600 neto...a to je pol kak suženjski sistem...ki v EU nebi nikol šlo skoz, nit mal.

c3p0 ::

3p je izjavil:


Imaš prav. Ampak to drži tudi, ali predvsem zato, ker ostali dopuščamo, da denar "plasirajo" tudi v krivljenje zakonodaje. Sicer bi bilo zgoraj opisano enostavno nelegalno. Kazen za to pa še občutno višja obdavčitev tega prikritega premoženja.


To bo obstalo, dokler je človek inherentno korupten in nima nekih moralnih vrednot, ki so nad denarjem. Dodaš še negativno selekcijo in golaž je kuhan.
Sledove nekoruptivnosti ponekod sicer lahko že opazimo, še zdaleč pa ne pri nas na Balkanu.

energetik ::

zobnik je izjavil:

Najbolj vse trasferje ukinit in ljudi prisilit da grejo pucat skrete pa tud če samo za 600 neto...a to je pol kak suženjski sistem...ki v EU nebi nikol šlo skoz, nit mal.
Narobe razumeš. Če ne bi bilo transferjev za otroke, bi bilo mnogo manj revnih mladih (ker bi se jih enostavno manj rodilo), posledično bi plača za "pucat skrete" narasla.

Ampak problem je folk zbrihtat, da ne delajo otrok več, kot jih lahko dostojno spravijo do samostojnosti.

Zgodovina sprememb…

A110 ::

Mato989 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Kako bos pa ustvaril manjko delovne sile? Jih posljes v tem teoreticnem svetu na zavod ali v javno upravo ali pa prekvalificiras vse v inzenirje?

In ne, nekateri ti ne bodo sli skret pucat, ne glede na to kaksna je placa, ker jim je izpod casti, se ti ne sanja kako je v resnici s tem, ko res pride do taksne priloznosti. Ni vse v denarju. Vecina populacije, rajsi sedi za dobrega jurja v pisarni, kot pa za 3 jurje vlece kable po gradbiscu ali pa menjava plenice 8 ur na dan 100kg osebam.


Enostavno samo 2 zadevi uredimo:

1. Prepovemo kot EU uvoz delovne sile izven držav EU
2. Nehamo sofinancirat razploda (ukinemo subvencije vrtcev doklade itd... zakone o velikih družinah bla bla bla)

V 2-5 letih se stanje uredi samo od sebe zaradi točke 1, ostalo pa pride z zamikom čez 18-25 let...

Poglej, ja večina raje sedi za jurija v pisarni kot pa menjava plenice za 3k na dan... kaj pa za 7k? Mogoče za 7k jih bi pa več bilo pripravljeno vlečt kable ali menjavat plenice... ali pa za 10k? ali pa za 20k...

Jaz tudi za 3k vs 1,2k raje sedim v pisarni, za 10k bi pa 2x premislil če ne bi raje stisnil in šel vlečt kable, =)


Čez 25 let ko nebo nikogar, da bi delal in vplačeval denar za penzije zdajšnje generacije boš pa kaj? umrl od lakote?

m0LN4r ::

Rodnost je ze zdaj v kurcu, pol bi pa bla se bolj in ostali bi na koncu samo se penzionisti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mato989 ::

A110 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Kako bos pa ustvaril manjko delovne sile? Jih posljes v tem teoreticnem svetu na zavod ali v javno upravo ali pa prekvalificiras vse v inzenirje?

In ne, nekateri ti ne bodo sli skret pucat, ne glede na to kaksna je placa, ker jim je izpod casti, se ti ne sanja kako je v resnici s tem, ko res pride do taksne priloznosti. Ni vse v denarju. Vecina populacije, rajsi sedi za dobrega jurja v pisarni, kot pa za 3 jurje vlece kable po gradbiscu ali pa menjava plenice 8 ur na dan 100kg osebam.


Enostavno samo 2 zadevi uredimo:

1. Prepovemo kot EU uvoz delovne sile izven držav EU
2. Nehamo sofinancirat razploda (ukinemo subvencije vrtcev doklade itd... zakone o velikih družinah bla bla bla)

V 2-5 letih se stanje uredi samo od sebe zaradi točke 1, ostalo pa pride z zamikom čez 18-25 let...

Poglej, ja večina raje sedi za jurija v pisarni kot pa menjava plenice za 3k na dan... kaj pa za 7k? Mogoče za 7k jih bi pa več bilo pripravljeno vlečt kable ali menjavat plenice... ali pa za 10k? ali pa za 20k...

Jaz tudi za 3k vs 1,2k raje sedim v pisarni, za 10k bi pa 2x premislil če ne bi raje stisnil in šel vlečt kable, =)


Čez 25 let ko nebo nikogar, da bi delal in vplačeval denar za penzije zdajšnje generacije boš pa kaj? umrl od lakote?


Seveda, kuga ni zmogla to nardit za cel planet zdaj bo pa to dvoje za to poskrbelo... daj matematiko da čez 25 let ne bo nikogar več

Potrebno se bo odločit, če govorijo eni da bo vse robotizirano in bo folk na sociali in rabimo za to UTD, po drugi strani pa govorite delajmo otroke ker drugače ne bo nikogar... to dvoje se kreše, odločite se že kaj bo

1. Če rabimo več ljudi pomeni da ne rabimo UTDja in sociale in doklad, ker bo dovolj dela in plače dobre za vse

2. Če rabimo UTD, pomeni da ne rabimo ljudi ker ne bo dovolj dela za njih, torej lahko nižamo rodnost brez težav

Now pick 1 or 2?

Jaz sem ok s katerokoli točko, nisem pa ok da imamo UTD ker kao ni dela, hkrati se pa nekdo dere da moramo dvignit rodnost ker ne bo delavcev, WTF to je DIAMETRALNO NASPROTNO NELOGIČNO STALIŠČE
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

z0mbie ::

A110 je izjavil:

Čez 25 let ko nebo nikogar, da bi delal in vplačeval denar za penzije zdajšnje generacije boš pa kaj? umrl od lakote?


Zakaj pa ne? Saj konec koncev bi se penzionisiti sami koregirali (pomrli), tisti bolj "sposobni" (ki so zadeli na loteriji) pa tako ali tako nimajo tezave. /s

3p ::

Mato989 je izjavil:

1. Prepovemo kot EU uvoz delovne sile izven držav EU
2. Nehamo sofinancirat razploda (ukinemo subvencije vrtcev doklade itd... zakone o velikih družinah bla bla bla)


Ne, prepovemo dumping cene dela s strani uvožene delovne sile. Če bojo delali za normalen denar ne bojo nelojalna konkurenca domačinom. In ko bojo zaslužili normalen denar, ga bojo tudi zapravljali, in jim boš lahko prodajal boljše avte, ali v kateri panogi že delaš.

m0LN4r ::

Jaz nisem rekel, da otrok ne rabimo. Jaz sem rekel, da jih rabimo, tako od revnih, kot od srednjega in visjega sloja. Za pozitivno ekonomijo, rabimo bodoce potrosnike, bolj ko so butasti vec trosijo. Od tistih, ki denar hordajo nimamo nic kaj dosti.
Kar res ne rabimo je 50% prejemnikov penzije, ki sedijo na njej in masijo tok denarja.

3p je izjavil:

Mato989 je izjavil:

1. Prepovemo kot EU uvoz delovne sile izven držav EU
2. Nehamo sofinancirat razploda (ukinemo subvencije vrtcev doklade itd... zakone o velikih družinah bla bla bla)


Ne, prepovemo dumping cene dela s strani uvožene delovne sile. Če bojo delali za normalen denar ne bojo nelojalna konkurenca domačinom. In ko bojo zaslužili normalen denar, ga bojo tudi zapravljali, in jim boš lahko prodajal boljše avte, ali v kateri panogi že delaš.
Ja to je jeba. Firme se ze znajdejo al preselijo firmo ali pa priselijo delavce.
Treves se tudi iz Nemcije seli na Poljsko, ne samo iz Slovenije. Njihove izdelke pa rabijo vsi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

A110 ::

če imaš dosti ljudi ki nimajo kaj za delati ker jih ne rabiš in že lahko poskrbimo za hrano ipd potem potrebuješ utd. Kaj si sploh lahko kot družba želimo lepšega kot to, da nihče nebi rabil delati in bi še vedno živeli polno, normalno življenje kot da delamo. Zakaj pa bi prepovedoval rojevati ljudem ki si to želijo če družba na ta račun n trpi preveč? Če roboti naredijo vse potem ni problem da je ljudi preveč. le denar je treba nekako spraviti od lastnikov robotov do tistih namesto delajo roboti. Če pa teh ljudi ni pa tudi robotov ne rabis in tudi lastniki od tega nimajo nič

energetik ::

A110 je izjavil:



Čez 25 let ko nebo nikogar, da bi delal in vplačeval denar za penzije zdajšnje generacije boš pa kaj? umrl od lakote?
Ne, živel od svojih prihrankov. Jaz sem državno penzijo že odmislil. Si rihtam tako, da bo dovolj 2. in pa 3. steber (tu notri štejem vse, od skladov, do nepremičnin, zlata in kripto).

z0mbie ::

3p je izjavil:

Mato989 je izjavil:

1. Prepovemo kot EU uvoz delovne sile izven držav EU
2. Nehamo sofinancirat razploda (ukinemo subvencije vrtcev doklade itd... zakone o velikih družinah bla bla bla)


Ne, prepovemo dumping cene dela s strani uvožene delovne sile. Če bojo delali za normalen denar ne bojo nelojalna konkurenca domačinom. In ko bojo zaslužili normalen denar, ga bojo tudi zapravljali, in jim boš lahko prodajal boljše avte, ali v kateri panogi že delaš.


In prepovemo dumping cene izdelkov s prepovedjo uvoza izdelkov, ki jih lahko izdelamo sami. Aja ne bo slo, EU... fak.

Nic od tega ne bo letelo. Edina resitev je omejitev bogatenja. Samo to je pa spet zadeva, ki potegne za sabo preprecitev selitev denarja v razne oaze ipd.

energetik je izjavil:

A110 je izjavil:



Čez 25 let ko nebo nikogar, da bi delal in vplačeval denar za penzije zdajšnje generacije boš pa kaj? umrl od lakote?
Ne, živel od svojih prihrankov. Jaz sem državno penzijo že odmislil. Si rihtam tako, da bo dovolj 2. in pa 3. steber (tu notri štejem vse, od skladov, do nepremičnin, zlata in kripto).


Ja, samo to je spet opcija, ki se jo lahko grejo samo nekateri. Skratka ni resitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

PrimoZ_ ::

Mato989 je izjavil:



1. Če rabimo več ljudi pomeni da ne rabimo UTDja in sociale in doklad, ker bo dovolj dela in plače dobre za vse

2. Če rabimo UTD, pomeni da ne rabimo ljudi ker ne bo dovolj dela za njih, torej lahko nižamo rodnost brez težav

Now pick 1 or 2?

Jaz sem ok s katerokoli točko, nisem pa ok da imamo UTD ker kao ni dela, hkrati se pa nekdo dere da moramo dvignit rodnost ker ne bo delavcev, WTF to je DIAMETRALNO NASPROTNO NELOGIČNO STALIŠČE


V praksi je opcija 3.
Dajmo plačati tako malo da mora država zaposlenim zagotoviti prehranske bone, da ne pocrkajo od lakote.

Trg NE deluje.
Kako trg poskrbi za regulacijo je pravljica tako kot v fiziki, ko zanemariš trenje in upor.


Najbl smešno mi je pa ko revež zagovarja najbogatejših 1% medtm ko m sistem natika zanko okoli vratu. Komedija :)

A110 ::

energetik je izjavil:

A110 je izjavil:



Čez 25 let ko nebo nikogar, da bi delal in vplačeval denar za penzije zdajšnje generacije boš pa kaj? umrl od lakote?
Ne, živel od svojih prihrankov. Jaz sem državno penzijo že odmislil. Si rihtam tako, da bo dovolj 2. in pa 3. steber (tu notri štejem vse, od skladov, do nepremičnin, zlata in kripto).


To je opcija ampak še vedno bo mogel nekdo pridelati hrano, oskrbeti starejše,... In za to pač rabiš ljudi

PrimoZ_ ::

feryz je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Brezveze se tu zapenjaš. Kakor koli obračaš dejstvo ostaja da ravnanje staršev v tem primeru ni bilo fer.
Najprej otroku prigovarjaš naj uredi stanovanje v mansardi, potem pa ti ni všeč njegova partnerka in nad njima začenš zganjat teror...

Tisto z stroški je samo še dodatna sol na rano.
Kar teror praviš da je bil? A so jima podlate žgali z razbeljenim železom?
Ponudili so mu mansardo, jaz take zadeve vzamem za dobro. Vi pa v tem, da ti nekdo nekaj da, vidite slabo. Zanimivi pogledi.
Kako so si ljudje všeč, je stvar osebni preferenc, ne bomo tukaj zdaj o zlobnih taščah, nedolžnih pastorkah in podobnih klišejih.

Za tisto s stroški velja enako. Njegov pogled. Ko bo sam, ne bodo manjši, torej?


Kaj ti jaz more če si tepec in selektivno bereš.
Teror = dretje na lastnega sina kaj je to kurbo pripeljal v bajto, zaničevanje otrok (vnukov )da so nerodni/nesposobni/nenormalni, da so vsi ostali otroci boljši... Zame je to teror, če pa zate ni si pa verjetno tak isti bedak kot njegovi starši.

Ja njemu so ponudili mansardo, ki jo je sprejel in uredil, bil fer in plačeval polovico stroškov, prispeval polovico k menjavi strehe, ...

Bratu so dali 50k€ no string attached.
Njemu so dali pravico bivanja v mansardi pod pogejum da nam bo tamlada všeč (seveda tega niso povedali v naprej). Realno je 7 let živel brez najemnine kar je recimo isto 50k€. Ko pa notr vržeš denar za ureditev prej neizdelane mansarde (razen dveh otroških) in ureditev strehe je pa še v minusu.
In v mansardi je pustil še za par k€ robe, ki je ne more pobrat ker je oče še isti dan na njegovem vhodu zamenjal ključavnico, ker ga je lastni sin "izdal" s tem da se je odselil.

Ti kar obračaj zadeve, če se ti tole kakorkoli zdi normalen odnos staršev, lahko rečem bogi tvoji bližnji.
Me zanima s kakim bednim izgovorom boš prišel sedaj.

Mato989 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Mato989 je izjavil:



1. Če rabimo več ljudi pomeni da ne rabimo UTDja in sociale in doklad, ker bo dovolj dela in plače dobre za vse

2. Če rabimo UTD, pomeni da ne rabimo ljudi ker ne bo dovolj dela za njih, torej lahko nižamo rodnost brez težav

Now pick 1 or 2?

Jaz sem ok s katerokoli točko, nisem pa ok da imamo UTD ker kao ni dela, hkrati se pa nekdo dere da moramo dvignit rodnost ker ne bo delavcev, WTF to je DIAMETRALNO NASPROTNO NELOGIČNO STALIŠČE


V praksi je opcija 3.
Dajmo plačati tako malo da mora država zaposlenim zagotoviti prehranske bone, da ne pocrkajo od lakote.

Trg NE deluje.
Kako trg poskrbi za regulacijo je pravljica tako kot v fiziki, ko zanemariš trenje in upor.


Najbl smešno mi je pa ko revež zagovarja najbogatejših 1% medtm ko m sistem natika zanko okoli vratu. Komedija :)



Ne ne ne, ne bo šlo tako enostavno, delodajalci ne bi mogli delavce plačevat tako malo da bi država morala dajat zraven ČE BI BIL MANJKO DELAVCEV... tako da ja, maš prav, ampak ta opcija je možna samo zato ker se gremo v praksi iz dveh opcij hibridno tretjo kjer NAVIJAMO za RAZPLOD in ga subvencionirano hkrati pa PLAČUJEMO da folk ne pocrka... kar je resničen absurd.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrimoZ_ ::

Če si bogati 1% + država lasti večino kapitala, je lahko še tako manjko delavcev pa ti bodo plačali (relativni) drobiž.

Damo ti 5000$ za pucanje WC-ja ampak najemnina za stanovanje je 4000$, pa podražilo se je hrana in uvedli smo takso na dihanje...

z0mbie ::

PrimoZ_ je izjavil:

Če si bogati 1% + država lasti večino kapitala, je lahko še tako manjko delavcev pa ti bodo plačali (relativni) drobiž.

Damo ti 5000$ za pucanje WC-ja ampak najemnina za stanovanje je 4000$, pa podražilo se je hrana in uvedli smo takso na dihanje...


Ja, saj tocno to je problem denasnjega sveta, vcasih je denar krozil, vsakdo je lahko nekaj malega delal in si zasluzil za zivljenje. Danes se je denar samo skoncentriral, vecina si lasti vse, v ostalem peskovniku pa se borimo vsi ostali (vkljucno z vsemi zagovorniki neoliberalizma tule). In zato ni pomanjkanja delovne sile. Ker se prostor za delo vedno bolj krci.

Najbolj nora je situacija pri obdelovalnih povrsinah, kjer logika "manjko delovne sile" ne vzdrzi, ali bos jedel ali pa ne bos (pa molit bo tudi treba): https://www.moneycontrol.com/news/photo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

111111111111 ::

Mato989 je izjavil:

Problem "brutalnega" pristopa kot ga omenja feryz zgoraj "Pri 18tih čez vrata s kovčkom" (ali katerakoli podobna varianta kot je plačevanje najemnine lastnim staršem po 18tem letu itd... OBIČAJNO (in menim da je prav tako) privede do tega da ta ista oseba na stara leta ko je obnemogla pričakuje obiske in pomoč potomcev... Me zanima kako bi tej osebi bilo in kaj bi rekla, če bi sinovi in hčerke rekli vsak obisk 50€ vsaka pomoč 25€ na uro itd...

Na koncu se je bolje držat pravila, da dajte otroku vse kar lahko, kajti on vam bo na koncu izbiral dom upokojencev ali pomagal ko bote obnemogli... Vse se vrača vse se plača so dejali. In prav je tako, takim starcem ki imajo logiko otežit ne olajšat potomcem življenje v tem težkem Svetu (pa četudi samozato ker pa oni niso nič dobili) prav privoščim da jih ti potomci na stara leta odjebejo ali močno otežijo lajf...

Nikoli ne pričakuj, da bodo otroci skrbeli zate.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Mato989 ::

111111111111 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Problem "brutalnega" pristopa kot ga omenja feryz zgoraj "Pri 18tih čez vrata s kovčkom" (ali katerakoli podobna varianta kot je plačevanje najemnine lastnim staršem po 18tem letu itd... OBIČAJNO (in menim da je prav tako) privede do tega da ta ista oseba na stara leta ko je obnemogla pričakuje obiske in pomoč potomcev... Me zanima kako bi tej osebi bilo in kaj bi rekla, če bi sinovi in hčerke rekli vsak obisk 50€ vsaka pomoč 25€ na uro itd...

Na koncu se je bolje držat pravila, da dajte otroku vse kar lahko, kajti on vam bo na koncu izbiral dom upokojencev ali pomagal ko bote obnemogli... Vse se vrača vse se plača so dejali. In prav je tako, takim starcem ki imajo logiko otežit ne olajšat potomcem življenje v tem težkem Svetu (pa četudi samozato ker pa oni niso nič dobili) prav privoščim da jih ti potomci na stara leta odjebejo ali močno otežijo lajf...

Nikoli ne pričakuj, da bodo otroci skrbeli zate.


Od poznane človeške zgodovine je ravno to normalno, razen zadnjih morda 30-40 let...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

111111111111 ::

Mato989 je izjavil:


Od poznane človeške zgodovine je ravno to normalno, razen zadnjih morda 30-40 let...

Torej? Živiš v zgodovini ali zadnjih 30-40 let?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

videc ::

Po zakonu si dolžan skrbeti za starše.

BCSman ::

Čez 50 let umetnih tvorb z omejenim rokom trajanja - držav - sploh ne bo več, prešlo se bo spet na plemena in plemenske skupnosti, kar je za človeka najbolj naravno. Vsak bo skrbel za svojo družino in ostarele starše, kot je bilo vedno v zgodovini. Družili se bomo samo s sebi podobnimi in enako mislečimi. Balkanskega jokanja po tv-ju, da mora država poskrbeti za vse ne bo več noben šmirglal, vsak bo odgovoren zase in za svoje pleme.

z0mbie ::

BCSman je izjavil:

Čez 50 let umetnih tvorb z omejenim rokom trajanja - držav - sploh ne bo več, prešlo se bo spet na plemena in plemenske skupnosti, kar je za človeka najbolj naravno. Vsak bo skrbel za svojo družino in ostarele starše, kot je bilo vedno v zgodovini. Družili se bomo samo s sebi podobnimi in enako mislečimi. Balkanskega jokanja po tv-ju, da mora država poskrbeti za vse ne bo več noben šmirglal, vsak bo odgovoren zase in za svoje pleme.


Ja, pa s kostjo skozi brado se bos sprehajal pred votlino in sanjal kako lepo je bilo, ko so se bili racunalniki, ceste in zdravniki. Pozabi plemenske skupnosti, ce pride do tega je konec clovestva, niti hrane vec ne mores pridelati dovolj za eno vas.

Bolj realen scenarij pa bo (1:26, pogled skozi okno):

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

PrimoZ_ ::

Amazon had sales income of €44bn in Europe in 2020 but paid no corporation tax.
https://www.theguardian.com/technology/...

Lakaji kot je Mato, bodo seveda hiteli pisat, da podjetje samo optimizira davke po veljavni zakonodaji in da je vse pošteno.

Invictus ::

Saj je pošteno, temu se reče transferne cene... Nič novega, preko storitev denar prepumpaš v davčno bolj ugodne države...

No, v Franciji jih bo zdaj moral.

Škoda, da Slovenija ni vzpostavila davčne oaze leta 1991...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

PrimoZ_ ::

O glej še en hlapec :)

z0mbie ::

PrimoZ_ je izjavil:

O glej še en hlapec :)


Jah to so pacienti, ki sami sebi v hrano pljuvajo, pa tega niti ne vidijo. Vsak cent, ki ga amerisko podjetje zasluzi v EU in placa davke v ZDA, so izgubljeni davki za EU, kakor tudi precej posla (ker pac opravlja posel v EU z boljsimi pogoji kot domaca podjetja). Skratka, zaradi tega so nasi davki visji, zasluzki nasih podjetij trpijo, pa se brezposlenost je visja.

Ne vem, morda za tem stoji kaksno visje razmisljanje ampak meni se zdi taksno bedasto navijastvo, sebi v skodo naravnost neumno. Ne vem, lahko kdo razlozi?

IL_DIAVOLO ::

PrimoZ_ je izjavil:

feryz je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Brezveze se tu zapenjaš. Kakor koli obračaš dejstvo ostaja da ravnanje staršev v tem primeru ni bilo fer.
Najprej otroku prigovarjaš naj uredi stanovanje v mansardi, potem pa ti ni všeč njegova partnerka in nad njima začenš zganjat teror...

Tisto z stroški je samo še dodatna sol na rano.
Kar teror praviš da je bil? A so jima podlate žgali z razbeljenim železom?
Ponudili so mu mansardo, jaz take zadeve vzamem za dobro. Vi pa v tem, da ti nekdo nekaj da, vidite slabo. Zanimivi pogledi.
Kako so si ljudje všeč, je stvar osebni preferenc, ne bomo tukaj zdaj o zlobnih taščah, nedolžnih pastorkah in podobnih klišejih.

Za tisto s stroški velja enako. Njegov pogled. Ko bo sam, ne bodo manjši, torej?


Kaj ti jaz more če si tepec in selektivno bereš.
Teror = dretje na lastnega sina kaj je to kurbo pripeljal v bajto, zaničevanje otrok (vnukov )da so nerodni/nesposobni/nenormalni, da so vsi ostali otroci boljši... Zame je to teror, če pa zate ni si pa verjetno tak isti bedak kot njegovi starši.

Ja njemu so ponudili mansardo, ki jo je sprejel in uredil, bil fer in plačeval polovico stroškov, prispeval polovico k menjavi strehe, ...

Bratu so dali 50k€ no string attached.
Njemu so dali pravico bivanja v mansardi pod pogejum da nam bo tamlada všeč (seveda tega niso povedali v naprej). Realno je 7 let živel brez najemnine kar je recimo isto 50k€. Ko pa notr vržeš denar za ureditev prej neizdelane mansarde (razen dveh otroških) in ureditev strehe je pa še v minusu.
In v mansardi je pustil še za par k€ robe, ki je ne more pobrat ker je oče še isti dan na njegovem vhodu zamenjal ključavnico, ker ga je lastni sin "izdal" s tem da se je odselil.

Ti kar obračaj zadeve, če se ti tole kakorkoli zdi normalen odnos staršev, lahko rečem bogi tvoji bližnji.
Me zanima s kakim bednim izgovorom boš prišel sedaj.


Lep primer, ko rece otrok starcem NE. Mladi so glas razuma, da se ni več družinskih tragedij.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

111111111111 ::

videc je izjavil:

Po zakonu si dolžan skrbeti za starše.

So izjeme. In dolžan si plačevati za preživetje.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

zobnik ::

Kakšen UTD neki, na stara leta nas bo država pustila, že sedaj tisti s 40 let dela majo dobrih 550 penzije. Že danes vidiš folk ko dobi 400 evrov socialne in izredne pomoči in komaj čaka da se zaposli da gre naprej.

Ben Dover ::

Itak bomo delali skor do smrti, who cares. :))
Moji stari starši so šli v penzijo pri 55, lol.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

zenith1 - Eno je spoštovanje, drugo je sovraštvo.
Sovražit nekoga, ki te je spravil na svet ne moreš, lahko pa ga ne spoštuješ.

Invictus - Bejž no, ob vseh CSD-jih in drugih možnostih.

tikitoki - V pisanih pravilih. Zakaj ne naredijo šolo za starše? Kdo naj bi to nadziral? Ko se pojavijo problemi z obnašanjem otrok, je za karkoli, krepko prepozno.

Mato989 - Od takih kot si ti, lahko pričakujejo predvsem oporekanju pokojnine in predloge za evtanazijo, kakšno pomoč neki, če jim še telefona ne želite uštimat ali TV nastavit, računalnik zrihtat. Dobrota je sirota, je reklo, ki izhaja ravno iz odnosov stari-mladi.
Najbolj fer je, da ne daš nobenemu nič, temveč jih naučiš, kako se 10k€ zasluži.
Ko se je treba dogovarjat, kdo bo prispeval za doplačilo dementnih staršev v domu, bi tistih 20k€ še kako prav prišlo.
Ravno v tem je point, starši morajo kompenzirat, ob pravilni vzgoji, otroci to tudi čutijo in spoštujejo, če pa vgojijo egoističnega prasca, se pa začne gledat skozi denar in posledično prepirat in zganjat fovšijo. Jaz sem se znašel v vsaki situaciji, brat pa si ni znal jajca na uč spečt, normalno, da mu je fotr zrihtal službo, normalno, da je včasih dobil kak € pod mizo, normalno, da ni kaj dosti pomagal pri gradnji bajte in normalno, da je imel celo življenje finančne probleme, žalostno je to, da tudi za dobro vzgojo otrok ni poskrbel. Njegovi hčeri sem jaz odstopil 3/4-ine dedovane hiše (1/4-ina je bila za zavrovanje kredita, ki sem ga vzel za mamo ob menjavi centralne in večjim dodelavam).
Bil je tako nesposoben, da so ga deložiral iz službenega stanovanja, ker ni redno plačeval stroškov in najemnine (tega sicer z upokojenci ne počnejo), potem je bil podnajemnik na nekem posestvu za majhen denar in nadziranje gospodarskih poslopij, hčerka ga ob dedovanju ni hotela videt v hiši, ko je umrl pa je mamo potegnila k sebi.

energetik - Je smiselno pomagat tistemu, ki pomoči ne rabi in zato manj pomagat tistemu, ki pomoč potrebuje (takšna je naša socialna)?

PrimoZ - Lahko se je punca začela obnašat kot gazdarica do staršev (ozadja ne poznamo), seveda se starši zavedajo, da bojo pomoč rabili in kaj je boljšega, od domače osebe v stanovanju zraven njih. Starši verjetno nimajo toliko, da bi si lahko kadarkoli naročili strokovno plačano pomoč od zunaj, s sinom, ki je dobil za nakup stanovanja, verjetno tudi ne morejo bit vsak dan v stiku, sinček, ki je doma pa "mora" ustrečt vsem muham, saj je dobil tretjino ali več bajte v kateri živi, kaj bi še rad.

kriptobog - Večina bogatih, to ni zaradi svoje sposobnosti! Tisti, ki so, se nad davki ne pritožujejo. Saj plačujete za vrtec vsi enako, samo revnejšim ga doplačuje občina, ti pa zaslužiš dovolj, da ga lahko plačaš sam. Razlogov, zakaj mamice posedajo na kavicah ne poznaš, lahko pa se vsedeš zraven in jih boš slišal. Zgodbe le-teh so sila zanimive.
Kaj čakaš, če misliš, da ti bo bolje. Si zadnjih nekaj let iskal službo?
Si siguren, da je lepo delat preko agencij ali kot s.p., da so vse službe za določen čas, da ne moreš vzeti kredita in seveda, da fajn garaš, za minimalno plačo in, ko ti poberejo socialne transferje, si na slabšem.



sbawe64 - Kar nekaj, tudi z dvema snahama. Poznam pa tudi primere kjer se sin in mati ne zastopita v isti hiši.
Delo krepa človeka

zobnik ::

Ben Dover je izjavil:

Itak bomo delali skor do smrti, who cares. :))
Moji stari starši so šli v penzijo pri 55, lol.


Izgovor pa bo da se daljša življenjska doba:D čeprav jih kar lepo pobira že pri 55-60-65 let.

Pa marsikdo si zaavrovanje ne bo zmogu plačevat in ne bo prišel prej do zdravnika saj tudi tisti zavarovani čakajo predolgo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

energetik ::

Ben Dover je izjavil:

Itak bomo delali skor do smrti, who cares. :))
Moji stari starši so šli v penzijo pri 55, lol.
Lej, odvisno od posameznika. Najdi boljšo službo in varčuj/investiraj. Se potem upokojiš točno takrat, ko boš hotel oz. imel dovolj sredstev ter se poserješ na državno pokojnino. Sam je ne mislim čakati če bo le priložnost, so leta življenja preveč dragocena.

Nekje 200k rabiš, naloženo v skladu svetovnih delnic, če imaš že svojo bajto, pa živiš lepo zmerno samo od donosa, glavnica ostaja. 200k pa našparaš v taistem skladu z nekje 500€ mesečno v 20 letih.
Oz. če si priden in začneš vlagat že kot študent, rabiš samo 135€ mesečno 40 let. Kar pomeni da greš lahko v čisto svojo penzijo pri 60 letih z 200k na računu.

Ben Dover ::

Če si priden in zamudiš vse dobre stvari v mladosti, pol gre ja, se strinjam. :))
Nora mladost ali mirna starost? Tough decision, na koncu pa raka fašeš.. zajeban lajf.

Zgodovina sprememb…

PrimoZ_ ::

To je boljša opcija, kot čakanje dediščine.
Če bodo starši živeli tako dolgo kot stari starši bom jaz dedoval nekje po 65em, takrat pa je že precej vseeno al kaj dobim al pa ne.

immortan ::

Al pa kupiš dogecoine pa maš penzijo pokrito :p

Gagatronix ::

Jaz sicer direktnih potomcev nimam, imam pa sorodnike. Za te je lepo v oporoki zapisano da dobijo vsak 1 eur (prej sem imel napisano 1 dinar), ostalo pa naj gre dobrodelnim organizacijam. Ce se mislijo okrog tega jajcat po tistem ko bom jaz ze lepo spal 2 metra spodaj ni moj problem.

pirat ::

Gagatronix je izjavil:

Jaz sicer direktnih potomcev nimam, imam pa sorodnike. Za te je lepo v oporoki zapisano da dobijo vsak 1 eur (prej sem imel napisano 1 dinar), ostalo pa naj gre dobrodelnim organizacijam. Ce se mislijo okrog tega jajcat po tistem ko bom jaz ze lepo spal 2 metra spodaj ni moj problem.

To je pa neumno.

energetik ::

Ben Dover je izjavil:

Če si priden in zamudiš vse dobre stvari v mladosti, pol gre ja, se strinjam. :))
Nora mladost ali mirna starost? Tough decision, na koncu pa raka fašeš.. zajeban lajf.
Ravno zato je smiselno načrtovati prej odhod v penzijo, če je možnost. Ne pa na koncu delat do 70 leta, da se greš v penzijo le še stegnit.
Kot omenjeno, 100EUR mesečno rednega vlaganja ni ravno zadeva, zaradi katere bi zamudil vse dobre stvari v mladosti. Obrestno obrestni račun pa deluje. Na 40let ratajo velike cifre.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Če 100 evrov ni nek denar za študenta, se lahko ukine pol štipendij.

zobnik ::

Težko, vmes moraš še kredite odplačevat, te kasneje zanima prehod iz stanovanja v hišo, kako potovanje, nakupi k so potrebni....tud avto za 500 evrov je kanta, treba dat vsaj 10.000 evrov da je mir vsaj 5let+, varčuješ min. Varčujejo sam starejši....ker jih daje mal demenca na stare čase, ko so živel v stiski, pomanjkanju.

feryz ::

PrimoZ_ je izjavil:

Amazon had sales income of €44bn in Europe in 2020 but paid no corporation tax.
https://www.theguardian.com/technology/...

Lakaji kot je Mato, bodo seveda hiteli pisat, da podjetje samo optimizira davke po veljavni zakonodaji in da je vse pošteno.
Kakšna nagravžna laž je pa zdaj to spet!? Amazon v Evropi plača ogromno davkov, vsaj moj račun je vedno z davkom. Verjamem, da tudi črnci v Nemčiji ne delajo za skorjo kruha, ampak za obdavčene plače.
Davek na dobiček pa vsaka firma plača tam, kjer ima sedež oz. kjer se odloči, da bo delala dobiček. V tem ni popolnoma nobene goljufije.
Koliko pa Samsung plača dobička v Evropi?
Honda?
Intel?
Koliko pa Krka plača "corporate tax" v Rusiji?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prepis nepremičnine iz starša na sina - najboljše opcije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6114557 (7814) Mato989
»

Oporoka - dedovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13715506 (11783) sekvoja
»

Izplačilo denarja od Hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
659031 (7045) Arzen28
»

Dediščina in izkoriščevalski dedek (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17734225 (29339) erkgheoruugh
»

Odpoved dedovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9331221 (29381) Okapi

Več podobnih tem