» »

Stanovanjski problem, ne-pomoč staršev

Stanovanjski problem, ne-pomoč staršev

Hypathia ::

En popravek, če prav razumem, bodo lahko starši določili, da se denar, ki so ga dali bratu ne vračuna v njegov dedni delež in se bo to štelo kot da ga ni dobil:

Vračunanje darila zakonitemu dediču


46. člen

(1) Vsakemu zakonitemu dediču se vračuna v dedni delež vse, kar je na kakršenkoli način dobil v dar od zapustnika.

(2) Ne vračunajo se plodovi in druge koristi, ki jih je imel dedič od podarjene stvari do zapustnikove smrti.

(3) Darilo se ne vračuna, če je zapustnik ob daritvi ali pozneje ali v oporoki izjavil, da se darilo ne vračuna v dedni delež, ali če se da iz okoliščin sklepati, da je bila to zapustnikova volja.

(4) Pri tem ostanejo v veljavi določbe o nujnem deležu.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

Ben Dover ::

Pa saj ni nikjer napisano, da so mu kaj dali. Na besedo pa sodišče ne bo verjelo, še kakšna demenca useka starše in če bo brat dovolj pokvarjen bo dobil še pol hiše. Pri nas so staro dementno mamo prisilili v podpis dedovanja drugemu bratu, a je prvi vse to predvidel in prvotno pogodbo zaplombiral, drugače bi ostal brez vsega. Ko so dojeli, da ne bodo nič dedovali pa so iz danes na jutri prenehali hodit na obiske vsak teden, pokvarjenci.

Zgodovina sprememb…

Hypathia ::

Seveda je napisano, če ne drugje pa v bančnih izpiskih.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

Ben Dover ::

Lahko da so mu dali v gotovini na roke, tega ne vemo.

jabe ::

Ok, on vlagal v nepremičnino in zahteva povrnitev vložka. Vse lepo in prav. Ampak najbrž tudi starsi lahko zahtevajo najemnine, odkar niso več dolžni skrbeti zanj? Da ne bo na koncu se kaj dolžen...

Stroški pa...no-comment.

Hypathia ::

Ben Dover je izjavil:

Lahko da so mu dali v gotovini na roke, tega ne vemo.

Brat gotovo ni plačal stanovanja na roko, potem bo pa moral povedati od kod mu denar zanj.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Ben Dover ::

Vse kar je dobil od božička in zobnih mišk je pridno kupčkal, žena pa tudi, težko je to dokazat.. :))

Zgodovina sprememb…

Hypathia ::

Če bosta starša želela, da se darilo prvorojencu šteje v dedni delež, bosta sama povedala koliko sta mu dala, če ne, pa lahko darilo očitno čisto legalno izključita, tko da se v bistvu glede tega pregovarjamo za brezveze.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Ben Dover ::

Res je. OP naj se vsede za mizo z vsem 3 in naj lepo napišejo črno na belem, bo hitro vse jasno.

borut_p ::

Solastnik lahko postanes pod pogoji sovlaganja, vendar se morata obe strani strinjati. Enostranske pogodbe tukaj ne obstajajo. Prav tako pa lahko starsi pogodbo podpisejo pod pogojem, da se notri zapisejo cleni, ki prepovedujejo prodajo ali oddajanje razen, ce se onadva izrecno s tem strinjata. Kar pa kot opisuje OP ni realna opcija.
Ostane samo se tozba oz kufri in adijo

Nedasemiveč ::

Ben Dover je izjavil:

Vse kar je dobil od božička in zobnih mišk je pridno kupčkal, žena pa tudi, težko je to dokazat.. :))


Ne gre to tako ;) Še kako bi moral pojasnevati od kje mu denar. Še posebno, če bi OP tožil in zahteval nujni delež. Darilne pogodbe so pač qurac.

Zgodovina sprememb…

Hypathia ::

borut_p je izjavil:

Solastnik lahko postanes pod pogoji sovlaganja, vendar se morata obe strani strinjati. Enostranske pogodbe tukaj ne obstajajo. Prav tako pa lahko starsi pogodbo podpisejo pod pogojem, da se notri zapisejo cleni, ki prepovedujejo prodajo ali oddajanje razen, ce se onadva izrecno s tem strinjata. Kar pa kot opisuje OP ni realna opcija.
Ostane samo se tozba oz kufri in adijo

V pogodbo se lahko napiše marsikaj, ni pa nujno, da to zdrži tudi na sodišču. Delodajalec ti recimo lahko da v podpis, da se odpoveduješ regresu, povračilu potnih stroškov...ampak če greš s tem na sodišče, bo presodilo, da je takšna pogodba nična ker preveč posega v tvoje pravice. Ne vem pa točno, kako je to pri lastninski pravici, koliko se lahko posega vanjo. Če bodo starši prepis pogojevali s tem, naj OP stopi do top odvetnika in ga vpraša kako naj sfintira v pogodbo takšno dikcijo, da jo bo potem na sodišču lahko uspešno izpodbijal. V vsakem primeru bo pa to lažje in ceneje kot da bi skušal iztožiti denar in delo, ki ga je investiral v njihovo hišo.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

borut_p ::

Ta dikcija bi naceloma morala zdrzati, namrec nam je tako spisal notar.

Plus, da se lahko zadeva proda na trgu, je potrebna etazna lastnina. Potem je mogoce zgodba drugacna.

Hypathia ::

Ne poznam dovolj dobro, bi pa rekla, da bi dober odvetnik tudi notarjevo dikcijo lahko sesul. Ravno zadnjič je Teršek razlagal, da se danes namerno pišejo takšne pogodbe, ki se jih lahko izpodbija na sodiščih.

Kot rečeno, izplačilo svojega deleža lahko solastnik vedno izterja, če ni etažne lastnine in delitev v naravi ni možna, mu morajo dati cash, če ga nimajo, mora hiša v prodajo in si potem kupnino po deležih razdelijo.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

solatko ::

redtech - V LJ je bila cena garaže, enaka kot cena 101-ke, ne sanjaj o stanovanju. Ne vem od kje vam taki podatki. Verjetno misliš na Jazbinškov zakon, ki je s prodajo nevzdrževanih družbenih blokov posameznikom, naredil odličen posel za državo (poglej kakšni so standardi za oddajo najemniških stanovanj - europsko zakonodajo).
Delo krepa človeka

Invictus ::

Prepričaj starša, da hišo prepišeta nate, seveda z izročilno pogodbo, kjer se tvoj brat strinja.

Če nočeta, zberi vse račune, če ne prej, bo to prišlo prav pri zapuščinski razpravi.

Koliko je brat dobil, veš... Tudi to bo faktor na zapuščinski, saj je bila darilna pogodba. Čeprav brez papirjev...

Variantra 2 je bolj svinjska, dobi solastništvo tiste mansarde in notri naseli šiptarje... Bosta hitro popustila...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

el_bahattee ::

borut_p je izjavil:

torej tožit boš šel svoja starša? kaj boš s tem dosegel? ona ti lahko dasta protiutež - da nisi nikoli plačeval najemnine in se vložek kompenzira. In kaj potem? skregani boste do konca, na koncu bo brat pojerbal vse kar bo ostalo. Lahko da ti še za nujni delež ne bo ostalo - razen del bratovega stanovanja, ki je bil podarjen pred to kalvarijo.

Točno tako. Ne razumem, kako mnogi v tej temi gledajo na zadevo izključno z materialnega vidika, kot da ostalo ni važno. Po mojem je tu najpomembnejše vprašanje, ali bo morebitna povrnitev njegovega vložka v nepremičnino ali izsiljeni dedni delež res odtehtala morda nepopravljivo pokvarjene odnose v družini, ki bodo verjetno sledili tožarjenju po sodiščih?

Invictus je izjavil:

Variantra 2 je bolj svinjska, dobi solastništvo tiste mansarde in notri naseli šiptarje... Bosta hitro popustila...

Če tole ni (slaba) šala, potem se malo zamisli nad svojimi besedami. Svetuješ izsiljevanje? Saj tu je govora o starših, ne o sovražnikih. Kako bi se ti počutil, če bi tvoj otrok nekoč tako razmišljal o tebi? Pa tudi, a res misliš, da bi starša to mirno prenašala brez posledic? Tole je pravzaprav najboljši recept, kako si pokvariš odnose v družini in si zakompliciraš prihodnost.

Je pa zanimiva tudi razlika v kulturah. V Aziji recimo se na splošno precej bolj spoštuje starše in družino kot tako. Še dandanes otroci v nekaterih Azijskih državah, ko se osamosvojijo, pošiljajo domov denar staršem, vsaj za prvih par plač. In to tudi v primeru, če so starši finančno preskrbljeni, pač kot nekakšna gesta v zahvalo, da so jih vzgojili, preživljali in omogočali šolanje, ki ni poceni. Tule v tej temi, pa je ravno obratno, nekako se pričakuje od staršev finančno pomoč oz. se kalkulira neke stroške kdo je komu dolžan in kako izsiliti stvari po pravni poti.
Come to my center, you enter the winter.

IL_DIAVOLO ::

Niso vsi starši enaki ;)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Ben Dover ::

Hja, če otrok starše zasovraži, potem očitno niso dobri starši. Pričakovat od otrok, da bojo renovirali celo hišo brez prepisa, potem bo pa brat polovico dobil je pa povod za še kaj hujšega kot samo slab odnos.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

A ni fajn, če se ljudje zastopijo med sabo, niso lakomni in požrtni, ter vse kar imajo, ustvarijo s svojimi rokami? Seveda ne v tej temi.

Predvidevam da je tvoj brat, pravno formalno, "sam" kupil stanovanje in odšel na svoje. Ti pa že desetletje zažiraš tastare in gratis živiš v bajti. Če bi bil jaz tvoj brat, bi najprej to poračunala, potem bi se pa naprej pogovarjali. Ker je on moral od bajte, ti pa se paseš tam.

PrimoZ_ ::

feryz je izjavil:

A ni fajn, če se ljudje zastopijo med sabo, niso lakomni in požrtni, ter vse kar imajo, ustvarijo s svojimi rokami? Seveda ne v tej temi.

Predvidevam da je tvoj brat, pravno formalno, "sam" kupil stanovanje in odšel na svoje. Ti pa že desetletje zažiraš tastare in gratis živiš v bajti. Če bi bil jaz tvoj brat, bi najprej to poračunala, potem bi se pa naprej pogovarjali. Ker je on moral od bajte, ti pa se paseš tam.


Tole "zažiranje" je bolj tko tko...
Če je plačeval del stroškov je efektivno pocenil bivanje staršem. Lahko je tudi pomagal okoli hiše ali pa investil v skupne dele hiše (poleg svojega mansrdnega stanovanja).
Tu so potem imel precej koristi lahko tudi starši in ni govora o kakem zažiranju.

PrimoZ_ ::

Starejši brat gre od doma k punci, kjer dobita v last hišo babice (spodobna hiša, lepo vzdrževana, letnik 70), starši mu dajo 50k€ da bosta imela za obnovo (in da bo to njegov prispevek če je že punca podedovala hišo).

Mlajši ostane doma, ker pač da ne bo hiša prazna pa tudi še nima resne punce in ravno je dobil prvo zaposlitev v domačem kraju.
V naslednjih dveh letih si uredi stanovanje v mansardi vse tipi topi, ločen vhod, zapre stopnišče da ni povezava, itd .. Notri vloži praktično ves zaslužen 2h let in prihranke od prej.
S starši delijo 50:50 stroškov za menjavo strehe, plačuje 50% stroškov za elektriko/internet/komunalo...

Nato spozna punco, postaneta resen par, imata otroke, ... Mati punce ne mara, vnukov seveda tudi ne, ta mlada ni za nikamor dobra itd itd ...
Po letih teroraja se odselita pri čemer sta zgubila ves vložek. Doma je oče še zamenjal ključavnico, da niti ne moreta po svoje stvari, ki jih nista takoj uspela odnesti. Zdej lahko prijavita vse skupaj na policijo ali pa pozabita na svoje imetje.

Ta starejši bra sedaj velja za pridnega in samostojnega, ki je šel na svje in nekaj naredil iz sebe. Maljši brat pa je zguba ki je živel doma in "zažiral" starše...
Take so te zgodbe.

link_up ::

solatko je izjavil:

Ben Dover - Normalni starši otrokom omogočijo šolanje, da si take probleme, pozneje rešujejo sami. Najboljša pomoč, ki jo lahko dobiš od staršev je ta, da te naučijo živeti z denarjem, ki ga zaslužiš.
Zakaj bi morali starši prispevati odraslim otrokom, na račun slabšega življenja sebi?

To so mene naučili v mladosti in, ko sta umrla, sem moj del hiše, prepisal na nečakinjo, ker bi meni predstavljala nepremičnina samo neuporabno breme in obveznosti, njej pa sem s tem rešil in stanovanjski problem in to, da sta z možem hitreje prišla do redne službe, kot bi se to zgodilo na Koroškem.
Za hišo, ki sem jo rade volje šenkal, sem podrl ves potrebni les, naredil kompletne elektro inštalacije in veliko pomagal pri drugih stvareh (moram priznati, da sem od staršev zato dobil kar dobro plačilo - sproti). Hiša je na Blokah, 360m2, 2km2 zemljišča, na lepi točki - pogled na Snežnik,..), vendar za moje želje in potrebe prevelika in neuporabna.
Da bi pa od staršev kaj zahteval pa mi v življenju ni prišlo na misel. Sta mi dala vse, kar sem za samostojno življenje potreboval in hvala jima. Pri bratu jima to ni uspelo.


Bravo! :)
In and Out

zobnik ::

Ko pa nimaš staršev pa rože, sveče nosiš na grobe in misliš o tem, da bi jih še kdaj videl.

showsover ::

PrimoZ_ je izjavil:

Take so te zgodbe.

Huh, to je ekstremno z(a)jebana famiglia.

PrimoZ_ ::

In ja jaz imam tudi slabo izkušnjo. Sem šel živet k punci, kjer se je tudi prav hittro začelo da se je tašča pijana drla da je vse njeno in da bo bajto prodala/zakurla/... (odvisno koliko je bila pijana)
Na srečo midva nisva še delala večjih investicij in sva se prov hitro pobrala.

Pred tem sva bila pa tudi večkrat ozačena da sva neumna, ker sva razmišljala o svojem stanovanju. Češ kaj sta neumna rineta v stanovanje ko imamo pa tule hišo pa velik zemlje. Nareita si tukej bosta pršparalal...
Ja valda, v enem letu je požrlo živcev da noben dnar ne odtehta tega.

zobnik ::

tko je blo tud tle na vasi, ena se ga je redno nalivala z domačim žganjem, obe tamladi sta hitro spakirale in šle.:D predno bi po zraku letel krožniki, metla in podobno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

IL_DIAVOLO ::

Nekateri pac živijo v oblakih, kjer so vsi starsi zlati, otroci pa tisti ki jih sovražijo brez razloga.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

z0mbie ::

jabe je izjavil:

Imam 3 otroke. Kdorkoli pride s takimi forami, ko si jih ti natrosil zdajle, dobi nujni delež pa fertik. Kaj bom pa jaz dobil, pa še to nič vredno napram Ljubljani. Kje je pravica? Pripada ti nujni delež, za vse ostalo je najboljši recept pljunit v roke. S tem, da pakiraš kufre. Če bi hotel najemnino plačevati, bi šel drugam, je rekel...


+1, ze iz vzgojnih razlogov, ce ne drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

Ma_en_tm ::

Veste kaj je pa še boljše? Ko začnejo taki očitki on zažiranju letet od starejšega brata, ki se je resda odselil stran, se je pa prej toliko zapufal, da so zarubili avto, mama je morala zastonj delati v gostilni ker je šlo tako slabo, ko je pa šel, je pobral še vso zlatnino in srebrnino.
Mlajši brat je kljub nagovarjanju mame, da prepiše vse nanj, dovolj naiven ter računa, da tak pokvarjenec njegov brat že ne more bit, zato ni s prepisom nič, nato mama žal umre, brat se na zapuščinski seveda dela finega, fast forward dober mesec, pa že zahteva pol vsega, z očitki, kako so mu vsi dolžni, kako je mlajši brat ves ta čas zastonj živel...(seveda je ob tem prikladno pozabil na stroške nove centralne, strehe, dvorišča, obnove oken...)

gruntfürmich ::

bolane floskule požrešnih in favšnih ljudi.

ampak ok, če želiš da bo fer naj to bajto celo tebi zapustita, in nič bratu. to bi bil morda še najbolj fer epilog te zgodbe.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

fikus_ ::

Ne bit naiven in pocartlan, postavi se na lastne noge. Stanovanje v mansadi hiše (četudi narediš sam) je do neke mere potuha. Če se do sedaj niste dogovorili, se boste sedaj še težje.
Pozabi preteklost, pojdi na svoje, boš verjetno s financami tenko piskal. Ne se zanašat in pričakovat, da ti bodo starši financirali streho nad glavo. Ne obremenjuj se, kdo je koliko dobil, ne bo nič pomagalo.
Po moje so starši dolžni spraviti otroke do kruha (šolanje in morebitna pomoič pri prvi službi), ostalo je samo dobra volja staršev, če otroci še kaj dobijo/podedujejo.

Invictus ::

PrimoZ_ je izjavil:

Starejši brat gre od doma k punci, kjer dobita v last hišo babice (spodobna hiša, lepo vzdrževana, letnik 70), starši mu dajo 50k€ da bosta imela za obnovo (in da bo to njegov prispevek če je že punca podedovala hišo).

Mlajši ostane doma, ker pač da ne bo hiša prazna pa tudi še nima resne punce in ravno je dobil prvo zaposlitev v domačem kraju.
V naslednjih dveh letih si uredi stanovanje v mansardi vse tipi topi, ločen vhod, zapre stopnišče da ni povezava, itd .. Notri vloži praktično ves zaslužen 2h let in prihranke od prej.
S starši delijo 50:50 stroškov za menjavo strehe, plačuje 50% stroškov za elektriko/internet/komunalo...

Nato spozna punco, postaneta resen par, imata otroke, ... Mati punce ne mara, vnukov seveda tudi ne, ta mlada ni za nikamor dobra itd itd ...
Po letih teroraja se odselita pri čemer sta zgubila ves vložek. Doma je oče še zamenjal ključavnico, da niti ne moreta po svoje stvari, ki jih nista takoj uspela odnesti. Zdej lahko prijavita vse skupaj na policijo ali pa pozabita na svoje imetje.

Ta starejši bra sedaj velja za pridnega in samostojnega, ki je šel na svje in nekaj naredil iz sebe. Maljši brat pa je zguba ki je živel doma in "zažiral" starše...
Take so te zgodbe.

Takih scenarijev je cirka 50%, kadar živiš pri starših.

Kadar se preseli snaha, je takih scenarijev 100%... :D Ker za našega sončka ni nobena dovolj dobra...

Zapomnite si tisti, ki sanjate o predelavi starševske hiše. Titi, ki gre od doma, je vedno boljši od tistega, ki ostane doma... Razumem finančne vzgibe in lažji začetek. Samo preračunajte, ali je vredno. Ta stari bodo dočakali 80+ let... Korona ni bila preveč učinkovita, da bi pomorila ta stare...

gruntfürmich je izjavil:

bolane floskule požrešnih in favšnih ljudi.

ampak ok, če želiš da bo fer naj to bajto celo tebi zapustita, in nič bratu. to bi bil morda še najbolj fer epilog te zgodbe.

Niso bolane floskule, takih scenarijev je kar precej po Sloveniji...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

MIHAc27 ::

Sej vsi govorijo, nikoli ne vlagaj v nekaj, kar ni tvoje (in ne moreš odnest).

Jaz sem se nategnil za samo enih 500€. Ampak dobro, sem več kot privarčeval z najemnimo, ki je močno pod tržno ceno.
Bi bilo lahko pa investicij še veliko, ampak na srečo me je še pravi čas srečala pamet.

OP-u bi svetoval, da še naprej plačuje za svoje stroške. Kar se tiče pa investiranja v hišo pa absolutno nič, dokler ni solastnik uradno.
Če mu ni ok živeti tu, pa na svoje v najem. Sam bi probal potrpeti in čim več varčevati, vsaj dokler ne bi imel kake resne punce. Potem pa, če njej ne paše bit tam, obvezno na svoje.

Smrekar1 ::

s505s je izjavil:

Pred 15 leti so starši dali starejšemu bratu prihranke v protivrednosti enosobnega stanovanja v Ljubljani, tako da si je lahko kupil lastniško stanovanje brez kredita in si nato ustvaril družino. Nekaj let kasneje ko sva se želela tudi midva s punco osamosvojiti, pa je bil odgovor staršev, da nimata denarja in da za naju je na voljo mansarda v njuni hiši. Nad tem nisem bil navdušen (vaško okolje, bližina staršev, vse je daleč, vožnje z avtomobilom...), ampak če ni druge boljše alternative greva tudi v to. Denar sem vlagal jaz, obnavljala sva skupaj s punco. Vmes sva šla narazen, obnovo sem nadaljeval sam in projekt v nekaj letih tudi zaključil. V hiši sta tako dva ločena stanovanja, vsak s svojim vhodom.

Gremo naprej 10 let in jaz ne želim več živeti v tej hiši. Nikoli mi ni ustrezalo vaško okolje, niti bližina staršev, ampak po sili razmer in iz finančnih razlogov sem vztrajal. Ne želim biti večno vezan na to hišo in poslušati do konca življenja starše, da se nisem nikoli "osamosvojil" (za razliko od brata). Cene nepremičninam v Ljubljani pa so v vseh teh letih zbezljale še na višje nivoje, tako da je nakup postal še bolj oddaljen.

Takole na hitro ko pogledam nazaj, se mi ne zdi pravično da je brat dobil nepremičnino, jaz pa sem vsa ta leta vlagal denar, delo, čas in živce v nekaj kar ni niti v moji lasti in hkrati poslušal še "pametovanje" staršev. Starše sem ponovno vprašal ali bi mi lahko finančno pomagala (denar imata) in je odgovor isti kot pred 15 leti - NE. Očitata mi tudi, da sem vsa ta leta živel zastonj (btw. plačeval sem 1/3 za stroške in manjše investicije / popravila v zvezi s hišo) - ampak če bi želel plačevati najemnino, zakaj za vraga bi potem sploh še bil tukaj in nebi šel raje kam drugam?

Zanima me kako ste se drugi spoprijemali s tovrstnimi problemi, ko so starši delali razlike v razdajanju premoženja med otroci oz. finančni pomoči/nepomoči pri osamosvajanju, prvorazrednost enega in drugorazrednost drugega? Kaj mi preostane v pravnem smislu? Nenazadnje sem z obnovo povečal vrednost njune nepremičnine, prisiliti ju očitno ne morem da mi pomagata finančno. Včasih omenita, da mi lahko prepišeta 1/3 hiše na moje ime, ampak kaj točno bom pridobil s tem? Prodati skoraj ne morem, pa tudi če bi lahko, to tudi slučajno ni protivrednost enosobnemu stanovanju v Ljubljani.

Raznorazne obljube, da bom dobil hišo po njuni smrti (čez 10/20/30... let) pa so tudi v oblakih - če ni vnaprej napisane jasne pogodbe nimaš nič v rokah, sploh pa čakanje do svojega 70. leta ko bo večina življenja šla že mimo... se sliši bolj kot izsiljevanje.


Neenaka obravnava otrok je nekaj, kar jima lahko napišeš na nagrobnik. Poskusi jima to omeniti, včasih deluje.

Vzami 1/3, oddaj v najem in se s tem nekako osamosvoji. Žal je tako, da imajo starši pravico otroke obravnavati neenakopravno.

Hynix ::

Eh, to ni nič. Mene je foter zdle deset let jebu, da imam na drugi strani travnika zazidljivo parcelo (star vecji kozolec). Jst sm deset let šparu (krediti mi ne dišijo), zato da bi bajto postavo. Prejšn tedn sm šou pa do biroja, da nardimo načrt in uredimo papirologijo, pa mi rečejo da ni šans da karkoli gradim tam. Cesto in infrastrukturo sm pa v lastni režiji že spelu do tja. GG. FML.

PrimoZ_ ::

In kak je razlog da tam ne moreš gradit, če je zazidljiva parcela ?

V kolikor parcel ni zazidljiva, si se pa sam nategnil, ker nisi preveril stanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

Ma_en_tm ::

gruntfürmich je izjavil:

bolane floskule požrešnih in favšnih ljudi.


predvidevam da leti to (tudi) name, zato ti odgovarjam:
Prav imaš, pa sem res favš. Favš sem, da imajo/te nekateri vsaj razmeroma funkcionalno familijo, zato da se take stvari ne dogajajo vsem. Če sem zato po tvoje "požrešen", "bolan" al pa še kaj drugega, pa naj bom

Smurf ::

Laicno si predstavljam, da lahko pri tozbi dobis vrednost investicije - najemnina za ta leta - sodni stroski, kar je ze tako vprasanje ali sploh prides na pozitivno stevilo, definitivno pa je manj kot 1/3 vrednosti nepremicnine, ki ti jo ponujajo.

energetik ::

Berem in se čudim, kakšne starše imate nekateri in v kakšnih odnosih ste z njimi. Meni je to povsem nedoumljivo. Tako zahteve in sovraštvo do staršev kot obratno, da starši ne pomislijo nič in enemu dajo mnogo več kot drugemu.
Jaz nikoli nisem pomislil, da so mi starši kaj dolžni, vedno sem vedel, da si bom moral sam ustvariti dom, ker doma fizično itak ni bilo prostora za dodatno stanovanje. Ko bom kaj podedoval, bodo to itak verjetno uporabili moji otroci, sam sem preskrbljen. Kar se tiče pa oskrbe staršev - itak je nemogoče 24/7 skrbeti zanje, tudi če se ne vem kakšne pogodbe podpisuje. Če rabijo 24/7 oskrbo, je itak edina varianta dom. Za nabavit specerijo, pa kdaj pospravit bajto si bova pa že vzela čas, saj imava starše rada.

Je pa seveda vse odvisno od okoliščin, od tega koliko je vrednost nepremičnin, do tega koliko imata našparano starša, ter koliko zaslužijo otroci. Ampak nepravičnost s strani staršev je pa pa tudi čudna zadeva.
Verjetno svojima otrokoma ne bom mogel obema zagotoviti stanovanja (razen če se mi ne urajma v kripto kakšen x100 :D), se bom pa vseeno potrudil, da jima bom kar se da enakovredno pomagal, da si nabavita svojega.

WhiteAngel ::

@OP: Jaz bi malo drugače gledal na stvar. Bodi srečen, da imaš streho nad glavo in da so tvoji starši lastniki. Veliko je posameznikov in družin s slabimi službami na izmene z najemninami v nekih vlažnih luknjah v LJ in ki se prebijajo iz meseca v mesec. Vse še bo. Zate naj bo pomembna tvoja pot, izobrazba, služba, partner. Na starše in brata ne moreš vplivat - so, kakršni so. Ne smeš biti tako navezan na njih.

PS: Iz tvojega posta se bere, kot da je pogoj, da si ustvariš družino, enosobno stanovanje v LJ? Huh? Pogoj za družino je izključno partner, na katerega se lahko zaneseš. Vse ostalo se od tam naprej gradi.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Berem in se čudim, kakšne starše imate nekateri in v kakšnih odnosih ste z njimi. Meni je to povsem nedoumljivo.

Zakaj se čudiš, sej se je tu javilo en kup osebkov, ki sami zase pravijo, da so enako zajebani oz. bojo do svojih otrok.

Mato989 ::

Glavno dejstvo je da pač s starši NI DOBRO sobivat, če so ti ponudili mansardo bi jo moral vzet in čimveč PRIHRANIT in ČIMMANJ dajat keša njim... tu je bistvo...

Meni so starci rekli da lahko pri njih bivam zastojn brez pogojev (ok gospodinjska dela sem doma opravljal vsa razen likanja) ampak sem pa zato dajal na stran po cca 400e na mesec in sem tako prihranil za polog pri stanovanju ki sem ga kupil predlani... starci so mi za popotnico dali še par jurčkov in to je to...

Tak način je najboljši ostalo si večni ujetnik muh starcev. Ti si se pač najebal ampak glej, zdaj veš kaj je treba nardit... potrpi še 3 leta dajaja zraven čimmanj čimveč PRIHRANI in nato kupi nekje garsonjero ali 1 sobno pa se spokaj stran
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Smrekar1 ::

Smurf je izjavil:

Laicno si predstavljam, da lahko pri tozbi dobis vrednost investicije - najemnina za ta leta - sodni stroski, kar je ze tako vprasanje ali sploh prides na pozitivno stevilo, definitivno pa je manj kot 1/3 vrednosti nepremicnine, ki ti jo ponujajo.


Najemnine ti ne morejo računati, ker nisi omel pogodbe. Osebno se vseeno raje ne bi pravdal s starši, 1/3 vrednosti nepremičnine že nekaj je.

Utk ::

1/3 nepremičnine, ki je ne uporabljaš, je predvsem strošek.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

1/3 nepremičnine, ki je ne uporabljaš, je predvsem strošek.


+1

Raje 25% vrednosti nepremičnine v kešu kot pa 1/3 v zemljiški knjigi s katero si ne morš nič začet.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Ma_en_tm je izjavil:


Prav imaš, pa sem res favš. Favš sem, da imajo/te nekateri vsaj razmeroma funkcionalno familijo, zato da se take stvari ne dogajajo vsem. Če sem zato po tvoje "požrešen", "bolan" al pa še kaj drugega, pa naj bom

V Sloveniji so funkcionalne familije bolj izjema kot pravilo ;). Najbolje funkcioniraš s svojo, osnovno, familijo, če si ustvariš svojo... Za vnuke so ta stari pripravljeni marsikaj požreti, sploh če ne fehtaš denarja...

Smrekar1 je izjavil:

Smurf je izjavil:

Laicno si predstavljam, da lahko pri tozbi dobis vrednost investicije - najemnina za ta leta - sodni stroski, kar je ze tako vprasanje ali sploh prides na pozitivno stevilo, definitivno pa je manj kot 1/3 vrednosti nepremicnine, ki ti jo ponujajo.


Najemnine ti ne morejo računati, ker nisi omel pogodbe. Osebno se vseeno raje ne bi pravdal s starši, 1/3 vrednosti nepremičnine že nekaj je.

Seveda mora biti pisana nanj z izročilno pogodbo, ne darilno, da se ne bo kdaj še brat v to vtaknil...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

c3p0 ::

Hynix je izjavil:

Eh, to ni nič. Mene je foter zdle deset let jebu, da imam na drugi strani travnika zazidljivo parcelo (star vecji kozolec). Jst sm deset let šparu (krediti mi ne dišijo), zato da bi bajto postavo. Prejšn tedn sm šou pa do biroja, da nardimo načrt in uredimo papirologijo, pa mi rečejo da ni šans da karkoli gradim tam. Cesto in infrastrukturo sm pa v lastni režiji že spelu do tja. GG. FML.


Draga lekcija. Vpogled parcele v online e-prostor / ZK je 5 minut dela.

r3dkv1c4 ::

kuall je izjavil:

greš pri 20h v dobro službo, pri 30h imaš že našparano za svojo bajto. to je tvoja rešitev. :)

Te pravljice za lahko noč lahko bereš v skupini gluhih.

Smurf ::

c3p0 je izjavil:

Hynix je izjavil:

Eh, to ni nič. Mene je foter zdle deset let jebu, da imam na drugi strani travnika zazidljivo parcelo (star vecji kozolec). Jst sm deset let šparu (krediti mi ne dišijo), zato da bi bajto postavo. Prejšn tedn sm šou pa do biroja, da nardimo načrt in uredimo papirologijo, pa mi rečejo da ni šans da karkoli gradim tam. Cesto in infrastrukturo sm pa v lastni režiji že spelu do tja. GG. FML.


Draga lekcija. Vpogled parcele v online e-prostor / ZK je 5 minut dela.

Men je fascinantno kako se dela 10 letne nacrte ne, da bi preveril situacijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prepis nepremičnine iz starša na sina - najboljše opcije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6114534 (7791) Mato989
»

Oporoka - dedovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13715491 (11768) sekvoja
»

Izplačilo denarja od Hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
659013 (7027) Arzen28
»

Dediščina in izkoriščevalski dedek (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17734205 (29319) erkgheoruugh
»

Odpoved dedovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9331203 (29363) Okapi

Več podobnih tem