» »

Moška obleka (suit, tuxedo, smoking, reklc)

Moška obleka (suit, tuxedo, smoking, reklc)

FTad ::

Rad bi kupil moško obleko, ki bi jo lahko nosil npr na poroko, svecane dogodke, razgovor, etc... Torej hlače, suknjič, srajco (vse kar paše zraven).

Za obleko sem pripravljen dati več denarja, torej bodisi magari pri krojaču - pri nekomu, ki se spozna. Ne želim je pa kupiti v kaki Zari, H&M-u za male denarje.

Bi znal kdo predlagati kam v Sloveniji (bodisi tudi blizu Slov. meje - Hr, At) bi lahko šel?



Vetrpiha ::

Italija, Združeno Kraljevstvo V kolikor pa želiš ceneje, se pa odpotuje za kak teden ali dva v rno azijsko deželo, kjer je high-end za manje para.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

Barakuda1 ::

FTad je izjavil:

Rad bi kupil moško obleko, ki bi jo lahko nosil npr na poroko, svecane dogodke, razgovor, etc... Torej hlače, suknjič, srajco (vse kar paše zraven).

Za obleko sem pripravljen dati več denarja, torej bodisi magari pri krojaču - pri nekomu, ki se spozna. Ne želim je pa kupiti v kaki Zari, H&M-u za male denarje.

Bi znal kdo predlagati kam v Sloveniji (bodisi tudi blizu Slov. meje - Hr, At) bi lahko šel?





Če denar ni problem :) si omisli obleko po meri :)
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

starfotr ::

FTad ::

Vetrpiha je izjavil:

Italija, Združeno Kraljevstvo V kolikor pa želiš ceneje, se pa odpotuje za kak teden ali dva v rno azijsko deželo, kjer je high-end za manje para.


To je zdaj v teh časih težko izvedljivo.

Barakuda1 je izjavil:


Če denar ni problem :) si omisli obleko po meri :)


A si bil pri njej? Če ja, kaj si dal narediti in za koliko denarja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FTad ()

vnetidebater ::

Manufaktura.

bambam20 ::

Jaz imam tale blazer iz te trgovine. Zelo lep in udoben.

https://www.7camicie.si/collections/man...

Vetrpiha ::

Vietnam, Tajska, Bali, Hong Kong, Singapur
Imaš made to measure in bespoke. Prvo je zate, je tudi ceneje.
Cene, kolikor gledam, so od 100 do 350eur nekje. Bespoke je x2

avani ::

Sam prisegam na https://www.hackett.com/ . Niso po meri, se pa zelo lepo nosijo. Malce drazje, a lepo pokrijejo tako formalne in pa smart casual dogodke.

Vetrpiha ::

Ampak obleka ti mora pristajati. Đabe neki Hugo Boss za dva jurja, če tebi "znamka" pristoji kot obleka ciganu, onemu drugemu iz Azije za 300eur pa vse štima

vonStokovsky ::

Pred nekaj leti sem ugodno dobil obleko po meri pri Brankotu Vratarju (glej spletno stran VB Fashion). Kvalitetno narejeno. Cene za suknjič in hlače se začnejo pri 380 €, telovnik je dodatnih 100 €. Cene so odvisne od izbire tkanine, na izbiro jih je ogromno. Priporočam.

jabe ::

Npr Emporium te obleče od glave do pete. Za po meri pa recimo slišim pohvale za: https://www.krojastvo-pohlin.si/

Irbis ::

jabe je izjavil:

Npr Emporium te obleče od glave do pete. Za po meri pa recimo slišim pohvale za: https://www.krojastvo-pohlin.si/

Sem ravno hotel omeniti tega istega.

FTad ::

iskrena hvala za vse, do sedaj objavljene, predloge!

nurmaln ::

Morro

Jaz imam ker nekaj njihovih oblek po meri in niti pomislim ne da bi še kdaj kupoval kje drugje.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Karen ::

Za VB ste napisali okvirne cene, kje se pa gibljejo cene pri Morro in Pohlinu - tako samo za orientacijo, ena povprečna 3-piece suit?

Enterprise ::

Osebno so mi zelo všeč od Calvin Klein-a

https://www.calvinklein.si/mens-formal-...

nejcek74 ::

hm, pa pogledov:
- začni na izi, važno je da nosiš tisto v čemer se počutiš ok, veliki preskoki ponavadi ne delujejo: torej mogoče boljše obleka ali pa suknjič in hlače v različnih barvah, recimo temno moder ali pa rjav suknič lahko dobro kombiniraš s kavbojkami
- še enkrat bom poudaril :) izberi si enostavno zadevo za začetek, brez pretiranih detajlov, močnih vzorcev. Poglej si recimo kaj nosi Ryan Gosling, tip ponavadi kar zadane.
- za "black tie" zadeve, tuxedo etc, praktično ni priložnosti, zato zaenkrat pozabi
- kmalu boš ugotovil, da je v Sloveniji uniforma "kavbojke, superge, majca", karkoli odstopa od tega se gleda se poskuša zasmehovati. Torej tvoje osnovno načelo naj bo, da se oblačiš tako kot si sam želiš, če pa kdo pametuje, ga pusti pri miru
- jaz sem najprej kupoval v Italiji, zadnjih dve leti pa pri VB. Štacuno ima mal hecno, pa tam je samo ob torkih, ampak tip je car in preprosto prijazen brez neke hohštaplarije. Edino fajn je da približno veš, kaj hočeš. Lahko rečem, da sem njegov fan. Cenovno se mi zdi ugoden, tam nekje kot recimo Hugo Boss na razprodaji.

Zimonem ::

Cena je odvisna predvsem od materiala in konstitucije. Če se spraviš v konfekcijo lahko dobiš spodobno obleko za ranga 300e. Če rabiš krojenje je pa druga zgodba in cena.

Invictus ::

Predvsem je pri teh trgovinah poomembno, ali imajo svojega krojača, ki ti popravi kake malenkosti pri kupljeni obleki...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bambam20 ::

Jaz bi recimo svetoval bolj sproščeno varianto. Moški športni suknjič oz. blazer,( je krajši od klasičnega suknjiča in se ne zapenja) lastnost blezerjev je, da so telirani in dajejo pridih športne mladostnosti.

Lepe temnejše kavbojke in seveda elegantni športni čevlji. S tem se načeloma ne zgreši.

Razen, če se pričakuje zaradi poslovnega bontona poslovna obleka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

nurmaln ::

Karen je izjavil:

Za VB ste napisali okvirne cene, kje se pa gibljejo cene pri Morro in Pohlinu - tako samo za orientacijo, ena povprečna 3-piece suit?

Pri Morro jaz naročam samo 3-piece, cena se vrti tam med 700 in 900 ponavadi, odvisno od blaga.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

googleg1 ::

Moj glas gre pa Krojastvo Rožman. Sicer so iz Brežic ampak delajo meritve po celi Sloveniji, tako da te lahko tudi doma izmerijo.

Imajo nekaj razlicnega blaga na zalogi, lahko pa tudi svojega prineseš. Z njihovim blagom je cena obleke (suknjic, hlace) cca 300EUR.

gruntfürmich ::

morro mislim da ni predrago. za obleko po meri zelo uredu. ne spomnim se cene, jaz sem si dal narediti 3 delno obleko + zimski plašč. moram si še dati narediti letni plašč za obleko. pa morda še kakšno zimsko obleko.
nekje imam v glavi 500€; po mojem je to bilo brez plašča.

moraš pa parkrat it probat zadevo, ko jo krojijo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Na aliexpresu se je dalo kupiti obleke po meri. Dobis najbolj fino volno za ca. 150EUR. Ko sem narocil je "slucajno" bila z brandingom IT designerjev.

Imas navodila kako meriti, glej primer:

https://www.aliexpress.com/item/1300354...

Zgodovina sprememb…

nejcek74 ::

TheBlueOne je izjavil:

Na aliexpresu se je dalo kupiti obleke po meri. Dobis najbolj fino volno za ca. 150EUR. Ko sem narocil je "slucajno" bila z brandingom IT designerjev.

"finest wool blend" kot najbolj fina volna? Sorry, za blago se napiše proizvajalca, sestavo, gramaturo, in vrsto tkanine.
Jaz ne bi nikoli meril sam, sem enkrat preizkušal merjenje na daljavo za srajco z "guarantee to fit" in se mi po tretji itineraciji, ki je bila še vedno slabša od konfekcije preprosto ni več dalo.
Če hočeš zars poceni, kupiš na razprodaji ali rabljeno.
Drugače so slovenski krojači 5x cenejši kot tujina in se jih splača izkoristit dokler trajajo. VB in Morro oba zaposlujeta ljudi v Prekmurju.

Zimonem ::

bambam20 je izjavil:

Jaz bi recimo svetoval bolj sproščeno varianto. Moški športni suknjič oz. blazer,( je krajši od klasičnega suknjiča in se ne zapenja) lastnost blezerjev je, da so telirani in dajejo pridih športne mladostnosti.

Lepe temnejše kavbojke in seveda elegantni športni čevlji. S tem se načeloma ne zgreši.

Razen, če se pričakuje zaradi poslovnega bontona poslovna obleka.

Lepo da se vsaj preoblečeš za v bufet, ampak tu poteka rahlo drugačna debata.

TheBlueOne je izjavil:

Na aliexpresu se je dalo kupiti obleke po meri. Dobis najbolj fino volno za ca. 150EUR. Ko sem narocil je "slucajno" bila z brandingom IT designerjev.

Imas navodila kako meriti, glej primer:

https://www.aliexpress.com/item/1300354...

Najfinejša volna? Se pravi kašmir?
Harris Tweed pride cca od 40e naprej pol pa stlači to v ceno 125e...

Če nisi badibilder ali debel ali čudno dolgih udov se najde marsikaj v konfekciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vhodna vrata za hišo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7517303 (1602) biserx
»

Kje dobiti te lutke

Oddelek: Loža
41214 (405) GupeM
»

Zakaj nočete imet avta na plin? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35338012 (25404) KAVINSKY
»

Ojačevalec za Logitech Z5500 5.1 zvočnike

Oddelek: Zvok in slika
282420 (1603) Tomson

Več podobnih tem