» »

Še ena tema o hrupu in sosedih

Še ena tema o hrupu in sosedih

1
2
3

IL_DIAVOLO ::

energetik je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

energetik je izjavil:

Kot bi pisal o sebi, ko smo bili še v stanovanju. Zgoraj je tamala vadila ples, strop se je tresel. Da ne omenjam ostalega. Jaz se "radosti" življenja v bloku nisem nikoli navadil. Sploh zmaga poslušanje splakovanje WCja nad tvojo glavo in podobno.

V samostojni bajti je to povsem druga liga, četudi so bajtice kar nagnetene. Pa vseeno košnja trave, traktorji in kakšna motorka od daleč nikakor ni moteča, poleg tega tega pri nas nihče ne počne sredi noči. Tu pa tam kakšen piknik, pa vseeno je to drugače, kot če je žurka v stanovanju pod/nad tabo.
V bloku se vsi zvoki prenašajo po konstrukciji, jaških, zračnikih, ni miru nikoli.




Jeba je če nekdo živi nad tabo. Če bi bili vzporedno bi ti še rekel da jim ne pusti spati ko gredo oni spat. Ampak zvok se vedno nekako širi vzporedno in navzdol. Navzgor ponavadi ni nič slišat. Tudi tistega tvojega trkanja s kleščam najbrž ne slišijo pretirano.

Če bi bili teli tvoji sosedi "fajn" bi si vsaj preprogo vmislili (omg pomaga), če bi bili hudo fajn pa bi dali zvočno izolacijo na tla, nato parket in nato še preprogo. Zagotovo ti ne bi slišal ničesar.
Napačnemu odgovarjaš, jaz sem že precej let rešen radosti blokovskega življenja. :D

Sicer pa se motiš, pri nas se je tudi od spodaj konkretno slišalo, sploh ko so navijali base v radiu. Zgoraj tresenje stropa, spodaj basi, v kopalnici poslušaš soseda na WC. Sami užitki. ;((

V masivni samostojni bajti s 3-slojimi okni se zdaj počutim kot v osamljenem gradu, ko sem sam doma, čisti mir. Ampak to je redko, ponavadi razgrajajo froci :))


Mislim, da moram bolj ceniti da zivim v hisi haha
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

vnetidebater ::

Zimonem je izjavil:

Človek mora priti na šiht.


koga briga to?!
Človek mora spati.

IL_DIAVOLO je izjavil:


Mislim, da moram bolj ceniti da zivim v hisi haha


Ni nujno, če imaš soseda ki ima prokletega psa zunaj celo noč in pes laja kot zmešan. Sploh kakšni samojedi so butasti za znoret. Prestrašeni nonstop in lajajo (v bistvu bolj cvilijo v intervalih) na lastno senco.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Od 22:00 do 04:00 je 6 ur spanca. Popolnoma dovolj.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

vnetidebater ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Od 22:00 do 04:00 je 6 ur spanca. Popolnoma dovolj.


Pa naj temu motoristu ne pustijo spati niti do 4 zjutraj. Naj se znajde ali pa menja motor.
Saj je več sosedov, naj se izmenjujejo in naj 1 teden bedi ena familija drug teden pa druga in naj mu razgrajajo celo noč.

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

vnetidebater je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Človek mora priti na šiht.


koga briga to?!
Človek mora spati.

IL_DIAVOLO je izjavil:


Mislim, da moram bolj ceniti da zivim v hisi haha


Ni nujno, če imaš soseda ki ima prokletega psa zunaj celo noč in pes laja kot zmešan. Sploh kakšni samojedi so butasti za znoret. Prestrašeni nonstop in lajajo (v bistvu bolj cvilijo v intervalih) na lastno senco.

Daj ne nabijaj. Če je človek zmatran lahko spi. Z sosedi se pa nimaš kaj meniti za to je hišni svet, če ga imajo. In vsak se lahko pripelje in odpelje kadarkoli hoče.
Da te ne bo kdo slučajno kdo tožil zaradi cvetličnih korit.

vnetidebater ::

Ne, ne more.

Zimonem je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Človek mora priti na šiht.


koga briga to?!
Človek mora spati.

IL_DIAVOLO je izjavil:


Mislim, da moram bolj ceniti da zivim v hisi haha


Ni nujno, če imaš soseda ki ima prokletega psa zunaj celo noč in pes laja kot zmešan. Sploh kakšni samojedi so butasti za znoret. Prestrašeni nonstop in lajajo (v bistvu bolj cvilijo v intervalih) na lastno senco.

Daj ne nabijaj. Če je človek zmatran lahko spi. Z sosedi se pa nimaš kaj meniti za to je hišni svet, če ga imajo. In vsak se lahko pripelje in odpelje kadarkoli hoče.
Da te ne bo kdo slučajno kdo tožil zaradi cvetličnih korit.


Pa naj kupi starega jugota in ga za vedno parkira pred blok. Točno tja kamor parkira motorist. Registriraš ga toliko da ga pripelješ pred blok, parkiraš in odregistriraš. Ali pa ga pripelješ z avtovleko.
Kupi naj toliko jugotov da ne bo več možno parkirat pred blok




To je znanec naredil. Imel je soseda z Mercedesem ki je parkiral kamor ne bi smel direktno pred vhod v blok. Če je kdo kupil karkoli večjega je imel jebo to prinest do vhodnih vrat.
Pa je kupil jugota in parkiral 5 cm od voznikovih vrat mercedesa. 1 mesec. Vsak dan. Problem se je rešil. :)

Ceneje od bilokakšne zvočne izolacije in menjave oken.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Zimonem je izjavil:

Daj ne nabijaj. Če je človek zmatran lahko spi.

Verjetno nimaš otrok, ane? In ne, če je človek preveč zmatran, bo še težje spal. Enako če ima zdravstvene/psihične težave. Ampak nekateri pač vidite samo sebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

vnetidebater ::

Pač živijo v balončku v hotelu mama in jih ne briga za preostali svet.

Zato je edina rešitev da pač človek ukrepa.

Najprej verbalno prosi da naj motorist uredi hrup (parkira drugam ali pač motor na roke odpelje dovolj daleč proč da ne bo več problem). Bodi prijazen, kulturen in spoštljiv.

Če ne bo odnehal in ga bo ga jebeni motor jebal vsako jutro ob 4:30 pa pač bodi odločen in zaparkiraj mesto za vse večne čase in naj si najde drugo mesto za parkirat motor. Če parkira kamor ne bi smel pa kliči redarstvo. Vsak dan. Ne odnehaj.



Možnost je tudi da ti motorist plača vgradnjo boljših okenj in zvočno izolacijo na steni kjer parkira. Fuck it, bodi odločen.





edit.: haha, radosti blokovskih naselij.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Naslednji dan pa bo imel avto na ceglih.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

spam321 ::

Če je tvoje stanovanje, zamenjaj okna + izoliraj stene. Bo drago - kakšnih 1500€? ampak bo precej bolje. Ja, lahk se zmeniš/kličeš policijo, mogoče pomaga, mogoče ne. Če izoliraš, maš problem rešen tudi za v bodoče. Kaj veš kdaj se bo spet kak spomnu kakšne kozlarije... pa če mopedista slišiš v flat je izolacija itak totalno v ku.rcu. Pr nas tut poštar s tisto svojo prdalico hod okol ob 5ih in ropota ko zmešan, a če imam okna zaprta, ga skoraj ne slišim, z odprtimi pa ni za zdržat.

spam321 ::

Aja, pa mal kvadrature boš izgubil, a po moje je vredno. Dobiš dobre izolacijske plošče debeline 3cm ali še manj 1.5cm in pomaga, tko da niti prav dosti kvadrature ne izgubiš.

GupeM ::

Poleti spim pri odprtem oknu. Kako naj izoliram to?

Zimonem ::

Selitev recimo. Ti si tam ker je blizu do šihta. Tisti ki začne ob petih raznašati cajtengbpa tudi.

spam321 ::

GupeM je izjavil:

Poleti spim pri odprtem oknu. Kako naj izoliram to?


Zapreš okno.

GupeM ::

spam321 je izjavil:

GupeM je izjavil:

Poleti spim pri odprtem oknu. Kako naj izoliram to?


Zapreš okno.

Ampak potem imam slab zrak v sobi.

IL_DIAVOLO ::

Vrata odpri na hodnik.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

spam321 ::

GupeM je izjavil:

spam321 je izjavil:

GupeM je izjavil:

Poleti spim pri odprtem oknu. Kako naj izoliram to?


Zapreš okno.

Ampak potem imam slab zrak v sobi.


Pozimi ga nimaš?

GupeM ::

spam321 je izjavil:

GupeM je izjavil:

spam321 je izjavil:

GupeM je izjavil:

Poleti spim pri odprtem oknu. Kako naj izoliram to?


Zapreš okno.

Ampak potem imam slab zrak v sobi.


Pozimi ga nimaš?

Slab je bil napačna izbira. Vroč in zatohel bi moral reči. Pozimi pri 16 ali manj stopinjah tega problema nimam.

vnetidebater ::

spam321 je izjavil:

Če je tvoje stanovanje, zamenjaj okna + izoliraj stene. Bo drago - kakšnih 1500EUR? ampak bo precej bolje. Ja, lahk se zmeniš/kličeš policijo, mogoče pomaga, mogoče ne. Če izoliraš, maš problem rešen tudi za v bodoče. Kaj veš kdaj se bo spet kak spomnu kakšne kozlarije... pa če mopedista slišiš v flat je izolacija itak totalno v ku.rcu. Pr nas tut poštar s tisto svojo prdalico hod okol ob 5ih in ropota ko zmešan, a če imam okna zaprta, ga skoraj ne slišim, z odprtimi pa ni za zdržat.


Še klimo si bo moral vgradit.

Torej cca 2500 EUR stroškov vse skp zato ker je motorist kreten. Naj mu motorist plača to investicijo.


To, da ti motorista "skoraj ne slišiš" je relativno. Lahko imaš super stene iz ceglov, op pa ima lahko betonske stene (liti beton) kjer se hrup nenormalno prenaša in zvočna izolacija ne pomaga bistveno pri tako sunkovitem in udarnem hrupu. Pri takem hrupu pomaga skoraj da zgolj zunanja izolacija ki prepreči da bi zvok prišel do konstrukcije objekta. Če dovoliš da hrup pride do konstrukcije objekta ti notranja izolacija precej slabo pomaga (je pa bolje kot nič).

IL_DIAVOLO je izjavil:

Naslednji dan pa bo imel avto na ceglih.


Motorist tega seveda ne bo storil saj jasno ve da se motorju marsikaj lahko zgodi.

Samo zato ker je motorist kreten naj OP zdaj da glavo dol in velik del letne plače investira v zvočno izolacijo ali pa prenaša hrup. Nice, dobro razmišljate.

GupeM je izjavil:

spam321 je izjavil:

GupeM je izjavil:

Poleti spim pri odprtem oknu. Kako naj izoliram to?


Zapreš okno.

Ampak potem imam slab zrak v sobi.



Lumos rekuperator kupi pa boš lahko imel okno zaprto. Naprava in vgradnja skupaj staneta cca 500 EUR.
Skupaj torej cca 2500-3000 EUR stroška (izolacija, boljša okna, klima in rekuperator).

Zgodovina sprememb…

vnetidebater ::

Kaj pa če z motoristom zamenjaš stanovanje?

Naj si parkira motor pod svojim stanovanjem, ti pa boš imel mir? (če te ne bo tam spet kak drug sosed živciral).

mr_chai ::

shubell je izjavil:

Meni se zdi sramotno, da sploh kdo predlaga luknjati gume že kot prvi ukrep. To pomeni samo koliko ti je mar za sočloveka in zaradi takega mišljenja imamo brezobzirnost do sočloveka. Lepo mu rečeš, naj ne "vergla" motorja, da vse zbudi, potem pa vidiš kaj bo.


A nekomu pod oknom prižigat motor ob štirih zjutraj pa ni nasilje? Sočustvujem z avtorjem teme. Jaz predlagam, da se osebno stopi do osebe in se pogovori, če ne zaleže pa se stanovalci skupaj dobite in pojdite v skupinsko tožbo proti temu človeku.

Vemo kako glasni so motorji. In moraš bit res en poseben pacient, da ne pomisliš na druge ljudi. A je tok težko peš odpeljati motor 250m stran predno se ga vžge. Pri nas imamo tudi eno budalo, ki vsak dan ob dveh zjutraj na polno rikverc naganja kombi. Tista zadnja prestava mu tako cvili, da bodo kmalu vsi zobniki šli...

energetik ::

mr_chai je izjavil:

Vemo kako glasni so motorji. In moraš bit res en poseben pacient, da ne pomisliš na druge ljudi. A je tok težko peš odpeljati motor 250m stran predno se ga vžge. Pri nas imamo tudi eno budalo, ki vsak dan ob dveh zjutraj na polno rikverc naganja kombi. Tista zadnja prestava mu tako cvili, da bodo kmalu vsi zobniki šli...

Vsi, ki si odstranjujejo dušilce in navijajo motorje v bližini ljudi, so pacienti. Takih ni malo. Imaš tudi take v srednjih letih na chopperjih, ki zanalašč stisnejo, tudi če se na pločniku zraven sprehajaš z otroškim vozičkom. To so pač budale.
Ni mi pa jasno, kako gredo taki čez tehničnega. Pri avtu te jeb... če ti mala žarnica ne dela ali CO za odtenek odstopa, a motoristi se okoli vozijo z napravami, ki ropotajo in smradijo za 10 avtov hkrati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Malcolm_Y ::

Glede na to, da gre za nočni čas, ti bi mogoče celo uspelo - rabiš merilnik hrupa: https://www.mepro.si/tecpel-dsl-335

Ravni hrupa so pa določene z uredbo: http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

m0LN4r ::

SVGA je izjavil:

Živeli,

na kratko: živimo v bloku, z otrokom. Pred blokom, prav blizu vhodnih vrat, je parkiran motor (motocikel), poleg še nekaj koles (biciklov). Motorist hodi delat ob 4:30 ponoči in ko takrat vžge motor, nas vse prebudi. Da bi le vžgal in odpeljal, ne, vsaj minuto ga pusti prižganega, verjetno da se segreje ali kaj vem zakaj. In potem oddrvi, ampak velikokrat po tem ne zaspimo več nazaj. Motor ima parkiran skoraj dobesedno pod našo spalnico.

Zanima me ali po predpisih lahko zahtevamo od motorista da motor parkira nekam malo dlje od vhoda bloka (in naše spalnce)? Ali je prižig motorja in minuta brnenja ob 4:30 na takem mestu motenje javnega reda in miru?

Ne zanimajo me predlogi "pogovori se z njim" ampak kako se lahko ukrepa. Za takšne odgovore bi bila boljša policia, saj sem jim pisal, a ni odgovora.

Ima mogoče kdo podobne izkušnje, kako ste uredili?

Hvala.
Taksno je pac zivljenje v bloku z drugimi. Ti bi rad, da se ti drugi prilagajajo, pa si preprican, da tvoje bivanje tam nikogar ne moti na nek nacin?
Zivi in pusti ziveti, jaz nevem kaj mate vsi neke probleme in pricakujete, da se vam drugi prilagajajo.
Clovek mora it pac ob tej uri delat, ima pac motor in ga pac ogreje preden gre. Prilagodi se ti, kupi si cepke ali pa navadi.
Moj sosed spodaj ca. 100m zravne linije ima tudi neko zverino, pa ko jo zjutraj zakurbla se fajn slisi po celi vasi.
Ce po pravic pomislim, me ne moti, lahko bi se pa sel zategnjenega soseda, ki se je priselil in bo zacel drugim gusit, kako pa kaj.

Moj avto ima tut 91db, ko ga hladnega zalaufam in sosed ima okno spalnice direkt ob moji garazi, kaj zdaj naj? Ker dela tri smene izmenicno, nikoli ne vem kdaj spi in kdaj ne.

Res ampak zatezeni slovenci res nimate nic boljsega za delat, kot en drugemu tezit nonstop. Ce pac nisi zmozen zivljenja v "pisani" soseski oz. bloku, se pac preseli v nek penzionisticki blok ali pa nekam bogu za hrbtom na samo, ampak ne tezit drugim.

Ja lahko ga prosis, ce lahko to in ono, ampak postavi se v njegovo vlogo in se vprasaj, ce bi ti v obratnem primeru naredil isto, zelo verjetno ne, ker si pac tip osebe, ki ga drugi motijo in se morajo tebi prilagajat. Mogoce clovek tebi polni police v trgovini in se ob stirih zjutraj zbujati ni glih fajn, tudi za njega, ti pa bi mu se neki gnjavil.
Brezveze.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

LeQuack ::

Heh taki ki delajo hrup ostalim pravijo, da naj dajo mir. Dobra logika.
Quack !

energetik ::

Ej, če zakurblaš ob 4h zjutraj glasen motor pod okni v bloku, kjer živi N-folka, in ga potem še ogrevaš N-minut, si pač kreten.
Jaz še v sanjah ne bi pomislil, da bi kaj takega počel, ker si vedno predstavljam, da sem jaz na drugi strani. Bi porinil motor tistih 20m stran in se vsaj takoj odpeljal. Poleg tega da bi imel izpravno smrduljo z dušilcem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

m0LN4r ::

Jaz pa naj porivam sleper?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

energetik ::

Kakšen šleper?

GupeM ::

m0LN4r je izjavil:

Clovek mora it pac ob tej uri delat, ima pac motor in ga pac ogreje preden gre. Prilagodi se ti, kupi si cepke ali pa navadi.

Tudi ti nimaš otrok, ane. Boš otroku zatlačil čepke v ušesa? Boš otroka navadil, naj se ne zbudi?

Jaz sem precej prepričan da OP-ja hrup ne zbudi, oz tudi če ga zbudi, bi OP lahko zaspal nazaj. Težava je, da tip z motorjem zbudi otroka. Ko se ti pa otrok zbudi pa "daj čepke v ušesa" in "navadi se da se dere," pač ni rešitev. Otrok pa tudi težje nazaj zaspi kot odrasel, še posebej če se prestraši. S tem se dela škoda tudi otroku, ker otrok pač potrebuje spanje.

Ampak ja, kot sem že rekel. Nekateri res gledate samo nase in vas boli kurac že za najbližje, kaj šele za ostale.

m0LN4r ::

Vprasam, ce bi imel kaksno drugo glasnejse prevozno sredstvo, pricakujes, da ga naj porivam nekam, ker tebe za minutko zmoti ?
Pac zivis v napacni okolici. Kot, da bi se v bloku polek zeleznice pritozeval, da je glasen vlak. Al pa se vselis na pobrezju v blok med cigane, pol pa se pritozeval zakaj se 24/7 derejo. Oni so tega vajeni, ti pa ne.

GupeM je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Clovek mora it pac ob tej uri delat, ima pac motor in ga pac ogreje preden gre. Prilagodi se ti, kupi si cepke ali pa navadi.

Tudi ti nimaš otrok, ane. Boš otroku zatlačil čepke v ušesa? Boš otroka navadil, naj se ne zbudi?

Jaz sem precej prepričan da OP-ja hrup ne zbudi, oz tudi če ga zbudi, bi OP lahko zaspal nazaj. Težava je, da tip z motorjem zbudi otroka. Ko se ti pa otrok zbudi pa "daj čepke v ušesa" in "navadi se da se dere," pač ni rešitev. Otrok pa tudi težje nazaj zaspi kot odrasel, še posebej če se prestraši. S tem se dela škoda tudi otroku, ker otrok pač potrebuje spanje.

Ampak ja, kot sem že rekel. Nekateri res gledate samo nase in vas boli kurac že za najbližje, kaj šele za ostale.
Kaj pa otroci na vasi? Jaz nevem kje si ti odrastel, ampak prinas je blo normalno, da je zjutraj v mraku startal ze marsikater traktor. Thats life.

Ce si pac snezinka se preseli nekam, kjer zivijo enake snezinkice. Ko sem pa zivel v MB se je pa zjutraj ob petih vsak dan en z mopedom preljal po majstrovi in raznasal neki, tecno je bilo v picku mater, ampak tisti, ki so bli tam ze X let so vajeni, sploh niso vedli o cem govorim, ko sem se na sestanku pritozil.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Boš otroku zatlačil čepke v ušesa? Boš otroka navadil, naj se ne zbudi?
Helikopter. A ker ti hoces vzgajati otroka v luksuznem mehurcku, kot snezinkico ti to daje kompleks vecvrednosti, da lahko drugim tezis, da je tvoje "udobje" pomembnejse od drugih.

No saj, nekatere pac vse moti in jim nikoli ni dovolj dobro. Vedno najdejo nekaj, kar jih moti pri sosedih. Zato pa so stanovanja v tisjih soseskah in penzionistickih blokih ponavadi drazja. Tako kot pri letaliscu, zelezniski in stadionu cenejsa.

PS: Mas sreco, da ti ne zacnejo zjutraj cesto razbijati ali bloka sanirati. Ampak ja, zdaj smo se zapicli v to, da ima sosed motor. Ce bi imel papigo, ki bi se drla pa bi blo ok, saj je samo papiga.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

GupeM ::

m0LN4r je izjavil:

Boš otroku zatlačil čepke v ušesa? Boš otroka navadil, naj se ne zbudi?
Helikopter. A ker ti hoces vzgajati otroka v luksuznem mehurcku, kot snezinkico ti to daje kompleks vecvrednosti, da lahko drugim tezis, da je tvoje "udobje" pomembnejse od drugih.

No saj, nekatere pac vse moti in jim nikoli ni dovolj dobro. Vedno najdejo nekaj, kar jih moti pri sosedih. Zato pa so stanovanja v tisjih soseskah in penzionistickih blokih ponavadi drazja. Tako kot pri letaliscu, zelezniski in stadionu cenejsa.

PS: Mas sreco, da ti ne zacnejo zjutraj cesto razbijati ali bloka sanirati. Ampak ja, zdaj smo se zapicli v to, da ima sosed motor. Ce bi imel papigo, ki bi se drla pa bi blo ok, saj je samo papiga.

Helikopter kaj? A ker si ti lahko privoščiš motor ki ropota, da zbudi pol mesta ti to daje kompleks večvrednosti, da lahko ropotaš z njim po mili volji, da je tvoje "udobje" pomembnejše od osnovnih človekovih pravic drugih?

Res, gledaš samo nase.

PS: Ceste pred 6:00 ne začnejo razbijat, bloka tudi ne sanirat. Ponavadi je to celo po 7:00. Če bi se papiga drla in bi mi sredi noči zbujala otroka, bi sosedu to zagotovo omenil. Če ne bi pomagalo, bi poklical policijo. Vsako noč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

m0LN4r ::

Tjah lej, jaz lahko prizigam svoje prevozno sredstvo kadarkoli in kjerkoli, ti pa lahko vzgajas svoje otroke kjerkoli in kadarkoli. Ce me bos ti motil, se bom preselil, ko se bojo tvoji otroci drli, ker bom jaz sel ob dveh popoldan spat.
Ali jim bos nafilal usta z krpo, da se bodo nehali dret?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

GupeM ::

A to, ker imaš možnost in denar, da se preseliš nekam drugam, ti daje pravico, da ostalim jemlješ osnovno človekovo pravico do miru?

Spet kažeš svojo egoistično plat.

zobnik ::

Lahko da ima tudi kamero iz svojega štuka proti motorju.

m0LN4r ::

GupeM je izjavil:

A to, ker imaš možnost in denar, da se preseliš nekam drugam, ti daje pravico, da ostalim jemlješ osnovno človekovo pravico do miru?

Spet kažeš svojo egoistično plat.

Kaj pa daje komurkoli pravico gusit nekomu, kje in kdaj bo prizigal svoje prevozno sredstvo pred blokom?

Spet kažeš svojo egoistično plat.
Seveda, ker gusit nekomu, da naj ob stirih zjutraj v mrazu poriva svoj motor na drug konc ulice pa ni.
Ogledalo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

GupeM ::

m0LN4r je izjavil:

Kaj pa daje komurkoli pravico gusit nekomu, kje in kdaj bo prizigal svoje prevozno sredstvo pred blokom?

Pravico do pritožbe ima vsak človek. Tako da ti to pravico daje ustava.

m0LN4r je izjavil:


Spet kažeš svojo egoistično plat.
Seveda, ker gusit nekomu, da naj ob stirih zjutraj v mrazu poriva svoj motor na drug konc ulice pa ni.
Ogledalo.

Glasen motor ni osnovna človekova pravica. Za razliko od pravice do miru in počitka. Nenazadnje imaš celo dovolj denarja, da se odseliš bližje službe in boš lahko hodil peš.

Lahko ti pa toliko težim, da se boš zaradi tega odselil. Če lahko ti ropotaš z motorjem ob štirih zjutraj, lahko tudi jaz težim, ane?

Si že dojel kam gremo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

vnetidebater ::

trenutna debata lepo pokaže da se s presladnimi kreteni ne da pogovorit.


Kupiš jugota in ga parkiraš kamor jackass parkira in bo problem rešen. Pa naj bo glasen drugod. Sicer bi s tem drugemu človeku žrl živce, dokler še tisti ne znori.

m0LN4r je izjavil:

Ti bi rad, da se ti drugi prilagajajo, pa si preprican, da tvoje bivanje tam nikogar ne moti na nek nacin?
Zivi in pusti ziveti, jaz nevem kaj mate vsi neke probleme in pricakujete, da se vam drugi prilagajajo.


pa naj še tisti človek pove kaj ga moti da se vse lepo reši.
Če pa nekoga lepo prosiš da ti pusti spat in ima tako butaste odgovore kot ti pa je edini način da mu nazaj ne pustiš spat.

Bodi spoštljiv, če ni haska pa teži človeku. Maksimalno.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Tezka bo, recimo da imas kupljen ali parkplac v najemu lahk tam parkiram starga porseja s predelanim auspuhom oz. traktor, ce hocen.
Pritozis se pa lahko na soncno upravo, da tam brnim za minutko.

vnetidebater je izjavil:

trenutna debata lepo pokaže da se s presladnimi kreteni ne da pogovorit.


Kupiš jugota in ga parkiraš kamor jackass parkira in bo problem rešen. Pa naj bo glasen drugod. Sicer bi s tem drugemu človeku žrl živce, dokler še tisti ne znori.

m0LN4r je izjavil:

Ti bi rad, da se ti drugi prilagajajo, pa si preprican, da tvoje bivanje tam nikogar ne moti na nek nacin?
Zivi in pusti ziveti, jaz nevem kaj mate vsi neke probleme in pricakujete, da se vam drugi prilagajajo.


pa naj še tisti človek pove kaj ga moti da se vse lepo reši.
Če pa nekoga lepo prosiš da ti pusti spat in ima tako butaste odgovore kot ti pa je edini način da mu nazaj ne pustiš spat.

Bodi spoštljiv, če ni haska pa teži človeku. Maksimalno.
ja in kaj bo? Se v bloku pritozis, da pes na vsake tolko zalaja, a naj psa ustreli? Malo bolj realen je treba bit.
Sem bil v bloku in je pac tak, levo se derejo froci, desno se dere televizija od nekega gluhega dedka, gori masirajo kot vojaki al laufajo sploh nocem vedet.
Bos se zacel neki pritozevat, bos si samo nakopal en kup nasprotnikov, ker oni se med sabo ne motijo.
Pol pa sam enkrat neki nardis narobe, pa bos dobil veter z vseh treh strani nazaj.

Ce si se priselil in so drugi ze dlje tam, bos samo najebal, ce se bos pritozeval.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Glasen motor ni osnovna človekova pravica.
Prepovedano, vklopit motor zjutraj ob stirih in se znjim odpeljati pa tudi ni.
Pritozujete se, kot da mas pod oknom nocne dirke. V resnici pa se gre pa minuto dve standgasa. Pac iz muhe slon.

Pravico do pritožbe ima vsak človek. Tako da ti to pravico daje ustava.
Jaja o tem ni dvoma. Samo lahk se zgodi, da nebo dosegel cisto nic in ga bodo zaceli grdo gledati, ker je motorist mogoce dober kolega s vecino bloka. Nikol neves.
Pa se ti bo cez nekaj let masceval, ko bodo otroci "praznovali rojstni dan" in klical policijo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

GupeM ::

Seveda je prepovedano, če s tem kratiš osnovne človekove pravice. Še posebej, ker je možno to na enostaven način rešit.

Ja in? On ima pravico motor kurblat ob štirih zjutraj, otroci pa ne smejo imet zabave sredi dneva? Komot pride policija. Še ponoči ne bo spal.

Kakorkoli, če ne bi pomagala lepa beseda, pač tip do nadaljnjega ne bi več spal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

HappyPills ::

Zakon je jasen. V kolikor se moti počitek gre za kršenje javnega reda in miru. Tako da predlagam pogovor drugače enostavno prijavo. Najbolj da jih prijavi čimveč sosedov. Policiji bo dopizdilo in to bo slaba novica za razgrajaca. Ampak upajmo da odgovor reši zadevo.

Comandante ::

HappyPills je izjavil:

Zakon je jasen. V kolikor se moti počitek gre za kršenje javnega reda in miru. Tako da predlagam pogovor drugače enostavno prijavo. Najbolj da jih prijavi čimveč sosedov. Policiji bo dopizdilo in to bo slaba novica za razgrajaca. Ampak upajmo da odgovor reši zadevo.

Ampak, ce ima izpraven motor/izpuh ne krsi nobenega predpisa. Na osnovi cesa naj bi policija ukrepala? Motorno vozilo pac ima zvocne emisije, tudi dizli so tecni (pa ne samo da ruzijo, tisti se smrdijo). Tukaj lahko pomaga samo pogovor, in nic drugega. Lepo, prijazno, spostljivo.

Povsem druga pesem pa je, ce je potegnil dusilec iz auspuha (to lahko vizualno preveris ko gres mimo). V tem primeru ga prosite oz pozovite, da ga vgradi nazaj. Ce bo njegov odgovor sredinski prst, pa ga pac prijavite, in ga bodo plavi financno motivirali, da ga vgradi.

Samo ne ga srat z raznimi spuscanji gum pa nevem se cem, bodimo civilizirani. Ni nobene potrebe po unicevanju lastnine.

bambam20 ::

Comandante je izjavil:



Samo ne ga srat z raznimi spuscanji gum pa nevem se cem, bodimo civilizirani. Ni nobene potrebe po unicevanju lastnine.


Spuščene gume niso uničene. In prižgan motor je še kako moteč sredi nočne tipine. Na ravni motorne žage. Zagotovo gre vse na ku..c, ki imajo spalnico v tej smeri. Motor naj parkira stran od bloka in ne direktno pred blokom.

Comandante ::

bambam20 je izjavil:

Comandante je izjavil:



Samo ne ga srat z raznimi spuscanji gum pa nevem se cem, bodimo civilizirani. Ni nobene potrebe po unicevanju lastnine.


Spuščene gume niso uničene. In prižgan motor je še kako moteč sredi nočne tipine. Na ravni motorne žage. Zagotovo gre vse na ku..c, ki imajo spalnico v tej smeri. Motor naj parkira stran od bloka in ne direktno pred blokom.

Zacne se s spuscenimi gumami, nato bodo prerezane, potem pa bo lepega dne motor na boku. Brezveze.

Ves zakaj ga parkira direkt pred blokom? Zaradi varnosti. Ce ga parkira ob cesti, se bo v roku par dni ob njem ponoci vstavil kombi, ven bodo skocili stirje tipi, motor dvignili in ga nalozili. Motor ima 200kg. Dvignejo in ti ga odpeljejo, vse skupaj traja 30 sekund. Ce parkiras tako, da s kombijem ne morejo do njega, si ze dosti resil.

GupeM ::

Comandante je izjavil:

Ves zakaj ga parkira direkt pred blokom? Zaradi varnosti. Ce ga parkira ob cesti, se bo v roku par dni ob njem ponoci vstavil kombi, ven bodo skocili stirje tipi, motor dvignili in ga nalozili. Motor ima 200kg. Dvignejo in ti ga odpeljejo, vse skupaj traja 30 sekund. Ce parkiras tako, da s kombijem ne morejo do njega, si ze dosti resil.

Potem naj ga pač rine stran od bloka. Tudi jaz sem kolo nosil v stanovanje in iz njega zaradi varnosti. Nikoli pa se z njim nisem vozil po hodnikih in stopnicah, ker se to pač ne spodobi oz je najmanj moteče za ostale, če ne že nevarno.

Glasnost prevoznih sredstev ponoči bi morala biti zakonsko urejena, ker nekateri motorji, pa tudi športni avtomobili so res preglasni za v naselje ponoči. Če so lahko tovornjakom prepovedali vožnjo po severni lj obvoznici ponoči, bi lahko tudi glasnim prevoznim sredstvom v naselja.

mirator ::

Ker gre za blok, potem imate tudi upravnika, imate hišni red in imate pogodbo o medsebojnih razmerjih. Če možakar samovoljno tam parkira in to mesto ni namenjeno parkiranju motorjev in se z njim ne moreš pogovoriti, potem na to najprej pisno opozori upravnika. Če tudi on ne bo reagiral prijavi dogodek, ne policiji, ampak inšpekciji. Prav gotovo ti je kršena kvaliteta bivanja.

m0LN4r ::

HappyPills je izjavil:

Zakon je jasen. V kolikor se moti počitek gre za kršenje javnega reda in miru. Tako da predlagam pogovor drugače enostavno prijavo. Najbolj da jih prijavi čimveč sosedov. Policiji bo dopizdilo in to bo slaba novica za razgrajaca. Ampak upajmo da odgovor reši zadevo.
Seveda, ampak minuta brnenja ni nobeno krsenje miru.
pri čemer čas merjenja hrupa ne sme biti krajši od 1 minute;
Pejte pac nekam, na samo zvet. Bodo vsi srecni.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

matobeli ::

Če se poznate kot sosedje mu rečeš če lahko zjutraj takoj odpelje, če ima ful glasen motor mu tudi to omeni.

Če ga ne poznaš pustiš listek na motorju.

Življenje v mestu je fajn ker ti idijotov ni treba tolerirat, kot se to dela na vasi.

HappyPills ::

Molnar zadeva je kot sem rekel precej preprosta za prijavitelja za tistega ki hrup povzroča pa pač bo na njem da to uredi. Sm pa reku, prvo je pogovor.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Soseda moti hrup

Oddelek: Loža
384764 (3079) scipascapa
»

[Vprašanje]Javni red in mir (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13120298 (14787) Invictus
»

soseda se pritožuje nad hrupom ki ga ni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6918738 (13016) [D]emon
»

S skejtanjem "motim javni mir in red" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11818485 (14468) Jerry000

Več podobnih tem