» »

S skejtanjem "motim javni mir in red"

S skejtanjem "motim javni mir in red"

1 2
3
»

Jerry000 ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

posneti zvok skejtanja, nabavit dobre zvočnike in skejterju pod oknom dati poslušat, ko le ta ne skejta več, pa da vidimo junaka

Pol se mu bo pa pod oknom mularija nabrala pa začela pit...free music :D

Netrunner ::

Jaz čisto razumem tistega ki to moti, saj takše zvok zna najedat živce. Enkrat sem bil na dopustu v nekem hotelu, kateri je imel tenis igrišče spredaj. Cel teden sem poslušal tisti tok .. tok ... tok ... od udarcev loparjev in je blo za popizdit ter sem komaj čakal da spokam od tam.

Mogoče se je samo za navadit kot vsako stvar, vendar je treba razumeti če nekoga nekaj moti. Če se nekaj nekomu zdi brezveze in nedolžno še ne pomeni da velja za vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

Jerry000 ::

Ampak je bil igrišče...temu namenjen. Ni igralec oziroma uporabnik kriv. Men je dretje otrok hujši kot zvok skejta, me otrok prej spravi ob živce. Pač vsak ma svoje zgleda. Je pa res da sem zvoka skejta vajen - živim blizu igrišča in tam tudi popiva mladina pa se dere celo do 1h zvečer. Zaprem okno in je 70% boljše :)

zmaugy ::

Dretje otrok te mora nervirati, stvar je evolucijsko tako narejena, da je neprijetna za poslušat, da starši dvignejo riti in grejo pogledat kaj je narobe in naredijo vse, da se napad na ušesa konča. Torej ima svoj namen - ohranjanje človeške vrste.
Ropotanje skejta nima nobene evolucijske vrednosti, čez 100 let morda nihče normalen sploh ne bo vedel kaj je to skejt. Otroci pa se bojo še vedno drli, ko bo kaj narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Jerry000 ::

zmaugy je izjavil:

Dretje otrok te mora nervirati, stvar je evolucijsko tako narejena, da je neprijetna za poslušat, da starši dvignejo riti in grejo pogledat kaj je narobe in naredijo vse, da se napad na ušesa konča. Torej ima svoj namen - ohranjanje človeške vrste.
Ropotanje skejta nima nobene evolucijske vrednosti, čez 100 let morda nihče normalen sploh ne bo vedel kaj je to skejt. Otroci pa se bojo še vedno drli, ko bo kaj narobe.

Normalen je zlo relativno. Evolucijska vrednost, lahko da bo ostal lep spomin katerega boš mulcem razlagal kaj si počel in bil taprau car. Lahko pa da se bo nadaljevalo. Evolucija tega je pa odvisna od "višjih ljudi" predvsem ciljam na tiste ki oblikujejo ta šport. Zelo dobro razlaga Rodney Mullen na TED talku. Se splača počekirat.
Ja skejt je nadležen za nekatere, tako kot je košarka nadležna za nekatere (ropotanje odbitka žoge). Ampak ker smo ljudje, se lahko prilagajamo (kakorkoli). Če si v hiši zapreš okna, če maš slabo izolacijo well...sranje. Lahko se poskusiš sporazumet. Mene če kaj zunaj moti zaprem okna in je 70% boljše. Me ne moti več zvok toliko.

The Player ::

OP še zmeraj ni povedal iz kje je, da bi mu poskusili priporočit mesto, za njegovo dejavnost.

Čeprav bi komot lahko šel na prvo dvorišče (s kolesom), ki je sicer oddaljeno 3,5km, so sigurno tu še kake druge alternative. Po napisanem sklepam, da OP živi v vasi ali manjšem naselju/mestu. Vsako naselje/vas ima šolo in cerkev. Šola ima sigurno dvorišče, cerkev tudi, če ga pa nima, pa greš do šole.

Evo, pa imaš že dva prostora, kjer bi lahko v miru skejtal brez, da bi koga motil.

Drugače pa javni red in mir je čisto nerelevanten. Če je prehud hrup te lahko "eliminirajo" že pred 22. uro z razlogom ali pa brez.

Enkrat smo imeli v Urban roof-u nek dogodek. ni minilo 20 minut, ko se je nekdo pritožil, da smo preglasni. Potem smo ugotovili, da je ravno na un dan bil prvenstvo v nogometu :)), joj bogi ljudje ne morjo gledat fuzbala v miru.

Kar se tiče pa cestnih pravil je pa tut en absurd. Voziš po kolesarski stezi s kolesom z normalno hitrostjo, medtem ko ti izza avtobusne postaje za katero ne vidiš nič, peška, ki bulji v telefon prekriža pot in stopi na kolesarsko stezo, da jo potem povoziš, ker nisi mogel pravočasno zavirati. Uganite kdo je kriv?

SaXsIm ::

Kriv je vedno močnejši udeleženec od pešca. Normalno, ti si v vozilu, ki ima večjo "zmožnost poškodovati" nekoga, zato moraš biti avtomatsko bolj previden. Tudi pri nesrečah z avtomobilom in pešcem je tako, neodvisno od dejanske krive.

Sicer pa, jaz še vedno ne razumem, zakaj bi se ena oseba (skejter) morala prilagoditi drugi, obratno pa ne? Smo že ugotovili, da razen ZPrCP skejter ne krši ničesar.
SaXsIm

St235 ::

Kriv je vedno močnejši udeleženec od pešca. Normalno, ti si v vozilu, ki ima večjo "zmožnost poškodovati" nekoga, zato moraš biti avtomatsko bolj previden. Tudi pri nesrečah z avtomobilom in pešcem je tako, neodvisno od dejanske krive.


Kaj ko bi najprej ločil med krivdo kot kazensko odgovornostjo in krivdo kot odškodninsko odgovornostjo? Ker to kar si napisal bi se dalo (sicer zmotno) razumet kot to, da je voznik kazensko odgovoren za prometne prekrške nekoga na skatu.


Sicer pa, jaz še vedno ne razumem, zakaj bi se ena oseba (skejter) morala prilagoditi drugi, obratno pa ne? Smo že ugotovili, da razen ZPrCP skejter ne krši ničesar.
dovolj, da se ga spravi s ceste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

jype ::

Lakotnik29> dovolj, da se ga spravi s ceste.

Pa saj se sam, ga ni treba drugim.

Mehmed ::

SaXsIm je izjavil:

Sicer pa, jaz še vedno ne razumem, zakaj bi se ena oseba (skejter) morala prilagoditi drugi, obratno pa ne? Smo že ugotovili, da razen ZPrCP skejter ne krši ničesar.


Sej zdej ko je se 1 proti 1 se se lahko pogovarjamo.
Ko bo zmotu naslednjega soseda se bo pa prilagaju, ker je v manjsini.

Jerry000 ::

Zanimivo je to da kok je folk proti skejtanju pod oknom, a vecina je bla za da se Rog podre kjer je skate park in nobenega ne moti zvok skejta tam

zmaugy ::

A se ni to včasih dogajalo pred NLB/Maksimarketom?

SeMiNeSanja ::

Jerry000 je izjavil:

Zanimivo je to da kok je folk proti skejtanju pod oknom, a vecina je bla za da se Rog podre kjer je skate park in nobenega ne moti zvok skejta tam

Kdo 'večina' je bil za podrtje Roga?
Kaj ni bil problem v Rogu v tem, da 'najemniki' oz. 'uporabniki' niso hoteli akceptirati volje lastnika, da ima nove načrte s svojo lastnino?
Kot da mi dovoliš, da eno noč prespim v tvoji garaži, jaz pa si jo pričnem preurejat v stanovanje in tudi pod razno nočem slišati tvojih pozivov, da naj se poberem?

Ali so skejtarji koga motili v Rogu ali ne, pa najbolje, da vprašaš okoliške stanovalce. Mene zagotovo niso motili, ker že 100 let nisem hodil tam okoli.

In kaj ima zdaj Rog veze s tem mulcem, ki se počuti prizadetega, ker mu je en penzionist rekel, da ga moti njegovo nabijanje z rolko?

next3steps ::

Če neko stvar uporabljaš dovolj dolgo, obstaja možnost, da imaš to stvar pravico uporabljati še naprej, ne glede na voljo lastnika.
Obstaja možnost ...

Mehmed ::

next3steps je izjavil:

Če neko stvar uporabljaš dovolj dolgo, obstaja možnost, da imaš to stvar pravico uporabljati še naprej, ne glede na voljo lastnika.
Obstaja možnost ...

Preden se kdo spravi bivsi skoz okno lezt sred noci... Ni cist tko enostavno.

next3steps ::

To so iluzije in halucinacije ljudi, ki mislijo, da je enostavno. In vice-versa. Enako za tiste, ki mislijo, da je zadeva glede OP komplicirana.

Jerry000 ::

Tole:
http://theskateboardmag.com/bryggeriets...

Lep prostor, pa še ne motiš nikogar. Pa velka zadeva...na nivoju

Furbo ::

next3steps je izjavil:

Če neko stvar uporabljaš dovolj dolgo, obstaja možnost, da imaš to stvar pravico uporabljati še naprej, ne glede na voljo lastnika.
Obstaja možnost ...

So dobro vedeli, da Rog ni njihov, tako da, jok brate, odpade.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Jerry000 ::

No, not se lahko skejta, tako da ne moti nikogar. Če pa še to se podre pol pa bojo še poslušal pod oknih (na žalost)

1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-skejt scena

Oddelek: Loža
253366 (1161) BivšiUser2
»

soseda se pritožuje nad hrupom ki ga ni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6918676 (12954) [D]emon
»

Pravila (pravna) za prireditve na prostem? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17432064 (29763) KaiV6
»

Street surfing skejti?

Oddelek: Loža
274800 (4063) Digital_cx
»

kaj si mislite o skejterjih

Oddelek: Loža
432068 (1482) undefined

Več podobnih tem