» »

Soseda moti hrup

Soseda moti hrup

sixis4 ::

Sosed se pritozuje ker ga "zbudim" 2-3h zjutraj ko vzgem avto in speljem in to je mogoce 2x na mesec
. In tezi vsak dan da ga zbudim. kaj lahko naredim da nebi se bolj pogreval situacije
  • spremenil: sixis4 ()

Invictus ::

Reci, da nisi bil ti...

Saj ne ve. Ali mogoče snema? Kar tako ali tako ne sme :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sixis4 ::

Invictus je izjavil:

Reci, da nisi bil ti...

Saj ne ve. Ali mogoče snema? Kar tako ali tako ne sme :).

smo v naselju tko da tocno ve da sm jz k drugi k tm zvijo so ze bolj v letih. neh ne snema

jype ::

Pojdi s kolesom, pa ga ne boš zbudil.

Utk ::

sixis4 je izjavil:

Sosed se pritozuje ker ga "zbudim" 2-3h zjutraj ko vzgem avto in speljem in to je mogoce 2x na mesec
. In tezi vsak dan da ga zbudim. kaj lahko naredim da nebi se bolj pogreval situacije

Nič, ali si pa kupi električni avto.

slotech5 ::

kupi bencinarja

Cruz ::

Ko boš imel namen zjutraj speljati avto, ga parkiraj nekam stran od hiše. 5-10 min hoje ne bo imelo kakšnega vpliva. Se še prebudiš, če greš spat pred vožnjo. Win-win.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Netrunner ::

To ni tvoj problem. Naj si nabavi troslojna okna ali čepke za v uho. Lepo je, da si uvideven do sosedov, vendar mora tudi on razumeti, da tega ne počneš ker bi rad koga nerviral ampak ker moraš.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

šernk ::

če se mu tu prilagodiš, ga bo motilo naslednjič odpiranje in zapiranje vrat...

sem na podobnem, 3x se umakneš v upanju po dobrih medsosedskih odnosih, pol ti pa dopizdi in greš na bojno nogo, ker drugače se boš celo življenje samo umikal.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

sixis4 ::

Sej ga ne jebem pol posta . sam na kurac mi gre k vpije na staro mamo k mam "pisarno" pri njej. kdaj hodim jz domov. sj k jz hodm okol bajte ga pa ni nikjer. Sj teoreticno uporaba avta od 22h do 6h zjutr ne more bit motenje miru ali pac

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sixis4 ()

MadMax ::

Vprašanje je tudi a imaš normalen avto, ali ušminkano ropotuljo ki rohni bolj kot brez auspuha, pa povrh še nervozno turiraš....
Je velika razlika če gre za normalen avto in speljuješ s trohico obzirnosti glede na uro, ali obratno.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

DeeJay ::

sixis4 je izjavil:

Sej ga ne jebem pol posta ? sam na kurac mi gre k vpije na staro mamo . kdaj hodim jz domov. sj k jz hodm okol bajte ga pa ni nikjer. Sj teoreticno uporaba avta od 22h do 6h zjutr ne more bit motenje miru ali pac


Če ga pržgeš in pustiš laufat 10 minut, preden se odpelješ, pol je to lahko motenje, če ga pa pržgeš in se takoj odpelješ pol pa ne.
Pač maš zateženga soseda in karkoli boš naredu bo najdu neki novga za težit... mam podobno izkušnjo s sosedo in take nebuloze zdej ignoriram.

sixis4 ::

ne ne navaden avto nobenih predelav itd
speljem v cca 10 sec. rikverc na ulico in gas. Vse normalno ni namen d bi pol ulice zbudu pa nazigal gas 2 min. ma ja je budala. na siht hodi in domov 45letni debel mamin sincek

tony1 ::

Poskusiš lahko še že v štartu parkirati rikverc, da boš kakšno sekundo prej odpeljal z dvorišča, in to je vse.

Če se dere na sorodnike, imaš pravico poklicati plave, ker moti JRM in grozi. Razumeti pa moraš, da boš tako seveda zaratil in se boste hitro kakšno desetletje gledali samo čez ograjo :P

Morda sprva poskusi še ti enkrat zjati nazaj, morda bo pomagalo in bo mir :D

korenje3 ::

sixis4 je izjavil:

Sosed se pritozuje ker ga "zbudim" 2-3h zjutraj ko vzgem avto in speljem in to je mogoce 2x na mesec
. In tezi vsak dan da ga zbudim. kaj lahko naredim da nebi se bolj pogreval situacije


Če avto ne oddaja nad zakonsko predpisanega hrupa, potem je vse ok.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

kr3ten ::

Obstaja tudi opcija, da avto rineš vsaj 50 m stran od bajte, in ga šele nato vpališ.

sixis4 ::

opcij je velik sam potem se njemu prlagajam.Kod je reku ze en prej to ni opcija

Invictus ::

Teh ta starih ni treba resno jemat.

Mal demence, če bo klical policijo, ga bodo imeli za norega, ni panike.

Ignoriraj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sixis4 ::

Probal mu bom lepo povedat kot dec decu.Da naj jih neha srat in da to je njegov problem

korenje3 ::

Bolnikov je veliko, predvsem so taki brezposelni, ki jih vse moti.

Recimo javna parkirišča pred hišami ali stanovanji, mislijo da so kar njihova in te podijo stran.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Cifix63 ::

sixis4 je izjavil:

Probal mu bom lepo povedat kot dec decu.Da naj jih neha srat in da to je njegov problem


Malo ga pokotaj po koprivah..tepca razvajenega.
Naj pride k nam, bo šele videl kaj je hrup, kričanje ljudi itn..pa ne moreš narediti ničesar, policaji danes sploh več ne reagirajo saj zadeva ni te sorte ko se kaj kasira.

Se pa na splošno povečuje hrup povsod, tudi na podeželju je že prav noro..

zmaugy ::

Stopiš do njega in mu poveš da ti je stara mama povedala, da jo je kregal in da pač moraš parkrat na mesec zgodaj oditi, da ne povzročaš hrupa namenoma in da se tega ne da spremeniti.
Pika.
Skregaš se lahko še vedno, ampak je boljše, če se ne.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Cruz ::

sixis4 je izjavil:

opcij je velik sam potem se njemu prlagajam.Kod je reku ze en prej to ni opcija
Aha, torej gre za dick measuring. Jaz bi se vseeno poskusil prilagoditi in se šele ob neuspehu spotaknil vanj. Razumel bi, če bi šlo za vsak dan. Če 2x na mesec parkiraš malce stran od hiše ti nič ne bo.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

IL_DIAVOLO ::

Kretenom se ne smes prilagajati.

Cruz ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kretenom se ne smes prilagajati.
To je res, ampak prav tako se ne smeš spustiti na njihov nivo. Tam te premagajo. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

_Denny_ ::

Rofl zakaj bi se prilagajal in poskušal zmeniti? V vsakem primeru bo našel vedno več stvari za pritoževanje dokler ga ne bodo skoz okno zbudile že zavorne luči ali pa zvok zapiranja vhodnih vrat hiše. Pred leti sem imel dva taka primera, ki sem ju rešil na zanimiv način.

Prvi je bil en sokrajan, ki je ustavil čisto vsakega, ki se je peljal mimo hiše, češ "otrok spi, pelji se počasneje". Ko je prišel do mene, sem se samo nasmehnil in si mislil svoje. Pri naslednji vožnji sem se potrudil, da sem šel mimo v manjši prestavi kot ponavadi in medtem "malo glasneje" poslušal glasbo (2kW, in to ne kitajskih). Za to prigodo sem povedal tudi dvema kolegoma, ki sta večkrat tekmovala v glasnosti izpuha na tuning meetingih in sta se kar sama povabila k meni domov na kavo. Niti en teden ni minil in bedak več ni cele dneve sedel zraven ceste in skakal vsakemu pred avto.

Drugi je bil, ko se je zbralo nekaj osebkov, ki so mi prišli na dom težit (prekletstvo, če imaš edini v občini živo rumen avto), da jih vsak dan ob devetih(!) zjutraj z vožnjo in glasbo mečem iz postelje. Sem jih samo odslovil in dodal, da osebe v delovnem razmerju nimajo s tem težav ("k**** lene, spravite se delat" :)))...je skoraj cel kraj na sociali in kot je že en zgoraj omenil, nimajo nič boljšega za delati kot se pritoževati nad vsem. Bi bilo razumljivo, če ne bi bila čisto normalna vožnja in poslušanje radia na serijsko vgrajenih 10W zvočnikih. Nič, si vgradim nazaj avtoakustiko, ki sem jo pred začetkom faksa zaradi možnosti kraje vzel ven in kakih 14 dni uživam v panoramski vožnji skozi ta kraj z odprtimi šipami ob poslušanju tega in ostalih podobnih komadov. Po tem se več ni noben pritoževal...epiloga v bistvu ni, ker se mi več ni dalo na ozki cesti te "bližnjice" umikati traktorjem in sem raje šel tistih nekaj km več po regionalki.


Kak kolega ti naj posodi ozvočenje (amp + sub) in pred odhodom preveri delovanje le-tega, da se slučajno ni čez dan pokvarilo. Avto je tudi dobro prižgati vsaj kakih 5 min pred speljevanjem, da se motor v redu "segreje" in med tem tudi preizkušati delovanje obratomera, če gre kazalec normalno proti rdečemu polju. Pred odklepanjem se lahko tudi včasih pomotoma prižge alarm. ;)

Tako bo lenuh vsaj imel realen razlog za pritoževanje.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

jype ::

sixis4 je izjavil:

opcij je velik sam potem se njemu prlagajam.Kod je reku ze en prej to ni opcija
Skratka, ti si večje teslo od soseda? Impresivno.

kuglvinkl ::

sixis4 je izjavil:

Sosed se pritozuje ker ga "zbudim" 2-3h zjutraj ko vzgem avto in speljem in to je mogoce 2x na mesec
. In tezi vsak dan da ga zbudim. kaj lahko naredim da nebi se bolj pogreval situacije


To ni nedovljena emisija. Po domače, lahko se odpelješ ob 2.00 z avtom, ker gre za normalno rabo stvari.

Se pa pogovori z njim. Če se ne bo pomiril, se pač ne bo. Ti imaš samo delen vpliv na njega = pogovor.
Your focus determines your reallity

neverlucky ::

_Denny_ je izjavil:

Rofl zakaj bi se prilagajal in poskušal zmeniti? V vsakem primeru bo našel vedno več stvari za pritoževanje dokler ga ne bodo skoz okno zbudile že zavorne luči ali pa zvok zapiranja vhodnih vrat hiše. Pred leti sem imel dva taka primera, ki sem ju rešil na zanimiv način.

Prvi je bil en sokrajan, ki je ustavil čisto vsakega, ki se je peljal mimo hiše, češ "otrok spi, pelji se počasneje". Ko je prišel do mene, sem se samo nasmehnil in si mislil svoje. Pri naslednji vožnji sem se potrudil, da sem šel mimo v manjši prestavi kot ponavadi in medtem "malo glasneje" poslušal glasbo (2kW, in to ne kitajskih). Za to prigodo sem povedal tudi dvema kolegoma, ki sta večkrat tekmovala v glasnosti izpuha na tuning meetingih in sta se kar sama povabila k meni domov na kavo. Niti en teden ni minil in bedak več ni cele dneve sedel zraven ceste in skakal vsakemu pred avto.

Drugi je bil, ko se je zbralo nekaj osebkov, ki so mi prišli na dom težit (prekletstvo, če imaš edini v občini živo rumen avto), da jih vsak dan ob devetih(!) zjutraj z vožnjo in glasbo mečem iz postelje. Sem jih samo odslovil in dodal, da osebe v delovnem razmerju nimajo s tem težav ("k**** lene, spravite se delat" :)))...je skoraj cel kraj na sociali in kot je že en zgoraj omenil, nimajo nič boljšega za delati kot se pritoževati nad vsem. Bi bilo razumljivo, če ne bi bila čisto normalna vožnja in poslušanje radia na serijsko vgrajenih 10W zvočnikih. Nič, si vgradim nazaj avtoakustiko, ki sem jo pred začetkom faksa zaradi možnosti kraje vzel ven in kakih 14 dni uživam v panoramski vožnji skozi ta kraj z odprtimi šipami ob poslušanju tega in ostalih podobnih komadov. Po tem se več ni noben pritoževal...epiloga v bistvu ni, ker se mi več ni dalo na ozki cesti te "bližnjice" umikati traktorjem in sem raje šel tistih nekaj km več po regionalki.


Kak kolega ti naj posodi ozvočenje (amp + sub) in pred odhodom preveri delovanje le-tega, da se slučajno ni čez dan pokvarilo. Avto je tudi dobro prižgati vsaj kakih 5 min pred speljevanjem, da se motor v redu "segreje" in med tem tudi preizkušati delovanje obratomera, če gre kazalec normalno proti rdečemu polju. Pred odklepanjem se lahko tudi včasih pomotoma prižge alarm. ;)

Tako bo lenuh vsaj imel realen razlog za pritoževanje.


Ti moras biti pa super oseba za druzit.

Avenger ::

Če živiš blizu trgovine boš vsako jutro ob 5-6h slišal tovornjak, ki gre tja, ki gre lahko tudi rikverc, s tisto trobljo, lahko prekladajo škatle.... kaj boš zdaj, se drl nanje, da bojo bolj potiho? Avto, če je normalen in praviš da je, je bistveno bolj tih. In ti imaš VEDNO pravico avto, ki je šel čez tehničnega, vžgat in se peljat, tudi če si na svoji parceli parkiral tik pod oknom sosedove spalnice. Zdaj pa, če lahko, mu seveda narediš uslugo in avto pustiš drugje, oziroma kolikor lahko daleč stran od njega, ampak samo, če tebi ni treba veliko žrtvovat - če boš zato rabil naredit 10 korakov več, mislim da se še vedno splača, ampak ne zdaj parkirat na pločnik itd. skratka, če lahko narediš njemu uslugo, ne da bi ti pri tem trpel, jo naredi, če pa ne, pa mu povej tvoje stališče in če tega ne bo sprejel, to ni več tvoj problem, ampak njegov.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

radmannsdorf ::

Riskiraj 3€ in mu kupi darilce.
Če ne bo zadovoljen, pa mu vsakič še potrobi v pozdrav!

Gr8t ::

DeeJay je izjavil:

Če ga pržgeš in pustiš laufat 10 minut, preden se odpelješ, pol je to lahko motenje, če ga pa pržgeš in se takoj odpelješ pol pa ne.

Če je kdo gledal film Once Upon a Time In Hollywood, to bi jaz naredil vsakemu, ki kurbla avto (ponavadi je to dizel) na mestu.
Jaz osebno nobenega človeka na tem svetu ne motim. Tako bi moral delati vsak in bi bilo precej bolje.
zmaugy 23.8.2019:
Ne verjamem, da je razlog za vožnjo nad omejitvami iskanje prihrankov na času.
Glavni razlog je dolgčas in nesvoboda vožnje za počasnelami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

dexterboy ::

Ponudi sosedu evtanazijo. Če je možganski enocelničar in ne razume sveta ter družbe, naj se odseli v gozd med volkove in medvede... resno.
Kot, da je tebi všeč, če moraš ob treh na šiht... Če lahko parkiraš avto kakšen korak stran, naredi, drugače pa naj se sosed prilagodi dejstvu.
Meni tudi ni všeč, da je postavna blondinka čez cesto že oddana in jo gledam vsak dan, ko se vrne iz jogginga.
Naj stopim do nje in ji rečem, da mi ni všeč, ker je poročena s sedanjim možem?
Šus u glavo, Mona!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

MIHAc27 ::

Jaz bi mu tudi rekel, da se lahko navadi na ušesne čepke, če ga moti vžig vozila.

Če bi želel biti extra prijazen, pa če želi mu dan prej sporočim po sms, da bom šel ob 2h, pa da si samo takrat da čepke.

Gr8t ::

Kaj pa otroci, ko cel dan skačejo zgoraj, to ti ne pomagajo nobeni čepki, edino slušalke na glavi cel dan. Pa to ni še nič, mamo tudi ne moreš nikol premagat, še ko greš spat ob 1:00, se sliši kako gre iz enega konca stanovanja do drugega. Pa tudi ona kdaj pa kdaj premakne kak stol tudi po 23-ti uri. Pač 100 kvadratov stanovanje in je idealno za tekanje gor in dol.
Oba sta bolj kot ne doma, jaz moram pa vstat ob 5:00. Fun times!

Ampak meni je še ok, da bi moral otroke poslušat v istem stanovanju, to bi se mi pa res strenalo.
zmaugy 23.8.2019:
Ne verjamem, da je razlog za vožnjo nad omejitvami iskanje prihrankov na času.
Glavni razlog je dolgčas in nesvoboda vožnje za počasnelami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

poweroff ::

Komplikacije. Živim ob železniški postaji, ponoči vozijo tovorni vlaki, v sosednjem stanovanju dva majhna otroka, pa me ne moti. Sem se navadil prvi dan.

Vse je v glavi.
sudo poweroff

Stikalo ::

sixis4 je izjavil:

Sosed se pritozuje ker ga "zbudim" 2-3h zjutraj ko vzgem avto in speljem in to je mogoce 2x na mesec
. In tezi vsak dan da ga zbudim. kaj lahko naredim da nebi se bolj pogreval situacije


Verjetno ima težave z nespečnostjo. Vzrokov je več. Lahko je star in slabo spi, ker ga kaj boli itd.. Lahko je pa preveč spočit in ne more trdno spati. Sam sem utrujen od dela in otrok in lahko spim kjerkoli in kadarkoli.

Poznam pa osebo, ki je sama, brez otrok in partnerja, služba res na izi in jo moti najmanjši hrup, tudi analgona ura na nočni omarici. Klima na sosednjem objektu, koncert par km stran. Seveda s tem, da ima v ušesih čepke. Ma ni da ni. In pri tem človeku svojega "hrupa" 2x na mesec za 20 sekund ne boš upravičil nič na svetu, ker si ti kriv, da mu kratiš spanec, povzročaš zdravstvene težave in si kriv za njegovo nesrečo. Seveda tako osebo pač moti sevanje telefona, sosedova fasada itd.. tukaj je rešitev samo, če se osebna spravi na drug večji hrup oz si najde drugo žrtev. Ali pa pride v njegovo življenje druga obvzenost/zaposlitev, njegov življenski cilj.

Recimo tudi v bloku. Samska oseba žrla živce leta in leta, za vsak minimalen hrupek, otrok hodil, kašljal, ma ni da ni. Je dobila partnerja v trenutku je ni več motilo nič.

Mogoče greš do soseda in se mu opravičiš, da si ga vznemiril, da gotovo res ni enostavno. Potem pa preusmeriš temo, kako tebe moti recimo ulična razsvetljava, da je to škodljivo, umetna svetloba, ki uničuje melatonin, da človek ne more spati. Pa da bi blo dobro, da bi jih ugašali ali kaj.. pa se bo recimo zaposlil da teži občini naj ugasnejo rasvetljavo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stikalo ()

mzakelj ::

Ma ti mu povej da je tvoja stara mama živela 120 let. Če bo vprašal zakaj mu povej : KER SE JE ZASE BRIGALA !!!

scipascapa ::

radmannsdorf je izjavil:

Riskiraj 3€ in mu kupi darilce.
Če ne bo zadovoljen, pa mu vsakič še potrobi v pozdrav!


imel podobne, nobene funkcionalnosti, slišim še vedno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iscem knjige na temo spanje, motivacija, meditacija,

Oddelek: Loža
101353 (1145) Poldi112
»

[Vprašanje]Javni red in mir (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13120181 (14670) Invictus
»

Viška cerkev -- hrup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6412472 (10136) joze67
»

Nova anketa: kaj vas zjutraj zbudi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
7114666 (11871) jype
»

Pravila (pravna) za prireditve na prostem? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17432061 (29760) KaiV6

Več podobnih tem