» »

Še ena tema o hrupu in sosedih

Še ena tema o hrupu in sosedih

«
1
2 3

SVGA ::

Živeli,

na kratko: živimo v bloku, z otrokom. Pred blokom, prav blizu vhodnih vrat, je parkiran motor (motocikel), poleg še nekaj koles (biciklov). Motorist hodi delat ob 4:30 ponoči in ko takrat vžge motor, nas vse prebudi. Da bi le vžgal in odpeljal, ne, vsaj minuto ga pusti prižganega, verjetno da se segreje ali kaj vem zakaj. In potem oddrvi, ampak velikokrat po tem ne zaspimo več nazaj. Motor ima parkiran skoraj dobesedno pod našo spalnico.

Zanima me ali po predpisih lahko zahtevamo od motorista da motor parkira nekam malo dlje od vhoda bloka (in naše spalnce)? Ali je prižig motorja in minuta brnenja ob 4:30 na takem mestu motenje javnega reda in miru?

Ne zanimajo me predlogi "pogovori se z njim" ampak kako se lahko ukrepa. Za takšne odgovore bi bila boljša policia, saj sem jim pisal, a ni odgovora.

Ima mogoče kdo podobne izkušnje, kako ste uredili?

Hvala.

Xserces ::

prvo je definitivno da se pogovoriš... lepa beseda lepo mesto najde je na splošno res. Če se avtomatsko noces pogovarjat in bi kar eskaliral na organe in prijave potem si ti un ta zategnjen.
če si se hotel pogovoriti in je drugi bedak in ga boli potem postopaš z prijavo. Če ne deluje mu zapurpenaš izpušno cev. (HAHA)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

solatko ::

Zamenjaj okna, troprekatna ne boš nič slišal.
Delo krepa človeka

IL_DIAVOLO ::

Je rekel ob 04:30 ponoci. To je za marsikoga normalna jutranja ura.

Kaj pa naj bi, tiscal do glavne ceste, da ne zbudi snezink?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

shadeX ::

To je za marsikoga normalna jutranja ura.


Za večino ne zato pa imamo zakon o varstvu javnega reda in miru (ZJRM-1).

Kaj pa naj bi, tiscal do glavne ceste,


Bil dober sosed in motor ročno zapeljal iz stavbe?

Sej ni čudno da je v SLO tako kot je, ker vas boli kurac za druge ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Zimonem ::

Prižge motor potem pa natakne čelado in rokavice. Ta cajt se motor tudi malo ogreje.
Kake zakonske podlage nimaš. Tudi avto se prižge potem pa spuca šipe.
Glede na to , da hočeš stvar reševat legalistično je mogoče najbolje prek hišnega sveta.

zmaugy ::

Če zgodaj vstane, potem gre verjetno tudi zgodaj spat... Bolj zgodaj kot vsi ostali v bloku...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

mkk20 ::

V naši občini lahko 3 minute verglas avto na mestu, razen v zimskem času, ko ni omejeno. Najprej vprašaš, če se da kako drugače, sicer prijaviš.
Jest bi s cest spravil 90% motorjev. Če bi mel normalen zvok , se mogoce ne bi zbudu...

Mare2 ::

SVGA je izjavil:

Živeli,

na kratko: živimo v bloku, z otrokom. Pred blokom, prav blizu vhodnih vrat.


Poglej, kako je s prometnimi znaki. Torej ali ima sploh dovoljeno priti do tega mesta? Če DA, potem ni kaj dosti možnosti.
Če NE, potem pač ne sme.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

kuall ::

Na list mu napiši sporočilo, da naj motor vžiga kje bolj daleč od bloka, ker vas vse zbudi in ne morete potem zaspati nazaj. če je normalen bo upošteval.

drgač pa ni ga čez hišo na samem, ne pa preveč na samem zarad nevarnosti raznih ciganov. jaz ta luksuz imam, niti avtov ne slišim v bajto nikoli. samo mačka zdajle slišim, ko prede prav na glas. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Uporabnik ::

A ni nek predpisan mir med 22. on 6. uro?
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

Comandante ::

Uporabnik je izjavil:

A ni nek predpisan mir med 22. on 6. uro?

Dokler ima homologiran izpuh ga po definiciji ne krsi. Ce je supak in je odstranil dusilec je pa to nekaj drugega.

Vem kako je, meni je enkrat odneslo dusilec, in sem se kak teden vozil brez (dokler sem cakal na novega). Precej glupo sem se pocutil, ko sem se zvecer ob 23h pripeljal med bloke in je bobnelo.

Homologiran izpuh pa seveda ni problematicen, od Euro 3 norme je vse zelo tiho.

Zimonem ::

Ravno tako je če je pod tvojim oknom.
Radosti življenja v tesnih skupnostih. Ko sem prvič prespal v bloki in sem slišal vse radosti izstrebljanja množice nad mano, sem bil znerviran in zaprepaden. In ko so me kasneje v Švici opozorili na to sem razumel, zakaj gre.
Probaš se prilagodit, ignorirat, zmenit. Čudežnega recepta pa ni.

kuall ::

Najbolje je imeti bajto na samem in eno nadstropje čist zase, to nadstropje pa dobro zvočno izolirano, da niti raznih loputanj vrat ne slišiš in ostalega sranja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

zobnik ::

Bod vesel da hod delat kot pa da bi živel od socialne in ležal do 10-11 pol pa vam spet neblo prov, k bi kofetkal, čik vlekl taki socialci pred blokom.

GR2 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Je rekel ob 04:30 ponoci. To je za marsikoga normalna jutranja ura.

Kaj pa naj bi, tiscal do glavne ceste, da ne zbudi snezink?

Samo res, kot moji zgornji sosedi, vstajajo ob 8-ih, vsi neki vedno doma, ne vem od kaj živijo, stanovanje pa 2x večje 100 kvadratov.
Jaz imam trenutno budilko na 4:46, tako da 4:30 ni neki kar bi me motilo. Zadnje 3 dni se itak prebujam že sam od sebe na vsaki 2 uri. Nekatere pa moti da se zbudijo po 5 urah ali kadarkoli gredo že spat. Lahko greš tudi prej, ob 22-tih, in ne bo problemov.

Jaz z mojimi zgornjimi sosedi drugače že 6 let nisem nič rešil, odkar so se vselili z 2 in 4 letnima otrokoma. Včeraj so mi šli spet na živce s skakanjem, ko sem prišel iz šihta ob 16-tih pa potem itak vsak dan dokler ne gredo spat, hiperaktivneži eni. In sem vzel klešče in udarjal po vijaku, ki ga imam že od začetka zvrtanega v stropu. Mislite da kaj pomaga? Še najbolje pomagajo slušalke, ponoči pa zamaški. Zgornja soseda namreč tudi skače po stanovanju kot zmešana še potem ko gredo otroci spat ob 9-tih. Jaz imam vse na enem mestu v 50 kvadratov stanovanju, ne vem kaj se je treba tolk skakat od enega konca do drugega. Tam nekje od 22:30 pa vse do 00:40. Vstaja seveda ob 8-ih, avto 95% časa parkiran.

Drugače lahko hodim na šiht kadar hočem. Zdaj flikam ure, zato vstajam malo bolj zgodaj. Ampak ko hodim domov, se pa ob 15-tih vsi vsujejo domov, traja verjetno vse do 17-tih, že 14:10 je bilo precej bolje. Pač delavci gredo vsi istočasno točno ob 14:00-14:05 domov in se do 14:15-14:30 ceste že malo spraznejo, vsaj tako si jaz razlagam. Teh kravatarjev je pa očitno itak kot dreka, pa ne gredo vsi naenkrat domov, tako da jih je na cesti vedno dovolj. Tako da mislim da najbolje hodit na šiht 6:30 in odhajat 14:30.

En tamal zraven je tudi sedaj dobil Tomosa, se celo popoldne fura ven in nazaj na ulico, ampak kaj boš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

AndrejS ::

Nekateri imate probleme s spanjem - tak da pri sebi prve rešite to težavo.

c3p0 ::

Stopnjuješ:

1. prijazno opozorilo
2. novo opozorilo, grožnja s praznimi gumami
3. prazna guma + strožja grožnja
...

/jk

GR2 ::

Kar gume boš praznil. Jaz nisem pomislil na to že zato, ker bi moral potem par km od doma parkirat avto, da se ne bi še jaz vozil okol s praznimi gumami. Seveda pomislil sem že na kaj hujšega, ampak mislim da karkoli narediš ti, boš za policijo samo ti krivec in ne tisti ki povzroča hrup.

stara mama ::

Ko se začnejo praznit gume in delat škoda na vozilih, ni več poti nazaj.
Ne bi si želel živeti v takšnem okolju.

kriptobog ::

Če je vse homologirano, potem nimaš kaj. Troslojna okna te rešijo, ali pa selitev. Ali pa še sam nabavi motor, če si fovš, da ima sosed motor :))

GupeM ::

Preluknjaj mu gume. Pa ne tiste na motorju.

shubell ::

Meni se zdi sramotno, da sploh kdo predlaga luknjati gume že kot prvi ukrep. To pomeni samo koliko ti je mar za sočloveka in zaradi takega mišljenja imamo brezobzirnost do sočloveka. Lepo mu rečeš, naj ne "vergla" motorja, da vse zbudi, potem pa vidiš kaj bo.

GupeM ::

shubell je izjavil:

Meni se zdi sramotno, da sploh kdo predlaga luknjati gume že kot prvi ukrep. To pomeni samo koliko ti je mar za sočloveka in zaradi takega mišljenja imamo brezobzirnost do sočloveka. Lepo mu rečeš, naj ne "vergla" motorja, da vse zbudi, potem pa vidiš kaj bo.

No, verjetno nisi razumel, katere gume sem mislil.

PS: Bil je joke, naj mu preluknja kondome.

kixs ::

solatko je izjavil:

Zamenjaj okna, troprekatna ne boš nič slišal.


Dobra okna in RAL montaza.

V prejsnjem stanovanju sem imel 3-slojna lesena od Jelovice z RAL montazo in je res mocno zmanjsalo hrup. Zdaj imam na hisi 3-slojna PVC in navadno purpen montazo. Razlika je velika v plus Jelovice+RAL.

Malcolm_Y ::

Na teh temah vedno pametnjakoviči v stilu "v lastno hišo pejd, pa bo mir".

Magic1 ::

Hiša poponoma na samem, brez kmetov in drugih hrupnih zadev. najbolje kar v kak narodni prak.

Probaj se zmenit, nekateri se ne zavedajo in rabijo le, da jih nekdo spomne. Potem imaš pa kar nekaj načinov, če je bumbar.
Magic

LeQuack ::

Ni hiš na samem, tisti v hišah so samo navajeni drugačnega hrupa kot meščani. Če bi nek z mesta prišel na vas v hišo bi bili pa tam traktorji, gnojenje, žaganje, itd. ni da ni.
Quack !

stara mama ::

Povsod so kompromisi. Preden greš v blok moraš vedet, da bojo vedno problemi s sosedi in hrupom.
Preden greš na vas, moraš vedet da bo vedno smrad po gnojnici in traktorji ter blato na cesti.

A je to tako težko zastopit?

VEDNO so kompromisi!
VEDNO!!!

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

stara mama je izjavil:

Povsod so kompromisi. Preden greš v blok moraš vedet, da bojo vedno problemi s sosedi in hrupom.
Preden greš na vas, moraš vedet da bo vedno smrad po gnojnici in traktorji ter blato na cesti.

A je to tako težko zastopit?

Narobe. V bloku bodo VEDNO problemi s sosedi in hrupom. Na vasi bo OBČASNO smrad po gnojnici in traktorji ter blato na cesti. Večinoma pa ne.

stara mama ::

Pa vseeno, pričakuj da bo. Ne ob prvem gnojenju klicat na policijo, tak kot to mnogi prišleki na vas vneto počnejo.

njyngs ::

GupeM je izjavil:

stara mama je izjavil:

Povsod so kompromisi. Preden greš v blok moraš vedet, da bojo vedno problemi s sosedi in hrupom.
Preden greš na vas, moraš vedet da bo vedno smrad po gnojnici in traktorji ter blato na cesti.

A je to tako težko zastopit?

Narobe. V bloku bodo VEDNO problemi s sosedi in hrupom. Na vasi bo OBČASNO smrad po gnojnici in traktorji ter blato na cesti. Večinoma pa ne.

Pa še to pogojno. Če si na vasu ni nujno, da maš okrog sebe obdelovalne površine. Mi je kar smešno, ko vsak mestni bumbar misli, da so vse hiše pozicionirane direktno na sredino njiv, ki se celo leto gnojijo. Lepo pokaže neznanje kakšno je življenje tam :))

GupeM ::

stara mama je izjavil:

Pa vseeno, pričakuj da bo. Ne ob prvem gnojenju klicat na policijo, tak kot to mnogi prišleki na vas vneto počnejo.

To pa ja. Ampak daleč, daleč od tega, da bo ta problem vedno. V bistvu po gnojnici smrdi samo nekaj dni na leto. Traktorji resda ropotajo nekoliko pogosteje, ampak večinoma se to ne dogaja v bližini hiše. Pa res redko med 22:00 in 6:00, če sploh kdaj. Razen, kadar je treba pozimi cesto splužit, da lahko meščani pridejo tudi v službo.

Blato na cesti tudi ni tako zelo pogosto, še posebej pa to ni kakšen problem, ker imam avto zato, da se z njim nekam pripeljem, ne zato, da se mi bo svetil. Pozimi recimo so avtomobili s podeželja običajno precej manj umazani kot tisti iz mesta, če nimaš ravno makadamske poti. Ampak tista nagravžna mestna plundra avtomobile kokretno posvnija, medtem ko na podeželju bi skorajda lahko jedel sneg s ceste.

Se pa strinjam, da so v obeh primerih tako dobre kot slabe lastnosti. Katere lastnosti so komu pomembnejše, je pa stvar vsakega posameznika.

stara mama ::

Dobro, ti poznaš razmere :)
Nihče pa nima rad meščana ki pride na vas, pa si tam začne nek svoj red delat, namesto da bi se integriral .

GupeM ::

stara mama je izjavil:

Nihče pa nima rad meščana ki pride na vas, pa si tam začne nek svoj red delat, namesto da bi se integriral .

Dejstvo, ki pa verjetno velja tudi v obratno smer :) Ne vem. Jaz sem z vasi šel v "mesto," pa se mi zdi da sem se kar integriral, dokler mi ne uspe spet zbežati nazaj na vas. Sicer v drugo, in malo manj "vaščansko," ampak še vedno vas :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

mertseger ::

kixs je izjavil:

solatko je izjavil:

Zamenjaj okna, troprekatna ne boš nič slišal.


Dobra okna in RAL montaza.

V prejsnjem stanovanju sem imel 3-slojna lesena od Jelovice z RAL montazo in je res mocno zmanjsalo hrup. Zdaj imam na hisi 3-slojna PVC in navadno purpen montazo. Razlika je velika v plus Jelovice+RAL.


Sem imel enega podobnega pod blokom pa niti ni bil direktno pod spalnico. Ni važno kakšna okna imaš sliši se, bolj je odvisno koliko hrupa rabiš da te zbudi. Mene naprimer brez problema budilka na drugi strani stanovanja. Mojga fotra ne zbudi zvonjenje cerkve 50 m stran.

matobeli ::

stara mama je izjavil:

Dobro, ti poznaš razmere :)
Nihče pa nima rad meščana ki pride na vas, pa si tam začne nek svoj red delat, namesto da bi se integriral .


To misliš nek red, da mu sosed ne kuri listja 1m zraven meje, da od drugega soseda pes ne serje po dvorišču, da lokalna mularija ne tišči svojih krosel mim bajte kjer se igrajo otroc, pa te ostale "pravice" ki jih imajo nekateri vaščani, pa čeprav v resnici niso všeč nikomur.

Al obstajajo kater drug red ki ga meščani tako zelo radi kršijo?

Je pa vsekakor čudovita izkušnja 300m pešačit po popolnoma pognojeni (asfaltirani cesti), pa tud če samo 1x letno.

scipascapa ::

solatko je izjavil:

Zamenjaj okna, troprekatna ne boš nič slišal.


dihal se bo pa kaj? sploh zdaj ko bo zvečer 15/20°c bo enkratno dihat...sam ni šans, da imam zaprto okno.

joze67 ::

SVGA je izjavil:

Da bi le vžgal in odpeljal, ne, vsaj minuto ga pusti prižganega, verjetno da se segreje ali kaj vem zakaj.

Najlažje je seveda z lepo besedo najti rešitev. Ampak zahteva dva sogovornika z občutkom za ljudi okoli sebe, tako da imej pričakovanja nizko.

Moti samo tebe? Če vas je več, stopite do upravnika in dosežite ustrezno spremembo hišnega reda. Bodisi umestitev motornih koles stran od hiše, prepoved prostega teka pred ne vem 6-o uro ali oboje. Če bo njegovo obnašanje kršitev hišnega reda, imaš vsaj na papirju več možnosti (bodo vsaj otroci podedovali hrupa prosto nepremičnino).

Mimogrede, menda v Nemčiji ne smeš ogrevat motorja na mestu (konec koncev je to ravno kontra tiščanju sistema start-stop v vse kar je več od kolesa) zaradi okolja. V Švici bi ga pa hitro ozemljili enostavno zaradi hrupa. Pri nas je pač tako, da se pri vsaki stvari najprej vprašamo, kaj mi morejo in kako bodo to uveljavili in če ni trdnih mehanizmov, tudi stvari z začetka ni.

Netrunner ::

Jaz bi šel po sledečem postopku:
1. Temu motoristu bi prijazno pojasnil težavo in ga prosil za uvidevnost.
če ne bi zaleglo bi ga spet na to opozoril
2. Konktaktiral bi vse bližnje sosede in jih povprašal če tudi njih moti, kar sklepam da jih. Pa kakorkoli, prosil bi jih če lahko tudi oni izrazijo nezadovoljstvo temu človeku.
3. Obrnil bi se na upravnika bloka in povprašal če lahko oni kaj uredijo.

Ot tu naprej pa upam da ne bi prišlo :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Manu ::

stara mama je izjavil:

Povsod so kompromisi. Preden greš v blok moraš vedet, da bojo vedno problemi s sosedi in hrupom.
Preden greš na vas, moraš vedet da bo vedno smrad po gnojnici in traktorji ter blato na cesti.

A je to tako težko zastopit?

VEDNO so kompromisi!
VEDNO!!!


Tudi kompromis mora bit uravnovešen. Zakaj bi nekdo, ki samo spi popuščal nekomu, ki povzroča hrup?

Prevozna sredstva bi morala biti čimmanj hrupna. A ni to smiselno? Hrup je ravno tako onesnaževalec. Že samo zato bi morali preiti iz motorjev na notranje izgorevanje na električni pogon. So manj hrupna. Ta te pa enako tako pripeljejo od točke A do točke B.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

energetik ::

GR2 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Je rekel ob 04:30 ponoci. To je za marsikoga normalna jutranja ura.

Kaj pa naj bi, tiscal do glavne ceste, da ne zbudi snezink?

Samo res, kot moji zgornji sosedi, vstajajo ob 8-ih, vsi neki vedno doma, ne vem od kaj živijo, stanovanje pa 2x večje 100 kvadratov.
Jaz imam trenutno budilko na 4:46, tako da 4:30 ni neki kar bi me motilo. Zadnje 3 dni se itak prebujam že sam od sebe na vsaki 2 uri. Nekatere pa moti da se zbudijo po 5 urah ali kadarkoli gredo že spat. Lahko greš tudi prej, ob 22-tih, in ne bo problemov.

Jaz z mojimi zgornjimi sosedi drugače že 6 let nisem nič rešil, odkar so se vselili z 2 in 4 letnima otrokoma. Včeraj so mi šli spet na živce s skakanjem, ko sem prišel iz šihta ob 16-tih pa potem itak vsak dan dokler ne gredo spat, hiperaktivneži eni. In sem vzel klešče in udarjal po vijaku, ki ga imam že od začetka zvrtanega v stropu. Mislite da kaj pomaga? Še najbolje pomagajo slušalke, ponoči pa zamaški. Zgornja soseda namreč tudi skače po stanovanju kot zmešana še potem ko gredo otroci spat ob 9-tih. Jaz imam vse na enem mestu v 50 kvadratov stanovanju, ne vem kaj se je treba tolk skakat od enega konca do drugega. Tam nekje od 22:30 pa vse do 00:40. Vstaja seveda ob 8-ih, avto 95% časa parkiran.

Drugače lahko hodim na šiht kadar hočem. Zdaj flikam ure, zato vstajam malo bolj zgodaj. Ampak ko hodim domov, se pa ob 15-tih vsi vsujejo domov, traja verjetno vse do 17-tih, že 14:10 je bilo precej bolje. Pač delavci gredo vsi istočasno točno ob 14:00-14:05 domov in se do 14:15-14:30 ceste že malo spraznejo, vsaj tako si jaz razlagam. Teh kravatarjev je pa očitno itak kot dreka, pa ne gredo vsi naenkrat domov, tako da jih je na cesti vedno dovolj. Tako da mislim da najbolje hodit na šiht 6:30 in odhajat 14:30.

En tamal zraven je tudi sedaj dobil Tomosa, se celo popoldne fura ven in nazaj na ulico, ampak kaj boš.
Kot bi pisal o sebi, ko smo bili še v stanovanju. Zgoraj je tamala vadila ples, strop se je tresel. Da ne omenjam ostalega. Jaz se "radosti" življenja v bloku nisem nikoli navadil. Sploh zmaga poslušanje splakovanje WCja nad tvojo glavo in podobno.

V samostojni bajti je to povsem druga liga, četudi so bajtice kar nagnetene. Pa vseeno košnja trave, traktorji in kakšna motorka od daleč nikakor ni moteča, poleg tega tega pri nas nihče ne počne sredi noči. Tu pa tam kakšen piknik, pa vseeno je to drugače, kot če je žurka v stanovanju pod/nad tabo.
V bloku se vsi zvoki prenašajo po konstrukciji, jaških, zračnikih, ni miru nikoli.

bajsibajsi ::

Motor ima zagotovo parkiran blizu vhodnih vrat z razlogom vecje varnosti pred krajo. Potrebno se je zavedati, da (zlasti) v Ljubljani prakticno "vsako noc" odtujijo vsaj eno motorno kolo; pa naj si bo novo, ali staro 30 let. OP kar kupi si motor in ga parkiraj nekam malo dlje od vhoda bloka, pa bos videl, koliko dni oz. noci bo trajalo, da bo izginil.

Predlagam, da se z motoristom pogovoris. Razlozi mu vaso situacijo in ga vljudno prosi, ce lahko ponoci porine motor stran od vasega okna, kaksnih 10 metrov (npr. za vogal bloka), preden ga vzge. Ce nima ogromne krave in ni ravno bumbar, je velika verjetnost, da te bo uposteval.

Raznih nasilnih resitev ala purpena v izpusno cev in luknjanje gum, bi ti odsvetoval. Tudi (pre)hitro tozarjenje policiji... Lahko se zgodi, da bo naslednje jutro, noc, dan, praznik, nedeljo... mimo bloka motoriralo 20 bajkerjev.

Nedasemiveč ::

njyngs je izjavil:

GupeM je izjavil:

stara mama je izjavil:

Povsod so kompromisi. Preden greš v blok moraš vedet, da bojo vedno problemi s sosedi in hrupom.
Preden greš na vas, moraš vedet da bo vedno smrad po gnojnici in traktorji ter blato na cesti.

A je to tako težko zastopit?

Narobe. V bloku bodo VEDNO problemi s sosedi in hrupom. Na vasi bo OBČASNO smrad po gnojnici in traktorji ter blato na cesti. Večinoma pa ne.

Pa še to pogojno. Če si na vasu ni nujno, da maš okrog sebe obdelovalne površine. Mi je kar smešno, ko vsak mestni bumbar misli, da so vse hiše pozicionirane direktno na sredino njiv, ki se celo leto gnojijo. Lepo pokaže neznanje kakšno je življenje tam :))


Bumbarje imaš na obeh smereh. Mestni bumbar mogoče misli to, kar si opisal, medtem ko vaški bumbar misli, da vsak, ki ima hišo v Ljubljani avtomatično ni v naravi in ima okoli sebe hišo pri hiši. Sicer imata verjetno oba bumbarja v večini prav, pa vseeno posplošujeta.

Rudnik v Ljubljani je bil na primer vedno na malce slabšem glasu, ker je pač Barje (bumbarji še niso slišali za pilote). Sedaj pa polhno bogatašev rini prav na ta konec, ker se zaveda, da visokih gradenj in kaj šele blokov tu pač ne bo. Sam sem za foro kakšno leto nazaj oz. še pred korono dal parcelo na nepremičnine. Dejansko bi mi uspelo prodati po 400 EUR na m/2. Na srečo nisem bil debil in sem se raje odločil, da bom v naslednjih 5-10 letih postavil eno manjšo mansardno hišo. Velike hiše mi ne ustrezajo, niti mi niso všeč, stanovanja pa kot berem malce po forumih res ne pridejo v poštev v mojem primeru.

vnetidebater ::

SVGA je izjavil:

Živeli,

na kratko: živimo v bloku, z otrokom. Pred blokom, prav blizu vhodnih vrat, je parkiran motor (motocikel), poleg še nekaj koles (biciklov). Motorist hodi delat ob 4:30 ponoči in ko takrat vžge motor, nas vse prebudi. Da bi le vžgal in odpeljal, ne, vsaj minuto ga pusti prižganega, verjetno da se segreje ali kaj vem zakaj. In potem oddrvi, ampak velikokrat po tem ne zaspimo več nazaj. Motor ima parkiran skoraj dobesedno pod našo spalnico.

Zanima me ali po predpisih lahko zahtevamo od motorista da motor parkira nekam malo dlje od vhoda bloka (in naše spalnce)? Ali je prižig motorja in minuta brnenja ob 4:30 na takem mestu motenje javnega reda in miru?

Ne zanimajo me predlogi "pogovori se z njim" ampak kako se lahko ukrepa. Za takšne odgovore bi bila boljša policia, saj sem jim pisal, a ni odgovora.

Ima mogoče kdo podobne izkušnje, kako ste uredili?

Hvala.




zmenite se s sosedi da najbližja parkirišča žrtvujete in date tja ogromne cvetlične lonce da nihče ne bo tja parkiral.

S kretenskim motoristom se itak ne boš nič zmenil. Njega briga samo njegov glasen motor.

energetik je izjavil:

GR2 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Je rekel ob 04:30 ponoci. To je za marsikoga normalna jutranja ura.

Kaj pa naj bi, tiscal do glavne ceste, da ne zbudi snezink?

Samo res, kot moji zgornji sosedi, vstajajo ob 8-ih, vsi neki vedno doma, ne vem od kaj živijo, stanovanje pa 2x večje 100 kvadratov.
Jaz imam trenutno budilko na 4:46, tako da 4:30 ni neki kar bi me motilo. Zadnje 3 dni se itak prebujam že sam od sebe na vsaki 2 uri. Nekatere pa moti da se zbudijo po 5 urah ali kadarkoli gredo že spat. Lahko greš tudi prej, ob 22-tih, in ne bo problemov.

Jaz z mojimi zgornjimi sosedi drugače že 6 let nisem nič rešil, odkar so se vselili z 2 in 4 letnima otrokoma. Včeraj so mi šli spet na živce s skakanjem, ko sem prišel iz šihta ob 16-tih pa potem itak vsak dan dokler ne gredo spat, hiperaktivneži eni. In sem vzel klešče in udarjal po vijaku, ki ga imam že od začetka zvrtanega v stropu. Mislite da kaj pomaga? Še najbolje pomagajo slušalke, ponoči pa zamaški. Zgornja soseda namreč tudi skače po stanovanju kot zmešana še potem ko gredo otroci spat ob 9-tih. Jaz imam vse na enem mestu v 50 kvadratov stanovanju, ne vem kaj se je treba tolk skakat od enega konca do drugega. Tam nekje od 22:30 pa vse do 00:40. Vstaja seveda ob 8-ih, avto 95% časa parkiran.

Drugače lahko hodim na šiht kadar hočem. Zdaj flikam ure, zato vstajam malo bolj zgodaj. Ampak ko hodim domov, se pa ob 15-tih vsi vsujejo domov, traja verjetno vse do 17-tih, že 14:10 je bilo precej bolje. Pač delavci gredo vsi istočasno točno ob 14:00-14:05 domov in se do 14:15-14:30 ceste že malo spraznejo, vsaj tako si jaz razlagam. Teh kravatarjev je pa očitno itak kot dreka, pa ne gredo vsi naenkrat domov, tako da jih je na cesti vedno dovolj. Tako da mislim da najbolje hodit na šiht 6:30 in odhajat 14:30.

En tamal zraven je tudi sedaj dobil Tomosa, se celo popoldne fura ven in nazaj na ulico, ampak kaj boš.
Kot bi pisal o sebi, ko smo bili še v stanovanju. Zgoraj je tamala vadila ples, strop se je tresel. Da ne omenjam ostalega. Jaz se "radosti" življenja v bloku nisem nikoli navadil. Sploh zmaga poslušanje splakovanje WCja nad tvojo glavo in podobno.

V samostojni bajti je to povsem druga liga, četudi so bajtice kar nagnetene. Pa vseeno košnja trave, traktorji in kakšna motorka od daleč nikakor ni moteča, poleg tega tega pri nas nihče ne počne sredi noči. Tu pa tam kakšen piknik, pa vseeno je to drugače, kot če je žurka v stanovanju pod/nad tabo.
V bloku se vsi zvoki prenašajo po konstrukciji, jaških, zračnikih, ni miru nikoli.




Jeba je če nekdo živi nad tabo. Če bi bili vzporedno bi ti še rekel da jim ne pusti spati ko gredo oni spat. Ampak zvok se vedno nekako širi vzporedno in navzdol. Navzgor ponavadi ni nič slišat. Tudi tistega tvojega trkanja s kleščam najbrž ne slišijo pretirano.

Če bi bili teli tvoji sosedi "fajn" bi si vsaj preprogo vmislili (omg pomaga), če bi bili hudo fajn pa bi dali zvočno izolacijo na tla, nato parket in nato še preprogo. Zagotovo ti ne bi slišal ničesar.

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

zmenite se s sosedi da najbližja parkirišča žrtvujete in date tja ogromne cvetlične lonce da nihče ne bo tja parkiral.

S kretenskim motoristom se itak ne boš nič zmenil. Njega briga samo njegov glasen motor.

Nič se to ne meni z sosedi kar nekaj na počez. Na hišnem svetu se predlaga, da se uredi parkirišče za motorje. Se žrtvujeta pač dva park placa, oz kar koli se že domeni.

energetik ::

vnetidebater je izjavil:

energetik je izjavil:

Kot bi pisal o sebi, ko smo bili še v stanovanju. Zgoraj je tamala vadila ples, strop se je tresel. Da ne omenjam ostalega. Jaz se "radosti" življenja v bloku nisem nikoli navadil. Sploh zmaga poslušanje splakovanje WCja nad tvojo glavo in podobno.

V samostojni bajti je to povsem druga liga, četudi so bajtice kar nagnetene. Pa vseeno košnja trave, traktorji in kakšna motorka od daleč nikakor ni moteča, poleg tega tega pri nas nihče ne počne sredi noči. Tu pa tam kakšen piknik, pa vseeno je to drugače, kot če je žurka v stanovanju pod/nad tabo.
V bloku se vsi zvoki prenašajo po konstrukciji, jaških, zračnikih, ni miru nikoli.




Jeba je če nekdo živi nad tabo. Če bi bili vzporedno bi ti še rekel da jim ne pusti spati ko gredo oni spat. Ampak zvok se vedno nekako širi vzporedno in navzdol. Navzgor ponavadi ni nič slišat. Tudi tistega tvojega trkanja s kleščam najbrž ne slišijo pretirano.

Če bi bili teli tvoji sosedi "fajn" bi si vsaj preprogo vmislili (omg pomaga), če bi bili hudo fajn pa bi dali zvočno izolacijo na tla, nato parket in nato še preprogo. Zagotovo ti ne bi slišal ničesar.
Napačnemu odgovarjaš, jaz sem že precej let rešen radosti blokovskega življenja. :D

Sicer pa se motiš, pri nas se je tudi od spodaj konkretno slišalo, sploh ko so navijali base v radiu. Zgoraj tresenje stropa, spodaj basi, v kopalnici poslušaš soseda na WC. Sami užitki. ;((

V masivni samostojni bajti s 3-slojimi okni se zdaj počutim kot v osamljenem gradu, ko sem sam doma, čisti mir. Ampak to je redko, ponavadi razgrajajo froci :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

vnetidebater ::

Zimonem je izjavil:

zmenite se s sosedi da najbližja parkirišča žrtvujete in date tja ogromne cvetlične lonce da nihče ne bo tja parkiral.

S kretenskim motoristom se itak ne boš nič zmenil. Njega briga samo njegov glasen motor.

Nič se to ne meni z sosedi kar nekaj na počez. Na hišnem svetu se predlaga, da se uredi parkirišče za motorje. Se žrtvujeta pač dva park placa, oz kar koli se že domeni.


ja vredu ampak čimdlje proč od bloka.

energetik je izjavil:


Sicer pa se motiš, pri nas se je tudi od spodaj konkretno slišalo, sploh ko so navijali base v radiu. Zgoraj tresenje stropa, spodaj basi, v kopalnici poslušaš soseda na WC. Sami užitki. ;((
:))



heh, so morali pa res grdo naglas poslušat, da se je slišalo.
Ma ja bloki so svinjarija. Čeprav po nepotrebnem..komot bi se naredilo blok kjer se zvok ne bi prenašal ampak na žalost bi bil zaradi izolacije potem smatran kot "nadstandard" in bi se prodajal po direktorskih cenah.

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

vnetidebater je izjavil:

Zimonem je izjavil:

zmenite se s sosedi da najbližja parkirišča žrtvujete in date tja ogromne cvetlične lonce da nihče ne bo tja parkiral.

S kretenskim motoristom se itak ne boš nič zmenil. Njega briga samo njegov glasen motor.

Nič se to ne meni z sosedi kar nekaj na počez. Na hišnem svetu se predlaga, da se uredi parkirišče za motorje. Se žrtvujeta pač dva park placa, oz kar koli se že domeni.


ja vredu ampak čimdlje proč od bloka.

energetik je izjavil:


Sicer pa se motiš, pri nas se je tudi od spodaj konkretno slišalo, sploh ko so navijali base v radiu. Zgoraj tresenje stropa, spodaj basi, v kopalnici poslušaš soseda na WC. Sami užitki. ;((
:))



heh, so morali pa res grdo naglas poslušat, da se je slišalo.
Ma ja bloki so svinjarija. Čeprav po nepotrebnem..komot bi se naredilo blok kjer se zvok ne bi prenašal ampak na žalost bi bil zaradi izolacije potem smatran kot "nadstandard" in bi se prodajal po direktorskih cenah.

Stvar dogovora in zmožnosti. Človek mora priti na šiht. Pa tudi , ko predstaviš parkirišče ne pomeni, da ne bo motil nekoga tretjega. Ampak na svoje postavljat neka korita ... Če živiš v skupnosti se moraš obnašati temu primerno.

vnetidebater ::

Saj sem rekel da naj se dogovori s sosedi in naj dajo korita. Sam v skupnosti ne bo dosegel izglasovanja. Če bo 5 sosedov to zahtevalo pa bodo komot dosegli.

Onemogočit dostop glasnemu motoristu in bo problem rešen.

Sicer bodo potem imeli težavo kam parkirat avte ampak bo pa tišina :D

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Soseda moti hrup

Oddelek: Loža
384764 (3079) scipascapa
»

[Vprašanje]Javni red in mir (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13120295 (14784) Invictus
»

soseda se pritožuje nad hrupom ki ga ni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6918737 (13015) [D]emon
»

S skejtanjem "motim javni mir in red" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11818485 (14468) Jerry000

Več podobnih tem