» »

Maske na prostem

Maske na prostem

««
«
1 / 6
»»

Nedasemiveč ::

"Čeprav so maske na prostem spet obvezne, pa številni tega ukrepa ne upoštevajo več. Tudi raziskave so pokazale, da je tveganje za okužbo z novim koronavirusom na prostem zanemarljivo. Znanstveniki celo pravijo, da so kavarne in lokali na prostem varni, pomembno je namreč to, kar se zgodi po aktivnosti na prostem."

https://www.24ur.com/novice/korona/viru...
  • zaklenil: bluefish ()

A110 ::

V Ljubljani je (začuda) dosti ljudi imelo masko zunaj na prostem v teh dneh. Je pa res da mogoče zato ker je v njej topleje kot brez :)) Se mi zdi nošenje mask na prostem rahlo ne smiselno. Naj raje poostrijo kontrolo v gostilnah kjer skoraj nihče od zaposlenih ne nosi mask pri pripravi hrane in pijače. Se strinjam, da naj se odprejo terase lokalov ampak na tak način kot to zdaj delajo zaposleni ne prinaša nič dobrega. Se sprehodiš skozi center Ljubljane in skoraj nihče nima maske na sebi oz nad nosom pri pripravi hrane in pijače.

PacificBlue ::

Že vsaka medicinska sestra zna povedat kako nesmiselne so maske na prostem. Prenos aerosolov s človeka na človeka je praktično ničen. Drugače je seveda v zaprtih prostorih.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

zmaugy ::

Sam tega ukrepa enostavno ne upoštevam. Kot tudi večina ljudi, ki jih srečam. Ker je faking stupidno drkanje ljudi v glavo s strani SDS zafrustrirancev.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

RoccoC ::

Kaj se zajebavate! Če je intelektualec Hojs zapovedal maske na prostem se je tega pač treba držat! Ni prostora za interpretacijo. MASKE GOR!

Nedasemiveč ::

zmaugy je izjavil:

Sam tega ukrepa enostavno ne upoštevam. Kot tudi večina ljudi, ki jih srečam. Ker je faking stupidno drkanje ljudi v glavo s strani SDS zafrustrirancev.


Tudi sam ne nosim maske zunaj. Včeraj sem na sprehodu srečal tudi dva policista, ki pa mi nista težila.

gozdar1 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gozdar1 ()

rusilec ::

Maska ni omenjena v nobenem zakonu. Odlok, ki zahteva maske, je protiustaven, zato je ob zahtevku za sodno varstvo kazen nična. Le podpisati ne smete ničesar, če vas ustavijo brez maske. Da ne omenjamo študije, ki je pokazala, da maska pomaga celo manj, kot nič. Poleg tega, da ne pomaga pri preprečevanju prenosa virusov, povečuje pojavnost bakterijske pljučnice.

zmaugy ::

gozdar1 je izjavil:

Splošno nošenje mask deluje kot cepljenje

Vemo. Ampak ne na prostem.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

gruntfürmich ::

A110 je izjavil:

V Ljubljani je (začuda) dosti ljudi imelo masko zunaj na prostem v teh dneh. Je pa res da mogoče zato ker je v njej topleje kot brez :)) Se mi zdi nošenje mask na prostem rahlo ne smiselno. Naj raje poostrijo kontrolo v gostilnah kjer skoraj nihče od zaposlenih ne nosi mask pri pripravi hrane in pijače. Se strinjam, da naj se odprejo terase lokalov ampak na tak način kot to zdaj delajo zaposleni ne prinaša nič dobrega. Se sprehodiš skozi center Ljubljane in skoraj nihče nima maske na sebi oz nad nosom pri pripravi hrane in pijače.

grozno, nobeden nima maske ko toči pivo...
čudno da si mičkeno podvomil o smiselnosti ukrepov...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Nedasemiveč ::

Sam sem bil danes na Špici na kofetku in se nastavljal vitaminu D. Mask ni imel nihče, ljudi je bilo pa tudi kar dosti. Raja je končno spregledala.

Ps: Kaval oz. karkoli že je tisti bar na Špici je odprt, in ponuja to-go zadeve, za tiste ki imate željo.

Zgodovina sprememb…

MIHAc27 ::

Raja se je naveličala ukrepov. Pa nima več veze ali delujejo ali ne.

Pač bojazni same pred virusom je čedalje manj. Eni so prebolel, eni so cepljen, eni niti ne verjamejo... pa padeš na nizko raven upoštevanja ukrepov.

njyngs ::

Ja, res je. Zadeva se vleče že več kot eno leto, ogromno ukrepov se je do sedaj izkazalo naravnost smešno neučinkovitih/nesmiselnih. Ljudje so siti, nekega velikega efekta načeloma ni oz. premalo ljudi upošteva tiste bistvene ukrepe, ki bi lahko kaj izboljšali. Se mi zdi, da so ljudje že nekako sprejeli to korono kot "le še eno izmed virusnih okužb" in se za njo sploh več ne zmenijo. Edini, ki je v "vojnem stanju" je pa naš Janez, ki se bori z mlini na veter. Ne vem kaj se je s tem človekom zgodilo v otroštvu, ampak on pozna samo stanje, kjer so vsi proti njemu in kako izbirati poteze, ki ljudi prisili le še v to, da ga še ekstra bolj mrzijo. Če bi iskalni v slovarju besedo "samodestruktivno" bi bil naš Janez zraven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Sparkxl ::

Tudi sam opažam da teh nagobčnikov več ne šlivi noben 5 posoto, ker je enostavno debilno.
V nedeljo sem bil na sprehodu po mestu, brez nagobčnika, policajev je bilo ko dreka, ker je bil neki protest. Še en me niti pogledal ni.
Ko več ne vedo kaj bi se spomnili, se pač gredo igerco: dajmo nekaj kar že en čas ni bilo. Pomoje žrebajo listke iz košarice.
Valda da smo vsi siti vsega. Kdaj ste nazadnje opazili osebo na cesti, v trgovini,..., da je prav očitno probala držati razdaljo? Jaz že dolgo ne. Tudi sam se poserjem na to

Nedasemiveč ::

njyngs je izjavil:

Ja, res je. Zadeva se vleče že več kot eno leto, ogromno ukrepov se je do sedaj izkazalo naravnost smešno neučinkovitih/nesmiselnih. Ljudje so siti, nekega velikega efekta načeloma ni oz. premalo ljudi upošteva tiste bistvene ukrepe, ki bi lahko kaj izboljšali. Se mi zdi, da so ljudje že nekako sprejeli to korono kot "le še eno izmed virusnih okužb" in se za njo sploh več ne zmenijo. Edini, ki je v "vojnem stanju" je pa naš Janez, ki se bori z mlini na veter. Ne vem kaj se je s tem človekom zgodilo v otroštvu, ampak on pozna samo stanje, kjer so vsi proti njemu in kako izbirati poteze, ki ljudi prisili le še v to, da ga še ekstra bolj mrzijo. Če bi iskalni v slovarju besedo "samodestruktivno" bi bil naš Janez zraven.


Lepo si napisal, bi pa dodal, da Janez tu ni edini krivec. Res je, on nosi odgovornost, vendar samo poglej kakšno vojsko ima za sabo (Kacin, Beović, Krek, itd. v neskončnost). Vsi omenjeni naj bi imeli izkušnje in znanje na področju infektologije (Jelko Kacin obvlada itak vse, od zdravsta, elektrotehnike pa do artificial inteligence). In njim bolj zamerim kot nekemu Janezu. Kako jih ni sram iti pred kamero in nabijati o pomembnosti nošenju mask zunaj, ko pa raziskave vsakič znova dokazujejo nasprotno.

shadeX ::

Sej ukrepov se niste držali niti ko t.i raziskav še ni bilo. Vedno je blo neko pizdakanje in vedno znova je bil nek izgovor, zakaj se tega ali onega pač ne dela.

Nedasemiveč ::

Sparkxl je izjavil:

Kdaj ste nazadnje opazili osebo na cesti, v trgovini,..., da je prav očitno probala držati razdaljo? Jaz že dolgo ne. Tudi sam se poserjem na to


Jaz se osebno vseeno obnašam toliko kulturno, da se poizkušam izogibati starejših oseb, kljub temu, da sem virus že prebolel marca. Virus vseeno obstaja in predstavlja določeno nevarnost.

shadeX je izjavil:

Sej ukrepov se niste držali niti ko t.i raziskav še ni bilo. Vedno je blo neko pizdakanje in vedno znova je bil nek izgovor, zakaj se tega ali onega pač ne dela.


Prvi val, pa tudi v drugem valu, so se vsi pridno držali vseh ukrepov. Ne nabijaj. Vsi so nosili maske in tudi danes jih nosijo v zaprtih prostorih. Določeni ukrepi niso samo neumni ampak so naravnost idiotski.

Zgodovina sprememb…

Sparkxl ::

Lepo od tebe, ampak koliko jaz opažam je ravno starejšim večinoma najbolj vseeno

kuall ::

Sparkxl je izjavil:

Lepo od tebe, ampak koliko jaz opažam je ravno starejšim večinoma najbolj vseeno

Slabo opazuješ, starejši se najbolj bojijo, najbolj pa so brezskrbni mladi.

Uizi ::

Poznam 10 ljudi, ki so dobili kazen zaradi neuporabe mask v tem lockdownu, kar igrajte se...
The funniest thing about this particular signature is
that by the time you realise it doesn't say anything
it's too late to stop reading it.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dexterboy ()

Nedasemiveč ::

Uizi je izjavil:

Poznam 10 ljudi, ki so dobili kazen zaradi neuporabe mask v tem lockdownu, kar igrajte se...


Ma ti strahopetec introviran bos koga poznal ja :))

Uizi ::

Introviran? Samo povem, me ne zanima kaj si mislite tbh..
The funniest thing about this particular signature is
that by the time you realise it doesn't say anything
it's too late to stop reading it.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dexterboy ()

mojsterleo ::

Masko nosim v glavnem tam, kjer se grupira več folka. Če sem sam oz. znotraj našega naselja, maske nimam.

A110 ::

gruntfürmich je izjavil:

A110 je izjavil:

V Ljubljani je (začuda) dosti ljudi imelo masko zunaj na prostem v teh dneh. Je pa res da mogoče zato ker je v njej topleje kot brez :)) Se mi zdi nošenje mask na prostem rahlo ne smiselno. Naj raje poostrijo kontrolo v gostilnah kjer skoraj nihče od zaposlenih ne nosi mask pri pripravi hrane in pijače. Se strinjam, da naj se odprejo terase lokalov ampak na tak način kot to zdaj delajo zaposleni ne prinaša nič dobrega. Se sprehodiš skozi center Ljubljane in skoraj nihče nima maske na sebi oz nad nosom pri pripravi hrane in pijače.

grozno, nobeden nima maske ko toči pivo...
čudno da si mičkeno podvomil o smiselnosti ukrepov...


Pivo še ni tak problem, ampak če cel dan diha v pice pred njim ali pa rolo kebaba in je slučajno okužen pa nemore biti ravno dobro za stranke

jshadlsa232 ::

njyngs je izjavil:

Ja, res je. Zadeva se vleče že več kot eno leto, ogromno ukrepov se je do sedaj izkazalo naravnost smešno neučinkovitih/nesmiselnih. Ljudje so siti, nekega velikega efekta načeloma ni oz. premalo ljudi upošteva tiste bistvene ukrepe, ki bi lahko kaj izboljšali. Se mi zdi, da so ljudje že nekako sprejeli to korono kot "le še eno izmed virusnih okužb" in se za njo sploh več ne zmenijo. Edini, ki je v "vojnem stanju" je pa naš Janez, ki se bori z mlini na veter. Ne vem kaj se je s tem človekom zgodilo v otroštvu, ampak on pozna samo stanje, kjer so vsi proti njemu in kako izbirati poteze, ki ljudi prisili le še v to, da ga še ekstra bolj mrzijo. Če bi iskalni v slovarju besedo "samodestruktivno" bi bil naš Janez zraven.

V vojnem stanju so samo vlade in njihovi handlerji, ker je potrebno prodat par miljard beta cepiv, ki cakajo na testne zajcke. Ce bi covid bil to za kaj so ga oglasevali marca 2020, bi se bolnice branile z vojsko, da jih narod ne bi oropal cepiv.

Zgodovina sprememb…

Bye ::

Lahko pametujete, dokler vas ne ustavi policija. Mene so zaustavili in sem si moral kojci nadeti nagobčnik. Na srečo sem jo odnesel z opozorilom. A me je popisal.

Irbis ::

mojsterleo je izjavil:

Masko nosim v glavnem tam, kjer se grupira več folka. Če sem sam oz. znotraj našega naselja, maske nimam.

Tudi sam tako nekako.
Ampak trenutno je sezona breze, tako da imam masko ves čas zaradi tega. Maske so zelo uporabne proti cvetnemu prahu in letos te mimoidoči ne gledajo preveč čudno kot prejšnja leta :-)

Evolve ::

24ur :))

pa kdo tem kekcem še verjame

sbawe64 ::

njyngs je izjavil:

Ja, res je. Zadeva se vleče že več kot eno leto, ogromno ukrepov se je do sedaj izkazalo naravnost smešno neučinkovitih/nesmiselnih. Ljudje so siti, nekega velikega efekta načeloma ni oz. premalo ljudi upošteva tiste bistvene ukrepe, ki bi lahko kaj izboljšali. Se mi zdi, da so ljudje že nekako sprejeli to korono kot "le še eno izmed virusnih okužb" in se za njo sploh več ne zmenijo. Edini, ki je v "vojnem stanju" je pa naš Janez, ki se bori z mlini na veter. Ne vem kaj se je s tem človekom zgodilo v otroštvu, ampak on pozna samo stanje, kjer so vsi proti njemu in kako izbirati poteze, ki ljudi prisili le še v to, da ga še ekstra bolj mrzijo. Če bi iskalni v slovarju besedo "samodestruktivno" bi bil naš Janez zraven.

Poleg Janeza so v vojnem stanju tudi msm mediji, ki ne morejo dnevno ne omeniti Ronce ter izvajajo subtilno vojno za cepljenje/ukrepe vlade.
2020 is new 1984
Corona World order

Uizi ::

To se dela po raznih FB skupinah katerih član (predvidevam glede na podpis), si tudi ti.
The funniest thing about this particular signature is
that by the time you realise it doesn't say anything
it's too late to stop reading it.

Nedasemiveč ::

Evolve je izjavil:

24ur :))

pa kdo tem kekcem še verjame


Kaj točno ima 24 ur veze, razen tega, da so pač copy pastali z nekje drugje? Imaš v članku lepo napisano kdo stoji za to raziskavo.

filip007 ::

Na kolesu ne bom imel maske, ko se ogreje.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Uizi ::

Zakaj ne? Aerodinamika je zelo pomembna v kolesarstvu..
The funniest thing about this particular signature is
that by the time you realise it doesn't say anything
it's too late to stop reading it.

filip007 ::

Ja vem, zato imam Poli majico s Ptuja.:))
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

zmaugy ::

filip007 je izjavil:

Na kolesu ne bom imel maske, ko se ogreje.

Danes sem prekolesaril 10 km brez maske. Je pa res, da je bila večina poti izven mesta, čeprav sem se peljal tudi mimo policijske postaje...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

PacificBlue ::

Danes sem videl, da je enga reveža ustavila policija in jim je moral it odpret prtljažnik. Nisem dobro videl a je imel masko ali ne. Bi lahko to naredil brez maske, če je nimaš zraven ali bi rekel policaju sorry ne morem, ne smem:)?
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Uizi ::

Zmaugy living on the edge. :))
The funniest thing about this particular signature is
that by the time you realise it doesn't say anything
it's too late to stop reading it.

zmaugy ::

Uizi je izjavil:

Zmaugy living on the edge. :))

Ej, ta butasti predpis ignoriram.

PS: Pa pil sem polnomastno mleko :))
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Uizi ::

Že od začetka je jasno, da so maske obvezne zunaj le v primeru, ko ni mogoče držat distance, je Logarjeva to izjavila pred začetkom lockdowna.. :) Malo zdrave pameti ane, a mora res vse v navodilih pisat?
The funniest thing about this particular signature is
that by the time you realise it doesn't say anything
it's too late to stop reading it.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

WizzardOfOZ ::

Če je več ljudi na kupu, potem imam masko, če sem sam in grem s psom na sprehod, je pa ne mislim nositi. Sploh pa ne v kaki hosti.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Vetrpiha ::

PacificBlue je izjavil:

Danes sem videl, da je enga reveža ustavila policija in jim je moral it odpret prtljažnik. Nisem dobro videl a je imel masko ali ne. Bi lahko to naredil brez maske, če je nimaš zraven ali bi rekel policaju sorry ne morem, ne smem:)?

Po mojih izkušnjah je tako: alkotest, ki pokaže 0.0 in nato vprašanje, zakaj nimam maske.

ajdov2 ::

jaz je ne nosim niti je nisem nosil tistih par tednov ko je bila na prostem obvezna jeseni

mi je pa ta ukrep zelo všeč, ker lahko že na daleč ločim korona varnike od normalnih ljudi

sunshine403 ::

Uizi je izjavil:

Poznam 10 ljudi, ki so dobili kazen zaradi neuporabe mask v tem lockdownu, kar igrajte se...

A bit pocasi tega idiota ze nekdo pobrisal, ker ni teme, da ne tezi s temi svojimi kretenizmi od katerih ni niti en resnicen?

WizzardOfOZ ::

ajdov2 je izjavil:

jaz je ne nosim niti je nisem nosil tistih par tednov ko je bila na prostem obvezna jeseni

mi je pa ta ukrep zelo všeč, ker lahko že na daleč ločim korona varnike od normalnih ljudi


Ni vsakdo, ki spoštuje pravila, kar koronavernik. Samo tega nekateri ne razumete, ker za vas je vse črno-belo in se obnašate, kot da ste edini najpametnejši. Država pa v bistvu zaradi vas stoji, ker imamo polno neumnih ljudi, s še bolj neumno vlado pa še najbolj neumno opozicijo.

Drugače pa daleč od tega da bi bil recimo koronavernik, ampak nekaterim se nam samo ne da ukvarjat s policijo in jim razlagat svojega pogleda, ker ga itak ne razumejo in vse kar delajo je, da talajo kazni. Daš masko gor, ko je na kupu več ljudi in jo daš dol, ko si sam.

Včeraj so recimo stali v našem naselju in težili vsakomur, ki ni imel maske. Tudi takim, ki so samo psa peljali, sami, nikjer nikogar, ampak niso imeli maske.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Vetrpiha ::

Kršenje javnega reda je koliko? 600eur. Odškodnina za zlomljen nos? 2,3 čuke?
Če vas je več, pa da vsaki dobi 400 eur kazni, se že splača vsaj enemu roko malce dlje stegniti.

__Devil__ ::

Maske na prostem ne nosim. Ne rabiš je nosit, razen, če želiš sam sebi delat sabotažo :). Seveda pa spet, če bi se sprejahal po mestu v centru, bi jo nosil najbrž samo zaradi policije, specifično zaradi kazni :). Na vasi še nekak gre, najbrž nebodo več dolgo obvezne. Kolikor vidim druge ljudi maske na prostem nosijo samo starejši (60-70+) pa še to redkokdo. Večina nima maske (98%). Še v notranjih prostorih na delu noben ne nosi več maske prav, če že potem samo pod nosom, toliko, da je, za okras in mir :).

Smrekar1 ::

Nedasemiveč je izjavil:

"Čeprav so maske na prostem spet obvezne, pa številni tega ukrepa ne upoštevajo več. Tudi raziskave so pokazale, da je tveganje za okužbo z novim koronavirusom na prostem zanemarljivo. Znanstveniki celo pravijo, da so kavarne in lokali na prostem varni, pomembno je namreč to, kar se zgodi po aktivnosti na prostem."

https://www.24ur.com/novice/korona/viru...


Maske na prostem so smiselne samo tam, kjer se srečuje veliko ljudi in je gneča. Osebno jo vedno nosim že na parkirišču trgovine, tudi na kakšni Čopovi in podobno je primerno imeti masko na prostem.

Izven tega so maske na prostem izrazito škodljive, ker vlečejo pozornost in energijo stran od drugih, učinkovitih ukrepov.

Invictus ::

Maske sploh niso smiselne, ker gre za natikanje nagobčnikov folku.

Kirurg, ki dela nad odprtim človekom, jo mora nosit, folku v trgovini je ne bi bilo treba.

Zdaj virus, ki je v osnovi neživa stvar, preživi v zraku in na stvareh najbrž že kar celo stoletje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

Eni starši (ne malo) pošiljajo maile ravnateljici, da bi morali tudi najmlajši nositi maske med poukomm. Skratka imaš polno še norcev.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Invictus ::

Naj se zaprejo v luknjo, saj so bunkerji v Kočevskem Rogu še vzdrževani. Ziher ne bo problemov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Covid-19 cepljenje (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31625044 (20843) BigWhale

Omejeno gibanje med regijami zaradi virusa (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
76353459 (41649) s1m0n
»

Facebook prepovedal oglase, ki odvračajo ljudi od cepljenja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15213033 (11423) HappyPills

Je vzpodbujanje nenošenja maske v (zaprtih) javnih prostorih kaznjivo? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
46347443 (42548) vostok_1

Več podobnih tem