» »

Covid-19 cepljenje

Covid-19 cepljenje

darkolord ::

Uizi je izjavil:

zakaj niso sorejeli ukrepov na ravni celotne EU v boju proti pandemiji?
Ker pač niso vedeli, kaj narediti.

petrus ::

vostok_1 je izjavil:

@uizi
Nope. Pri 350m3/h je zadeva že sesalec za lokalni prostor. Poglej si kako imajo prašne tovarne narejeno odsesavanje. Vse kar lebdi od proizvodnje je praktično posesano.

Z uporabo mask pa se reši še kaljično transmisijo.

Kar spet ni vse, če je v resnici glavni vektor prenosa fekalno oralen preko površin, kot trdijo eni.
stati inu obstati

vostok_1 ::

G R T je izjavil:

https://www.zazdravje.net/zdrava-medici...

citiram iz članka.
Glede na to, da velika večina ljudi "bolezen" preboli brez simptomov in da je stopnja preživetja več kot 99 %, bi bilo smiselno ljudi obvestiti, da to ni smrtonosen virus, zaradi katerega moramo biti prestrašeni in uvajati represivne ukrepe.


O tem ni dvoma. Butam isto že mesece, pa folk ne posluša.


-------
Sem pa se spomnil ideje, kako rešit še problem zasebnih druženj en mass.

Namesto applikacije in ostalega bullšita, bi jaz naredil:

BT zapestnico, ki meri aktivnost nošenja, prek zaznavanja pulza, EEG itd.
Istočasno pa meri prisotnost BT signalov podobnih zapestnic v bližini. Recimo se naredi low power, 3m radij zaznavanja prisotnosti drugih zapestnic.
Po istem principu P2P kjer lahko donwloadaš kolikor uploadaš, bi uvedel 2 tedenske finančne nagrade. Prineseš zapestnico do avtomata, preveri tvoj U/D ratio, in če si se pridno držal odsotnosti signalov dobiš recimo izplačano max 20EUR, vsake 2 tedna.
Če bi vsakemu slovencu vsake 2 tedna izplačeval 20EUR bi do konca kužne sezone porabil kako miljardico. Glede na 7 miljard, ki smo se zadolžili je to kr doable.

Zapestnica pa bi bila anonimna. Registriraš jo z prstnim odtisom, offline na avtomatu. Nobenega imena in primka, lokacije itd.
S tem iniciativo daš ljudem istočasno pa ne uvedeš 1984 distopije, kot jo sedaj želimo.

Luknje seveda bodo, ampak tisti leak okuženih bo že zdravstvo prevzelo. Vsaj da ujamemo 50% žurov je to super.


Kot rečeno...če bi bil korona vernik.
Obstajajo bistveno boljše rešitve kot to kar imamo sedaj. Hence, brez dvoma sem, da je agenda tu druga, ne pa zaščita prebivalstva.

petrus je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

@uizi
Nope. Pri 350m3/h je zadeva že sesalec za lokalni prostor. Poglej si kako imajo prašne tovarne narejeno odsesavanje. Vse kar lebdi od proizvodnje je praktično posesano.

Z uporabo mask pa se reši še kaljično transmisijo.

Kar spet ni vse, če je v resnici glavni vektor prenosa fekalno oralen preko površin, kot trdijo eni.


Saj ne lovimo 100% virusev. Dovolj, da zmanjšamo incidenco. 100 miljončkov za tak "moonshot" pa spet ni nek denar.

Kot drugo površine lahko tudi UV razkužimo. 3x dnevno morajo trgovine zapret, presevat ključne točke in nazaj odpret.

Moj plan je ranga miljarde ali dveh EUR.
Trenutnih 7 miljard pufa in nobenega efekta pa...

kot rečeno. Še potrudli se bodo morali mikroinfarkterji, da me prepričajo, da stroka ve kaj dela. Zaenkrat mi delujejo bolj osnovnošolarčki.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

HappyPills ::

Vostok kako da ti nisi bogat mi ni jasno?

vostok_1 ::

Nekje sem napačno zavil v lajfu.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Uizi ::

Vostok je dejansko povedal nekaj smiselnega v zadnjih 2 straneh, moram priznat!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

petrus ::

vostok_1 je izjavil:

Še potrudli se bodo morali mikroinfarkterji, da me prepričajo, da stroka ve kaj dela. Zaenkrat mi delujejo bolj osnovnošolarčki.

Meni se zdijo izdredno kompetentni v molzenju situacije, najboljša lutkovna predstava ever, niti se komaj vidijo!
stati inu obstati

vostok_1 ::

Glede na to, da smo na strani tehnološke smetane slovenije.

Povejte mi tisti iz foha, kako zapleteno bi bilo recimo narediti tako zapestnico in pripadajočo infrastrukturo?

Ne trolam. Me resnično zanima zahtevnost takega projekta.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

vostok_1 ::

Zanima me tudi, časovni okvir. Je znotraj 6 mesecev doable kar se tehnike tiče? Pustimo zakonodajo politikom.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Uizi ::

Pomojem je doable. Ampak kaj preprečuje uporabniku snemitev zapestnice? Edino čip, pol smo pa spet v 1984... v dobi socialnih "plemenskih" omrežij je uvedba tega skoraj nemogoča... se bo našel nek Potrč in ustvaril uprising. Žal smo plebsi preveč dovzetni manipulacijam in soc. Omrežja so rak rana naše civilizacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

vostok_1 ::

Ravno v tem je point. Iniciativo imajo jo imeti nadeto. Ker po 2 tednih jih čaka nagrada.
Bolj me zanima glede hekanja sistema. Če so izgube do nekje 15% je IMO totally acceptable.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Wrop ::

vostok_1 je izjavil:

Wrop je izjavil:

Zastonj solarij za vse paciente in zdravstveno osebje?

Preberi še enkrat, ker vidim, da nimaš treh čistih.


Se pravi nič ne bo s solarijem. Z obsevanjem trgovinskih površin pa tudi ne bo nič, ker če ni močnega direknega vira nisi naredil nič. Maske so boljši zaviralec prenosov, pa še trgovino nič ni stanejo.

vostok_1 ::

Kot rečeno, če virus ni prenosljiv toliko prek površin, ampak aerogeno, potem površine obsevati niti ni potrebno. Če pa, se obseva najbolj obremenjene točke.
Maske pa bi še naprej obvezne za ogrožene in potencialno za starejše nad neko kategorijo.
Trgovino ne bi stalo, ker plača država.
Kot rečeno, trenutno smo se zapufali 7 miljard in naredili nismo nič.
Miljardo ali dve bi že lahko vrgli v pandemijo, če že vanjo vrjamete.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Uizi ::

Pokrit tistih 300 kvadratnih metrov pa res nebi bil problem... kot sem že rekel bi trgovci morali deliti maske zastonj na vhodu! Tudi oni so del družbe, brez nas ni njih. Oni bi samo trpali do zadnjega!
In ne mi zdaj koliko bi to koštalo, vsaka firma se mora prilagodit dani situaciji, problem je v tem, da je prehranska industrija in njen lobij premočen, za to pa so skrajšali delovni čas za celih 15min. Lol

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

vostok_1 ::

Vseeno ni potrebno vsak kotiček trgovine. Nerealno je pričakovati, da pa je res vse kužno v trgovini. Blagajne so zagotovo več, ker se tam zadržujejo ljudje.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

vostok_1 ::

In še enkrat. Ne lovimo vsak virusni delček. Za leake imamo ogranizirano zdravstvo, ki bi moralo prevzeti te primere.

Če že bomo po novem živeli v svetu bioterorizma kot Billy pravi...sem pripravljen sprejeti tovrstne ukrepe. They are annoying, ampak če se nam obeta res Covid-2x...we might have no choice.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Blazz ::

hr_natakar je izjavil:

Ne zelim se cepit ker

so ugotovili, da obstaja vec razlicnih cepiv, eno za elito in drugo za navadne drzavljane
ker se mi ne zdi smiselno cepit niti proti gripi
ker obstajajo indici med korelacijo zrtev korone in cepljenimi za navadno gripo
ker so ugotovili, da je bila prejsna pandemija lazna in da ne mores zaupat tem organizacijam


kdo je to ugotovil? kake teorije zarot ti poslušaš in shareaš tle? ... če pogledam tvoje odprte teme, so samo covid in teorije zarot... daj se malo umiri...

vsi 4-keri so popolna nebuloza...

Uizi ::

"When you flush a toilet, a so-called plume cloud results," Poland explained. "That and air-blown hand dryers are very effective ways of spreading viruses around a bathroom."

For example, a norovirus patient with diarrhea pushes down the flush handle and then investigators "are able to isolate the virus off of every single surface in that bathroom," Poland said. "Ceilings, fans, dryers, you name it."

Ali se korona širi tudi preko fekalij?
Pred 20 leti mi je oče kot mulcu dejal " nobena svetovna vojna nas ne bo pokončala, pokončali nas bodo mikroorganizmi! "

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

PrimoZ_ ::

Joj, kaj vse ljudje izumljajo okoli covid-19.
Prej je klicala žlahtnica, da je delala domačo kremo za roke namesto razkužil in če jo želimo kaj, da nam jo pošlje. Je poslušala nek spletni video in se je naučila da maščoba topi maščobo, torej da bo kokosova maščoba v kremi efektivno stopila ovojnico virusa (ki je tudi maščoba) in posledično ta krema deluje kot razkužilo. Za dobro mero pa je dodan še ognjič in še nekaj.

Mila in razkužila pa so evil, ker uničijo maščobno plast na koži za do 9 ur in smo potem ves ta čas izpostavljeni vdorom virusa.

Uizi ::

Maščoba topi maščobo, takrat sem nehal brati. :)) torej če želiš shujšati ješ maščobo? Hmmm me likey!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

dexterboy ::

Uizi je izjavil:

Cel forum te ima za norca, ti pa še vedno vztrajaš po 12ur na dan. Sad life, sad existance, moms basement, stolen WIFI..

Cel forum nisem jaz in jest nisem cel forum.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

HappyPills ::

Hmm ognjič sam po sebi je proti vneten in se uporablja za celjenje ran. Če res nebi bilo druge bi blo mogoče celo za prvo silo. Ampak umivanje rok does the trick

dexterboy ::

Uizi je izjavil:

15k mrtvih ni nič, dokler nisi ti ali tvoji bližnji med njimi. Ampak glede na tvoje obnašanje, dvomim da te ima kdo sploh rad, torej razumem, da ti je vseeno.

Torej boš teroriziral 2 milijona Slovencev samo zato, da ne bo umrl nihče od tvojih bližnjih?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

vostok_1 ::

Uizi je izjavil:

"When you flush a toilet, a so-called plume cloud results," Poland explained. "That and air-blown hand dryers are very effective ways of spreading viruses around a bathroom."

For example, a norovirus patient with diarrhea pushes down the flush handle and then investigators "are able to isolate the virus off of every single surface in that bathroom," Poland said. "Ceilings, fans, dryers, you name it."

Ali se korona širi tudi preko fekalij?
Pred 20 leti mi je oče kot mulcu dejal " nobena svetovna vojna nas ne bo pokončala, pokončali nas bodo mikroorganizmi! "


Da splakovanje povzroča aerogene delce ni ninakršna izmišljotina. To je vsekakor res. Splakovanje dvigne kar nekaj kaplic.
Zato nima smisla matrati čistilke, da vsakih 5 minut pucajo prostore. Zadeve treba avtomatizirat.


Glejte, zelo enostavno je. Ko pride covid-2x se bo treba nehati preseravati. To sedaj je rehersal. Tedaj pa bo treba zadeve vzeti resno or peole will actually die.


---
V braziliji je baje umru en pacient pri testiranju cepiv AstraZenece. Ni povsem še jasno. Govori se, da je bil kontrolna grupa.

PrimoZ_ je izjavil:

Joj, kaj vse ljudje izumljajo okoli covid-19.
Prej je klicala žlahtnica, da je delala domačo kremo za roke namesto razkužil in če jo želimo kaj, da nam jo pošlje. Je poslušala nek spletni video in se je naučila da maščoba topi maščobo, torej da bo kokosova maščoba v kremi efektivno stopila ovojnico virusa (ki je tudi maščoba) in posledično ta krema deluje kot razkužilo. Za dobro mero pa je dodan še ognjič in še nekaj.

Mila in razkužila pa so evil, ker uničijo maščobno plast na koži za do 9 ur in smo potem ves ta čas izpostavljeni vdorom virusa.


Maščoba efektivno imobilizira bacile, tudi viruse, but to a lesser extent. Zato pa imamo kožo mastno.
Je pa seveda silly metoda razkuževanja.

Bilo že postano, ampak repostam:

https://www.zazdravje.net/zdrava-medici...

Upam, da tudi drugi doktorji pridejo vn in nam povedo kaj več informacij.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

vostok_1 ::

PS. Bi pa res želel, da se nega s tem 5G. Biološko, lahko, da je minorno škodljiv. Problem 5Gja je v vsem drugem in ne zdravstvenem problemu.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Badwolff ::

Za enga travmatologa začne kar dobro, pol se pa počasi zgubi in na koncu povsem zabrede.

Uizi ::

dexterboy je izjavil:

Uizi je izjavil:

15k mrtvih ni nič, dokler nisi ti ali tvoji bližnji med njimi. Ampak glede na tvoje obnašanje, dvomim da te ima kdo sploh rad, torej razumem, da ti je vseeno.

Torej boš teroriziral 2 milijona Slovencev samo zato, da ne bo umrl nihče od tvojih bližnjih?


Si se pridružil tej temi, da provociraš, ker te v drugih noben ne jebe 5% ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

dexterboy ::

Me sploh ne gane če me noben ne jebe. Zase vem, da nisem korona vernik in sem ponosen na to.
Kam se drugi vidijo, je njihov problem, vsak fura svoj lajf. Sem se postavil na stran Vostoka, ker ima določene stvari res potrjene, ne bom izgubljal časa da se poglobim v vse kar on objavi...
Po odzivih vidim, da ne znate NIČ drugega, kot na prvo brco poslati žogo nazaj v nasprotnikovo polovico, pol pa bo, kar bo...
Sem že dovolj pisal in se ponavljal iz teme v temo, se mi več ne da. Včeraj in danes doživel kazanje s prstom na ulici, ko sem bil sam na svoji polovici ceste, pa me je folk gledal kot da sem oropal banko...
Pač, dovolj je, če gledaš in poslušaš medije, pa si že notri...
Skrbi me, ker se to ne bo dobro končalo. Čeprav nas bo Jure vse rešil s svojo ekipo Civilne Zaščite in reševalnim psom...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

vostok_1 ::

Jaz sem imel perdkratkim tudi zabavno izkušnjo na terenu. And by zabavno, mislim, sign of the terrible things to come.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Uizi ::

Odlično! Iz tvoje objave lahko potrdim, da nisi prebral več kot 2 posta na tej strani.. torej iz tega lahko utemeljeno sklepam, da si prišel samo provocirat. Lp

P.S. mogoče zgledaš kot klošar ali tranny in so za to kazali z prstom nate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

mojter ::

dexterboy je izjavil:

Me sploh ne gane če me noben ne jebe. Zase vem, da nisem korona vernik in sem ponosen na to.
Kam se drugi vidijo, je njihov problem, vsak fura svoj lajf. Sem se postavil na stran Vostoka, ker ima določene stvari res potrjene, ne bom izgubljal časa da se poglobim v vse kar on objavi...
Po odzivih vidim, da ne znate NIČ drugega, kot na prvo brco poslati žogo nazaj v nasprotnikovo polovico, pol pa bo, kar bo...
Sem že dovolj pisal in se ponavljal iz teme v temo, se mi več ne da.

Eh, ravno v tem je problem, oni nam ne pustijo furat naših lajfov s temi raznimi zapiranji pa omejitvami.

Včeraj in danes doživel kazanje s prstom na ulici, ko sem bil sam na svoji polovici ceste, pa me je folk gledal kot da sem oropal banko...
Pač, dovolj je, če gledaš in poslušaš medije, pa si že notri...
Skrbi me, ker se to ne bo dobro končalo. Čeprav nas bo Jure vse rešil s svojo ekipo Civilne Zaščite in reševalnim psom...

A si bil brez maske na prostem?

Uizi ::

Če je tvoj lajf to, da lahko pelješ psa kakat po 21.00 uri, potem sočustvujem s tabo!

bbbbbb2015 ::

belo mleko je izjavil:

Cepil se ne bom, ker:

-nisem v rizični skupini
-je cepivo na hitro skupaj spacano pod pritiskom politike
-covid mutira
-je virus z biološkega vidika zelo šibek in za povprečno osebno mačji kašelj


Jaz se ne bom cepil prvo in drugo leto. Glede rizične skupine ne bi, ker se loteva virus tudi mlajših in zelo zdravih.
Cepivo pa je res na hitro spacano skupaj, je pa res, da pri določenih drugih cepivih dlje časa trajajo testi, ker ni toliko folka, na katerem bi cepivo testirali. Glede na hitro spacano skupaj pa mislim predvsem, ker še ni ugotovljeno, kakšna je učinkovitost cepiva, t.j. v kakšnih procentih te zaščiti. Američani so spustili kriterije na okrog 40%, kar je dokaj malo.
Mutacije (zaenkrat) ne vplivajo, ker so se vsi fokusirali na "roglje" virusa. Edino Kitajci na delce virusa, kjer bi znalo biti, da mutacija zmanjša ali povsem izniči učinkovitost cepiva.
Virus pa je eden najbolj zahrbtnih, po moje. Asimptomatski prenašalci so smrt, saj potem ne veš, kdo seje virus.
Drugače pa menim, da bi se morali cepiti medicinsko osebje, domovi za ostarele, mesnice, tam,kjer so žuri in podobno. To, kar danes pojmujemo kot žarišča.

Kar še niso povsem raziskali, pa to pričakujem, da nekoč bo raziskano, so t.i. "superspreaderji", ljudje, ki nenormalno trosijo okoli virusne delce. Tam že če nekdo kolesari, kaplja znoj z njega in na tla in pobere gor hišnipes na dlaki in zanese v stanovanje. Samo da supersprederje najdejo, oz. pod kakimi pogoji je nekdo superspreader, to bo po moje kar naredek.

mojter ::

bbbbbb2015 je izjavil:

belo mleko je izjavil:

Cepil se ne bom, ker:

-nisem v rizični skupini
-je cepivo na hitro skupaj spacano pod pritiskom politike
-covid mutira
-je virus z biološkega vidika zelo šibek in za povprečno osebno mačji kašelj


Jaz se ne bom cepil prvo in drugo leto. Glede rizične skupine ne bi, ker se loteva virus tudi mlajših in zelo zdravih.
Cepivo pa je res na hitro spacano skupaj, je pa res, da pri določenih drugih cepivih dlje časa trajajo testi, ker ni toliko folka, na katerem bi cepivo testirali. Glede na hitro spacano skupaj pa mislim predvsem, ker še ni ugotovljeno, kakšna je učinkovitost cepiva, t.j. v kakšnih procentih te zaščiti. Američani so spustili kriterije na okrog 40%, kar je dokaj malo.
Mutacije (zaenkrat) ne vplivajo, ker so se vsi fokusirali na "roglje" virusa. Edino Kitajci na delce virusa, kjer bi znalo biti, da mutacija zmanjša ali povsem izniči učinkovitost cepiva.
Virus pa je eden najbolj zahrbtnih, po moje. Asimptomatski prenašalci so smrt, saj potem ne veš, kdo seje virus.
Drugače pa menim, da bi se morali cepiti medicinsko osebje, domovi za ostarele, mesnice, tam,kjer so žuri in podobno. To, kar danes pojmujemo kot žarišča.

Kar še niso povsem raziskali, pa to pričakujem, da nekoč bo raziskano, so t.i. "superspreaderji", ljudje, ki nenormalno trosijo okoli virusne delce. Tam že če nekdo kolesari, kaplja znoj z njega in na tla in pobere gor hišnipes na dlaki in zanese v stanovanje. Samo da supersprederje najdejo, oz. pod kakimi pogoji je nekdo superspreader, to bo po moje kar naredek.

statistično gledano se mladih in zdravih ne loteva pogosto, povsod so te ki umirajo/ornk zbolijo večinoma nad 75, pod 45 pa jih praktično ni.. to seveda ne pomeni, da 30 letnik ne more umret od korone, ampak možnost je pa minimalna

recimo v nemčiji je 85% umrlih nad 70 let, takih pod 50 pa samo 130 (oziroma 1.3% vseh) - https://www.welt.de/wissenschaft/articl...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Aston_11 ()

vostok_1 ::

Hey guys. Nekaj mi ni čist jasno.

Danes je umrlo s/od/possibly related covida 10 ljudi.

Iz veje Hospitalizacij jih je prišlo 8 mrtvih.
Iz veje ICU pa 2.

You see no problem in that?

God damn it. I bet my ass, da so začeli s kreativnim knjiženjem.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

mojter ::

vostok_1 je izjavil:


God damn it. I bet my ass, da so začeli s kreativnim knjiženjem.

zakaj misliš da na strani nijz ni več podatkov o starostih :))

vostok_1 ::

Marsičesa še pogrešam od podatkov.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

darkolord ::

To, da večina bolnikov umre na drugih oddelkih in ne na intenzivnem, ni nič nenavadnega.

mojter ::

Recimo, da je vse res (saj ni ampak teoretično sprejmemo tezo). In se na tak način kot sedaj borimo z virusom še kakšno leto. Vsak Lockdown nam pobere 5 milijard €, podjetja v slabši kondiciji in neodkritje 30% drugih resnih bolezni. Kakšni bomo izšli iz te pandemije - Afrika.

Uizi ::

Mene bolj zanima zakaj smo v EU? Totalni kolaps, vsaka država z svojimi ukrepi, v stilu snađi se. Nobenenih smernic, nobenih protokolov, NIČ! Pol leta so imeli čas prašiči v Bruslju, naredili niso ničesar! Ko je pa treba Asada,Rusijo,Iran, itd. po prstih se pa lahko takoj zmenijo. V prvem valu smo dobili več pomoči od zlobnih Kitajcev, od EU pa samo obljube.. Lahko smo srečni, da ni butnilo ven kaj bolj smrtonosnega.
In stresanje jeze nad našo vlado, ki vsaj poizkuša nekaj (mogoče vsi ukrepi niso idealni) po mojem mnenju ni upravičeno, medtem ko celotni EU vrh drka kurac.
Poglejte Hrvate, pol milijarde minusa na bolnico in farmacevtski lobij jim ustavi dobavo zdravil? V teh časih? Kaj so fukjeni? Strašno! Pritiskat za nabavo orožja so pa znali. Zadnji naj ugasne luč!

Uizi ::

"COVID has been a demonstration of what the EU really is: totally absent, toxic and even useless."

Mr Gallois also hit out at the EU's recovery fund, as he argued it will be "truly catastrophic" for France.

He said: "We will basically end up paying so much more than what we receive.

https://www.express.co.uk/news/world/13...

"The European Union repeats the mistake of the 2007 and 2008 financial response. As it tells countries to get into debt now, it prepares austerity for the next day. A European Union incapable in times of crisis is not only useless, it is destructive ", points out Catarina Martins. "The absence of any reference to the consequences of the pandemic in the refugee camp and in third countries that are living with economic sanctions also reveals an irresponsible European Union on the international scene", adds the blockade leader.

https://jornaleconomico.sapo.pt/en/news...

Uizi ::

A line must also be drawn between genuine humanitarian gestures and outright attempts at political manipulation. If NATO does a lot but receives little visibility and recognition while Russia and China hype a few aid flights and donations to portray themselves as the saviours in our hour of need, then clearly this lesson will not have been learned. The NATO foreign ministers can ask the NATO Secretary-General and the EU High Representative to produce a monthly report on the political exploitation of the health crisis with geopolitical implications for the EU and NATO, and recommendations for joint or at least coordinated responses

The NATO Secretary-General, Jens Stoltenberg, is fond of saying that "we must not allow the health crisis to become a security crisis". Yet it is already a security crisis as governments will be over-burdened for months managing the fallout from the virus. Defence budgets will be compressed and responses to foreign crises will be constrained. It will be an uphill struggle to resource existing missions and to keep the front-line forces fighting-fit.

https://www.friendsofeurope.org/insight...

TI ZLOBNI KITAJCI TI! They make us look useless.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

Uizi ::

The numbers are as astonishing as they are surreal. In Britain, Covid cases are now at approximately six times higher than they were at the initial peak. In America, Covid never really relented at all -- and the first wave, which is a tsunami, is still causing mass death at now astronomical levels, close to 1,000 people per day. Europe in general is beginning to reel from a second wave.

But all that's curious, because in other parts of the world, notably Asia and Africa, Covid has been if not totally conquered, then at least kept in check. There are exceptions to that rule, true -- like India. But they only prove the rule. Strangely, it's largely poorer and often powerless countries who've done better on Covid than the world's richest and most powerful, from Vietnam to Pakistan.

Put more concisely, the West has failed to contain Covid -- where much of the poor world has succeeded. What the? How did that come to be? What's behind this startling difference in Covid outcomes?

https://eand.co/how-the-western-world-f...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

Smurf ::

vostok_1 je izjavil:

@all
Look people. Jaz nisem proti vsem ukrepom za borbo proti covid-19. Covid je že res neka gripa, in v današnji pussified družbi razumem, da nihče noče umreti ali koga izgubiti. Patološko panični smo postali. (čeprav je smrt del vsakdana že miljone let)

Jaz vidim pussy druzbo predvsem v tem, da jim ze eno nosenje mask predstavlja tako velike probleme.

HappyPills ::

Pa sej v resnici 95% ljudi nosi masko. V parih dneh se je vidl izjemen porast. Social pressure je hudič. Do tistih nekaj ki jih nima pa se folk obnaša kot da ima kugo. Seveda jim to ni všeč, a kaj so pričakovali?

dexterboy ::

Par dni nazaj je en fantek s prstom pokazal name in govoril: mami, mami, tisti stric tam pa nima maske!
Bil sem sam na svoji strani ceste, nikjer nikogar na pločniku... Na dolgi rok se nam ne piše nič dobrega, če postajamo takšna družba.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Urbano#Desno ::

dexterboy je izjavil:

Par dni nazaj je en fantek s prstom pokazal name in govoril: mami, mami, tisti stric tam pa nima maske!
Bil sem sam na svoji strani ceste, nikjer nikogar na pločniku... Na dolgi rok se nam ne piše nič dobrega, če postajamo takšna družba.


Lepo to. Potrebno je najmlajše naučiti da se svoj oblaček bacilov zadrži zase. :D

mahoni ::

Pa jebo vas maska u kurac. Okej folk jo nosi. Ampak to kar sem videl pri folku je katastrofa. To je maska pa jebote crna skoraj.

To te sigurno naredi manj odpornega na viruse. Vdihavas tisto sranje, ves cas.

Ce ze maske, potem naj jebena vlada porihta kamijone paketov teh mask in naj vsaka familija dobi vsaj 3hirurske maske / dan / na clana druzine.

Ne pa, da se nosi ena in ista maska, po 15 dni na goflji.

Uizi ::

Zakaj? Itak je neboš nosil..;(( od te vlade bi ziher bil covid19 že integriran v masko!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

Urbano#Desno ::

mahoni je izjavil:

Pa jebo vas maska u kurac. Okej folk jo nosi. Ampak to kar sem videl pri folku je katastrofa. To je maska pa jebote crna skoraj.


Ma ne tako se maska izboljša, ker postane 4 slojna z dodatnim slojem crknjenih bakterij in virusov.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

sezona gripe 750 hospitaliziranih, Zdaj zarad Covid pa 200 in panika (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22724885 (22988)          
»

Facebook prepovedal oglase, ki odvračajo ljudi od cepljenja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15213361 (11751) HappyPills

Je vzpodbujanje nenošenja maske v (zaprtih) javnih prostorih kaznjivo? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
46348405 (43510) vostok_1

Več podobnih tem