» »

Covid-19 cepljenje

Covid-19 cepljenje

vostok_1 ::

mahoni je izjavil:

Se vam ne zdi, da se vrtimo v teh temah v nekem zacaranem krogu?
Teme o kovidu se odpirajo in zapirajo kot bi rekel keks.

Mislim, da rabimo malo premora okrog vsega tega. O biliju, ko jansi, o kurz, o trampu, o zarotah, o strupu, o nwo, o who...fauciju in kuscarjih in ne vem se kaj.

Stvar je jasna in kdor to vidi, pac hvala Bogu, kdor ne pac naj ne vidi.

Ce se zelite it revolucije je internet napacno mesto. Vsaka revolucija se je morala zgoditi na nasilen nacin. Ljudje smo enostavno taki. Vlade ne bojo popustile, ljudi pa pac bodo.

Ideje, kako bo mnozica zrusila vlado in se postavila po koncu odpadejo. Vsi smo v kreditih, dela se od jutra do sutra, sedaj si se lahko vesel da imas sluzbo (pustmo IT branzo, govorim nasplosno) in to smo tako sami sprejeli.


Prepričan sem, da ti v partizanih ne bi bil dobro sprejet.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

tikitoki ::

HappyPills je izjavil:

tikitoki je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Link, da covid mutira?


A ti to resno? Imas polno novic o tem, google je tvoj prijatelj.

http://letmegooglethat.com/?q=novel+cor...


A ok
"But sequencing data suggest that coronaviruses change more slowly than most other RNA viruses, probably because of a ‘proofreading’ enzyme that corrects potentially fatal copying mistakes. A typical SARS-CoV-2 virus accumulates only two single-letter mutations per month in its genome — a rate of change about half that of influenza and one-quarter that of HIV, says Emma Hodcroft, a molecular epidemiologist at the University of Basel, Switzerland."

"Many mutations will have no consequence for the virus's ability to spread or cause disease, because they do not alter the shape of a protein, whereas those mutations that do change proteins are more likely to harm the virus than improve it"


Mutira? Ja? Super!

Jerry000 ::

Sam ne razmišljam o cepljenju proti covid, zakaj? Ker ne bo dobro testirano. Za neko cepivo potrebujejo do 10 let da vidijo stranske učinke. Da pa v 1-2 letih naredijo cepivo in testirajo, ne hvala. Po možnosti se cepim in čez 10 let bom mel posledice zaradi tega. Ne hvala.

Me pa zanima, koliko od vas se gre cepit za gripo? Baje je brezplačno

hr_natakar ::

Če bi obstajalo cepivo proti novem koronavirusu, bi se verjetno ali zelo verjetno cepilo 13 odstotkov vprašanih, to je 20 odstotnih točk manj kot junija.

https://www.sta.si/2815830/mediana-prot...

Kvinta ::

Jaz rajši mantre pojem bolj pomaga pa brez stranskih učinkov je :D
A.C.A.B

zmaugy ::

Jaz se bom cepil, ko bo na voljo cepivo - pa ne kakšno rusko ali kitajsko narejeno po hitrem postopku s ciljem nadjebavanja zahoda.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

hr_natakar ::

Jerry000 je izjavil:

Sam ne razmišljam o cepljenju proti covid, zakaj? Ker ne bo dobro testirano. Za neko cepivo potrebujejo do 10 let da vidijo stranske učinke. Da pa v 1-2 letih naredijo cepivo in testirajo, ne hvala. Po možnosti se cepim in čez 10 let bom mel posledice zaradi tega. Ne hvala.

Me pa zanima, koliko od vas se gre cepit za gripo? Baje je brezplačno


Za gripo po anketah 18 odstotkov vprasanih, za covid verjetno ali zelo verjetno 13 odstotkov.

https://www.sta.si/2815830/mediana-prot...

olegq ::

zmaugy je izjavil:

Jaz se bom cepil, ko bo na voljo cepivo - pa ne kakšno rusko ali kitajsko narejeno po hitrem postopku s ciljem nadjebavanja zahoda.


Slovenija je za ameriko vzhod. Ex ruska republika. Se barve zastave imamo skoraj identicno razen grba. Glede na tvojo izjavo bi lahko tudi napisal nekaj podobnega za zahodno cepivo, ki bo narejeno po hitrem postopku za vzhodni trg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: olegq ()

zmaugy ::

olegq je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Jaz se bom cepil, ko bo na voljo cepivo - pa ne kakšno rusko ali kitajsko narejeno po hitrem postopku s ciljem nadjebavanja zahoda.


Slovenija je za ameriko vzhod. Ex ruska republika. Se barve zastave imamo skoraj identicno razen grba. Glede na tvojo izjavo bi lahko tudi napisal nekaj podobnega za zahodno cepivo, ki bo narejeno po hitrem postopku za vzhodni trg.


Slovenija je v EU. Kaj si o tem mislijo v ZDA, mi dol visi.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

olegq ::

Suznji so tudi obstajali v ameriki. V isti drzavi kot belci. Tvoj point?

zmaugy ::

olegq je izjavil:

Suznji so tudi obstajali v ameriki. V isti drzavi kot belci. Tvoj point?

Da smo Slovenci veliko manj sužnji, kot je tipični ZDA državljan.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

olegq ::

Naslednje leto po krizi se bo verjetno pokazalo, kako neodvisni so narodi. Razen belorusije.

Badwolff ::

olegq je izjavil:

Naslednje leto po krizi se bo verjetno pokazalo, kako neodvisni so narodi. Razen belorusije.


Hvalit Belorusijo je na nivoju hvaljenja Venezuele. Enim tle se zdi mega situacija. V resnici so milimeter od Ukrajine in korak od Sirije.

HappyPills ::

Itak bo tako. Ali bomo cepljeni ali pa bodo policijske ure. Sami se bomo pa odločali kaj nam je bolje... Zagata za nekoga za drugega ne. Pravljice o revolucijah pa pozabite.

dexterboy ::

Avenger je izjavil:

Pod predpostavko, da cepljenje proti temu virusu ne bo obvezno, bi se vam zdelo etično pogojevanje, v smislu:
-če hočeš biti zaposlen v zdravstvu, šolstvu, policiji..... moraš predložiti potrdilo o cepljenju
-če hočeš otroka vpisati v šolo mora imeti potrdilo o cepljenju
-potni list dobiš le, če predložiš potrdilo o cepljenju
Skratka, popolnoma neobvezno cepljenje, ampak če hočeš neko stvar, potem moraš...

Ob takšnih komentarjih človek zgubi vso kredibilnot v človeški rod... "nezmožnost erekcije" prelivajo v nasilje do soljudi in mešajo vsa možna cepljenja s Covidom.
Sej, če bi jutri začeli vsi mediji pisati, da obstaja deseti planet v osončju, bi to postalo dejstvo in bog ne daj, da bi pisnil, da je to hoax, ker bi te linčali...

Dodatek za Civilnega Zaščitnika; mojo dozo vakcine podarjam tvojemu šarplanincu, da bosta zdrava, močna, ter rešita vse prebivalce kokoške pred pogubo korone...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

ftzj ::

zmaugy je izjavil:

olegq je izjavil:

Suznji so tudi obstajali v ameriki. V isti drzavi kot belci. Tvoj point?

Da smo Slovenci veliko manj sužnji, kot je tipični ZDA državljan.


Janko Mihelic pravi, da se je v petih letih pogovarjal z vsemi, od svetovalcev vlade, profesorji, novinari, matematiki, fiziki. Svetovalec vlade mu je povedal, da ne smejo objavljat vsega, ce americani ne dovolijo. Tisto, kar je Mihelic zelel znanstveno objavit, mu je svetovalec vlade povedal, da tega nikoli ni mozno objavit v Sloveniji, ker tega americani ne dovolijo. Mihelic ga je vprasal kaj imajo americani z nami? Mi imamo svojo drzavo. Pa se mu je svetovalec vlade samo nasmehnil in povedal, da nam americani dolocajo cisto vse. Povedal mu je, da mu ne more uspet. Oziroma da naj bi lahko uspel samo na en nacin. Da bi v Sloveniji ustanovil svojo religijo, zbral pred parlamentom 10.000 ljudi in da bi politike potem zagrabila panika in bodo morali poslusat. Ampak, ker se Mihelicu s tem ne da ukvarjat, vec srece prihodnjic.

Intervju na 24 minut, 50 sekund.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ftzj ()

Badwolff ::

https://m.facebook.com/matrixsvijet/pos...

It could all be true... 0.0001% chance though.

LeQuack ::

Fora je da cepljenje ne bo obvezno, ampak bodo pa rekli če se ne cepiš ne smeš v šolo, ne smeš čez mejo, ne smeš do zdravnika, itd. Tako da de facto bo obvezno, samo na drugače način bodo to dosegli.
Quack !

GargaSmrk ::

LeQuack je izjavil:

Fora je da cepljenje ne bo obvezno, ampak bodo pa rekli če se ne cepiš ne smeš v šolo, ne smeš čez mejo, ne smeš do zdravnika, itd. Tako da de facto bo obvezno, samo na drugače način bodo to dosegli.


Ne bo cepivo ampak cepiva. Saj so že ničkolikokrat povedali da cepivo deluje samo pol leta, 2 leti, ... vstavi št.
Torej bomo definitivno dobili tudi "cerfitikate" cepljenosti. Ali bojo na vratih službe/trgovine/avtoceste/šole... te cerfitikate prepoznavali optično ali radijsko pa ne vem če je že določeno.

hr_natakar ::

Sodec po anketah visoke precepljenosti ne bo, niti za gripo niti za covid. Ce se bo narod vprasal. Na silo pa narod ne bo zelel.

hormilo ::

Mene samo zanima kako bojo Plandemijci obravnaval tiste k so korono prebolel in majo protitelesa? Bojo te tud dobil Luciferrozni ID al kako?

imagodei ::

Jaz se grem cepit za oboje, za gripo in za covid. Enako, kot je napisal že zmaugy pred mano, pa se grem za covid cepit, ko bo na voljo varno cepivo, ne pa nujno prvo cepivo na tržišču.
- Hoc est qui sumus -

hr_natakar ::

imagodei je izjavil:

Jaz se grem cepit za oboje, za gripo in za covid. Enako, kot je napisal že zmaugy pred mano, pa se grem za covid cepit, ko bo na voljo varno cepivo, ne pa nujno prvo cepivo na tržišču.

Je za pricakovat, za nekoga, ki se je cepil tudi za prasicjo gripo v prejsnji pandemiji, ki je bila razglasena za lazno pandemijo.

ftzj ::

imagodei je izjavil:

pa se grem za covid cepit, ko bo na voljo varno cepivo, ne pa nujno prvo cepivo na tržišču.


A si se res cepil proti prasicji gripi? Ce si se potem si se verjetno cepil z ne dovolj testiranim. Takrat se je cepivo zelo hitro pojavilo na trgu.

Mr.B ::

Pri nas v Avstriji pridejo novi ukrepi, cepljenje za gripo je vsaj na dunaju zastonj.
Je pa stevilo bolnikov na intenzivni negi poskocilo v enem tednu za 1400 in jih je sedaj malo vec kot dvatisoc... Pocakmo se en teden. da vidimo, ce se bodo meje zaprle. Nemci pravijo da bodo..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

imagodei ::

ftzj je izjavil:

imagodei je izjavil:

pa se grem za covid cepit, ko bo na voljo varno cepivo, ne pa nujno prvo cepivo na tržišču.


A si se res cepil proti prasicji gripi? Ce si se potem si se verjetno cepil z ne dovolj testiranim. Takrat se je cepivo zelo hitro pojavilo na trgu.

Seveda sem se. Takrat so mi obljubljali počasno smrt. Zgleda, da so govorili o več desetletjih.

Resno: ne razumete, kaj cepiva so in zakaj Pandemrix nikakor ni prišlo zelo hitro na tržišča.
- Hoc est qui sumus -

hr_natakar ::

Ok, recimo, da si se res. Torej si krsil svoje pravilo, da se cepis sele takrat ko bo cepivo dovolj varno in ne nujno s prvim cepivom na trgu. Ampak sem ti ze razlozil, zakaj ne verjamem, da si se res cepil takrat. Zato, ker sem sel brat tvoje komentarje ko je bila prasicja gripa. Na podlagi prebranega dvomim, da si se.

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

Če bi kliknil moj link v prejšnjem sporočilu, bi se malo manj smešil.

In BTW, jaz sem tebi že razložil, da me ne bi moglo manj zanimati, kaj mi ti verjameš in česa ne. ;)
- Hoc est qui sumus -

hr_natakar ::

@imagodei, si tudi trdil marsikaj v zvezi s prasicjo gripo kar se je kasneje izkazalo, da je laz. Recimo to, da si ves cas verjel v tisto pandemijo. Na koncu so povedali, da je vse skupaj lazna pandemija, kjer ni umrl niti en prasic.

darkolord ::

Ne, niso povedali, da je lažna - to uporabljaš svoje besede.

imagodei ::

hr_natakar je izjavil:

@imagodei, si tudi trdil marsikaj v zvezi s prasicjo gripo kar se je kasneje izkazalo, da je laz. Recimo to, da si ves cas verjel v tisto pandemijo. Na koncu so povedali, da je vse skupaj lazna pandemija, kjer ni umrl niti en prasic.

No, zdaj pa bo čas, da se počasi umiriš s tole podlo retoriko. Svoja mnenja prodajaš kot dejstva. Saj ti je jasno, da gre samo za tvoja mnenja?

Plus, če misliš moje besede vleči iz naftalina, in to označevati za laž, boš dal linke na sporočila in ustrezne citate. Ali pa se konča tule.


Še vedno se nisi izjasnil glede linka na Pandemrix. Ste imeli Twito, Orban, Trump in ti istega učitelja postfaktičnega komuniciranja?
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

mojter ::

jaz sem se takrat cepil proti tisti prašičji gripi (tudi edino cepljenje proti gripi v življenju), nobenih stranskih učinkov, gripe pa tudi nisem dobil (kot je tudi drugače nikoli ne dobim)

razlika med takrat in zdaj je predvsem to, da takrat je bilo to čisto prostovoljno, nobene prisile, nobenega izsiljevanja...

zdaj bodo pa silili in bo moj odgovor ne, hvala

hr_natakar ::

Razlika je tudi ta, da so zdaj popolnoma nova generacija cepiv

mojter ::

hr_natakar je izjavil:

Razlika je tudi ta, da so zdaj popolnoma nova generacija cepiv

oboje sta razliki

LeQuack ::

mojter je izjavil:

jaz sem se takrat cepil proti tisti prašičji gripi (tudi edino cepljenje proti gripi v življenju), nobenih stranskih učinkov, gripe pa tudi nisem dobil (kot je tudi drugače nikoli ne dobim)


Ampak to da ni stranskih učinkov ne veš. Mogoče bi bil sedaj naslednji Elon Musk, če se ne bi cepil.
Quack !

Oberyn ::

Jasno, jaz se grem cepit.
Takoj ko bo hipotetično cepivo (ki ga še ni) prešlo vse teste in bo proglašeno za varno po postopkih, ki so v Evropi veljali leta 2019. Se pravi, nekih 5 do 10 let od takrat, ko bo izdelano (kar še ni).
Ne vidim, zakaj se ne bi cepil. Cepiva so varna in rešujejo življenja (večinoma, nekaj malega jih pa tudi pogubijo, pač neizogibno). Sicer razvoj in testiranje varnega cepiva traja 5 do 10 let, ampak to ni nič takega, 10 let bo hitro okoli pa bo cepivo tu. Bodimo optimistični.

hr_natakar ::

V tej temi me najbolj veseli, da imamo uradne ankete, ki kazejo koliko procentov vprasanih se bo verjetno cepilo. Je bistveno drugacna stevilka kot tukaj v temi multi accountov, ki zelijo brisat drugacno mnenje. Celo moj komentar, da se ne zelim cepit ima 3 predloge za izbris, pa zacuda ni izbrisan. Kako to?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Uizi ::

Jaz se ne mislim cepit, moje cepivo je marihuana. lp

hr_natakar ::

Ce ima velika vecina v uradni anketi mnenje, da se ne zeli cepit, tukaj pa cisto kontra, velika vecina se zeli cepit. Potem ves, da je nekaj narobe. Ali je prevec trol multi profilov, ali brisejo komentarje drugace mislecih ali pa oboje.

Utk ::

Jaz se bom cepil z ruskim ali pa z nobenim. In hočem tistega s 5g.

Uizi ::

To so ljudje, ki imajo slab imunski sistem, so 5x na teden v MCDONALNDSU in se ne gibljejo. Za imunski sistem še slišali niso, ker so zavaljeni prasci. Tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

dexterboy ::

Vsako cepivo je zagotovo pozitivno če pogledamo celotno populacijo. Seveda je majhen majhen majhen delež ljudi, ki imajo reakcije na cepivo, ampak to je pač neizogibno. In zato je popolnoma normalno, da se ljudje gremo cepiti, ker nas je zgodovina naučila, da se preventiva boljša kot kurativa. Tako jaz kot moja otroka smo cepljeni za vse običajne bolezni, proti katerim nas "špiknejo" v otroštvu...
Ampak za to gripo od Covida pa mene ne dobijo za mizo ker;
- razvoj traja nekaj časa, vsak lab da neko svojo verzijo ven
- testiranje traja nekaj časa, ker je populacija različna in so tudi letni časi pomembni
- vse skupaj razvito in testirano v manj kot enem letu?
- že VNAPREJ se govori, da bo silvestrovo 21/22 zopet običajno
- že za običajno gripo se je cepil majhen delež zdravstvenega osebja
- če za Covid uvedejo pogojnike ob izbiri necepljenja, potem tu nekaj smrdi do neba
Še iz drugega zornega kota;
doma nimam televizije niti jo pogrešam. V soboto zvečer sva bila pri starših s pamžem na obisku, ravno v času dnevnika, prime time gledanosti. Priznam, da je meni ob osmih postalo SLABO v želodcu od vsega medijskega pumpanja, ki ga servirajo po TV-ju! Pa jebote kakšne floskule ven mečejo, da o reklamah sploh ne pišem... FAAK!
To sem doživel na lastni koži že leta 1991 med služenjem vojske v Beogradu. Dnevnik od 19 do 20, čisto pranje možganov. In zgodovina se ponavlja... slabih 30 let kasneje... le da je sedaj sovražnik neviden očem... milijoni mrtvih, trupla vse povsod, vsak dan več okuženih... đizs, sej nismo več ljudje, ampak zombiji :'(
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

HappyPills ::

hr_natakar je izjavil:

Ce ima velika vecina v uradni anketi mnenje, da se ne zeli cepit, tukaj pa cisto kontra, velika vecina se zeli cepit. Potem ves, da je nekaj narobe. Ali je prevec trol multi profilov, ali brisejo komentarje drugace mislecih ali pa oboje.


Od kdaj pa ti MSM vrjames?

Mato989 ::

dexterboy je izjavil:

Vsako cepivo je zagotovo pozitivno če pogledamo celotno populacijo. Seveda je majhen majhen majhen delež ljudi, ki imajo reakcije na cepivo, ampak to je pač neizogibno. In zato je popolnoma normalno, da se ljudje gremo cepiti, ker nas je zgodovina naučila, da se preventiva boljša kot kurativa. Tako jaz kot moja otroka smo cepljeni za vse običajne bolezni, proti katerim nas "špiknejo" v otroštvu...
Ampak za to gripo od Covida pa mene ne dobijo za mizo ker;
- razvoj traja nekaj časa, vsak lab da neko svojo verzijo ven
- testiranje traja nekaj časa, ker je populacija različna in so tudi letni časi pomembni
- vse skupaj razvito in testirano v manj kot enem letu?
- že VNAPREJ se govori, da bo silvestrovo 21/22 zopet običajno
- že za običajno gripo se je cepil majhen delež zdravstvenega osebja
- če za Covid uvedejo pogojnike ob izbiri necepljenja, potem tu nekaj smrdi do neba
Še iz drugega zornega kota;
doma nimam televizije niti jo pogrešam. V soboto zvečer sva bila pri starših s pamžem na obisku, ravno v času dnevnika, prime time gledanosti. Priznam, da je meni ob osmih postalo SLABO v želodcu od vsega medijskega pumpanja, ki ga servirajo po TV-ju! Pa jebote kakšne floskule ven mečejo, da o reklamah sploh ne pišem... FAAK!
To sem doživel na lastni koži že leta 1991 med služenjem vojske v Beogradu. Dnevnik od 19 do 20, čisto pranje možganov. In zgodovina se ponavlja... slabih 30 let kasneje... le da je sedaj sovražnik neviden očem... milijoni mrtvih, trupla vse povsod, vsak dan več okuženih... đizs, sej nismo več ljudje, ampak zombiji :'(



Ce bi cepivo zamenjal s covid19 bi bilo enako, en majhen majhen del populacije ima zaradi covid tezave... Par 100 ljudi mogoce par tisoc... Niti reda 1%
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

HappyPills ::

V resnici imamo zarad covid vsi tezave. Probi do zdravnika in porocaj.

Mato989 ::

Najboljse pa je ta da nesposoben narod ne zmore vnest okuzbe v noben center za shopping da bi bli vsi trgovci okuzeni a na ptuju ob vseh znalcih in visokoizobrazenih in preprecevanju pa nekdo prnese v interni oddelek... Vdrl je bojda virus kot da bi nardil blitzkrieg...

In oni bi pol se denar dodaten za nesposobnost
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

HappyPills ::

Mato. Zate so to preveč odrasle teme da bi jih razumel. Mogoče začni z biologijo za 6 razred pa potem naprej.

Mato989 ::

V centrih so nesposobni trgovci s 4 stopnjo v bolnicah pa najelitnejsi kader slovenije z placami 8x trgovske... Ampak niso sposobni imet ukrepov ki bi to zajezili mi pa zato v policijski uri braaavo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dexterboy ::

Jurc, te je zelo strah tega DNK od Covida ali kaj?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Slopek ::

dexterboy je izjavil:

Jurc, te je zelo strah tega DNK od Covida ali kaj?

saj nobenega ni strah...za druge je treba skrbet...jaz se grem cepit predvsem zaradi starejših...maske prav tako ne nosim zaradi sebe, saj vem, koliko me zaščiti...na druge je treba mislit, ne pa bit egoistična svinja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

sezona gripe 750 hospitaliziranih, Zdaj zarad Covid pa 200 in panika (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22724984 (23087)          
»

Facebook prepovedal oglase, ki odvračajo ljudi od cepljenja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15213408 (11798) HappyPills

Je vzpodbujanje nenošenja maske v (zaprtih) javnih prostorih kaznjivo? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
46348577 (43682) vostok_1

Več podobnih tem