» »

kks kabel

kks kabel

kenz76 ::

z!
prosim za pomoc: imam kabelski dostop prek KKS in dva racunalnika. kako jih najbolj enostavno in poceni povezem, da lahko z obeh dostopam do net-a?
var.1: a je mozna varjanta s crossover-kablom in modemom prikljucenim v USB na enem racunalniku?
var.2: ce var.1 ni mozna, kaj rabim (kateri/kaksen router) in kako si to nastavim? baje so problemi s staticnim IP-jem...

hvala za pomoc!

zvery1 ::

...verjetno se nisi slisal za to da imas lahko dve mrezni v racunalniku in da imas na eno povezan modem, na drugo pa racunalnik s crossover kablom.Aja se nekaj sem pogruntov.Če imas na enem od racunalnikov win XP, ni nujno da ponucas crossover kabel,lahko mas tud paralelca8-O .
Upam da sem ti kaj pomagal...
LP8-)
aja pa mislim da bi prva moznost morala delovati.
Zna bit edino problem z nastavitvami.
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zvery1 ()

JohnyB ::

Hja kupi si en switch, k res niso dragi an, še bol pa kakšen ruter, ki pa tud niso dragi, za cca 15k že zlo vredu !
Apple iMac

largie ::

možnosti je veliko, meni se zdi najboljša s crossover kablom in dvema mrežnima, lahko pa je tudi kakšna druga povezava, brat povezuje svojega prenosnika preko moje kište v net preko bluetooth.

če se ti ne da zajebavat z dvema mrežnima ipd, mislim da pri trieri še vedno velja akcija triera planet, podaljšaš za 1 leto in dobiš router + konfiguracija za 9900 sit. http://www.triera.net/akcija.php

plavko61 ::

Enajk router kot ga dobiš v akciji pri Triera ga lahko kupiš v COMTRONU in sicer za 11200 SIT. Pa še podalšat ne rabiš naročnine pri trieri....

kenz76 ::

hvala vsem! bom kupu router pri Trieri...

lp

flipflop ::

Najceneje preko ICS,ampak mora biti računalnik z modemom ves čas priključen.

kenz76 ::

priklopu sem modem na USB, tako da mam zdej mrezno prosto. racunalnika sem povezu z crossover kablom.
zdaj moram pri povezavi nastavit IP - v glavnem rac. sem nastavu klasicno 192.168.1.40, v drugem (brez modema) pa 192.168.1.50.
pa me nekaj zajebava.
a je mogoce krivo, ker mam na KKS-ju staticni IP? in se potem oba tepeta, al mam lahko dva razlicna IP-ja na dveh razlicnih mreznih povezavah?

JohnyB ::

Zato bi pa lepo kupu en ruter, ki ti sam določ IP-je in nimaš problema s tem, sam kabl vtakneš in ima da dela saj men dela odlično !!!
Apple iMac

kenz76 ::

dela vse...:))
samo ene par stani o ICS sem mogu prebrat, pa se je uredilo.
problem je bil, ker XP-jev ICS dodeli IP 192.168.0.1 na source in 192.168.0.x na ostale masine - pa mi je ves cas spreminjalo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1776550085 (916) d4vid
»

Kako nastaviti LAN?

Oddelek: Omrežja in internet
3311344 (7014) Tomi

Povezava dveh računalnikov

Oddelek: Omrežja in internet
101442 (1225) OmegaBlue
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384762 (4281) SasoS
»

Kako razdeliti internetno povezavo med dvema računalnikoma?

Oddelek: Omrežja in internet
71467 (1392) Poldi112

Več podobnih tem