» »

Povezava dveh računalnikov

Povezava dveh računalnikov

ares ::

O!

Kako povežem dva računalnika med sabo, da bom lahko prenašal podatke iz enega na drugega in kako se to naredi.:\

Gwanaroth ::

V vsakega eno mrežno kartico, povežeš s crossover kablom, na enem nastaviš IP recimo 192.168.0.1, na drugega 192.168.0.2, netmask na oba 255.255.255.0 in voila, že dela. Pa ne pozabit dat kaj v skupno rabo.
Lights often keep secret hypnosis..

stock ::

jst mam tud tko doma in mi ni blo treba nc ip-ja stelat. samo dve mrezne in kabl. sam se je mal zapletl kr mam razlicna windowsa (xp in me). ce mas tko alpa ne gres pod omrezna mesta- set up a home or small office network in tam lepo nastelas kaksno povezavo bi rad...

lima ::

Vprasal bi ce kdo ve a bi iz xp-ejev na win 95 delalo pa kaj bi naredil na win 95 kako HVALA

stock ::

sj sm napisu na pc 1 (kjer mas xp)gres pod omrezna mesta-set up a home or small office network - tm das (naprimer) brez uporabe interneta... nakoncu pa te uprasa ce je na pc 2 drug win in ti nardi disketo k jo pol instaleras na pc 2

lima ::

Bom probal pa ti javim me pa res zanima če bo delalo hvala.

iggyman ::

Živjo. Jst bom tud povezoval 2 računalnika med seboj - prenosnik in navadni računalnik. zanima me kakšen kabel rabim za to, zgoraj sem prebral da nek crossover, kaj je to sploh. A jih lahko povežem z navadnim telefonskim kablom (tako kot priključiš modem na internet) ali je to druge vrste kabel? Hvala!

iNN ::

klik klik ... za začetek
==

ares ::

o!

Kje bi nastavil Ip naslove????? Probal sm povezat dva racunalnika, pa mi niti ne zazna kabla.Kako bi to naredil???da bi mi končno delalo:\

iNN ::

Glede zaznavanja kabla, verjetno ni crossover, bi tut tebi priporocil da si preberes zgornji link. Da razcistis osnove.
==

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iNN ()

OmegaBlue ::

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave

Zadnjič te lepo prosim, da nehaš ustvarjati novo temo za vsako vprašanje za katerega obstaja STICKY tema.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava računalnikov med sabo

Oddelek: Omrežja in internet
91181 (1123) dj cotto
»

Kako povezati dva PCja v mrežo pri dinamičnem IPju?

Oddelek: Omrežja in internet
51068 (988) St@jler
»

Povezava 2 Rač. preko switcha

Oddelek: Programska oprema
371804 (1492) nimus
»

2 rač. + crossover kabel: Network cable unplugged

Oddelek: Pomoč in nasveti
51445 (1357) dr.J
»

vzpostavitev domačega omrežja

Oddelek: Pomoč in nasveti
132316 (2049) boogie

Več podobnih tem