» »

Kako razdeliti internetno povezavo med dvema računalnikoma?

Kako razdeliti internetno povezavo med dvema računalnikoma?

jurcy ::

Spet sem potreben vaše pomoči!

Prosim če mi eden pojasni(na tem področju sem zares n00b) kako naj kabelski dostop do interneta(triera-1,5mbit/s) razdelim med dva računalnika-rabil bi čimcenejšo varjanto.Prosil bi za obrazložitev in katere komponente bi potreboval,katere programe,....

Hvala vam!



p.s.: moderatorjem se iskreno opravičujem ker vem da je že v tem bilo veliko napisanega,vendar bi jaz rabil posebno obrazložitev...hvala moderatorji!

b4d ::

Dej še eno temo odpri. Drugače pa router.
b4d.sablun.org

DarwiN ::

Najceneje je da jih preko mrežnih kartic povežeš z crossover kablom, potem pa uporabiš program Netlimiter, s katerim se da posebej omejit prenos tudi vsaki aplikaciji ki dostopa do interneta..Ker pa tako nimaš routerja pa mora biti glavni računalnik (računalnik, na katerega je modem priklučen) seveda prižgan da lahko tadrugi računalnik dostopa do interneta..!!..Male nevšečnosti, je pa tako skoraj zastonj: kabel maximalno 2000SIT...+ dve mrežni kartici vsaka po 1500sit (v primeru da jih nimaš na osnovnih ploščah) !
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Microsoft ::

Najelegantnejsa pa je router. Ce te mrezna oprema (2xLAN+kabel) pride nekje 5kSIT, te router ~12kSIT. Niti ni grozne razlike. Dobra stran routerja je, da si lahko na internetu neodvisno od drugih PCjev, da imajo vgrajen firewall, znajo locit crossover/navadne kable, pa da se glih tolko greje, da si lahko fajn noge gor grejes. :D :D


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

TyKee ::

Glede na to, da si lastis trierin internet, je mislim da (skoraj moglo bi se bit, saj ni bilo posebne akcije), na voljo Triera Planet

http://www.triera.net/promocije.php

Triera Planet (opis paketa) @ Triera.net
Zaradi večje varnosti in zaščite podatkov ter računalnikov priporočamo nakup naprave s požarnim zidom, ki preprečuje dostop nepooblaščenih oseb s strani interneta v vaše računalnike.

Usmerjevalnik Planet, ki je na voljo v tej akcijski ponudbi, med drugim vključuje:

* požarni zid;
* NAT (Network Address Translator), ki omogoča hkratno uporabo enega globalnega IP naslova s strani več računalnikov v lokalnem omrežju (LAN);
* stikalo (angl. switch) s štirimi UTP priključki;
* DHCP strežnik, ki dinamično dodeljuje IP številke lokalnim računalnikom;
* enostavno administracijo preko spletnega brskalnika.

Akcijski paket Triera Planet* je na voljo vsem naročnikom, ki pogodbeno razmerje podaljšajo za obdobje 12 mesecev in vključuje usmerjevalnik Planet (z ustrezno konfiguracijo). Paket Triera Planet je na voljo za samo 4.950,- tolarjev (z 20% DDV).

* Vsakemu naročniku je na voljo en (1) paket Triera Planet.

jurcy ::

TyKee a pol mi od triere fantje pridejo to poštimat al kako?

jurcy ::

ker router pa kaj priporočate?


Hvala

Poldi112 ::

Jimi, 2xlan in kabel je napacna predpostavka, ker kabel in eno mrezno rabis tudi ce imas router. Tako da je razlika v ceni cca 10k.
Router bi ti jaz priporocil eno staro 386 ali 486. Ce se ti da instalirat kak floppy router.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KKS > Triera > UPC > Telemach (strani: 1 2 3 4358 359 360 361 )

Oddelek: Omrežja in internet
180082599080 (4432) Han
»

triera & arnes - pogosti izpadi mednarodne linije

Oddelek: Omrežja in internet
231609 (1268) mtosev
»

router ne dela :cry:

Oddelek: Omrežja in internet
151424 (1353) NoUse4AName
»

Triera kabel preko routerja?

Oddelek: Omrežja in internet
202840 (2596) boych
»

kks kabel

Oddelek: Omrežja in internet
91052 (866) kenz76

Več podobnih tem