» »

navijanje bartona 2500+

navijanje bartona 2500+

george141 ::

zanima me ce ma kdo podobne izkusnje in mi zna mal svetovat: mam bartona 2500+ in bi ga navil na 11x200 in me zanima na kolk naj nastimam voltazo? kista je abit nf7 v2.0, 256mb ddr400, leadtek gf fx5200, maxtor 80gb, nap. 400w

kuglvinkl ::

Probaj.
Your focus determines your reallity

george141 ::

kdaj pa vem da je taprava?

DjTonic ::

Pusti na default, pa boš videl do kot boš prišel. Sicer pa takrat, ko se ti bo sistem zrušil je vzrok premajhna voltaža na CPU, pač povišaš za eno stopnjo in spet testiraš,...

`DoC ::

Men na teh fekvencah laufa na default voltaži. Tak, da če boš na tem ostal ti po mojih izkušnjah ni treba zviševat voltaže.
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

Sami ::

Skoraj vsem laufa na default voltaži, meni pa na default voltaži ne pride v winse, pri frendu pa je isto.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Brilko ::

Men tud pri default ne gre nad 200, samo do 200, ker potem ajvi da je file corrupted, za kar ej kriva preniska frekvenca (tako da jo povečaj če želiš še navijati). Sam imam trenutno 190x11, kar zadošča za popolnoma stabilen sistem brez dodatnih stroškov in tveganj. LP. :D

george141 ::

zdej sem probu in mi v default voltazi ne pride niti v win, pa sem zacel zvisevat voltazo in sem zdej pri 1.75V pri kateri winsi delajo, toda sistem se zrusi ze ob povprecni obremenitvi, in me zanima do kod je se varno povecvat voltazo

SSH ::

Lahko gres do 3V ce ti uspe, samo pazi da nimas temperature CPU nekje nad 50stopinj,
60 je zadnja meja(ceprav je die temp okol 85stopinj, so temperature nad 60 že igranje, ker ne zdržijo vsii isto, moj palonimo ki ga imam je delo na 97topinjah8-O )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SSH ()

george141 ::

zdej se mi pa neki cudnga dogaja, ko dam na 1.775V pa se sistem zrusi po 10ih sekundah, kaj je vzrok?

mkonci ::

Jst mam 2500 bartona navit na 3200 voltažo mam na 1,8V temperatura pri navitem proc. z navadnim hladilnikom je od 48 - 52 C:))

Upam da sesm kej pomagal

george141 ::

ma bolj ko visam voltazo prej se mi sistem usuje, ka bi se lahk naredu? mal zvisal voltazo chipseta?

ginekolog ::

eni proci pa se enostavno ne dajo navija --> slaba rezina, se zgodi.
Divers do it deeper.

george141 ::

a pol si ne morm nc pomagat?

BaRtMaN ::

Povišaj napetost, če imaš kolikor toliko solidno hlajenje bi moral zdržat 1.75V.

Poldy ::

Ja meni tudi deluje na 3200+ pri 1.8V , 48-56 stopinj. Se mi je sesuval pri 1.75V, mislim da lahko povišaš na 1.8v, vendar pazi da se stvar ne pregreva. Imam kar box cooler. Povišaj še voltažo na ramih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

LeBkO ::

do kere meje lahko sploh višaš voltažo na ramih??

zdele mam 11 x 207 = 2270 (tam okol) z defoult voltažo to je 1.65 (je malo manjša) rame mam PC3200 400 DDR 512 timinge 7:3:3:2.5
zdej če sem navil na 210 in timinge zmanjšu mi še bootat ni hotl, če sem samo fsb poveču mi je pa Prime javu FATAL ERROR: Rounding was 0.456615448, expected less than 0.4

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeBkO ()

george141 ::

pa res do kod je se varno povecvat voltazo ramov?

BaRtMaN ::

Čist odvisno od RAMov in od tega, koliko uporabljaš računalnik. Mislim, da je za 24/7 delovanje pri kolikor toliko dobtih ramih meja 3.1 V.

Boki_ ::

Meni laufa komp po ene 19 ur na dan, le ko spim ga ugasnem, mam pa na 3.2V Corsairjeve, sam piha nanje BOX vent od AMD-ja.
I'm back

misso ::

Jst ga mam navitga na 2410
Kej več mi pa v windowse nepride

george141 ::

zdej mi dela stabilno pri 182x11 pri default voltazi, v bistvu pri vsakem zvisevanju cpu voltaze se mi comp ugasne in zacne neki piskat not, da morm pol nap. izklopit in pol comp nazaj przgat. kva pa voltaza chipseta pa tu kej veze, da bi jo mal zvisu

MEDENA ::

dej nehaj ga srat z 1.775V za 200Mhz

1.65-1.675V čez glavo

powr ::

meni je k večji stabilnosti sistema pomagalo če sem zvišal voltažo chipseta na 1.7 (do nonca pač) treba je pp hladiti spodnji čip od biosa (southbridge)
drugače pa imam zdej proc navit na 11,5 x200 in ga filam z 2.1V
sicer se malo greje 55°idle full load pa pride tudi do 65° (hladim z zrakom)
stabilnost sem pa testiral z programi: 3dmark, hot cpu tester in z čimdaljšo uporabo setija (seti po mojih izkušnjah proc. najbolj segreje)

moja konfiguracija pa je
abit nf7s 20
barton 2500+
2x 256 ddr 333 -> 400
napajalnik lc 550V (3.5V in 5V linija 305W)

mislim da so problem da se ne da še bolj navit rami in rahlo previsoka temperatura
dodarno pa hladim mosfete in northbridge

no upam da sem komu kan pomagal :D

JIM22 ::

powr ti mu daješ tolko soka, da se bo kar napil>:D. Mislim, da bi za takšno frekfenco zadostovalo 1,8-1,9V. Tle nekje. 2,1V ti bi lahko šel vsaj 2500mhz. Zgleda, da te plata al ram zafrkava. Probaj samo množilnik povečat, ča ga lahko. Drugače pa probaj malo spustit nap. na CPU.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

N I C O ::

Meni pa nikakor ne gre spraviti svojega Bartona da bi deloval na 200 Mhz sistemskega vodila!
KONFIGURACIJA:
Epox 8RDA+
Barton 2500+ (odklenjen množilnik)
2 x 512 DDR PC 3200 Transcend

Ali je možno, da se mi pregreva severni most na katerem je pasivni hladilnik (baje je bogo gor naret).

Ali bi moral hladiti tudi južni most?
Mi mogoče rami nagajajo? Mislim, da mi ne bi smeli.

Stabilno mi je delalo le na 380 MHz sistemskega vodila s tem, da nisem rabil nič višati napetosti na CPU-ju.

Kaj mi je za naredit, mi lahko kdo kaj svetuje?

Pa še nekaj, če mi sistem deluje na 380 MHz sistemskega vodila ali je nevarno, da pri tem trpi PCI ali pa AGP vodilo? Nekje sem prebral, da severni most na nForce matičnih ploščah sili k delovanju pci vodila na 33 MHz in agp na 66 MHz tudi pri nestandardnih frekvencah sistema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: N I C O ()

profii ::

un kuler na nb-ju je ornk ubogi.
zalmana gor dej original pa na sb.

Poldi112 ::

NICO, isto plato imam kot ti in mi mirno laufa na 200 fsb. Tako da imas problem drugje.
PCI frekvence ne mores spremeniti, samo agp lahko das na fiksno ali avtomaticno. PCI bo vedno 33. Kar je kul.

N I C O ::

Pa še nekaj, če mi sistem deluje na 380 MHz sistemskega vodila ali je nevarno, da pri tem trpi PCI ali pa AGP vodilo? Nekje sem prebral, da severni most na nForce matičnih ploščah sili k delovanju pci vodila na 33 MHz in agp na 66 MHz tudi pri nestandardnih frekvencah sistema.

N I C O ::

Ja itak, da je cool fiksna pci frekvenca. Malo opisi svoje nastavitve v biosu!

N I C O ::

Pa mislite, da če bom dal na northbridge aktivni cooler in na južnega tega iz northbridge, da bo delalo.
Ker sedaj ko navijem na 200 FSB mi winsi zalaufajo, vendar mi v igrah al pa v Prime 95 zablokira.
Je možno, da je z rami kaj narobe? Kakšne timinge priporočate na 200 FSB-ja.

N I C O ::

Aktivno vlogo pri spreminjanju frekvence tako igra northbridge ne?

Ga ravno malo tipam - kako je vroč (pri 370 MHz FSB). Bo treba nabavit aktivni hladilnik. Katerega kaj priporočate?

Sami ::

Še moj sistem:

Epox 8RDA3+
AMD Athlon XP 2500+@3200+ (400FSB)
2X512MB DDR400 TwinMOS/Winbond

Proc imam navit na 2200Mhz in voltažo na 1.7V, ker mi drugače ni hotel priti v Winse, zdej pa je vse ql. Temp imam pa pri idle okoli 42 stopinj in pri full load 49 stopinj, cooler pa je Zalman 7000A-AlCu na mx. rpm-jih neslišen :-)

Potem ga je varno naviti več pri povišani voltaži do ene 55 stopinj?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

N I C O ::

Mene zanima zakaj mi ne gre na 200 fsb?

BaRtMaN ::

Moralo bi it. Če imaš zaklenjen množilnik, poskrbi za dobro hlajenje procesorja, potem pa probaj dvigniti FSB na 200 MHz, malo povečaj napetost za CPU in northbridge. Upam, da imaš tudi dobro poskrbljeno za haljenje northbridga, nekaj temu podobnega.

Če ti še potem ne dela, lahko uvljaviš garancijo, ker produkt ni sposoben delovati po svojih specifikacijah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

DarwiN ::

N I C O , bom ti jaz povedal zakaj ti ne dela na 200 FSB.....

Transcend rami !!!!! tole zadeva je pa hujša kot vampi...meni so v dualu delali samo do 185, kolega ima srečo in mu delajo na 200, a nič več....Z timingi 11-5-5-3 boš mogoče prišel do 200 ,vendar težko

Vrži ta šmorn skozi okno, pa ne nobenmu povedat,ker se lahko zgodi katastrofa in jih kdo najde 8-O
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

MEDENA ::

sam tišina prosim glede TRANSCEND ramov

imam 2.5-3-3-11 delajo 230Mhz zdej.....

DarwiN ::

MEDENA pa imaš dual ?..Meni so v single delali 215 max.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

N I C O ::

BaRtMaN na northbridgu imam orginalni pasivni hladilnik, ki naj bi zelo slabo hladil. Napetost na northbridgu, pa brez voltmoda na Epox 8RDA+ plati ne morem višati. So res ti Transcend rami tako slabi?

BaRtMaN ::

Specificirani so za PC3200, kar je 400 MHz (v bistvu 200 MHz). Tako da če ti zaradi ramov ne dela visok FSB, uveljavi garancijo, ker ne delajo po tovarniških specifikacijah.

Za 200 MHz ne rabiš nobenega voltmoda za northbridge. Probaj pa povečati napetost ramu in mogoče ti bo dela 200 MHz FSB.

N I C O ::

Brez problema bi morali delat na 200 Mhz. Ramom sem že večal voltažo. Timingi na 200 MHz so bili 8 3 3 2,5 (optimal nastavitve). Je to mogoče preveč?

george141 ::

a brez hlajenja juznega mostu pol rajs naj ne zvisam voltaze chipseta?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sempron 2200+ @1.8Ghz (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
946060 (4259) Veron
»

Navijanje BARTONA (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1016358 (4549) Pyr0Beast
»

Navijanje barton 2500 problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814272 (3298) s5cougar
»

AMD Athlon XP 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
422446 (1429) rap3r
»

Problem zaradi navijanja na Abit NF7-S

Oddelek: Navijanje
421635 (1127) WhiteWolf

Več podobnih tem