» »

Kaj bi storili, če bi namesto plačila nadur dobili thank you kartico?

Kaj bi storili, če bi namesto plačila nadur dobili thank you kartico?

1 2
3
»

Vetrpiha ::

Ne, ne faila. 7ur in 20 minut zahtevanega dela, zahteva se 80% ucinkovitost.
Itak je ni take, tisti ki jo pa ima, ima pa visjo placo. In recimo da gre 80% v 80% delovnih dneh narediti. Dovolj da prides nad povprecje ostalih. Ce ti ni, delas povprecje kot ostali in imas povprecno placo. Ce delas krepko pod povprecjem, gres drugam, nato gres od firme.
Izi pizi, le sefovstvo ne sme biti zagrenjena retardirana pizda.

Mato989 ::

Izi pizi, le sefovstvo ne sme biti zagrenjena retardirana pizda.


Ampak prevekrat ali kar skoraj vedno je... kot sem ti napisal v moji repliki pred tole.

Sam sem imel privilegij da sem delal vse od servisiranje izdelkov, do dela v proizvodnji in na CNC stroju, pa dela v trgovini kot namestnik, pa zdaj dela kot Tehnični kader v IT na CRM supportu in testiranju...

Verjemi mi da to kar ti praviš so sanje in utopija... Vedno ko presežeš normo je nagrada višja norma naslendji mesec ali naslednje leto (v primeru trgovin, proizvodnje itd...)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Vetrpiha ::

Mato989 je izjavil:

Izi pizi, le sefovstvo ne sme biti zagrenjena retardirana pizda.


Ampak prevekrat ali kar skoraj vedno je... kot sem ti napisal v moji repliki pred tole.

Sam sem imel privilegij da sem delal vse od servisiranje izdelkov, do dela v proizvodnji in na CNC stroju, pa dela v trgovini kot namestnik, pa zdaj dela kot Tehnični kader v IT na CRM supportu in testiranju...

Verjemi mi da to kar ti praviš so sanje in utopija... Vedno ko presežeš normo je nagrada višja norma naslendji mesec ali naslednje leto (v primeru trgovin, proizvodnje itd...)

Ce vsi zmorejo nadpovprecje 80% casa, potem e gre za nadpovprecje. Je pa res, da delam tako delo kjer ni luftanja.

Mato989 ::

Vetrpiha je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Izi pizi, le sefovstvo ne sme biti zagrenjena retardirana pizda.


Ampak prevekrat ali kar skoraj vedno je... kot sem ti napisal v moji repliki pred tole.

Sam sem imel privilegij da sem delal vse od servisiranje izdelkov, do dela v proizvodnji in na CNC stroju, pa dela v trgovini kot namestnik, pa zdaj dela kot Tehnični kader v IT na CRM supportu in testiranju...

Verjemi mi da to kar ti praviš so sanje in utopija... Vedno ko presežeš normo je nagrada višja norma naslendji mesec ali naslednje leto (v primeru trgovin, proizvodnje itd...)

Ce vsi zmorejo nadpovprecje 80% casa, potem e gre za nadpovprecje. Je pa res, da delam tako delo kjer ni luftanja.


Ja samo ti morš razumet, če tebi stroj leti 60 sekund na 100% hitrosti in če imaš normo 59 komadov na uro potem lahko to normo narediš nadpovprečno za 20% samo tako da hitrost obdelave na stroju pomakneš navzgor na 130% ali pa na 150%... in potem kvaliteta pade. No lahko pa delaš tudi čez malico da naštepaš 29 komadov več kot je bilo v mojem primeru.

Vsak delodajalec pa raje da normo na 59 komad na uro kjer 1 komad leti 1 minuto, kot pa na 45 komadov na uro in pusti da po lastnih sposobnostih narediš 20% več in dosežeš nek bonus...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bbbbbb2015 ::

enemon je izjavil:

Recimo, da delate vsak dan najmanj 12, včasih tudi 16 ur in vikende in praznike. Ne dobite plačanih nadur, pač pa se te redno brišejo in od nadrejenega dobite thank you kartico, čokoladko in občasno "nagrado", s katero zaslužiš preračunano na ure cca. 1 EUR na uro takrat, ko jo pač sploh dobiš. Pogodba ni individualna, pač pa skladna s kolektivno. Sindikat ve za to in to je praksa pri vseh zaposlenih, a nič ne ukrene. Pravijo vodilni, da so plače pač tako dobre, da so pokrite tudi vse nadure, kar seveda ni res, saj je urna postavka, ko se zdeli na vse opravljene ure, zelo mizerna.

Kaj sploh storiti v tem primeru?


Je pa ena stvar, kar vam bom položil na srce in si vzemite k sebi, kolikor si pač boste...

Slovenci mislite (jaz ne mislim), da so Slovenci super produktivni, kvaliteta, optimalnost. V realnosti ni tako. Produktivnost v Sloveniji je nizka.
Predlagam, da si pogledate en BTC (ne sedajle v Koroni), kako je ob 10:30 dopoldan. Folk je, pije, kofetka,kupuje.

Pojdite v Friedrichshafen, to je tam malo do meje s Švico. Ko je ura 10:30 - vsi delajo. Bi vam lahko povedal štorijo, kako sva s sodelavcem šla na sestanek, iz previdnosti sva šla 2 uri prej z avtom. Pa sva prišla dve uri prezgodaj.

Hotela sva popiti kakšno kavo po poti, pa je bilo vse zaprto. Še lulat nisi mogel iti.

Tako da, nadure se lahko izvajajo, če so potrebne in odobrene. In vprašati se je treba in za prvi pogoj in za drugi pogoj.

Bud_Bundy ::

bbbbbb2015 je izjavil:

enemon je izjavil:

Recimo, da delate vsak dan najmanj 12, včasih tudi 16 ur in vikende in praznike. Ne dobite plačanih nadur, pač pa se te redno brišejo in od nadrejenega dobite thank you kartico, čokoladko in občasno "nagrado", s katero zaslužiš preračunano na ure cca. 1 EUR na uro takrat, ko jo pač sploh dobiš. Pogodba ni individualna, pač pa skladna s kolektivno. Sindikat ve za to in to je praksa pri vseh zaposlenih, a nič ne ukrene. Pravijo vodilni, da so plače pač tako dobre, da so pokrite tudi vse nadure, kar seveda ni res, saj je urna postavka, ko se zdeli na vse opravljene ure, zelo mizerna.

Kaj sploh storiti v tem primeru?


Je pa ena stvar, kar vam bom položil na srce in si vzemite k sebi, kolikor si pač boste...

Slovenci mislite (jaz ne mislim), da so Slovenci super produktivni, kvaliteta, optimalnost. V realnosti ni tako. Produktivnost v Sloveniji je nizka.
Predlagam, da si pogledate en BTC (ne sedajle v Koroni), kako je ob 10:30 dopoldan. Folk je, pije, kofetka,kupuje.

Pojdite v Friedrichshafen, to je tam malo do meje s Švico. Ko je ura 10:30 - vsi delajo. Bi vam lahko povedal štorijo, kako sva s sodelavcem šla na sestanek, iz previdnosti sva šla 2 uri prej z avtom. Pa sva prišla dve uri prezgodaj.

Hotela sva popiti kakšno kavo po poti, pa je bilo vse zaprto. Še lulat nisi mogel iti.

Tako da, nadure se lahko izvajajo, če so potrebne in odobrene. In vprašati se je treba in za prvi pogoj in za drugi pogoj.


Saj ne kofetkajo tisti, ki delajo po 12ur.... V čem je logika tega?

Phantomeye ::

hehe, samo jamranje, kako vas izkoriščajo :D v temi o plačah v JU pa branite gospodarstvo kot da je od boga poslano :D

bbbbbb2015 ::

Bud_Bundy je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


Tako da, nadure se lahko izvajajo, če so potrebne in odobrene. In vprašati se je treba in za prvi pogoj in za drugi pogoj.


Saj ne kofetkajo tisti, ki delajo po 12ur.... V čem je logika tega?


Po mojih izkušnjah, če vsi delajo in prispevajo, potem so stvari narejene pravočasno in ni potrebe po nadurah.

Nadure so načeloma slab znak. Jaz sem jih tipično srečeval v firmah, kjer sta od šestih sodelavcev:
- dva zabušavala
- eden delal minimalno
- dva delala 7h - 15h kot je treba
- en delal nadure

Vsi pa so se štempljali.

Zgodovina sprememb…

Inventorista ::

Mato989 je izjavil:

Izi pizi, le sefovstvo ne sme biti zagrenjena retardirana pizda.


Ampak prevekrat ali kar skoraj vedno je... kot sem ti napisal v moji repliki pred tole.

Sam sem imel privilegij da sem delal vse od servisiranje izdelkov, do dela v proizvodnji in na CNC stroju, pa dela v trgovini kot namestnik, pa zdaj dela kot Tehnični kader v IT na CRM supportu in testiranju...

Verjemi mi da to kar ti praviš so sanje in utopija... Vedno ko presežeš normo je nagrada višja norma naslendji mesec ali naslednje leto (v primeru trgovin, proizvodnje itd...)


Kruta resnica!
Potem je pa še tu tista nagrada, ki jo najbolj sposobni dobijo. Še več dela!

kuall ::

Inventorista je izjavil:

Potem je pa še tu tista nagrada, ki jo najbolj sposobni dobijo. Še več dela!

Hehe, story of my life. Že star pregovor gre nekako takole: če hočeš iti hitreje moraš gnati dobrega konja, ne slabega.

feryz ::

BTC je v Ljubljani. Več deset jurjev birokratov, ki jim ni jasno, kaj naj bi v službi počeli, hodi zato na kavico ali v šoping. Viseti 8 ur dnevno na fejsu, na dolgi rok, ni znosno.
Pojdi malo po selih naokrog. Kar naenkrat ne boš več videl ljudi, ki masovno visijo po oštarijah.

Furbo ::

Jaz sem tudi včasih garal v gradbeništvu in vihal nos nad folkom, ki je kofetkal.
Zdaj sem sam med kofetkarji in zaslužim 5x več s sedenjem na riti, kot pa prej, ko sem opletal s Hiltijem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkoriscevalsko/izkrivljeno nizanje st. nadur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548124 (5934) GupeM
»

Odpoved pogodbe o zaposlitvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7517790 (7826) val46
»

Pustil bom šiht (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10624719 (13011) Steinkauz
»

Obračun nadur v službi

Oddelek: Loža
478369 (5335) solatko
»

Prevoz do dela (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12126638 (22724) Invictus

Več podobnih tem