» »

Kaj bi storili, če bi namesto plačila nadur dobili thank you kartico?

Kaj bi storili, če bi namesto plačila nadur dobili thank you kartico?

«
1
2 3

enemon ::

Recimo, da delate vsak dan najmanj 12, včasih tudi 16 ur in vikende in praznike. Ne dobite plačanih nadur, pač pa se te redno brišejo in od nadrejenega dobite thank you kartico, čokoladko in občasno "nagrado", s katero zaslužiš preračunano na ure cca. 1 EUR na uro takrat, ko jo pač sploh dobiš. Pogodba ni individualna, pač pa skladna s kolektivno. Sindikat ve za to in to je praksa pri vseh zaposlenih, a nič ne ukrene. Pravijo vodilni, da so plače pač tako dobre, da so pokrite tudi vse nadure, kar seveda ni res, saj je urna postavka, ko se zdeli na vse opravljene ure, zelo mizerna.

Kaj sploh storiti v tem primeru?

SmeskoSnezak ::

https://mojaplaca.si/delovno-pravo/nado...
V skladu z zakoni bi delodajalca prijavila na Inspekcijo.
Smeska
@ Pusti soncu v srce... @

zmaugy ::

Iščeš si drugo službo.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

MadMicka ::

Delaš, dokler ne dobiš druge službe, nato pa tožiš za pet let nazaj. Delaj si mesečne izpiske ur, če imate npr. elektronsko evidenco, slikaš stanje ur.

Bud_Bundy ::

Zaprli bi me za kakšen mesec. Najbrž bi moral tudi kaj plačat, ampak bi bilo vredno.

zmaugy ::

Bud_Bundy je izjavil:

Zaprli bi me za kakšen mesec. Najbrž bi moral tudi kaj plačat, ampak bi bilo vredno.


Kompenzacija...>:D
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

hojnikb ::

Prijaviš na inšpektorat in tožiš, če je treba.
#brezpodpisa

d4vid ::

MadMicka je izjavil:

Delaš, dokler ne dobiš druge službe, nato pa tožiš za pet let nazaj. Delaj si mesečne izpiske ur, če imate npr. elektronsko evidenco, slikaš stanje ur.


+1

Sem menjal službo iz teh razlogov. Cel december po 12 ur v službi, plača pa za zjokat, nadure plačane niti ene, še hvala lepa ne, pa še marsikdaj sem jih slišal, da je premalo narejeno ali pa kaj narobe.

Se da kaj iztržit, če sem dal redno odpoved? Imam napisano v excelu za sebe in sodelavce ure, ampak je kopija službene razpredelnice, kar pa ne vem če je čist "legalno", da si naredim svojo kopijo. Nimam pa za december... mam pa za kar nekaj časa nazaj.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Bwaze6 ::

Pri nas je šef poskusil z "vsi bi morali kaj žrtvovat za dobrobit podjetja, jaz delam vse dneve do pozne noči"...

Sem mu povedal, da je to, da delam preko z zakonom predpisanih 40 ur tedensko že žrtvovanje. Če bi želel še, da mu doniram del svoje plače (človeku z novim BMWjem in novo hišo), si naj pa poišče drugega delavca. Ker nas je očitno podobno reklo dosti, je zaenkrat ta poskus opustil.

Dokler ne bo uzakonjen, kot na Madžarskem, potem bo itak povsod isto, in ne bo imelo smisla menjati šihta, razen v tujino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

ajdov2 ::

za začetek nehaš delat nadure

spam321 ::

Tko to poteka v Sloveniji, kjer je večina podjetnikov psihičev. Sploh v IT. Takšni bolniki, ki jih ni daleč naokoli. Saj zato pa pravim, da je dobro imeti izobrazbo, da se lahko prerineš v javni sektor. Vsaj veš, da ne bo noben psihič na tvoj račun bogatel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

Utk ::

Kaj bi storili, če bi namesto plačila nadur dobili thank you kartico?

Namesto da pridem v ponedeljek bi za mizo ali strojem pustil thank you kartico. Brez čokolade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

enemon ::

Ima pa firma celo v pravilniku napisano, da se nadure konec meseca brišejo in da se jih ne da koristiti. Mogoče se lahko kar to pošlje na inšpektorat?

Vens ::

Dokler zaposleni to dovoljujete, toliko časa bodo to izkoriščali.

Furbo ::

Sploh ne štekam folka, po prvi kartici namesto denarja, bi jaz ob treh odžvižgal domov.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

lufthammer ::

da se nadure konec meseca brišejo in da se jih ne da koristiti.

Če to veš, zakaj jih pol delaš? Ma, niti pol ure ne šenkam. Lahko pa pridem z Waltherjem v službo...

enemon ::

Sem začel hoditi po osmih urah domov, pa sem slišal, da bo treba več vložiti, sicer za krajši rok, ki pa se zdaj vleče že več kot pol leta. Še posebej po tistem, ko so dali odpoved vsi zaposleni v oddelku in je bilo potrebno prevzeti vse njihovo delo. Zdaj pa jih poslušam, da se dela prepočasi, ob tem da manjkata najmanj dva človeka. In ob tem da delam cele dneve po 12 ur brez dodatnega plačila. Ne vem, kje so pustili stik z realnostjo.

Netrunner ::

Če bi bile nadure samo občasne potem se še neako žrtvuješ če je plača ok, če pa je to vsakodnevna rutina potem pa je čas za iskanje druge službe.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

TheBlueOne ::

enemon je izjavil:

In ob tem da delam cele dneve po 12 ur brez dodatnega plačila. Ne vem, kje so pustili stik z realnostjo.


Naceloma ga niso, ker zadeve gredo naprej. Saj njim je verjetno vse jasno.

M-XXXX ::

TheBlueOne je izjavil:

enemon je izjavil:

In ob tem da delam cele dneve po 12 ur brez dodatnega plačila. Ne vem, kje so pustili stik z realnostjo.


Naceloma ga niso, ker zadeve gredo naprej. Saj njim je verjetno vse jasno.

Kako ne, delodajalec je genialec.
Upam da si je dober bonus izplačal, glede na to da je dosegel da mu delavci delajo 50% več ur zastonj.
Ker si ga tudi zasluži. Če sem jaz sef firme in imam vodja oddelke ki mu to uspe narediti ga bi hudičevo dobro plačal.
Ne delavca da ne bo pomote, ampak vodja oddelka.

d4vid ::

enemon je izjavil:

Sem začel hoditi po osmih urah domov, pa sem slišal, da bo treba več vložiti, sicer za krajši rok, ki pa se zdaj vleče že več kot pol leta. Še posebej po tistem, ko so dali odpoved vsi zaposleni v oddelku in je bilo potrebno prevzeti vse njihovo delo. Zdaj pa jih poslušam, da se dela prepočasi, ob tem da manjkata najmanj dva človeka. In ob tem da delam cele dneve po 12 ur brez dodatnega plačila. Ne vem, kje so pustili stik z realnostjo.


Išči drugo službo, pa naj se j*****. Pri prejšnjem delodajalcu je bilo isto, nikoli dovolj. Ko pa sem prinesel odpoved, pa so hitro začeli s obljubami, da bodo zaposlili dodatne ljudi, da se ne bo delalo nadur, da bo plača šla gor itd... Ne, hvala.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

TheBlueOne ::

M-XXXX je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

enemon je izjavil:

In ob tem da delam cele dneve po 12 ur brez dodatnega plačila. Ne vem, kje so pustili stik z realnostjo.


Naceloma ga niso, ker zadeve gredo naprej. Saj njim je verjetno vse jasno.

Kako ne, delodajalec je genialec.


Sej pravim, da niso izgubili stika z realnostjo. Ne bi pa nagrajeval nadrejenga, ker kakor vidis v diskusiji imas koga, ki se spomni na tozbe za nazaj. Da te ne tvoj top vodilni kader potisne do prisilne poravanave in morebiti stecaja.

Meiniken ::

Delodajalcu bi jo porinil v rit in dal odpoved.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

ajdov2 ::

enemon je izjavil:

Sem začel hoditi po osmih urah domov, pa sem slišal, da bo treba več vložiti, sicer za krajši rok, ki pa se zdaj vleče že več kot pol leta. Še posebej po tistem, ko so dali odpoved vsi zaposleni v oddelku in je bilo potrebno prevzeti vse njihovo delo. Zdaj pa jih poslušam, da se dela prepočasi, ob tem da manjkata najmanj dva človeka. In ob tem da delam cele dneve po 12 ur brez dodatnega plačila. Ne vem, kje so pustili stik z realnostjo.

Torej bi lahko prevzeli tudi njihove plače.

Rias Gremory ::

Podjetje?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Blinder ::

Minimalna placa je toliko pa toliko, delovnih ur je toliko, minimalna urna postavka je X.

Ce kljub neplacanim naduram imas urno postavko, ki je vsaj X, potem ni hudo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

enemon ::

Blinder je izjavil:

Minimalna placa je toliko pa toliko, delovnih ur je toliko, minimalna urna postavka je X.

Ce kljub neplacanim naduram imas urno postavko, ki je vsaj X, potem ni hudo.


Mislim, da za 40 ur dela lahko upravičeno pričakujem plačo iz pogodbe. Ker pogodba je bila podpisana za 40 ur za navedeno plačo in ne za 60-80 ur.

Rias Gremory ::

@enemon
A ne vidiš ta te tipo trola ali pa samega sebe tolaži?

Anyway, @enemon firma? Lahko na ZS.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

enemon je izjavil:

Sem začel hoditi po osmih urah domov, pa sem slišal, da bo treba več vložiti, sicer za krajši rok, ki pa se zdaj vleče že več kot pol leta. Še posebej po tistem, ko so dali odpoved vsi zaposleni v oddelku in je bilo potrebno prevzeti vse njihovo delo. Zdaj pa jih poslušam, da se dela prepočasi, ob tem da manjkata najmanj dva človeka. In ob tem da delam cele dneve po 12 ur brez dodatnega plačila. Ne vem, kje so pustili stik z realnostjo.

Če so pa našli bedaka, ki dela +50% za +0% denarja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kixs ::

Na zalost je pri veliko firmah tako. Ljudje nimajo neke prave druge izbire in sefi/lastniki to na veliko izkoriscajo. Vsaj na periferiji je tako. V LJ tega sigurno ni v tako veliki meri.

Jerry000 ::

Če lahko s thank you kartico kupim kruh in hrano seveda. Drugače pa naslednji dan te ni v službo in pustiš no problem kartico na svoji mizi :D

Blinder ::

Rias Gremory je izjavil:

@enemon
A ne vidiš ta te tipo trola ali pa samega sebe tolaži?



Ne.
Ce da firma 13. placo (ki je ni dolzna dat), ce da firma vec malice ali potnih stroskov kot je minimum, potem lahko nateguje pri obracunu ur.

Naprimer, kjer sem jaz prej delal, sem dobil 10% visjo placo od minimalne (zaradi bogate malice in potnih stroskov), delalo pa se je v povprecju 44 ur na teden, kar je glih 10% vec. Meni se zdi soliden deal.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

enemon ::

Blinder je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

@enemon
A ne vidiš ta te tipo trola ali pa samega sebe tolaži?



Ne.
Ce da firma 13. placo (ki je ni dolzna dat), ce da firma vec malice ali potnih stroskov kot je minimum, potem lahko nateguje pri obracunu ur.

Naprimer, kjer sem jaz prej delal, sem dobil 10% visjo placo od minimalne (zaradi bogate malice in potnih stroskov), delalo pa se je v povprecju 44 ur na teden, kar je glih 10% vec. Meni se zdi soliden deal.


Če ti ob razgovoru niso dali vedeti, da se za ponujeno plačo pričakuje stalno nadurno delo, to ni fer. Ker če bi jaz to vedel vnaprej, bi ali zahteval višjo plačo ali pa sprejel drugo ponudbo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: manic ()

kuall ::

spam321 je izjavil:

Tko to poteka v Sloveniji, kjer je večina podjetnikov psihičev. Sploh v IT. Takšni bolniki, ki jih ni daleč naokoli. Saj zato pa pravim, da je dobro imeti izobrazbo, da se lahko prerineš v javni sektor. Vsaj veš, da ne bo noben psihič na tvoj račun bogatel.

To je balkanska/komunajzarska mentaliteta.
V Avstriji in Italiji je to bolje pošlihtano v glavah ljudi. Ali pa če delaš za Slovensko firmo, ki je blizu tem državam tudi pomaga, ker se malo nalezejo boljših mentalitet od bližnjih sosedov.

Včasih sem delal za enega Tito-simpatizerja. Samo kritiziranje iz njegove strani. Blodnje, da je delo 40 ur na teden za delavce v proizvodnji (da moram jaz več). Še zdaj me kritizira, ko ne delam več zanj. To je stvar posameznika, kakšen značaj ima. Tito simpatizerji so slaba izbira. Sem ga prenašal par let, da sem se naučil (za to je bil dober, ker me je teral kot bika) pol pa spizdil drugam in bil prijetno presenečen.

Rias Gremory ::

To je balkanska/komunajzarska mentaliteta.

Ne.

Taki ljudje so psihopati, ki (kdo bi si mislil) načeloma uspevajo v pozicijah moči.
Več: Psychopathy in the workplace @ Wikipedia

Sicer niso vsi ljudje na višjih pozicijah psihopati (iz povezave: "although psychopaths typically represent a relatively small percentage of workplace staff") ampak ko se najde kakšen ni fajn. In menim, da se do neke mere negativne značajske lastnosti lahko začnejo kazati pri bilo kateri osebi, le okoliščine morajo biti prave.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

kuall ::

Se strinjam, da je več psihopatov med vodilnimi, ker da prideš na pozicijo vodje moraš biti izvrsten blefer, blefiranje pa je vrsta laži, laž pa je vrsta kriminala.
Mene pozicije moči niso nikoli zanimale, tako da že ne morem biti psihopat.:)

oemdzi ::

kuall je izjavil:

Se strinjam, da je več psihopatov med vodilnimi, ker da prideš na pozicijo vodje moraš biti izvrsten blefer, blefiranje pa je vrsta laži, laž pa je vrsta kriminala.
Mene pozicije moči niso nikoli zanimale, tako da že ne morem biti psihopat.:)


Delam v korporaciji, praktično si opisal vse, ki pri nas nekaj "prestavljajo" in polovico mojih sodelavcev, ki bi tudi sami radi prilezli do tam. V bistvu je pa "možnost napredka" ponavadi le korenček zaradi katerega se mečejo na zobe tudi izven delovnega časa, celo med vikendi in dopusti, včasih prostovoljno, dostikrat pa ne...
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Fritz ::

Najlažje se kaj doseže, če ste združeni. Če je sindikat gnil, se prvo pogovorite s sindikalisti, skupinsko in če je treba tudi kakšnega za kravatlc prijeti, po potrebi pa zamenjati pokvarjence v sindikatu ali cel sindikat.
Takole se to dela na 'kulturnem' zahodu:
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

SambaShare ::

enemon je izjavil:

Ima pa firma celo v pravilniku napisano, da se nadure konec meseca brišejo in da se jih ne da koristiti. Mogoče se lahko kar to pošlje na inšpektorat?


To imajo v internih aktih zapisano praktično vsi, razlikujejo se samo v številu ur. Rezanje pa kompenzirajo s kakšno bedno nagrado. Striktno se drži pod max. številom ur in išči novo službo.

dexterboy ::

Ime Firme?
Registracija vozila?
Domači naslov hiše?
"z veliko dobre volje, božjo pomočjo in palico dinamita je možno doseči prav vse"
...
Sociopatom drugega kot metek v glavo ne zaleže. Trpijo pa seveda nedolžni.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Uizi ()

feryz ::

Kaj storiti? Če te to moti, se obrneš, greš skozi vrata in se nikoli več ne vrneš. No, lahko se, ob spremenjenih pogojih.
Jaz sem to storil kakih 15x. Zdaj sem mi ni treba več, se morajo drugi. To je tudi edina rešitev na dolgi rok.

          ::

Bwaze6 je izjavil:

Pri nas je šef poskusil z "vsi bi morali kaj žrtvovat za dobrobit podjetja, jaz delam vse dneve do pozne noči"...


Ha, ha, dobri so. Meni se je pred mnogimi leti zgodilo, da je šef (tudi lastnik podjetja) prišel z idejo, da se bodo zmanjšale plače, ker bomo tako investirali v neko novo opremo. Jaz sem ga nato vprašal, koliko časa in koliko bomo investirali ter kakšen bo nato moj delež v lastništvu podjetja. Odgovora nisem dobil, plače pa se tudi niso zmanjšale za čas, ko sem še bil tam.

          ::

enemon je izjavil:

Ima pa firma celo v pravilniku napisano, da se nadure konec meseca brišejo in da se jih ne da koristiti. Mogoče se lahko kar to pošlje na inšpektorat?


Ali govoriš o pravih nadurah? To so tiste, ki jih je od zaposlenih potrebno zahtevati pisno in zanje veljajo določena pravila: definirano mora biti plačilo zanje (običajno po višji postavki), z njimi se mora strinjati zaposleni, ter veljajo omejitve o njihovi dnevni, tedenski, mesečni, ... količini.
Drogo pa je delo preko delovnega časa, ki pa pride v poštev pri zaposlenih, ki nimajo fiksnega urnika.

stara mama ::

Ne morejo te plačat tako malo, kakor malo lahko ti delaš.
Sviraš kurcu ter po 8 urah pokaš domov :)
Če bojo vsi to delali, se bo celo kaj spremenilo.

jshadlsa232 ::

enemon je izjavil:

Recimo, da delate vsak dan najmanj 12, včasih tudi 16 ur in vikende in praznike. Ne dobite plačanih nadur, pač pa se te redno brišejo in od nadrejenega dobite thank you kartico, čokoladko in občasno "nagrado", s katero zaslužiš preračunano na ure cca. 1 EUR na uro takrat, ko jo pač sploh dobiš. Pogodba ni individualna, pač pa skladna s kolektivno. Sindikat ve za to in to je praksa pri vseh zaposlenih, a nič ne ukrene. Pravijo vodilni, da so plače pač tako dobre, da so pokrite tudi vse nadure, kar seveda ni res, saj je urna postavka, ko se zdeli na vse opravljene ure, zelo mizerna.

Kaj sploh storiti v tem primeru?

Dokler obstajajo idioti, ki se s tem strinjajo, pac bo tako in dosti jih je, to je pac ena izmed cvetk turbokapitalizma, kjer si pac wageslave. Nekako tako kot v komunizmu, s tem da imas tu iluzijo izbire.

fikus_ ::

enemon, za nadure zahtevaj naj ti dajo pisno, da jih moraš opravljat, sicer jih ne delaš. In še druge vključi v to zahtevo. Seveda pa v vmesnem času aktivno iščeš drugo službo.
Pa obvesti inšpekcijo o nepravilnostih.


edit:typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Mato989 ::

Če si majmun in delaš nadure čeprav niso pisno zahtevane potem si pač zaslužiš vse kar te doleti.

Jaz nadur NE DELAM če ne dobim PISNO zahtevek za nadure od nadrejenega.

Drugo je če delam nadure pa lahko grem po lastni presoji tekom meseca prej domov... to ajde, ampak da pa mi jih kdo zbriše pa no go.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gruntfürmich ::

Fritz je izjavil:

Najlažje se kaj doseže, če ste združeni. Če je sindikat gnil, se prvo pogovorite s sindikalisti, skupinsko in če je treba tudi kakšnega za kravatlc prijeti, po potrebi pa zamenjati pokvarjence v sindikatu ali cel sindikat.
Takole se to dela na 'kulturnem' zahodu:

v franciji imajo fino, ker je to krovni sindikat, ne sindikat vsake firme posebej.
tam pridejo krovni sindikalisti in zaprejo dostop do firme ZA VSE, tudi za delavce te firme, in zganjajo kraval.

zdaj pa se uprašaj zakaj imamo mi 'svobodne' sindikate...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

hipertija ::

Mato989 je izjavil:

Če si majmun in delaš nadure čeprav niso pisno zahtevane potem si pač zaslužiš vse kar te doleti.

Jaz nadur NE DELAM če ne dobim PISNO zahtevek za nadure od nadrejenega.

Drugo je če delam nadure pa lahko grem po lastni presoji tekom meseca prej domov... to ajde, ampak da pa mi jih kdo zbriše pa no go.


To vse in še ostalo kar eni gorih pametujete, je zelo lahko rečti, izvedba pa je precej težja. Sam imam podobno izkušnjo in je bilo več težav:
- zaposleni smo bili bodisi takšni, ki nam je to bila prva zaposlitev oz. začetek kariere in smo še bili naivni in smo nekako prenašali mobing, slabe plače, izbris nadur itd. ker smo si pa pridobivali izkušnje in delovno dobo, kar je na žalost bolje kot zavod... Takšni smo bili marsikdaj target kader, ali pa takšni, ki so izgubili službo in so desperate iskali neko zaposlitev
- kdor je bil tam zaposlen dalj časa, ga je delodajalec lovil z raznimi dodatki - višja malica, potni stroški in ostalo kar je neobdavčeno, večina pa jih je šla na "bolniško" za dan, dva, da je pokoristila tiste nadure. Ostalim je seveda obljubljal prazne obljube
- če si imel npr. 15-20 minut ali pa 45 minut delo, se ti minute niso štele... torej polne ure, kar sicer vem, da ni edino podjetje - ampak vseeno potem pač delaš do polne ure in ne nekaj vmes, kar pa seveda tukaj ni bilo zaželjeno
- klici popoldan na telefon redni, tudi vikendi
- minimalne plače, minimalno vzdrževanje, nekorekten odnos z dobavitelji itd.

- zaposleni nismo čutili teamskega duha, še več, že med sabo so se zafrkavali, če si šel ob koncu službe 15.00 domov. Torej del zaposlenih je bil toliko zblojen, da je obstajala folklora ostati po 15 do 30 minut dlje vsak dan = cca. 2-2,5 ure dlje vsak teden oz. ravno za skoraj dan dopusta dlje vsak mesec, ki so ga šenkali firmi. Ko tako razmišljam, so morda ti celo to dobili plačano, da so držali večino ostalih še v službi... ne vem, morda.
- nekoč je bil sicer celo poizkus udara, ampak dejstvo je, da v proizvodnji so bili večinoma zaposleni iz bivše juge, razni študentje in delavci brez izobrazbe, ki so za mizerno plačo pač bili pripravljeni stisniti zobe in delati dokler so zdržali
- kar smo bili na upravi in vodje obratov, sem opisal zgornje stanje

jaz sem po tem udaru pravil takole: žival crkne, delavci so se pa navadli :) - nekateri so čisto preživeli in se sprijaznili s tem načinom in tam (sicer na koncu z živci) delajo še danes.

osebno sem bil eden redkih, ki se je zoperstavil na način, kot si ga opisal zgoraj: nisem želel delati nadur in nalog, ki niso bile v sklopu moje pogodbe o zaposlitvi. Prejel sem opomin in podaljševanje pogodbe na mesečni ravni. Epilog je bil, da sem si vmes najdel zelo zelo dobro službo, za kar nisem obvestil prejšnjega delodajalca. Samo zadnji dan, ko mi je spet želel podaljšati za 1 mesec, sem se zahvalil, pobrisal stvari iz računalnika, pobral kontakte in ostalo, ter šel.
Čez pol leta me je klical eden od direktorjev in povedal, da je bila moja ekipa takrat dejansko efektivna, za nami so prišli neki nesposobneži bojda...
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

feryz ::

gruntfürmich je izjavil:

zdaj pa se uprašaj zakaj imamo mi 'svobodne' sindikate...
Saj ti že ime pove so.
So svobodni in lahko delajo kar hočejo. Za svoje riti. Potem je pa konec.

Javno sektorski ne štejejo, btw. Tam ni potrebnih nobenih sindikatov.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkoriscevalsko/izkrivljeno nizanje st. nadur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548249 (6059) GupeM
»

Odpoved pogodbe o zaposlitvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7517988 (8024) val46
»

Pustil bom šiht (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10624950 (13242) Steinkauz
»

Obračun nadur v službi

Oddelek: Loža
478448 (5414) solatko
»

Prevoz do dela (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12126802 (22888) Invictus

Več podobnih tem