» »

Kaj bi storili, če bi namesto plačila nadur dobili thank you kartico?

Kaj bi storili, če bi namesto plačila nadur dobili thank you kartico?

1
2
3

Mato989 ::

To vse in še ostalo kar eni gorih pametujete, je zelo lahko rečti, izvedba pa je precej težja. Sam imam podobno izkušnjo in je bilo več težav:


NIKAKOR, jaz sem imel v prvi zaposlitvi enake težave oz. podobne kot jih opisuješ ti in sem vseeno po 1 mesecu nehal delat karkoli ni bilo pisno... Če ni plača ranga 2x minimalne potem je vse kar počneš takega bedarija in je skorajda bolje malo pofušat in bit na socialki.

- zaposleni smo bili bodisi takšni, ki nam je to bila prva zaposlitev oz. začetek kariere in smo še bili naivni in smo nekako prenašali mobing, slabe plače, izbris nadur itd. ker smo si pa pridobivali izkušnje in delovno dobo, kar je na žalost bolje kot zavod...


Nikakor ni to bolje... razen če si začel po srednji šoli, nekdo ki je visokošolsko izobražen, ne bi smel dopuščat nelegalnih praks. Sam sem po prvi zaposlitvi bil 1 leto in 3 mesece na zavodu, ker je to bolje, kot pa se podrejat nelegalnim praksam... in sem raje izpopolnil svoja znanja.

- kdor je bil tam zaposlen dalj časa, ga je delodajalec lovil z raznimi dodatki - višja malica, potni stroški in ostalo kar je neobdavčeno, večina pa jih je šla na "bolniško" za dan, dva, da je pokoristila tiste nadure


Premalo, tudi če je dobil max malico in potne stroške in je oddelal preveč ur je to (če odmisliva da je nezakonito) vsaj nateg.
Kar se pa oditi na bolniško tiče, pa se strinjam to bi morali VSI, pa ne za 1 ali 2 dni, za 2 tedna.

- če si imel npr. 15-20 minut ali pa 45 minut delo, se ti minute niso štele... torej polne ure, kar sicer vem, da ni edino podjetje - ampak vseeno potem pač delaš do polne ure in ne nekaj vmes, kar pa seveda tukaj ni bilo zaželjeno


Spet, nekaj je kar ni zaželjeno drugo pa je kako si ti naredil... ti je kdo držal pištolo da si se odptempljal 00:58min namesto 1 ura?

Za ostalo pa anonimna prijava na inšpektorat

- klici popoldan na telefon redni, tudi vikendi


Tega nikoli ne bom razumel... Glavno vprašanje je ZAKAJ SI SE JAVIL? Jaz se nikdar nisem javil nadrejenemu izven delovnega časa, razen če bi imel plačano stalno pripravljenost, tudi zdaj službeni telefon IZKLOPIM ko se odjavim od dela... Nadrejenemu pa sem povedal če je kaj nujnega se mi pošlje SMS ki ga bom prebral in ocenil ali je to kaj življenjskega za kar ga bom poklical nazaj.


Pač tako je, danes imam kolega ki so ga 4x odpustili oz. mu ne podaljšali pogodbe in 4x klicali nazaj in zdaj nazadnje se je šel samoplačniško testirat da lahko dela... kaj mu naj? Pač večno bo tak servilen...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mihor ::

Utk je izjavil:

Kaj bi storili, če bi namesto plačila nadur dobili thank you kartico?

Namesto da pridem v ponedeljek bi za mizo ali strojem pustil thank you kartico. Brez čokolade.


To! :)

          je izjavil:

Bwaze6 je izjavil:

Pri nas je šef poskusil z "vsi bi morali kaj žrtvovat za dobrobit podjetja, jaz delam vse dneve do pozne noči"...


Ha, ha, dobri so. Meni se je pred mnogimi leti zgodilo, da je šef (tudi lastnik podjetja) prišel z idejo, da se bodo zmanjšale plače, ker bomo tako investirali v neko novo opremo. Jaz sem ga nato vprašal, koliko časa in koliko bomo investirali ter kakšen bo nato moj delež v lastništvu podjetja. Odgovora nisem dobil, plače pa se tudi niso zmanjšale za čas, ko sem še bil tam.


Točno to. Če ponudi delež v podjetju, potem se ti morda splača delat nadure za 'đabe', ker imaš potencial nekaj iztržit. Če nimaš deleža, si pa debil, če se žrtvuješ. Ker žrtvuješ se za lastnike in za nikogar drugega. :)

hipertija ::

Mato989 je izjavil:

To vse in še ostalo kar eni gorih pametujete, je zelo lahko rečti, izvedba pa je precej težja. Sam imam podobno izkušnjo in je bilo več težav:


NIKAKOR, jaz sem imel v prvi zaposlitvi enake težave oz. podobne kot jih opisuješ ti in sem vseeno po 1 mesecu nehal delat karkoli ni bilo pisno... Če ni plača ranga 2x minimalne potem je vse kar počneš takega bedarija in je skorajda bolje malo pofušat in bit na socialki.

- zaposleni smo bili bodisi takšni, ki nam je to bila prva zaposlitev oz. začetek kariere in smo še bili naivni in smo nekako prenašali mobing, slabe plače, izbris nadur itd. ker smo si pa pridobivali izkušnje in delovno dobo, kar je na žalost bolje kot zavod...


Nikakor ni to bolje... razen če si začel po srednji šoli, nekdo ki je visokošolsko izobražen, ne bi smel dopuščat nelegalnih praks. Sam sem po prvi zaposlitvi bil 1 leto in 3 mesece na zavodu, ker je to bolje, kot pa se podrejat nelegalnim praksam... in sem raje izpopolnil svoja znanja.

- kdor je bil tam zaposlen dalj časa, ga je delodajalec lovil z raznimi dodatki - višja malica, potni stroški in ostalo kar je neobdavčeno, večina pa jih je šla na "bolniško" za dan, dva, da je pokoristila tiste nadure


Premalo, tudi če je dobil max malico in potne stroške in je oddelal preveč ur je to (če odmisliva da je nezakonito) vsaj nateg.
Kar se pa oditi na bolniško tiče, pa se strinjam to bi morali VSI, pa ne za 1 ali 2 dni, za 2 tedna.

- če si imel npr. 15-20 minut ali pa 45 minut delo, se ti minute niso štele... torej polne ure, kar sicer vem, da ni edino podjetje - ampak vseeno potem pač delaš do polne ure in ne nekaj vmes, kar pa seveda tukaj ni bilo zaželjeno


Spet, nekaj je kar ni zaželjeno drugo pa je kako si ti naredil... ti je kdo držal pištolo da si se odptempljal 00:58min namesto 1 ura?

Za ostalo pa anonimna prijava na inšpektorat

- klici popoldan na telefon redni, tudi vikendi


Tega nikoli ne bom razumel... Glavno vprašanje je ZAKAJ SI SE JAVIL? Jaz se nikdar nisem javil nadrejenemu izven delovnega časa, razen če bi imel plačano stalno pripravljenost, tudi zdaj službeni telefon IZKLOPIM ko se odjavim od dela... Nadrejenemu pa sem povedal če je kaj nujnega se mi pošlje SMS ki ga bom prebral in ocenil ali je to kaj življenjskega za kar ga bom poklical nazaj.


Pač tako je, danes imam kolega ki so ga 4x odpustili oz. mu ne podaljšali pogodbe in 4x klicali nazaj in zdaj nazadnje se je šel samoplačniško testirat da lahko dela... kaj mu naj? Pač večno bo tak servilen...


Kot že rečeno, če dodam: se nisem javljal npr. tudi v službi ne, če sem bil kje v avtu, tudi popoldan se nisem več javljal... zoperstavil sem se nalogam, ki niso bile v sklopu pogodbe, domov sem hodil eno minuto čez 15.00 itd. Pišem samo v vednost, da folklora v podjetju je bila povsem drugačna in večina si teh zadev žal ni upala... sicer pa tudi temu dotičnemu podjetju zmanjkuje zaposlenih, dobrega kadra že davno nimajo več.

Moraš pa razumeti, da vsi si tega, da bi kar dal odpoved ne morejo privoščiti. Če imaš nad sabo kredit, ali pa otroke itd. itd. je to zelo težko. Nisi tudi razmišljal, da so branže različne. Jaz sem imel oz. imam še en backup posel popoldansko in mi je bilo vseeno, ker sem vedel, da bom preživel tudi drugače, vsi pa teh možnosti nimajo. Razumem tvoj point, ampak tudi ti boš mogu razumet, da vse ni tako lahko, kot pišete tukaj.
Prekle za kurnk

Mato989 ::

Moraš pa razumeti, da vsi si tega, da bi kar dal odpoved ne morejo privoščiti. Če imaš nad sabo kredit, ali pa otroke itd. itd. je to zelo težko. Nisi tudi razmišljal, da so branže različne. Jaz sem imel oz. imam še en backup posel popoldansko in mi je bilo vseeno, ker sem vedel, da bom preživel tudi drugače, vsi pa teh možnosti nimajo. Razumem tvoj point, ampak tudi ti boš mogu razumet, da vse ni tako lahko, kot pišete tukaj.


Malo si zdaj kontradiktoren, zgoraj si pisal da ste NOVI zaposleni prve zaposlitve itd. bili, po drugi strani pa zdaj pišeš kredit itd... tisti ki jemlje prvo zaposlitev NIMA kredita praviloma...

Sicer pa jaz ne govorim o odpovedi bolj o pravilu

Ne moreš ti mene tako slabo in malo plačat kot lahko jaz slabo in malo delam =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Sparkxl ::

Nekoč sem tudi jaz delal nadure za takega bolnika, ki so se seveda brisale. Ko sem to pogruntal, sem začel hoditi domov 15:02. Ded je pritiskal na polno na vse načine, tudi da se je treba za podjetje žrtvovat in take fore. Sem mu rekel da bi se tudi on lahko kdaj žrtvoval za mene, v obliki +200€ na mesec. Me je samo debelo gledal.
Bila sva samo 2, ki sva to prakticirala. Večina je tam čepela vsak dan uro ali 2 več. Hlapci pač

feryz ::

Pa kaj vam je res tako težko menjati službo?
In viseti v taki firmi, ki vam očitno kršijo pravice?

bbbbbb2015 ::

hipertija je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Če si majmun in delaš nadure čeprav niso pisno zahtevane potem si pač zaslužiš vse kar te doleti.

Jaz nadur NE DELAM če ne dobim PISNO zahtevek za nadure od nadrejenega.

Drugo je če delam nadure pa lahko grem po lastni presoji tekom meseca prej domov... to ajde, ampak da pa mi jih kdo zbriše pa no go.


To vse in še ostalo kar eni gorih pametujete, je zelo lahko rečti, izvedba pa je precej težja. Sam imam podobno izkušnjo in je bilo več težav:
- zaposleni smo bili bodisi takšni, ki nam je to bila prva zaposlitev oz. začetek kariere in smo še bili naivni in smo nekako prenašali mobing, slabe plače, izbris nadur itd. ker smo si pa pridobivali izkušnje in delovno dobo, kar je na žalost bolje kot zavod... Takšni smo bili marsikdaj target kader, ali pa takšni, ki so izgubili službo in so desperate iskali neko zaposlitev


Jaz sem v enem obdobju tudi imel šefa, ki je rad obljubljal (in šefom in navzdol po liniji), ne da bi preveril, kaj je možno storiti v kakšnem času. Zato se je predvsem meni dogajalo, da sem poskušal to izpolniti (z nadurami).

Čez čas sem ugotovil, da recimo moj šef je šel špricat v vinograd med delovnm časom, jaz pa delam kot konj in v delovnem času in po njem.

Tisti hip sem šel ustanovit svojo firmo, delal nekaj časa paralelno, nato šel čisto na svoje. Da boste koga 'spreobrnili', to kar pozabite. To s to kulturo se strinjam, pri nas je bila takrat 'kultura' nerealnih pričakovanj. Tega ni mogoče delati v nedogled, zato je treba potiho iti. Da pa ne bi skakali v prazen bazen, si pač pripravite plan B, kakšen koli je že ta plan.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

feryz je izjavil:

Pa kaj vam je res tako težko menjati službo?
In viseti v taki firmi, ki vam očitno kršijo pravice?


Ja eni pač menjajo službo težje kot drugi ampak to ne spremeni dejstva, da se naj držijo pravil

Ne moreš ti mene tako slabo in malo plačat kot lahko jaz slabo in malo delam =)

To je vse kar je potrebno in delodajalec bi čez kako leto to skapiral pol pa ali se bo potrudil za zaposlene ali propadel, kaj vas briga. Bolje tako kot slaba plača in še uničeno zdravje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

          ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Da pa ne bi skakali v prazen bazen, si pač pripravite plan B, kakšen koli je že ta plan.


To je bistveno: če imaš plan B, si lahko marsikaj privoščiš.

Sparkxl je izjavil:

Nekoč sem tudi jaz delal nadure za takega bolnika, ki so se seveda brisale. Ko sem to pogruntal, sem začel hoditi domov 15:02. Ded je pritiskal na polno na vse načine, tudi da se je treba za podjetje žrtvovat in take fore.


Ne moreš verjeti, česa vse se domislijo! Zaposlene plačujejo najmanj kar je mogoče in potem prihajajo s takimi idejami, kako se je potrebno žrtvovati za podjetje. Takih primerov poznam preveč in mi ob takih zapisih gre dobesedno na kozlanje.
Sicer je pa res tako, da dokler se se pustimo jebati, nas bod jebali.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Šefe se lahko žrtvuje (vsaj ustno), ko pa je 100% lastnik. Takemu samo rečeš: "koliko % je mojega podjetja, toliko se bom žrtvoval zanj".

jshadlsa232 ::

hipertija je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Če si majmun in delaš nadure čeprav niso pisno zahtevane potem si pač zaslužiš vse kar te doleti.

Jaz nadur NE DELAM če ne dobim PISNO zahtevek za nadure od nadrejenega.

Drugo je če delam nadure pa lahko grem po lastni presoji tekom meseca prej domov... to ajde, ampak da pa mi jih kdo zbriše pa no go.


To vse in še ostalo kar eni gorih pametujete, je zelo lahko rečti, izvedba pa je precej težja. Sam imam podobno izkušnjo in je bilo več težav:
- zaposleni smo bili bodisi takšni, ki nam je to bila prva zaposlitev oz. začetek kariere in smo še bili naivni in smo nekako prenašali mobing, slabe plače, izbris nadur itd. ker smo si pa pridobivali izkušnje in delovno dobo, kar je na žalost bolje kot zavod... Takšni smo bili marsikdaj target kader, ali pa takšni, ki so izgubili službo in so desperate iskali neko zaposlitev
- kdor je bil tam zaposlen dalj časa, ga je delodajalec lovil z raznimi dodatki - višja malica, potni stroški in ostalo kar je neobdavčeno, večina pa jih je šla na "bolniško" za dan, dva, da je pokoristila tiste nadure. Ostalim je seveda obljubljal prazne obljube
- če si imel npr. 15-20 minut ali pa 45 minut delo, se ti minute niso štele... torej polne ure, kar sicer vem, da ni edino podjetje - ampak vseeno potem pač delaš do polne ure in ne nekaj vmes, kar pa seveda tukaj ni bilo zaželjeno
- klici popoldan na telefon redni, tudi vikendi
- minimalne plače, minimalno vzdrževanje, nekorekten odnos z dobavitelji itd.

- zaposleni nismo čutili teamskega duha, še več, že med sabo so se zafrkavali, če si šel ob koncu službe 15.00 domov. Torej del zaposlenih je bil toliko zblojen, da je obstajala folklora ostati po 15 do 30 minut dlje vsak dan = cca. 2-2,5 ure dlje vsak teden oz. ravno za skoraj dan dopusta dlje vsak mesec, ki so ga šenkali firmi. Ko tako razmišljam, so morda ti celo to dobili plačano, da so držali večino ostalih še v službi... ne vem, morda.
- nekoč je bil sicer celo poizkus udara, ampak dejstvo je, da v proizvodnji so bili večinoma zaposleni iz bivše juge, razni študentje in delavci brez izobrazbe, ki so za mizerno plačo pač bili pripravljeni stisniti zobe in delati dokler so zdržali
- kar smo bili na upravi in vodje obratov, sem opisal zgornje stanje

jaz sem po tem udaru pravil takole: žival crkne, delavci so se pa navadli :) - nekateri so čisto preživeli in se sprijaznili s tem načinom in tam (sicer na koncu z živci) delajo še danes.

osebno sem bil eden redkih, ki se je zoperstavil na način, kot si ga opisal zgoraj: nisem želel delati nadur in nalog, ki niso bile v sklopu moje pogodbe o zaposlitvi. Prejel sem opomin in podaljševanje pogodbe na mesečni ravni. Epilog je bil, da sem si vmes najdel zelo zelo dobro službo, za kar nisem obvestil prejšnjega delodajalca. Samo zadnji dan, ko mi je spet želel podaljšati za 1 mesec, sem se zahvalil, pobrisal stvari iz računalnika, pobral kontakte in ostalo, ter šel.
Čez pol leta me je klical eden od direktorjev in povedal, da je bila moja ekipa takrat dejansko efektivna, za nami so prišli neki nesposobneži bojda...

To kaj opisujes je slovenski sistemski problem vpiljen iz starega rezima, kjer se je castilo "delo". Zakaj delo v navednicah? Ker ni bilo pomembno, ce si bil v "delu" produktiven oz. izkoriscan, samo da nisi bil "brez dela". Zato se jugonostalgikom cedijo sline po starih sluzbah ter kako je "vsak dobil delo", ne vprasa pa se kje je prisel denar za place.

Moderni suznjelastniki (direktorji) znajo to sistemsko bolezen pac izkoristit. S prihodom globalizma ter odprtjem mej, pa se je ta strah po izgubi dela se toliko ojacal, ker ti namesto sosedovega janeza zbija ceno se Mohamed in Xinping. Kdor verjame v pravljice globalizacije ter odpiranja evrope kako humana in nujno potrebna je si naj potegne prst iz riti - cilj je cenejsa delovna sila ter molzenje ljudi za profit.

Sparkxl ::

Točno tako, ampak večina tega ne razume. Mislijo da bodo odpuščeni če pokažejo da imajo jajca. No ta bolnik je sicer imel kar dobre plače.
Renomirano podjetje pa to, sigurno vsi poznate. Se vlačijo po medijih nonstop, kako so super.
Ta tip se mi je tako zagabil, da so se mi zagabili vsi slovenski delodajalci. In za slovenca 100% v življenju več ne bom delal.

Sem se do zdaj nekaj že naučil: več kot je podjetje prisotno v medijih in polno samohvale, slabše je za zaposlene

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

poweroff ::

Včasih je treba malo zobe pokazati.

Zdaj počasi začenjate razumeti zakaj so pomembni sindikati. Policijski ali železničarski sindikat tega ne bi dovolil. Če so pa ljudje atomizirani (razdrobljeni, vsak zase), se pa nihče ne bo upal izpostaviti. Ali imajo nad sabo kredite, ali imajo premalo znanja, ali je kakšen drug razlog... skupaj pa so ljudje lahko močni.

Seveda šefi tega ne želijo, zato je toliko pljuvanja po sindikatih (menda so ostanki socializma), pljuvanja po javnem sektorju (kjer se ljudje znajo organizirati), itd. Najlažje je ovce voditi ko so skregane med seboj. Ali ko se tepejo za isto zaplato trave.
sudo poweroff

gruntfürmich ::

ja, hlapce se bo pač izkoriščalo na polno. in ker je slovenija polna takšnih izkoriščevalskih psihopatov, in ta sistem je polno podprt s strani vladajočih, je edina rešitev da to vsak sam pri sebi razčisti.
ali bo hlapec ali pa bo človek.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

poweroff je izjavil:

Včasih je treba malo zobe pokazati.

Zdaj počasi začenjate razumeti zakaj so pomembni sindikati. Policijski ali železničarski sindikat tega ne bi dovolil. Če so pa ljudje atomizirani (razdrobljeni, vsak zase), se pa nihče ne bo upal izpostaviti. Ali imajo nad sabo kredite, ali imajo premalo znanja, ali je kakšen drug razlog... skupaj pa so ljudje lahko močni.

Seveda šefi tega ne želijo, zato je toliko pljuvanja po sindikatih (menda so ostanki socializma), pljuvanja po javnem sektorju (kjer se ljudje znajo organizirati), itd. Najlažje je ovce voditi ko so skregane med seboj. Ali ko se tepejo za isto zaplato trave.


Če si hlapec pač bodi izkoriščan, če pa nočeš pa potuhtaj in se postavi zase, grow a pair bi rekli...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

Mato989 je izjavil:

Ne moreš ti mene tako slabo in malo plačat kot lahko jaz slabo in malo delam =)
Mislim, da so popolnoma v vsaki pogodbi nekje omenjene oslarije tipa, pridno, odgovorno, po svojih najboljših močeh ..., brez naveze s slabim plačilom. Torej s takim delom in vztrajanjem na takem delovnem mestu, v takem podjetju, apriori kršiš pogodbo. In tako nisi kaj dosti boljši od tistega, proti kateremu se greš te stvari.

Mato989 ::

feryz je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ne moreš ti mene tako slabo in malo plačat kot lahko jaz slabo in malo delam =)
Mislim, da so popolnoma v vsaki pogodbi nekje omenjene oslarije tipa, pridno, odgovorno, po svojih najboljših močeh ..., brez naveze s slabim plačilom. Torej s takim delom in vztrajanjem na takem delovnem mestu, v takem podjetju, apriori kršiš pogodbo. In tako nisi kaj dosti boljši od tistega, proti kateremu se greš te stvari.


Res je... ampak ni bistvo tega, bistvo je da delodajalec morda skapira da če bo on delal dobro s tabo boš se bolj potrudil če pa to ne skapira nikoli pa se ti vsaj ne boš "ubijal" zanj =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

enemon ::

Ne vem, kaj so potrebne te mahinacije s potnimi, malo višja malica... V ZDR je glede nadur vse omenjeno, koliko jih je lahko in koliko morajo biti plačane oziroma se jih lahko koristi. Pa so čisti računi, ne pa to mutenje, ki je seveda samo zato, da ti z nekimi bonbončki plača manj kot bi ti po pravilih moral.

darkolord ::

Mato989 je izjavil:

bistvo je da delodajalec morda skapira da če bo on delal dobro s tabo boš se bolj potrudil če pa to ne skapira nikoli pa se ti vsaj ne boš "ubijal" zanj =)
Vzrok in posledico si obrnil (pa nisi edini).

Bom tako napisal, da bo razumljivo: če nekdo slabo dela, je po tvoje rešitev to, da mu delodajalec da višjo plačo?

feryz ::

Mogoče zato, ker so nadure predrage? Folk za delat pa ni?
Sam pri sebi, sem si izračunal. Nadure so čista izguba. Zato se jih izogibamo kot hudič križa.

oemdzi ::

feryz je izjavil:

Pa kaj vam je res tako težko menjati službo?
In viseti v taki firmi, ki vam očitno kršijo pravice?

Takih firm je tudi v IT veliko. Enostavno bode v oci, ce dosti menjas v kratkem casu (npr. 1,5 leta, nato po 1 letu, nato po 3 mesecih), zato jih pa toliko trpi, ker vedo, da bodi oni tisti potencialno cudni v oceh novega potencialnega delodajalca. In vecina tudi nima tako mocnih referenc, da bi to dejstvo premostile.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Mato989 ::

darkolord je izjavil:

Mato989 je izjavil:

bistvo je da delodajalec morda skapira da če bo on delal dobro s tabo boš se bolj potrudil če pa to ne skapira nikoli pa se ti vsaj ne boš "ubijal" zanj =)
Vzrok in posledico si obrnil (pa nisi edini).

Bom tako napisal, da bo razumljivo: če nekdo slabo dela, je po tvoje rešitev to, da mu delodajalec da višjo plačo?


Ok ampak prideš do paradoksa ki je več kot očitno dober samo za delodajalca

Primer:
- Delaš dobro in zastojn nadure (za dobro firme se žrtvuješ)
- Delodajalec to ne opazi ali pa se dela da ne, ker hej BUTL naj kar dela take rabimo
- Tebi dopizduje morda kaj omeniš, delodajalec nabija da se MORAMO vsi žrtvovat za podjetje
- Tebi dokončno dopizid

No od tu imaš potem par variant

1. Greš na bolniško da si odpočiješ od stresa in izgorelosti
2. Prijaviš delodajalca če imaš dokaz za nadure neplačane
3. Dobiš nov šiht in ga odjebeš
4. začneš delat po liniji najmanjšega odpora in delaš primerno preslabi plači


Od vseh opcij samo 3. in 4. dejansko dolgoročno rešita tvojo težavo, pri 3. opciji najdeš boljši šiht (kar je idealno) kjer si bolj cenjen, ampak vsi realni vemo da vsak ne more tako enostavno menjat šihta zato je 2nd best opcija da delaš po liniji najmanjšega odpora(točka 4.), ker točka 1. ne reši izvora težave ampak samo ponovi cikel, in točka 2. v veliki meri ne pomaga ali pa ni dovolj dokazov.

Po tvoji logiki pa bi moral delavec delat max kar gre, in če ne dobi drugega šihta in če delodajalca ne more smiselno oglobit inšpekcija pri pomanjkanju dokazov pač naj do smrti tako počne ČE ne zmore dobit šihta drugje oz. ima izbiro samo med slabimi opcijami.

In da napišem še po tvoje, kaj je rešitev (če ne moreš menjat službe) in za dobro delo nisi nagrajen z višjo plačo in se počutiš izmozganega od 101% truda za firmo ki ni nagrajeno tako kot si predstavljaš?

Po moje pomeni to da če te ne morjo bolje nagradit da daješ max od sebe, pa delaj minimalno za neko cifro
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

darkolord ::

Po tvoji logiki pa bi moral delavec delat max kar gre, in če ne dobi drugega šihta in če delodajalca ne more smiselno oglobit inšpekcija pri pomanjkanju dokazov pač naj do smrti tako počne ČE ne zmore dobit šihta drugje oz. ima izbiro samo med slabimi opcijami.
ČE pride do tega, da si delal dobro in te je delodajalec nategoval, potem je ta opcija, da delaš minimum, kot je po pogodbi (ne manj), tudi sprejemljiva. Seveda če si ne moreš privoščiti menjave službe.

Ampak to je one way street.

Noben POŠTEN - ker se to tu pogosto omenja - delodajalec namreč slabemu delavcu ne bo dvignil plače, zato da ga bo vzpodbudil, da dela bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Mato989 ::

darkolord je izjavil:

Po tvoji logiki pa bi moral delavec delat max kar gre, in če ne dobi drugega šihta in če delodajalca ne more smiselno oglobit inšpekcija pri pomanjkanju dokazov pač naj do smrti tako počne ČE ne zmore dobit šihta drugje oz. ima izbiro samo med slabimi opcijami.
ČE pride do tega, da si delal dobro in te je delodajalec nategoval, potem je ta opcija, da delaš minimum, kot je po pogodbi (ne manj), tudi sprejemljiva. Seveda če si ne moreš privoščiti menjave službe.

Ampak to je one way street.

Noben POŠTEN - ker se to tu pogosto omenja - delodajalec namreč slabemu delavcu ne bo dvignil plače, zato da ga bo vzpodbudil, da dela bolje.


Veš kako je to ne manj kot je po pogodbi... pač "2x zakihneš" in greš kot ODGOVOREN državljan v bolniško, prej to nisi nardil... čim se počutiš slabo te nekaj boli si spet na bolniški. V službi delaš počasi in vestno namesto hitro in vestno, trudiš se da ne izgoriš oz. da ne daješ od sebe max ampak toliko kot čutiš da lahko itd... tega je ogromno.

Kar se pa boldanega tiče pa je, ampak VSAK POŠTEN delodajalec pa bi tudi naj delavcu dvignil plačo sam od sebe če dela dobro, in iz tega lahko sklepava da je zelo malo poštenih delodajalcev torej se ni potrebno več ogromnokrat trudit =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Tehniki se praviloma locijo na pametne in brihtne. Nikoli pa niso ravno neumni, ker neko inteligenco pac potrebujes za tak job.

Brihtni so dobri tehniki ampak drugace nesposobni. Ta sorta praviloma isce neke romanticne nacine resevanja tezav v smislu, da se uzalis in delas slabo, ta tarnas povprek in isces neobsojece resitve, morda bojkotiras skozi bolniske itn. Takih je najvec in jih sefi vrtijo okoli malega prsta.

Pametni tehniki, ki so tudi kadri za napredovanje pa vedno naredijo vse na kar se da visokem nivoju, sefe s svojimi pomisleki soocijo, so pripravljeni iti drugam, so pripravljeni dobiti svoje tudi preko sodisca.

Invictus ::

feryz je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ne moreš ti mene tako slabo in malo plačat kot lahko jaz slabo in malo delam =)
Mislim, da so popolnoma v vsaki pogodbi nekje omenjene oslarije tipa, pridno, odgovorno, po svojih najboljših močeh ..., brez naveze s slabim plačilom. Torej s takim delom in vztrajanjem na takem delovnem mestu, v takem podjetju, apriori kršiš pogodbo. In tako nisi kaj dosti boljši od tistega, proti kateremu se greš te stvari.

Ni čisto tako...

Vsa ta nabijanja, ki si jih omenil, so subjektivna in niso merljiva.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

darkolord ::

In? Isto kot je delodajalec nepošten, če te nateguje po subjektivnih kriterijih, je delavec nepošten, če te nateguje po subjektivnih kriterijih.

Mato989 ::

darkolord je izjavil:

In? Isto kot je delodajalec nepošten, če te nateguje po subjektivnih kriterijih, je delavec nepošten, če te nateguje po subjektivnih kriterijih.


Oziroma ker je to na obeh straneh se izniči in torej ne velja =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

darkolord ::

Ne, torej sta oba nepoštena.

Mato989 ::

darkolord je izjavil:

Ne, torej sta oba nepoštena.


Oziroma noben =) Odvisno od point ov view.

Ampak bistvo ni tu, bistvo je v tem da je to relativno in to kar je za tebe vestno in pridno in dobro je za mene slabo in nevestno in tako dalje...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

darkolord ::

Ni res, če specifično trdiš, da lahko zavestno delaš slabo in malo, potem to pač NI "vestno in pridno in dobro". Lahko pač sfejkaš, da izgleda, kot da je, ampak si še vedno fejker.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Mato989 ::

darkolord je izjavil:

Ni res, če specifično trdiš, da lahko zavestno delaš slabo in malo, potem to pač NI "vestno in pridno in dobro". Lahko pač sfejkaš, da izgleda, kot da je, ampak si še vedno fejker.


Nikakor, ker je subjektivno se pač odločiš da je tebi TO delo pridno in vestno, tisto pa PREpridno in PREvestno...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

sbawe64 ::

darkolord v eni drugi temi pravi da se vladni ukrepi nikjer ne poznajo pri blagostanju domačega delavca.
Tako da imate opravka z bubble boyem.


Na prvi strani omenjate trgovke v Hoferju, sindikat trgovine seveda obstaja.Samo plačnih/tarifnih razredov v kolektivnih pogodbah raje ne glejte.Lesna industrija je sorodno, strojna malo bolje, elektro še najboljše.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

darkolord ::

sbawe64 je izjavil:

darkolord v eni drugi temi pravi da se vladni ukrepi nikjer ne poznajo pri blagostanju domačega delavca.
Vir?

sbawe64 ::

Ena od Ronca tem v februarju.A ne veš več, o čem pišeš ?
2020 is new 1984
Corona World order

darkolord ::

Vem, ampak ni nič takšnega, kar praviš.

feryz ::

Delavec ne more biti dober, super, delati 110 procentno in ostale oslarije. Lahko le opravi delo, ki mu je naloženo. Tako, kot ga je treba.
V večini primerov, ko se primerja kvaliteto in količino opravljenih del, se "dobri" delavci tolažijo, da so dobri, v primerjavi s "slabimi". In potem pride do takih floskul, "da sem dober", "da ne bom za enako plačo opravil 2x več", "2x boljše" itd.
V bistvu nisi sam tako dober, zgolj korekten, daješ pa potuho "slabim".
In potem se začnejo dogajati take stvari. Firme nabirajo balast, ki se ga nihče ne loti pucati, plani se ne izpolnjujejo več, treba je delati nadure.
Nobena firma ne bo šla v štartu vzeti več dela, kot ga je zmožna sfolgati v rednem času. Ker, ponovno poudarjam, nadure načeloma niso rentabilne za delodajalca.

Pustimo zdaj, kratkotrajne sunke zaradi povečanih naročil, popravljanja napak in podobno. Govorimo nasploh o delu podjetja.

A110 ::

feryz je izjavil:

Delavec ne more biti dober, super, delati 110 procentno in ostale oslarije. Lahko le opravi delo, ki mu je naloženo. Tako, kot ga je treba.
V večini primerov, ko se primerja kvaliteto in količino opravljenih del, se "dobri" delavci tolažijo, da so dobri, v primerjavi s "slabimi". In potem pride do takih floskul, "da sem dober", "da ne bom za enako plačo opravil 2x več", "2x boljše" itd.
V bistvu nisi sam tako dober, zgolj korekten, daješ pa potuho "slabim".
In potem se začnejo dogajati take stvari. Firme nabirajo balast, ki se ga nihče ne loti pucati, plani se ne izpolnjujejo več, treba je delati nadure.
Nobena firma ne bo šla v štartu vzeti več dela, kot ga je zmožna sfolgati v rednem času. Ker, ponovno poudarjam, nadure načeloma niso rentabilne za delodajalca.

Pustimo zdaj, kratkotrajne sunke zaradi povečanih naročil, popravljanja napak in podobno. Govorimo nasploh o delu podjetja.


Nobena firma ne bo vzela več dela kot ga je sposobna narediti v rednem času? Ti pa res živiš v svojem svetu. Požrešnost nekaterih ne pozna meja. Upam da ti nisi tak kot lastnik. No, mogoče je tudi tvoja zafira prihaja od tu, da trdiš take stvari. Nadure res načeloma niso rentabilne. Ampak načeloma se redko kje vse dela po reglcih.

Mato989 ::

feryz je izjavil:

Delavec ne more biti dober, super, delati 110 procentno in ostale oslarije. Lahko le opravi delo, ki mu je naloženo. Tako, kot ga je treba.
V večini primerov, ko se primerja kvaliteto in količino opravljenih del, se "dobri" delavci tolažijo, da so dobri, v primerjavi s "slabimi". In potem pride do takih floskul, "da sem dober", "da ne bom za enako plačo opravil 2x več", "2x boljše" itd.
V bistvu nisi sam tako dober, zgolj korekten, daješ pa potuho "slabim".
In potem se začnejo dogajati take stvari. Firme nabirajo balast, ki se ga nihče ne loti pucati, plani se ne izpolnjujejo več, treba je delati nadure.
Nobena firma ne bo šla v štartu vzeti več dela, kot ga je zmožna sfolgati v rednem času. Ker, ponovno poudarjam, nadure načeloma niso rentabilne za delodajalca.

Pustimo zdaj, kratkotrajne sunke zaradi povečanih naročil, popravljanja napak in podobno. Govorimo nasploh o delu podjetja.


1. Če delavec ne more biti dober potem tudi ne more biti slab =)
2. Delavec je lahko še kako dober, ker lahko jaz grem izven okvirjev in naredim nekaj več (primer v trenutni službi sem se šel učit Selenium QA testiranje, pa mi to ni treba ampak želim, ker sem dobro plačan, če za ta trud ki bo spet prihranil nekaj časa pri testiranju, ne bom nagrajen pač naslednje zadeve in izboljšave NE BOM VIDEL, ker mi ni potrebno)
3. Če dobrih delavcev ni kot si napisal v začetku kako se potem "dobri" delavec lahko primerja s "dobrimi" če jih ni... S kom se po tvoje naj primerja Usain Bolt, je on odličen tekač ali ni ali je samo tekač? Po tvoji logiki ni dobrih košarkarjev ampak samo košarkaji ki opravijo delo po pogodbi in tisti ki ne...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

Kako greš lahko iz svojih okvirjev? Si namontiraš še dve roke, še eno glavo? Če si si ti zamislil, koliko dela je možno opraviti, potem to še ne pomeni, da je tako. Jemlje se neko povprečje za določeno regijo.
Ne bomo od Velenjčanov menda zahtevali da so v jamah po 16 ur zgolj zato, ker je to normalno v okolju ljudi take barve, kot tvoj tekač.

Vam pojmi podjetništva niso jasni. Normalne firme v konkurenčnem okolju, računajo realno na 10 do 20 procentni dobiček. Ob upoštevanju vseh stroškov. Če se ti strošek del podraži za 60% in delo predstavlja večji del stroška izdelka, potem je jasno, da bo podjetnik s tem zažiral svoj dobiček. Ali pa hotel od delavcev, da delajo nadure zastonj.

Moja zafira izhaja iz dejstva, da imam najmanjšo plačo v podjetju. Tudi snažilka ima večjo. Denarja pač jaz ne rabim, zafiro pa zelo. Res pa je, da bi lahko imel tako zafiro, kot tudi denar in zahteval od ljudi, da delajo pro bono. Ampak to ni moj stil.

Mato989 ::

Jemlje se neko povprečje za določeno regijo.


Pokaži mi ta dokumentirana povprečja torej

Ne bomo od Velenjčanov menda zahtevali da so v jamah po 16 ur zgolj zato, ker je to normalno v okolju ljudi take barve, kot tvoj tekač.


TOrej po tvoji logiki če vsi slovenci gremo za 1 mesec na bolniško je to povprečje in torej je normalno da si na leto 1 mesec na bolniški, ker to dosežeš z povprečji!

Vam pojmi podjetništva niso jasni.


Meni je zelo jasno da ni moja stvar če zažira nekaj lastnikov dobiček, to je njegova stvar, moja stvar kot delavec je samo ta da za ČIMMANJ DELA dobim ČIMVEČ plačila...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

c3p0 ::

Če za nadure dobiš thank you kartico, mu ti po koncu 8 urnega delovnika vsak dan na mizi pusti thank you kartico z vsebino "lep dan še naprej, se vidimo jutri".

feryz ::

Zakaj se potem čudiš, če hočejo privatniki čim več dela, za čim manj denarja? Kdor se pusti se, kdor ne, ne.
Taki, ki po forumih jokajo, se očitno pustijo. Drugače bi rešili na licu mesta.

Mato989 ::

feryz je izjavil:

Zakaj se potem čudiš, če hočejo privatniki čim več dela, za čim manj denarja? Kdor se pusti se, kdor ne, ne.
Taki, ki po forumih jokajo, se očitno pustijo. Drugače bi rešili na licu mesta.


Točno to... ampak problem nastane ko delodajalci pričakujejo da bom kršil celo zakon za njih... to je pač nesprejemljivo, tako kot je njim nesprejemljivo če jaz delam pijan...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vetrpiha ::

feryz je izjavil:

Delavec ne more biti dober, super, delati 110 procentno in ostale oslarije. Lahko le opravi delo, ki mu je naloženo. Tako, kot ga je treba.
V večini primerov, ko se primerja kvaliteto in količino opravljenih del, se "dobri" delavci tolažijo, da so dobri, v primerjavi s "slabimi". In potem pride do takih floskul, "da sem dober", "da ne bom za enako plačo opravil 2x več", "2x boljše" itd.
V bistvu nisi sam tako dober, zgolj korekten, daješ pa potuho "slabim".
In potem se začnejo dogajati take stvari. Firme nabirajo balast, ki se ga nihče ne loti pucati, plani se ne izpolnjujejo več, treba je delati nadure.
Nobena firma ne bo šla v štartu vzeti več dela, kot ga je zmožna sfolgati v rednem času. Ker, ponovno poudarjam, nadure načeloma niso rentabilne za delodajalca.

Pustimo zdaj, kratkotrajne sunke zaradi povečanih naročil, popravljanja napak in podobno. Govorimo nasploh o delu podjetja.

Ce imas na pogodbi 400eur bruto osnovo, je nadura se kako rentabilna. Pride namrec manj kot redna ura

feryz ::

Bi se verjetno začudil, koliko zaposlenih to redno prakticira. Da delajo pijani. Bolje rečeno, da hodijo v službo pijani, delajo ne.

Vetrpiha ::

feryz je izjavil:

Bi se verjetno začudil, koliko zaposlenih to redno prakticira. Da delajo pijani. Bolje rečeno, da hodijo v službo pijani, delajo ne.

Takega se resis v dveh dneh, ce se ga hoces.

feryz ::

Če drugi pred vrati čakajo. A misliš, da šefi ne vedo, kako se rešiš žejnih ljudi? Pa jih vseeno tolerirajo.

Vetrpiha ::

Ne, ne vedo, ker v takih firmah so sefi iste zgage.
Doloci se cilje, dvigne cilje za 5% in gleda povprecje, ki se ga dviguje tako dolgo, dokler se se da normalno delati.
Nato uspesnim ki delajo nad 20% viska ustrezno nagradis, tistim povprecnim das par posto visjo placo kot prej, podpovprecnim das tako slabo jalovo, tiste pod 80% pa vrzes na cesto.
Za piko na I jim das se mesana opravila v okviru njihovih nalog.
Nedoseganje ciljev je en razlog za odfuk, v kolikor so realno postavljeni, vinjenost pa drugi.
Ce je firma normalna, zastavljene cilje in naloge ze ima, torej je treba pomoliti pod nos samo se alkotest.
In pa seveda ustrezno nagraditi nadpovprecne.

Mato989 ::

Vetrpiha je izjavil:

Ne, ne vedo, ker v takih firmah so sefi iste zgage.
Doloci se cilje, dvigne cilje za 5% in gleda povprecje, ki se ga dviguje tako dolgo, dokler se se da normalno delati.
Nato uspesnim ki delajo nad 20% viska ustrezno nagradis, tistim povprecnim das par posto visjo placo kot prej, podpovprecnim das tako slabo jalovo, tiste pod 80% pa vrzes na cesto.
Za piko na I jim das se mesana opravila v okviru njihovih nalog.
Nedoseganje ciljev je en razlog za odfuk, v kolikor so realno postavljeni, vinjenost pa drugi.
Ce je firma normalna, zastavljene cilje in naloge ze ima, torej je treba pomoliti pod nos samo se alkotest.
In pa seveda ustrezno nagraditi nadpovprecne.


Problem te logika ki sem jo v svojem lajfu doživel je to da pride nek pametnjakovič na stroj (recimo v proizvodnji ko sem bil operater) in on potem naštepa komade v FULL TEMPU in naredi v 1 minuti recimo 9 komadov, vse lepo in prav, potem on izračuna iz tega, da je to 9x60 je to 540 komadov, torej x7,5 je 4050 komadov... in to je to.

Seveda pa pozabi na dejstvo da nihče ne more 7,5 ur PERFEKTNO štepat 9 komadov na uro (ker je on zmogel 2 minuti misli da lahko 7,5 ure tudi) bolj realno je 6 komadov, sploh ko še delaš kontrole itd... ampak tak vodja proizvodnje je pametnjakoviško na to pozabil in pol nas je na sestankih drkal zakaj je ta uboga ženska naredila samo 3.50 kosov če je norma 4.050, in dopovedat takemu potem da to ni realno ker greš še 2x scat in izgubiš 10 min pa 2x kličeš operaterja ker nekaj ne štima je pač mission impossible.

Zato običajno tvoj sistem FAILA... ker pridemo do NORME ki je uresničljiva samo v sanjah in morda še 1x na leto ob perfect dnevu.

Normalnih firm pač skorajda ni


Da niti ne začenjam kako smo se lepo hitro naučili kakšen nateg je preseganje norme... ti dajo neko normo recimo da je dokaj realna, ti hočeš dobro firmi potegneš čez malico in ješ ob stroju, presežeš normo v tistem mesecu in kaj dobiš za nagrado? Ja res ti izplačajo recimo 20% bruto plače za nagrado in drug mesec je norma to kar si naredil tisti mesec ko si presegel in dobil 20% nagrade... tako da pol pa več NIKOLI ne dosežeš te norme razen če skoz malico odjebeš... in si skoz na cca 20% pod normo... ko smo to doživeli verjemite več na nobenem stroju ni bila dosežena kaj šele presežena norma.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkoriscevalsko/izkrivljeno nizanje st. nadur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548215 (6025) GupeM
»

Odpoved pogodbe o zaposlitvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7517910 (7946) val46
»

Pustil bom šiht (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10624897 (13189) Steinkauz
»

Obračun nadur v službi

Oddelek: Loža
478408 (5374) solatko
»

Prevoz do dela (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12126734 (22820) Invictus

Več podobnih tem