» »

Nasilje partner-partnerka, partnerka-partner

Nasilje partner-partnerka, partnerka-partner

Temo vidijo: vsi
««
9 / 11
»»

showsover ::

👍

Ok, malo sem zatežil temo, saj vidim.
Ma nekdo je moral, sem pač jaz prevzel to breme.
Normalno, da gre za kratkočasenje in forumsko 'prepiranje'.
No, sicer enak nivo res ni, ampak ok.

Ok, jaz se poniž(a)no odjavljam.

111111111111 ::

solatko je izjavil:

Hypathia - Opisuješ moške, katoliške veroizpovedi, praviloma volilce in simpatizerje SDS. Že pri verouku te naučijo, da je ženska (Eva) drugorazredno bitje in vzrok za vse gorje na svetu in ti bi iz tega rada, da se patriarhat in njegove posledice, izboljšajo.

Tako, vsi nasilneži so krščanske veroizpovedi. Itak. Ma iz katere jugoslovanske hruške si ti padel.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

111111111111 ::

Hypathia je izjavil:


Ne zanikam metode s katero je bila opravljena ta raziskava ampak to, da je relevantna za vprašanje o katerem debatirava.

Seveda je relevantna. Ti trdiš:

Hypathia je izjavil:


111111111111 je izjavil:


Ne. Ta miselnost se nanaša na ločitveni sistem. Če ženska obtoži moškega nasilja nad otroci, se zgodi točno ta plakat. Oče pretepa otroke. Itak. Ti imaš rada statistiko. Kar poglej koliko otrok so dodelili ločenim očetom v sloveniji. To je zaradi zastarele miselnosti feminističnih sodnic. Vprašaj Invictusa.

Še ena laž, ki jo neprestano ponavljate. Večina otrok je dodeljena materam sporazumno, ker so tudi pred ločitvijo v največji meri skrbele zanje, če gre pa moški na sodišče ima pa 50/50 možnost, da dobi skrbništvo, koliko je sistem naklonjen materam se je pa najbolje pokazalo v zadnjem razvpitem primeru nasilnega odvzema otrok. Sociopatski, kurbirski tipi pa v pravični družbi sploh ne bi smeli imeti dostopa do otrok, sploh če so ženskega spola.


Jaz pa sem ti s statistiko dokazal, da nisi niti blizu 50/50. Ali si mislila, da sem prilepil statistiko za kaj drugega?

Hypathia je izjavil:


Če je določena oseba neumna ali zmanipulirana, da ne uvidi kako deluje v svojo škodo, je izpostaviti to, povsem razumna kritika.

Ne bo držalo. Ker standardi za neumnost in zmanipuliranost niso enotni ne moreš smatrati da gre za razumno kritiko. Iz tega bi lahko potegnil, da so vse muslimanke butaste, ker vztrajajo v sistemu, ki se ne sklada z uvidenji tvojega sveta.

Hypathia je izjavil:


Ne vem od kod ti takšne ideje, sem že večkrat povedala, da moški ne morejo biti feministi. Že to, da se ne bi počutil užaljenega za vsako figo, bi bil velik korak naprej.

Ali ti smatraš, ko se zavzemaš za nekaj kar je po tvoje krivično, recimo gender pay gap, da si zato užaljena snežinikica? Ali ko te kdo izzove in se ne strinja s tabo, da si zaradi zagovarjanja svojega stališča užaljena snežinikica?

Nekih pametnih argumentov zakaj je plakat "Očetovo znamenje" smiseln, pač nisi podala, razen da ti je všeč.

Hypathia je izjavil:


Že večkrat sem obsodila vsakršno nasilje razen tisto v samoobrambi. Ampak ideja, da bi morale feministke reševati vse probleme tega sveta, medtem ko bi moški sedeli na kavču, pili pivo in kazali kaj vse je še za postorit, je pa absurdna.

Saj zato ste nepotrebne v letu 2021 s tako miselnostjo. Namesto da bi bilo vsem bolje, mora biti vsaj nam. Kako je že to drugače od šovinistov?

Gagatronix je izjavil:

Ker je verouk se eno stopnicko nizje na lestvici podna kot pa politika.

Si sploh hodil k verouku, da lahko to trdiš? Se zavedaš koliko nun dela v zdravstvu in večinoma pokrivajo praznike, da so lahko sodelavci, ki imajo otroke lahko doma? Sploh veš o čem govoriš ali si samo kot solatko in si apriori proti in je vse kar diši po krščanstvu drek?

Gagatronix je izjavil:

A Hipatijcek pa s svojim dretjem prispeva karkoli ? :))

Če ne drugega, vsaj drugo plat zgodbe, s katero se lahko strinjaš vsaj v nekaterih točkah. Tvoja edina točka pa je krščanstvo sucks. To od 70 letnega solatkota, ki je komunist po duši še razumem, od nekega izbraženega človeka pa pač ne.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

Zakaj bi se kdorkoli strinjal s tipom, ki je tako globoko dusevno moten, da se pretvarja da je zenska ? :))

Mogoce ga pa telesna disforija daje, pa si v resnici zeli da bi bil puncka. :))

solatko ::

111111111111 - Frustracije in občutek krivde, ki jih ta vera prinaša v času vzgoje, povzročajo to, da ljudje, ki so podvrženi verskim turturam, niso sposobni uporabljati svojo glavo, za večino njih odločajo drugi.
Ker so zaradi "grehov", ki jih v življenju naredijo v nesoglasju s tistim, kar so jih učili, pade samopodoba in začne delovati mehanizem saomobrambe, kar pa povzroči nasilne izpade, alkoholizem, druge vrste odvisnosti,...
Svobodomiselni ljudje nimamo nikakršne potrebe po nasilnih reševanjih v nobenih primerih verbalnih in podobnih napadih, odgovorimo šele na fizični napad, pred psihološkimi pa se znamo učinkovito obranit brez nasilja.

Versko ali politično indoktrinirane osebe pa takih reševanj sporov, problemov in dogajanj, niso sposobni.
Delo krepa človeka

showsover ::

Solatko, zeh, ti si nek strokovnjak za krščanstvo nasploh ali samo za katolištvo, govoriš to iz izkušenj? Si bil pri verouku in to?

Zgodovina sprememb…

Ben Dover ::

Gagatronix je izjavil:

Jah glej, jaz takih ljudi, ki so hodili k verouku pac ne morem jemati resno. Stvar osebnega prepricanja. Deal with it.


Mi pa tebe ne.

Lp

Ateist s svetim obhajilom.

solatko ::

gtfo - V tem času sem reje v Mladinskem gledališču in včasih v lutkovnem, gledal druge vrste pravljic pa nobenmu mi jih ni bilo potrebno vbijat v bučo.
Gre enostavno za to, da v 21.-tem stoletju, nekateri zaradi takih indoktrinacij s strani inštitucij, političnih ali verskih, še vedno slepo verjamete v pravljice in je kakršna koli pametna debata z vami nemogoča.

Bog je dal človeku glavo za razmišljanje, ne pa za nošenje klobuka in učenja bedarij na pamet.

Zelo malo potencialnih nasilnežev poznam, ki niso bili deležni take ali drugačne verske vzgoje ali političnih prepričevanj.

Ben Dover - Tudi, če je imel vse zakramente, jih ni imel po svoji želji, je pač eden redkih, kateremu torture niso škodile in je ohranil moč razmišljanja s svojo glavo.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

showsover ::

solatko je izjavil:

gtfo - V tem času sem reje v Mladinskem gledališču in včasih v lutkovnem, gledal druge vrste pravljic pa nobenmu mi jih ni bilo potrebno vbijat v bučo.
Gre enostavno za to, da v 21.-tem stoletju, nekateri zaradi takih indoktrinacij s strani inštitucij, političnih ali verskih, še vedno slepo verjamete v pravljice in je kakršna koli pametna debata z vami nemogoča.

Bog je dal človeku glavo za razmišljanje, ne pa za nošenje klobuka in učenja bedarij na pamet.

Solatko, nisi odgovoril jasno in glasno :-)

Sicer to, v kaj jaz slepo verjamem in ali je debata z mano mogoča ali ne, naj ne bodo tvoje glavne skrbi ali domneve.
Če jaz nosim klobuk in se učim bedarije na pamet, ni tvoj problem.
Meniš, da je?

Zgodovina sprememb…

solatko ::

gtfo - Kaj misliš, da si tako pomemben, da odgovarjam samo tebi ali na splošno o vseh miselnih invalidih, ki se pranju niso znal upret in izognit.
Dokler se oglašaš v temah, boš verjetno dobil tudi moj komentar, sicer pa noben udeleženec foruma ni tako pomemben, da bi se ukvarjal z njim.
To, da se učiš stvari na pamet, je predvsem tvoj problem, odgovori na poste, ki so rezultat tega pa se tičejo vseh, katerim odgovarjaš, oziroma trosiš bedarije na njihov račun, ne zaradi pameti temveč, ker je tako zapovedano in se v vaših krogih, spodobi.
Zadovoljen?
Delo krepa človeka

showsover ::

Solatko, odgovori jasno in glasno, si bil pri verouku ali ne?
Ja ali ne, preprosto.

Nič na pamet te ne sprašujem :-)
No, tebi se mogoče res zdi, da te sprašujem na pamet.
Mene zanima tvoj odgovor.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

gtfo - Hodil sem kar v nekaj šol in v nobenem ni bilo verouka, zadovoljen, pa nauči se ob branju razmišljat, sem v prejšnjem postu dal popoln odgovor - mladinsko in lutkovno gledališče je dovolj, saj tam se verouk ni izvajal.
Toliko o mojih ugotovitvah o tvojem potencialu in sposobnosti razmišljanja.
Delo krepa človeka

showsover ::

Solatko, kako pa potem veš, kako je pri verouku, če ga nisi nikdar obiskoval?
Očitno si nek šolan psiholog, da znaš strokovno oceniti nekogaršnji potencial in sposobnosti razmišljanja.

Nekam nadčloveško sposoben deluješ, solatko.

Ben Dover - Tudi, če je imel vse zakramente, jih ni imel po svoji želji, je pač eden redkih, kateremu torture niso škodile in je ohranil moč razmišljanja s svojo glavo.

A res, zakramente poznaš in jih je, domnevaš, imel? In še vedno mu torture niso škodile in je ohranil moč razmišljanja s svojo glavo, Solatko?
Na osnovi česa si to uspel ugotoviti?

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

solatko je izjavil:

111111111111 - Frustracije in občutek krivde, ki jih ta vera prinaša v času vzgoje, povzročajo to, da ljudje, ki so podvrženi verskim turturam, niso sposobni uporabljati svojo glavo, za večino njih odločajo drugi.
Ker so zaradi "grehov", ki jih v življenju naredijo v nesoglasju s tistim, kar so jih učili, pade samopodoba in začne delovati mehanizem saomobrambe, kar pa povzroči nasilne izpade, alkoholizem, druge vrste odvisnosti,...
Svobodomiselni ljudje nimamo nikakršne potrebe po nasilnih reševanjih v nobenih primerih verbalnih in podobnih napadih, odgovorimo šele na fizični napad, pred psihološkimi pa se znamo učinkovito obranit brez nasilja.

Versko ali politično indoktrinirane osebe pa takih reševanj sporov, problemov in dogajanj, niso sposobni.

Če pogledaš statistiko AA ameriki, je največja uspešnost pri zdravljenih alkoholikih pri tistih, ki verujejo višje bitje (boga), ki jim daje v večjih življenjskih preizkušnjah (smrt bližnjega, invalidnost, smrt otroka...) moč, da se ne zatečejo po tolažbo v alkohol. Tvoje srednjeveško dojemanje vere me večkrat nasmeji in zabava. Kako premaknjen moraš biti v glavi, da mečeš vse kristjane v isti koš.

Torej podpiraš recimo svobodomiselno skupino Pussy Riot, ki so uletele v cerkev in se razmetavale po oltarju? Zanimivo kako pripisuješ pozitivne lastnosti samo ljudem brez vere. Že kar malo fanatično zagovarjaš svoje stališče. Dejansko verjameš te svoje pravljice, tako kot nekateri kristjani verjamejo v svoje? Da je tvoja resnica edina pravilna. :)

Tako kot že mnogokrat demantiraš sam sebe. Bolje da se v verskih temah ne oglašaš več. Ker prešaltaš iz sovraštva RKC na vse vernike, ti pa priznam da si zelo dosleden komunist. Potem se seveda strinjaš tudi s postopki, ki so jih tvoji ljubljeni partizani speljali nad duhovnikom: https://svetniki.org/blazeni-alojzij-gr...

solatko je izjavil:


Versko ali politično indoktrinirane osebe pa takih reševanj sporov, problemov in dogajanj, niso sposobni.

Hmmm... Saj se zavedaš da brez politike in diplomatov, pa kakorkoli so že pokvarjeni, bi bilo bistveno več ne smiselnih vojn. In to so politično indoktrinirani ljudje. Daj malo, samo malo samorefleksije, pa se boš na starost, še razmišljat naučil.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

gtfo - Čisto preprosto, imel sem sošolce z in brez zakramentov in je razlika v sposobnostih debatiranja in razmišljanja, ogromna, predvsem kadar se teme sučejo okoli ištitucij ("verniki to enačijo z vero), poznam način reagiranja ob kočljivih situacijah in sposobnostih in načinih učenja in spremljanja šolskega dela enih in drugih.

Sposoben sem toliko, kolikor sem sposoben svobodnegta razmišljanja in prilagajanja, pa ti?

Na osnovi njegovih postov iz tega se da veliko razbrati. Lepo vas je imenoval - verski opranci.

Ste sploh sposobni lastnega razmišljanja?
Verski in politični vodje so tega namreč še kako sposobni in tudi načinov, da vas držijo v krempljih poznajo ogromno, med njimi je tudi grožnja z levimi in komunisti, vse to pa povzroča pri vas, nasilno vedenje, ko stvari niso uklajene z mišljenji velikih vodij.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

111111111111 ::

showsover je izjavil:

Solatko, zeh, ti si nek strokovnjak za krščanstvo nasploh ali samo za katolištvo, govoriš to iz izkušenj? Si bil pri verouku in to?

Solatko ne rabi bit strokovnjak. Solatko pač ve, ostali pa smo budale.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

111111111111 ::

solatko je izjavil:


Zelo malo potencialnih nasilnežev poznam, ki niso bili deležni take ali drugačne verske vzgoje ali političnih prepričevanj.

Uuu... Ker jih zelo malo poznaš, pa že mora biti res.

Recimo malo statistike:
o anketi Eurobarometra leta 2018 naj bi bilo 73,4 % Slovencev katoličanov, 3,7 % pravoslavcev, muslimanov prav tako 3,7 %. Med ostalimi se večina opredeljuje za ateiste (14,7 %), 3,6 % pa je neuvrščenih.


Skoraj težko naletiš na človeka, ki se opredeljuje za ateista. Ker vas je tako malo, še ne pomeni, da ste čudoviti. Tudi fašistov v nemčiji je bilo samo 10% pa so bili orenk svinje. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

showsover ::

solatko je izjavil:

gtfo - Čisto preprosto, imel sem sošolce z in brez zakramentov in je razlika v sposobnostih debatiranja in razmišljanja, ogromna, predvsem kadar se teme sučejo okoli ištitucij ("verniki to enačijo z vero), poznam način reagiranja ob kočljivih situacijah in sposobnostih in načinih učenja in spremljanja šolskega dela enih in drugih.

Sposoben sem toliko, kolikor sem sposoben svobodnegta razmišljanja in prilagajanja, pa ti?

Na osnovi njegovih postov iz tega se da veliko razbrati. Lepo vas je imenoval - verski opranci.

Ste sploh sposobni lastnega razmišljanja?

Verski in politični vodje so tega namreč še kako sposobni in tudi načinov, da vas držijo v krempljih poznajo ogromno, med njimi je tudi krožnja z levimi in komunisti, vse to pa povzroča pri vas, nasilno vedenje, ko stvari niso uklajene z mišljenji velikih vodij.

Ne, solatko, kot verski opranci nismo sposobni lastnega razmišljanja, delujemo izključno po tem, kar nam nalagajo velike vodje, zato bomo vprašali tebe :-)

To tabelico, solatko, razumeš, ali potrebuješ prevod?

| Religion        | Percent |
|-----------------|--------:|
| Christianity    |  31.11% |
| Islam           |  24.90% |
| Unaffiliated    |  15.58% |
| Hinduism        |  15.16% |
| Buddhism        |   6.62% |
| Folk Religions  |   5.61% |
| Other Religions |   0.79% |

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

> Če pogledaš statistiko AA

Stopnja recidivizma pri AA je cca 90%. Za zdravljenje odvisnosti rabis psiholosko in/ali farmakolosko pomoc, ne pa jajcanje o Jezusu.

111111111111 ::

solatko je izjavil:

gtfo - Kaj misliš, da si tako pomemben, da odgovarjam samo tebi ali na splošno o vseh miselnih invalidih, ki se pranju niso znal upret in izognit.
Dokler se oglašaš v temah, boš verjetno dobil tudi moj komentar, sicer pa noben udeleženec foruma ni tako pomemben, da bi se ukvarjal z njim.
To, da se učiš stvari na pamet, je predvsem tvoj problem, odgovori na poste, ki so rezultat tega pa se tičejo vseh, katerim odgovarjaš, oziroma trosiš bedarije na njihov račun, ne zaradi pameti temveč, ker je tako zapovedano in se v vaših krogih, spodobi.
Zadovoljen?

Ti ne razmišljaš s svojo glavo, si samo prepričan, če boš proti večini, da si že modrejši. Lepo so ti oprali možgane in to celo tako, da sploh ne vidiš. Komunizem je pač nekaterim odpihnil zdravo pamet. Tebi tudi.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

showsover ::

111111111111 je izjavil:

Ti ne razmišljaš s svojo glavo, si samo prepričan, če boš proti večini, da si že modrejši. Lepo so ti oprali možgane in to celo tako, da sploh ne vidiš. Komunizem je pač nekaterim odpihnil zdravo pamet. Tebi tudi.

12x1, ne obremenjuj se, to so malenkosti, saj tale prestrašenost pred krščanstvom ni naključna.
Meni se zdi fino malo hecat solatkota, ker ima o sebi zelo visoko mnenje.
V praktično vseh temah :-)

Zgodovina sprememb…

Ben Dover ::

solatko je izjavil:

gtfo - V tem času sem reje v Mladinskem gledališču in včasih v lutkovnem, gledal druge vrste pravljic pa nobenmu mi jih ni bilo potrebno vbijat v bučo.
Gre enostavno za to, da v 21.-tem stoletju, nekateri zaradi takih indoktrinacij s strani inštitucij, političnih ali verskih, še vedno slepo verjamete v pravljice in je kakršna koli pametna debata z vami nemogoča.

Bog je dal človeku glavo za razmišljanje, ne pa za nošenje klobuka in učenja bedarij na pamet.

Zelo malo potencialnih nasilnežev poznam, ki niso bili deležni take ali drugačne verske vzgoje ali političnih prepričevanj.

Ben Dover - Tudi, če je imel vse zakramente, jih ni imel po svoji želji, je pač eden redkih, kateremu torture niso škodile in je ohranil moč razmišljanja s svojo glavo.


Še malo, še malo, pa boš dojel kakšne butaste pišeš, počasi sine..

Lp

Ateist, ki je hodil h verouku.

Zgodovina sprememb…

showsover ::

Ben Dover je izjavil:

Ateist, ki je hodil h verouku.

Ja, ampak ti nisi Gagatronix in tudi solatko te ne zagovarja, kaj pa zdaj?

111111111111 ::

solatko je izjavil:

gtfo - Čisto preprosto, imel sem sošolce z in brez zakramentov in je razlika v sposobnostih debatiranja in razmišljanja, ogromna, predvsem kadar se teme sučejo okoli ištitucij ("verniki to enačijo z vero), poznam način reagiranja ob kočljivih situacijah in sposobnostih in načinih učenja in spremljanja šolskega dela enih in drugih.

Sposoben sem toliko, kolikor sem sposoben svobodnegta razmišljanja in prilagajanja, pa ti?

Na osnovi njegovih postov iz tega se da veliko razbrati. Lepo vas je imenoval - verski opranci.

Ste sploh sposobni lastnega razmišljanja?
Verski in politični vodje so tega namreč še kako sposobni in tudi načinov, da vas držijo v krempljih poznajo ogromno, med njimi je tudi grožnja z levimi in komunisti, vse to pa povzroča pri vas, nasilno vedenje, ko stvari niso uklajene z mišljenji velikih vodij.

Čudno. Hodil sem k verouku, naredil vse zakramente, se poročil cerkveno, pa se opredeljujem za agnostika. Sem po tvojih merilh opranoglavec?

Enostavno ne prenesem ljudi, ki na podlagi ene lastnosti (vere) mečejo ljudi v isti koš. Taki ste zame opranoglavci, samo da človek omeni da je hodil k verouku, kar je verjetno v 90' 70% populacije, že veste, da ste vi bolj pametni.

Sam človeka raje sodim na podlagi dejanj, kot verske pripadnosti. V službi mi je tudi vseeno ali človek hodi v cerkev ali ne, si za to ne mislim nič bolje in nič slabše o njegovih izvedenih delovnih nalogah.

Solatko po prebranem si rasist in nestrpnež do drugače mislečih. Čudno, da se ne moreš poistovetiti z JJ.

Gagatronix je izjavil:

> Če pogledaš statistiko AA

Stopnja recidivizma pri AA je cca 90%. Za zdravljenje odvisnosti rabis psiholosko in/ali farmakolosko pomoc, ne pa jajcanje o Jezusu.

Ne gre za jajcanje o Jezusu. Gre za vero kot tako. Ali veruješ v nek višji smisel ali bitje ali energijo, je popolnoma vseeno. Je pa statistično dokazano, da se verni ljudje manjkrat zatečejo nazaj k alkoholu. Prosim beri poste bolj natančno, nikjer nisem pisal o Jezusu.

AA je zelo uspešen program za odvajanje od alkohola in ima v svojem programu ogromen poudarek na bogu. Ne Jezusu, ne Mariji, ne Alahu, ne Manitouju...
https://www.alcohol.org/alcoholics-anon...
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

showsover je izjavil:


12x1, ne obremenjuj se, to so malenkosti, saj tale prestrašenost pred krščanstvom ni naključna.
Meni se zdi fino malo hecat solatkota, ker ima o sebi zelo visoko mnenje.
V praktično vseh temah :-)

Vem, ampak imam sedajle čas, malo razbijati njegovo nebuloze. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

showsover ::

111111111111 je izjavil:

Solatko po prebranem si rasist in nestrpnež do drugače mislečih. Čudno, da se ne moreš poistovetiti z JJ.


solatko je izjavil:

Ben Dover - Tudi, če je imel vse zakramente, jih ni imel po svoji želji, je pač eden redkih, kateremu torture niso škodile in je ohranil moč razmišljanja s svojo glavo.

12x1, kaj ti ni jasno? Ti pač nisi eden teh redkih, o katerih je tako govoril solatko, za Gagatronixa sploh ne izključuje, da je imel vse zakramente, četudi upošteva vse napisano. Ampak je pa povsem prepričan za druge :-)

Ben Dover ::

showsover je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

Ateist, ki je hodil h verouku.

Ja, ampak ti nisi Gagatronix in tudi solatko te ne zagovarja, kaj pa zdaj?


Itak me nihče ne jemlje resno, ker sem bil pri verouku, who cares. :))

111111111111 ::

showsover je izjavil:


12x1, kaj ti ni jasno? Ti pač nisi eden teh redkih, o katerih je tako govoril solatko, za Gagatronixa sploh ne izključuje, da je imel vse zakramente, četudi upošteva vse napisano. Ampak je pa povsem prepričan za druge :-)

Nadaljevanka se mi downloada in ne da se mi gledat Youtuba, pa se malo razpišem. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

showsover ::

Ben Dover je izjavil:

Itak me nihče ne jemlje resno, ker sem bil pri verouku, who cares. :))

Ti povem, da še ironij zdaleč ni konec.
/quit

Meiniken ::

Meni zgleda, kot da solatko in gagatronix v cerkev še stopila nista pa tako z veseljem serjeta po vernikih :))
Pa je tko z večino ljudi. Direktne izkušnje niti imeli niso, le preberejo par naslovov in smo tam.

Problem je, ker si v religijo porinjen zaradi prepričanj staršev. Itak da pol k verouku hodiš. Pa se upiraj kolikor hočeš. Če si šprical te je doma fotr nalomil. Nihče te niti vprašal ni, če ti to hočeš, samo rekli so da greš tja. Al ti je pa trda predla. Pick your poison :)

Sicer pa krščanstvo (verjetno tudi druge religije) bazira na čustvenem izsiljevanju (FOG) - Fear, obligation, guilt. Se sklene tak lep krog, da zasužnji udeležene.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

solatko ::

111111111111 - Ljudi, katerim je indokrinacija zavrla atribute razmišljanja, nikoli ne imenujem budale, teveč jim hočem z mojimi razmišljanji in trditvami, pripravit do tega, da začnejo tudi sami uporabljat določen procent celic v glavi.
Z podobnimi vzdevki pač vi imenujete ljudi, ki razmišljamo drugače in ko zmanjka moč argumentov uporabite argument moči, kar kaže trenutna vlada in njeni podporniki.
Pametni se ne ukvajamo z nasiljem, zmerjanji,.. temveč se prilagodimo in poiščemo dobre stvari v vsaki situaciji.
Pri ljudeh, ki podpirate tradicionalne vrednote (če prav so podprte z več stoletnimi nasilnimi dejanji v večjem delu sveta), ste veliki podporniki verbalnih deliktov, nasilnega govora in tudi realnega nasilja, tako v svetu, kot v družini.
Nasilja je namreč veliko več v tradicionalnih družinah, kot v drugih oblikah sobivanja. Zakaj? Na to boste morali odgovorit sami.

Večina teh, ki se opredeljujete za katoličane, ste to zato, ker so vsa v to silili od rojstva naprej. Koliko vas je pravih vernikov, statistika ne obdeluje, to bi se videlo, če bi uvedli crkveni davek, tako, kot se je to videlo v FR in D.
Po prepričanju si lahko tudi marsovec, dokler te to ne stane. To, da obiskuješ verske ustanove, še ne pomeni, da si vernik. Tudi to, da si bil v prvem letu krščen, ne.

Sicer pa najprej preberi same ideje komunizma, ki se ne razlikujejo prav veliko od originalnih idej prvih verskih bukev (ne z institucionalnim žegonom predelana pisanja). Preberi si še kakšno drugo versko delo, ne samo sveto pismo in koran in boš spoznal, da so možnosti verovanja neskončne, kvaliteta tega pa na nasprotnih bregovih. V dobrih verah ni graha, je samo vaganje med dobrim in zlim.
Komunizem, kot ideja je pač slab zato, ker so tako ugotovili v crkvenih krogih in potem oceno podali ovčkam. Preberi knjigo in povej kaj je v njej slabega, če pa ocenjuješ izvedbo preko inštitucij, pa tudi RKC ni ravno pojem resnice in poštenja.
Ravno o tem govorim, o obnašanju opranoglavcev in tistih, ki mislimo s sovjo glavo. Da si agnostik ne pomeni dosti, še vedno sloniš na prepričanjih, ki so ti jih vcepili v rani mladosti, nikakor miselno ne moreš bit sam svoj, vedno je tisto - kaj bodo pa drugi rekli,......
Z ženo sva skupaj 50 let, od tega 45 poročena, samo civilno, sva srečna, v življenju sva nekaj ustvarila, predvsem pa nikoli nisva sklanjala hrbta. Obnašava se tako, kot želiva, da se drugi obnašajo nasproti naju, v večini se drživa zakonov in pravil, sva moralno neoporečna, samo vernika nsiva in zakramentov nimava, imava pa zato o vseh teh stvareh, po veliko prebranega, svoja mišljenja, ki niso določena od nikogar. Z lastnimi očmi zvava ocenit kaj je v redu in kaj ne, znava se tudi opravičit, če kdaj, kakšno stvar narediva neodgovorno in nenamerno.
Kakšno oceno misliš, bova dobila ob končni sodbi, če ta obsotja?
Nikoli nisem bil nestrpnež ali rasist, sovražim pa inštitucije, ki dobre ideje, spremenijo v slabo stvar. Mediči so se spomnili odpustkov, ker so porabili ves Vatikanski kapital za orgije in prevrat (samo ena od stvari, ki se je dogajala za svetimi zidovi in o kateri ovčke, niso imele pojma). Največja knjižnica pohujšljivih, prepovedanih knjižnjih in likovnih del, se nahaja, ne boš verjel, v Vatikanu.
Lahko pa iz osebnih izkušenj, poizkusov razgovorv z "verniki" o njihovi inštituciji, ocenim nestrpnost le-teh. V čisto vsakem poizkusu sem bil proglašen za nestrpneža do verujočih, če prav vera in inštitucija nimata nobene skupne točke, razen to, da inštitucije izkoristijo dobro idejo za parcialne interese in slaba dela.
Res sem bil nestrpnež do KPS, KPJ, RKC, Islamske skupnosti,.... pa tudi odlično idejo o samostojnosti Slovenije, so pokvarili pokvarjeni politiki vseh barv, za parcialne interese. Namesto nadgradnje obdotječega in približevanje visoko razvitim večjim državam, so šli v uničenje in padec za 100+ let.

gtfo - Za odpor in strah pred krščanstvom je v zgodovini ogromno razlogov.

Ben Dover - Ateizem je iznajdba verujočih, sam se namreč opredeljujem kot nevernik, brezbožnik, v to, da je nekaj ali nekdo nad nami, dajem 0% možnosti.
Poznam pa še kakšno drugo verovanje, ne samo najbolj pogosti na stari celini, med njimi je eno, ki izhaja iz starih slovanskih verovanj in eno iz skandinavskih, pa grška, rimska, egipt, inki, maji in azteki, katerih uničenje gre na račun krščanstva,....

Meiniken - Pravi verniki ne hodijo v cerkev, da bi izkazovali vero, temveč zato, da so tam, da sosedje nebi kaj grdega mislili. Še eden, ki enači intitucijo in vero. Kako plitko.
Bil sem v veliko cerkvah po svetu, zaradi ogleda, ne zaradi vere. Cerkev se namreč obnaša v nasprotju z naukom in zapovedmi - ne malikuj lesenega boga in raje z bliščem in zlatom privablja revnejše sloje prebivalstva in s tem kaže svoje intertese po svetnem in ne posvetnem. Luter je hotel s tem prekiniti, nabil na vrata teze, ki pa jih je hotela RKC v kali zatreti. Nastali so protestanti, s katerimi je mogoča komunikacija o veri in inštituciji brez pridobivanja pridevnikov - nestrpen, rasist in podobno.
Začnite se učiti od boljših, vztajanje na okopih je najslabše.
Delo krepa človeka

showsover ::

Ooh, šmrc, kako presunljivo si to napisal... Zacenjam se učiti od boljših kar sedaj - si to ti, solatko?

Ben Dover ::

Tako star in pameten a še vedno ne ve, da se NEBI piše NE BI. Drugače pa lep čustven izliv.

Ti se pa nauči sprejemat ljudi takšne kot so, svoje komunustične blodnje pa zadrži zase.

Zgodovina sprememb…

Ben Dover ::

Tako kot se obnaša stari modrec solatko sem se jaz pri 15 letih. Potem pa sem po nekem naključju sedel skupaj za mizo z župnikom in dojel, da ni nič slabši človek od mene, mogoče celo boljši, ker ti ljudje gledajo na svet pozitivno z veliko znanja in ne ni mi pral možganov.

Pred smrtjo ponavadi še najbolj zagrizeni komunisti pokličejo fajmoštra za odpustke, ziher je ziher. Razumem vernike, ker se manj obremenjujejo s smrtjo, nihče ne ve kam gremo po smrti in moj ateistični pogled, da je po smrti samo črnina, je rahlo srhljiv moram priznat.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Ben Dover - Ampak ta gospod, te niti slučajno ni podučil, kaj je strpnost do drugače mislečih. O takem odnostu, kot je tvoj post, govorim. Seveda vam indoktrinirane možganske celice, na dopuščajo še kakšen drugačen pogled na svet.
Bil bi srečen, če bi bil lahko pravi komunist, ti pa pravi vernik ne boš nikoli, ker se niti obnašat ne znaš po merilih, ki ti jih predpisuje "tvoja" vera.
Lahko noč in uživaj v tvoji sveti jezi.

Sem kar veliko sedel tudi v družbi z duhovniki a smo se pogovarjali o stvareh, ki nimajo veze s posvetnim. Čisto fajn fantje, razgledani in izobraženi, v izogib njihovim težavam pa v taki družbi nismo načenjali tem o verovanjih.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Ben Dover ::

Glej ti označuješ vernike z opranoglavci in zdaj mene obtožuješ nestrpnosti, ironično.
Vera ni slaba, če je ljudem zaradi vere v boga v življenju lažje in vidijo nek smisel, super. zakaj bi jih obsojal?

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

solatko je izjavil:

Ljudi, katerim je indokrinacija zavrla atribute razmišljanja, nikoli ne imenujem budale, teveč jim hočem z mojimi razmišljanji in trditvami, pripravit do tega, da začnejo tudi sami uporabljat določen procent celic v glavi.
Z podobnimi vzdevki pač vi imenujete ljudi, ki razmišljamo drugače in ko zmanjka moč argumentov uporabite argument moči, kar kaže trenutna vlada in njeni podporniki.

Problem je da ti nimaš argumentov. Imaš samo trditve, na majhnem % ljudi, ki si jih srečal. Velika slika ti uhaja. Nikoli v nobeni temi ne predstaviš razmišljanja ampak samo dejstva, ki jih imaš o stavreh na podlagi svojih omejenih opažanj. Oprosti, ker nočem uporabljat celic v glavi, ki me silijo v subjektivnost in nestrpnost. Ne razumem zakaj vlečeš zraven še politiko, verjetno si tako navajen iz prejšnjega sistema.

solatko je izjavil:


Pametni se ne ukvajamo z nasiljem, zmerjanji,.. temveč se prilagodimo in poiščemo dobre stvari v vsaki situaciji.
Pri ljudeh, ki podpirate tradicionalne vrednote (če prav so podprte z več stoletnimi nasilnimi dejanji v večjem delu sveta), ste veliki podporniki verbalnih deliktov, nasilnega govora in tudi realnega nasilja, tako v svetu, kot v družini.
Nasilja je namreč veliko več v tradicionalnih družinah, kot v drugih oblikah sobivanja. Zakaj? Na to boste morali odgovorit sami.

Zakaj je bistveno več nasilja? Mogoče zato ker je večina tradicionalnih družin in je trenutno še izredno majhen % takih netradicionalnih. Še tvoja družina je tradicionalna. Si moški, poročen civilno z žensko in imaš 1 otroka. Kje izstopaš razen po svojem blebetanju o odprtem zakonu, ki je po mojem mnenju še vedno samo blebetanje?

solatko je izjavil:


Večina teh, ki se opredeljujete za katoličane, ste to zato, ker so vsa v to silili od rojstva naprej. Koliko vas je pravih vernikov, statistika ne obdeluje, to bi se videlo, če bi uvedli crkveni davek, tako, kot se je to videlo v FR in D.
Po prepričanju si lahko tudi marsovec, dokler te to ne stane. To, da obiskuješ verske ustanove, še ne pomeni, da si vernik. Tudi to, da si bil v prvem letu krščen, ne.

Ne opredeljujem se kot katoličan.

solatko je izjavil:


Sicer pa najprej preberi same ideje komunizma, ki se ne razlikujejo prav veliko od originalnih idej prvih verskih bukev (ne z institucionalnim žegonom predelana pisanja). Preberi si še kakšno drugo versko delo, ne samo sveto pismo in koran in boš spoznal, da so možnosti verovanja neskončne, kvaliteta tega pa na nasprotnih bregovih. V dobrih verah ni graha, je samo vaganje med dobrim in zlim.

Nikoli nisem trdil, da je krščanstvo prava pot.

solatko je izjavil:


Komunizem, kot ideja je....
Kakšno oceno misliš, bova dobila ob končni sodbi, če ta obsotja?

Komunizem je kot krščanstvo. Nerealen. In da verjameš v take pravljice, nisi nič boljši od vernih kristjanov. Oboje je ideja, ki z realnostjo nima nobne veze.

solatko je izjavil:


Nikoli nisem bil nestrpnež ali rasist, sovražim pa inštitucije, ki dobre ideje, spremenijo v slabo stvar. Mediči so se spomnili odpustkov, ker so porabili ves Vatikanski kapital za orgije in prevrat (samo ena od stvari, ki se je dogajala za svetimi zidovi in o kateri ovčke, niso imele pojma). Največja knjižnica pohujšljivih, prepovedanih knjižnjih in likovnih del, se nahaja, ne boš verjel, v Vatikanu.
Lahko pa iz osebnih izkušenj, poizkusov razgovorv z "verniki" o njihovi inštituciji, ocenim nestrpnost le-teh. V čisto vsakem poizkusu sem bil proglašen za nestrpneža do verujočih, če prav vera in inštitucija nimata nobene skupne točke, razen to, da inštitucije izkoristijo dobro idejo za parcialne interese in slaba dela.

Sovražiš inštitucije, ki so dobre ideje spremenile v slabo stvar? Torej si za časa Jugoslavije bil proti Titu, ki je odlično idejo komunizma izprdil ali si pel na proslavah s svojimi opranimi možgani?

solatko je izjavil:


gtfo - Za odpor in strah pred krščanstvom je v zgodovini ogromno razlogov.

Ravno tako za komunizem. :D

solatko je izjavil:


Ben Dover - Ateizem je iznajdba verujočih, sam se namreč opredeljujem kot nevernik, brezbožnik, v to, da je nekaj ali nekdo nad nami, dajem 0% možnosti.
Poznam pa še kakšno drugo verovanje, ne samo najbolj pogosti na stari celini, med njimi je eno, ki izhaja iz starih slovanskih verovanj in eno iz skandinavskih, pa grška, rimska, egipt, inki, maji in azteki, katerih uničenje gre na račun krščanstva,....

Ne moreš biti nevernik, če verjameš v idejo komunizma, tako kot nekateri verjamejo v strica na nebu. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

111111111111 ::

solatko je izjavil:

Ben Dover - Ampak ta gospod, te niti slučajno ni podučil, kaj je strpnost do drugače mislečih. O takem odnostu, kot je tvoj post, govorim. Seveda vam indoktrinirane možganske celice, na dopuščajo še kakšen drugačen pogled na svet.
Bil bi srečen, če bi bil lahko pravi komunist, ti pa pravi vernik ne boš nikoli, ker se niti obnašat ne znaš po merilih, ki ti jih predpisuje "tvoja" vera.
Lahko noč in uživaj v tvoji sveti jezi.

Sam ne upaš z župniki načenjati verskih tem, a od župnikov pričakuješ, da se bodo takoj posuli s pepelom, da so nestrpni do drugače mislečih.

solatko je izjavil:


Sem kar veliko sedel tudi v družbi z duhovniki a smo se pogovarjali o stvareh, ki nimajo veze s posvetnim. Čisto fajn fantje, razgledani in izobraženi, v izogib njihovim težavam pa v taki družbi nismo načenjali tem o verovanjih.

Zanimivo. Nisi hotel načenjati tem o veri? Jaz sem se pogovarjal z veliko duhovniki, zakaj verjamejo, kaj jih žene itd... Dobil sem zanimive odgovore. Ti se očitno izogibaš spoznavanju sočloveka in te je strah lastnega mnenja.

ŠE eno vprašanje solatko. Ali je Pedro Opeka dober ali slab človek?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Ben Dover ::

Kako se je sploh vmešala zdaj vera v temo o nasilju med partnerji? Kaj če bi se raje lotili ALKOHOLA?
Moja krščanska družina je razpadla zaradi tega, gledal kako oče pijan pretepa mamo pri 5 letih, ker mu je zmetala drogo skozi okno, to rodi nasilje in ne vera.

Bo manj nasilja, če prepovemo vero ali alkohol?

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

od nasilja v familji k veri. dobri ste, ni kaj. alkohol ni kriv za nasilje. alkohol je ponavadi umik pred psihičnim nasiljem drugega partnerja.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Obvladamo. Da manj nasilja bo če ukinemo vero in alkohol.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

WizzardOfOZ ::

ne bo. nasilja bo enako, ker večina ni alkoholikov in vernikov, imajo pa hitrejši gobec, kot možgane.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Ben Dover ::

V svoji generaciji opažam, da se odločajo za otroke čisto nepripravljeni tako finančno kot čustveno. Na vrat na nos otroke in pol dojamejo, da sploh niso za skupaj, a je že prepozno in furajo naprej skupaj kao v dobro otrok. Pol pa pridejo pritiski psihični, kakšne grožnje o lastništvu, alkohol kot uteha in hitro pride do fizičnega nasilja, otrok pa ujet in zmeden.

Po 5 letni vezi sem šele spoznal pravi obraz partnerke, delat otroke, ko si še "zaljubljen" je velika napaka, ker ta zaljubljenist kmalu zbledi.

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

ja. nekak tako. al pa je že ženska preko 40, pa mora na hitro otroka dobit, pa kr prvega, ki je pripravljenz njo it v posteljo zagrabi. ko je pa otrok, se pa začnejo kregarije.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

solatko ::

Ben Dover - Poglej, nobeno prepričanje ni slabo, če temelji na dobrih načelih in ne izključuje drugače mislečih apriori.
Imam bratranca, ki je bil sošolec Janeza Janše na obramboslovju. Bil je dolga leta partijski sekretar v občini Vič. Ob gibanju za osamosvojitev Slovenije je imel v avtu jugoslovansko zastavo, Miloševičevo sliko in partijsko zastavo. Bil je popoln opranoglavec partijske šole. Njemu je bilo jugoslovanstvo svto. Po uspešni osamosvojitvi, je dobil službo pri svojem sošolcu na vojaškem ministrstvu za povezavo z NATO-m in Brusljem. Seveda njegov šef niti slučajno ni slišal, kaj je ta človek počel ob osamosvojitvi. Danes je upokojenec ministrstva za obrambo, z nekaj odlikovanji, je pač spregledal še pravi čas in imel je srečo, da za njegovo obnašanje ni nihče slišal.
Na srečo je bilo takih opranoglavcev v komunističnih vrstah malo in jih tudi sotovariši niso gledali ravno lepo, če bi jih bilo več in predvsem več na vodilnih mestih v državi, do osamosvojitve po taki poti, kot smo šli, nebi šlo.

Poglej, sem po prepričanju komunist, ampak nikoli nisem izrazil željo po pripadnosti organizaciji. To je razlika med vernikom in vernikom. Večina današnjih vernikov je sveto pripadna svoji inštituciji bolj, kot sami veri, ker bi se potem obnašali po njenih načelih in ne kršili pravila na vsakem koraku in potem s spovedjo in odpustki kupovalo duševni mir.
Osebno se nimam komu in za nič spovedat, sem grešil in bom grešil (brez tega ne gre), vendar bom svoje grehe sam poplačal, ne rabim zato inštitucije.
Tudi, če je bog, do sedaj še nisem videl dokumenta, ki ga je podpisal nekdo zgoraj in pooblastil kogar koli od duhovščine, da v njegovem imenu laže vernikom in se obnaša v popolnem nasprotju z navodili.

Spoštujem vse vernike, ki na podlagi svoje vere ne zaničujejo drugače mislečih in za njih niso to brezvredni ljudje.
Si tak?
Kontracepcija in RKC. Spolnost služi za zadovoljevanje moža, uživanje žene je greh, otrok pa naj bo, kolikor jih da Bog.

111111111111 - Vsako slepo sledenje nekim idolom je v načelu zgrešeno. V časih hipijevskih komun so bili vsi enaki, dokler si nekdo ni zaželel biti bolj enak od drugih. Iz idealnega gibanja je nastala spakedranka, ki je služila raznim fanatikom za njihove interese, ravno tako je pa tudi v politiki in ostalih verovanjih.

Bistvo tradicionalnih katoliških družin je manjvrednost ženske, ki se je rodila v grehu, tako kot vsak otrok. Mož je gazda, ki je in kateri odloča o življenju celotne familije. O kakršni koli enakopravnosti, ni govora. Prevare se ženski ne oprosti, moškemu je to, če bereš med vrsticami, dovoljeno.
Ti o Titu nimaš pojma, nimaš pojma o idejah, ki jih je on predstavljal, nimaš pojma o tem, da je edini revolucionar v zgodovini, ki je dal normalno življenje 80%-om državljanom, ne samo zamenjavo 10%ov ljudi pri koritu, kar so naredili dtugi z Leninom na čelu. Z zavzemanjem za izgardnjo porušene države, je dal temelje za poznejši, kolikor toliko dober standard in razvoj. Ne moreš primerjat razvoja bogatih držav, ki so imele kapital, močne familije za obovo gospodarstva, z predvojno, predvsem agrarno državo, katerih resursi so bili pred vojno, v glavnem v tujih rokah. Tudi rusija se je iz zaostale kmetijsko-fevdalne države, razvila v druo, na določenih področjih pa prvo silo sveta pred vse druge, leta 1945 precej bogatejše države. Seveda je zato plačalo ljudstvo, kako je pa danes, ko so vse te države svobodne? Je dogajanje na Poljskem, Češkem, Madžarskem in tudi v SLO normalno?
Zakaj bi bil proti Titu, sem pa bil precej kritičen do obnašanja določenih komunistov, tako v firmah, kot na terenu.
Takega pogreba, kot ga je imel Tito, ni bilo v zgodovini, bil sem na železniški postaji in ti zatrdim, da med tisočimi, ni bilo človeka, ki nebi imel solznih oči ob odhodu modrega vlaka.
Če prav je moderno, da se danes govori drugače, vem, da tako svobodno, kot smo mladost preživeli titovi pionirčki, ne bo doživela nobena generacija mladih še dolgo, če sploh kdaj.
Komunizem je ideja, filozofska smer, po kateri bi ljudje lahko živeli, govori o svetnem, ne posvetnem načinu življenja. Zato ne more bit vera, je pa lahko prepričanje. Komunizem nima višjega bitja, ki bi odločalo o vsem in ustvarilo vse. Lahko ga primerjaš s kapitalizmom, so kapitalisti verniki?
Protestantstvo takih madežev nima, komunizem pa so ravno tako uničile inštitucije in posamezniki, ki so gledali na parcialne intrese in ne na narod.
Župniki so dovolj izobraženi, da ljudem, katerim vera ni blizu, ne vsiljujejo svojih tem za razgovor, se pa da z njimi, odlično razpravljat o komunizmu in drugih filozofskih temah, pa tudi o umetnosti, arhitekturi in končni fazi tudi računalništvu. Za razgovore o veri skrbi kler s svojo nestrpnostjo.
V vsaki organizaciji najdeš izjemne ljudi, tako med komunisti, kot med prepričanimi verniki. Ja PO je čisto v redu človek, je morda kdo rekel, da ni?
Ne moreš pa s tem prepoznat RKC, kot čudovito organizacijo, ki tisočletja skrbi za blagor ovčic. Kaj pa križarske vojne, osvajanja obeh Amerik, kolonizacija vsega na svetu, kar se ni moglo vojaško obranit, inkvizicija,....? So to vrednote, na katerih gradimo prihodnost?

Nasilja v družinah bo manj, ko bodo mamice svoje sinčke navadili, da je ženska enakopravno bitje pri hiši in, da pobu ne pade krona z glave, če pri gospodinjskih delih in vzoji otrok pomaga. Predvsem pri mladih manjka komunikacija, skupno reševanje problemov (to je bilo tudi pri starejših generacijah bistvo razpadov zakonov in eventualnega nasilja), da je potrebno včasih malo potrpet,.... se žrtvovat, prilagajat, sklepati kompromise, predvsem pa si vzeti čas za partnerja in otroke.
V nenasilno reševanje problemov vzgojen otrok, nikoli ne bo nasilen, ne na cesti, ne doma. Za nasilje se gre na trening borilnih veščin in se tam pusti odvečno energijo.
Delo krepa človeka

kuall ::

WizzardOfOZ je izjavil:

ja. nekak tako. al pa je že ženska preko 40, pa mora na hitro otroka dobit, pa kr prvega, ki je pripravljenz njo it v posteljo zagrabi. ko je pa otrok, se pa začnejo kregarije.

ko so mlade so izbirčne, ko so zelo stare so frigidne, ko so 40 pa so desparate, ne več izbrične, ker ne morejo biti, ker so izgubile mladostno lepoto (40 letnica bo povprečno še enkrat grša kot njena 20 letna različica :)).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Ben Dover ::

Solatko malo si zamešal krščanstvo z islamom se mi zdi. Ne vem iz kje izhaja ta vkoreninjena ideja, da je mož gazda, tudi sam izhajam iz take družine, prav tako moji starši. Na srečo se to ni preneslo name čeprav sem bil temu izpostavljen, mi je v veselje tudi poprijet za kakšno "žensko" delo, mi ni pod čast. Ogromno ljudi pa še vedno tako razmišlja, pa to ne izhaja iz vere po mojem..

kuall ::

to, da je tebi v veselje poprijet za žensko delo ni kakšen napredek. najboljši kuharji so moški itd. napredek bi bil, če bi ženske poprijele za moška dela končno. :)

Ben Dover ::

Saj poprime, ko smo nekaj betonirali je sama metala v mešalec, čeprav sem ji odsvetoval, ker sem vedel kaj bo naslednji dan.. :)) Ne moreš od ženske pričakovat, da bo delala težka fizična dela.. Ali pa prepustit pospravljanje hiše samo njej, naredita skupaj hitreje in prihranjen čas porabita za razvajanje win-win.

Zgodovina sprememb…

showsover ::

Eh, solatko je navedel en kup vcepljenih anahronističnih posploševanj, sebe pa, kot običajno, postavil za moralno, strokovno avtoriteto in celo kot zgodovinskega razsodnika.
««
9 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Znamenje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12013200 (8400) showsover
»

25.november - dan boja proti nasilju nad ženskami (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10914718 (9157) Hypathia
»

Britanskega filtra pornografije ne bo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
447101326 (96028) Cruz

Več podobnih tem