» »

Mah na lesu

Mah na lesu

Joze1982 ::

Na vikendu imam na zadnji strani kar nekaj po spodnjem delu lesa mislim da je mah, s čim se da to odstranit, prebrusit in s čim potem prebarvat? Probal sem z vlažno krpo pa ne gre, je tako robato.

Ali je škodljiv za les?

https://files.fm/u/653vqdape

chort ::

Sam sem mah/alge narahlo pobrusil, premazal dve roki Sadolin Base biocidne temeljne barve in nato čez par rok Sadolin Extra barve. Po 6 letih je še vedno kot novo.

Joze1982 ::

Sicer ne vem s čim je bil les nazadnje prebarvan, zaščiten, ker nisem bil jaz prej lastnik vikenda, a vem kolikor sem govoril z lastnikom je bil pred 5 leti vikend prebarvan, tako mi je takrat pravil, zdaj ga ne dobim na telefon, ne najdem telefonske več, a če dam kr sadolin extra čez bo vredu, al moram tud sadolin base prej barvat?

chort ::

Pri tem barvanju se je najbolj sitno spravit delat, na tvojem mestu bi (no, sem) naredil za prav, torej pobrusil stran zelenjavo, najprej par premazov temeljne, nato par premazov extra. Oboje nujno s taširokim čopičem, ne na šprico, potem boš imel mir kar nekaj let, sicer lahko iz tega narediš hobi :)

Lahko pa poskusiš za začetek fajn premazat in narahlo zdrgnit z mešanico vode in varikine v razmerju 3:1, in nato oprat z visokotlačnim čistilcem (beri vap/kaercher) na srednjem tlaku.

GrX ::

Imam vikend v srčiki Jelovice in se s tem spopadam vsakih nekaj let.

Odvisno od flehe, ampak tole imaš v enem popoldnevu pobrušeno, premazano in pobarvano.

Počakaj na ugodne dni,ter se poloti dela..

Joze1982 ::

Torej bi kar na roke tole pobrusil s kakšnim šmirgl papirjem, 180 ali bolj finim?

Machete ::

Bolj grobim. Vzemi za začetek 80 (ali 100). Pa malo lahko potegnes potem s 120-150 ce se ti zdi prevec 'nabrazdano'. Če maš vibracijski strojček boš 4x hitreje naredil, ampak verjetno ga nimaš glede na vprašanje :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

s7nf ::

Slike ne bi škodile. Potegni z drat piršno mah dol, pa čez polij modro galico (ni škodljiva, razen mahu).

Joze1982 ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

barva za zaščito lesa zunaj

Oddelek: Loža
3317491 (1811) darkolord
»

(Res) vodoodporen lak za les (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6910516 (3693) FoxKnox
»

Oljena masivna jedilna miza?

Oddelek: Loža
408297 (6927) Mike_Rotch
»

zaščita lesenega vikenda

Oddelek: Loža
132128 (1514) chort
»

Visoke grede - Euro palete

Oddelek: Loža
496621 (5425) r3dkv1c4

Več podobnih tem