» »

Plača - poslovna skrivnost?

Plača - poslovna skrivnost?

hondaCRF ::

Izvedel sem, da nekateri delodajalci označijo plačo kot poslovno skrivnost in razkritje se smatra kot "hujša kršitev", ki lahko vodi celo v odpoved. Celo v zvezi sindikatov pravijo, da je to pravno mogoče:
https://www.zsss.si/placa-poslovna-skri...

Je to običajna praksa? Kako lahko potem vprašaš npr. za kredit na banki kjer moraš razkriti plačo?
Do sedaj vem za tri podjetja, kjer imajo nek tak člen v pogodbi, s tem da v enem podjetju omenjajo samo razkrivanje sodelavcem, ne pa tudi ostalim.

Koraaz ::

Plača je tabu tema v Sloveniji, zato se o njej ne govori.

Npr. če si iskalec 1. zaposlitve je težko vedeti koliko je vredno tvoje delo in ti nihče noče zaupat kakšno plačo ima kdo drug. In potem te delodajalec vpraša kakšno plačo si želiš pod pretvezo:"da vidi kaka so tvoja pričakovanja in če si te lahko privoščijo". V bistvu gre pa zato, da jim serviraš cifro. Če bo previsoka, ostaneš brez posla, če je pa prenizka, pa izgubiš razliko, ki jo je bil delodajalec še pripravljen plačati.

Nekje v tujini imaš celo primere, ko dva delavca za isto delovno mesto in delo dobivata različno plačilo, ker se je eden bolje znal spogajati kot drugi.

hondaCRF je izjavil:


Kako lahko potem vprašaš npr. za kredit na banki kjer moraš razkriti plačo?


Mislim, da banka ne bo posredovala podatka tvoje plače 3. osebam. Pa tudi, če bi, kako bi delodajalec to ugotovil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Koraaz ()

3p ::

Koraaz je izjavil:

Plača je tabu tema v Sloveniji, zato se o njej ne govori.

Npr. če si iskalec 1. zaposlitve je težko vedeti koliko je vredno tvoje delo in ti nihče noče zaupat kakšno plačo ima kdo drug. In potem te delodajalec vpraša kakšno plačo si želiš pod pretvezo:"da vidi kaka so tvoja pričakovanja in če si te lahko privoščijo". V bistvu gre pa zato, da jim serviraš cifro. Če bo previsoka, ostaneš brez posla, če je pa prenizka, pa izgubiš razliko, ki jo je bil delodajalec še pripravljen plačati.

Nekje v tujini imaš celo primere, ko dva delavca za isto delovno mesto in delo dobivata različno plačilo, ker se je eden bolje znal spogajati kot drugi.


Ja, se povsem strinjam s prvo trditvijo. Ta tabu seveda koristi predvsem delodajalcem.

Zadnja trditev pa je povsem zgrešena, glede tega, da je tako "ponekod v tujini". Kako pa misliš, da je v dobri meri slovenskih podjetij? Plača je tabu ravno zato, da lahko dva zaposlena dobivata različno plačilo.

hondaCRF ::

Koraaz je izjavil:

Mislim, da banka ne bo posredovala podatka tvoje plače 3. osebam. Pa tudi, če bi, kako bi delodajalec to ugotovil?

Ali ni že banka 3. oseba? Torej če bi vprašal banko za kredit, delodajalec načeloma ne bi ugotovil (razen če bi pri malici omenil, da si vzel kredit), ampak do kršitve pogodbe bi pa vseeno prišlo?

Kumbaja ::

hondaCRF je izjavil:

Koraaz je izjavil:

Mislim, da banka ne bo posredovala podatka tvoje plače 3. osebam. Pa tudi, če bi, kako bi delodajalec to ugotovil?

Ali ni že banka 3. oseba? Torej če bi vprašal banko za kredit, delodajalec načeloma ne bi ugotovil (razen če bi pri malici omenil, da si vzel kredit), ampak do kršitve pogodbe bi pa vseeno prišlo?


V takem primeru bi IMO moral pred razkritjem podatkov banki pridobit soglasje delodajalca. V primeru matične banke pa tako ali tako že vidijo višino osebnega dohodka in ne moremo govorit o kršitvah. Je pa seveda tudi banka dolžna s tem podatkom ravnat kot s poslovno skrivnostjo (kar pa tako ali tako počne v vsakem primeru).

dodatno bi se delavec lahko po mojem mnenju v takih okoliščinah skliceval tudi na 4 alinejo 4 členazakona o poslovni skrivnosti, saj je banka to informacijo potrebovala skladno s poštenimi poslovnimi praksami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

MadMicka ::

Sej je tvoja plača, boš pa že lahko ti povedal ali objavil, koliko imaš plačo. Ne more podjetje delavcu predpisati, da so podatki, ki so tudi od delavca, poslovna skrivnost. Podjetje lahko za svoje podatke predpisuje poslovno skrivnost, za tuje pa ne.

Kumbaja ::

Lahko to malo boljše utemeljiš? Ker iz zakona o poslovnih skrivnostih pa tudi iz razlag sindiaktov ni videt, da bi to držalo. Je pa res da se je 2019 zakonodaja spremenila in je večina razlag zastarelih.

Še najboližje temu kar razlagaš se mi zdi zahteva iz trejtega člena Zakona o poslovnih skrivnostih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

destroyer2k ::

Ko menjaš službo moreš novem delodajalcu podati er-28 obrazec (staro ime obrazca), ampak če imaš plačilno listo za poslovno skrivnost potem ta obrazec praviloma nebi mogel izdati, čeprav zakonsko moraš.

Zimonem ::

Odvisno ali imaš po kolektivni pogodbi ali individualni. In koliko se delodajalcu in delojemalcu za zasebnost.

Jure14 ::

Ne smeš povedat, kolikšno plačo imaš, lahko pa poveš, koliko na mesec dobiš na račun.

hondaCRF ::

MadMicka je izjavil:

Sej je tvoja plača, boš pa že lahko ti povedal ali objavil, koliko imaš plačo. Ne more podjetje delavcu predpisati, da so podatki, ki so tudi od delavca, poslovna skrivnost. Podjetje lahko za svoje podatke predpisuje poslovno skrivnost, za tuje pa ne.

To se sliši smiselno, ampak ali bi po tej logiki pomenilo tudi, da lahko razkrijem (se oproščam za absurd) geslo svojega ime.priimek@podjetje službenega maila?

destroyer2k ::

hondaCRF je izjavil:

MadMicka je izjavil:

Sej je tvoja plača, boš pa že lahko ti povedal ali objavil, koliko imaš plačo. Ne more podjetje delavcu predpisati, da so podatki, ki so tudi od delavca, poslovna skrivnost. Podjetje lahko za svoje podatke predpisuje poslovno skrivnost, za tuje pa ne.

To se sliši smiselno, ampak ali bi po tej logiki pomenilo tudi, da lahko razkrijem (se oproščam za absurd) geslo svojega ime.priimek@podjetje službenega maila?


To ni tvoja last in tukaj lahko podjetje dokaže da se je naredila škoda.

MadMicka ::

Kaj ni tvoja "last"? Plača je tvoj osebni podatek, delaš z njim kar hočeš. Kakšna škoda se je podjetju naredila? Da ne bo dobil kadra, ker so plače prenizke? Bullshit.

Tista razlaga od sindikata je brez veze. Pravijo, da lahko pa zaupaš podatek npr. odvetniku. Bravo. Odvetniku lahko vedno vse poveš o tvojem primeru, pa četudi bi to bilo npr. s pogodbo, aktom ali celo kakim zakonskim ali podzakonskim aktom prepovedano. Sicer ne bi rabili odvetnikov.

Kumbaja ::

destroyer2k je izjavil:

Ko menjaš službo moreš novem delodajalcu podati er-28 obrazec (staro ime obrazca), ampak če imaš plačilno listo za poslovno skrivnost potem ta obrazec praviloma nebi mogel izdati, čeprav zakonsko moraš.


Tukaj jaz vidim razliko v tem, da je obrazec zakonsko predpisan. In zakon jasno definira, da ne gre za razkritje poslovne skrivnosti, če si k temu zavezan po drugem zakonu.

destroyer2k ::

MadMicka

Verjetno nisi prebral kaj se je nanašal moj odgovor.

Mato989 ::

Do danes še nisem videl primera ko bi zdržalo da je plača POSLOVNASKRIVNOST, da torej lastne plačilke ki jo po zakonu moraš dobit, ne bi smel v svojem času delavec pokazat komurkoli želi ali celo objavit na internet...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

solatko ::

To je predvsem želja zaposlovalcev, pri katerih plače niso v uravnilovki, ampak so razlike tudi 2kratnik med dvema delavcema, na enakem delovnem mestu in bi zaradi tega lahko prihajalo do nemirov, nezadovoljstva, nagajanja zaradi fovšije,....
V Nemčiji je že dolgo, plača tajna in se o tem, delavci ne smejo pogovarjat med seboj. Ni pa to mišljeno tako, da plače nebi smel pokazat ženi, sosedu, ...

Sicer pa je bil že pri nas cel kažin sredi devetdesetih, ko sem jaz svojo novo dogovorjeno pogodbo z direktorico, obesil na vrata od omare za orodje, je bila tako dobra, da je tričetrt delavcev v proizvodnji, zganjalo odkrito fovšijo, samo kaj, ko niso bili sposobni tudi tako delat, kot so gobcali, tako, da so se hitro pomiril.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

solatko ::

Sicer pa lahko sindikalni zaupnik, tudi v takem primeru vidi vse plače, ki temeljijo na kolektivni ali podjetniški pogodbi, sploh v primeru, ko so različne plače posledica prijateljstev z oddelčnimi vodji, ampak pri nas, sindikalisti, sila redko uporabijo to pravico.
Delo krepa človeka

Beli_Zajcek ::

10 let nazaj se je že debatiralo o temu:

Slo-tech tema

hondaCRF ::

Saj če je tako, kot nekateri pravite, da delodajalec nima kaj, je verjetno treba samo eksplicitno to napisat v kakšen zakon, da se teh stvari ne bo več pisalo v pogodbe.
Sedaj ko grejo mimo te tahude zadeve s katerimi se daje DZ, bom poskusil nekaj napisati poslanki, ki vodi odbor za delo, družino in socialo. Mogoče bo prilika to kam sproti vtaknit...

Predlog je sicer tudi na predlagaj vladi, če ima kdo račun: https://predlagam.vladi.si/predlog/12944
Če prav vem ministru še niso vložili nezaupnice, čeprav govorilo se je nekaj. Upam da ne bo ravno slab timing :D

kuall ::

Tole, ko nekoga vprašaš kakšno plačo ima on ali kdo ki ga pozna in ti noče odgovorit je en smešen tabu. Podzavest jim skalkulira, da bi znalo škodit, če komu to poveš. Npr če okoli govoriš, kako veliko plačo imaš lahko s tem privabiš kakšne tatove v svoj dom. Vsekakor pa fovšijo, ki je zelo huda stvar.

Ampak je vseeno en smešen tabu, ki večinoma ni potreben. Najbolj bedno je to, ker ti ljudje ne bodo znali povedat, zakaj jim je neprijetno govorit o tem. Bolj kot to, da nočejo povedat je to smešno, kako slabo imajo razvito zavest, da ne znajo razumet, zakaj jim je nerodno o tem govoriti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Bwaze6 ::

Veliko tem v družbi je praktično tabu, in se tega zavedamo, čeprav točnih razlogov zanje nismo šli podrobno analizirat. To nima nobene veze s "slabo razvito zavestjo".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

chucki ::

Tukaj moralizirate, da je placa osebni podatek. V drugi temi pa raztrgavate policiste kaksno placo imajo, ker je javna. Dvolicnost slovencev ne pozna meja. Kot btc, ki gre v nebo.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Mato989 ::

chucki je izjavil:

Tukaj moralizirate, da je placa osebni podatek. V drugi temi pa raztrgavate policiste kaksno placo imajo, ker je javna. Dvolicnost slovencev ne pozna meja. Kot btc, ki gre v nebo.


Vidiš ko ne razmišljaš.

Plače policistov in VSEH javnih uslužbencev in javno sektorašev naj bodo javne ravno zato ker denar za njih prispevamo VSI DAVKOPLAČEVALCI... ker za plačo mizarja v sosednji občini jaz neposredno ne prispevam nič in je vse stvar dobljenih poslov me njegova plača NE ZANIMA.

Ampak tu ni govora o tem ampak o tem, ali lahko DELODAJALEC označi tvojo plačo pri njemu za POSLOVNO SKRIVNOST kar pomeni da je ne bi smel ti sam v svojem prostem času govorit okrog in kazat drugim, drugače te lahko kaznuje oz. celo odpusti. In vidiš to pa se ne strinjam, osebni dohodek pri komerkoli NE SME bit poslovna skrivnost oz. tako pojmovanje mora bit brezpredmetno. Vsak zaposlen mora imet pravica da razpolaga z informacijo svoje plače v svojem prostem času kakorkoli želi.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mike_Rotch ::

Plače policistov in VSEH javnih uslužbencev in javno sektorašev naj bodo javne ravno zato ker denar za njih prispevamo VSI DAVKOPLAČEVALCI... ker za plačo mizarja v sosednji občini jaz neposredno ne prispevam nič in je vse stvar dobljenih poslov me njegova plača NE ZANIMA.


Bullshit.

1. Tudi za policista ti neposredno ne prispevaš nič.
2. Mogoče je mizar dobil subvencijo, državno pomoč, spodbudo, korona paket ali kak drug denar iz proračuna. Bomo v tem primeru objavili plače tudi vseh, ki so kadarkoli dobili karkoli od države?

Utk ::

Mogoče je mizar dobil subvencijo, državno pomoč, spodbudo, korona paket ali kak drug denar iz proračuna. Bomo v tem primeru objavili plače tudi vseh, ki so kadarkoli dobili karkoli od države?

Da, vse te pomoči so javne.

Invictus ::

chucki je izjavil:

Tukaj moralizirate, da je placa osebni podatek. V drugi temi pa raztrgavate policiste kaksno placo imajo, ker je javna. Dvolicnost slovencev ne pozna meja. Kot btc, ki gre v nebo.

Policaji so javne osebnosti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

chucki je izjavil:

Tukaj moralizirate, da je placa osebni podatek. V drugi temi pa raztrgavate policiste kaksno placo imajo, ker je javna. Dvolicnost slovencev ne pozna meja. Kot btc, ki gre v nebo.

Sem omenil ze v tisti meji, da so ljudje dvolicni :).

Samael ::

Invictus je izjavil:

chucki je izjavil:

Tukaj moralizirate, da je placa osebni podatek. V drugi temi pa raztrgavate policiste kaksno placo imajo, ker je javna. Dvolicnost slovencev ne pozna meja. Kot btc, ki gre v nebo.

Policaji so javne osebnosti.

Od kje ti ta neumnost? Ne niso javne osebe.
So pa uradne osebe s pooblastili, kar pa nima nobene veze s tem, kar si izjavil.
In zdaj ko to veš, zate kaj spremeni? Dvomim.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Smurf ::

solatko je izjavil:


Sicer pa je bil že pri nas cel kažin sredi devetdesetih, ko sem jaz svojo novo dogovorjeno pogodbo z direktorico, obesil na vrata od omare za orodje, je bila tako dobra, da je tričetrt delavcev v proizvodnji, zganjalo odkrito fovšijo, samo kaj, ko niso bili sposobni tudi tako delat, kot so gobcali, tako, da so se hitro pomiril.

Se pravi za ceno pozornosti in samopotrditve si bil pripravljen spraviti v slabso voljo prakticno celotni kolektiv. Bravo, res.

Mato989 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Plače policistov in VSEH javnih uslužbencev in javno sektorašev naj bodo javne ravno zato ker denar za njih prispevamo VSI DAVKOPLAČEVALCI... ker za plačo mizarja v sosednji občini jaz neposredno ne prispevam nič in je vse stvar dobljenih poslov me njegova plača NE ZANIMA.


Bullshit.

1. Tudi za policista ti neposredno ne prispevaš nič.
2. Mogoče je mizar dobil subvencijo, državno pomoč, spodbudo, korona paket ali kak drug denar iz proračuna. Bomo v tem primeru objavili plače tudi vseh, ki so kadarkoli dobili karkoli od države?


Neposredno ne, kot jaz njemu na TRR s tega vidika imaš prav, ampak gre pa NEPOSREDNO iz proračuna na njegov TRR, in na ta proračun pa neposredno VSI davkoplačevalci prispevamo.. Kot se ta proračun v imenu VSEH davkoplačevalcev zadolžuje za plače in penzije.

Zato bi moralo vse to bit javno. Da vidimo točno koliko kdo dobi, in da vidimo če je to smiselno in RACIONALNO ter ekonomsko upravičeno.

Če je mizar dobil subvencijo je to javno vidno =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Samael ::

Mato989 je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Plače policistov in VSEH javnih uslužbencev in javno sektorašev naj bodo javne ravno zato ker denar za njih prispevamo VSI DAVKOPLAČEVALCI... ker za plačo mizarja v sosednji občini jaz neposredno ne prispevam nič in je vse stvar dobljenih poslov me njegova plača NE ZANIMA.


Bullshit.

1. Tudi za policista ti neposredno ne prispevaš nič.
2. Mogoče je mizar dobil subvencijo, državno pomoč, spodbudo, korona paket ali kak drug denar iz proračuna. Bomo v tem primeru objavili plače tudi vseh, ki so kadarkoli dobili karkoli od države?


Neposredno ne, kot jaz njemu na TRR s tega vidika imaš prav, ampak gre pa NEPOSREDNO iz proračuna na njegov TRR, in na ta proračun pa neposredno VSI davkoplačevalci prispevamo.. Kot se ta proračun v imenu VSEH davkoplačevalcev zadolžuje za plače in penzije.

Zato bi moralo vse to bit javno. Da vidimo točno koliko kdo dobi, in da vidimo če je to smiselno in RACIONALNO ter ekonomsko upravičeno.

Če je mizar dobil subvencijo je to javno vidno =)

Ampak ti si se ze pohvalil na tem forumu, da ne izdajas računa in dobicek prikrivas, ter posledicno ne placujes davkov.
Torej koristis njihovo storitev na nacin, da kradeš od tistih, ki plačujemo davke.

Mato989 ::

Samael je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Plače policistov in VSEH javnih uslužbencev in javno sektorašev naj bodo javne ravno zato ker denar za njih prispevamo VSI DAVKOPLAČEVALCI... ker za plačo mizarja v sosednji občini jaz neposredno ne prispevam nič in je vse stvar dobljenih poslov me njegova plača NE ZANIMA.


Bullshit.

1. Tudi za policista ti neposredno ne prispevaš nič.
2. Mogoče je mizar dobil subvencijo, državno pomoč, spodbudo, korona paket ali kak drug denar iz proračuna. Bomo v tem primeru objavili plače tudi vseh, ki so kadarkoli dobili karkoli od države?


Neposredno ne, kot jaz njemu na TRR s tega vidika imaš prav, ampak gre pa NEPOSREDNO iz proračuna na njegov TRR, in na ta proračun pa neposredno VSI davkoplačevalci prispevamo.. Kot se ta proračun v imenu VSEH davkoplačevalcev zadolžuje za plače in penzije.

Zato bi moralo vse to bit javno. Da vidimo točno koliko kdo dobi, in da vidimo če je to smiselno in RACIONALNO ter ekonomsko upravičeno.

Če je mizar dobil subvencijo je to javno vidno =)

Ampak ti si se ze pohvalil na tem forumu, da ne izdajas računa in dobicek prikrivas, ter posledicno ne placujes davkov.
Torej koristis njihovo storitev na nacin, da kradeš od tistih, ki plačujemo davke.


Če bi bilo samo to, kaj pa DDV od vsakega nakupa v trgovini, od tam plačujem, davka plačujem na tone... 22% na vsako sranje razen hrane kar kupim za začetek... Od plače plačujem skor 200EUR dohodnine na mesec... to je spet neprikrito itd...

Je pa res da bo počasi potrebno na normiran s.p. da tu prihranim
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Samael ::

Ponovna dvolicnost.
Samael != Samuel

Bwaze6 ::

Imamo morda dostop do vseh izplačanih dodatkov poslancev in ostalih političnih funkcionarjev? Ne, to bi bil poseg v zasebnost. Pokicaji pa je pri objavi plač z vsemi dodatki in nadurami ne potrebujejo, ker "fuck'em".

Imamo zdaj, ko zanje plačuje država, kje poimenski seznam vseh verskih delavcev z njihovimi prejemki?

Še mnogo drugega ni javno, čeprav plačujemo VSI (razen seveda davčnih utajevalcev, ki pa jih je na Slo-tech kar precej, še celo teme o "davčni optimizaciji" odpirajo tule).

Mato989 ::

Bwaze6 je izjavil:

Imamo morda dostop do vseh izplačanih dodatkov poslancev in ostalih političnih funkcionarjev? Ne, to bi bil poseg v zasebnost. Pokicaji pa je pri objavi plač z vsemi dodatki in nadurami ne potrebujejo, ker "fuck'em".

Imamo zdaj, ko zanje plačuje država, kje poimenski seznam vseh verskih delavcev z njihovimi prejemki?

Še mnogo drugega ni javno, čeprav plačujemo VSI (razen seveda davčnih utajevalcev, ki pa jih je na Slo-tech kar precej, še celo teme o "davčni optimizaciji" odpirajo tule).


Hojsova plača z vsemi dodatki je znotraj tabele plač policije, poišči za začetek.

Kot pravim, jaz sem za to da so VSI ki delajo v JU in JS plače poimensko javne za vsak mesec na portalu plač.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

TAko so policaji preveč plačani za dlo, ki ga opralvjajo. kaj tukaj folku ni jasno. Pa naj bo to z dodatki ali brez.

BTW. dodatke bi morali že zdavnaj ukiniti in jih prepovedati. Letna bruto plača in basta... To je to. Saj vsak ve v kako službo se podaja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

TAko so policaji preveč plačani za dlo, ki ga opralvjajo. kaj tukaj folku ni jasno. Pa naj bo to z dodatki ali brez.

BTW. dodatke bi morali že zdavnaj ukiniti in jih prepovedati. Letna bruto plača in basta... To je to. Saj vsak ve v kako službo se podaja.


Se popolnoma strinjam... edini smiseln dodatek ki bi ga jaz pustil je za razporeditev dela PONOČI... to naj bo edini dodatek ki ostane, ker pač ne moreš z gotovostjo vedet koliko nočnih te vrže in tu je razlika če maš nek bruto in delaš 3 tedne ponoči ali pa 1 nočno... In nočne so res jebanje zdravja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Bwaze6 ::

Invictus je izjavil:

TAko so policaji preveč plačani za dlo, ki ga opralvjajo. kaj tukaj folku ni jasno. Pa naj bo to z dodatki ali brez.

BTW. dodatke bi morali že zdavnaj ukiniti in jih prepovedati. Letna bruto plača in basta... To je to. Saj vsak ve v kako službo se podaja.


In ti bi potem delal ponoči, za iste pare? Ali po cele dneve, ker nadure so dodatek, ki ga ne bi smelo biti? Ali izenačil plače uradnika za pisalno mizo z nekom, ki dejansko tvega življenje v vsakodnevnem opravljanju službe?

Ne?

Samo vse bi prestavil v izhodiščne plače, ne v dodatke?

Tak sistem bi bil še manj pregleden, takole smo davkoplačevalci vsaj lahko ugotovili, da so si nekateri šolniki neupravičeno izplačevali posebne dodatke za pripravljenost opolnoči v samih gatah.

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


Se popolnoma strinjam... edini smiseln dodatek ki bi ga jaz pustil je za razporeditev dela PONOČI... to naj bo edini dodatek ki ostane, ker pač ne moreš z gotovostjo vedet koliko nočnih te vrže in tu je razlika če maš nek bruto in delaš 3 tedne ponoči ali pa 1 nočno... In nočne so res jebanje zdravja.

Še to ne. Saj se ve, koliko se mora delo opravljati ponoči in čez vikend.

Pa brez nekih zdravniških potrdil, da nekdo ne more delati. Če ne more delati na svojem delovnem mestu, se naj ga odpusti.

Bwaze6 je izjavil:



In ti bi potem delal ponoči, za iste pare? Ali po cele dneve, ker nadure so dodatek, ki ga ne bi smelo biti? Ali izenačil plače uradnika za pisalno mizo z nekom, ki dejansko tvega življenje v vsakodnevnem opravljanju službe?

Ne?

Saj je vse to zajeto v osnovni plači. Je ta malo višja... Jebi ga, tretjino delaš dopoldne, tretjino popoldne, tretjino ponoči. Plus vikendi razporejeni med vse...

Smo kot Grčija, kjer bodo državni uslužbenci počasi dobili dodatek za pravočasno prihajanje v službo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Invictus ::

Zraven pa še popolna transparenca pri plačah in premoženju državnih uslužbencev.

Da se ve, kdo prejema kuverte... Jebi ga, neka kultura se pač mora vzpostaviti.

Drugače naj gredo pa delat v privat sektor.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Bwaze6 ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Se popolnoma strinjam... edini smiseln dodatek ki bi ga jaz pustil je za razporeditev dela PONOČI... to naj bo edini dodatek ki ostane, ker pač ne moreš z gotovostjo vedet koliko nočnih te vrže in tu je razlika če maš nek bruto in delaš 3 tedne ponoči ali pa 1 nočno... In nočne so res jebanje zdravja.

Še to ne. Saj se ve, koliko se mora delo opravljati ponoči in čez vikend.

Pa brez nekih zdravniških potrdil, da nekdo ne more delati. Če ne more delati na svojem delovnem mestu, se naj ga odpusti.

Bwaze6 je izjavil:



In ti bi potem delal ponoči, za iste pare? Ali po cele dneve, ker nadure so dodatek, ki ga ne bi smelo biti? Ali izenačil plače uradnika za pisalno mizo z nekom, ki dejansko tvega življenje v vsakodnevnem opravljanju službe?

Ne?

Saj je vse to zajeto v osnovni plači. Je ta malo višja... Jebi ga, tretjino delaš dopoldne, tretjino popoldne, tretjino ponoči. Plus vikendi razporejeni med vse...

Smo kot Grčija, kjer bodo državni uslužbenci počasi dobili dodatek za pravočasno prihajanje v službo...


In kaj bi naredil na delovnih mestih, kjer se nočne, nadure, zahtevnost in nevarnost delovnega mesta lahko spreminjajo iz meseca v mesec? Odpuščal in zaposloval z novimi specifikacijami po potrebi?

Za kar bi seveda potreboval novo vojsko uradnikov, katerim tako nadprotuješ... :))

Mike_Rotch ::

Utk je izjavil:

Mogoče je mizar dobil subvencijo, državno pomoč, spodbudo, korona paket ali kak drug denar iz proračuna. Bomo v tem primeru objavili plače tudi vseh, ki so kadarkoli dobili karkoli od države?

Da, vse te pomoči so javne.


Če Mizarstvo Sosed d.o.o. dobi državni denar, plača njegovih zaposlenih ne bo javno vidna. Pri s.p. je sicer malo drugače, ker je nosilec dejavnosti fizična oseba, ampak še vedno nikjer ne bo objavljenih plač zaposlenih.

Ne vidim smisla, da bi bilo pri policiji kaj drugače. Objavljati plače posameznikov z imeni in priimki IMHO ni v javnem interesu.

Btw, kje lahko najdem poimenski seznam prejemnikov socialne podpore, otroških dodatkov in pokojnin?

Kumbaja ::

Invictus je izjavil:

chucki je izjavil:

Tukaj moralizirate, da je placa osebni podatek. V drugi temi pa raztrgavate policiste kaksno placo imajo, ker je javna. Dvolicnost slovencev ne pozna meja. Kot btc, ki gre v nebo.

Policaji so javne osebnosti.

Ne niso. Ne govori neumnosti. So javni usluzbenci, nikakor pa ne javne osebnosti.

Mike_Rotch je izjavil:

Utk je izjavil:

Mogoče je mizar dobil subvencijo, državno pomoč, spodbudo, korona paket ali kak drug denar iz proračuna. Bomo v tem primeru objavili plače tudi vseh, ki so kadarkoli dobili karkoli od države?

Da, vse te pomoči so javne.


Če Mizarstvo Sosed d.o.o. dobi državni denar, plača njegovih zaposlenih ne bo javno vidna. Pri s.p. je sicer malo drugače, ker je nosilec dejavnosti fizična oseba, ampak še vedno nikjer ne bo objavljenih plač zaposlenih.

Ne vidim smisla, da bi bilo pri policiji kaj drugače. Objavljati plače posameznikov z imeni in priimki IMHO ni v javnem interesu.

Btw, kje lahko najdem poimenski seznam prejemnikov socialne podpore, otroških dodatkov in pokojnin?


Se vec, po tej logiki bi v bistvu davcne napovedi vseh drzavljanov morale bit javno objavljene, saj smo nenazadnje prispevali za njihovo izobrazbo, za ceste po katerih vozijo itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

Mavrik ::

Smurf je izjavil:

chucki je izjavil:

Tukaj moralizirate, da je placa osebni podatek. V drugi temi pa raztrgavate policiste kaksno placo imajo, ker je javna. Dvolicnost slovencev ne pozna meja. Kot btc, ki gre v nebo.

Sem omenil ze v tisti meji, da so ljudje dvolicni :).


A lahko prosim jasno opišeš dvoličnost v tem primeru?
The truth is rarely pure and never simple.

solatko ::

Smurf - Samo tiste, katerih všina plače je bila dosežena z lezenjem v rit, mojstrom in šefom. Šele takrat, ko so vodje in šefi, direktorici povedal, da brez mene ne gre, mi je po osebnem razgovoru, direktorica, plačo skoraj podvojila in rezultat je bil, da je proizvodnja, normalno stekla.
Seveda sva mimo vodij (popolnoma nesposobnih), določila tudi način dela, začel sem ob 6-ti uri zjutraj (ostali ob 9-ih), štempljal kartico samo zjutrej, odhajal pa sem, ko je bilo za naslednji dan, vse narejeno (vsak dan med 12 in 13-to uro), če pa je šlo kaj narobe, pa sem moral potegnit do 21-te ali še čez, ravno tako nisem štempljal kartice ob odhodu. Tako sem delal eno leto, potem pa so nam firmo, hinavsko, preko župana, spravili v stečaj, če prav smo imeli izdelke, ki so bili iskani tudi v tujini (večino nam je pokupil Francoz).

Res je bilo zanimivo opazovati reakcije tistih, ki firmi niso koristili dosti, so pa zaradi zlizanosti s šefi, imeli lepe plače, šefi pa najnovejše informacije iz proizvodnje (seveda malo prikrojene, da je lepše zvenelo v šefovskih ušesih).

Pred tem sem bil 3 mesece na bolniški in ob obisku šefov, odklonil kakrešne koli nadure, dokler se ne uredi moja plača. Seveda oni niso imeli za to nobenih kompetenc, le delo so znali dajat in extra dodatke, svojim cuckom. Zato me je direktorica povabila takoj, ko sem prišel iz bolniške in sva se v dobri uri zmenila čisto vse, na obojestransko zadovoljstvo, ona je dobila učinkovitega delavca, jaz pa odlično plačo, katero sem pokazal vsem. Tistim, ki so vedeli kako delam, je bila rešitev všeč, tistim, katere jaz nebi gledal v podjetju pol ure, pa to ni bilo po godu in so se javno zgražal, samo takrat, ko je bila v bližini direktorica, so bili čisto tiho, skriti po vogalih.

Mene, glede na kvaliteto in količno opravljenega dela, ni bilo nikoli sram, če sem zslužil dobro, dokler sem slabo, sem delal 4 ure/dan, ob osem urni prisotnosti.

Mato989 - Šolska izobrazba tehnikov je po trajanju in osnovni plači enaka, delo pa je sila različno - ti bi tehničnega risarja, plačeval enako, kot policista, gasilca ali medicinsko sestro/brata. Res si pajac. Dodatki in višina teh, so specifike zahtevnosti del in delovnih mest, policaj v pisarni, nima orožja, nima terenskega dodatka, nima dodatka na nevarnost,..... ti pa bi to izenačil, res o plačnih razmerjih in delitvi nimaš najmanjšega pojma, ravno teko ne, zakaj je bruto drugačen od neta in za kaj, v skoraj nobeni državi, delavec ne dobi polne bruto plače.

Invictus - Ti pa verjetno mešaš beton pri gradbincih, saj taka mnenja večinoma prihajajo iz teh logov.
Delo krepa človeka

Invictus ::

solatko je izjavil:


Invictus - Ti pa verjetno mešaš beton pri gradbincih, saj taka mnenja večinoma prihajajo iz teh logov.

Ko bi ga vsaj, se zdaj tam več služi kot IT arhitekt...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Solatko

Nikoli nisem trdil da bi placeval po izobrazbi, jaz bi placeval glede na tezavnost delovnega mesta in pomanjkanje kadra

Ce manjka medicinskih dvignit place ce je prevec povprasevanja za referentko znizat na minimalca
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mike_Rotch ::

Saj nekako tako trenutno dela trg. V čem je problem?

Invictus ::

Privat del že, državni malo drugače...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dodatek k plači za januar (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
778287 (3368) BorutO
»

Javno objavljene plače MNZ (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Problemi človeštva
1018114923 (61285) sbawe64
»

Radikalna transparentnost (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / NWO
40750193 (31489) Mato989
»

Plačilna lista (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9310406 (7328) FrRoSt

Več podobnih tem