» »

Zavarovanje

Zavarovanje

tornjak982 ::

Pozdravljeni

Imam vprsanje v zvezi zavarovanja za Passat b5.5 2004 130HP, sem mladi voznik sem dobil vozniko dovoljenje 8mesec 2019.. In v 9mesecu sem zavaroval avto pri triglavu do 3meseca to je 6mesecov in sem spet zavroval za eno leto do 3mesec 2021 nekje me ispadlo okoli 550eur samo zavarovanje in me zanima ali je to preveč?
Zdaj bom spet zavaroval marca 2021 za eno leto ali bo kaksen popust ali je boljse zamenjat za katero zavarovalnico cenejšo ?
In če je mozno da prenesem od mame popust ona je imela na sebi 3leta avto..

Lp

Benny123 ::

Mislim, da če mama nima drugega avta in ni prenesla zavarovanja, da ga lahko prenese nate. Vprašaj na Triglavu oz tam kjer je imela zavarovanje urejeno. Cena je tm tm če ne poznaš kakega agenta da ti da se malo svojega bonus popusta.. Je pa Triglav med dražjimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Benny123 ()

Taip4n ::

A se ne dobi bonusa zato, ker si že xyz let voznik brez nesreč itd. Kako lahko nekdo prejme od neke osebe bonus?

solatko ::

Bonusi so prenosljivi, med možem in ženo sigurno, za starši - otroci pa se pozanimaj. Nekje gre, drugje ne. Agencije ponujajo tudi do 50%-ov popusta na premije, pozanimaj se malo. Najmanj dobiš na tehničnih pregledih.
Delo krepa človeka

MIHAc27 ::

Zato se splača kot mladi voznik imeti mlinček z največ 1.4 motorjem. Še pri meni z -50% bonusom se je poznalo, ko sem šel iz 2.0 na manj.

Pa zavarovanja manj kot 12 mesecev so dražja. 2x po 6 mesecev na primer bo veliko dražje kot 1x 12 mesecev. Je bolje zavarovati za celo leto, potem pa če avto gre od hiše prekiniti zavarovanje in dobiš nazaj za neporabljene mesece.

Malo preglej ponudbe ostalih ponudnikov in pojdi h najcenejšemu. Bi pa 500€ na leto kar znalo biti prav za nekoga z 0 bonusi. Mogoče kakega agenta povprašaj, če se kak popust najde.

Pa mladi voznik ima pribitek 10% če se ne motim prve 3 leta izpita. Nisem preverjal ampak... če 3 leta počakaš in ima mama v lasti avto, bi te to prišlo ceneje. Malo za v razmislek. Prenos bonusov pa ne vem, a je možen. Kot razumem je vezan na osebo, ne vozilo.

mancini ::

Se mi niti ne zdi 550 veliko za zacetnika.
Pac placal si 100%, sedaj pa bos imel vsako leto 5% popust, ce ne bos naredil skodnih zahtevkov.

Vsi smo sli po tej poti.

dice7 ::

Tvoj avto ima velik kilowatov + velika prostornina, zato je tak drago. Drugic zavaruj prek hi3.si

bambam20 ::

Bo potrebno pridobit ponudbe od različnih zavarovalnic. Razlike med agenti so brez problema tudi po 100-150€.

;-) ::

dice7 je izjavil:

Tvoj avto ima velik kilowatov + velika prostornina, zato je tak drago. Drugic zavaruj prek hi3.si

Kaksna velika prostornina :) Naletel je na nategune ki gledajo na provizijo.

Ales ::

Za štos sem vnesel podatke od avta v omenjeni hi3.si in pride zavarovanje enih 20% več, kot pri mojem agentu. Samo toliko v vednost. ;)

Pridobite ponudbe od večih agentov. Vprašajte, ali se da še malo ceneje.

Hm... moram si zacahnit, da naredim prav to letos, ker že dolgo nisem...

Letalec ::

Generali ima ponudbo "družinskega popusta", kjer dajo vsem družinskim članom tak bonus, kot ga ima najbolj priden član. Če imam mama že 55% bonus, bi pri generali dobil tudi ti 55% + doplačilo mladega voznika. Moraš pa to rečt na okencu in priložit polico od mame. Torej zavarovanje bi imel enako kot bi ga imela mama + doplačilo mladega voznika. Seveda mora biti mama tudi pri generali. Tisto leto, ko zabiješ avto,te ugodnosti ne moreš koristiti, potem naslednje leto spet lahko.

Sicer pa, kot so že povedali, najbolj se splača majhen avto, oziroma, da ga sploh nimaš.

bambam20 ::

;-) je izjavil:


Kaksna velika prostornina :) Naletel je na nategune ki gledajo na provizijo.



Kdo pa ne gleda na provizijo? Vsi aganti gledajo na provizijo.

dice7 ::

Ales je izjavil:

Za štos sem vnesel podatke od avta v omenjeni hi3.si in pride zavarovanje enih 20% več, kot pri mojem agentu. Samo toliko v vednost. ;)

Pridobite ponudbe od večih agentov. Vprašajte, ali se da še malo ceneje.

Ker ze imas bonus. OP pa ne. Pri vsaki novi agenciji moras tezit, da ti to tut upostevajo

max00slo ::

Ales je izjavil:

Za štos sem vnesel podatke od avta v omenjeni hi3.si in pride zavarovanje enih 20% več, kot pri mojem agentu. Samo toliko v vednost. ;)

Pridobite ponudbe od večih agentov. Vprašajte, ali se da še malo ceneje.

Hm... moram si zacahnit, da naredim prav to letos, ker že dolgo nisem...

Večih agentov? No... misliš različnih zavarovalnic? Pri nas če ti en naredi ponudbo ti potem drugi reče, da ti lahko da zgolj isto ponudbo kot ti jo je dal tisti prej, ker je že "v sistemu" :)
Si non confectus, non reficiat.

tornjak982 ::

Kaksne izkusnje imate z Sava, Grawe

MIHAc27 ::

Sava je imela super akcijo, 1 leto brez nesreče, pa greš 2 razreda dol. Sam sem tako hitro pridobil bonus.

Sem se pa nategnil z njihovo asistenco. Ko sem rabil ni bila nič vredna. Prešaltal na AMZS, so me že 2x vlekli, pa ene 2x sem spraznil akumulator in so prišibali rešit. Vsakič tako kot treba, brez kakega extra doplačila.

d_DJ ::

Če ne morš izkoristi kakšnega družinskega bonus paketa in nimaš drajv kode za -25% popusta - pozabi triglav, ker so najdražji. Letos sem šel na WIZ in sem imel nekje 100€ ceneje (vse enako, polni kasko itd) kot lansko leto na triglavu (z -25% drajv popustom).

solatko ::

Danes zavaroval avto - obvezno 1,6/100kw vsi popusti 120€ Croatia osiguranje. Agentka rekla, da so daleč najcenjši. Za kasko pa ne vem, ker nisem imel še nikoli.
Delo krepa človeka

zobnik ::

Prej sem plačeval pri G24 tam 70 evrov za osnovno zavarovanje dokler nisem z avtom skoraj ostal 70km od doma.
Sedaj sem pri Savi ker pač asistenco rabim. avto 55kw in seveda polni popust, na cesto grem spočit, naspan....

;-) ::

MIHAc27 je izjavil:

Sava je imela super akcijo, 1 leto brez nesreče, pa greš 2 razreda dol. Sam sem tako hitro pridobil bonus.

Sem se pa nategnil z njihovo asistenco. Ko sem rabil ni bila nič vredna. Prešaltal na AMZS, so me že 2x vlekli, pa ene 2x sem spraznil akumulator in so prišibali rešit. Vsakič tako kot treba, brez kakega extra doplačila.

Kdaj je bilo to? V zadnjem desetletju ne oziroma v zgodovini nikoli ni sava imela te akcije z bonusom.

bambam20 je izjavil:

;-) je izjavil:


Kaksna velika prostornina :) Naletel je na nategune ki gledajo na provizijo.



Kdo pa ne gleda na provizijo? Vsi aganti gledajo na provizijo.

Kateri agenti? Tajni?

Malo drugace je ce sklepas preko posrednikov, agencij ali zaposlenih direktno na zavarovalnici ki dobijo svojo plačo ki v veliki meri ni odvisna od provizije od prodaje ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

MIHAc27 ::

Akcijo je imela Tilija, preden so se pridružili Savi. Niti ni tako zelo dolgo nazaj... mogoče 3-4 leta. Vem, Tilija ni Sava, čisto avtomatsko to preimenujem.

@zobnik Si prebral pogoje asistence. Jaz sem spregledal pogoj: Avto ne sme biti starejši kot 12 let. Drugače je cel kup omejitev. Mi je dušo spustil sredi Vršiča, jaz ves vesel, pa saj imam asistenco, potem pa...Ne valja, 300€ pa te vlečemo.
Sam našel lokalca naslednji dan, ki me je za 50€.

Vetrpiha ::

solatko je izjavil:

Bonusi so prenosljivi, med možem in ženo sigurno, za starši - otroci pa se pozanimaj. Nekje gre, drugje ne. Agencije ponujajo tudi do 50%-ov popusta na premije, pozanimaj se malo. Najmanj dobiš na tehničnih pregledih.

Bonusi so prenosljivi tudi izven sorodstvenih vezi.

Kar se tice popustov, je nekaj odvisno od agenta in nekaj od zavarovalnice same.
Ce imas orenk zavarovanj pri istem ponudniku, ti bo zavarovalnica dajala maksimalne popuste.

zobnik je izjavil:

Prej sem plačeval pri G24 tam 70 evrov za osnovno zavarovanje dokler nisem z avtom skoraj ostal 70km od doma.
Sedaj sem pri Savi ker pač asistenco rabim. avto 55kw in seveda polni popust, na cesto grem spočit, naspan....

AMZS, pa se vas lahko vec slepa na isto asistenco

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

Vetrpiha ::

;-) je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Sava je imela super akcijo, 1 leto brez nesreče, pa greš 2 razreda dol. Sam sem tako hitro pridobil bonus.

Sem se pa nategnil z njihovo asistenco. Ko sem rabil ni bila nič vredna. Prešaltal na AMZS, so me že 2x vlekli, pa ene 2x sem spraznil akumulator in so prišibali rešit. Vsakič tako kot treba, brez kakega extra doplačila.

Kdaj je bilo to? V zadnjem desetletju ne oziroma v zgodovini nikoli ni sava imela te akcije z bonusom.

bambam20 je izjavil:

;-) je izjavil:


Kaksna velika prostornina :) Naletel je na nategune ki gledajo na provizijo.



Kdo pa ne gleda na provizijo? Vsi aganti gledajo na provizijo.

Kateri agenti? Tajni?

Malo drugace je ce sklepas preko posrednikov, agencij ali zaposlenih direktno na zavarovalnici ki dobijo svojo plačo ki v veliki meri ni odvisna od provizije od prodaje ;)

Agent ti lahko da neke popuste, za druge pa mora zaprositi zavarovalnico. In zavarovalnica da razlicno. Ne da isto vsem. Ce mas za 500eur zavarovanj pri eni, dobis bolj malo. Ce imas za 5 cukov alipa se vec, pa ze dobis nekaj

Direkt pri zavarovalnici je pa tako: ce se mu ljubi tam za saltarjem truditi, se bo.

Pri agentu je drugace. On se bo potrudil, drugace bo njegova placa sla drugam.
Govorim za visje zneske

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

solatko ::

Vetrpiha - Glavni profit se dela pri majhnih zneskih - 2 mio Slovencev po 1€ je 2mio€, od 1000 bogatih, težko dobiš 2mio€.
Zavarovalnice nudijo popuste agencijam, ki imajo več zavarovanj, te pa jih lahko del preusmirijo v svoj večji profit ali v pridobivanje strank.
Jaz imam pri istem agentu zavarovana 2 stanovanja pri Grave, pa mi je vseeno dala večji popust Croatija osiguranje, ki se trudi znova za kolač, na slovenskem trgu.
Delo krepa človeka

zobnik ::

MIHAc27 je izjavil:

Akcijo je imela Tilija, preden so se pridružili Savi. Niti ni tako zelo dolgo nazaj... mogoče 3-4 leta. Vem, Tilija ni Sava, čisto avtomatsko to preimenujem.

@zobnik Si prebral pogoje asistence. Jaz sem spregledal pogoj: Avto ne sme biti starejši kot 12 let. Drugače je cel kup omejitev. Mi je dušo spustil sredi Vršiča, jaz ves vesel, pa saj imam asistenco, potem pa...Ne valja, 300€ pa te vlečemo.
Sam našel lokalca naslednji dan, ki me je za 50€.


20 let

;-) ::

solatko je izjavil:

Vetrpiha - Glavni profit se dela pri majhnih zneskih - 2 mio Slovencev po 1€ je 2mio€, od 1000 bogatih, težko dobiš 2mio€.
Zavarovalnice nudijo popuste agencijam, ki imajo več zavarovanj, te pa jih lahko del preusmirijo v svoj večji profit ali v pridobivanje strank.
Jaz imam pri istem agentu zavarovana 2 stanovanja pri Grave, pa mi je vseeno dala večji popust Croatija osiguranje, ki se trudi znova za kolač, na slovenskem trgu.


Pri Croatii si dobil cenejse zavarovanje iz drugega razloga ne zaradi tega ker se trudijo, katerega beri splosne pogoje ene in druge zavarovalnice. Grawe pri avtomobilih nima najnižjih cen iz znanih razlogov-za vse škode se zavarovanec SAM odloča kje bo popravljal in prav vedno je lahko popravilo na uradnem servisu ter z originalnimi deli. To pač terja nek davek. Pri premoženjskih pa je Grawe najbolj ugoden.

Dražji avtomobili (cena novega vozila) nad 70.000€ Sploh police s kaskom ali pa samo delne kombinacije povozi Generali gerenalno vse zavarovalnice za 100-200€ (govorimo o premijah 1300€+).

Najcenejše osnovno zavarovanje AO, AO+ ter kaka asistenca vodita Sava in Grawe sava splošno, grawe pa sploh če gre za družinske bonuse in mlade voznike. Pri Savi fotografije stanja avta niso potrebne, če vam jih slikajo je to prosta odločitev zastopnika, pri Grawe je treba vsak avto slikat.

Pri premoženjakih policah je močan Generali, ugodne cene, imajo pa dosti zahtev, dokaj dobro opišejo stanje stavbe medtem ko pri Grawe niti ne toliko in je njihov pradni konj premoženjsko zavarovanje, tudi agencije ki delajo prakticno vse so dokaj navajene da delajo Grawe premoženjske police.

Pri zavarovanju odgovornosti je najboljši Generali, največ sprejmejo v kritje in najnižje cene.

1309976 ::

Katere zavarovalnice pa komplicirajo pri uveljavljanju zahtevkov (zavlačujejo z izplačilo, ugovarjajo zahtevkom z namenom zavlačevanja, ipd. mahinacije)?

Generali, Sava, Triglav,...?

Invictus ::

Triglav nikoli. Vsaj meni niso... Oni celo težijo, če takoj ne daš popraviti...

Za Mariborsko in Grawe pa sem slišal, da precej komplicirajo. Sam pač rekla, kazala...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

bambam20 ::

Invictus je izjavil:

Triglav nikoli. Vsaj meni niso... Oni celo težijo, če takoj ne daš popraviti...

Za Mariborsko in Grawe pa sem slišal, da precej komplicirajo. Sam pač rekla, kazala...


Mariborska ne obstaja več. So se že lep čas nazaj združili s Tlijo in so sedaj pod imenom Zavarovalnica Sava.

Likalnik ::

Apartma imam na Generali, hišo pa na Savi....in ravno pri apartmaju obnavljam kopalnico, ker je voda malo rosila ven...in jih že en mesec čakam z odgovorom.
Prijavil sem škodo, izpolnil obrazec...dodeljen mi je bil agent....in sedaj tišina...
Začelo se je pa v sredini decembra....ok zastopim prazniki pa to....pa se malo zavleče...danes sem jim pisal kako kaže in še čakam odgovor....pač trenutno traja že več kot en mesec od vložene prijave.

Na Savi nisem imel težav...pa na Triglavu v preteklosti tudi ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

aborko ::

Pri Croatii si dobil cenejse zavarovanje iz drugega razloga ne zaradi tega ker se trudijo, katerega beri splosne pogoje ene in druge zavarovalnice.

Kakšne splošne pogoje, če je tip zavaroval samo AO? A zdej se že AO razlikuje med zavarovalnicami? A ni zakonsko določeno kaj krije AO?

solatko ::

1309976 - Vse!
Invictus - Kasko popravila ali odgovornost?
aborko - Kar precej je razlike 180-120 za 1.6 ccm, pri polni bonifikaciji 50%.
Delo krepa človeka

aborko ::

V denarju verjamem da so razlike, a on govori o splošnih pogojih...

solatko ::

aborko - Kaj pa je v obveznem zavarovanju lahko drugače?
Delo krepa človeka

Invictus ::

solatko je izjavil:


Invictus - Kasko popravila ali odgovornost?

Oboje.

Tudi, ko so že leta nazaj plačali popravilo toče vsem zavarovancem, tudi brez tega zavarovanja, ni bilo problemov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

;-) ::

solatko je izjavil:

aborko - Kaj pa je v obveznem zavarovanju lahko drugače?

Cena.

Ales ::

;-) je izjavil:

solatko je izjavil:

aborko - Kaj pa je v obveznem zavarovanju lahko drugače?

Cena.

In kaj si potem s tem mislil:

;-) je izjavil:

Pri Croatii si dobil cenejse zavarovanje iz drugega razloga ne zaradi tega ker se trudijo, katerega beri splosne pogoje ene in druge zavarovalnice.

solatko ::

Ales - Glej, 50 let iz različnih naslovov obveznega zavarovanja, ni šel niti DIN, BON, TOLAR, € denarja za škodo, ki bi jo povzročil jaz (dobil sem za cca 30k€ odškodnin, zaradi tisti, ki so se zabili v avtomobile moje družine), torej me drobni tisk briga en toliko, kot lanski sneg, hočem samo najcenejše obvezno zavarovanje, da pokrijem zahteve države, nič drugega in me ne zanima, če je to bangladeška zavarovalnica.

Če bi bilo možno, tudi obveznega zavarovanja nebi imel nikoli pa sem imel v lasti tudi avtomobile 50kDEM+.

Nisem tako kot župniki, ki cerkev zavarujejo proti toči, ker ne verjamejo, da jih pazi Bog, jaz sebi zaupam.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Ales ::

Ne razumem čisto, zakaj si to naslovil name.

Jaz se samo sprašujem, kaj ima lahko droben tisk z obveznim avtomobilskim zavarovanjem, če sploh kaj. Oziroma sprašujem ;-) ki je to izjavil, ne tebe...

zobnik ::

naredijo na položnice

WhiteAngel ::

tornjak982 je izjavil:

Pozdravljeni

Imam vprsanje v zvezi zavarovanja za Passat b5.5 2004 130HP, sem mladi voznik sem dobil vozniko dovoljenje 8mesec 2019.. In v 9mesecu sem zavaroval avto pri triglavu do 3meseca to je 6mesecov in sem spet zavroval za eno leto do 3mesec 2021 nekje me ispadlo okoli 550eur samo zavarovanje in me zanima ali je to preveč?
Zdaj bom spet zavaroval marca 2021 za eno leto ali bo kaksen popust ali je boljse zamenjat za katero zavarovalnico cenejšo ?
In če je mozno da prenesem od mame popust ona je imela na sebi 3leta avto..

Lp


Najcenejša sta g24 in wiz. Ampak to samo osnovna polica, brez nezgodnih zavarovanj, asistenc, kaska itd. Na wizu sva tudi oba z ženo - njo pride malo pod 100 eur, mene nekaj čez 100 eur.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
843208877 (1814) wcpapir
»

Najboljše zavarovanje za avtomobil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16840985 (7051) Mateja88
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26669645 (37236) ;-)
»

avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5012393 (7569) BCSman
»

Prometna : naredil škode za 80€, sedaj moram plačat 300€ več zavarovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8017802 (14617) dj_uro

Več podobnih tem