» »

Kako je s kupovanjem privat avta

Kako je s kupovanjem privat avta

mahoni ::

In ti prehodi med regijami zdej trenutno v Slovenistanu?

Fotr bi ze rad koncno kupil avto, a nemore nikamor ali obstajajo izjeme?

feryz ::

Daj, daj, ne delaj se norca. Napiše naj papir kam gre in to je to. Saj so policaji ljudje z možgani, ne opice.
No ja, blizu so jim.

mahoni ::

OMG resno sprasujem. Jaz ne zivim v Sloveniji, ampak fortr je bojecka in on pravi da nesme it nikamor. Zato sprasujem, obstaja kaksna uradna pot ali kaj, da pac ima ta pildek za zravn.

krho ::

Jest sem napisal papir 2x, ter šel po avto, najprej gledat, nekaj dni kasneje pa še na servis/prepis. Pa sem šel praktično čez pol Slovenije.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

c3p0 ::

Razloži fotru, da je postal normie in da naj grow a pair.

mahoni ::

Eh, ne razumem kaj je fora, da napises na papir? Ce te ustavijo, kaj reces evo vam papir, na katerega sem sam napisal naslov? Kaj ni isto, ce jim takoj reces grem tam pa tam in adijo?

Ker nesmisel.

LapD ::

Uradno ne sme it, ker to ni nujno opravilo tako da je vseeno če ima papir ali ne. Če ga že kdo ustavi ga bo spustil naprej, če bo lepo razložil, če ga ustavi nekdo ki je ustal na levi nogi bo pa avto pač 200€ dražji. Takšna je trenutna realnost.
web&motion designer

krho ::

@mahoni: Ni nesmisel, če nimaš na papirju, pol se lahko izmišljuješ, ko te ustavi. Se pravi, ti si štajerc, pa greš po avto v Koper.. pol te pa ustavijo recimo v Novi Gorici, če maš papir, pol dobiš kazen.. ker pač tam nimaš kaj delat. Če te ustavi recimo v Postojni, pol je ok.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Valvoline ::

feryz je izjavil:

Daj, daj, ne delaj se norca. Napiše naj papir kam gre in to je to. Saj so policaji ljudje z možgani, ne opice.
No ja, blizu so jim.

Ne smes. Ce te ustavijo si gotof, kazen je 400 evrov. Obstaja kao neka izjema ce kupujes iz avtohise, ti posljejo papir da si vplacal aro. Od fizicne osebe v nobenem primeru.

fikus_ ::

Ne gre kar tako, da bi pisal papir in se vozil po SLO!

Sicer staro, ampak v glavnem velja:
https://www.gov.si/novice/2020-10-25-no...

mahoni ::

In kdaj mislio to sprostit? Pa so ti politiki na glavo padli?

fikus_ ::

Če pogledam v kristalno kroglo in lanske izkušnje, okrog 1. maja.

Na glavo so padli zelo verjetno, ko so bili še otroci.

Valvoline ::

Prepoved gibanja med obcinami je totalni idiotizem ze od starta, ne prinasa nobenih pozitivnih rezultatov. Kar bi moral naredit je zapret drzavno mejo.

Furbo ::

Jap, vsak čefur, ki je prej prodajal bureke tisočim v Londonu ali kje drugje, lahko pride, da fejk potrdilo ali enostavno ne jebe karantene in pol imamo, kar imamo.

Medtem pa pridno jebemo domači narod in firme.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Valvoline ::

Znanec je fasal 400 evrckov ker je iz MB sel v KK po alu platisca z zimskimi gumami. Noben papir/izjava ne pomaga.

Zgodovina sprememb…

telexdell ::

Ne vem no- avtosaloni so uradno zaprti, torej ne moreš napisati lista, da greš kupit avto. Odprti so servisi za nujna popravila. Če ti popravijo kaj ne nujnega ne smejo izdati računa- le keš na roko. Torej bi lahko eventuelno napisal list, da gre na servis avta, ča ga ni v njegovi občini.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

feryz ::

Govorimo o teoriji in praksi? Vam je to sploh jasno?
Pa kaj res nikamor ne greste, za boga miloga? Jaz sem mislil, da bom naredil kaj manj kilometrov kot v povprečju, pa kaže, da jih bo še malo več v zadnjem letu.

Valvoline ::

feryz je izjavil:

Govorimo o teoriji in praksi? Vam je to sploh jasno?
Pa kaj res nikamor ne greste, za boga miloga? Jaz sem mislil, da bom naredil kaj manj kilometrov kot v povprečju, pa kaže, da jih bo še malo več v zadnjem letu.

Prepovedano je v teoriji in praksi. Ce je vec oseb v avtu, vsak je kaznovan po 400e. Najmanj tveganja je ce gres z vlakom, baje noben ne kontrolira.

Machete ::

Okupatorju se nikoli ne smete podrediti. Se niste nič naučili od naših očakov, kako se stvarem streže? Tu se pa jokcate pa tresete za samoumevno pravico do gibanja. Brez heca sem zgrožen nad pohlevnostjo in bogagoječnostjo folka.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Šimpanz ::

Avto servis delajo normalno. Mel nesrečo (malo udarjen pleh), normalno peljal ocenit k zavarovalnici in nato k kleparju v decembru. Ta mesec redni letni servis avteka. Se naročim na uradnem servisu odpljem avto tja in ga dobim nazaj konec dneva.

Valvoline ::

5 oseb v avtu = strizenje za 2k, ce te dobijo. Ko voli nek izvoli.

Vanquish ::

krho je izjavil:

Jest sem napisal papir 2x, ter šel po avto, najprej gledat, nekaj dni kasneje pa še na servis/prepis. Pa sem šel praktično čez pol Slovenije.


so te ustavili in pregledali in spustili?

telexdell ::

Šimpanz je izjavil:

Avto servis delajo normalno. Mel nesrečo (malo udarjen pleh), normalno peljal ocenit k zavarovalnici in nato k kleparju v decembru. Ta mesec redni letni servis avteka. Se naročim na uradnem servisu odpljem avto tja in ga dobim nazaj konec dneva.

Popravilo avta po prometni nesreči se smatra kot nujno delo. Tudi redni servis lahko damo v to skupino. Če pa ti npr. ne bi delala klima ali bi želel vgraditi kakšno dodatno opremo ali... pa to ni dovoljeno.

telexdell je izjavil:

Šimpanz je izjavil:

Avto servis delajo normalno. Mel nesrečo (malo udarjen pleh), normalno peljal ocenit k zavarovalnici in nato k kleparju v decembru. Ta mesec redni letni servis avteka. Se naročim na uradnem servisu odpljem avto tja in ga dobim nazaj konec dneva.

Popravilo avta po prometni nesreči se smatra kot nujno delo. Tudi redni servis lahko damo v to skupino. Če pa ti npr. ne bi delala klima ali bi želel vgraditi kakšno dodatno opremo ali... pa to ni dovoljeno. Tudi nakup novega avta ni nujno delo
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Zgodovina sprememb…

Vetrpiha ::

Valvoline je izjavil:

feryz je izjavil:

Govorimo o teoriji in praksi? Vam je to sploh jasno?
Pa kaj res nikamor ne greste, za boga miloga? Jaz sem mislil, da bom naredil kaj manj kilometrov kot v povprečju, pa kaže, da jih bo še malo več v zadnjem letu.

Prepovedano je v teoriji in praksi. Ce je vec oseb v avtu, vsak je kaznovan po 400e. Najmanj tveganja je ce gres z vlakom, baje noben ne kontrolira.

Tako kot vedno, se ti mora to tudi dokazati. Zahteva za sodno varstvo pomaga.
Le glej, da bo se kaksen drug razlog, kot nakup avta. Saj drugega bos moral namrec omeniti.

          ::

mahoni je izjavil:

In ti prehodi med regijami zdej trenutno v Slovenistanu?

Fotr bi ze rad koncno kupil avto, a nemore nikamor ali obstajajo izjeme?


Zakaj pa na policijo ne pokličete in vprašate?

feryz ::

Ker je prepovedano z ukrepom?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Porsche Slovenija bolana cena servisa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12434626 (17189) bbbbbb2015

Astra K 1.6T 200 - lučka za motor (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14016904 (13033) hojnikb
»

Policija in zaskrbljujoč nagovor! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8212207 (7657) PrimoZ_
»

Kupci kupujejo kilometre in ne avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12224969 (19895) bond007

Več podobnih tem