» »

Denarna socialna pomoč - izkoriščanje

Denarna socialna pomoč - izkoriščanje

1 2
3
4

aviator ::

Dokler se ti ne bo treba tudi za teh 500 eur prikazat nekje 2h na dan, magari z metlo bo stanje tako kot je. Eni bi to z veseljem sprejeli, sploh recimo bolj na lokalnem nivoju, saj če si socialno ogrožen, res ne moreš privoščiti hodit delat prek javnih del drugam, ker si predvidevam prikrajšan za svoj prevoz.

Kot dijak sem za 3 eur na uro hodil delat, k lokalnemu privatniku. Minimalna urna postavka, moral si imeti svoj prevoz za tista 2 km in se malico. V življenju mislim, da v nobeni službi nisem toliko garal kot v tej. Prav zato je zame 500 eur, ki jih dobiš po suhem brez dela ena sam potuha, dovoljena v primerih invalidnosti ali pač kot pokojnina, ki jo je nekdo v 40 letih delovne dobe prigaral.

Poznam gospoda, ki mu občina vsako leto plača kurjavo. Podedoval je zanikrno utico po starših, je pa malo mentalno prikrajšan. Sedaj so mu končno znanci in sosedje uredili neko službo v lokalnem podjetju, prej pa je župana večkrat pozval naj mu dajo službo na občini, da bo urejal okolico, ker ga je sram imeti socialno podporo in nič delati. Pri tem sta na občini že delala dva gospoda, ki z svojim delom nista ravno briljirala. Doticni gospod je v okviru svojih zmožnosti delaven 100 na uro. Tak človek težko napiše nek uziten življenjepis, tudi delovnih izkušenj nima in če imaš na voljo delovno silo za enostavna dela iz Makedonije, ki je zdrava in mlada boš pač raje vzel nekega mladega mulca. Imaš pač ljudi, ki jih ne moreš normalno vključiti v delovni proces, ker pač tudi enostavnega dela ne zmore opravljati na dovolj visokem nivoju. Tukaj je zavod preveč trd da bi šel na teren, zgolj piše podporice enim in drugim, po možnosti te informirajo o vseh možnih prejemkih, ki jih lahko dobiš namesto, da bi v eno dvorano pripeljali brezposelne, ter delodajalce ter jih nekako povezali in zanje poiskali službo. Delovno sposobnost se, da resno ovrednotiti in se lahko določen del plače tudi subvencionira.
Nisem še doživel, da bi nekdo iz zavoda prišel k podjetniku na dvorišče, si ogledal dejavnost, svojo bazo brezposelnih in ponudil povezavo med delodajalcem in brezposelnim. Načeloma pa so zato plačani, da spokajo ljudi iz socialne v gospodarstvo.

Za določene družbene skupine(Romi) pa je sociala harac, ki ga plačujemo zato, da ne delajo težav. Ko enkrat plačaš, bo takim plačeval do konca življenja. So mojstri izsiljevanja. Če gre za obroben pojav, zadeve niso moteče. Vemo pa, da je naša nanny state zelo velikodušna z našim denarjem. Je pa precej neugodno, da se taki populaciji tala zastonj neprofitna stanovanja, medtem ko mladi brez zaledja za isto stanovanje plačuje 500, 600 eur najemnine. Zakaj mislite, da se bi spremenili, če jim tovrstni način življenja več kot ustreza, se država se jim prilagaja.

Milijoni na višjih instancah so drug problem. A začne se tukaj. Pri malem cigancku, ki ga mati ne uzge po prstih ko spizdi čokolado iz stačune. Ni nujno da je ravno cigancek, mislim pa, da vemo o čem govorimo.

sbawe64 ::

aviator
Invalidska podjetja imajo dosti takih zaposlenih.
2020 is new 1984
Corona World order

sbawe64 ::

zavod = zrsz
Da bi zavod komu iskal službo sem doživel le 1x, ko sem imel neke opravke na zavodu, kjer je zaposleni iz sprejemne pisarne klical in moledoval pripadnika naših ogroženih zagorelih, če bi prišel delat v neko javno ustanovo.

Drugače zavod samo pošilja email/sms obvestila o prostih delovnih mestih, ki se pojavijo na zavodovi strani iskanjedela.si (za www.gov.si/zbirke/delovna-mesta/ nisem prepričan) in ustrezajo tvojim, napisanih v zaposlitvenem načrtu.Na to se moraš odzvati z ja/ne v roku 24ur ; "ne" ustrezno obrazložiti, pri "ja" moraš poslati prijavo oz. poklicati.

Na teren hodi zavod, ko/če dajo podjetja pobudo, da jim manjka kadra (in ga ne dobijo).Ponavadi gredo prvo sami iz zavoda, nato zberejo interesente iz evidence ter gredo še 1x skupaj z njimi.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

zobnik ::

Zdaj je dost ljudi tiho, ko jim država nadomestil daje, da nebi bli lačni in na cesti....A bodo njih, če ne sprejmejo dela na kaki žagi ali v industriji tud črtal iz evidence, da ne bodo več upravičeni do madomestila?
Najbrž ne!
Ravno teli so v preteklosti pljuval čez tiste čokoladne ljudi?!?!!! Mislim rome
Karma je hudiča! Zakaj je treba bit tak

aviator ::

Težava ni čokoladna polt. Težava je, klan. 0Obstajajo redki primeri, t.i civili, romi, ki so se odselili in uspeli. Pri tem so morali narediti totalen cut, nad njihovimi klani. Prvo jih je treba med sabo razdeliti na tisto manjšino, ki zganja kriminal in za talce jemlje vse ostale, ki bi se radi vključili v družbo. Ko bodo kriminalci ostali sami, in bo delež ta pridnih narasel, čez vse meje se bodo tudi ostali integrirali. Takrat se tovrstne Mirkote požare v cuzo. Imamo to težavico, da lenuha ne moreš vreči ven iz neprofitnega stanovanja, nekomu, ki podporo porabi za avto namesto hrano pa je ne moreš vzeti.
Ja, če boš sprejel neprofitno stanovanje, bos sprejel tudi delo na žagi. Tašča dela z parimi takimi civiliziranimi Romi, rekla je da ti ljudje delajo za 2 druga, priznavajo pa sami, da se jih upravičeno gleda postrani.

Sej tisti ta glavni v teh klanih dobro vedo kako se je potrebno obnašat.Glumit moraš reveža, in izpostavljati vse Rome. Same Rome med seboj je strah, teh ta glavnih kriminalcev in zadrogirancev. Ti tudi bremzajo, da se karkoli uredi, da se kdorkoli zaposli. Če nimam tekoče pitne vode in vode za umivanje in želim v službo bom že našel način, da se umijem. Tudi evropsko sodišče jim je dejalo, da z podporami dobijo dovolj, da bi si lahko vse uredili. Konec koncev, večina Slovenije je kopalnico dobila šele v 50 letih.

Ne boš verjel, da poznam par fantov, ki so rasti gor ob enih starih starokopitni tetah. 5 ljudi je živelo od 2 kmečkih pokojnin. Kljub temu, da se saj sigurno vsi trije prinesejo domov vsak krepko čez povprečno plačo, se vedno živijo v razpadajoči bajturini brez kopalnice, pa noben ne smrdi. Izgleda se umivajo v lavorju, sicer mi je vse skupej čudno, ker bi po mojem z prihranki lahko zgradili grad, z 3 kopalnicami. Ne dvomim, da se ne da v enem pajzlnu uredit banje, strešnice napeljat do nje in dobit kak bojler.

Ena stvar, ki bi bila dobra je tudi amnestija za položnice, tistih, ki delajo, ker trenutno Rom, ki je naklofal polno dolgov, če gre delat, praktično celo plačo porabi za plačilo starih stroškov. Osnova je take ljudi spraviti v službo, otroke pa v šolo, četudi nas stane v začetku več kot sedaj.

V Zabjaku je 30 let nazaj živelo cca. 250 Romov, sedaj jih je prek 700.

scipascapa ::

avitor: niso samo Romi problem, problem v naraščanju se imenuje Kosovo.

Zgodovina sprememb…

mailer ::

Problema sta oba in eksponentno naraščata. Pa da bi imel samo par dni bi jih pošlihtal v nulo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

scipascapa ::

Kranj, Velenje itd raste....v 2 generacijah bomo manjšina.

dice7 ::

Fantje majn interneta in vec seksa

scipascapa ::

Ni bab, COVID stanje pa to.

zobnik ::

Zanimivo, kako ljudje radi zmerjajo druge z lenuhi, ampak istočasno pozabljajo da so tudi sami LENUHI in to dvojni. Prvo, ker se obremenjujejo z ostalimi in drugič ker so dejansko tudi sami lenuhi. Spomnem se ene upokojenke iz vrtnarije, je rekla da je v penziji in da hodi pomagat v vrtnarijo.++++
Ena dobra zgodba od ene, ki jo preprosto moram delit:
25 Jul 2020 00:14
Ena kmalu 60 jaz se s teboj povsem strinjam. Sodim v mlajšo generacijo vendar ne v najmlajšo. Sem ena čez 40.
Verjetno ste živeli v socializmu. Res, ne razumem ali vas to ni motilo pred 20 leti? Če imate sedaj tako majhno pokojnino pomeni, da tudi vaša plača ni bila velika? In zakaj niste ničesar ukrepali? Ali ste mislili, da bo država poskrbela za vas? Država ne bo poskrbela za nikogar. Vi ste odgovorni za svoje življenje in uspeh tistih ki se šlepajo čez socialno pomoč, ne škodi vašemu uspehu. Res mi gredo na j.... takšni, ko krivijo vse okoli, vsi drugi so problem, le oni sami so nedolžni. Pa vam bom jaz povedala kaj sem naredila, da ne bom čez 20 let obsojala drugih. Delala sem neprestano, bila utrujena od neprespanih noči, vendar plačilo je bilo mizerno. Jaz sebe cenim in spoštujem ter tudi ostale ljudi, tudi tiste na socialni pomoči, saj niso oni krivi za moj neuspeh. Pred leti sem premaknila rit, spakirala kufre, se poslovila od staršev, svojcev, od lastnega sina ( še sreča, da je bil že bolj zrel) in odšla v tujino s trebuhom za kruhom. Brez poznanstev, brez vsega. Pa veste zakaj?? Ker rada delam, ker si zaslužim dostojno plačilo in ker si zaslužim dostojno pokojnino! Nihče drug ni kriv za moj neuspeh, kot jaz sama. Dejstvo je, da pravkar živimo življenje oz. posledice preteklih dejanj. In če ti je prej bilo malo mar kako bo danes, prosim ne jokati sedaj. Pa žal, brez zamere. Odgovornost za naše življenje je samo v naših rokah!!!

vir:https://med.over.net/forum5/viewtopic.p...

GabrieLeo ::

Ja, tudi jaz ne razumem ocenjevanja življenja ljudi na sociali. Mislim, ali res hočeš biti ujetnik svoje hiše, morebiti boš šel na morje najdlje na Hrvaško ter umrl sam? Sociala je ravno toliko, da se človek znajde, ampak ostalo je pa res najbolj osnovno življenje možno.
Osebno sicer imam super plan, če bi pristal na sociali: živiš v pisarni, tuširaš se v fitnesu, delam na projektih za svoje bodoče podjetje, ekstra denar dajam v delnice, berem tone knjig v tem prostem času... Ampak to sem jaz pa mogoče še trije, veliko pa jih hoče socialo vlečt 4evr and evr. Nimajo ambicij, nimajo niti najmanjše želje po vračanju vrednosti družbi.

Problem je to, da je sociala, pokojnina piramidna shema in ko ne bo več srednjega razreda ki bi podpiral vse to bo počilo in zasmrdelo.
Tudi UTD fantazije: iz kej se bo denar vzemal? Spet iz srednjega razreda, ki se vztrajno krči.

Reycis ::

Denar se naprinta. Se mi zdi, da že dolgo ni več povezave med pobranimi davki in porabo države. Država pobira max kolikor lahko in porablja kolikor ocenjuje, da je potrebno. Inflacije pa (še) nimamo, ker nam kinezi delajo stvari in je tudi ne bo dokler nam bodo delali stvari in v zameno jemali naš funny money.

Sociala omogoča krepko več kot samo miniminimum. Samo pametno je treba. Poznam primere in jim privoščim. Tudi sam sem bil nekaj časa na sociali, zdaj pa delam izključno in samo zato, ker sem pred tem ves čas zabil na računalniku - pretežno igricah - in sem sedaj bolj zadovoljen. Kot bi pa rekla velepička: "ni ekonomske računice".
Diversity is our greatest strength

Gagatronix ::

Da ni inflacije lahko rece res samo popolnoma nerazgledan clovek.

Invictus ::

Gagatronix je izjavil:

Da ni inflacije lahko rece res samo popolnoma nerazgledan clovek.

Inflacija je vedno, samo včasih je negativna...

https://www.stat.si/StatWeb/Field/Index...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Problem sleparjenja z inflacijo je ta, da ne štejejo not VSEH dobrin...

To nategovanje z košarico dobrin je bv... če izračunamo povprečne cene 1.1.2019 in 1.1.2020 je inflacija ohoho, enako je za 1.1.2020 do 1.1.2021

Ko pa cherry pickaš ven par 10 dobrin pa morda res ni ja
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Naredi bolje, saj postajaš prva vseznalec tukaj >:D.

Standardi za izračun inflacije so jasni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Invictus ::

Sicer pa, če se vrnem na temo, vsak ima možnost izkoriščati denarno pomoč.

Saj stvari so jasne...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

styrian ::

Po mojih izkušnjah so tisti ki drugim ne privoščijo socialne pomoči sami največji faliranci in nesposobneži v življenju. Gre za čisto projekcijo.

Socialne pomoči ne dobi vsak. Kolikor vem gre davčna gledati lastništvo nepremčnin, avtomobilov in bančne račune.

Invictus ::

Ne davčna, CSD. Ne bi verjel koliko pooblastil imajo tiste kure tam.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zztop ::

Hangman je izjavil:

Velik problem pri nas je izkoriščanje denarne socialne pomoči,
Vir?

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Naredi bolje, saj postajaš prva vseznalec tukaj >:D.

Standardi za izračun inflacije so jasni...


Saj sem... sem vzel 20 dobrin ki jih največ kupujem v 2019 in so zrastle za 9,xx% torej je za mene takšna inflacija cen... Vzet bi se moralo široko paleto
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

A110 ::

zztop je izjavil:

Hangman je izjavil:

Velik problem pri nas je izkoriščanje denarne socialne pomoči,
Vir?


Vrjamem da vsak pozna koga ki je na socialni obenem pa za malo dela na črno pride s pol manj dela do enakih prihodkov kot nekdo z minimalno plačo. prav tako verjetno vsak pozna koga ki noče v službo. Ker v zadnjih par letih pred korono je lahko vsak našel službo (pa to ne samo za minimalno plačo) če je le želel. Seveda je še vedno dosti takih ki res nemorejo delati (invalidi,...) ampak večina bi pa lahko.

zztop ::

A110 je izjavil:

zztop je izjavil:

Hangman je izjavil:

Velik problem pri nas je izkoriščanje denarne socialne pomoči,
Vir?


Vrjamem da vsak pozna koga ki je na socialni obenem pa za malo dela na črno pride s pol manj dela do enakih prihodkov kot nekdo z minimalno plačo. prav tako verjetno vsak pozna koga ki noče v službo. Ker v zadnjih par letih pred korono je lahko vsak našel službo (pa to ne samo za minimalno plačo) če je le želel. Seveda je še vedno dosti takih ki res nemorejo delati (invalidi,...) ampak večina bi pa lahko.
Je zadosti delovnih mest na voljo?

zobnik ::

Avtor teme se ne sprašuje niti to, ko starši skozi leta vplačujejo in kmalu po penziji umrejo a ni pošteno da nekdo izčrpa denar kar je blo njihovo. Recimo s pomočjo socialne pomoči.
Izkoriščajo samo tisti, ki njihovi starši, sorodniki niso nikoli zadost vplačeval z delom, recimo Romi, ne vem mogoče se motim in so se zadnja leta zaposlil.

zobnik ::

Naj dajo 900 neto plače + dodatki in ne bo noben več od zdravih na socialni.

Mato989 ::

zobnik je izjavil:

Naj dajo 900 neto plače + dodatki in ne bo noben več od zdravih na socialni.


No ja... še prosti vikendi pol pa se strinjam.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Telbanc ::

https://reporter.si/clanek/slovenija/ko...

"Na ulicah Kranja se bolj pogosto sliši albanščina kot slovenščina, tako pa se Kosovci delajo norca iz Slovenije in zlorabljajo naše socialne ugodnosti":))

"Po podatkih MNZ je imelo na dan 25. junij v Sloveniji skupaj 4463 državljanov Kosova veljavno dovoljenje za prebivanje, ki jim ga je izdala UE Kranj. Od tega je imelo dovoljenje za stalno prebivanje 1980 Kosovcev, dovoljenje za začasno prebivanje pa 2483 državljanov Kosova."
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

SuperKripto ::

GabrieLeo je izjavil:


Tudi UTD fantazije: iz kej se bo denar vzemal? Spet iz srednjega razreda, ki se vztrajno krči.

Iz kje se bo jemal UTD. V nacrtu imajo predstavit program, ce bos zelel UTD bos moral dat vse svoje premozenje v skupno rabo. Tudi tisti, ki nimajo nic se bodo odrekli pravici do lastnine, ce vstopijo v program. Pa morda se pogoj da se cepis. Tako so govorili v kanadskem leaku.

Zgodovina sprememb…

Poldy ::

400 EUR je res videti malo. Ampak je tudi hrana potem zastonj. Če si nekje zrihtaš stanovanje, ti res nič ne manjka. Ne vem kaj bo potem kasneje s penzijo. Pa saj za svojo tudi ne vem.

Jih poznam vsaj 5, ki tako živijo. Eden od teh petih - veliko se giblje in je v dobri formi. Na črno dela kot fitness trener. Jackpot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

Koraaz ::

Tisti, ki zlorabljajo socialno pomoč, kako jo sploh izkoriščajo? Kako jim rata? Kako to izgleda?

Kot mi je znano, ko enkrat zaprosiš za socialno, se te na zavodu hočejo po hitrem postopku znebit, ravno zato, ker nočejo, da bi ljudje izkoriščal socialne. Če ti zavod ni "našel" šihta po več letih, ti jo bo zagotovo našel tisti trenutek, ko boš zaprosil za socialno pomoč (vsaj tako sem slišal, da naj bi bila praksa).

Potem, če se prav spomnim je med finančno krizo leta 2009 bila socialna pomoč vračljiva. Se pravi, si jo moral vračati takoj, ko si se zaposlil. Kako je s tem danes? Se jo še vrača al ne?

Sklepam, da moraš tudi vlogo za socialno na CSD dajat vsake 3 mesece, če ne celo manj, kar tudi terja nekaj energije, kar pomeni, da ne more iti to v nedogled, da bi ljudje do smrti zlorabljali.

zobnik ::

saj je dodatek za del.aktivnost socialna pomoč + dodatek, to skupaj znese 500-600 evrov/mesec...al ste mislil da bodo eni za 400 evrov še 100 ur moral naredil javnih del :D
Pol je bolje zaposlitev plačan dopust, božičnica, regres, dodatki, ....dopust itd
Sam potem kar ne moremo bit več socialan država, mar ne, če bi moral ljudje zato nekaj naredit pa tud če so bolni

jshadlsa232 ::

scipascapa je izjavil:

Kranj, Velenje itd raste....v 2 generacijah bomo manjšina.

To je easy fix: https://www.bbc.com/news/world-europe-4...

Vprašanje je samo katera vlada ima jajca to uvesti samo za bele Slovenske državljane, brez da jih tisti ki vodijo povodce (((EU))) ne kaznujejo.

Ampak ne, najprej naredimo wageslave iz populacije, da si ne privoščijo otrok, nato pa jim prodajmo zgodbico, kako si moramo populacijo doktorjev uvoziti, ter za njihovo integracijo plačati na lastnem ozemlju miljarde.

Še kdo ni skapiral?

tikitoki ::

Koraaz je izjavil:

Tisti, ki zlorabljajo socialno pomoč, kako jo sploh izkoriščajo? Kako jim rata? Kako to izgleda?

Kot mi je znano, ko enkrat zaprosiš za socialno, se te na zavodu hočejo po hitrem postopku znebit, ravno zato, ker nočejo, da bi ljudje izkoriščal socialne. Če ti zavod ni "našel" šihta po več letih, ti jo bo zagotovo našel tisti trenutek, ko boš zaprosil za socialno pomoč (vsaj tako sem slišal, da naj bi bila praksa).

Potem, če se prav spomnim je med finančno krizo leta 2009 bila socialna pomoč vračljiva. Se pravi, si jo moral vračati takoj, ko si se zaposlil. Kako je s tem danes? Se jo še vrača al ne?

Sklepam, da moraš tudi vlogo za socialno na CSD dajat vsake 3 mesece, če ne celo manj, kar tudi terja nekaj energije, kar pomeni, da ne more iti to v nedogled, da bi ljudje do smrti zlorabljali.


Od kje tebi dezinformacija, da ti najdejo delo?

Reycis ::

To je bilo včasih (10+ let nazaj). Koristim 9+3 in lahko iz prve roke povem, da je možno danes luftat na zavodu na izi.
Diversity is our greatest strength

zobnik ::

eni še s 1000 evri ne more preživet meseca, kaj bi blo šele s 300-400 evri.

DegenGambler ::

Nekdo, ki ima neko stanovanje, mu je 400€ na mesec več kot dovolj. Zdej če je pa potrebno plačevat najemnino, potem se pa stvar konkretno oteži.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

zobnik ::

Tole si preberte na med.overju:
https://med.over.net/forum5/viewtopic.p...

In zaard takih bodo socialni sistem spremenil v smislu, kdor ne bo sprejel dela bo odletel iz "socialnega življenja". nastradal bodo pa ostali, ki si želijo delat, ampak ne morejo zaradi zdravstevnih težav...tud čez zdravniške preglede ni lahko za take in na koncu so zdravniki tisti, ki napišejo da je tak z zdravstenimi težavam sposoben za delo. Predvsem zaradi izkoriščanja tega socialnega sistema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

111111111111 ::

Mah midva oba delava, pa bi nama več ostalo, če bi bil jaz brezposelen in tako kot je v zgornjem postu, bolj miren spočit, bajta pospravljena.

NI vse iz trte izvito. Če mi junija ne povičajo plače bom dal odpoved.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zazzau ::

Pozdravljeni,

Star sem 20let rojen s posebnim potrebam problem z govorom, manjse motnje v razvoju pshiicne, koncal solo z nizjim poklicnnim programom.. Delal kot student 1leto sem zasluzil Skupaj za voznisko in avto sam bez vecjih tezav v kuhinji..

13.271,38 Brutoo
11.214,30 Netoo
2.057,08 Prispevek PIZ

Na zavodu mi že 5krat predlagajo to zaposliteveno rehabilitacijo strah me ce dobim ta status invalida da bom se tezje najdel zaposlitev in da ne bom nic imel od drzave kot pomoč, mislim ce dobim status invalida ne morem dobit invalidsko pokojnino ce nimam delovne dobe.. Dosti sem prebral da te vzamjeo kao na testiranje več let da im delas 8ur kao za ocenjevanje za dzabe in na koncu ne dobis zaposlitve..
Jaz lahko delam lazja fizicna dela pomivanje posode zlaganje kaksno in tezja dela če se navadim trenutno nisem fizicno toliko spreten..
Vasa mnenja kaksna so o tej rehabilitaciji, ali je boljse da najdem kaksno zaposlitev kot da grem v ta projekt..In me zanima ce je mozno da me dajo dol z zavoda kjer nocem v to zaposlitveno rehablitacijo trenutno prejmam socialno pomoč 400eur..
Se opravicujem zaradi slabe slovnice nisem iz slovenije .

Hvala za nasvete..

rejven ::

beta1 je izjavil:

Da malo ukradem temo, ker ni samo nepravično iz strani oseb ki koristijo DSP. Je tudi kdaj pa kdaj nepravično iz strani CSDja in ZRZSja ter še mogoče katerega tretjega zavoda.

Kaj boste pa nato rekli, na ta primer:

Oseba s statusom invalida in odločbo o nezaposljivosti (URI soča), ni upravičena do DSP, varstvenega dodatka, zdravstvenega zavarovanja, dopolnilnega zavarovanja, subvencijo malice v šoli za otroka itd... , ker ima partner zaposlitev in za las presega cenzus, da bi dobil par EUR varstvenega. Če pa ni DSP, potem pa tudi zdr. zavarovanja ni. Družina lastnega premoženja nima.

Korona dodatki, dohodnina, bilokakšen minimalni prihodek (prodaja klumpa na bolhi) stvar samo poslabša.

Ta oseba ne naredi zdravniških pred zaposlitvijo (niti na URI soča). ALTERNATIVA za delo na URI Soča ali izven zavoda ni bila zdravstveno možna. ALTERNATIVE NI!

TOREJ NI OPCIJE, da bi si oseba lahko sama vplačevala prispevke, da bi imela minimalno invalidsko zajamčeno pokojnino. Ker se tudi izključuje plačilo 240EUR prispevkov in DSP. Pa tudi ni finančno ni možno pri tej družini namenjat vsak mesec 240EUR za ne vem koliko let.

Jaz sem tej osebi predlagal, da se družina loči (izven zakonska zveza). Določi na CSDju skrbništo za otroka. Določi se preživnina. Zaprosi za socialno stanovanje ali subvencijo najemnine. Dobi eno sobico in se prijavi. Nato pa živijo vseeno skupaj, samo da nimajo istega stalnega naslova. Ker potem bi pa oseba dobila popolnoma vse.

Druga opcija pa sem predlagal, da partner pusti službo in da bo aktivni iskalec zaposlitve, potem pa glede na vse kar jim pripada, pridejo na skoraj enako, kot so sedaj.

Tretja opcija pa je, da pač dela na črno. WTF!!!

LOL

Ko sem jaz to osebo spoznal in mi je to povedal, prvo nisem mogel verjeti, da je to možno. POTEM PA: KAJ HUDIČA, KAM SMO PRIŠLI, DA SE MORE INVALID LOČIT ALI PA DELAT NA ČRNO, DA IMA KAJ SVOJEGA DENARJA OZ. JE UPRAVIČEN DO TE MILOŠČINE?

Jaz sem za to osebo klical na zagovornika načela enakosti, kateri se je z tem strinjal, da je to posredna diskriminacija, ampak ker so takšna pravila pri teh cenzusih, ne more ukrepat. Po nasvetu sem pobudo tudi poslal v njegovem imenu, varuhu človekovih pravic. Odgovora še nisem oz. ni prejel.

Naj mi prosim nekdo to razloži, kako je to možno leta 2021.

Pa če je kakšna ideja, da sporočim tej osebi naprej. Rešitev še iščem za njega.

LP


Vredu napisano. Socialni transferji so prenizki za dostojno življenje. Najebejo tisti, ki jih dejansko potrebujejo. Potrebno je izločit tiste, ki bi lahko delali pa ne želijo in jim jih ukint, česar pa javni sektor ni zmožen. S prve. Najlažje je postavit nek enostavno določljiv kriterij (bognedaj več) in se ga držat do pike. Kogar se dobi, vsi transferji/olajšave grede for life (razn Mercator bonov za kruh pa vodo) , za začetek bi blo kar OK.

Zazzau je izjavil:

Pozdravljeni,

Star sem 20let rojen s posebnim potrebam problem z govorom, manjse motnje v razvoju pshiicne, koncal solo z nizjim poklicnnim programom.. Delal kot student 1leto sem zasluzil Skupaj za voznisko in avto sam bez vecjih tezav v kuhinji..

13.271,38 Brutoo
11.214,30 Netoo
2.057,08 Prispevek PIZ

Na zavodu mi že 5krat predlagajo to zaposliteveno rehabilitacijo strah me ce dobim ta status invalida da bom se tezje najdel zaposlitev in da ne bom nic imel od drzave kot pomoč, mislim ce dobim status invalida ne morem dobit invalidsko pokojnino ce nimam delovne dobe.. Dosti sem prebral da te vzamjeo kao na testiranje več let da im delas 8ur kao za ocenjevanje za dzabe in na koncu ne dobis zaposlitve..
Jaz lahko delam lazja fizicna dela pomivanje posode zlaganje kaksno in tezja dela če se navadim trenutno nisem fizicno toliko spreten..
Vasa mnenja kaksna so o tej rehabilitaciji, ali je boljse da najdem kaksno zaposlitev kot da grem v ta projekt..In me zanima ce je mozno da me dajo dol z zavoda kjer nocem v to zaposlitveno rehablitacijo trenutno prejmam socialno pomoč 400eur..
Se opravicujem zaradi slabe slovnice nisem iz slovenije .

Hvala za nasvete..


Če si priden v js dobiš siht v kuhinji (pa ne garas, da ne bo pomote). Je minimalc, velikokrat izmensko ni pa hudega.
Pri statusu invalida, raznih dvigivalnih ovir se pazi,če je samo govor, nebi smel bit to hendikep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rejven ()

Zazzau ::

rejven je izjavil:

beta1 je izjavil:

Da malo ukradem temo, ker ni samo nepravično iz strani oseb ki koristijo DSP. Je tudi kdaj pa kdaj nepravično iz strani CSDja in ZRZSja ter še mogoče katerega tretjega zavoda.

Kaj boste pa nato rekli, na ta primer:

Oseba s statusom invalida in odločbo o nezaposljivosti (URI soča), ni upravičena do DSP, varstvenega dodatka, zdravstvenega zavarovanja, dopolnilnega zavarovanja, subvencijo malice v šoli za otroka itd... , ker ima partner zaposlitev in za las presega cenzus, da bi dobil par EUR varstvenega. Če pa ni DSP, potem pa tudi zdr. zavarovanja ni. Družina lastnega premoženja nima.

Korona dodatki, dohodnina, bilokakšen minimalni prihodek (prodaja klumpa na bolhi) stvar samo poslabša.

Ta oseba ne naredi zdravniških pred zaposlitvijo (niti na URI soča). ALTERNATIVA za delo na URI Soča ali izven zavoda ni bila zdravstveno možna. ALTERNATIVE NI!

TOREJ NI OPCIJE, da bi si oseba lahko sama vplačevala prispevke, da bi imela minimalno invalidsko zajamčeno pokojnino. Ker se tudi izključuje plačilo 240EUR prispevkov in DSP. Pa tudi ni finančno ni možno pri tej družini namenjat vsak mesec 240EUR za ne vem koliko let.

Jaz sem tej osebi predlagal, da se družina loči (izven zakonska zveza). Določi na CSDju skrbništo za otroka. Določi se preživnina. Zaprosi za socialno stanovanje ali subvencijo najemnine. Dobi eno sobico in se prijavi. Nato pa živijo vseeno skupaj, samo da nimajo istega stalnega naslova. Ker potem bi pa oseba dobila popolnoma vse.

Druga opcija pa sem predlagal, da partner pusti službo in da bo aktivni iskalec zaposlitve, potem pa glede na vse kar jim pripada, pridejo na skoraj enako, kot so sedaj.

Tretja opcija pa je, da pač dela na črno. WTF!!!

LOL

Ko sem jaz to osebo spoznal in mi je to povedal, prvo nisem mogel verjeti, da je to možno. POTEM PA: KAJ HUDIČA, KAM SMO PRIŠLI, DA SE MORE INVALID LOČIT ALI PA DELAT NA ČRNO, DA IMA KAJ SVOJEGA DENARJA OZ. JE UPRAVIČEN DO TE MILOŠČINE?

Jaz sem za to osebo klical na zagovornika načela enakosti, kateri se je z tem strinjal, da je to posredna diskriminacija, ampak ker so takšna pravila pri teh cenzusih, ne more ukrepat. Po nasvetu sem pobudo tudi poslal v njegovem imenu, varuhu človekovih pravic. Odgovora še nisem oz. ni prejel.

Naj mi prosim nekdo to razloži, kako je to možno leta 2021.

Pa če je kakšna ideja, da sporočim tej osebi naprej. Rešitev še iščem za njega.

LP


Vredu napisano. Socialni transferji so prenizki za dostojno življenje. Najebejo tisti, ki jih dejansko potrebujejo. Potrebno je izločit tiste, ki bi lahko delali pa ne želijo in jim jih ukint, česar pa javni sektor ni zmožen. S prve. Najlažje je postavit nek enostavno določljiv kriterij (bognedaj več) in se ga držat do pike. Kogar se dobi, vsi transferji/olajšave grede for life (razn Mercator bonov za kruh pa vodo) , za začetek bi blo kar OK.

Zazzau je izjavil:

Pozdravljeni,

Star sem 20let rojen s posebnim potrebam problem z govorom, manjse motnje v razvoju pshiicne, koncal solo z nizjim poklicnnim programom.. Delal kot student 1leto sem zasluzil Skupaj za voznisko in avto sam bez vecjih tezav v kuhinji..

13.271,38 Brutoo
11.214,30 Netoo
2.057,08 Prispevek PIZ

Na zavodu mi že 5krat predlagajo to zaposliteveno rehabilitacijo strah me ce dobim ta status invalida da bom se tezje najdel zaposlitev in da ne bom nic imel od drzave kot pomoč, mislim ce dobim status invalida ne morem dobit invalidsko pokojnino ce nimam delovne dobe.. Dosti sem prebral da te vzamjeo kao na testiranje več let da im delas 8ur kao za ocenjevanje za dzabe in na koncu ne dobis zaposlitve..
Jaz lahko delam lazja fizicna dela pomivanje posode zlaganje kaksno in tezja dela če se navadim trenutno nisem fizicno toliko spreten..
Vasa mnenja kaksna so o tej rehabilitaciji, ali je boljse da najdem kaksno zaposlitev kot da grem v ta projekt..In me zanima ce je mozno da me dajo dol z zavoda kjer nocem v to zaposlitveno rehablitacijo trenutno prejmam socialno pomoč 400eur..
Se opravicujem zaradi slabe slovnice nisem iz slovenije .

Hvala za nasvete..


Če si priden v js dobiš siht v kuhinji (pa ne garas, da ne bo pomote). Je minimalc, velikokrat izmensko ni pa hudega.
Pri statusu invalida, raznih dvigivalnih ovir se pazi,če je samo govor, nebi smel bit to hendikep.



Mislis da ni.pametno da grem v to

zobnik ::

Če zavrneš imajo vso pravno podlago da v nadaljevanju postopka izbrišejo takega iz zavoda, potem tud 400 evrov izgubiš.

gruntfürmich ::

mene pa zanima kako je z denarjem, ki ga imaš na drugem, recimo varčevalnem računu, ko je potrebno za socialno podporo pokazati izpiske 3 mesecev, na CSD vedo da imaš ti še varčevalni račun, ali pokažeš samo glavni TRR, ki je prazen in potem komodt dobiš socialno?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bambam20 ::

gruntfürmich je izjavil:

mene pa zanima kako je z denarjem, ki ga imaš na drugem, recimo varčevalnem računu, ko je potrebno za socialno podporo pokazati izpiske 3 mesecev, na CSD vedo da imaš ti še varčevalni račun, ali pokažeš samo glavni TRR, ki je prazen in potem komodt dobiš socialno?


Lahko da se motim, vendar mislim, da zaposleni na CSD-ju ne vidijo tvojega varčevalnega računa.

Uizi ::

Mislim, da moraš na vlogi to zapisat, nisem pa siguren.

dice7 ::

Mislim, da vloga nekje zahteva informacije o tem, drugace pa tak vidijo preko davcne

(2) Ministrstvo in centri za socialno delo brezplačno pridobivajo podatke za vlagatelja in njegove družinske člane po tem zakonu iz obstoječih zbirk podatkov naslednjih upravljavcev:

23. kreditnih institucij - podatke o prometu na transakcijskih računih, podatke o višini sredstev na varčevalnih računih, podatke o višini depozitov, podatke o premoženjskih pravicah iz poddepoja finančnih instrumentov vlagatelja in njegovih družinskih članov po tem zakonu, o lastništvu, vrednosti, nazivu in številu enot premoženja,

ubermensch ::

styrian je izjavil:

Po mojih izkušnjah so tisti ki drugim ne privoščijo socialne pomoči sami največji faliranci in nesposobneži v življenju. Gre za čisto projekcijo.

Socialne pomoči ne dobi vsak. Kolikor vem gre davčna gledati lastništvo nepremčnin, avtomobilov in bančne račune.


Lol.

Živiš v nepremičnini od sorodnika/na črno, imaš avto na lizing in denar v kriptu in lahko prejemaš socialo, ker si na papirju "revež".

Edina preprosta rešitev vseh teh problemov je, da se socialo in ta parazitizem ukine. Tisti, ki ne morajo delati zaradi invalidnosti bi imeli posebno socialo, ki bi jo dobil samo preko zdravniških potrdil. Tisti, ki pa so zdravi in nočejo delati samo, ker se jim ne da pa naj počnejo karkoli hočejo, ampak ne na račun drugih.

shadeX ::

gruntfürmich je izjavil:

mene pa zanima kako je z denarjem, ki ga imaš na drugem, recimo varčevalnem računu, ko je potrebno za socialno podporo pokazati izpiske 3 mesecev, na CSD vedo da imaš ti še varčevalni račun, ali pokažeš samo glavni TRR, ki je prazen in potem komodt dobiš socialno?


Seveda moraš pokazat vse do zadnjega EUR. Gre se za to da ti dokažeš da nimaš s čim živet - zato je pa socialna. Da se pomaga socialno šibkim, ne tistim ki se jim ne da delat pa majo 30 jurjev po drugih računih.

Če se gre za minimalno vsoto na varčevalnem računu (do 500 EUR - če se ne motim), lahko še vedno zaprosiš.

In ne prenašat sistema okol. So ljudje, ki socialno RESNIČNO potrebujejo, in tisti ki bodo izkoriščali sistem bo na dolgi rok samo škodovalo tistim, ki pomoč dejansko potrebujejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

gruntfürmich ::

:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Uizi ()
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socialna pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17332388 (13182) St235

Vračanje prejete denarne socialne pomoči za časa življenja (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
810216705 (146058) Mr.B
»

Socialna pomoč, rešitev problema. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26454862 (49610) SimplyMiha
»

Socialna pomoč še vedno sramotnih 229 evrov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32570596 (61770) jype

Več podobnih tem