» »

Radikalna transparentnost

Markoff ::

vnetidebater je izjavil:

Če bi vsaj napisali zgolj na kateri policijski postaji dela določen policist, njegovo ime pa skrili.
Upam da vsi policisti dajo odpoved, pa naj se Hojs potem jebe kot ve in zna.
nato pa naj se še vsak pritoži na Evropsko sodišče zaradi hudega kršenja GDPR. :P

1. Morda imaš prav. A po drugi strani - plačujemo jih davkoplačevalci iz prisilnega harača. Podjetje plačujemo samo, če kupujemo njegove izdelke in storitve.
2. Kar naj dajo odpoved. V življenju ne bodo videli takšnih plač, pa če gredo direkt delat za mafijo.
3. GDPR ni nad lokalno zakonodajo, če slednja zakonsko ureja posamezno uporabo OP. Zdaj pa v jok in na drevo.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

LuiIII ::

Ne zanima me ali je koronski dodatek ali ne. Take so bile bruto plače v decembru in za 1800EUR bruto pač dobil 1184EUR neto. Tukaj ni kaj dodati. Kar se pa tiče mojega komentarja glede plač policistov, me pa zelo motijo razkoraki med plačami policistov. Saj vem, da morajo nekako imeti vsa ta napredovanja in je za to veliko plačilnih razredov,... samo na koncu dva, ki delata enako delo dobita precej različne zneske. Dodatke na delovno dobo pa bi morali v JU tako ali tako ukiniti, ampak to je druga tema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuiIII ()

blink ::

Zanimivo je, da so vedno kazali izpiske plače najnižjega ranga torej bruto plačo 940 eur. Bruto plačo nižjo od 1000 eur ima zgolj 400 zaposlenih od 8800 zaposlenih!

Pohvale Hojsu za transparentnost! Celoten javni sektor bi moral takole objaviti plače!

LuiIII ::

Osebno ocenjujem, da imajo plače malce previsoke glede na nivo javnega servisa. Bi pa rad videl podobno tabelo še za zaposlene na drugih ministrstvih. Predvsem bi bilo zanimivo videti plače v zdravstvu in sicer dobro razčlenjene na osnovni (pogodbeni znesek) in dodatke. Trenutno imam občutek, da bi, če že nekdo mora, morali prej stavkati bolj zaposleni v izobraževanju kot pa policija.
Ne glede na te zneske lahko trdim, da imamo kot država "režijske" stroške prenapihnjene za vsaj ene 25%, sploh če gledamo na to kje imamo gospodarstvo. To je seveda dolgoročno popolnoma nevzdržno in luknje v raznih blaganjah bodo vedno večje (zdravstvena in pokojninska) sploh, če se namesto za investicije, zadolžujemo za t.i. tekoče poslovanje.

Phantomeye ::

Dej nehajte nasedat tej provokaciji. Kot da bi jaz dobil novembra jurja dodatkov, pa bi nekdo objavil tabelo, kako imam 1500€ plače. V bistvu je pa osnova 500€ (izmišljeno). To, kar je na tej tabeli napisano je res MAX od MAX. To niso osnove, to so posledica razmer.

blink je izjavil:

Zanimivo je, da so vedno kazali izpiske plače najnižjega ranga torej bruto plačo 940 eur. Bruto plačo nižjo od 1000 eur ima zgolj 400 zaposlenih od 8800 zaposlenih!

Pohvale Hojsu za transparentnost! Celoten javni sektor bi moral takole objaviti plače!



Tisti, ki imajo 940 so policijski pripravniki, ti se trenutno šolajo od doma kot ostali študenti - kar pomeni, da nimajo "koronskih dodatkov".

Zgodovina sprememb…

LuiIII ::

V bistvu vsakič ko gledam tele primerjave JU in gospodarstvo mi je vedno bolj v zadovoljstvo to, da v decembru JU nima božičnice. No ta tudi v gospodartvu ni obvezna, je pa dostojna, če podjetje zadovoljivo posluje.

Markoff ::

LuiIII je izjavil:

Objava realnih bruto plač nikakor ne more biti manipulacija. Sam podpiram to, da so vse plače v javnem sektorju javne. Drugače pa je treba vsem neukim, ki jih žal ni malo, povedati tudi to, da za delodajalca znesek bruto plače žal ni celoten znesek, ki ga mora nameniti za poplačilo zaposlenega.

Seveda ne. Zasebni sektor celo ve, da obstaja še ena malenkost, imenovana Drnovškov bruto-2 (skupaj +16,1% prispevkov na bruto plačo). V javnem sektorju jim je zanj vseeno, saj prestavijo ta znesek iz ene postavke proračuna na drugo. V zasebnem tako ne gre.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

solatko ::

Prvih 1000 so politični kadri na MNZ. Nekaj novih, večinoma starih in za njih je ja treba poskrbet. Je pa treba priznat, da je Hojs velik manipulator in je izbral decembrske plače, z dodatki za corono.
Delo krepa človeka

Markoff ::

Nekaj pa le lahko zaključim - v teh turbulentnih časih se za oblast grizejo kot podivjani zombiji. Na plano pride veliko perila, ki ni opran s Perwolom (čhna ni čhna, hdeča pa ni hdeča). Ni slabo za transparentnost naše družbe.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

LuiIII ::

Upam, da bo objavljena tudi januarska, pa februarska in marčevska plača. Naj postane to ena taka lepa tradicija, ki naj se razširi kar na vsa ministrstva.;)

Pimoz ::

Upam, da bo objavljena tudi januarska, pa februarska in marčevska plača. Naj postane to ena taka lepa tradicija, ki naj se razširi kar na vsa ministrstva.

Kolikor sem prebral je Hojs potrdil da bo tudi naprej.
Drugace pa glede javne obajve plac se enkrat. To že imajo recimo Norvežani. Ni se izkazalo za tako odličen sistem. Po študijah se je z javno objavo plač razlika v sreči in življenskem zadovoljstvu med manj in bolj plačanimi še povečala. Sedaj imajo vsaj sistem, da lahko vidiš za vsakega, ampak vsak tudi vidi kaj je kdo pogledal. In zadeva ni več tako zabavna.

solatko ::

LuiIII - Potem bi se pa zamislili, če se tak državni servis za tako malo denarja, sploh splača met, saj usluge, ki jih rabimo državljani, ne morejo stati tako malo. Govorim o ualužbencih, ki so na voljo državljanom, ne o parazitih, ki jih je na misnistrstva pripeljala politika, za te je odlično poskrbljeno.

Prvih tisoč plač na tem seznamu je z izjemami to, o čemer govorim, potem pa še kakšna "snažilka" za 1800, ki je ni še noben videl z metlo, saj večino čistijo čistilni servisi po pogodbah.
Delo krepa človeka

blink ::

Med prejemniki plače cel kup "vrhunskih športnikov", ki že dolga dolga leta ne športajo več. Kaj tile delajo med zaposlenimi, mi res ni jasno.

Med prvih tisoč poznam tudi enega šoferja/varnostnika s srednješolsko izobrazbo, bruto plačo ima primerljivo z ministrom Hojsom in direktorico NPU. Nikjer drugje ne bi dobil take plače.

Noro, kakšen avgijev hlev je tole!

WizzardOfOZ ::

Ilka Štuhec dobiva po 1000€ bruto? Tim Gajser tudi? To so vrhunski športniki, bi komot dobival parkrat tok, glede kako zastopajo slovenijo in kok reklame naredijo za slovenijo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Pimoz ::

Da so objavili sportnike je sploh zanimivo. In za nekatere sramotno. Pa ne iz strani sportnikov ampak drzave.
Sploh, ker si kar mislim kako sportniki sodelujejo pri tej stavki. So pa javni usluzbenci to pa ni zanikanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pimoz ()

blink ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ilka Štuhec dobiva po 1000€ bruto? Tim Gajser tudi? To so vrhunski športniki, bi komot dobival parkrat tok, glede kako zastopajo slovenijo in kok reklame naredijo za slovenijo.


Tudi Roglič, Dončič, Kopitar, Dragić, cel kup nogometašev...itd. so vrhunski športniki in reklamirajo Slovenijo, pa v zameno niso zabubljeni nekje v Policiji. Kdor se ne more s svojim športom/umetnostjo/biznisom preživljati, v resnici fura hobi na tuj račun.

harvey ::

Pimoz je izjavil:

Da so objavili sportnike je sploh zanimivo. In za nekatere sramotno. Pa ne iz strani sportnikov ampak drzave.
Sploh, ker si kar mislim kako sportniki sodelujejo pri tej stavki. So pa javni usluzbenci to pa ni zanikanja.

V kakšnem smislu sramotno, a oni so tam oblački, ki jih ni. Plače iz javnih sredstve so javne in kdor je prejemnik tega, ne vem po kakšni logiki bi bil izzvet. Zato ker je športnik, ga še ne kvalificira per se, da ne bi bil na listi. So pa s to objavo bolj kot zneski zanimiva razmerja znotraj te skupine.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Pimoz ::

Nisi me razumel. Ne moti me objava ampak zneski. Cudi me pa, da jih niso dali ven. Pa ne zato ker bi to podpiral ampak, ker je to politicno motivirana objava.

blink ::

Pimoz je izjavil:

Nisi me razumel. Ne moti me objava ampak zneski. Cudi me pa, da jih niso dali ven. Pa ne zato ker bi to podpiral ampak, ker je to politicno motivirana objava.


Meni je pa ravno ta brutalna transparentnost všeč - nobenega filtriranja, nobenega skrivanja političnih prijateljčkov. Vse na plačni listi so objavili in pika.

Pimoz ::

Poznam enega iz seznama, ki kolikor je sam razlagal opravlja osnovna IT dela (printerji po postajah, racunalniki, skrb za opremo...)
V. stopnja, policijski inspektor in ~2100
So pa zanimivi nazivi...
Visji policist - starejsi policist xD

harvey ::

Pimoz je izjavil:


So pa zanimivi nazivi...
Visji policist - starejsi policist xD


Sistem napredovanja pač, moraš nekam zapakirati mešanje lufta :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Pimoz ::

Vse na plačni listi so objavili in pika

199 jih niso. Pise v novici.

Kaj je pa z 8428? Vodja oddelka na 960€?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pimoz ()

WizzardOfOZ ::

blink je izjavil:

Pimoz je izjavil:

Nisi me razumel. Ne moti me objava ampak zneski. Cudi me pa, da jih niso dali ven. Pa ne zato ker bi to podpiral ampak, ker je to politicno motivirana objava.


Meni je pa ravno ta brutalna transparentnost všeč - nobenega filtriranja, nobenega skrivanja političnih prijateljčkov. Vse na plačni listi so objavili in pika.


Niso. nekih 200 jih niso objavili.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

oracle ::

Večina ljudi ne ve niti zase koliko imajo točno bruto plačo. Tako da tile podatki so samo slepljenje slepih oziroma klasična taktika obstoječe vlade.

nekikr ::

SDS pa je sedaj, ko je videl da si policiji ne bo mogel podrediti vsekal pač drugo taktiko in jim uspeva močno predvsem zato, ker smo slovenci pregovorno zavisten narod, ki gre težko čez to da bi nekomu karkoli privoščili, kar se tudi kaže na tem forumu. Žalostno.

Ne nakladaj. Pravilno, da so to naredili. Zakaj? Ker vsake dve leti ubogi policaji pokažejo plačilno listo enega in edinega, ki je dobil minimalca, pa še to ob posebnih okoliščinah. Če kdo od nas, ki znamo pogledali kakšne številke, reče, da je to bullshit, nam takoj pokažejo link do tega enega in edinega na minimalcu. Zdaj so pa končno pokazali kako je na stvari in to bi morali narediti za vse javne uslužbence in to za vsak mesec. Plača z vsemi dodatki, ime, priimek. Zato, da se ve, da so podatki realni. Nekaj mesecev bo najbrž fovšija, potem bo pa to izgubilo smisel (tako kot vpogled v oceno nepremičnine po množičnem vrednotenju). Bo pa služilo kot dober pokazatelj stanja realnih plač in ne tako kot zdaj, ko nasedemo vsakomur, ki pokaže minimalca, pa čeprav so takega iskali cel mesec.

Vanadium ::

Kar naj objavljajo z imenom in priimkom, vendar bi se tudi spodobilo, da se objavi tudi specifikacija plačilne liste. Zaposleni so v javni upravi torej so plače javne ali pač. Bo tako dežurni Francelj vsaj vedu koliko ima komandir Korel plače med tem, ko šlata čistilko Micko v pisarni. (Disclaimer: vsa uporabljena imena in dejanja so zgolj naključje)

Drugače, ko sem jaz bil v eni firmi zaposlen in je nekega dne na vse službene maile prišle specifikacije plač vseh zaposlenih so se hitro porihtala nesorazmerja, ker je folk popizdil da za manj denarja dela več kot drugi... Tako da pozdravljam zadevo, zdej pa še za vso ostalo JU objavit, pa po možnosti še vse firme kjer ima država lastniški deleže, vključno s sindikati, in ostalimi sesalkami, vse nabavne pogodbe za kakršen koli nakup z javnim denarjem vključno s poročilom zakaj se je izbralo določenega izvajalca, ponudnika, ipd... Potem pa da vidimo kdo je kdo. Edino tako bomo mogoče stopili v neko "transparentno" prihodnost.

nekikr ::

Kaj sem pa drugega rekel? Vseh. V celotnem javnem sektorju in vseh podjetij v državni lasti. Z imenom in priimkom. Tudi Hojsovih pomočnikov in lepe Nataše. In to z vsemi dodatki in postranskimi zaslužki, kar tule pri policiji manjka. Torej minister, ki je zraven še profesor, svetuje pa tudi državnemu zboru in dvema paradržavnima firmama naj ima vse objavljeno.

HappyPills ::

nekikr je izjavil:

Kaj sem pa drugega rekel? Vseh. V celotnem javnem sektorju in vseh podjetij v državni lasti. Z imenom in priimkom. Tudi Hojsovih pomočnikov in lepe Nataše. In to z vsemi dodatki in postranskimi zaslužki, kar tule pri policiji manjka. Torej minister, ki je zraven še profesor, svetuje pa tudi državnemu zboru in dvema paradržavnima firmama naj ima vse objavljeno.


Se strinjam. Tak referendum takoj podpišem. Nas bo srat prijelo, kakšne službe politika rihta znancem, sorodnikom in ljudem za protiusluge.

DeeJay ::

To bo še zanimivo.


Don't f with me.

Shegevara ::

Nevem zakaj policisti tako jamrajo, da je Hojs objavil seznam plač. Če majo res tako nizke plače, da je treba stavkat, bodo že dobili podporo ljudstva, ki ima pravico vedeti kdo v javnem sektorju dobi koliko denarja in kdo ima razlog zakaj stavka.

HappyPills ::

Ja naj Hojs objavi vse plače JU za leto 2020. Trenutno imamo samo z dodatki napihnjeno decembrsko plačo pa še to ne za vse. Celo sam je 200 ljudi iz policije namenoma izpustil. Verjetno so člani sds. Se kdo to vpraša?

DeeJay ::

En policist se je že oglasil


Don't f with me.

poweroff ::

Kolikor vem, 199 plač niso objavili. To so ljudje, katerih imena se ne smejo objaviti zaradi specialnih nalog.

Tako da Nemec verjetno malo zavaja. Ampak OK, naj KNOVS ugotovi dejansko stanje.

Kar se tiče pa tegale policista, vse lepo in prav, če so objavljeni podatki napačni, je to seveda velika sramota za ministra. Ampak grozit z 9 mm, je pa precej mimo.

Hojsa ne maram, ampak v bistvu je to zrelo za kazenski postopek.

Si predstavljate, da bi jaz (navaden državljan) nekomu takole grozil? Prepričan sem, da bi si "prislužil" vsaj začetek kazenskega postopka. Minimalno razgovor na PP.
sudo poweroff

dild0idis ::

DeeJay je izjavil:




Zanimivo, da Twitter take grožnje pusti gor.

Verjetno še ne znajo dovolj dobro slovenskega jezika, da bi tako grožnjo k nasiljjo cenzurirarli ...


Pravilno je, da se objavi vse plače in imena.

Še za ves javni sektor bi morali to narediti in to redno vsak mesec!

Da bo enkrat konec sprenevedanja in laži!
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

HappyPills ::

DeeJay je izjavil:

En policist se je že oglasil




Torej je celo lažna lista! Ni konca tega manipuliranja. Gnide ene.
Edina dobra stran je da jih bo kar policija očitno odnesla do Ljubljance.

Vajenc ::

VaeVictis je izjavil:

BTW, če je legalno tole ali ne, ne mislim sedaj razglabljati.


Samo meni se pa zdi tole čisto pravilno in bi morale biti vse plače, ki so izplačane iz proračuna, javno objavljene z imeni in priimki.

Sam bi še celo razširil na podjetja in organizacije, ki so v večinski državni lasti!

Enako kakor bi morali biti praktično vsi podatki o javnih izplačilih javni, morda z edino izjemo plačila tajnim sodelavcem in plačila za določne zadeve, ki so nacionalno varnostnega pomena!

Saj mene kot davkoplačevalca direkt zanima, kam gre moj denar in za kaj se ga zapravlja in bi moral imeti pravico to vedeti!

Le tako pridemo do transparentne in poštene družbe.

Sem začel brati odgovore, pa se bom pri citiranem ustavil, komentiral in izklopil to temo.

Zgoraj citirano je popolno nerazumevanje delovanja države. Javni uslužbenci, kaj šele zaposleni v javnih podjetjih niso uslužbenci zaposlenih v zasebnem sektorju in večina ne spada med javne osebe, ki bi nam morale razkrivati po kakšni ceni kupujejo kruh. Ravno tako kot zasebniki plačujejo davščine (povečini celo večji procentualni delež svojega premoženja kot zasebniki). Javni uslužbenci skrbijo, da država funkcionira. Plačuje jih država iz žepa pobranih davkov, kamor delež prispeva tudi javni sektor. Če želimo funkcionalno državo bi morali javne uslužbence bolje plačevati, ne slabše. Objavljeni podatki so ne samo skregani s GDPR, ampak tudi vzeti iz konteksta. Mlad policist dobi minimalca, tako kot večina ostalih izobraženih javnih uslužbencev, ki pridejo v javno službo direktno s terciarnega izobraževanja.

Dokler bo razmišljanje državljanov podobno citiranemu, toliko časa država ne bo napredovala. Fakt!
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

A110 ::

HappyPills je izjavil:

DeeJay je izjavil:

En policist se je že oglasil




Torej je celo lažna lista! Ni konca tega manipuliranja. Gnide ene.
Edina dobra stran je da jih bo kar policija očitno odnesla do Ljubljance.


Vsaj v zdravstvu pridejo korona dodatki na posebej listi. In kolikor gledam to listo policaja ni videti, da bi na njej bili kakšni korona dodatki. Tako da verjetno so tudi oni to dobili na posebej listi ki je ni slikal

D3m ::

HappyPills je izjavil:

DeeJay je izjavil:

En policist se je že oglasil




Torej je celo lažna lista! Ni konca tega manipuliranja. Gnide ene.
Edina dobra stran je da jih bo kar policija očitno odnesla do Ljubljance.


Suuuuuuure.

Manjka še čas plačilne liste. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

poweroff ::

Drugače pa bi bil, kar se mene tiče, idealen scenarij naslednji.

Hojs je objavil decembrske plače. Sindikat pop* in reče, da gre za manipulacijo, ker so bili decembra izplačani razni dodatki. Sledi vroča debata in potem se objavijo plače za celo preteklo leto (ali še bolj nazaj).

Hkrati so čedalje glasnejši glasovi, da je treba objaviti vse plače v javnem sektorju. Čez nekaj časa se objavijo vse plače v javnem sektorju, tudi za nazaj.

Potem imamo kar naenkrat situacijo, da je velik del države transparenten, drug del pa ne. Ljudje, ki so transparentni pop* in dosežejo, da so vse plače javne.

Na koncu imamo "norveški sistem", ko so vse plače in po možnosti tudi dohodninske odločbe javne.

Evo, to bi bil super izid.
sudo poweroff

Vajenc ::

poweroff je izjavil:

Na koncu imamo "norveški sistem", ko so vse plače in po možnosti tudi dohodninske odločbe javne.

Plače ja, ne pa fizični prejemniki?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Pimoz ::

Na koncu imamo "norveški sistem", ko so vse plače in po možnosti tudi dohodninske odločbe javne.

Norveški sistem ima tudi, da vidiš kdo ti je pogledal plačo. Tako, da v celoti ali nič. Ker mene zanimajo tud tisti, ki špegajo in komu špegajo. Veš kako bo zabavno, ko bodo tipični desničarji gledali levičarjem in obratno :D
Že vidim top uporabnike tega sistema: Grims in Kordiš :D

Master_Yoda ::

A110 je izjavil:

HappyPills je izjavil:

DeeJay je izjavil:

En policist se je že oglasil




Torej je celo lažna lista! Ni konca tega manipuliranja. Gnide ene.
Edina dobra stran je da jih bo kar policija očitno odnesla do Ljubljance.


Vsaj v zdravstvu pridejo korona dodatki na posebej listi. In kolikor gledam to listo policaja ni videti, da bi na njej bili kakšni korona dodatki. Tako da verjetno so tudi oni to dobili na posebej listi ki je ni slikal


Jaz tudi ne vidim nobene postavke za prevoz in malico. A se to ne steje v skupen strosek (bruto bruto) delodajalca ?

Ocitno se bo treba na policiji zaposliti glede na to da so cistilke bolje placane od programerjev v gospodarstvu (vsaj v regijah ki niso Ljubljana).
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

VaeVictis ::

Vajenc je izjavil:

VaeVictis je izjavil:

BTW, če je legalno tole ali ne, ne mislim sedaj razglabljati.


Samo meni se pa zdi tole čisto pravilno in bi morale biti vse plače, ki so izplačane iz proračuna, javno objavljene z imeni in priimki.

Sam bi še celo razširil na podjetja in organizacije, ki so v večinski državni lasti!

Enako kakor bi morali biti praktično vsi podatki o javnih izplačilih javni, morda z edino izjemo plačila tajnim sodelavcem in plačila za določne zadeve, ki so nacionalno varnostnega pomena!

Saj mene kot davkoplačevalca direkt zanima, kam gre moj denar in za kaj se ga zapravlja in bi moral imeti pravico to vedeti!

Le tako pridemo do transparentne in poštene družbe.

Sem začel brati odgovore, pa se bom pri citiranem ustavil, komentiral in izklopil to temo.

Zgoraj citirano je popolno nerazumevanje delovanja države. Javni uslužbenci, kaj šele zaposleni v javnih podjetjih niso uslužbenci zaposlenih v zasebnem sektorju in večina ne spada med javne osebe, ki bi nam morale razkrivati po kakšni ceni kupujejo kruh. Ravno tako kot zasebniki plačujejo davščine (povečini celo večji procentualni delež svojega premoženja kot zasebniki). Javni uslužbenci skrbijo, da država funkcionira. Plačuje jih država iz žepa pobranih davkov, kamor delež prispeva tudi javni sektor. Če želimo funkcionalno državo bi morali javne uslužbence bolje plačevati, ne slabše. Objavljeni podatki so ne samo skregani s GDPR, ampak tudi vzeti iz konteksta. Mlad policist dobi minimalca, tako kot večina ostalih izobraženih javnih uslužbencev, ki pridejo v javno službo direktno s terciarnega izobraževanja.

Dokler bo razmišljanje državljanov podobno citiranemu, toliko časa država ne bo napredovala. Fakt!


Ne, nimaš prav, javne osebe so plačane iz davkoplačevalskega denarja in skrbijo za delovanje države, zato bi morale biti njihove plače znane.

Enako, kakor bi morale biti znane plače ljudi, v podjetjih katerih ima država večinski delež, ter ogranizacijah, ki jih država financira.

Z edino izjemo plačila tajnim sodelavcem in plačila za določne zadeve, ki so nacionalno varnostnega pomena!

Le tako pridemo do transparentnosti, kako in zakaj država porablja naš davkoplačevalski denar.

Sedaj ti razlagaš o višini plač, seveda se strinjam, da bi morali biti pošteno in dostojno plačani za svoje delo, tukaj sploh ni vprašanja, niti ni predmet te debate, tudi višina plače se ne izključuje s transparentnostjo prikaza plače.

Država bo edino tako napredovala, da bomo imeli transparentno in pošteno družbo, sedaj ti razlagaš, da bi morali skrivati te podakte, ko nekdo hoče nekaj skrivati se vedno takoj postavi vprašanje, zakaj?

ps: Pa še nekaj, če že neka veja v javnem sektorju hoče stavkati za višje plače, bi sam prvo želel, da predloži javnosti sama vse podatke (z točno specifikacijo) o njihovih plačah, lahko tudi brez imen (v tem primeru), da bo potem javnost lahko takoj rekla, da to je prenizka plača za večino vaših članov in si zaslužite višje ali ne, to so dovolj visoke plače in vas ne podpiramo.
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

pirlo ::

HappyPills je izjavil:

DeeJay je izjavil:

En policist se je že oglasil




Torej je celo lažna lista! Ni konca tega manipuliranja. Gnide ene.
Edina dobra stran je da jih bo kar policija očitno odnesla do Ljubljance.

Če primerjaš s tem vidiš da na sliki manjkajo vsi dodatki. In teh ni malo.

Fritz ::

Zelo podpiram. To bi morali objavljati vsi proračunski porabniki, ves čas.

Več transparentnosti, manj zavajanja in ribarjenja v kalnem.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Invictus ::

DeeJay je izjavil:

En policist se je že oglasil



Pa še del z dodatki je odstranil...

poweroff je izjavil:

Drugače pa bi bil, kar se mene tiče, idealen scenarij naslednji.

Hojs je objavil decembrske plače. Sindikat pop* in reče, da gre za manipulacijo, ker so bili decembra izplačani razni dodatki. Sledi vroča debata in potem se objavijo plače za celo preteklo leto (ali še bolj nazaj).

Hkrati so čedalje glasnejši glasovi, da je treba objaviti vse plače v javnem sektorju. Čez nekaj časa se objavijo vse plače v javnem sektorju, tudi za nazaj.

Potem imamo kar naenkrat situacijo, da je velik del države transparenten, drug del pa ne. Ljudje, ki so transparentni pop* in dosežejo, da so vse plače javne.

Na koncu imamo "norveški sistem", ko so vse plače in po možnosti tudi dohodninske odločbe javne.

Evo, to bi bil super izid.

Sanjaš :)).

Ampak, zakaj pa ne...

Da se 1x razkrije te "reveže" v javnem sektorju. Recimo učitelje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Pimoz ::

Haha se mi je kar zdelo, da zakaj je slikano tako, da je odrezano na dnu :D

luli ::

DeeJay je izjavil:

En policist se je že oglasil



In pokazal, zakaj si "zasluži" biti policaj.
Dodatki seveda manjkajo, sam pa grozi. Ta policajček si zasluži disciplinsko, go bo pa naslednjič grozil pa zapor, kamor primitivec tudi spada.

no comment ::

Res težko razumem kaj ima vlada od tega, če je to karto igrala v partiji s sindikatom in gre samo za to (fajt s sindikatom), da so ti podatki objavljeni z imeni.

A brez imen si javnost ne bi znala ustvarit slike o plačah v policiji?

Pomoje hočejo znervirat policiste. Ali pa samo prepričat javnost, da so jih znervirali. In potem prvo napako nekega policista napudrat v "revolt policije, ki je v rokah subverzivnih sil". In, TADA, SDS privleče edino stvar, ki lahko ohrani red v Sloveniji. Svojo policijo.

Kaj je že un, kk se že piše, Šuško, Šupko? Tist, no, ko ma, mah, Gardo, Bardo... Neki takega no, nisem v teh komandos vodah preveč domač...

Zgodovina sprememb…

dild0idis ::

In kaj je tako groznega če so imena in priimki, v drugi temi se joka čez cenzuro, tukaj pa hočete spet cenzurirati.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Javno objavljene plače MNZ (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Problemi človeštva
1018114952 (61314) sbawe64
»

Radikalna transparentnost (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / NWO
40750221 (31517) Mato989
»

Manjšanje plač v javnem sektorju? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12034428 (32123) nobodyelse

Več podobnih tem