» »

Nova KBM in Abanka težave pri novi kartici

Nova KBM in Abanka težave pri novi kartici

««
«
1 / 20
»»

Phantomeye ::

Živjo,

je kdo od vas tukaj bivši ABankovec?

Najprej:

1.) Vem, da storitev e-banke začne delovati s 4.1. 2021

2.) V sporočilih, ki sem jih dobil piše, da začne nova kartica od KBM delovati s 1.1. 2021. imam naloženo mDenarnico za potrjevanje nakupupa.

3.) Imam naloženo mDenarnico za potrjevanje plačil.

Ampak, ko skušam opraviti nakup, plačati račun, podaljšati naročnino. Deluje vse do trenutka, ko v aplikaciji mDenarnica potrdim nakup.

Kljub temu pa dobim nazaj sms, da je bilo zavrnjeno, češ, da je zdaj drug način potrjevanja in da zato potrebujem mDenarnico:

Groot ::

Če se ne motim, je bilo med vsemi obvestili omenjeno tudi da mDenarnuca začne delati s 4. 1.

1.1. naj bi začela delati zgolj kartica sama.

Anney ::

M denarnica meni dela, oz sem uspešno dodal kartico (ali dela ali ne ne vem), ne morem pa se registrirati v mBank.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Anney ::




Torej po 4.1, rahlo neodgovorno ampak bomo preživeli.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Mikrohard ::

Tranzicije iz Abanke na NKBM so se lotili popolnoma amatersko. Namesto, da bi imeli komitenti v prehodnem obdobju možnost uporabe obeh sistemov, so se stvari lotili tako, da par dni praktično nimaš dostopa do svojega računa. Kartica je sicer res veljavna od 1.1.2020... ampak očitno je TRR, na katerega je vezana, še prazen (Revolut javi insufficient funds, paypal ne more izvesti avtorizacije, itd itd). Jaz jih bom ob prvi možnosti zamenjal, ko bo tega korona sranja konec.

Zgodovina sprememb…

§|\| /\ |<E ::

Mikrohard je izjavil:

Tranzicije iz Abanke na NKBM so se lotili popolnoma amatersko. Namesto, da bi imeli komitenti v prehodnem obdobju možnost uporabe obeh sistemov, so se stvari lotili tako, da par dni praktično nimaš dostopa do svojega računa. Kartica je sicer res veljavna od 1.1.2020... ampak očitno je TRR, na katerega je vezana, še prazen (Revolut javi insufficient funds, paypal ne more izvesti avtorizacije, itd itd). Jaz jih bom ob prvi možnosti zamenjal, ko bo tega korona sranja konec.

jaz sem se tudi že odločil, da grem stran.

shadeX ::

Zadovoljen bil z Abanko, tale NKBM je katastrofa.

Kakšne so pametne alternative?

Vuli ::

tudi meni ne dela tale nkbm debit, za spletne nakupe. transakcijo potrdim v mdenarnici a ne gre skozi... v trgovini pa še nisem probal, verjetno boljš da ne.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Anney ::

Takoj tecite stran, dokler še gre. Ljudje, kaj vam je, delajo migracijo, verjemite. da je njim težje kot tebi, ki ne moreš kliknit nekega naročila prek spleta. Smo v prazničnem času, dne 4.1 bo delovalo kot mora, popoldne. Če pa brez tega zdaj ne preživiš, pa najdi prvo vrv pa se dej na gladko, ne čakat. Vedno je možnost naročil po povzetju, če nimaš 2€, pa beri prejšnjo vrstico, stavek.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Kvinta ::

Zato pa maš pač dve banki ,če so v eni šalabajzeri v drugi niso in obratno.

Tud v Abanki niso glih brihtne glave ble doma.
A.C.A.B

Dober dan ::

shadeX je izjavil:

Zadovoljen bil z Abanko, tale NKBM je katastrofa.

Kakšne so pametne alternative?


Vsak ti bo priporočal DH, čeprav ne vidim kaj ljudje vidijo pri njih. Instant boner, ko se vidi prihranek 1€ mesečo max.. Verjetno.

Dober dan ::

Se opravičujem za dvojni post. Ima kdo od vas dva računa pri nkbm? Dela instant prenos denarja? Rabim dodatni račun, pa bom glede na cenik verjeno moral drugi trr odpreti pri drugi banki. 35€ za odprtje drugega računa :S

jest10 ::

Vsekakor glup sistem posiljevanja s to mDenarnico za potrjevanje spletnih plačil. Btw sploh mi ne zalaufa, ker kao nimam naštimane zaščite telefona;(( mBanka zalufa, ampak še ni možna prijava.

RockyS ::

Dober dan je izjavil:

Se opravičujem za dvojni post. Ima kdo od vas dva računa pri nkbm? Dela instant prenos denarja? Rabim dodatni račun, pa bom glede na cenik verjeno moral drugi trr odpreti pri drugi banki. 35EUR za odprtje drugega računa :S


Zakaj pri drugi banki? Odpri pri NKBM, bo ceneje.
Instant je samo znotraj iste banke.

Zakaj so se banke odločile za dodatno aplikacijo aka mDenarnica tudi meni ni jasno, ker bi lahkk integrirali v obstoječe aplikacije. Ampak očitno je nekaj druga vmes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Tody ::

Ja nesposobnost kadra. UniCredit ma vse v enem, nevem pa kako majo zrihtan za une k nimajo pametnega telefona ce sploh majo.

RockyS ::

Poznaš koga, ki opravlja spletne nakupe in nima pametnega telefona? Jaz ne.

Peter28 ::

Še večje presenečenje bo, če ste morda zadnje pol leta spremenili PIN na Abankini VISA kartici, ker ga nova NKBM VISA kartici še ne pozna. Seveda ste prejšnji PIN pozabili. Bojda se bo dalo po telefonu ponastaviti PIN, od ponedeljka naprej, bomo videli.

AndrejS ::

@Peter zakaj bi morala nova kartica poznati pin stare ?

jest10 ::

RockyS je izjavil:

Poznaš koga, ki opravlja spletne nakupe in nima pametnega telefona? Jaz ne.

Jaz poznam.
Da ga nimajo in da imajo prestarega za aplikacijo.

Peter28 ::

AndrejS je izjavil:

@Peter zakaj bi morala nova kartica poznati pin stare ?


Ker so pri NKBM začeli nove kartice izdajati lani poleti in je PIN prenesen na novo v tistem času.
Če si ga kasneje spremenil, tega na novi ne bo.

AndrejS ::

Koliko jaz pomnim je PIN na kartici.

Dober dan ::

RockyS je izjavil:

Dober dan je izjavil:

Se opravičujem za dvojni post. Ima kdo od vas dva računa pri nkbm? Dela instant prenos denarja? Rabim dodatni račun, pa bom glede na cenik verjeno moral drugi trr odpreti pri drugi banki. 35EUR za odprtje drugega računa :S


Zakaj pri drugi banki? Odpri pri NKBM, bo ceneje.
Instant je samo znotraj iste banke.

Zakaj so se banke odločile za dodatno aplikacijo aka mDenarnica tudi meni ni jasno, ker bi lahkk integrirali v obstoječe aplikacije. Ampak očitno je nekaj druga vmes.


Po ceniku, zaračunajo pri NkBM 35€ za odprtje vsakega naslednjega računa, plus vodenje mesečno 2,5€. Če grem npr na Inteso, nimam stroška odprtja. Malo je blesava situacija. Kar se pa Mdenarnic@ appa tiče, sem jim pa pisal po mailu, če jim manjka kak kolešček v glavi. 2 aplikacije za eno banko, ko pa bi lahko bilo vse v enem appu. Karkoli bodo odpisali, bodo itak samo bedni izgovori.

Mikrohard ::

Dober dan je izjavil:

Se opravičujem za dvojni post. Ima kdo od vas dva računa pri nkbm? Dela instant prenos denarja? Rabim dodatni račun, pa bom glede na cenik verjeno moral drugi trr odpreti pri drugi banki. 35€ za odprtje drugega računa :S

Odpreš račun pri poljubni slovenski banki in denar prenašaš s flikom (instantno in brezplačno).

Peter28 ::

AndrejS je izjavil:

Koliko jaz pomnim je PIN na kartici.


Saj je na kartici, samo star je, oziroma od lanskega poletja, če si ga kasneje zamenjal na Abankini kartici, ga na novi NKBM ni.

Dimnik ::

Dober dan je izjavil:

Se opravičujem za dvojni post. Ima kdo od vas dva računa pri nkbm? Dela instant prenos denarja? Rabim dodatni račun, pa bom glede na cenik verjeno moral drugi trr odpreti pri drugi banki. 35€ za odprtje drugega računa :S


Ja deluje

7982884e ::

svetujem vam vsem, da presedlate na revolut ali n26, ce je le mozno.
tega sranja od oderuskih slovenskih bank ne bi smeli vec denarno podpirati.

RockyS ::

Dober dan je izjavil:

RockyS je izjavil:

Dober dan je izjavil:

Se opravičujem za dvojni post. Ima kdo od vas dva računa pri nkbm? Dela instant prenos denarja? Rabim dodatni račun, pa bom glede na cenik verjeno moral drugi trr odpreti pri drugi banki. 35EUR za odprtje drugega računa :S


Zakaj pri drugi banki? Odpri pri NKBM, bo ceneje.
Instant je samo znotraj iste banke.

Zakaj so se banke odločile za dodatno aplikacijo aka mDenarnica tudi meni ni jasno, ker bi lahkk integrirali v obstoječe aplikacije. Ampak očitno je nekaj druga vmes.


Po ceniku, zaračunajo pri NkBM 35EUR za odprtje vsakega naslednjega računa, plus vodenje mesečno 2,5EUR. Če grem npr na Inteso, nimam stroška odprtja. Malo je blesava situacija. Kar se pa Mdenarnic@ appa tiče, sem jim pa pisal po mailu, če jim manjka kak kolešček v glavi. 2 aplikacije za eno banko, ko pa bi lahko bilo vse v enem appu. Karkoli bodo odpisali, bodo itak samo bedni izgovori.


Odvisno od paketa ki ga imaš in tvojih pogajalskih sposobnosti (beri: bonitetne ocene pri banki). Jaz sem ga dobil zastonj. Plačujem pa vodenje.

7982884e je izjavil:

svetujem vam vsem, da presedlate na revolut ali n26, ce je le mozno.
tega sranja od oderuskih slovenskih bank ne bi smeli vec denarno podpirati.


Kako obrestno mero pri kreditu nudita revolut in n26?
Kakšna je tvoja bonitetna ocena v slovenskem bančnem prostoru, če uporabljaš n26 ali revolut?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

profii ::

Jaz bom tudi zaprl poslovni in osebni račun pri NKBM. Čez 6 mesecev se bo ugodnost končala, vendar ne mislim vseh plačil vezanih na Viso še 1x spreminjat. Zleda bom šel z vsem skupaj k NLB.

WaterBoy ::

Katera je že ona banka ki nima vodenja računa če imaš gor min 1000€

Hvala

pingme ::

Vuli je izjavil:

tudi meni ne dela tale nkbm debit, za spletne nakupe. transakcijo potrdim v mdenarnici a ne gre skozi... v trgovini pa še nisem probal, verjetno boljš da ne.


Pa imaš res NKBM debetno kartico? Meni so namreč iz Debetne Vise zamenjali v Predplačniško Viso, kar ni enako.
Debetna == denar gre direkt iz TRR
Predplačniška == denar moraš iz TRR nakazati na poseben predplačniški račun

Kar seveda pomeni, da imaš trenutno na predplačniški 0EUR in do 4.1. itak ne moreš ničesar plačati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pingme ()

Vuli ::

definitivno nimam predplačniške, kaj čem z njo? Drgač tudi piše Debit na na njej.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

facepalm ::

Vceraj sem dodal novo kartico na paypal. Avtorizacija zavrnjena kljub temu, da sem dobil kodo preko sms (alternativa mdenarnici) in jo pravilno vnesel.
Sem pa danes dobil mail, da je bil placan netflix preko paypala. Torej kartica ocitno deluje.
So pa to tranzicijo res naredili neprijetno za uporabnika. Bi bilo res tako tezko odpreti nov racun ze 1.12. in 1.1. zgolj prenesti vsa preostala sredstva na nov racun in starega ukinit?
Bom potrpel en mesec na nkbm, nato se bom odlocil, ce odidem ali ostanem

pingme ::

Vuli je izjavil:

definitivno nimam predplačniške, kaj čem z njo? Drgač tudi piše Debit na na njej.


Tudi na moji piše Debit, ampak je prepaid, prej sem imel pa debetno Visa Electron.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pingme ()

facepalm ::

Po cemu sklepas, da je prepaid?

mancini ::

Katera kartica zamenja viso elektron in katera omogoca nakupe na obroke.
Zgleda da so nas vse dali samo v osnovni kos, vse ostalo pa si bo potrebno urejat od zacetka.
Res so super in gladko izpeljali prehod. Saj kaj drugega kot problemov ni bilo za pricakovat

pingme ::

facepalm je izjavil:

Po cemu sklepas, da je prepaid?


Nič ne sklepam, vem da sem dobil prepaid, ker sem dobil tudi navodilo za polnjenje, je tudi limit samo 2000€, če nakažeš več na poseben prepaid račun, ti znesek vrnejo na trr... Sranje skratka.

facepalm ::

pingme je izjavil:

facepalm je izjavil:

Po cemu sklepas, da je prepaid?


Nič ne sklepam, vem da sem dobil prepaid, ker sem dobil tudi navodilo za polnjenje, je tudi limit samo 2000€, če nakažeš več na poseben prepaid račun, ti znesek vrnejo na trr... Sranje skratka.

So te na suho.. :)
Jaz imam debetno, tudi placilo je bilo izvedeno brez kakrsnegakoli prenakazovanja.

jest10 ::

mancini je izjavil:

Katera kartica zamenja viso elektron in katera omogoca nakupe na obroke.

Dobil si predplačniško

Vuli ::

pingme je izjavil:

facepalm je izjavil:

Po cemu sklepas, da je prepaid?


Nič ne sklepam, vem da sem dobil prepaid, ker sem dobil tudi navodilo za polnjenje, je tudi limit samo 2000€, če nakažeš več na poseben prepaid račun, ti znesek vrnejo na trr... Sranje skratka.

jaz pa ne. niti na umnu ceglcu ne piše nikjer ,da najbi bila predplačniška. plačilna debit Visa.

mancini je izjavil:

Katera kartica zamenja viso elektron in katera omogoca nakupe na obroke.
Zgleda da so nas vse dali samo v osnovni kos, vse ostalo pa si bo potrebno urejat od zacetka.
Res so super in gladko izpeljali prehod. Saj kaj drugega kot problemov ni bilo za pricakovat


to tudi mene zanima, edino ta kreditna mi je ostala v abadenarnici, ostale so izginile.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

jabe ::

WaterBoy je izjavil:

Katera je že ona banka ki nima vodenja računa če imaš gor min 1000€

Hvala

Sparkasse. Vendar je kar nekaj drugih stvari zdaj že plačljivih. UPN, trajniki... 0,24€. So pa dvigi z vseh bankomatov zastonj. Pa prenakazila med "prijatelji" preko flika so tudi zastonj.

Vuli ::

A je predplačniška še vedno bele barve? Ker debit je rdeče barve

EDIT: evo, tle se vidi razlika
https://www.nkbm.si/ostale-kartice
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

Groot ::

pingme je izjavil:

facepalm je izjavil:

Po cemu sklepas, da je prepaid?


Nič ne sklepam, vem da sem dobil prepaid, ker sem dobil tudi navodilo za polnjenje, je tudi limit samo 2000€, če nakažeš več na poseben prepaid račun, ti znesek vrnejo na trr... Sranje skratka.


Imaš slučajno študentski račun?

Ker na navadnih računih sta se prejšnja Maestro in Debetna Visa menjali za eno kartico, ki je ubistvu Debetna Visa.

fuck_it_ ::

faking šit ljudje. Kdor je hotel kaj kupovat preko spleta si je lahko prenesel na paypal nekaj denarja (da banka ne bo delovala se je vedelo 2 meseca). Za nakupe v trgovini pa pač dvigneš stotaka in maš mir.

Madona 4 dni ne del banka in že pol slo-techa štrajka.

Mikrohard je izjavil:

Tranzicije iz Abanke na NKBM so se lotili popolnoma amatersko. Namesto, da bi imeli komitenti v prehodnem obdobju možnost uporabe obeh sistemov, so se stvari lotili tako, da par dni praktično nimaš dostopa do svojega računa.


Ja pač so se lotili tako da zagotovo nikjer ne bo kak cent zmanjkal.
Fuck you, you fucking fuck.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

mancini ::

jest10 je izjavil:

mancini je izjavil:

Katera kartica zamenja viso elektron in katera omogoca nakupe na obroke.

Dobil si predplačniško


Ne nisem, do sedaj sem imel 3 kartice, dobil pa eno, ki je zgleda na NKBM hkrati se visa.
Zato pa sem napisal, da vse ostalo pa si bo potrebno urejat, ker je njim zgleda prevelik zalogaj, da bi vsakemu posamezniku, cim bolj skusali ze s tem prehodom ugodit, glede na to kar je imel na Abanki

profii ::

fuck_it_ je izjavil:

faking šit ljudje. Kdor je hotel kaj kupovat preko spleta si je lahko prenesel na paypal nekaj denarja (da banka ne bo delovala se je vedelo 2 meseca). Za nakupe v trgovini pa pač dvigneš stotaka in maš mir.

Madona 4 dni ne del banka in že pol slo-techa štrajka.

Mikrohard je izjavil:

Tranzicije iz Abanke na NKBM so se lotili popolnoma amatersko. Namesto, da bi imeli komitenti v prehodnem obdobju možnost uporabe obeh sistemov, so se stvari lotili tako, da par dni praktično nimaš dostopa do svojega računa.


Ja pač so se lotili tako da zagotovo nikjer ne bo kak cent zmanjkal.


Ja točno tako, meni je štrajkal Amazon seller account zaradi tega, HOT se mi ni napolnil, pa še kaj bi se našlo. Hvala lepa za tak service.

facepalm ::

profii je izjavil:

fuck_it_ je izjavil:

faking šit ljudje. Kdor je hotel kaj kupovat preko spleta si je lahko prenesel na paypal nekaj denarja (da banka ne bo delovala se je vedelo 2 meseca). Za nakupe v trgovini pa pač dvigneš stotaka in maš mir.

Madona 4 dni ne del banka in že pol slo-techa štrajka.

Mikrohard je izjavil:

Tranzicije iz Abanke na NKBM so se lotili popolnoma amatersko. Namesto, da bi imeli komitenti v prehodnem obdobju možnost uporabe obeh sistemov, so se stvari lotili tako, da par dni praktično nimaš dostopa do svojega računa.


Ja pač so se lotili tako da zagotovo nikjer ne bo kak cent zmanjkal.


Ja točno tako, meni je štrajkal Amazon seller account zaradi tega, HOT se mi ni napolnil, pa še kaj bi se našlo. Hvala lepa za tak service.

Ampak glej.. 4 dni brez trrja pa res ni konec sveta:)
/S

Dober dan ::

Ponavadi jamrajo ravno taki, ki imajo še 10 neobank, na računu pa 50€, do plače..

link_up ::

mdenarnica mi zaznava root na stock samsung. Se se komu dogaja?
In and Out

Mikrohard ::

fuck_it_ je izjavil:

faking šit ljudje. Kdor je hotel kaj kupovat preko spleta si je lahko prenesel na paypal nekaj denarja (da banka ne bo delovala se je vedelo 2 meseca). Za nakupe v trgovini pa pač dvigneš stotaka in maš mir.

Jaz imam še N26 za rezervo. Ampak to ne spremeni dejstva, da so se prehoda lotili amatersko. Če so napisali, da bodo kartice delale od 1.1.2021, potem naj delajo od 1.1.2021 in ne od 4.1.2021.

fuck_it_ ::

Dober dan je izjavil:

Ponavadi jamrajo ravno taki, ki imajo še 10 neobank, na računu pa 50€, do plače..


ja, sej. Drugače si pač naložiš denar ki veš da ga boš rabil na nek drug vir in potrpiš 5 dni brez banke.

Saj ni konec sveta (zaenkrat). Bomo pa videli kako bo 4.1., če bodo vse finance 100% štimale.
Fuck you, you fucking fuck.
««
«
1 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primerjava spletnih bank (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11516940 (1597) Patrik0
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052586 (2109) cortez
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330106741 (25591) Vetrpiha
»

Visa debetna- spletni nakupi

Oddelek: Loža
413778 (2942) Egidij88
»

bank@net od NKBM

Oddelek: Pomoč in nasveti
366472 (3407) smacker

Več podobnih tem