» »

Popoldanski računalniški mojster

Popoldanski računalniški mojster

1 2
3
4

solatko ::

Kvinta - ima že toliko malih okvar, da je delovanje sistema Windows problematično. Od Viste naprej, določene faile posname na točno določene sektorje in, če slučajno, ti sektorji ne delajo, se sistem obesi, se faili ne prenesejo na dobre sektorje. Imam kar nekaj takih diskov, ki delajo čisto normalno za podatke, sistem pa ne deluje.

bizgech - Jaz za svoj računalnik vedno, če se le da, kupim dele na eBay-u, za stranko vedno novo, z garancijo, razen, če stranka sama nabavi star del, ga vgradim in jo opozorim, na morebitne probleme. Ne vem kako bi gledali, če bi vam dal avtomehanik, sicer čisto dober, vendar star rezervni del.
To sem se že navadil, da je vse predrago in vse si naredil hitro, potem pa ti pride zamenjat vodovodno pipo in ti za 10 minut dela, mirno računa 50€, zato pač rečem, če najdeš cenejšega, ki naredi kvalitetno, izvoli, nesi tja.

Csharp - Meni se je pa obesilo kar nekaj diskov, ki so bili sistemski, preden so bili SSD-ji dostopni za širšo javnost (cena), vsi pa še vedno delajo s podatki b.p.. Problemi so se začeli z Visto, ko je disk naenkrat začel vrteti in vrteti, potem pa se je pojavil napis, da je s sistemom nekaj narobe in ne gre popravljanje. Frišna instalacija je zaštekala, pregled diska je pokazal rumen trikotnik na peti postavki in nekaj okvarjenih sektorjev, nič drugega. Mov disk, stari pa za podatke.

Če gre na 5 let + starem prenosniku matična, je veliko vprašanje, koliko časa bo še zdržala rabljena iz eBay-a, ki je stara ravno toliko, nova pa je skoraj dražja, kot je ob nakupu stal prenosnik. Skratka neekonomično popravilo, se pa splača menjat ekran, hladilnik, RAM-e, WI-FI kartice, baterijo, če se veliko nosi okoli,....
Delo krepa človeka

donvito ::

solatko je izjavil:

c3p0 - Žena me je samo prepričala, da sem nehal delat za fižolčke, ker sem pač človek, kateremu ni problem nekomu naredit uslugo, tudi v svojo škodo, če ne gre drugače, zato pa sem se oženil.:D

Hočeš povedat, da si ženi naredil uslugo s tem, da si jo oženil, čeprav v svojo škodo? >:D

solatko ::

Recimo:'(
Delo krepa človeka

bizgech ::

solatko je izjavil:

Ne vem kako bi gledali, če bi vam dal avtomehanik, sicer čisto dober, vendar star rezervni del.


To je načeloma res, vendar odvisno od komponente. Če nekomu odleti 5 let star disk, ni tak problem zamenjat. V tem primeru disk najbrš ni večji od 500GB. Danes nov takšen disk stane cca 50€ in jasno, vzameš novega, ker ne gre za tako visok znesek. Če pa gre celotna matična plošča, je to enako, kot bi totalka razbil avtomobil. Vprašat se je treba, ali si lahko še enkrat privoščiš novega ali boš vzel rabljenega.

solatko ::

bizgech - Ravno to je problem, ker ti pride jokat, da mora ponovno plačat, ko vgrajen, rabljen del, crkne lahko že naslednji dan.
Delo krepa človeka

Kvinta ::

ima že toliko malih okvar, da je delovanje sistema Windows problematično.


Ta moj disk je star 15 let v uporabi 8 + ur na dan mašina laufa 24/7 po tvojem bi ga moral že zdavnaj menjat :O

A.C.A.B

_Denny_ ::

Bolj kot starost je problem število vklopov...sploh, če si kaki pacient nastavi "turn off hard disks after" na 1 minuto, ker misli da bo tako letno prihranil jurja na elektriki (seveda to takoj izklopim in človek dobi dolgo pridigo zakaj se to ne počne). Sem že menjaval napol delujoče diske starosti manj kot 1 leto z nekaj tisoč vklopi, medtem, ko jih pri sebi na 24/7 mašini nisem imel čez 100-200 v 10 letih; disk v 99% crkne med zagonom in ne med delovanjem, če ga ravno ne mečeš na tla.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

solatko ::

Kvinta - Ta disk ni sistemski in ne laufa skoz. Imam tudi sam nekaj takih diskov, ki so po 9-10-ih letih, kot novi, sistem pa pač deluje skozi in se tudi zato diski hitreje naveličajo tega.
Delo krepa človeka

Kvinta ::

solatko je izjavil:

Kvinta - Ta disk ni sistemski in ne laufa skoz. Imam tudi sam nekaj takih diskov, ki so po 9-10-ih letih, kot novi, sistem pa pač deluje skozi in se tudi zato diski hitreje naveličajo tega.


Ta disk je edini in je sistemski imam jih še vsaj 6 podobnih samo se mi ne da menjavat pa dokazovat ... mimam pa nobenga ssd za primerjavo tak da bi ti lahko marsikomu prihrano tistih 50€.
Tu maš celi sistem.

A.C.A.B

Tomay ::

Pri diskih, ki laufajo 24/7 po moje prej crknejo ležaji :).
Imam nekaj diskov, ki kljub temu, da je smart v redu ne delujejo oz. jih je potrebno nekajkrat zagnat, da sploh naredijo inicializacijo. Ko tak disk deluje 24/7 bo napaka vidna šele pri naslednjem izpadu.
Če imaš v redu backup ni panike, v glavnem pa ne pomembnih podatkov na stare diske.
Strežniški sas diski, spremljajo tudi ne kritične napake, ker jih disk sproti rešuje "popravlja". Podobno delajo tudi desktop diski le da ima uporabnik manj informacij o tem.

Diski pač počasi crkavajo od začetka uporabe pa do ...
Voodoo 4Ever

Hangman ::

Jaz sem ravno včeraj dobil v servis 3 škatle, da iz njih nekaj sčaram, ker se vlečejo kot megla. Ena med njimi ima še XP okna. Ko sem povedal, koliko bo znašal upgrade za posamezno škatlo, sta 2 takoj odpadle. Še najbolj me je presenetil odgovor "zrihtaj kakor veš, samo da bo potem delalo hitreje". Cene sem uskladil s povprečjem servisov (sem se prej pozanimal, koliko bi to stalo), zato sem pričakoval, da bo odziv "to se ne splača". Tudi če bi ceno podvojil, bi lastnik verjetno sprejel ponudbo. Zdaj se samo še sprašujem, kakšna hitrost se pričakuje. Saj veste, da ne bo potem kakšnega razočaranja, ker je bilo treba odšteti XY evrov, računalnik pa še zmeraj ne dela tako hitro kot nov.

shadeX ::

Ja kaj češ čarat pri teh starih škatlah? Matične ne boš menjaval, CPU-ja tud ne. V najboljšem primeru boš nadgradil RAM in seveda disk menjal s SSDjem, ki pa danes sploh ni več drag.

GupeM ::

Hangman je izjavil:

Jaz sem ravno včeraj dobil v servis 3 škatle, da iz njih nekaj sčaram, ker se vlečejo kot megla. Ena med njimi ima še XP okna. Ko sem povedal, koliko bo znašal upgrade za posamezno škatlo, sta 2 takoj odpadle. Še najbolj me je presenetil odgovor "zrihtaj kakor veš, samo da bo potem delalo hitreje". Cene sem uskladil s povprečjem servisov (sem se prej pozanimal, koliko bi to stalo), zato sem pričakoval, da bo odziv "to se ne splača". Tudi če bi ceno podvojil, bi lastnik verjetno sprejel ponudbo. Zdaj se samo še sprašujem, kakšna hitrost se pričakuje. Saj veste, da ne bo potem kakšnega razočaranja, ker je bilo treba odšteti XY evrov, računalnik pa še zmeraj ne dela tako hitro kot nov.

Evo, točno zato sem se jaz že zdavnaj nehal s tem ukvarjat. Kot bi avtomehaniku peljal Yuga, pa mu rekel naj zrihta, da bo šel kot Ferrari.

Lahko pa temu predlagaš, da zamenjaš vse, kar je treba zamenjat. Na koncu seveda obdržiš le ohišje, vse ostalo zamenjaš. Saj ne bo vedel, kaj vse je notri. Cena seveda temu primerna, ampak delal bo pa "kot" nov.

Hangman ::

GupeM je izjavil:

Kot bi avtomehaniku peljal Yuga, pa mu rekel naj zrihta, da bo šel kot Ferrari.


Avtomehanik te bo posedel za volan in ti pokazal števec, kjer piše 140 km/h.
Uporabnika bom posedel pred ekran in mu v BIOSu pokazal frekvenco procesorja.

Lahko pa Yugota predelaš v nekaj drugega, ampak potem to več ni Yugo in cena ne more biti enaka ceni nekemu običajnemu servisu. Lahko zamenjam vse, kar je v škatli, ampak potem je to že drugi računalnik in cena takšnega servisa bo presegla ceno katerega rabljenega računalnika na bolhi. Ni problema. Vsak avtomehanik ali računalniški serviser bo povedal enako.

solatko ::

Hangman - Vse je odvisno od tega, kako stare so te škatle in kaj je not. Jaz imam 1366 podnožje i7 in se splača nadgradit tako RAM, kot bolši procesor in seveda disk, kakšenega Asrock kompleta, vrednega 20€ s starim dovjedrnikom na 775 pa niti ohišja ne moreš porabit, ker nima USB3 priklopov, ker ima morda še napajalnik zgoraj,.....

Ti moraš vedet, kaj lahko iz danih kompletov narediš, meni ni problem rečt, tega ne grem nadgrajevat, ker z rezultati ne boste zadovoljni, stalo vas bo pa veliko.
Delo krepa človeka

radmannsdorf ::

Tudi pri meni je pogoj SSD, če kdo hoče da mu kaj zrihtam. Ko dobijo računalnik nazaj so odzivi potem itak fantastični. :)

hojnikb ::

solatko je izjavil:

Hangman - Vse je odvisno od tega, kako stare so te škatle in kaj je not. Jaz imam 1366 podnožje i7 in se splača nadgradit tako RAM, kot bolši procesor in seveda disk, kakšenega Asrock kompleta, vrednega 20€ s starim dovjedrnikom na 775 pa niti ohišja ne moreš porabit, ker nima USB3 priklopov, ker ima morda še napajalnik zgoraj,.....

Ti moraš vedet, kaj lahko iz danih kompletov narediš, meni ni problem rečt, tega ne grem nadgrajevat, ker z rezultati ne boste zadovoljni, stalo vas bo pa veliko.


In kako sta te dve zadeve sploh kakšen problem? Napajalnik zgoraj nwm kak issue bi bil, usb3 se da vgradil za pest riza v floppy slot.
#brezpodpisa

Hangman ::

Oddaljujemo se od začetnega vprašanja. OP je zanimalo, kako od*ebat stranke, brez da rečeš ne, ker s tem postaneš največja pi*da.

Če ti stalno nekdo nosi računalnike, ne moreš reči, da z zadevami nisi na tekočem, ker če si pred pol leta znal popraviti računalnik, bo šlo tudi danes. Tudi ne moreš reči, da nimaš pri sebi windowsov in ostale programske opreme, ker vsak ve, da se te zadeve dobi nekje na internetu. Saj vsi vemo, da to ni legalno, ampak stranki je važno, da računalnik dela.

Izgovori, da ni časa tudi ne pijejo vode. Danes ima marsikdo po dva računalnika - škatlo in še prenosnika. Potem so tu še tablice in telefoni, ki za silo nadomestijo računalnik. Če res ne gre za nujno stvar, ljudje lahko čakajo. Če pa nekomu 2 leti govoriš, da ni časa, pa človek pogrunta, da tu nekaj smrdi.

Dvigovanje cen ne pomaga (preizkusil večkrat). Enkrat mi je nekdo prinesel prenosnik, ki se je pregreval. Treba bi ga bilo samo odpreti in sčistiti prah. Ker se mi ni ljubilo ukvarjati s tem, sem prenosnik odnesel na servis, kjer so zadevo opravili za 30€. Stranka je plačala 60€ (30€ je šlo na servisu, 30€ pa je ostalo meni). Stranki ni tak problem plačati, samo da je na koncu zadeva vredna denarja. Hec tukaj pa je, da stranka nima pojma, koliko kakšna zadeva dejansko stane.

Kdor pozna kakšnega strokovnjaka za računalnike, na servis ne bo niti pomislil, kaj šele pogledal cenik. Tako je že od nekdaj. Tudi ko sem sam imel prvi računalnik in se na zadeve še nisem spoznal, sta starša klicala sorodnika, čeprav je bil servis računalnikov le par ulic stran. Verjetno gre za neke vrste zaupanje človeku, ki ga poznaš - veš da bo zrihtano in ponavadi raje plačaš znancu kot pa nekemu tipu na servisu. Ni tako enostavno prekiniti vse skupaj.

Mato989 ::

Hangman je izjavil:

Oddaljujemo se od začetnega vprašanja. OP je zanimalo, kako od*ebat stranke, brez da rečeš ne, ker s tem postaneš največja pi*da.

Če ti stalno nekdo nosi računalnike, ne moreš reči, da z zadevami nisi na tekočem, ker če si pred pol leta znal popraviti računalnik, bo šlo tudi danes. Tudi ne moreš reči, da nimaš pri sebi windowsov in ostale programske opreme, ker vsak ve, da se te zadeve dobi nekje na internetu. Saj vsi vemo, da to ni legalno, ampak stranki je važno, da računalnik dela.

Izgovori, da ni časa tudi ne pijejo vode. Danes ima marsikdo po dva računalnika - škatlo in še prenosnika. Potem so tu še tablice in telefoni, ki za silo nadomestijo računalnik. Če res ne gre za nujno stvar, ljudje lahko čakajo. Če pa nekomu 2 leti govoriš, da ni časa, pa človek pogrunta, da tu nekaj smrdi.

Dvigovanje cen ne pomaga (preizkusil večkrat). Enkrat mi je nekdo prinesel prenosnik, ki se je pregreval. Treba bi ga bilo samo odpreti in sčistiti prah. Ker se mi ni ljubilo ukvarjati s tem, sem prenosnik odnesel na servis, kjer so zadevo opravili za 30€. Stranka je plačala 60€ (30€ je šlo na servisu, 30€ pa je ostalo meni). Stranki ni tak problem plačati, samo da je na koncu zadeva vredna denarja. Hec tukaj pa je, da stranka nima pojma, koliko kakšna zadeva dejansko stane.

Kdor pozna kakšnega strokovnjaka za računalnike, na servis ne bo niti pomislil, kaj šele pogledal cenik. Tako je že od nekdaj. Tudi ko sem sam imel prvi računalnik in se na zadeve še nisem spoznal, sta starša klicala sorodnika, čeprav je bil servis računalnikov le par ulic stran. Verjetno gre za neke vrste zaupanje človeku, ki ga poznaš - veš da bo zrihtano in ponavadi raje plačaš znancu kot pa nekemu tipu na servisu. Ni tako enostavno prekiniti vse skupaj.


Ce dvigovanje cene ne pomaga reci 10k vnaprej pa naj nastejejo

Meni je dvigovanje cene zmeraj pomagalo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

_Denny_ ::

Ali pa poveš, da si imel zaradi tega težave s FURSom/TIRSom in popravljaš še samo za sebe. Na ta način sem se jih tudi nekaj rešil, s tem, da ti žal ostanejo vsiljivci tipa "daj naredi mi no, saj ne bom nobenemu povedal" in "ni problema, lahko mi narediš zastonj". Tu žal ni nekega 100% recepta za reči ne brez ne, razen če si odrežeš obe roki...pa še potem ti bo kak pametnjakovič rekel, da se da izvijač držati tudi z stopali in usti.

Včasih pač nič drugega kot "ne" ne zaleže...če zaradi tega izgubiš prijateljstvo, se takoj vidi na čem je vse skupaj stalo in si lahko siguren, da bi ga slej ko prej izgubil zaradi kake druge nepovezane stvari.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

d4vid ::

solatko je izjavil:

Ne vem kako bi gledali, če bi vam dal avtomehanik, sicer čisto dober, vendar star rezervni del.


Če imaš recimo 15 let starega cliota, vrednega 500€, pa moraš menjat mašino - a boš dal 100€ za rabljeno ali jurja za novo, če pač vstrajaš pri tem avtu?

Mam tud sam par takih sosedov, ki za vsako bedarijo kličejo, večina je starejših, nekaterim recimo rihtam TV in občasno moram do njih samo da resetiram komunikator.
Enga soseda sem po kakem letu šravfanja 15 let stare kište prepričal, da je kupil novo. Od takrat mam kar mir z njim. Ampak občasno še vedno pokliče, ker na facebooku naklika kak virus. Ali pa nazadnje, je nekaj čaral na wishu in nakupil za cca 80€ robe, ki jo sploh ne želi. Potem pa kliče in sprašuje, če bi lahko kako preklical.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Robocop1 ::

Mislim, da so takšne stvari (prošnje za servis računalnika) nekaj kar pride skupaj z IT poklici. Lahko si samo programer (kar še ne pomeni, da se spoznaš tudi na hardware) pa bodo ljudje to avtomatsko povezali in ti prinesli popravljat računalnik.

Veliko bolj kot šraufanje in popravljanje pa mene moti, ko pozvoni telefon in me na drugi strani nekdo vpraša, če imam čas. Takoj ko potrdim pa vprašanje, če lahko pridem do enega pozabljenega gesla. Rečem človeku, da se danes ne bo peljal, ker je zgubil ključe od mercedesa.

Še bolj pa me pogreje, ko pridejo kakšna prav butasta vprašanja. Znanec je kupoval prenosnik. V oko mu je padel nek model, ki je zelo tanek pa me vpraša, če bo ta laptop kaj prej crknil, ker je tako tanek.

hojnikb ::

Pebi, narobe se lotevate zadev. Namest da tem tecnim, freeloader strankam uredite to, kar hocejo, pac formatiras in das gor cli izvedbo gentooja. Pa seveda reces, da je to zadnji krik mode. Verjetno naslednjega klica nebo vec.>:D
#brezpodpisa

solatko ::

d4vid - Prav vesel boš, če boš za 100€ dobil totalno spihano mašino in potem krivil mehanika, ker ti je uniču, čisto spodoben avto.
Ne grem se, če hočeš dele z garancijo iz trgovnie v redu, če ne pa nesi sosedovemu mulcu, pa bo najdu na Bolhi kak zguncan del, za kakšen mesec.

_Denny_ - To vžge, če si delal na črno, kaj pa, če si vsakemu izstavil račun?
Enostavno rečeš, da si vse orodje prodal, ker ne delaš več teh stvari, svetuješ mu še kakšnega kolega in zadeva je rešena, tudi, če teži, daj poglej,... mu poveš, da nimaš ne delov za testiranje, niti nobene programske opreme več in, da lahko pogledaš toliko, kot on.

hojnikb - Potem bo šele hudo, saj bo telefon zvonil vsakih pet minut, ko bo želel delat kaj drugega. Sem že poizkusil pa ni pomagalo.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

naredis call foward na en lokalni pc servis in je to to.
#brezpodpisa

Kvinta ::

Brez zamere samo zaradi takih in podobnih rešitev katere sprejemate vi tu sicer ne vsi ampak večina sem jaz začel servisirat svoje računalnike sam sprva težko polj je šlo vedno lažje. Saj računalnik v katerem se prepleta recimo 6 komponent in pa par kablov ni neka huda znanost.
A.C.A.B

Mato989 ::

Kvinta je izjavil:

Brez zamere samo zaradi takih in podobnih rešitev katere sprejemate vi tu sicer ne vsi ampak večina sem jaz začel servisirat svoje računalnike sam sprva težko polj je šlo vedno lažje. Saj računalnik v katerem se prepleta recimo 6 komponent in pa par kablov ni neka huda znanost.


Če bi blo res tako enostavno, potem bi vsi to delali sami zastojn, ampak več kot očitno ni... vsaj če gledamo celoto... če se pa omejiš samo na to da menjuješ komponente dokler ne dela, potem se pa strinjam
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

c3p0 ::

Tistemu, ki zna, je vedno enostavno. Kje je pa problem žarnico menjat na avtomobilu, ali olje, filtre? Mehanikom se le smeji. Niso pa tako nori, da bi to opravljali brezplačno, ali za sendvič in cedevito, za razliko od računalničarjev.

Če se spomnim zgodnjih 90's, ko si res moral še jumperje nastavljat in poštudirat kako knjigico. In jumperjev ni bilo par. Tudi kak kabel se je dalo narobe obrnit, tudi kaj skurit.

_Denny_ ::

solatko je izjavil:

_Denny_ - To vžge, če si delal na črno, kaj pa, če si vsakemu izstavil račun?

Rofl potem pa zadeva sploh ni problem, ker z njo služiš denar in izstavljen račun pomeni, da je plačilo korektno...pri takem bi si celo želel, da me obišče čim več krat, ker vem, da bi dobil za vsako 20s malenkost tipa "linke mi odpira Edge, daj nastavi mi nazaj na Chrome" plačano vsaj eno servisno uro. Če bi mi npr. ženska iz mojega primera namesto 500g kave plačala po servisnem ceniku (Google pravi, da je 30-50€/h), bi malemu z veseljem za 1200-2000€ v tistih 40h lastnoročno končal GTA z vsemi collectibli in ostalim, kar spada v 100% savegame, je pa res, da taki škrtuhi seveda ne bi niti poskušali poiskati pomoči pravega servisa.

Vsi tu se bolj pritožujemo nad tistimi, ki bi radi vse zastonj z ali brez "hvala lepa" oz. za ceno deci soka, ne pa delom samim.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Mato989 ::

Pa glej, celotna tema je zlo simpl... tip samo naj dvigne ceno tako visoko, da se bo zgodilo dvoje:

1. Tisti škrtuhi in jamrači prenehajo jamrat
2. Tisti ki bodo vseeno hotli njegove usluge bodo pa plačali, in mu ne bo težko reskirat par urc...

To sem naredil jaz, ko sem začel delat sem imel tako in tako tarifo, sem mel naenkrat kar nekaj klicev in interesa, pol pa ko sem mel preveč dela sem lepo dvigoval cene dokler nisem prišel do 2x... zdaj imam namesto 60 rednih strank, samo še 8 - 12... ampak tistim ni težko plačat par 10€ da jim neko zadevo uredim, meni pa ni težko za par 10€ 1 uro se ukvarjat s tem
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

blay44 ::

Jah, jaz sem pa danes enmu malčku sponzorsko uštimal mašinco.
Še eno renovirano kamerco zraven, pa je blo.
Pa še njegovi mami na kliju servis naredu.
Elektrika ga zanima. Mogoče bo nekoč....

Kvinta ::

Mato989 je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Brez zamere samo zaradi takih in podobnih rešitev katere sprejemate vi tu sicer ne vsi ampak večina sem jaz začel servisirat svoje računalnike sam sprva težko polj je šlo vedno lažje. Saj računalnik v katerem se prepleta recimo 6 komponent in pa par kablov ni neka huda znanost.


Če bi blo res tako enostavno, potem bi vsi to delali sami zastojn, ampak več kot očitno ni... vsaj če gledamo celoto... če se pa omejiš samo na to da menjuješ komponente dokler ne dela, potem se pa strinjam


Že 20 let od kar imam jaz računalnike je marsikaj napisano na internetu za vsako lučko za vsaki beep za vsako žico posebej kaj kam paše in kaj čemu služi ,kak se nardi to in ono z leti se je to zelo ispopolnilo ..... vse gre če hočeš ljudje se marsikaj naučimo tud kvačkat znam pa bo spet nekdo reko da ja to pa ni enostavno :)) Samo volja je važna.
A.C.A.B

Mato989 ::

Kvinta je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Brez zamere samo zaradi takih in podobnih rešitev katere sprejemate vi tu sicer ne vsi ampak večina sem jaz začel servisirat svoje računalnike sam sprva težko polj je šlo vedno lažje. Saj računalnik v katerem se prepleta recimo 6 komponent in pa par kablov ni neka huda znanost.


Če bi blo res tako enostavno, potem bi vsi to delali sami zastojn, ampak več kot očitno ni... vsaj če gledamo celoto... če se pa omejiš samo na to da menjuješ komponente dokler ne dela, potem se pa strinjam


Že 20 let od kar imam jaz računalnike je marsikaj napisano na internetu za vsako lučko za vsaki beep za vsako žico posebej kaj kam paše in kaj čemu služi ,kak se nardi to in ono z leti se je to zelo ispopolnilo ..... vse gre če hočeš ljudje se marsikaj naučimo tud kvačkat znam pa bo spet nekdo reko da ja to pa ni enostavno :)) Samo volja je važna.


Ok, ampak zanima me ali uporabiš tako logiko pri vsem? nenazadnje na internetu tudi piše kako, pomalat, zašvasat, pobrusit, zbrtat, kako izdelat TELFON pa greš kupit naretega? Če gremo tako daleč verjetno piše na netu tudi kako operirat...

Torej zakaj samo za IT zmeraj pametnjakoviči pišete kako je važna samo volja in kako na netu vse piše... na netu piše VSE ZA VSE... tudi za to kako pridelat HRANO, pa jo greš kupit in plačaš premium ane =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FireSnake ::

Hangman je izjavil:

Jaz sem ravno včeraj dobil v servis 3 škatle, da iz njih nekaj sčaram, ker se vlečejo kot megla. Ena med njimi ima še XP okna. Ko sem povedal, koliko bo znašal upgrade za posamezno škatlo, sta 2 takoj odpadle. Še najbolj me je presenetil odgovor "zrihtaj kakor veš, samo da bo potem delalo hitreje". Cene sem uskladil s povprečjem servisov (sem se prej pozanimal, koliko bi to stalo), zato sem pričakoval, da bo odziv "to se ne splača". Tudi če bi ceno podvojil, bi lastnik verjetno sprejel ponudbo. Zdaj se samo še sprašujem, kakšna hitrost se pričakuje. Saj veste, da ne bo potem kakšnega razočaranja, ker je bilo treba odšteti XY evrov, računalnik pa še zmeraj ne dela tako hitro kot nov.


Če se da SSD gor prheftat je to še največ, kar lahko narediš.

Imam kolega, ki je pred leti kupil prenosnika za 1100€.
Zadeva s klasičnim diskom ni več letela.
Nakar sem notri vgradil SSD in 8GB RAMa (skupaj 16).
Ko ga je spobal me je klical in se ni mogel načuduti kak zadeva leti.

Mato989 ::

FireSnake je izjavil:

Hangman je izjavil:

Jaz sem ravno včeraj dobil v servis 3 škatle, da iz njih nekaj sčaram, ker se vlečejo kot megla. Ena med njimi ima še XP okna. Ko sem povedal, koliko bo znašal upgrade za posamezno škatlo, sta 2 takoj odpadle. Še najbolj me je presenetil odgovor "zrihtaj kakor veš, samo da bo potem delalo hitreje". Cene sem uskladil s povprečjem servisov (sem se prej pozanimal, koliko bi to stalo), zato sem pričakoval, da bo odziv "to se ne splača". Tudi če bi ceno podvojil, bi lastnik verjetno sprejel ponudbo. Zdaj se samo še sprašujem, kakšna hitrost se pričakuje. Saj veste, da ne bo potem kakšnega razočaranja, ker je bilo treba odšteti XY evrov, računalnik pa še zmeraj ne dela tako hitro kot nov.


Če se da SSD gor prheftat je to še največ, kar lahko narediš.

Imam kolega, ki je pred leti kupil prenosnika za 1100€.
Zadeva s klasičnim diskom ni več letela.
Nakar sem notri vgradil SSD in 8GB RAMa (skupaj 16).
Ko ga je spobal me je klical in se ni mogel načuduti kak zadeva leti.


Ja to velja samo za TOP kište izpred masovne razširjenosti SSDjev... Se pravi laptopi višjega cenovnega razreda nad 1.000€ ki so danes stari tam ene 7-10 let...

Ostalo pa SSD nič ne pomaga. Če pa je not I7 - 3000 serije ipd. pol pa ja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

GupeM ::

blay44 je izjavil:

Jah, jaz sem pa danes enmu malčku sponzorsko uštimal mašinco.
Še eno renovirano kamerco zraven, pa je blo.
Pa še njegovi mami na kliju servis naredu.
Elektrika ga zanima. Mogoče bo nekoč....

Ma hudo mamo, a?

Mato989 je izjavil:

Ja to velja samo za TOP kište izpred masovne razširjenosti SSDjev... Se pravi laptopi višjega cenovnega razreda nad 1.000€ ki so danes stari tam ene 7-10 let...

Ostalo pa SSD nič ne pomaga. Če pa je not I7 - 3000 serije ipd. pol pa ja.

No, no, no...

Tudi na C2D za 700 eur iz leta 2008 se SSD zelo pozna. Verjemi, sem ga dolgo uporabljal. Sprememba je več kot očitna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Mato989 ::

GupeM je izjavil:

blay44 je izjavil:

Jah, jaz sem pa danes enmu malčku sponzorsko uštimal mašinco.
Še eno renovirano kamerco zraven, pa je blo.
Pa še njegovi mami na kliju servis naredu.
Elektrika ga zanima. Mogoče bo nekoč....

Ma hudo mamo, a?

Mato989 je izjavil:

Ja to velja samo za TOP kište izpred masovne razširjenosti SSDjev... Se pravi laptopi višjega cenovnega razreda nad 1.000€ ki so danes stari tam ene 7-10 let...

Ostalo pa SSD nič ne pomaga. Če pa je not I7 - 3000 serije ipd. pol pa ja.

No, no, no...

Tudi na C2D za 700 eur iz leta 2008 se SSD zelo pozna. Verjemi, sem ga dolgo uporabljal. Sprememba je več kot očitna.


Ja sprememba je več kot očitna, ampak ni pa vrhunska... Zdaj pa daj v laptop iz leta 2007 ki je stal takrat 320€ SSD, pa mi povej če je tak top, kot če je takrat stal 1.300€...

Pač pri nekem se več ne splača...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kvinta ::

Ok, ampak zanima me ali uporabiš tako logiko pri vsem? nenazadnje na internetu tudi piše kako, pomalat, zašvasat, pobrusit, zbrtat, kako izdelat TELFON pa greš kupit naretega? Če gremo tako daleč verjetno piše na netu tudi kako operirat...

Torej zakaj samo za IT zmeraj pametnjakoviči pišete kako je važna samo volja in kako na netu vse piše... na netu piše VSE ZA VSE... tudi za to kako pridelat HRANO, pa jo greš kupit in plačaš premium ane =)


Torej samo ti in še ene 5 ljudi na celem Slotechu zna zurihtat v nulo neglede na to kar dobiš v roke ostali pa pojma nimamo,

Spet en zelo pametn tak ko oni z Mac Airom ;((
A.C.A.B

KTr1sk ::

Jaz sem kar nekaj računalnikov sestavil, ko so imeli procesorje oz pcje še iz časov Viste, takšen pc sem poceni nadgradil in izbral najcenejše nove komponente... ohišje sem pustil in večinoma je tudi napajalnik še delal, matično, rame, ssd in procesor sem zamenjal pa so bili vedno zadovoljni kako dobro dela, ampak pred kratkim sem hotel nekaj podobnega narediti pa sploh nikjer ne prodajajo več Celeronov (G) in Pentium-a (ali AMD a procesorji) samo dražji so na prodaj...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

solatko ::

Kvinta - Si boš operacijo slepega črevesa tudi naredil sam, saj navodila najdeš na yt?
Ja, nekateri smo tako začeli, saj striktno servisiranja HW in SW ne učijo na nobeni šoli in so praktično vsi serviserji (izjema so pooblaščenci, ki morajo opravit interni tečaj) samouki. Problem nastane, ko zadevo prineseš na servis in jo v roke vzame "strokovnjak", ki je tam samo zaposlen, ne razmišlja, se ne posodablja in se mu hebe, kako zadevo naredi. Take najdeš v vseh storitvenih dejavnostih in zato smo nekateri začeli vsaj svoje naprave, servisirati sami in pozneje s pridobitvijo znanj in počasnim nakupom potrebnih orodij, to ponudili še ožjim znancem, potem pa praktično vsem in nekateri celo odprli s.p..
Praktično je vse na netu, samo nekateri so cepljeni proti kakršni koli tehnični stvari, jih uporabljajo, dokler je vse o.k., potem pa panika, ko neha delovati ali ne deluje po pričakovanju. Tudi se take ljudi težko vodi po telefonu, ker enostavno nimajo prav nobenega smisla pri tem. Zato imamo nekateri še vedno dovolj dela, nekateri pa se sploh ne vidijo ven, ker si vzamejo preveč.
Ne gre zato, kdo si zrihta sam in kako, temveč ali si sploh pripravljen na učenje ali ne, nihče pa ni padel pameten na svet, kar znamo, smo se morali na tak ali drugačen način, naučit.

_Denny_ - Govorimo o tem, kako se losat uporabnikov potem, ko s tako dejavnostjo nehaš, ker počneš kaj drugega ali se ti to, enostavno, ne da več početi, sploh za prijatelje, kateri pričakujejo, da boš to naredil za fižolčke.

blay44 - Lepo od tebe, saj takih zadev, nihče, ki ima malo sočutja, ne zavrne in seveda narediš to gratis. Letos imam vsaj 2 taka računalnika/mesec in mi res ni težko, na tak način porabit čas, katerega imam pač na pretek.

Mato989 - Kaj si spet pameten? Na vseh računalnikih je ozko grlo bil in bo HDD in na kateri koli mašini to zamenjaš s SSD je kot noč in dan. Zadeva se namesto v parih minutah, zažene v maximalno minuti, iskalnik odpreš hitro, Office dokumente lahko normalno urejaš, sigurno pa ne boš na neki stari mašini, urejal grafiko, glasbo,... za normalno delovanje pa mašino usposobiš, če je še tako stara, samo da ima SATA priključek in možnost IDE NATIVE, ker nekateri nimajo AHCI načina v bios-u. Ne moreš pa pričakovati, da bo zadeva delovala vrhunsko, tudi če je not i7 prve generacije.
Se pa toliko izboljša, da je uporaben tudi 10 inčni računalnik z enojedrnim Atomom.

KTr1sk - Še vedno lahko sestaviš čisto poceni računalnik, ki bo pač nudil tisto, kar bo nudil, ne moreš pa nikomur vstavit rabljenih komponent in za to nuditi garancijo, če pa že greš v obnovitev, je pa bolj smiselno na Bolhi staro zadevo prodat in sestavit novo mašino, je pa vprašanje, kakšen so želje. Nek najstnik, z mašino za 300€, verjetno ne bo nikoli zadovoljen, stari mami za kak mail in Skype pa je dovolj mašinca za cca 200€ ali pa rabljen i3 iz Swedata-e za 100€.
Delo krepa človeka

nirm ::

zanimivo je, da it sektor primerjate z mehaniki. meni se pa ravno pri avtomehanikih zdi, da je ljudem samoumevno, da bodo nekaj plačali, tudi če gre za žlahto (oziroma so si s časom uspeli izboriti ta status). je pa res da žlahta fehtari, da bodo prišli ceneje skozi. pri avtomehanikih se tudi vedno da stvar izbalansirati skozi "rezervne dele", za katere v resnici noben ne ve, koliko stanejo. ljudem ni problem plačati za material, pri rokah pa gledajo na vsak cent.

v it sektorju je največji problem v tem, da nekdo ugotavlja, da "nekaj že zna z računalnikom", ampak ne dovolj, da bi rešil problem, in tebe smatra samo kot "mentorja-svetovalca", čeprav boš ti v končni fazi vse naredil. poleg tega imajo občutek, da to itak ni noben problem za tebe in da ne preizkušajo toliko tvojega znanja, da bi ga bilo vredno plačati. hkrati pa se noben ne zaveda, da tudi tvoj čas šteje.

enako ga nasankajo razni izobraženci na raznih področjih, ki jih žlahta želi "uturiti" v vlogo inštruktorjev za potomce ("sej tamau že zna, samo mal pomoči rabi") ali razno raznih "nasvetov", kar je v končni fazi mnogokrat že dejanska storitev (npr. pri pravnikih, finančnikih...).

v splošnem se mi zdi, da ljudje razlikujejo office work od nekega dinamično-fizičnega. ker se z "office workom" do neke mere sami poistovetijo, te dojemajo kot "mentorja-svetovalca" (saj sva oba pisarnika) in ne kot delavca, ki bi ga bilo potrebno plačati.

fehtarjenju se je najlažje izognniti tako, da mu daš "profesinalno-poslovni vtis" oziroma mu na nek način sporočiš, da ga boš obravnaval tako kot vsako stranko (pokliči v delovnem času in se dogovori za storitev, za delo si prisiljen izdati račun, čimveč komunikacije preusmeriš na kakšnega sodelavca ...). če pa gre za instalacijo windowsa mu rečeš, da nimaš časa in da ni tako težko, naj si pogleda na yt tutorial.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nirm ()

hojnikb ::

Mato989 je izjavil:

GupeM je izjavil:

blay44 je izjavil:

Jah, jaz sem pa danes enmu malčku sponzorsko uštimal mašinco.
Še eno renovirano kamerco zraven, pa je blo.
Pa še njegovi mami na kliju servis naredu.
Elektrika ga zanima. Mogoče bo nekoč....

Ma hudo mamo, a?

Mato989 je izjavil:

Ja to velja samo za TOP kište izpred masovne razširjenosti SSDjev... Se pravi laptopi višjega cenovnega razreda nad 1.000€ ki so danes stari tam ene 7-10 let...

Ostalo pa SSD nič ne pomaga. Če pa je not I7 - 3000 serije ipd. pol pa ja.

No, no, no...

Tudi na C2D za 700 eur iz leta 2008 se SSD zelo pozna. Verjemi, sem ga dolgo uporabljal. Sprememba je več kot očitna.


Ja sprememba je več kot očitna, ampak ni pa vrhunska... Zdaj pa daj v laptop iz leta 2007 ki je stal takrat 320€ SSD, pa mi povej če je tak top, kot če je takrat stal 1.300€...

Pač pri nekem se več ne splača...

ssd je celih 20e nov. Se kaksen 45nm core2duo z najvisjo mozno frekvenco za 5-10e in je masina spet usable za nekaj let.
#brezpodpisa

Kvinta ::

Kvinta - Si boš operacijo slepega črevesa tudi naredil sam, saj navodila najdeš na yt?


Računalnike mam 20 let in v tem cajtu sem se marsikaj naučil in sebi znam vse popravit ne samo menjat komponente tak kot je oni gori reko ,če kaj ne gre je pa na netu dandanes tolko informmacij ,da kratkomalo moreš bit res tele da ne zrihtaš ..... Mogoče res nisem tak hiter kot nekdo v pravem servisu samo nardim pa vse pa čeprav mi to cel dan vzame.

Ne ljubi se mi več ukvarjat z vami otroci ,ko se vam je cajt vstavo leta 2000 in takrat ja tud jaz nisem vedo nič :))
A.C.A.B

GupeM ::

Kvinta je izjavil:

Kvinta - Si boš operacijo slepega črevesa tudi naredil sam, saj navodila najdeš na yt?


Računalnike mam 20 let in v tem cajtu sem se marsikaj naučil in sebi znam vse popravit ne samo menjat komponente tak kot je oni gori reko ,če kaj ne gre je pa na netu dandanes tolko informmacij ,da kratkomalo moreš bit res tele da ne zrihtaš ..... Mogoče res nisem tak hiter kot nekdo v pravem servisu samo nardim pa vse pa čeprav mi to cel dan vzame.

Ne ljubi se mi več ukvarjat z vami otroci ,ko se vam je cajt vstavo leta 2000 in takrat ja tud jaz nisem vedo nič :))

Seveda vse zrihtaš. Zraven pa še kakšno lopatico na ventilatorju odlomiš, ker na YT niso povedali da pazi na to. Ali pa kakšen zatič kje odleti... Saj za doma je že dobro.

sbawe64 ::

Kvinta
Riskiraj še kakšno uro za pravopis.
2020 is new 1984
Corona World order

solatko ::

GupeM - Če si štorast, lahko pri vsakem delu, kaj polomiš.
Delo krepa človeka

blay44 ::

GupeM je izjavil:


Ma hudo mamo, a?



Ma ne, je precej starejša. Ne rečem, da kot oseba ni zanimiva.
Sam kitajc jih je letos malo proti robu potisnil.
@Solatko nč hvalt. Tudi jaz uporabljam stvaritve feeRunnerjev, ki mi v začetku nebi bile dostopne (code bloks, flatcam, gcc, java v vseh različicah, fusion...pa tudi do MS nisem čist nedolžen).
Po pa tko kt prav hišni Commandante(še iz tvojih časov); vse mora
malo zarotirati. Samo tako čreda obstane. Kot posameznik, brez črede, si pa lahek plen predatorjev.

GupeM ::

solatko je izjavil:

GupeM - Če si štorast, lahko pri vsakem delu, kaj polomiš.

Your point?

solatko ::

Sem že po naravi med bolj pripravnimi sortami, tako, da s tem nimam problemov imam pa bratranca, kateri zahebe čisto vse, kar prime v roke, če ne gre drugače, mu pa z rok pade.;(
Delo krepa človeka

GupeM ::

solatko je izjavil:

Sem že po naravi med bolj pripravnimi sortami, tako, da s tem nimam problemov imam pa bratranca, kateri zahebe čisto vse, kar prime v roke, če ne gre drugače, mu pa z rok pade.;(

Še vedno: your point?

To, da si najboljši, že vemo. Tebi sploh nisem nič odgovarjal, razen če imaš dva nicka, pa si bil z napačnim vpisan ...
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izvoz digitalnih potrdil iz nedelujočega računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
666242 (4638) solatko
»

Neuspešno popravljanje računalnika na črno (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6910297 (5643) krneki0001
»

Koliko zaračunati za izdelavo videa? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16228391 (23796) buttplugs

Več podobnih tem