» »

Izvoz digitalnih potrdil iz nedelujočega računalnika

Izvoz digitalnih potrdil iz nedelujočega računalnika

«
1
2

M01O ::

Pozdravljeni
Imam prenosni računalnik, na katerem je nameščen W10, disk je SSD 120Gb. Računalnik se pred zagonom windowsa sesuje. Ko logotip zgine se okno za popravljene windowsa pokaže za kakih 100ms potem pa se računalnik resetira.

Z računalnika moram rešiti vsaj digitalna potrdila za davčno blagajno (format .p12). Backup seveda imam ampak nimam gesla :-@ . Sedaj poskušam z surovo močjo ugotoviti geslo samo to lahko čakam še nekaj let.

Imate kakšen predlog kako rešiti ta problem. Obstaja kakšna možnost za popravilo windowsa? oziroma kako bi skopiral že uvožene certifikate na nov windws. Ali pa kako dostopat v safemode (včasih si pritisnil F8 pa si bil notri na W10 je pa safe mode znanost).

Hvala za vse predloge :-)

sbawe64 ::

https://www.digitalcitizen.life/4-ways-...
2. Interrupt the normal boot process of Windows 10 three times in a row
If Windows 10 fails to boot normally three times over, the fourth time it enters by default in an Automatic Repair mode. Using this mode, you can boot into Safe Mode. To trigger the Automatic Repair mode, you must interrupt the normal boot process three consecutive times: use the Reset or the Power button on your Windows 10 PC to stop it during boot, before it finishes loading Windows 10. If you use the Power button, you might have to keep it pressed for at least 4 seconds to force the power off. When Windows 10 enters the Automatic Repair mode, the first thing you see is a screen that tells you that the operating system is "Preparing Automatic Repair."



8. Use F8 or Shift + F8 (does not work when using UEFI BIOS and SSD drives)
In Windows 7, you were able to press F8 just before Windows got loaded, to open the Advanced Boot Options window, where you could choose to start Windows 7 into Safe Mode. Some websites advise you to press Shift+F8, just before Windows 10 starts loading so that you make it launch the recovery mode, from where you can boot into Safe Mode. The problem is that most times, Shift+F8 and F8 does not work, even though they are correct commands, supported by Windows 10.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

dragana ::

Če je disk OK in so se samo windowsi pokvarili narediš tako kot je opisal predhodnik. Če je disk OK in je crknilo kaj drugega, prenesi disk v drug računalnik, zaženi sistem in izvozi certifikat.
Če crkuje disk pa imaš težave.

Karen ::

Alternativa je, da odšraufaš ven disk, ga daš v drug računalnik (če je SATA) oz. priklopiš preko ustrezne postaje ali vtakneš v zunanje ohišje (če je M.2 NGFF oz. drug priklop) na drug računalnik kot drugi disk ter potegneš ven certifikat iz brskalnika, v kolikor si ga seveda ob uvozu dal na "mark as exportable". Obstaja pa hack kako izvoziš certifikat ki ni markiran kot "exportable", lahko poguglaš. Predpogoj za vse to je seveda da veš kaj delaš, ker odprtje prenosnika pogosto pomeni prekinitev garancije.

mzakelj ::

Sam bi naredil tako : naredil image diska in se igral v virtualki. Tako bi imel eno čisto kopijo na kateri bi se lahko potem igral.

Vuli ::

Ampak, sej tudi za izvoz potrebuješ geslo.
Lahko pa poberes disk vn, daš v drug PC, greš v windowse, v explorerju skočiš na un disk, poiščeš browser, ga zaženeš in exportaš. Če imaš v Firefoxu bi mogllo it simple.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|64GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Karen ::

Če sem prav razumel sicer ima .p12 datoteko, ampak za izvoženo geslo si (lahko) nastaviš drugo geslo kot tisto, ki ga imaš za priklic recimo v Firefox-u. Domnevam da tistega za uporabo v brskalniku pozna (ker ga je redno uporabljal), tistega s katerim je ob kreiranju shranil .p12 drugam pa je pozabil.

ngc2392 ::

če si certifikat (taxca) dobil sam, ga verjetno še vedno imaš nekje v edavkih. ali pa ga ima računovodkinja, ki ga je prevzela zate. znotraj pdfja, ki pride zraven, ko potegneš certifikat dol.
drugače pa profil od firefoxa potegneš iz diska, ki ga vklopiš v en drug pc toliko, da lahko skopiraš..
United We Stand, Divided We Fall

ginekk ::

Če imaš certifikate uvožene v Firefoxu, enostavno prekopiraš "tvoj user" profile folder v ta isti folder na novem sistem. Ne rabiš izvoza/uvoza počet.

solatko ::

Če je disk v redu, ga enostavno daš v drug računalnik, kot boot disk. Ko se sistem postavi imaš svoj sistem na drugem računalniku, malo zajebancije z aktiviranjem, vendar za tisto kar rabiš ni problem, če pa je na drugem računalniku tudi aktiviran w10, pa tako ni nobenega problema.
Če je zanič SSD ti pa ne znam pomagati, ker še nisem imel nobenega pokvarjenega v rokah.
Delo krepa človeka

M01O ::

Sem uspel usposobiti windows tako, da sedaj spet deluje.

Če sem disk prenesel na drug računalnik in tam ustvaril klon prav tako ni delalo niti če sem zagnal brskalnik nisem videl certifikata. Po vsej verjetnosti zato ker ga tudi sedaj na delujočem računalniku ne morem izvozit.

Vse eno hvala vsem za predloge in pomoč :-)

solatko ::

M01O - Če hočeš, da gredo vse digitalne stvari na nov disk, moraš sistem prenesti na drugi disk in ne delat clon-a. Zaščitenih podatkov ne moreš clonirat.
Kako, da ne moreš izvoziti certifikata, si pozabil geslo za snemalno napravo (prvo geslo, ki ga vneseš) ali ti sploh ne da možnosti. Če imaš certifikat na FF je vedno možnost izvoza.
Delo krepa človeka

knesz ::

solatko je izjavil:

M01O - Če hočeš, da gredo vse digitalne stvari na nov disk, moraš sistem prenesti na drugi disk in ne delat clon-a. Zaščitenih podatkov ne moreš clonirat.
Kako, da ne moreš izvoziti certifikata, si pozabil geslo za snemalno napravo (prvo geslo, ki ga vneseš) ali ti sploh ne da možnosti. Če imaš certifikat na FF je vedno možnost izvoza.

Spet nakladaš in serješ solato... če narediš klon diska, sector by sector, se ti klonira vse. Dobiš čisti klon iz katerega lahko bootaš in imaš identično kopijo sistema.

solatko ::

knesz - Si preizkusil ali samo takole malo na pamet?
Zaradi potreb, sem preizkusil vse možne načine ohranjanja podatkov, tudi kriptiranih. Edini siguren način se je izkazalo - prenos sistema na drugi disk, pri drugih opcijah, nekatere stvari niso bile v redu, od registracije, do nlbklik-a,... pa tudi zagon sistema, ni delovalo, kot bi moralo.

Poizkuse za clon diska sem delal z različnimi orodji pa pri nobenem ni šlo brez problemov (certifikati, registracije,...).
Preizkuse sem delal z image diska - vse deluje, ko razpakiraš na disk
Preizkuse sem delal s prenosom sistema na drugi disk - vse dela b.p.

Clone diska se je izkazalo za uporabno pri reševanju podatkov in nikjer drugje, vsaj take so moje izkušnje ukvarjanja s temi stvarmi cca 20 let.
Delo krepa človeka

knesz ::

solatko je izjavil:

knesz - Si preizkusil ali samo takole malo na pamet?
Zaradi potreb, sem preizkusil vse možne načine ohranjanja podatkov, tudi kriptiranih. Edini siguren način se je izkazalo - prenos sistema na drugi disk, pri drugih opcijah, nekatere stvari niso bile v redu, od registracije, do nlbklik-a,... pa tudi zagon sistema, ni delovalo, kot bi moralo.

Poizkuse za clon diska sem delal z različnimi orodji pa pri nobenem ni šlo brez problemov (certifikati, registracije,...).
Preizkuse sem delal z image diska - vse deluje, ko razpakiraš na disk
Preizkuse sem delal s prenosom sistema na drugi disk - vse dela b.p.

Clone diska se je izkazalo za uporabno pri reševanju podatkov in nikjer drugje, vsaj take so moje izkušnje ukvarjanja s temi stvarmi cca 20 let.

Solatko ja, svoj čas sem delal v servisu in sem to delal. Kadarkoli je bilo kloniranje uspešno, je šlo vedno brez problemov (pustimo primere, ko se sistem ni zbudil zaradi sesutega zagonskega sektorja na originalnem disku).
Zato trdim, da nabijaš, ali pa mogoče le nisi tak strokovnjak, kot trdiš (precej samooklicanih sem že srečal, ki so potencirali škodo s svojim servisiranjem).

solatko ::

knesz - Po navadi sem za takimi serviserji popravljal škodo, ki ste jo naredili strankam (reševanje podatkov). Če si delal na povprečnem slovenskem servisu, te podatki niso brigali in to si imel tudi med obvestili na zidu, zato ne nabijaj.
Na slovenskih servisih je edino kar ste znali in dobro računali - frišna instalacija!
Imeli ste nekaj variant OS-a, ki ste ga veselo instalirali na skoraj vsako napako na računalniku, tudi, če ni bilo potrebno.

Če pogledaš podatke cloniranih diskov, se v parih kb razlikujejo. Uporabljal sem profesionalno različico Acronis-a, ki je bilo takrat najboljše orodje za te stvari. Clone nikakor, picture image vedno b.p., migrate sistem vedno b.p..

S podatki se je takrat zlatarsko ukvarjal samo Kotar.
Delo krepa človeka

mihagr ::

V tej temi smo že pred časom na veliko govorili o reševanju podatkov, kloniranju, izdelave slike diska.
težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihagr ()

knesz ::

solatko je izjavil:

knesz - Po navadi sem za takimi serviserji popravljal škodo, ki ste jo naredili strankam (reševanje podatkov). Če si delal na povprečnem slovenskem servisu, te podatki niso brigali in to si imel tudi med obvestili na zidu, zato ne nabijaj.
Na slovenskih servisih je edino kar ste znali in dobro računali - frišna instalacija!
Imeli ste nekaj variant OS-a, ki ste ga veselo instalirali na skoraj vsako napako na računalniku, tudi, če ni bilo potrebno.

Če pogledaš podatke cloniranih diskov, se v parih kb razlikujejo. Uporabljal sem profesionalno različico Acronis-a, ki je bilo takrat najboljše orodje za te stvari. Clone nikakor, picture image vedno b.p., migrate sistem vedno b.p..

S podatki se je takrat zlatarsko ukvarjal samo Kotar.

Car si! Čeprav si vedno imel probleme, si en velik car! En in edini! :))

antrim ::

solatko je izjavil:

knesz - Po navadi sem za takimi serviserji popravljal škodo, ki ste jo naredili strankam (reševanje podatkov). Če si delal na povprečnem slovenskem servisu, te podatki niso brigali in to si imel tudi med obvestili na zidu, zato ne nabijaj.
Na slovenskih servisih je edino kar ste znali in dobro računali - frišna instalacija!
Imeli ste nekaj variant OS-a, ki ste ga veselo instalirali na skoraj vsako napako na računalniku, tudi, če ni bilo potrebno.

Če pogledaš podatke cloniranih diskov, se v parih kb razlikujejo. Uporabljal sem profesionalno različico Acronis-a, ki je bilo takrat najboljše orodje za te stvari. Clone nikakor, picture image vedno b.p., migrate sistem vedno b.p..

S podatki se je takrat zlatarsko ukvarjal samo Kotar.


To, da ti kloniranje diskov ni ravno jasno, smo enkrat že ugotavljali. Dela bp in za to ne rabiš nobenih "profesionalnih" orodij. Če seveda veš, kaj delaš.

Pa mimogrede še orodje za izvoz certov, ki niso označeni za izvoz. https://github.com/iSECPartners/jailbre...

knesz ::

antrim je izjavil:

solatko je izjavil:

knesz - Po navadi sem za takimi serviserji popravljal škodo, ki ste jo naredili strankam (reševanje podatkov). Če si delal na povprečnem slovenskem servisu, te podatki niso brigali in to si imel tudi med obvestili na zidu, zato ne nabijaj.
Na slovenskih servisih je edino kar ste znali in dobro računali - frišna instalacija!
Imeli ste nekaj variant OS-a, ki ste ga veselo instalirali na skoraj vsako napako na računalniku, tudi, če ni bilo potrebno.

Če pogledaš podatke cloniranih diskov, se v parih kb razlikujejo. Uporabljal sem profesionalno različico Acronis-a, ki je bilo takrat najboljše orodje za te stvari. Clone nikakor, picture image vedno b.p., migrate sistem vedno b.p..

S podatki se je takrat zlatarsko ukvarjal samo Kotar.


To, da ti kloniranje diskov ni ravno jasno, smo enkrat že ugotavljali. Dela bp in za to ne rabiš nobenih "profesionalnih" orodij. Če seveda veš, kaj delaš.

Pa mimogrede še orodje za izvoz certov, ki niso označeni za izvoz. https://github.com/iSECPartners/jailbre...

Saj ni vredno komentirajna. Solatko je pač najboljši. Super računalničar in super voznik z nadnaravnimi sposobnostmi predvidevanja in refleksi. Če njemu nekaj ne uspe, potem tega ni možno narediti. Edino njegov način je pravi, ostali smo tretjerazredni :)

solatko ::

knesz - Jaz nikoli v življenju nimam problemov, ker jih rešujem sproti in samo tiste, ki so odvisni od mene. Nikjer nisem napisal, da se ne da, napisal sem, da je nekaj načinov boljših in hitrejših in, da zadeve delujejo b.p., sicer je pa nekdo nekoč rekel, zakaj simpl, če se lahko komplicira.

antrim - Ja, takrat smo prišli do tega, da vam ni jasno kaj je image in kaj clone.
Delo krepa človeka

Ales ::

solatko je izjavil:

knesz - Po navadi sem za takimi serviserji popravljal škodo, ki ste jo naredili strankam (reševanje podatkov). Če si delal na povprečnem slovenskem servisu, te podatki niso brigali in to si imel tudi med obvestili na zidu, zato ne nabijaj.
Na slovenskih servisih je edino kar ste znali in dobro računali - frišna instalacija!
Imeli ste nekaj variant OS-a, ki ste ga veselo instalirali na skoraj vsako napako na računalniku, tudi, če ni bilo potrebno.

Če pogledaš podatke cloniranih diskov, se v parih kb razlikujejo. Uporabljal sem profesionalno različico Acronis-a, ki je bilo takrat najboljše orodje za te stvari. Clone nikakor, picture image vedno b.p., migrate sistem vedno b.p..

S podatki se je takrat zlatarsko ukvarjal samo Kotar.

Al ti bluziš na polno.

Pa ti dejansko ne pade na pamet, da smo tukaj na forumu ljudje, ki dejansko kaj vemo o tematiki??

Kar je žalostno je, da dejansko "prodajaš" te neumnosti naprej in posledično resno škodiš ljudem.

solatko ::

Ales - Morda tako misliš, ne vem pa zakaj noben od iskanih servisov ni hotel zrihtat mašine računovodkinji, štirinajst dni pred oddajo bilanc, ko jo je obiskal virus, zakaj je večina mojih strank prišla z drugega servisa, ker niso hoteli pazit na podatke, kopije pa niso imeli, izdelavo kopije pa so krepko zaračunali.
Zakaj so imele vse stranke, ki so servisirale na istem servisu identične instalacije OS in uporabnih programov.

Ravno zato, ker smo ljudje, ki se že nekaj časa ukvarjamo s temi stvarmi, mi ne bluzi, kako so delali servisi, sploh v času, ko je bil Windows XP in razne kazze, DC++,.. in podobni za p2p.
Z izzidom Viste, skoraj ni potrebe po novem instalu pa to še vedno večina servisov naredi najprej, ne glede na to ali je to sploh potrebno.

Včasih sem tako pokvarjen, da se kot navidezna stranka, pozanimam za posamezne probleme ali za nakup novega računalnika. Nasvete ali priporočila, ki jih dobim, po navadi niso za javnost.
Delo krepa človeka

WizzardOfOZ ::

Disk daš ven iz prenosnika, ga daš v USB zunanje ohišje za disk, narediš image ali pa samo VHDX z disk2vhd programčkom, ki je zastonj. Greš na drug računalnik, zalaufaš hyperV manager v windows 10, kreiraš novo virtualno mašino in vanjo pripneš ta vhdx. In ker se ti potem windows 10 brez problema zalaufajo, pobereš ven certe.

mzakelj ::

Ne vem kaj imate, vendar če narediš že image z dd-jem ali disk2vhd se da vpeti in deluje. Preverjeno. Ker stranka ni želela plačati neke ogromne vsote za prenos poslovnega programa s stare mašine, sem naredil image, ga vpel v vbox in zadeva deluje naprej. Pa tud certifikati so noter in vse. Banka dela... Edino kar ponavadi teži je kak Office da moraš nanovo aktivirati. Pa še to ne zmerom. Ne vem od kje da ne vidiš certifikatov s image diska. Seveda moraš pa narediti vse particije v image, ne samo glavne....

WizzardOfOZ ::

Cel disk moraš dati v VHDX, ne samo ene particije.

mzakelj ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Cel disk moraš dati v VHDX, ne samo ene particije.


Tako je in nič drugače... Zmerom dela..

knesz je izjavil:

solatko je izjavil:

knesz - Po navadi sem za takimi serviserji popravljal škodo, ki ste jo naredili strankam (reševanje podatkov). Če si delal na povprečnem slovenskem servisu, te podatki niso brigali in to si imel tudi med obvestili na zidu, zato ne nabijaj.
Na slovenskih servisih je edino kar ste znali in dobro računali - frišna instalacija!
Imeli ste nekaj variant OS-a, ki ste ga veselo instalirali na skoraj vsako napako na računalniku, tudi, če ni bilo potrebno.

Če pogledaš podatke cloniranih diskov, se v parih kb razlikujejo. Uporabljal sem profesionalno različico Acronis-a, ki je bilo takrat najboljše orodje za te stvari. Clone nikakor, picture image vedno b.p., migrate sistem vedno b.p..

S podatki se je takrat zlatarsko ukvarjal samo Kotar.

Car si! Čeprav si vedno imel probleme, si en velik car! En in edini! :))


Solatko pa mi povej nekaj : kaj navaden uporabnik raje plača ? Ali uro za namestitev novega sistema ali par ur da mu popraviš starega ? Če ni podjetje pravim ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mzakelj ()

solatko ::

Tako je in to je image - clon sistema, ne pa clone diska.

mzakelj - Podatki so nekomu več vredni, kot par ur popravljanja računalnika, spet je pa odvisno za kakšno okvaro gre. Danes pri večini napak, ni potrebno novo instaliranje.
Odvisno je tudi od tega, kaj vse je instalirano, če je gor kak Adobe, CAD, Borland,... me prav zanima, kakšen bi bil račun, če je potrebno narediti še kopije uporabnikove mape (nastavitve, prijave, pošta,.....) je popravljanje sistema verjetno cenjše, kot frišen instal, s tem, da ti mora stranka še ves instalacijski material prinest, da moraš potem vse posodobit,......

Gre pa tako - tu imate OS frišno nastavljen, z gonilniki, za vse ostalo se pa hebite ali toliko € po programu, pa toliko ur za osebne prilagoditve,....
Sam frish instal pa 50-100€ in adijo.

Mene je kolega ravno tako dober serviser, vedno spraševal, pa se ti da zajebavat s vsako stranko posebej?

Se vi tudi, ali se ne splača?
Delo krepa človeka

Kripto mesi ::

Mislim, da smo na forumu že vsi siti tvojih namišljenih kolegov, ki vse uredijo po polovični ceni in pa tvojih namišljenih zgodbic za lahko noč, v katerih nastopaš kot superjunak.

WizzardOfOZ ::

solatko je izjavil:

Tako je in to je image - clon sistema, ne pa clone diska.


Klon diska je to, da narediš kopijo celotnega diska. Torej vsega kar je na tem disku -> boot particija + sistemska particija + ostale particije.
In ne, to ni klon sistema. Ker sistem je samo na eni particiji na tem disku. Kot vemo pa tudi če delaš samo eno particijo na disku, windows 10 na NVME disku naredi skoraj vedno 4 particije (boot, sistemsko, rezervirano za xxx in rezervirano za yyy)

solatko ::

Kripto mesi - Pač tvoje razmišljanje in moje izkušnje, ki nekaterim ne gredo v glavo. V mojem življenju ni bilo nič super junaškega, sem se pa potrudil, da tisto kar delam, delam brez napak in čim bolj ekonomično, predvsem se pa nikoli nisem trudil, da bi nategoval druge ljudi.

Zato mi še danes ne manjka prijateljev, v moji družbi sem priljubljen, marsikdo me prosi za nasvet in poleg vsega, spim mirno.
Na forumih pač morajo bit namišljeni prijatelji, ker se podatkov pač ne sme širt, sploh osebam, katerih nič ne briga. Jaz podajam svoje izkušnje in resnice do katerih sem se prikopal sam, s svojim razmišljanjem in celoživljenskim izobraževanjem ter specializacijo pri upravljanju motornih vozil, zato sem pri 66-ih brez praske.

WizzardOfOZ - Sedaj si pa napisal še eno neumnost - image sistema po defaultu zapakira čisto vse kar je potrebno za delovanje sistema, torej tudi potrebne particije, ne naredi pa kopije drugih particij, ki s sistemom nimajo veze. Če imaš osebne mape na drugem mestu, jih moraš po restor image, prenest na novo in jh uskladit s sistemom ali pa jih še pred izdelavo slike postaviš nazaj na c disk.
Tudi, če delaš sliko celotnega diska, to ni clone diska, temveč image-clon vsebine na disku!
Clone diska je izdelava kopije celotnega diska bajt po bajt, disk mora bit enakih performans in s tako kopiranim diskom, v večini ne boš zagnal sistema na računalniku (morda sedaj z windows 10 gre, pri windows 7 clone diska ni šlo, pri xp pa še manj. w10 nisem probal).
Delo krepa človeka

WizzardOfOZ ::

Image sistema je xcopy sistemske particije v neko obliko. PIKA!
In ne, ne naredi slike drugih particij, čeprav imaš ti tam podatke, ampak samo sliko sistemske particije, ki je potrebna za delovanje samega sistema.

Klon diska je prepisan disk, bit po bit vsega kar je gor. In če imaš na tem disku windows 10 in tak novo skopiran disk vstaviš v drug računalnik, bo zadeva delovala brez problemov.

Tako da nehaj že nakladat, pa preberi že enkrat o čem govorimo - o klonu diska, ne o klonu sistema, ne o kloni ene particije, ampak o klonu celega diska.

mzakelj ::

solatko je izjavil:

Tako je in to je image - clon sistema, ne pa clone diska.

mzakelj - Podatki so nekomu več vredni, kot par ur popravljanja računalnika, spet je pa odvisno za kakšno okvaro gre. Danes pri večini napak, ni potrebno novo instaliranje.
Odvisno je tudi od tega, kaj vse je instalirano, če je gor kak Adobe, CAD, Borland,... me prav zanima, kakšen bi bil račun, če je potrebno narediti še kopije uporabnikove mape (nastavitve, prijave, pošta,.....) je popravljanje sistema verjetno cenjše, kot frišen instal, s tem, da ti mora stranka še ves instalacijski material prinest, da moraš potem vse posodobit,......

Gre pa tako - tu imate OS frišno nastavljen, z gonilniki, za vse ostalo se pa hebite ali toliko € po programu, pa toliko ur za osebne prilagoditve,....
Sam frish instal pa 50-100€ in adijo.

Mene je kolega ravno tako dober serviser, vedno spraševal, pa se ti da zajebavat s vsako stranko posebej?

Se vi tudi, ali se ne splača?


Frišn install za 100€. Ta je pa huda. Če stranka plača se naredi. Če pa želi samo delujoč sistem pa je inštalacija windows, gonilniki, posodobitve, če prinese še podatke za office se naredi. Kakega pirastva pa se ne gremo ker nismo neumni. To delajo domači mojstri. Sploh pa če ima stranka CAD in Adobe gor pa je računalnik za domačo uporabo, verjetno ni original. Če pa ti narediš to za 50€ pa kar... Tudi sam sem delal to par let pa na koncu ugotoviš da si sam ena velika budala... Pa še kličejo te pol nonstop. To ni uno ni... Ne vem no, meni s 20+ leti v tem poslu nekako ne gre več da bi se 2 dni zajebaval s enim računalnikom za domačo uporabo, nato pa računal 50€.... Enostavno ni računice. Zaradi takih kot si ti kateri to počnejo pa so serviserji v Sloveniji nič vredni...
Te bom še to vprašal : ko greš k mehaniku in ti reče : to bo za zamenjat in tolko bo stalo, greš do kolega kateri v garaži nekaj šmuglja popoldne ali boš dal denar in ti bodo uredili kot se zagre... Saj ne rečem da tvoj kolega mehanik mogoče ni dober, verjetno ti tudi za en pir ne bo ležal celo popoldne pod avtom ...

solatko ::

WizzardOfOZ - Image sistema, ti naredi vse potrebno, da po razpakiranju na disk, sistem zažene in dela b.p. z vsem, kar je v sistemu, CAD, Adobe, klik, anti virus,....
Mi boš razložil, kako narediš clone 3TB velikega sistemskega diska z več particijami na 256 ali 512GB-tni SSD.
Jaz enostavno naredim prenos sistema na drug disk z AOMEI orodjem, zadeva je v cca 20-h minutah prenešena in sistem deluje.
Če je to edini disk, naredim potrebno particijo in vsebino ostalih particij prenesem naknadno.

mzakelj - Nikoli nisem instaliral piratskih verzij programov, tako da ne vem o čem govoriš. Stranke vedno prinesejo originalno ali medije ali povezavo za download, če pa sistem popraviš, pa vse te kolobocije odpadejo. Morda porabiš kakšno urco več, je pa zadovoljstvo stranke, vredno veliko več.
Seveda spet govoriš na pamet. Če je kdo hotel poceni in travniške variante, sem ga enostavno napotil na sosedovega mulca.
Meni stranke niso non stop telefonarile, ker so dobile sistem, narejen po njihovih željah, računi za prvo instalacijo pa so šli od 50-300DEM+, vedno butično po željah.
Delo krepa človeka

MIHAc27 ::

Jaz tudi ne vem, o kakih težavah govoriš z kloniranjem, solatko. Sem v servisu prekloniral že nešteto diskov, in če gre vse kot mora (da niso na originalu ravno kaki slabi sektorji) se prenesejo tudi vsi certifikati. Pa izjemno redko delam sektor by sektor klon ker običajno ni potrebno, da kopira še prazen prostor.

Uporabljam pa Paragonov in včasih Acronisov program. Svojčas je bil tudi Northon ghost zakon.

Glede popravljanja sistema proti reinštalaciji... je pa zelo odvisno od tega kaj stranka rabi in seveda koliko je pripravljena plačat. Če ji bo že 50€ teško dat, za 1 urno reinštalacijo, potem celodnevno reševanje sistema pač odpade.
Če ma pa kak program gor, ki ga ni možno enostavno namestit ponovno, bo pa verjetno raje plunila malce več, samo da bo spet delalo.

Pa ni mi jasno, kaj naj bi se z Visto spremenilo. Zame še vedno velja, da je čista inštalacija bolj stabilna, kot nek z težavami prepreden sistem, ki si ga popravljal. Sploh nadgradnje (iz 7 na 8 ali iz 7 na 10) ma to je včasih težav, ki se prenesejo toliko, da glava peče. Potem pa narediš čisto inštalacijo, in vse težavice čudežno izginejo. (Pa da ne boš mislil, sam se veliko raje lotim popravila, če se le da v nekem razumnem času. Se z tem tudi mogoče kaj novega naučim).

antrim ::

solatko je izjavil:

... Mi boš razložil, kako narediš clone 3TB velikega sistemskega diska z več particijami na 256 ali 512GB-tni SSD.


Z lahkoto. Pri kloniranju izbereš resize particij. Ampak to je zate že raketna znanost.

solatko ::

MIHAc27 - V visti so prvič naredili pravi restore point, katerega virusi niso mogli spremenit in od takrat ni potrebno na novo instalirat zaradi vsakega sranja, ki se spravi nad računalnik. Tudi čisti se sistem od takrat deloma sam. Ti ravno tako delaš sliko sistema in ne clone diska!
Ne vem kakšne stranke imate, pri mojih ni bilo nikoli problem plačilo, kadar je bilo potrebno ohranit podatke. Seveda sem vsem predlagal tudi backup pomembnih podatkov ali jim to celo izdelal.
Največ težav je zaradi prednameščenih programov proizvajalcev računalnikov, zato vsakemu predlagam, da na nov računalnik namesti čist sistem ali prenese sistem iz delujočega računalnika. Tovarniško namestitev se sproži samo toliko, da se zapiše koda, potem pa briši vse in čist instal, iz M$-jeve strani.

antrim - Torej cloniraš vsebino in ne disk, zato pravilno poimenuj dejanje, da ne prihaja do nejasnosti.
Clon diska je namreč samo identičen disk!
Sicer pa nisem jaz kriv, če ne veste kaj počnete. Vse kar ni identično enako, ni clone diska, lahko je clone sistema (ne deluje), slika sistema (vedno b.p.) in prenos sistema na drug disk (vedno b.p.).
Seveda pa ob vsakem uapešnem prenosu sistema na drug disk, dobiš clone sistema, vendar ne z orodjem clone diska!
Delo krepa človeka

ngc2392 ::

ok, pejte ven na travo...vsak ima pač svoj sistem, ki mu laufa.
če se ti sesuje sistem, lahko delaš klon vsega sranja in ne boš ničesar rešil. pač najhitreje bo ponovna namestitev. ja, to in vsaj osnovno nameščanje programov ti vzame uro ali dve max. no, nekdo pa bo raje tri dni reševal oz. skušal rešiti sistem in gledal po googlu navodila ipd ipd. dokler ne bo žalostno ugotovil, da pač (tokrat) ne gre. podatke seveda prej shraniš drugam, če so na tem disku. če delaš za pir, ti je itak vseeno. če pa imaš za hrbtom jeznega šefa, ki gleda na vsako sekundo, ko je brez delujočega računalnika...
če je disk odletel, ti seveda pomaga klon diska, ki si ga naredil xxx časa nazaj. sem to včasih delal mulcem, ker sem vedel, da bodo slejkoprej razsuli zadevo. no, običajno so razsuli v roku dveh do treh let (pohvalno, heh) in v tem času je tisti klon "neuporaben". toliko posodobitev je bilo vmes, novih nadgradenj programa...
načeloma tudi klon diska/sistema ne moreš kar poljubno metati na vsak računalnik. morda sedaj pri desetki lahko, a prej v času xpjev ali viste, si pa dobil bluescreen v trenutku. razen, če si imel matično z zelo podobnimi čipseti.
skratka, ni vse črno-belo.
United We Stand, Divided We Fall

Mr.B ::

solatko je izjavil:

Kripto mesi - Pač tvoje razmišljanje in moje izkušnje, ki nekaterim ne gredo v glavo. V mojem življenju ni bilo nič super junaškega, sem se pa potrudil, da tisto kar delam, delam brez napak in čim bolj ekonomično, predvsem se pa nikoli nisem trudil, da bi nategoval druge ljudi.

Zato mi še danes ne manjka prijateljev, v moji družbi sem priljubljen, marsikdo me prosi za nasvet in poleg vsega, spim mirno.
Na forumih pač morajo bit namišljeni prijatelji, ker se podatkov pač ne sme širt, sploh osebam, katerih nič ne briga. Jaz podajam svoje izkušnje in resnice do katerih sem se prikopal sam, s svojim razmišljanjem in celoživljenskim izobraževanjem ter specializacijo pri upravljanju motornih vozil, zato sem pri 66-ih brez praske.

WizzardOfOZ - Sedaj si pa napisal še eno neumnost - image sistema po defaultu zapakira čisto vse kar je potrebno za delovanje sistema, torej tudi potrebne particije, ne naredi pa kopije drugih particij, ki s sistemom nimajo veze. Če imaš osebne mape na drugem mestu, jih moraš po restor image, prenest na novo in jh uskladit s sistemom ali pa jih še pred izdelavo slike postaviš nazaj na c disk.
Tudi, če delaš sliko celotnega diska, to ni clone diska, temveč image-clon vsebine na disku!
Clone diska je izdelava kopije celotnega diska bajt po bajt, disk mora bit enakih performans in s tako kopiranim diskom, v večini ne boš zagnal sistema na računalniku (morda sedaj z windows 10 gre, pri windows 7 clone diska ni šlo, pri xp pa še manj. w10 nisem probal).

Tvoj problem je, da winse ne bootajo ce si kloniral legacy, legacy uefi in uefi. Winsi tudi ne bootajo ce si kloniral siistem med ide in ahaci mode. simtomi so zazenes windowse in se zelo hitro restartajo to je tipicno za ahaci/ ide mode. ter genericni error no boot partition med mbr oziroma uefi... tako da ne bluzi. kloniranhe dela bp, ce ves kaj delas.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mzakelj ::

Vsem predlagam da se ne prepirate s solatkom, ker on je učil na WD-ju kako se diske dela ... :))

solatko ::

ngc2392 - Prenos sistema na drug disk ti na zelo slabem računalniku naredi v eni uri, pa do 20 minut na i5 6. generacije, na katerem sem disk menjal pred pol ure.
Uro, dve ti vzameta OS in Office, kje je pa še vse drugo.
Za xp je bilo dejansko največkrat zdravilo fresh instal, od viste naprej pa je fresh instal bedarija in zgubljanje časa. Ne uporablja se clone diska, temveč slika sistema, katera je po določenem času, dejansko neuporabna, zato se pri zahtevnih uporabnikih naredi tako, da se naredi slika vsaj enkrat mesečno.
Sliko sistema lahko vržeš na katerikoli računalnik, ki podpira cloniran sistem.
Pri visti HW ni več vplival na to, ali bo isti disk delal ali ne, če je bil menjan HW. Ta ovira je bila pri xp in starejših.
Ravno tako je bilo dovolj, da si internet priklopil na kabel in so se vsi gonilniki instaliral, kot danes.

Mr.B - Govorim o normalni instalaciji in sliki v UEFI načinu, saj je ta že kar dolgo standard, če je računalnik brez UEFI, moraš posnet sliko v MBR, če pa imaš sliko v MBR pa spremeniš v bios-u na legacy in seveda disk, ki je v računalniku, v tem formatu tudi formatiraš (pri prenosu sistema, ti AOMEI to naredi avtomatsko.

mzakelj - Razlagam samo iz lastne prakse, kaj pa ti?
Ta teden sem na desetih prenosnikih zamenjal HDD za SSD, vse s prenosom sistema. Nobenih težav.
Delo krepa človeka

WhiteAngel ::

M01O je izjavil:

Pozdravljeni
Imam prenosni računalnik, na katerem je nameščen W10, disk je SSD 120Gb. Računalnik se pred zagonom windowsa sesuje. Ko logotip zgine se okno za popravljene windowsa pokaže za kakih 100ms potem pa se računalnik resetira.

Z računalnika moram rešiti vsaj digitalna potrdila za davčno blagajno (format .p12). Backup seveda imam ampak nimam gesla :-@ . Sedaj poskušam z surovo močjo ugotoviti geslo samo to lahko čakam še nekaj let.

Imate kakšen predlog kako rešiti ta problem. Obstaja kakšna možnost za popravilo windowsa? oziroma kako bi skopiral že uvožene certifikate na nov windws. Ali pa kako dostopat v safemode (včasih si pritisnil F8 pa si bil notri na W10 je pa safe mode znanost).

Hvala za vse predloge :-)


Nisi napisal, kje imaš certifikate shranjene? V Windowsih samih - Internet Explorer varianta? Ali v Chromu? Ali v Firefoxu? Za FF vem iz glave, da samo skopiraš mapo s profilom (C:\Users\uporabnik\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\ime profila) na nov računalnik in bo vse delovalo. S Chrome isto, samo druga mapa. Z Edge in IE pa še nisem delal. Računalnik lahko zbudiš z nekim live Ubuntujem na USB-ju, toliko da podatke dol stankaš.

Zgodovina sprememb…

ngc2392 ::

solatko: ja, delujoč sistem na hdd in prenos na ssd. jasno kot beli dan. ne moreš pa tole aplicirati na vse mogoče scenarije v smislu "imam pet let star laptop in bom kar naredil klon sistema na najnovejši laptop". ali pa računalnik. ali pa malo mešano. včasih pač ne gre.
in, eni smo (še) stara šola z preveč (slabimi) izkušnjami kloniranja windows sistemov :) in raje naredimo clean install. kar je včasih priporočal celo mali mehki. in bolj kot ne vemo tudi, kako dobri do univerzalni windows gonilniki, ki jih sam poišče in namesti. saj ne rečem, ja, včasih pomaga pri kaki starejši zadevi, a novejši pa...dokler ne bo vsak proizvajalec na svoji spletni strani napisal, da so microsoftovi gonilniki najboljši, do takrat uporabljam originalne.
United We Stand, Divided We Fall

mzakelj ::

solatko je izjavil:


mzakelj - Razlagam samo iz lastne prakse, kaj pa ti?
Ta teden sem na desetih prenosnikih zamenjal HDD za SSD, vse s prenosom sistema. Nobenih težav.



Ja res te občudujem ker si izjemen. Ampak v enem tednu 10 prenosnikov... No no malo hitreje pa bi lahko delal..

knesz ::

mzakelj je izjavil:

solatko je izjavil:


mzakelj - Razlagam samo iz lastne prakse, kaj pa ti?
Ta teden sem na desetih prenosnikih zamenjal HDD za SSD, vse s prenosom sistema. Nobenih težav.



Ja res te občudujem ker si izjemen. Ampak v enem tednu 10 prenosnikov... No no malo hitreje pa bi lahko delal..

Pri taki količini bi bilo to že zanimivo za kakšno inšpekcijo... delo na črno pa to... :)
Prepričan sem, da za opravljeno delo ne izstavi računa. 10 x 50€ = 500€ /teden/roko... ni slab dodatek penzijonu :)

solatko ::

ngc2392 - Jaz pravim, da ni potrebe, vsak pa lahko s svojimi stvarmi počne kar ga je volja. Gonilniki ti med posodabljanjem potegne proizvajalčeve, če so za w10, sicer jih pa lahko potegneš sam, če kakšna nastavitev ne deluje z generičnimi.
mzakelj - Ker je brezstično poslovanje, naredim tisto, kar mi dostavi pošta, če bi mi vse naenkrat, bi to naredil v parih urah.
knesz - Vse je z računom, saj plačajo na TRR s.p.-ja s katerim imam pogodbo o delu upokojenca. Gre pa za 80€ z DDV-jem, meni plača po pogodbi, koliko, je pa moj problem in problem FURS-a.
Delo krepa človeka

WizzardOfOZ ::

solatko je izjavil:

ngc2392 - Prenos sistema na drug disk ti na zelo slabem računalniku naredi v eni uri, pa do 20 minut na i5 6. generacije, na katerem sem disk menjal pred pol ure.
Uro, dve ti vzameta OS in Office, kje je pa še vse drugo.


Na I5 šeste generacije bodo windows 10 poinštalirani v 15 minutah in nadaljnih 15 za office. V dveh urah maš ene 4 postavljene, pa če počasi delaš.

solatko ::

WizzardOfOZ - Seveda in večina uporabnikov ima na računalniku samo to in nič drugega.
Prvo moraš potegnit iz M$ iso, če hočeš kolikor toliko frišno zadevo,....

Jaz rabim do 20 minut, da prenesem delujoč sistem, na drugi disk in je gor čisto vse, kar je uporabnik rabil in je navajen. Niti ena ikona ne gre drugam. Poleg tega, mu na menjanem disku ostane vse kar rabi, tako, da ima clone sistema in vsega kar uporablja in je aktualno vsaj kak mesec, če gre v tem času kaj narobe (dva primera crkotine od ssd-ja po nekaj zagonih, sicer dovolj hitra menjava, tisto, kar je bilo gor pa je šlo), novih 20 minut, ponovi vajo in je to, to.

Lej vsak način je za nekoga dober, ampak ob praksi, ki jo imam, včasih podzavestno pomisliš, na - kaj, če bo šlo kaj narobe in se na to, nekako pripraviš.
Delo krepa človeka

WizzardOfOZ ::

Napisal si da 2 uri rabiš za sistem in office, jaz pa trdim, da več kot pol ure nimaš nič za delat.

Pa upam, da ne vlečeš za vsak računalnik, ki ga šraufaš nov iso z MS-a? Ker to narediš enkrat, ko pride nov build ven, pa naslednjič, ko pride novejši, vmes je pa vsaj nekje pol leta.

solatko ::

WizzardOfOZ - Tebi se ne da dopovedat, da uporabniki nimajo samo Win in Office, temveč sta to samo osnovi, da računalnik sploh dela (če izvzamemo Linux, ki ga večina nebi znala uporabljat in servisirat).
Dejstvo je, da moraš namestit tudi vse posodobitve,....

Kot pravim, vsak ima svoj recept, jaz grem pač na ziher, da si prišparam delo v bodočnosti in klice uporabnikov, kako pa tole, kaj naj sedaj naredm,... cel kup časa na posegih preko TW,.... ti pa pač po svoje.
Delo krepa človeka
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kloniranje diska (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12215887 (4374) KLux
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
475481 (4487) gruntfürmich
»

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5717079 (10571) opeter
»

Acronis True Image WD Edition

Oddelek: Pomoč in nasveti
152268 (1854) MIHAc27
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10621986 (14695) MrStein

Več podobnih tem