» »

Neuspešno popravljanje računalnika na črno

Neuspešno popravljanje računalnika na črno

1
2
»

Jst ::

Ene 20 do 15 let nazaj sem tudi jaz, kadar je kakšen kolega rekel, da mu kaj ne dela, z veseljem skočil na pomoč. Če bi ostalo v mejah normale, bi bilo vse OK. Tako pa so me začeli izkoriščati in ker sem prijateljem naredil zastonj, sem tudi njihovim prijateljem naredil zastonj. To je prišlo že tako daleč, da me je človek, ki ga poznam samo bežno, klical ob 22i uri, da bi rad iz računalnika gledal na TVju. Tisto in takrat je bila kaplja čez rob. Od takrat naprej sem vedno rekel, "prinesi kišto (takrat je bilo laptopov samo za vzorec) v pisarno" pa bomo pogledali. (Pisarno od moje mame, sem imel v mislih.) Če se je strinjal, sem rekel da za ponovno inštaliranje Windowsov računam ne_vem_recimo_5000 SIT. Pa naj mi prinese DVD od Windowsev. Ker so imeli vsi piratske, seveda noben ni izpolnil tega pogoja. Moj odgovor: "Če nimaš Windowsev, kaj naj ti pa potem inštaliram?" In se je v dobrem letu udejanil moj plan, da nisem jaz "zastonj_servis_24ur_na_dan" in potem imel mir do 2012.

Takrat sem parim kolegom rootal in naložil novejši ROM na telefon. Teden za tem, so me vsi, ki so me vsaj malo poznali, klicali glede nadgradnje, rootanja, zaklenjenih telefonov,... (Potem sem začel sumiti, da je bil vsaj en telefon ukraden.) Ampak moj čas raje porabim tako, da gledam, kako trava raste, kot pa, da bi sumljive naprave spravljal v delujoče stanje.

Razumem pa OPa, zakaj se je spustil v to. Ni znal reči "NE", kot jaz včasih. In se je trudil in trudil kolikor je pač znal. Pri prenosnikih je pa dovolj, da že kakšen senzor uničiš (ki stane 2 EUR), pa se ne bo zbudil. Ali eno žičko, ki je sploh ne vidiš, izpuliš in je efekt enak.

Jaz se prenosnikov sploh ne bi dotikal. Še svoj tower računalnik se mi ne da in bi raje nekomu plačal, da mi inštalira Windowse in vse ostalo programje. Ampak ker sem navajen na točno določen način konfiguracije, do tega še ni prišlo (da bi za svoj računalnik plačal drugemu). Najhuje je pri prenosnikih, kjer dobiš toliko bloarware-a, da moraš na novo naložiti Windowse. Čeprav se ti ne da, ampak ko pogledaš v services.msc in Task manager in vidiš 15 servisov, ki so tam samo zato, ker se je tako odločil proizvajalec in da v idle aktivno porabi 2.5+ GB RAMa in da je CPU stalno obremenjen na 5 %,... pač moraš vreči vso sranje dol. Ampak da bi odpiral prenosnik. Ne hvala. Raje plačam na servisu 50 EUR (ali sem dal 30 EUR?) za čiščenje.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Jst ::

OP: Kaj si lastniku že povedal, da se računalnik več ne prižge?

Če so stare gare, katere lahko na ebayju ali bolhi dobiš za 50 EUR, mu povej, da bo popravilo 70EUR, da je šla matična. Če hoče, naj kupi, pa mu boš brezplačno zamenjal in mu reči, da na servisu ponavadi računajo najmanj 100 EUR za to.

Ti bo takoj dal mir. Če bo pa hotel delujočo stvar, pa itak ne bo vedel, katero matično in bo tebi moral dati denar (ne kupuj z svojim denarjem), pa mu kupi drug isti prenosnik in iz delujočega prestavi vse komponente v trenutno nedelujočega.

Pa glej na ifixit ali kakšni podobni strani step by step, kako se to dela!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

dolenc ::

Se pravi za zaslužek 20eur mu ti priporočaš naj sam poišče rabljen delujoč isti prenosnik in zamenja vse komponente .. Pravi si ti biznisman :)

Mare2 ::

Kdor prevzame računalnik z namenom, da ga bo popravil oz nanj namestil programe, s tem prevzame odgovornost za napake, okvare, ki se zgodijo v tem času. Uradni servisi imajo tudi možnost zavarovati to odgovornost pri zavarovalnici.

Če delaš na črno...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

mzakelj ::

Tudi jest sem včasih dosti delal na črno pa ni bilo problema. Nato so se začeli pojavljati modeli katerih sploh nisem poznal pa da če se to popravi in uno. Lepo sem jih napotil na servis in naj tam uredijo. Ponavadi sem jih poslal na firmo kjer delam in sem med službenim časom popravil in zaračunal. In nikoli se skoraj niso pritoževali nad ceno. No in se je končala ta muka z vsakodnevnim jebanjem računalnikov še po šihtu. Ampak glej vraga lansko leto med pred eno oštarijo kjer smo z kolegi nazdravljali ustavi en šiptar in začne :

E majstore sam mal bi zmotu. Ker sem ga že mel malo v riti sem ga vprašal kaj bi rad ?
Pa da mi popraviš prenosnik za 10€ . In ga gledam ko tele nato pa vprašam ? : Kaj si ti po poklicu ?
Gradbinac mi odgovori in jest nazaj : u lepa viš, že en čas iščem nekoga ka bi mi pozidal škarpo za hišo ( nimam hiše in ne škarpe ! ) , bi ti to naredu za 10€ ? In on me gleda pa nazaj : a si ti nor kaj misliš da bom delal za 10€ ? In jest nazaj : Evo sva že dva majstr. In ni odnehal in mi reče : saj samo dvakrat klikneš ! In jest nazaj : sej ti tud sam dvakrat vržeš lopato pa tist kamenje zmečeš na kup. Pol mu je pa le potegnil da z te moke ne bo kruha in je odnehal.

Tako da vsaka šola nekaj stane in ti lepo vrni tist prenosnik pa se naj ukvarjajo z njim kakor vedo in znajo. Sem slišal za primer kot je "priznani" it-jevc na Hidria formatiral direktorju komp brez kopije podatkov. Kako se je končalo ne vem, je pa to totalna šlamparija.

solatko ::

Največji problem je v ljudeh, ki znajo cenit samo svoje delo. Enkrat je v servis prinesel računalnik en zdravnik, kompletno čiščenje in namestitev, takrat še windows xp. Ko je prišel po računalnik, se je začudil, saj je račun z DDV znašal 120DEM. Začel je nakladat, da je naša ura več, kot njegova, bla, bla,.....

Moj odgovor je bil prijazen v smislu, da, ko začutim bolečino, poiščem pomoč strokovnjaka in ne sprašujem za ceno. Njemu je crknil računalnik in je poiskal strokovno pomoč, cena je pač taka, kot je, lahko pa drugič poišče pomoč sosedovega mulca, ki bo vse to naredil za 20DEM.
Delo krepa človeka

Jst ::

dolenc je izjavil:

Se pravi za zaslužek 20eur mu ti priporočaš naj sam poišče rabljen delujoč isti prenosnik in zamenja vse komponente .. Pravi si ti biznisman :)


Samo, če bo vztrajal, da mora računalnik delati. Če mu je rekel, da ga je on uničil... hja, shit happens. Če pa je rekel, da je računalnik umru, pa naj model zasluži 70 EUR za "plato" (saj ne bo vedel kaj naj kupi in bo njemu dal denar), potem pa naj še reče, da je rabil pomoč servisa, kjer so mu zračunali 30 ali 50 EUR.

Itak je jasno, da gre za izkoriščanje. Sedaj, ko je umrl prenosnik, bi pa vsi OPa zgleda najraje v taborišče poslali. :/

---

Ko sem jaz nehal z popravili računalnika, sem jih pošiljal h kolegu, ki ima servis računalniške opreme. Potem, tisti, ki so res odnesli in plačali 20000 SIT ali 30k SIT, so šele poštekali, da ko sem jim razlagal, da se mi ne da celo popoldne zapraviti za njihov računalnik, kaj sem s tem mislil.

Mi je pa potem ta kolega govoril, kakšne so te ljudje izjavljali. "Imam kolega, ki mi to v eni uri naredi za škatlico cigaret!" (A recimo da je šel RAM in bi tako ali tako moral kupiti nov RAM, samo pri meni bi vgradnja RAMa bila 0 SIT, na servisu pa 10.000 SIT. (Te SIT enote mi sploh ne grejo. Sploh ne vem več, ali je 10.000 SIT bilo veliko ali malo. Vem samo, da sem imel plačo 300.000 SIT neto brez vsega in da je bila to takrat dobra plača.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

smacker ::

Za vgradnjo RAMa za 10k SIT bi ga tut jaz v tri krasne poslal.

MasterKiD ::

smacker je izjavil:

Za vgradnjo RAMa za 10k SIT bi ga tut jaz v tri krasne poslal.

Se strinjam, to je okoli 40€. Menjava rama maksimalno 15€ (za namizni računalnik), ker ni to nek zapleten postopek.

smacker ::

V času tolarjev je to približno primerljivo z današnjimi 100€. Jap, za 15€ to naredijo že firme: http://podjetje.rolan.si/index.php?page...

Mare2 ::

Vstaviti not RAM-ček pa ja ne more biti dražje. Nekateri tukaj res pretiravate. In servisi tudi.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

111111111111 ::

OP, ko jaz komu delam staro kišto mu vnaprej po MAILU napišem, kako je stanje in kaj gre lahko narobe in da bom zadevo odprl na njegovo odogvornost. Ko dobim nazaj potrditev se lotim, drugače pa pač ne. Seveda gre pa pri meni preko računa. Kolegom pa naredim zastonj, če pa računalnik vmes crkne, pa nisem jaz kriv.

Invictus ::

Mare2 je izjavil:

Vstaviti not RAM-ček pa ja ne more biti dražje. Nekateri tukaj res pretiravate. In servisi tudi.

Odvisno kako je v laptopu narejeno za razširitve.

Nekatere je še vedno treba razšraufat...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tikitoki ::

Mare2 je izjavil:

Kdor prevzame računalnik z namenom, da ga bo popravil oz nanj namestil programe, s tem prevzame odgovornost za napake, okvare, ki se zgodijo v tem času. Uradni servisi imajo tudi možnost zavarovati to odgovornost pri zavarovalnici.

Če delaš na črno...


Meh, bullshit. servis ima lepo napisan, da ne prevzemajo nobene odgovornosti in se s polsuzevanjem njihovih storitev s tem tudi strinjas.

solatko ::

Vedno več novih modelov, je narejenih tako, da moraš za zamenjavo diska ali RAM-a, celoten prenosnik razdret. Lenovo ima še celo navodila in če delaš po njih, ne izgubiš garancije.

Vsi servisi imajo opozorilo, da za programsko opremo ne odgovarjajo, se pa kot naročnik storitve, lahko zmeniš, da ti naredijo backup, vendar je to storitev, ki jo posebej zaračunajo, tudi, če je računalnik v garanciji.

Ceno pa imajo postavljeno, po navadi, na prenešeno količino podatkov, na primer 1€/1GB.
Nekateri servisi imajo pa tudi storitev obnavljanja podatkov iz pokvarjenih medijev.
Delo krepa človeka

Unknown_001 ::

dolenc je izjavil:

Se pravi za zaslužek 20eur mu ti priporočaš naj sam poišče rabljen delujoč isti prenosnik in zamenja vse komponente .. Pravi si ti biznisman :)


Če so drugi prasci do tebe... why not?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

solatko ::

Vprašanje, kolikokrat so te stvari na eBay pečene.
Delo krepa človeka

kristjan1215 ::

gddr85 je izjavil:

..če je naredil fresh install in format diska
vsaj prej bi kopiral vsebino na en drug disk, pa potem magar če z macolo popravlja..



Noben podatek se ni izgubil..

stara mama ::

Vsi smo včasih delali na črno, in vsi nalagali nelegalne ali napol legalne windowse gor.
In tako smo vse ljudi navadili, da se za windowse pač ne plačuje, ker bo kdo od nas že to zrihtal in bo špilalo.
Zdaj te pa gleda ko bik, ko mu rečeš, da bi blo treba windowse plačat.

In ja, tud men so dopizdli klici z vprašanji, kaj kliknem ko mi je neki napisalo, kaj naredit da tisto okno ni tam ampak tam, ipd..

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Prva stvar, ko vzameš prenosnik, da ga boš popravil je, da vzameš ven disk. Narediš image kopijo celega diska. Preveriš, če ta image deluje, da lahko pobereš ven vse in da narediš restore. Sam uporabljam disk2vhd in potem v virtualki sprobam, če vse deluje.
Šele potem se spraviš delat karkoli na takem računalniku.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple onemogočil nepooblaščena popravila novih računalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7318172 (12446) c3p0
»

HP predstavil najtanjši prenosnik na svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5320985 (17501) MrNighthawk
»

Acer servis (Zavrnjena garancija) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5316426 (14132) Wrop
»

Cena čiščenja prahu v prenosniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7518752 (14327) Zheegec
»

Ukraden prenosni računalnik-plačam 200€ da ga dobim nazaj z vsemi datotekami (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6611032 (7802) solatko

Več podobnih tem