» »

Škotska prva na svetu uvaja brezplačne izdelke za menstruacijo

Škotska prva na svetu uvaja brezplačne izdelke za menstruacijo

michael32 ::

https://www.rtvslo.si/svet/evropa/skots...

Evo, imamo spet nekaj novega na svetu. Škotska se je domislila, da bodo ženske dobile brezplačno izdelke za menstruacijo. Meni se to zdi malo za lase privlečeno, da so ravno na Škotskem, ki je del ene najbogatejših držav na svetu, ženske tako revne, da si ne morejo privoščiti devet evrov na mesec za vložke. Temu enostavno ne verjamem. Mislim, da gre za populističen ukrep ene škotske poslanke, ki se ji nihče ni upal kontrirati, ker bi bil seveda obtožen mizoginije, seksiszma, sovraštva do žensk.... Zelo me zanima, kako bodo to izvedli v praksi. Ali bodo izvedli javno naročilo. Ali bodo izbrali najcenejšega ponudnika izdelkov za menstuacijo za celo Škotsko. Znano je, da so izdelki zelo ralični in tudi cene zelo različne. Kaj, če ženske ne bodo zadovoljne z slabšimi uzdelki, ki jih bo zrihtala drržava. Sem pa presenečen, da se tega niso prvi domislili Švedi, ki so najbolj feminiziran in progresiven narod na svetu.

Gejspodar ::

Ajde, tvoji zaključki so malce sfaljeni oziroma recimo temu subjektivno ozkogledni, ampak se načeloma strinjam.

Drugi higienski pripomočki, ki vplivajo na celotno populacijo, in ne le na določeno procentažo 52% populacije, kot so npr. WC papir ali pa zobne ščetke/pasta bi bilo veliko bolj smiselno subvencionirati.
Ampak lej, nekje je potrebno začet.

ajdov ::

Bedarija

Tisto reč za večkratno uporabo naj jim kupijo pa bo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ajdov ()

starfotr ::

Ženske ne rabijo nič drugega kot menstrualno skodelico. Nekaj 10 eur na nekaj let si pa že lahko privoščijo?

Spet neka neumnost, za nabiranje političnih točk.

kixs ::

Naj si same izberejo kaj hocejo.

starfotr ::

Seveda. In naj si tudi same plačajo.

koyotee ::

Ukinijo naj fešto in je rešeno!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mailer ::

starfotr je izjavil:

Ženske ne rabijo nič drugega kot menstrualno skodelico. Nekaj 10 eur na nekaj let si pa že lahko privoščijo?

Spet neka neumnost, za nabiranje političnih točk.

Res je zdravo v telesu puščat stvari, ki so škodljive. A si ti tud zasilikoniraš nos, ko si prehlajen? Je pa res brezvezno, da je brezplačno, naj dajo brez davka pa je.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Hypathia ::

michael32 je izjavil:

https://www.rtvslo.si/svet/evropa/skots...

Evo, imamo spet nekaj novega na svetu. Škotska se je domislila, da bodo ženske dobile brezplačno izdelke za menstruacijo. Meni se to zdi malo za lase privlečeno, da so ravno na Škotskem, ki je del ene najbogatejših držav na svetu, ženske tako revne, da si ne morejo privoščiti devet evrov na mesec za vložke. Temu enostavno ne verjamem. Mislim, da gre za populističen ukrep ene škotske poslanke, ki se ji nihče ni upal kontrirati, ker bi bil seveda obtožen mizoginije, seksiszma, sovraštva do žensk.... Zelo me zanima, kako bodo to izvedli v praksi. Ali bodo izvedli javno naročilo. Ali bodo izbrali najcenejšega ponudnika izdelkov za menstuacijo za celo Škotsko. Znano je, da so izdelki zelo ralični in tudi cene zelo različne. Kaj, če ženske ne bodo zadovoljne z slabšimi uzdelki, ki jih bo zrihtala drržava. Sem pa presenečen, da se tega niso prvi domislili Švedi, ki so najbolj feminiziran in progresiven narod na svetu.


What next, fantek, a boš šel pred Karitas in RK protestirat ker delijo zastonj makarone in mleko za tiste, ki težko shajajo iz meseca v mesec?

Ravno zato ker je bogata, si lahko Škotska privošči več sociale.

Mimogrede, na Škotskem zastonj delijo tudi kondome, pa začuda nisi odprl teme, da bi se pritoževal okoli tega.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Whisky (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1094214349 (4710) jest10
»

Microsoftovi podmorski podatkovni centri uspešno prestali dvoletni preizkus

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
298259 (6288) Mr.B
»

Škotska neodvisna? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20834882 (26507) Vanich
»

Vaša sanjska destinacija?

Oddelek: Loža
495057 (3842) MIHAc27
»

Zloraba pametnih števcev električne energije na Škotskem

Oddelek: Novice / Zasebnost
2411544 (9465) OttoParts

Več podobnih tem