» »

Vaša sanjska destinacija?

Vaša sanjska destinacija?

Free Bird ::

Že dolgo časa mi je eden največjih ciljev v življenju, da obiščem čim več krajev po svetu, ker obožujem potovanja, tuje kulture itd.
No, moja sanjska destinacija bi bila Avstralija, Nova Zelandija, me pa tudi Irska, Škotska zelo mikata, kaj pa vas?
  • spremenilo: Free Bird ()

ramiz?! ::

Ja veliko je zanimivih destinacij... Sam nimam samo treh naprimer izbranih, ampak vsaj 10-20 :)
Never regret anything, there's always a reason things happen.

kriko07 ::

Moja sanjska destinacija bi bila:
Dubai
Avstralija
Pripyat

Free Bird ::

ramiz?! je izjavil:

Ja veliko je zanimivih destinacij... Sam nimam samo treh naprimer izbranih, ampak vsaj 10-20 :)

Enako, vendar, če bi imel neomejene količine denarja bi si privoščil nekaj od tega.

ramiz?! ::

Ja če bi imel jaz neomejeno denarja, bi si kupil stanovanje v New Yorku in potem potoval okoli: Wild West, Južna Afrika, kšn eksotični otok itd. :)
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Janac ::

Bora Bora

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Looooooka ::

Škotska,Kanada(okoli jezer...Junija al kdaj je sezona za losose).
Kar se tice pocitnic in lenarjenja pa definitivno se ene parkrat nazaj na Tajsko. Vmes bo treba pa Havaje, Jamajko, Bora Bora pogledat.
Ampak eno so pocitnice drugo pa potovanje :)
Na pocitnicah recimo ogledi, muzeji in neko pesacenje niso na spisku. So tam samo v primeru, ce se zacnem dolgocasit ob lezanju...

2loud4u ::

Jaz bi šel v kakšno džunglo, pragozd, deževni gozd, skratka nekaj pustolovskega, ali pa kakšne piramide pa take zadeve :)
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

fantasycamp ::

Na sever videl bi rad aurora borealis, seveda piramide, rim, partheob v grčiji, mehiške piramide, Petro, Göbekli Tepe in še kaj se najde....

w00tnes ::

Hm osebno me fascinirajo Norveska, Islandija (tale sploh), Aljaska. Od bolj juznih dezel pa Vietnam, Cile, Singapur in pa seveda Indija

Freezy ::

Predvsem Rusija in države ki se končajo na stan.

PacificBlue ::

Juzna Amerika(Peru,Čile), Iran in Indija..

jype ::

Priporočam Hovsgol. Želim si še na Kamčatko.

P=LN ::

Cela Afrika (Viktorijini slapovi, savana, kilimandžaro...), kakšna Roraima, parki S Amerike, Skandinavija, Britanija,... Mah preveč je vsega :)

Unknown_001 ::

Avstralja.

Enkrat bi res rad šu krokodile lovit :D

Blinder ::

USA
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Unknown_001 ::

Blinder je izjavil:

USA


Its good to be normal beetwen idiots, isnt it?:D

Freezy ::

Kazahstan je čudovit, prav tako regija Altai. Je pa treba imeti za tako pot primerno prevozno sredstvo, vsaj če želiš na bolj odročna mesta.

opeter ::

Nova Zelandija.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Flea ::

Vse! Dejansko kolikor sem zdaj razmišljal... Škotska, Irska, Skandinavija, večji del Azije, osrednja in južna Afrika, Avstralija, Nova Zelandija, Japonska... Južna Amerika... Kanada, ZDA... upam, da bom vsaj polovico tega videl.

Smurf ::

Jaz poskusam iti vsaj 1x na leto na kaksno tako zanimivo destinacijo. Letos je na vrsti JV Azija.

oo7 ::

Z vlakom čez Rusijo-siberijo od začetka do konca-Trans-Siberian Rail Journey:)

Tudi križarjenje na severni pol ne bi bilo slabo samo ni poceni.

jype ::

Freezy> Je pa treba imeti za tako pot primerno prevozno sredstvo, vsaj če želiš na bolj odročna mesta.

Mhm. (Na fotografiji sicer ni Altaj ampak pokrajina malce severneje.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

jonystar ::

Mehika, Venezuela, Čile,... te tri so mi prve na spisku, pol pa ostala J. Amerika.

levaky ::

Huh, še ene 10x na Norveško pa verjetno še vedno nebi imel dovolj... Poleg tega pa kaka Islandija(kak treking po notranjosti), Kanada(Buffin islans in podobno), Aljaska, Peru(cordillera blanca, Huascaran), verjetno bi mi tudi kaka Kirgizija pasala,...

Vroče in vlažni kraji niso zame...

Hexx ::

J. Amerika Bolivija, Čile, Brazilija potem pa Kitajska, Tajska, Kambodža in kakšna Sibirija :)

urosz ::

Anglija, natančneje London. Res je, rekli boste da nič ekstra, se strinjam, ampak zelo všeč mi je angleška kultura, jezik, itd itd..

Halfdead987 ::

Neki bolj eksotični otoki...Pa da niso ravno brez žive duše. Potem pa še Egipt~ Nil in piramide.

Gigahertz ::

north korea
"670#2500#8"

mtosev ::

USA, UK, Aussieland, Canada, mogoče še kakšna švica, česka, nemčija
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

innerspace ::

Islandija, Kamcatka, Antarktika, Chile, SriLanka, Indija, Sikkim, Tasmanija, Malawi, Atitlan(Guatemala), osrednja Azija(Iran/Kazahstan-Mongolija)...

Moja otroska fantazija - Panamericana z motorjem!
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

globalna80 ::

Maldivi

 Otok Conrad Rangali, 2x proglašen za najboljši hotel na svetu

Otok Conrad Rangali, 2x proglašen za najboljši hotel na svetu



 Nov luksuzni resort v Ayada, Maldives, 7 zvezdic

Nov luksuzni resort v Ayada, Maldives, 7 zvezdic

Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

andromedar ::

Burma, Kitajska, Tajska (ponovno), Malezija, Indonezija, ...
Eh?

Free Bird ::

Mene mikajo tudi bližnja mesta kot so Praga(že bil 1x), Budimpešta, Krakow, Berlin itd. Pa tudi kaki naravni parki in to so mi zelo zanimivi, če so kaj posebnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Free Bird ()

jype ::

globalna80> Nov luksuzni resort v Ayada, Maldives, 7 zvezdic

Sliši se strahotno dolgočasno.

Flea ::

jype je izjavil:

globalna80> Nov luksuzni resort v Ayada, Maldives, 7 zvezdic

Sliši se strahotno dolgočasno.

Tudi sam sem najprej na to pomislil... takšni luksuzni hoteli so zabavni predvsem, če si v dobri družbi.

globalna80 ::

Ja eni pač uživamo v miru, daleč stran od civilizacije.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

bluefish ::

Ja, hotel s sedmimi zvezdicami pa res označuje "daleč od civilizacije". 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

jype ::

globalna80> Ja eni pač uživamo v miru, daleč stran od civilizacije.

Er.

Tole je daleč od civilizacije.

andromedar ::

globalna80 je izjavil:

Ja eni pač uživamo v miru, daleč stran od civilizacije.


Ta izjava je zmagovalna :)
Eh?

globalna80 ::

Mislil sem daleč od preveč obljudenih krajev, pač daleč od hrupa, številnih ljudi, v miru.
Mir zame ni dolgočasen.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

jype ::

Eni pa uživamo v spoznavanju kultur, ljudstev, njihovih zgodb in njihovega vsakdana.

papak ::

Gorski Karabah, Transdnistrija, Čečenija, Uzbekistan, Turkmenistan, Tadžikistan. Ah ja, sej bomo enkrat veliki.

STASI ::

South Georgia Island pa še malce južneje bi bila prva izbira. Nato je Palau in Nuuk z okolico.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

coffeetime12 ::

opeter je izjavil:

Nova Zelandija.

Priporočam! Poleg ostalih destinacij, je NZ zelo zanimiva. Mi jo naravnost obožujemo. Bili dol 4x, si sposodili kamper in gas. Ljudje dol so fantastični. In zopet načrtujemo vrnitev. Poleg tega je NZ, če te seveda zanima, odlična odskočna deska za J. Pacifik, cene nastanitve, let itn, pa ne pretirane oz. veliko cenejše, kot če to načrtuješ direktno iz Evrope. Sami smo skočili še na Samoo in....ribe vsepovsod :D

Okapi ::

Rusijo-siberijo od začetka do konca-Trans-Siberian Rail Journey
Šel v obe smeri, in to še v dobrih starih časih Sojuza. V bistvu dolgčas2. Od Ljubljane do Pekinga je trajalo 10 dni cijazenja z vlakom. Koliko alkota je šlo po poti, raje ne pomislim.;)

Drugače pa je vse odvisno od tega, kaj bi rad počel - "trpel" ali užival. Na svoj seznam bi recimo dal kakšen pustolovski treking na Novi Gvineji (kjer sem sicer že bil, ampak v bolj "turističnih" koncih), ali pa v Kongu. Tudi ob Amazonki se najde še par zanimivih koncev, pa v Indoneziji tudi.

Nekaj obiska vrednih koncev je tudi bolj južno in severno. Recimo Antarktika, Južna Georgia, Kamčatka (čeprav ta je v bistvu že preveč turistična), Svalbardi, arktični deli Kanade, še najraje pa kakšni ruski arktični otoki, recimo Dežela Franca Jožefa. Tudi severna Sibirija je zanimiva.

Drugo so pa kraji za uživanje - Tahiti, Maldivi, Bali, par karibskih otokov ...

Drugače se da pa praktično povsod lepo preživljati počitnice. Lahko 14 dni potuješ od ene destilerije viskija do druge na Škotskem, ali od ene burekdžinice do druge v Sarajevu, ali od enega muzeja do drugega v Washingtonu, ali od ene igralnice do druge v Macau, ali od enega otoka do drugega z jadrnico na Jadranu ...

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

driver_x ::

Jaz si že od nekdaj želim obiskati Maribor. Resno!

energetik ::

Islandija (že bil), Norveška/Švedska/Danska (tud že bil), ostane mi Finska, morda kdaj Svalbard, Grenlandija, Nova Zelandija, Patagonija.
Morda tudi divjina USA z najetim avtom..
Bi pa ocenil, da je Islandija res p/p, glede na to kaj vidiš in glede na to da tja letiš samo 4h in glede na to koliko stane.

Vroči kraji me ne zanimajo, sploh ne kakšna Afrika ali Azija (že zarad folka in političnih sistemov).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

levaky ::

Bil letos 1 teden na Finskem... Mora:)
Komarji, dež, komarji, gozd, cesta, komarji, gozd, komarji:)

Verjetno je krivo to, da imam rad hribe in da sem bil prej dober mesec in pol na Norveškem, potem pa pršu v to ravnino:) Horizonta ne vidiš, hriba pa tudi ne:) Vedno si nekje med brezami al kaj že tam raste:)

MIHAc27 ::

Svojo sanjsko destinacijo (na nek način) sem obiskal lani, ko smo z kamperjem šarali po Franciji,Belgiji in Nizozemskem.
Minilo itak 100x prehitro a kaj češ. Definitivno je v planu še kaka ponovitev.

Naslednja sanjska destinacija bi bila USA (NY, LA, Yellowstone,... klasične turistične destinacije pač).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potovanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10215144 (798) AgiZ
»

Potovanja po svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6220903 (11712) VolkD
»

Morje januarja

Oddelek: Loža
71485 (1216) koli99
»

Pozdrav iz Nove Zelandije

Oddelek: Loža
293524 (2557) Matty
»

Južna Amerika - potovanje...

Oddelek: Loža
181930 (1792) trillian

Več podobnih tem