» »

puščice so spremenile funkcijo

puščice so spremenile funkcijo

topol ::

Imam za marsikoga precej trapasto vprašanje. Žena se je lotila čiščenja tipkovnice prižganega prenosnika in pri tem nevede nekaj pritisnila. Spremenila se je funkcija puščic. Navajen sem bil, da puščice delujejo podobno kot miška. Če naprimer odprem dolgo stran, naprimer na Wikipedii (takšno, da je še pa še teksta) Jaz bi želel, da se s pomočjo puščice premikam po strani navzgor ali navzdol. Torej da ima puščica podobno funkcijo kot drsnik pri strani. Po novem pa se dogaja, da se s puščico za dol ali gor premikam po vrsticah levo desno, ali pa kar preskakuje odstavke, ali tudi skoči na konec. Če imam odprt google maps, bi se moral premikati s puščicami po zemljevidu. Sedaj se lahko samo z miško. Če kliknem katerokoli izmed štirih puščic, se začnem po zemljevidu premikati v željeno smer, a premikanja ni mogoče več ustaviti kot da se stran ponovno naloži. Če pritisnem puščico v eno smer se premika tja v neskončnost, če pa nasprotno, pa se začne premikati nazaj, le ustaviti se noče. Želel pa bi, da dela tako kot prej, ko se premikaš po zemljevidu v eno smer dokler držiš tisto puščico. Ko jo spustiš, se ustavi. Težavo sem rešil, da sem se prijavil preko drugega uporabniškega imena, ki sem ga že prej ustvaril. Na uporabniškem imenu, ki je bil vklopljen med ženinim čiščenjem, imajo puščice drugo funkcijo, na drugem pa običajno. Hvala lepa za nasvet.

googleg1 ::

Moje skromno mnenje je, da je ostalo vlazno pod tipkami. Zato se ti vcasih zgodi, da se tipka zatakne.

topol ::

Ne, če z drugim uporabniškim imenom deluje ok. Je pa to že tri dni od tega. Sem gledal nastavitve in nič.

mirator ::

Poskusi s kombinacijo tipk CTRL+ALT+PUŠČICA.

WhiteAngel ::

scroll lock tam zgoraj?

Han ::

Izklopila je simulacijo miške na numeričnem delu tipkovnice...

Nadzorna plošča \ Dostopnost \ Središče za dostopnost \ Lažja uporaba tipkovnice

topol ::

V središču za dostopnost ni nobene take možnosti.

ctrl+alt+puščica obrača stran. Ležeče ali pokončno. To ne bo dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: topol ()

Han ::

Potem imaš verjetno poseben program za nastavljanje delovanja tipkovnice... Kateri prenosnik je to?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A koga motijo različne oblike nekaterih tipk?

Oddelek: Strojna oprema
282949 (1953) Ribič
»

črn ekran / ne pokaže se namizje Windowsov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8811187 (6522) solatko
»

bsplayer - zakaj se ustavi?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7854 (701) FlyingBee
»

Office 2010 beta javna (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
559212 (5291) Ashrack
»

težave z emulatorjem (commodore 64)?

Oddelek: Igre
81437 (1286) tt1024

Več podobnih tem