» »

težave z emulatorjem (commodore 64)?

težave z emulatorjem (commodore 64)?

blazzzzz ::

imam emulator za igre commodore 64
emulator je:
VICE v1.18 (versatile commodore emulator v1.18)

imam probleme z nastavitvijo tipkovnice-za ukaze v igrah lahko uporabljam samo tipke na numerični tipkovnici (gor,dol,levo,desno)

kako bi lahko nastavil ukaze za premikanje v igrah- da bi s pušcicam ali z (w,a,s,d)?

v nastavitvah nastavim ukaze za (npr,črke ali pušcice), ko pa grem v neko igro pa negre???

lp
Blaž
vedno se najde kdo, ki se ti posmehuje

blazzzzz ::

a res noben ne ve kaj o tem??? ;( :'( ;(
vedno se najde kdo, ki se ti posmehuje

tt1024 ::

Žal ti ne bi znal pomagat bi te pa prosil če mi poveš kako zazenes kaksno igro. Emulator sem snel (ne vem tocno kater) potem pridem do plavega zaslona kjer lahko vtipkam load run ipd. (ko sem imel C64 sem bil se zelo mlad in se ne spomnim tocno kako je slo. Torej igre imam tudi zanima me samo kako jih zazenem s tistega osnovnega zaslona


Hvala za pomoč

gzibret ::

Pri C64 je šlo takole:

LOAD "IME_IGRE", 8

če si loadal iz disketnika ali

LOAD

če si loadal iz kasetnika.

Ko je končal, si natipkal

RUN


Za vsebino diskete si natipkal

LOAD "$", 8

(mislim, da)
Vse je za neki dobr!

laguna ::

Tudi jaz imam commodore 64, pa kasetar pa okrog 20 kaset z igrami, ... Zanima me, ali mogoče obstaja kaka stran, na katerih bi se dalo downloadad igre za C64, saj nimam ideje, kako preko kasetara spravit te igre v računalnik. Prosim, če kdo ve, na kateri strani se dajo dobiti te igre, če prosim napiše naslov. Glede C64 pa je res v tistem času bil zakon, res dobre igre, če vemo, da je imel 64 K spomina oz. za igre uporabljene največ cca 40 K. Za odgovore in morebitni naslov se vam že naprej zahvaljujem.

P.S. Sem poskusil na googlu vendar nič pametnega nisem dobil,...

LP
lagunaaaa

blazzzzz ::

www.c64.com

emulator pa imam VICE v 1.18

ko zaženeš emulator zgoraj pritisni FILE---AUTO START DISC/TAPE IMAGE

poiščeš igro ki jo imaš na disku in daš OPEN.. to je vse

mne pa zanima kk se nasatavitve za tipkovnico

aja..pa odpreš lahko igro tudi z alt+8
vedno se najde kdo, ki se ti posmehuje

tt1024 ::

Hmmmm, ja vidim sedaj imam isti problem samo če te prav razumem tebi delajo puščice na desni numerični strani tipkovnice?? Ker jaz sem včeraj zagnal ta emulator in so mi delale tipke na zgornji levi strani tipkovnice in sicer ce me spomin ne vara: TAB, 1, 2, 3, ali nekaj podobnega in se tako nikakor ne da izmikati pošastim v Wizard of wor :D Torej kako lahko nastavim da mi delajo na numeričnem delu tipkovnice tipke???

2 vprašanje je če bi zadeva funkcionirala na USB joypadu ali joysticku?

3. vprašanje ali se da sliko raztegniti čez cel ekran, imam jo samo v majhnem okenčku v sredini :\

Najlepša hvala za odgovore.

roli ::

Tukaj imate link do emulatorja Gamebase64.Potrebuješ pa prvo in drugo datoteko.Tam imaš tudi seznam iger,ki si jih lahko downloadaš.Za računalnik nisem čisto prepričan,ker ga imam sam na Xboxu tako,da ne vem kako ga namestit.Ampak imaš navodila.Pri xboxu lahko nastavljam komande za vsako igro posebej ali pa za vse.Imaš pa enostavno nalaganje iger,ki jih vtakneš v eno mapo in delajo.Nič komand in ukazov samo klik,klik pa je.
http://www.r00li.com

tt1024 ::

blazzz problem resen not pod settings mas joystick settings in pod joy 1 izberes npr. key layout 1 pol pa das configure in dela bp!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Druga, moderna inkarnacija Commodoreja 64 razkrita (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5614273 (11685) driver_x
»

Commodore 64 - Problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
284061 (2937) bezerk
»

Vaše najljubše Commodore64 igre (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
665242 (5242) El Nino
»

Commodore 64 - prav vidite, kako komunicirat z njim ?

Oddelek: Strojna oprema
122093 (1567) Azrael
»

Commodore 64 na eBayu :)

Oddelek: Loža
342217 (1360) Azrael

Več podobnih tem