» »

črn ekran / ne pokaže se namizje Windowsov

črn ekran / ne pokaže se namizje Windowsov

1
2
»

Janaaa ::

Ja saj zato, ker ste mi vi vsi tukaj tudi govorili, da se sigurno da rešit na drug način, se počutim nategnjeno - potem se pa še čudiš, zakaj se tako počutim. :) Na laptop so mi npr. tudi namestili piratske XPje (čeprav sem jim rekla, da mi naj originalne) ... prej sem imela Visto Home (že bila gor ob nakupu laptopa) in to so šele jajca, zato sem hotela it na XPje ... no, nakar so rekli, da ima laptop nekakšno "zaščito", da ne moreš originalnih Windowsov gor posnet in imam torej tudi tam piratske. Mah, ne vem, velikokrat imam občutek, da me nap*zdevajo, se pa pač premalo spoznam, da bi jim lahko "strokovno" kontrirala.
Zdaj je, kar je, računalnik mi zdaj dela. Ko bo pa spet kaj narobe, pa bom probala iti h komu drugemu, čeprav je kakšnega, ki ve narediti še kaj drugega, kot sformatirati, kar pravi podvig dandanes dobiti (sploh hitro in v bližini).

Wox ::

To, da ima laptop zaščito proti licenčnemu OS-u seveda ni res. Bi pa za XP Home licenco doplačala okoli 80EUR za DSP (v osnovi možno kupiti samo ob nakupu novega računalnika oz. kakšne vitalne komponente, se pa da dogovoriti s prodajalcem) in bi te celotna storitev stala okoli 160EUR.

Je pa dobro vedeti, da so piratski in originalni Windowsi eno in isto. OS-a niti ne moreš kupiti, da bi bil tvoj, kot naprimer kakšno žemljo. Moraš pa kupiti pravico do uporabe oz. licenco. Vse piše v EULA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wox ()

amda ::

Ja saj zato, ker ste mi vi vsi tukaj tudi govorili, da se sigurno da rešit na drug način, se počutim nategnjeno - potem se pa še čudiš, zakaj se tako počutim. :) Na laptop so mi npr. tudi namestili piratske XPje (čeprav sem jim rekla, da mi naj originalne) ... prej sem imela Visto Home (že bila gor ob nakupu laptopa) in to so šele jajca, zato sem hotela it na XPje ... no, nakar so rekli, da ima laptop nekakšno "zaščito", da ne moreš originalnih Windowsov gor posnet in imam torej tudi tam piratske. Mah, ne vem, velikokrat imam občutek, da me nap*zdevajo, se pa pač premalo spoznam, da bi jim lahko "strokovno" kontrirala.
Zdaj je, kar je, računalnik mi zdaj dela. Ko bo pa spet kaj narobe, pa bom probala iti h komu drugemu, čeprav je kakšnega, ki ve narediti še kaj drugega, kot sformatirati, kar pravi podvig dandanes dobiti (sploh hitro in v bližini).


Janaa zelo upraviceno se pocutis nategnjeno, koliko sem jaz opazil so te trikrat.

Tole, da so ti namestili piratske windovse ( servisi jih ne smejo lahko samo original ali licencne).

Nikakor pa se ne morem sprijaznit s tem ,80e za formatiranje+nalaganje , no v nasem kraju imajo servisi za to 35e+ ostali programi.

Najbolj me moti pa to, a so ti povedali kaj je bilo narobe ( je kje napisano na racunu)?
Sem skoraj preprican, da je bila malenkost, pa so kljub temu "formatirali" da so lahko kasirali 80E

Svetujem ti v bodoce da, se pri vsakem servisu najprej pozanimas koliko racunajo formatiranje+ nalaganje in se potem odlocis pri najcenejsem.

Na tvojem mestu jaz taga servisa nikoli vec nebi obiskal.

Ponudil sem ti prezplacni servis,( vem,tesko se je odlociti in dati nekomu pc ki ga ne poznas) ker sem vedel kaj bo, samo 80e je se pa mene zelo presenetilo.

V bodoce se obrni na kaksnega prijatelja,prijateljico ce se kdo spozna na pc-je,da ti odpravi napako.
Upam da sem ti s tem vsaj malo pomagal in da bi imela cim manj okvar pri pc-ju. lp

denial ::

no, nakar so rekli, da ima laptop nekakšno "zaščito", da ne moreš originalnih Windowsov gor posnet in imam torej tudi tam piratske.

Sam tale je pa res huda. Zamenjaj računalničarja ASAP.

Vsaka šola nekaj stane... vendar se kasneje obrestuje.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Janaaa ::

Joj, dajte, zdaj se pa res že trapasto počutim. :)

Stvar je v tem, da sem skoraj "obsojena" na te serviserje, ker se mi to ravno zgodi na rodni grudi, kjer so v bistvu oni edini (in ker nimajo konkurence, si pač lahko privoščijo to, da so zanič in oderuški) in potem, ko je kaj narobe, seveda rabim takorekoč takoj popravilo in so oni najbolj "ugodna" opcija.

Samo to glede laptopov in Viste sem pa že na večih mestih slišala :) - da so kao prav nekako zakodirani al kaj hudiča, da ne moreš drugih naložit, lol.

Janaaa ::

Ok, od danes naprej pa imam problem na moje laptopu, bog pomagaj, jao no.

To se mi je začelo dogajati (kakopak samo od sebe!): laptop se kar sam od sebe resetira (danes se mi je 3x)! Pojavi se za sekundo moder zaslon in nekaj napiše (ni mogoče prebrati), nato se takoj resetira. Halo, WTF je pa zdaj tole? :(((

edit: aja, pa potem, ko se ponovno zažene, napiše, da se je po resni napaki obnovil. :s

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Janaaa ()

Duhec ::

Katere znamke je prenosnik ? (HP, Lenovo-IBM, Dell, .... noname)
Imaš morda spodaj pod prenosnikom nalepljeno kako Windows nalepko s kodo ?
Da preprečiš resetiranje prenosnika izklopi "Automaticaly restart" (Control Panel/System/zavihek Advanced/Settings pri Startup and Recovery) in ponovno restartaj sistem.
Če se bo napaka še ponavljala boš tako namesto restarta dobila BSOD (moder zaslon z belo pisavo) in si lepo v miru prepišeš kodo napake. Lahko gre za kak muhast gonilnik.

Janaaa ::

Uspela poslikat ... zdaj bom pa vsak cajt znorela, resno.



Prenosnik je Toshiba Satellite P200-1FJ.
Ja, imam spodaj nalepko, a od Windows Vista Home, zdaj mam pa naložene XPje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Janaaa ()

denial ::

Poglej pod Control Panel / System / General kateri Service Pack imaš trenutno nameščen (SP2/SP3)

Naprej, pod Control Panel / System / Advanced / Startup and Recovery / Settings / Write debugging information izberi Small memory dump (64 KB) tako ob naslednjem BSOD-u ne boš čakala celo večnost.

NDIS.sys je gonilnik tesno povezan z omrežno kartico. Si mogoče nalagala kakšne nove programe ali nameščala novo strojno opremo? Kaj si počela preden se je sistem skrešal (surfala, chatala, čekirala mejl, playing games...). AV valda uporabljaš? Kateri?

Dalje, Control Panel / System / Hardrware / Device Manager pod View izberi Resources by tipe in nato odpri Interrupt Request (IRQ). Naredi zaslonsko sliko in jo prilepi semkaj.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: denial ()

Janaaa ::

Imam SP 3 (saj je to mišljeno Service Pack, ne?).

Ostalega pa sploh ne upam probat, da se ne bi kaj pokvarilo. :( /blush/
Umrem, če mi zdaj laptop crkne.

Nisem nalagala nobenih novih programov ali strojne opreme. :s

Ko se mi je zrušil, sem surfala. AV imam BitDefender, kateri ni našel kakšnega virusa.

Zdaj me je prešinilo ... to se mi je vedno zgodilo, kot sem aktivirala BitTorrent! Bi lahko bil problem v njemu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Janaaa ()

denial ::

Da lahko: KLIK. Poskusi uporabiti uTorrent.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: denial ()

Janaaa ::

O, glej, pa res. A to spet samo od sebe mu je nekaj prišlo in zeza?
Sem zdaj inštalirala uTorrent. V čem pa se sploh razlikuje od BitTorrenta?
Bom poročala, kako bo zdaj... Hvala!

denial ::

Tole si pa le nastavi:

Control Panel / System / Advanced / Startup and Recovery / Settings / Write debugging information izberi Small memory dump (64 KB)

tako ob naslednjem BSOD-u ne boš čakala celo večnost, da se dump-a celoten RAM (kar ga pač imaš 1GB/2GB) temveč le 64 KB.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Janaaa ::

Sem že imela naštimanega na 64 (majhen izvoz pomnilnika). ;p

energetik ::

Če boš tole naredila, ne boš nič uničila ali spremenila:
Dalje, Control Panel / System / Hardrware / Device Manager pod View izberi Resources by tipe in nato odpri Interrupt Request (IRQ). Naredi zaslonsko sliko in jo prilepi semkaj.

Naj bi bil problem, da ima mrežna kartica isti IRQ kot še nekaj drugih naprav in potem pride lahko do tega problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Janaaa ::

Ok, sem naredila:



Se je pa to resetiranje oz. napaka začela pojavljati takorekoč iznenada.

energetik ::

No vidiš, IRQ 17 si tvoja ožičena mrežna kartica deli še drugimi napravami, prav tako brezžična kartica IRQ 18. Te dve vrednosti bi morala spremeniti (oz. tisto, katero uporabljaš brezžično ali ožičeno) tako, da bi imeli vsaka svoj IRQ. Ne vem pa katero vrednost nastaviti, to bo pa kdo drug povedal.

Janaaa ::

Aha, a to je torej vzrok? Samo zakaj mi je to začelo kar naenkrat delati?

denial ::

Windowsi lahko sharajo IRQ-je. Res je sicer prcejšna gužva na IRQ 18 vendar IMO to ne bi smel biti problem. Sploh pa je spreminjanje IRQ-jev total PITA :) Reinstall je ponavad boljša rešitev.

A sedaj uporabljaš uTorrent? Ti še vedno sesuva kišto? Aja, pa ne net greš preko WLAN-a ali UTP kabla?

Tko na hitro nekaj možnih rešitev:
- update gonilnikov za NIC
- Windows Update včasih tud pomaga (sam če imaš piratske Winse pol ni nujno da deluje)
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: denial ()

Janaaa ::

Ja, sedaj imam uTorrent in pravkar nekaj loadam, pa se mi še ni resetiral. Zaenkrat dela vse normalno.
Na netu sem trenutno preko UTP kabla, na drugem "teritoriju" sem pa preko wireless - tam se mi to ni dogajalo.
Zdaj bom naprej počakala, če se mi bo spet kaj resetiral.

A mi zna kdo na hitro po kmečko razložiti, v čem se uTorrent razlikuje od BitTorrenta? Sem brala malo po netu, da bi naj bil uTorrent kao bolj počasen, a sodeč po mojem prenosu je čist isto kot pri BitTorrentu.

edit: pa seveda hvala spet vsem za pomoč. ;p

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Janaaa ()

denial ::

Če mene vprašaš ni bistvene razlike. Oba uporabljata isti protokol.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

rsroki ::

..uff Torrenti so Torrenti, programsko pa uTorrent sigurno boljši od vseh ostalih, ker pač jemlje manj sistemski sredstev (torej žre manj RAM-a, malenkost hitreje dela, ne zavzema veliko prostora na disku..)
ostalo je pa pri vseh enako. Pazi edino da pri nobenenem, ko inštaliraš katerega od njih (tudi uTorrent)
da si ne naložiš še kakih dodatnih reklam (to imajo pri inštalaciji že skoraj vsi - to se da odkljukati ob
inštalaciji)..:D
rsroki

Janaaa ::

Lepa reč ... v tistem, ko sem poslala sporočilo, se mi računalnik resetira. UNLOL

ps: ne ne, pri reklamah vedno pazim, da si ne naložim tega shita gor. ;p

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Janaaa ()

denial ::

Pojdi še enkrat na IRQ-je, označi 17 (prvega), nato Properties, prepiši I/O Range. Isto ponovi še na ostalih dveh IRQ 17.

Nato pod View izberi "Devices by type" in naredi screenshot.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Janaaa ::

Hm ... nimam nikjer pod Podrobnosti I/O Range. :s
Kako se reče po slo? :)

Sem pa skoraj sigurna, da je to zaradi Torrenta (Bit, u).
Ker se mi sicer ne resetira, zgolj, ko zaženem Torrent (minuto ali dve zatem).

mailer ::

Imel se isti problem na domačem računalniku. Vzel disk iz drugega računalnika in ga nastavil na master, tistega, ki se ni hotel zagnat pa na slave. Preskeniral računalnik z ad-aware, spybot in Avira. Spybot našel spremembo v registru in jo odstranil ad-aware pa trojanca, ki mi je to uredil. Zdaj računalnik deluje ok. Ja kakšna varianta da bi lahko imel na usb ključu te 3 programe ki bi mi skenirali mašino pred samim zagonom?

Valentin ::

Upam, da mi bo kateri o mojstrov tukaj vedel vsaj malo pomagati.
Zadeva je sledeča: računalnik se mi je obesil, zato sem ga resetirala (gumb na kišti). Zdaj pa več ne morem v Windowse! Računalnik se sicer normalno zažene, tudi črn ekran in napis Windows (xp) se pokaže ... (še prej pa ono, ko lahko izbiram med različnimi zagoni ... save, normalno ... ob vseh izbirah je nadaljevanje enako, katerega v naslednjih sekundah opišem) ... nakar pa preprosto črn ekran (a miška se pokaže ... pač bela puščica in jo lahko premikam). Kaj hudiča se dogaja?! Kable in vse kartice v kišti sem že, hm, preverila ... če je vse ok nameščeno. :) Pa tudi osvetlitev ekrana, itd. - v čemer ni problem, če na začetku vse pokaže, pa puščico od miške tudi, a ne. Upam, da se komu kaj sanja, kaj bi lahko bilo narobe. x(


Enak problem sem reševal včeraj.

Po izbrisu virusne datoteke vpc.dat v mapi Windows, je PC začel normalno delovati.

Danes imam še en tak primer. Bom poročal, če je bilo isto...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

Janaaa ::

Hm ... nimam nikjer pod Podrobnosti I/O Range. :s
Kako se reče po slo? :)

Sem pa skoraj sigurna, da je to zaradi Torrenta (Bit, u).
Ker se mi sicer ne resetira, zgolj, ko zaženem Torrent (minuto ali dve zatem).


Fantje, ne pozabit name. ;-(

Valentin ::

Enak problem sem reševal včeraj.

Po izbrisu virusne datoteke vpc.dat v mapi Windows, je PC začel normalno delovati.

Danes imam še en tak primer. Bom poročal, če je bilo isto...


No, lahko potrdim, da je bil za oba primera 'črnega ekrana' kriv rootkit-gen virus.

Janaaa ::

No, fino, najrajši bi jim šla o povedat. :)

Drugače pa še vedno ne morem uporabljat Bit/uTorrenta. :s
WTF, res no. x(

honka ::

Hello!

Upam, da mi bo kateri o mojstrov tukaj vedel vsaj malo pomagati. :(
Zadeva je sledeča: računalnik se mi je obesil, zato sem ga resetirala (gumb na kišti). Zdaj pa več ne morem v Windowse! Računalnik se sicer normalno zažene, tudi črn ekran in napis Windows (xp) se pokaže ... (še prej pa ono, ko lahko izbiram med različnimi zagoni ... save, normalno ... ob vseh izbirah je nadaljevanje enako, katerega v naslednjih sekundah opišem) ... nakar pa preprosto črn ekran (a miška se pokaže ... pač bela puščica in jo lahko premikam). Kaj hudiča se dogaja?! ;(( Kable in vse kartice v kišti sem že, hm, preverila ... če je vse ok nameščeno. :) Pa tudi osvetlitev ekrana, itd. - v čemer ni problem, če na začetku vse pokaže, pa puščico od miške tudi, a ne. Upam, da se komu kaj sanja, kaj bi lahko bilo narobe. x(

Že vnaprej hvala za pomoč in lp.


Natančno to se je zgodilo tudi meni, očitno v zelo podobnem terminu kot ostalim (meni 17.oktobra).
No, do sedaj poskušal s vsemi navedenimi možnimi rešitvami (recovery console, repair Windows...), nobenega učinka...Nakar zagledam Valentin-ovo sporočilo, se ga seveda močno razveselim, ker zadeva izgleda relativno enostavno rešljiva, ampak....Kot kaže, datoteke vpc.dat pri meni ni...

Valentin, domnevam, da si jo poiskal v RC in jo izbrisal z ukazom del, ampak kot že rečeno, pri meni ni bila najdena. Ne vem...
Lepo prosim, če se ti ljubi, da podrobneje opišeš kako(kje, s čim) si jo poiskal in eliminiral, ostale pa še za kakšne predloge...Formatiranje na novo je res tazadnje kar bi rad naredil...Vnaprej hvala vsem.
Tako, da, Janaaa, v tolažbo...Morda pa le nisi bila tako čist na suho nateg..., kot sama praviš, razen mogoče finančno, kajti 80€ se mi pa le zdi malo preveč...

Valentin ::

Natančno to se je zgodilo tudi meni, očitno v zelo podobnem terminu kot ostalim (meni 17.oktobra).
No, do sedaj poskušal s vsemi navedenimi možnimi rešitvami (recovery console, repair Windows...), nobenega učinka...Nakar zagledam Valentin-ovo sporočilo, se ga seveda močno razveselim, ker zadeva izgleda relativno enostavno rešljiva, ampak....Kot kaže, datoteke vpc.dat pri meni ni...

Valentin, domnevam, da si jo poiskal v RC in jo izbrisal z ukazom del, ampak kot že rečeno, pri meni ni bila najdena. Ne vem...
Lepo prosim, če se ti ljubi, da podrobneje opišeš kako(kje, s čim) si jo poiskal in eliminiral, ostale pa še za kakšne predloge...Formatiranje na novo je res tazadnje kar bi rad naredil...Vnaprej hvala vsem.
Tako, da, Janaaa, v tolažbo...Morda pa le nisi bila tako čist na suho nateg..., kot sama praviš, razen mogoče finančno, kajti 80€ se mi pa le zdi malo preveč...


Diska sem preskeniral preko drugega računalnika z Avastom. Na obeh diskih je odkril virus Rootkit-gen.
Tole pa je poročilo iz skeniranja na drugem disku:

21.10.2009 20:17:32 1256149052 User 3756 Sign of "Win32:Malware-gen" has been found in "E:\System Volume Information\_restore{A5CA9E1B-4418-41C4-A8FC-E6C5AEE85013}\RP1237\A0087880.exe\[UPX]" file.
21.10.2009 22:18:06 1256156286 User 3756 Sign of "Win32:Zhelatin-CEC [Wrm]" has been found in "E:\WINDOWS\pchealth\ERRORREP\UserDumps\services.exe.20080214-134048-00.hdmp" file.
21.10.2009 22:25:50 1256156750 User 3756 Sign of "Win32:Rootkit-gen [Rtk]" has been found in "E:\WINDOWS\xxopbg.tmp" file.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

_D_u_H_e_C_ ::

Pozdravljeni,
Imam eno vprašanje, na enem prenosniku so bili nameščeni win 10, po 2 minutah delovanja ekran postane črn in ne gre nič več nardit. Prenosnik je HP pavilion star kaki 2 leti... Ima kdo kako idejo? Prej so bili gor win 7 in je vse delovalo normalno..
Hvala za pomoč.
Lp

AC_DC ::

Bootaj v safe mode.

_D_u_H_e_C_ ::

Pa potem?

AC_DC ::

Če se simptom ponovi, potem so tvoja težava w10 šoferji (verjetno za gpu).

Temperature cpu/mb/gpu/hdd so v mejah normale ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

_D_u_H_e_C_ ::

Težko rečem, ni moj računalnik, jutri ga grem pogledat... Kaj lahko naredim če se simptom ponovi? oz kaj če simptoma v safe mode ni?

Duhec ::

Na prenosnika priklopi za test zunanji monitor. Če bo tam slika imaš problem po vsej verjetnosti z grafičnim gonilnikom.
http://blackbird.si/

solatko ::

Če je kakršen koli problem z grafiko, tudi na zunanjem monitorju ne bo slike.
Dobiš sliko bios-a, oziroma začetek boot-anja na ekran, ali je slika skozi črna?
Delo krepa človeka
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

fsazz.exe

Oddelek: Informacijska varnost
222280 (1363) zcetrt
»

Windows7, Hybrid Sleep, Ivy...

Oddelek: Operacijski sistemi
142578 (2342) Jst
»

Win XP stop error

Oddelek: Operacijski sistemi
192036 (1434) mp3pesmi
»

CPU 100% - računalnik blokira - POMOČ

Oddelek: Pomoč in nasveti
121825 (1604) sandi125
»

Windows xp pride le do loadinga

Oddelek: Pomoč in nasveti
312186 (1962) bluefish

Več podobnih tem